Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1212 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

6 λεπτά πριν, ChristaSomething είπε:

Καλησπέρα σας!

 

Πρώτη φορά γράφω στο forum αυτό (παρότι παρακολουθώ τα θέματα και για αυτήν τη συλλογή και για εκείνη της Hatchette). Ήθελα να ρωτήσω, όσους/όσες από εσάς παραλάβατε τον τόμο 25 του Captain America, εάν στη ράχη του τόμου είναι και σε εσάς λευκό στο σημείο που θα έπρεπε να είναι ο αριθμός του τεύχους.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Τι ακριβώς εννοείς; Αφού η σειρά αριθμεί 23 τεύχη, εσύ πώς απέκτησες τον τόμο #25; Εκτός εάν εννοείς κάτι άλλο .

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Τι ακριβώς εννοείς; Αφού η σειρά αριθμεί 23 τεύχη, εσύ πώς απέκτησες τον τόμο #25; Εκτός εάν εννοείς κάτι άλλο .

 

Μήπως λόγω συνδρομής παίρνει πιο γρήγορα κάποια τεύχη;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35500
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  5
  • Reputation:   61
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

2 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Τι ακριβώς εννοείς; Αφού η σειρά αριθμεί 23 τεύχη, εσύ πώς απέκτησες τον τόμο #25; Εκτός εάν εννοείς κάτι άλλο .

 

Λόγω της συνδρομής έλαβα σήμερα μέχρι και τον 26ο τόμο. 

16472896159583071107320088044738.thumb.jpg.c0d84bd9a6514b1699923813ab16ea68.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4203
  • Reputation:   32942
  • Achievement Points:  4382
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2879 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

50 λεπτά πριν, ChristaSomething είπε:

Λόγω της συνδρομής έλαβα σήμερα μέχρι και τον 26ο τόμο. 

16472896159583071107320088044738.thumb.jpg.c0d84bd9a6514b1699923813ab16ea68.jpg

 

Μπας και έγραψαν το 25 με άσπρα ψηφία (όπως στους υπόλοιπους τόμους) αλλά δεν σκέφτηκαν ότι σε άσπρο φόντο δεν θα φαίνεται :lol:

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35500
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  5
  • Reputation:   61
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

11 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

 

Μπας και έγραψαν το 25 με άσπρα ψηφία (όπως στους υπόλοιπους τόμους) αλλά δεν σκέφτηκαν ότι σε άσπρο φόντο δεν θα φαίνεται :lol:

 

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ... Ότι είχε μείνει η ρύθμιση και παρέλειψαν να το αλλάξουν. Είπα να ρωτήσω όμως μήπως και απλώς έτυχε στο δικό μου. 😛

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13756
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αποδεικνυονται παλικαρακια για ακομη μια φορα. Χαλασαν ολη την αριθμιση στις βιβλιοθηκες των συλλεκτων :wall:

 

Να δουμε ποτε θα φιλοτιμηθει ενας απο εκει μεσα να βγει να ζητησει ενα δημοσιο συγνωμη για τις απειρες τσαπατσουλιες τους , που διαρκως παραβλεπουμε αναγκαστικα γιατι γουσταρουμε τις ιστοριες...

 

:out:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35500
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  5
  • Reputation:   61
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

15 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Αποδεικνυονται παλικαρακια για ακομη μια φορα. Χαλασαν ολη την αριθμιση στις βιβλιοθηκες των συλλεκτων :wall:

 

Να δουμε ποτε θα φιλοτιμηθει ενας απο εκει μεσα να βγει να ζητησει ενα δημοσιο συγνωμη για τις απειρες τσαπατσουλιες τους , που διαρκως παραβλεπουμε αναγκαστικα γιατι γουσταρουμε τις ιστοριες...

 

:out:

Πέραν του ψυχαναγκαστικού της υπόθεσης -που η αλήθεια είναι ότι με ενοχλεί να υπάρχει ένας τόμος ξεκάρφωτος χωρίς αρίθμηση- το χειρότερο θα είναι να συνεχιστεί και στους επόμενους τόμους του Captain America. Να έχεις πάνω από έναν δηλαδή χωρίς αριθμό, άρα να μπερδεύονται και πιο εύκολα και να πρέπει να τους βγάλεις από τη θέση τους, για να δεις ποιός είναι ποιός.

