Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πάντως μ'αρέσει που ξεκινάει το δέσιμο του σύμπαντος. Σ'αυτόν τον τόμο των 4Φ η ιστορία που αντιμετωπίζουν τον Χαλκ ξεκινάει από το 4ο τεύχος του 1ου τόμου των Avengers, συνεχίζεται σε 2 τεύχη μέσα στον τόμο των 4Φ και τελειώνει στο 5ο τεύχος του 1ου τόμου των Avengers. :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, StefanosPap είπε:

 

Τεύχος εννοώ. Θες να διαβάσεις πχ το AMS #6 και δεν θυμάσαι αν είναι στο 1ο τόμο Spider-Man ή στον 2ο. Ανοίγεις το site και το βλέπεις. Ναι δεν είναι ευρετήριο αλλά αυτό ακριβώς ήταν και ο στόχος του σχόλιου που έκανα. Τι κάνεις αν δεν έχεις INDUCKS...

 

Έχεις πχ μπροστά σου σε μία γωνιά όλα της Radnet μέχρι τώρα που έχουν περιεχόμενα αλλά δεν έχουν ολοκληρωμένη αρίθμηση, έχεις στην άλλη γωνιά όλα της Καθημερινής από την συλλογή του Σκάρπα χωρίς περιεχόμενα αλλά με αρίθμηση και ΔΕΝ έχεις ίντερνετ. Προφανώς ένας τόμος πρέπει να τα έχει και τα δύο για να είναι πλήρης. Σε ποιο από τα δύο όμως βρίσκεις πιο εύκολα μια ιστορία;

 

Και που ξέρω αδερφέ ότι η ιστορία που έχω στο μυαλό μου είναι το τάδε τεύχος "The Amazing Spider-Man" ή ότι το τάδε τεύχος "The Amazing Spider-Man" ανήκει στον τάδε τόμο; Στο "I.N.D.U.C.K.S." μπορείς να τα δεις αυτά για κάθε ιστορία, στη σελίδα που μου δίνεις δε γίνεται. Πάλι θα πρέπει να ανοίγω κάποιους τόμους για να εντοπίσω το τεύχος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, Mandrake είπε:

 

Και που ξέρω αδερφέ ότι η ιστορία που έχω στο μυαλό μου είναι το τάδε τεύχος "The Amazing Spider-Man" ή ότι το τάδε τεύχος "The Amazing Spider-Man" ανήκει στον τάδε τόμο; Στο "I.N.D.U.C.K.S." μπορείς να τα δεις αυτά για κάθε ιστορία, στη σελίδα που μου δίνεις δε γίνεται. Πάλι θα πρέπει να ανοίγω κάποιους τόμους για να εντοπίσω το τεύχος.

Από το πρώτο σχόλιο ένα πράγμα γράφω. Πρέπει να έχει και τα δύο. Και σωστή αρίθμηση και περιεχόμενα. Αυτό που θεωρείται το "I.N.D.U.C.K.S." το αυτονόητο, δεν το καταλαβαίνω. Αρκετός κόσμος που δεν μπαίνει σε fora, δεν ξέρει καν την ύπαρξή του. Αλλά ναι. Θα θέλει να διαβάσει μια Disney ιστορία και η λύση δεν είναι να βγει καλύτερη έκδοση. Η λύση είναι το ημίμετρο που λέγεται "I.N.D.U.C.K.S.". Οκ...

 

Το "I.N.D.U.C.K.S." είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο, αλλά δεν είναι η λύση για την κάθε μέτρια έκδοση που εξαρτάται από την ύπαρξη ενός "I.N.D.U.C.K.S." για να είναι πλήρως λειτουργική

 

Τέλος πάντων. Όπως νομίζει ο καθένας...

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γιατί, εγώ είπα πουθενά ότι θα έπρεπε η σειρά εκείνη να είναι έτσι και ότι δε χρήζει βελτίωσης; Απλώς απάντησα στον Manitou πως είναι σε καλύτερη μοίρα όποιος διαβάζει εκείνους διότι έχει κι ένα "INDUCKS" να συμβουλευτεί, ακόμη κι απ' το κινητό του. Ανοίγεις τόμο, έχεις σελιδοδείκτη έτοιμο να σε πάει στη σειρά και βλέποντας τα περιεχόμενα έχεις και τη σελίδα. Εννοείται πως και εκείνη είναι κουλή συμπεριφορά και θα έπρεπε να το διορθώσουν. Εδώ όμως δεν έχουμε τίποτα πέρα από από μία άχρηστη σελίδα περιεχομένων και πρέπει να ξεφυλλίζεις μπρος-πίσω μέχρι να δεις γνώριμα καρέ. Καλά κρασιά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33895
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δεν χρειάζεται να τσακωνεστε για το τι είναι χειρότερο. Και τα δυο, δηλαδή περιεχόμενα και αρίθμηση σελίδων, είναι βασικά πράγματα για ένα βιβλίο και κυρίως εύκολα. Δεν θέλει από πίσω καμία υποδομή, καμία έρευνα, καμία μετάφραση. Όταν δεν γίνεται είναι απλή τεμπελιά και υποτίμηση του προϊόντος.

Επεξεργασία από Manitou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34891
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 16: Fantastic Four - Ο Χαλκ Εναντίον του Πράγματος

 

Fantastic_Four_Vol_1_25.png  img_6773.jpg

 

Ουκ ολίγες φορές αναφέρθηκε στο φόρουμ η συνεχώς αυξανόμενη ποιότητα των ιστοριών Fantastic Four, γι' αυτό και παρά κάποιες μικρές απογοητεύσεις με κανά δυο εκ των τελευταίων τόμων, έπρεπε να έρθει ο συγκεκριμένος για να πω με σιγουριά ότι κυρίες και κύριοι, ξεκινάει μια καινούρια era για τον τίτλο γιατί αυτός ο τόμος είναι ο καλύτερος των F4 μέχρι τώρα και εύκολα στο top 3 μου μαζί με τους δύο τελευταίους του Spider-Man. Και εξηγούμεθα.

 

Ο Hulk αντιμετωπίζει το πράγμα

 

image-1263.jpg  image-1264.jpg

 

Η πρώτη ιστορία είναι η μόνη που είναι κάπως ανάξια αναφοράς, αν και μας έκανε ένα φοβερό set up για τη συνέχεια και είχε ωραίο μήνυμα. Στις επόμενες δύο έχουμε ουσιαστικά το crossover των Fantastic Four με τους Avengers που συνδέεται με τον τόμο των Εκδικητών και μπορώ να πω με ασφάλεια ότι με άφησε έκπληκτο. Τρομερή δράση, συνεχής μάχη μεταξύ του Πράγματος και του Hulk που μας δείχνει από νωρίς ότι ο πιο δυνατός είναι ο πράσινος γίγαντας, αλλά δείχνει συνεχώς εντυπωσιακούς τρόπους με τους οποίους τον κοντράρει το μέλος των F4. Ταυτόχρονα βλέπουμε το απίστευτο θάρρος του Ben να πάει 1 vs 1 με τον αντίπαλό του και φυσικά τις αλληλεπιδράσεις των Τεσσάρων Φανταστικών με τους Εκδικητές.

 

Η Sue αποφασίζει για τον Namor και τον Reed

 

image-1634.jpg

 

Η ιστορία αυτή όμως δείχνει και την πυγμή του Reed κάτι που θα χρησιμοποιηθεί στην επόμενη ακριβώς, αφού έχουμε την απαγωγή της Sue από τον Namor προκειμένου να τη διεκδικήσει για τα καλά, την ίδια ώρα που ο Reed έχει πάρει τη μεγάλη απόφαση για τη σχέση τους. Τους υπόλοιπους Fantastic Four βοηθάει ο Doctor Strange σε μια τρομερά ποιοτική ιστορία με πολλή δράση και η οποία εμβαθύνει πάρα πολύ στους χαρακτήρες και φέρνει τη σχέση τους σε ένα νέο επίπεδο. 