Βέβαια αυτές είναι δικές μου παραξενιές. Ενδεχομένως να είναι και υπερβολικό αυτό που περιγράφω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, ChristaSomething είπε:

Πέραν του ψυχαναγκαστικού της υπόθεσης -που η αλήθεια είναι ότι με ενοχλεί να υπάρχει ένας τόμος ξεκάρφωτος χωρίς αρίθμηση- το χειρότερο θα είναι να συνεχιστεί και στους επόμενους τόμους του Captain America. Να έχεις πάνω από έναν δηλαδή χωρίς αριθμό, άρα να μπερδεύονται και πιο εύκολα και να πρέπει να τους βγάλεις από τη θέση τους, για να δεις ποιός είναι ποιός.

Βέβαια αυτές είναι δικές μου παραξενιές. Ενδεχομένως να είναι και υπερβολικό αυτό που περιγράφω.

Εγώ αν μάζευα όλους τους τόμους θα έστελνα email στην εκδοτική να το διορθώσουν άμεσα και να το έχουν υπόψη τους για το μέλλον.

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8688
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Η ιταλική έκδοση του Κάπταιν Αμέρικα. Οι δικοί μας πιάστηκαν στον ύπνο και δεν σκέφτηκαν ότι άσπροι αριθμοί σε άσπρο φόντο δεν φαίνονται.
Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER EROI EROI CLASSIC CLASSIC SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER dEdOS SUPER COVE EROI EROI FROI EROI FROI ERO SUPER SUPER SUPER EROI EROI EROI CLASSIC CLASSIC CLASSIC CLASSIC OSUTS CLASSIC CLASSIC CLASSIC CLASSIC CLASSIC 25 CLASSIC CLASSIC CLASSIC CLASSIC 15 CLASSIC CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN 75 CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN CAPITAN AMERICA AMERICA CAIANAN AMERIA AMERICA AMERICA AMERICA AMERICA AMERICA AMERICA AMERICA CAPITAN CAPITANAMERICA O AMERICA AMERICA AMERICA AMERICA AMERICA AMERICA"

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

"θα έχει αρίθμηση και θα είναι σαν να μην έχει"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4203
  • Reputation:   32942
  • Achievement Points:  4382
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2879 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

H μόνη άλλη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι την αρίθμηση στο συγκεκριμένο τόμο την έβαλε ο ξάδερφος Νικηφόρος και αχνοφαίνεται κάπου εκεί στο βάθος :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2223
  • Reputation:   22081
  • Achievement Points:  2262
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Νομίζω ότι αυτό θα είναι μόνο για τους συνδρομητές γιατί δεν πρόλαβαν να το διορθώσουν, στα περίπτερα θα κυκλοφορήσει με το 25 μάλλον χειρόγραφο, ή αυτοκολλητάκι.:lol:

 

Α! Μάλιστα!

Τώρα εξηγούνται όλα. Και στους τόμους του Σκάρπα της "Καθημερινής" τελικά υπάρχει αρίθμηση αλλά είναι άσπροι αριθμοί σε άσπρο φόντο για αυτό δεν φαίνονται :lol:. Αμέσως κάποιοι να κατηγορήσουν την εκδοτική για έλλειψη αρίθμησης, ντροπή σας :out:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  179
  • Reputation:   1222
  • Achievement Points:  192
  • Days Won:  0
  • With Us For:  922 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Λυπάμαι που το λέω, αλλά καλύτερα θα ήταν να μην συνεχιστεί η συλλογή μετά τους 60 τόμους. 30 ευρώ / μήνα για αυτό το αποτέλεσμα είναι ντροπή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ελπίζω σε 5 χρόνια από τώρα να είμαστε όλοι στην παρέα καλά και υγιείς, ώστε να κάνουμε μια αναδρομή για το τί λέγαμε σε αυτό το νήμα για την εν λόγω συλλογή. Κάτι μου λέει ότι μια μερίδα των φίλων που κράζουν σήμερα για κάθε τι αρνητικό που εντοπίζουν, θα είναι οι ίδιοι οι οποίοι θα ψάχνουν απεγνωσμένα τους τόμους που δεν αγόρασαν.

Ας μην μιζεριάζουμε 15 σελίδες για τα ίδια και τα ίδια και ας γράψουμε καμιά κριτική για τις ιστορίες, τους δημιουργούς, τους χαρακτήρες κλπ κλπ 

Επεξεργασία από Metatron89
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

43 min ago , diotsoumas said:

Λυπάμαι που το λέω, αλλά καλύτερα θα ήταν να μην συνεχιστεί η συλλογή μετά τους 60 τόμους. 30 ευρώ / μήνα για αυτό το αποτέλεσμα είναι ντροπή.