 

Fantastic Four εναντίον X-Men σε μια τρομερή μάχη

 

X-Men-Vs-Fantastic-Four.jpg

 

Τελευταίο τεύχος και πάλι η ομάδα των δημιουργών κάνει παπάδες. Μέσω του Mad Thinker και του Puppet Master που ελέγχουν τον Professor X φέρνουν για πρώτη φορά σε κόντρα τους X-Men και τους Fantastic Four μέχρι που οι δύο ομάδες καταλαβαίνουν την παγίδα και νικούν τους εχθρούς. Άλλο ένα τεύχος με πραγματικά υπέροχη δράση και μάχες, ένα τεύχος όπου οι συγκρούσεις των χαρακτήρων είναι τρομερές, ενώ με διαφορά μιας κυκλοφορίας έχουμε δει crossover της πρώτης οικογένειας της Marvel με τις δύο σημαντικότερες ομάδες της, τους Avengers και τους Fantastic Four.

 

Τελικός απολογισμός και σε ποιους προτείνεται

 

Fantastic Four #28 - Fantastic Meetup.png

 

Δε θα αναλύσω το σχέδιο με βάση και τους guests είναι από τους τοπ τόμους του Kirby. Γενικότερα οι ιστορίες που συγκεντρώνονται εδώ είναι φανταστικές, εκτός ίσως της πρώτης, αλλά μικρή σημασία έχει αφού νομίζω ότι μιλάμε εύκολα για τον καλύτερο τόμο Fantastic Four. Δεν τον τοποθετώ πιο πάνω από τον Spider-Man σε καμία περίπτωση, αλλά ίσως ευθύνεται η υποκειμενικότητα μου σε αυτό το ζήτημα. Όπως και να ΄χει σπεύσατε στα περίπτερα, αξίζει να τον προσθέσετε στη συλλογή σας. Καλό διάβασμα σε όλους :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

AMAZING SPIDER-MAN #3: Η ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΠΕΙΛΗ ΤΟΥ ΓΚΟΜΠΛΙΝ

 

Eίχα προσδοκίες απ΄αυτόν τον τόμο και επιβεβαιώθηκαν.

Είναι ο πιο ευχάριστος απ΄τους τρεις του Spidey που βγήκαν μέχρι στιγμής :cool:

Όλες οι ιστορίες είναι διασκεδαστικές, άλλες περισσότερο άλλες λιγότερο.

Βλέπουμε τις ιστορικές πρώτες εμφανίσεις σημαντικών εχθρών του Aραχνάκια (Μυστέριο, Κρέιβεν, Γκρην Γκόμπλιν), επανεμφάνιση παλιών εχθρών (Δρ. Όκταπους, Χαμαιλέοντα, Eκτελεστών) και γκεστ εμφάνιση του Χαλκ, ενώ για 1η φορά αναφέρεται η Μαίρη Τζέην (χωρίς όμως να τη δούμε ακόμα, μιας και το ραντεβού της με τον Πήτερ αναβλήθηκε).

Με εξαίρεση τα δυο πρώτα τεύχη που συσχετίζονται, τα υπόλοιπα τρία έχουν αυτοτελείς ιστορίες, στα πρότυπα όσων έχουμε δει ως τώρα στη συλλογή.

Με καμιά ιστορία δεν έπαθα την πλάκα μου, όλες όμως μου άρεσαν. Η λιγότερο καλή ήταν αυτή του 12ου τεύχους.
Όλες οι άλλες ήταν στο ίδιο επίπεδο.
Αγαπημένη μου συνολικά απ΄όσες είδαμε ως τώρα παραμένει αυτή με τον Λίζαρντ απ΄το 2ο τόμο :)

 

Όσον αφορά τη μετάφραση τα πράγματα ήταν πολύ καλά. Νομίζω το έλυσε οριστικά το θέμα αυτό η radnet.
Σε θέματα επιμέλειας εξακολουθούμε να έχουμε κάποια προβλήματα, κυρίως όσον αφορά τα εξώφυλλα ή κάποια κείμενα στο backround που δεν μεταφράζονται απ΄τα ιταλικά.