 

Διαφωνώ κάθετα με αυτό που λες. Εάν εσύ δεν θες να δίνεις τα 30 ευρώ για τους τόμους μην τα δίνεις και μην τους παίρνεις.

 

Με ποιο δικαίωμα όμως εσύ θες να κόψεις τη δική μου επιλογή για το αν θέλω να τα δίνω εγώ ή όχι; :(

 

Αυτή η συλλογή είναι ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα για πολλούς από εμάς και όλα τα λάθη στην επιμέλεια δεν είναι ικανά να το αλλάξουν αυτό.

 

Εξάλλου με τις νέες ψηφιακές εκτυπώσεις έχουμε φτάσει ένα τεύχος της Μαμούθ να έχει πολύ περισσότερα λάθη από οποιονδήποτε τόμο της Radnet. Δεν είδα όμως κανέναν να λέει ότι δεν ξαναγοράζει Αστερίξ και Λούκυ Λουκ γιατί είναι γεμάτα λάθη επιμέλειας.

 

Καταλήγω ότι αυτοί που λένε (δεν λέω ότι είσαι εσύ ένας από αυτούς) "να σταματήσει η συλλογή" επειδή τάχα τους ενοχλούν τα ορθογραφικά λάθη, το λένε επειδή δεν έχουν να δώσουν τα λεφτά για να αγοράζουν τη συλλογή ή δεν θέλουν να δώσουν τα λεφτά για να αγοράζουν τη συλλογή και η αντίδραση τους είναι η τυπική αντίδραση του έλληνα που όταν πήρε ο γείτονας του βίντεο αντί να παρακαλάει "Θεέ μου βοήθησε με να πάρω κι εγώ ένα βίντεο" παρακαλούσε "Θεέ μου μακάρι να του καεί το βίντεο".

:moutra2:

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13756
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, constantinople είπε:

η αντίδραση τους είναι η τυπική αντίδραση του έλληνα που όταν πήρε ο γείτονας του βίντεο αντί να παρακαλάει "Θεέ μου βοήθησε με να πάρω κι εγώ ένα βίντεο" παρακαλούσε "Θεέ μου μακάρι να του καεί το βίντεο".

 

Εγω ξερω για την κατσικα του γειτονα .

Aλλά να παθει ζημια μονο η κατσικα ,οχι ο γειτονας ,μη μας πει μετα η γειτονια κακοπροαιρετους  :lol:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1367
  • Reputation:   9852
  • Achievement Points:  1383
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3082 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Απλά για λόγους ομοιομορφίας κράτησαν το λευκό χρώμα στην αρίθμηση στη ράχη του κάθε τόμου. Και αντί να πείτε ένα «ευχαριστώ», εσείς τους αποδοκιμάζετε. Τι αποδοκιμάζετε;

Όταν δεν υπάρχει ομοιομορφία, πέφτει κράξιμο. Όταν υπάρχει ομοιομορφία, πάλι πέφτει κράξιμο! Με τίποτα δεν είστε ικανοποιημένοι! Με τίποτα πια! :lol::PPP:

 

  

11 hours ago, hudson said:

Νομίζω ότι αυτό θα είναι μόνο για τους συνδρομητές γιατί δεν πρόλαβαν να το διορθώσουν, στα περίπτερα θα κυκλοφορήσει με το 25 μάλλον χειρόγραφο, ή αυτοκολλητάκι.:lol:

 

Α! Μάλιστα!

Τώρα εξηγούνται όλα. Και στους τόμους του Σκάρπα της "Καθημερινής" τελικά υπάρχει αρίθμηση αλλά είναι άσπροι αριθμοί σε άσπρο φόντο για αυτό δεν φαίνονται :lol:. Αμέσως κάποιοι να κατηγορήσουν την εκδοτική για έλλειψη αρίθμησης, ντροπή σας :out:

Θυμάμαι ότι κάποιος εδώ μέσα στο φόρουμ είχε ανεβάσει φωτό με τους τόμους του Σκάρπα όπου είχε βάλει μόνος του αρίθμηση στις ράχες με στυλό. 

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

22 λεπτά πριν, jimakoszs97 είπε:

Απλά για λόγους ομοιομορφίας κράτησαν το λευκό χρώμα στην αρίθμηση στη ράχη του κάθε τόμου. Και αντί να πείτε ένα «ευχαριστώ», εσείς τους αποδοκιμάζετε. Τι αποδοκιμάζετε;

Όταν δεν υπάρχει ομοιομορφία, πέφτει κράξιμο. Όταν υπάρχει ομοιομορφία, πάλι πέφτει κράξιμο! Με τίποτα δεν είστε ικανοποιημένοι! Με τίποτα πια! :lol::PPP:

 

  

Θυμάμαι ότι κάποιος εδώ μέσα στο φόρουμ είχε ανεβάσει φωτό με τους τόμους του Σκάρπα όπου είχε βάλει μόνος του αρίθμηση στις ράχες με στυλό. 