Για 1η φορά όμως είδαμε κι ένα νέο λάθος, να μπαίνουν ανάποδα οι σελίδες 3 και 4 στο τεύχος #13.

Τους έχω δικαιολογήσει πολλές φορές, αλλά το συγκεκριμένο είναι σοβαρό λάθος. Ελπίζω μην το ξανακάνουν.

 

Περίμενω το επόμενο Spider-Man με αγωνία, ενώ ο επόμενος τόμος της συλλογής που θα πάρω είναι αυτος του Daredevil :)

Βαθμολογία για τον 3ο τόμο Spider-Man:

8/10 :beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Κριτική Τόμου 2 του ΘΩΡ (και 8ου της Συλλογής).

 

Ο τόμος περιέχει 8 σύντομες ιστορίες των 13 σελίδων έκαστη, και τρία πεντασέλιδα Tales of Asgard:

 

Super_Eroi_Classic_Thor_0002_STORIA_112553_92.thumb.jpg.d665aecfc76ae7d6981169441462f9bd.jpg

Journey to Mystery 92

Ο Λόκι κάνει κόλπα από την Άσγκαρντ που είναι φυλακισμένος για να κλέψει το σφυρί του Θωρ. Απλοϊκή ιστορία με παιδικό σενάριο. (Ο Θωρ γυρίζει ταινία στο Χόλυγουντ... κλπ.)

 

Journey to Mystery 93

Ήρθε η ώρα της κομμουνιστικής Κίνας να υποφέρει στα χέρια του Θωρ. Απλοϊκή ιστορία με αντι-κομμουνιστική προπαγάνδα. Αν ξαναεπιτεθούν οι Κινέζοι στην Ινδία, καλύτερα να πάνε από τις πεδιάδες! :) (Επίσης δεν εμφανίζεται ο Μάο, οπότε χάνει βαθμούς... γραφικότητας!)

 

Journey to Mystery 94

Το ξέρατε ότι αν σας χτυπήσει κάποιος σε ένα σημείο του κεφαλιού αντιστρέφεται η προσωπικότητα σας; Τι; Δεν ξέρετε αυτό το στοιχειώδες ιατρικό στοιχείο; Ο Λόκι το ξέρει και χτυπάει τον Θωρ εκεί κάνοντάς τον κακό. Επίσης το ξέρουν και όλοι οι θεοί της Άσγκαρντ γιατί στο τέλος καταλαβαίνουν ότι αυτό πρέπει να έχει κάνει ο Λόκι για να έγινε κακός ο Θωρ. Τελικά οι μόνοι που δεν το ξέρατε ήσασταν εσείς! :ego:

 

Super_Eroi_Classic_Thor_0002_STORIA_112553_95.thumb.jpg.9b4769a7e564a09ed3d858c04b6da446.jpg

Journey to Mystery 95

Ο Δρ Μπλέηκ δημιουργεί ένα ανδροειδές που μπροστά του ο Δρ Μανχάταν από τους Watchmen είναι γατάκι. Ένας random τύπος φτιάχνει μια συσκευή που αντιγράφει τα πάντα (σφυριά, ανδροειδή, τον Θωρ, τον περιπτερά της γειτονιάς σας κλπ.) Στο τέλος της ιστορίας το IQ του αναγνώστη έχει μειωθεί κατά 25% :D

 

Journey to Mystery 96

Στην Αγγλία σκάει μύτη μια σαρκοφάγος που τη στέλνουν στην Αμερική για να την ανοίξουν οι Αμερικάνοι που έχουν καλύτερα ανοιχτήρια και μέσα της σκάει μύτη το πτώμα του Μέρλιν που τελικά είναι ο Μέρλιν χωρίς να είναι πτώμα, δηλαδή είναι ζωντανός και προσπαθεί να κατακτήσει τη Γη με τα μαγικά του κόλπα αλλά ο Θωρ τον πείθει με ψεματάκια να την ξαναπέσει για ύπνο στη σαρκοφάγο! Απώλεια IQ του αναγνώστη: άλλο 25%.