Εγώ ήμουν αυτός με τις ράχες! :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

22 min ago , Tsaklas said:

Εγώ ήμουν αυτός με τις ράχες! :dance:

 

Βρε κακομαθημένε που όλα τα θέλεις στο χέρι!  :ego:

 

RAXH.thumb.jpg.bf632eaef8ccf97104bc1c1b68bbfb5c.jpg=>RAXES.thumb.jpg.bb86a11e2cbb1441b4a40629a854a995.jpg

 

Μαρκαδόρο δεν έχεις σπίτι σου;  :out:

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  179
  • Reputation:   1222
  • Achievement Points:  192
  • Days Won:  0
  • With Us For:  922 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Προφανώς ο καθένας ψηφίζει με το πορτοφόλι του, και προσωπικά δεν νομίζω να συνεχίσω μετά το πέρας των 60 τόμων. Μέχρι τώρα όσα emails έχω στείλει στον εκδότη δεν έχουν απαντηθεί ούτε με ένα "Ευχαριστούμε για τις προτάσεις σας", οπότε λέω να δώσω αλλού τα ωραία μου λεφτουδάκια.  :cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

13 min ago , diotsoumas said:

δεν νομίζω να συνεχίσω μετά το πέρας των 60 τόμων. 

 

Εγώ νομίζω πως όσο κυκλοφορεί, θα συνεχίσεις να τους δίνεις ψυχαναγκαστικά τα 30 ευρώ/μήνα και πως γι'αυτό θες να σταματήσει :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

29 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Βρε κακομαθημένε που όλα τα θέλεις στο χέρι!  :ego:

 

RAXH.thumb.jpg.bf632eaef8ccf97104bc1c1b68bbfb5c.jpg=>RAXES.thumb.jpg.bb86a11e2cbb1441b4a40629a854a995.jpg

 

Μαρκαδόρο δεν έχεις σπίτι σου;  :out:

 

Όοοοοχι μαρκαδόρο. Καταστρέφεις την μοναδικότητα του τόμου. Τέτοιο misprint θα κάνει τον τόμο να αξίζει 1000 ευρώ σε 10 χρόνια...οοοοοοοοοοοοοοχχχχχχχχχχχχχιιιιιιιιι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

37 min ago , Macchia nera said:

Όοοοοχι μαρκαδόρο. Καταστρέφεις την μοναδικότητα του τόμου. Τέτοιο misprint θα κάνει τον τόμο να αξίζει 1000 ευρώ σε 10 χρόνια...οοοοοοοοοοοοοοχχχχχχχχχχχχχιιιιιιιιι

 

Άμα ήταν μόνο το δικό μου αντίτυπο με το misprint θα είχε αξία αργότερα. Αλλά εδώ το misprint είναι παντού.  Οπότε αξία θα πάρει ο τόμος μόνο αν τον δώσω να μου τον υπογράψει ο κύριος Παχνέλης!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τα έχουμε πει. Εκτίμηση μου είναι ότι η εκδοτική κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει τις ημερομηνίες κυκλοφορίας και αναπόφευκτα θα υπάρχουν μικρολαθάκια. Να λέμε και ευχαριστώ που δεν αυξήθηκε προς το παρόν η τιμή, όπως και της hachette, με την άνοδο της τιμής του χαρτιού και του πετρελαίου. Ας ηρεμήσουν κάποιοι γιατί αν αποτύχει αυτή η έκδοση, θα γυρίσουμε πολλά χρόνια πίσω, όταν είχαμε "λειψυδρία" σε τίτλους κόμικς.

 

Υ. Γ. Συμφωνώ με τον φίλο constantinople, ότι η συλλογή αυτή είναι ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35500
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  5
  • Reputation:   61
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Καλησπέρα σας!

 

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την Radnet με ενημέρωσαν ότι έγινε λάθος από το τυπογραφείο και δεν το πρόλαβαν. Με ευχαρίστησαν και μου απάντησαν πως δε θα υπάρξει διόρθωση.

Πάντως, λογικά δε θα ξανασυμβεί στους τόμους του Captain America,  οπότε είναι μικρό το κακό... Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να υπήρχε αριθμός, αλλά θα συμφωνήσω ότι είναι ευτύχημα που εκδίδονται στα ελληνικά οι τόμοι αυτοί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

7 hours ago, constantinople said:

η αντίδραση τους είναι η τυπική αντίδραση του έλληνα που όταν πήρε ο γείτονας του βίντεο αντί να παρακαλάει "Θεέ μου βοήθησε με να πάρω κι εγώ ένα βίντεο" παρακαλούσε "Θεέ μου μακάρι να του καεί το βίντεο".

6 hours ago, ManaLeak13 said:

Εγω ξερω για την κατσικα του γειτονα .

 

Μετά που του ψόφησε η κατσίκα πήρε το βίντεο! :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38133
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  10
  • Reputation:   75
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  918 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συμφωνώ και εγώ ότι αυτή η συλλογή είναι ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα, γιατί είναι τα πρώτα κόμικς που παίρνω, παρόλο που πάντα ήθελα αλλά δεν ήξερα την χρονολογική τους σειρά ή αν συνδέονται με άλλους τόμους. Ευτυχώς που βγήκε αυτή η συλλογή και με χρονολογική σειρά και φυσικά με τις πρώτες ιστορίες του κάθε χαρακτήρα... Περιμένω πως και πως το Κάπταιν Αμέρικα γιατί είναι και ο αγαπημένος μου

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Just now, Billm said:

Περιμένω πως και πως το Κάπταιν Αμέρικα γιατί είναι και ο αγαπημένος μου

 

Όλοι οι ήρωες αυτής της συλλογής είναι αγαπημένοι. Αυτή είναι και η δύναμη της. Και όσο παιρνάει ο καιρός οι ιστορίες όλο και θα καλυτερεύουν :mafia: αλλά η μαγεία είναι ότι βλέπουμε τις ιστορίες από την αρχή τους, πως βελτιώνονται σιγά-σιγά και πως φτάσανε στις μετέπειτα μοναδικές και ανεπανάληπτες ιστορίες που έχουν γίνει κλασικές. :dadira:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  542
  • Reputation:   5520
  • Achievement Points:  609
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5480 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Η συλλογή αυτή είναι φοβερή 

ειναι σαν να μπαίνουμε σε χρόνοκάψουλα και γυρνάμε μισό αιώνα -και- πίσω , πριν γεννηθούμε όλοι και βλέπουμε την εξέλιξη της marvel από την πρώτη ημέρα που ξεκίνησε και με απόλυτη χρονολογική σειρά , όλοι οι υπερήρωες σε παρέλαση σαν να είμαστε πιτσιρίκια στην Αρχη των 60’ και περιμένουμε να πάρουμε το τεύχος από το αμερικανικό κιόσκι  . Αυτο και μόνο εμένα με ανατριχιάζει . 

 

πιστευω σαν αξία είναι ένα έπος και ότι είμαστε πολύ τυχεροί που ήρθε στην Ελλάδα 

με κλασικές απλές ιστορίες και με κακούς πιο γήινους  που δίνουν μια άλλη λάμψη στα κομιξ .

 

εχω βαρεθεί ιστορίες με πολύδιαστασεις , πολύδιαστήματα  , παράλληλα διαστήματα παράλληλες πραγματικότητες , παράλληλα σύμπαντα και οποία άλλη ακαταλαβίστικη πολύμαλακια έρχεται (Spider-Man κουνελι ) 

 

Εκπλήσσομαι που βγαίνει τόση γκρίνια και μιζέρια χωρίς σοβαρό λόγο , εδώ το νούμερο εκεί το χρωμα ,  εδώ η μετάφραση μιας λεξης κτλ 

 

στο κάτω κάτω δημοκρατία έχουμε δεν αναγκάζεται κανείς να το αγοράσει .

 

οποιος πιστεύει ότι δεν αξίζει ας το προσπεράσει . Έχουν κάνει κάποια μικρά λάθη και κάποιες μικρό  παραλήψεις λόγω ταχύτητας έκδοσης  αλλά αυτό δεν μειώνει την αξία της συλλογής . 

επιλογη του καθενός ............ να το θεωρήσει καλο η να το θάψει 

 

η δικιά μου ?  ΕΠΟΣ !!!!!!


 


 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38133
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  10
  • Reputation:   75
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  918 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επίσης σαν άτομο που έχω δει πρώτα τις ταινίες, μου αρέσει που πάντα θα εμφανιστεί κάποιος χαρακτήρας σε ιστορία άλλου, κάτι που στις ταινίες δεν κάνουν και αναρωτιέσαι που είναι οι υπόλοιποι χαρακτήρες όταν γίνεται μια καταστροφή:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.