Πλησιάζουμε επικίνδυνα το IQ ραδικιού. :flowerbad:

 

Journey to Mystery 97

Το ξέρατε ότι κάτω από τη Γη ζουν χιλιάδες Λάβα Μεν; Τι; Δεν ξέρετε αυτό το στοιχειώδες ανθρωπολογικό στοιχείο; Μείον 5% IQ για να μάθετε! Ο Λόκι πάντως το ξέρει και ξυπνάει έναν Λάβα Μαν για να τσουρουφλίσει τον Θωρ. Τελικά ο Θωρ τσουρομαδάει τον Λάβα Μαν (και για να καταδείξω το δύσκολο του όλου εγχειρήματος, αρκεί να αναφέρω ότι ο Λάβα Μαν είναι φαλακρός) και τον στέλνει από κει που ήρθε, δηλαδή στη λάβα (πω πω ράκος τον έκανε).

 

Στο μεταξύ η νοσοκόμα βοηθός του Δρ Μπλέηκ δυσανασχετεί με τον Δρ Μπλέηκ και αυτομολεί σε άλλον γιατρό και ο Δρ Μπλέηκ μένει χωρίς νοσοκόμα γιατί προφανώς δεν υπάρχει άλλη νοσοκόμα στο σύμπαν του Θωρ, οπότε μεγάλη απελπισία τον κυριεύει καθώς πλέον πρέπει να απαντάει τα τηλέφωνα και να κλείνει τα ραντεβού με τους ασθενείς του μόνος του! :sad1:

 

Super_Eroi_Classic_Thor_0002_STORIA_112559_97b.thumb.jpg.3e500f8a6d9c45e159ea4529f1e603ee.jpg

 

1ο Tales of Asgard. Αυτές οι 5σέλιδες back up stories θα εξελιχθούν σε αριστουργήματα, αλλά εδώ είναι η αρχή. Βλέπουμε τον Νορβηγικό μύθο για τη γέννηση του Όντιν και της Γης.

 

Journey to Mystery 98

Ο Θωρ λέει να πάει ένα ταξίδι στην Ινδία για να γλυτώσει από τα τηλεφωνήματα των ασθενών. Στην Ινδία υπάρχει ένας μεγαλοφυής καθηγητής που έχει έναν ανίκανο και φιλόδοξο βοηθό που βάζει μια κόμπρα να δαγκώσει αυτόν και τον καθηγητή (έχοντας όμως πιει αντίδοτο για το δηλητήριο) για να μην υποψιαστούν οι αρχές ότι η κόμπρα που τους δάγκωσε ήταν βαλτή.

 

Δεν υπολόγισε όμως ο άμυαλος και φιλόδοξος βοηθός ότι η κόμπρα που τους δάγκωσε ήταν ραδιενεργή και του έδωσε υπερδυνάμεις! Επίσης μετά το δάγκωμα ο βοηθός πρέπει να έγινε υπερεγκέφαλος γιατί ξαφνικά φτιάχνει κομπροσυσκευές που θα έκαναν τους αραχνοεκτοξευτήρες που έφτιαξαν κάποιοι που τους δάγκωσαν ραδιενεργές αράχνες να μοιάζουν με παιχνιδάκια για παιδιά!

 

Ο Κόμπρας μεταξύ των φριχτών του πράξεων επιτίθεται στον νέο γιατρό για τον οποίο δουλεύει η γνωστή μας νοσοκόμα κι αυτός αερίζει μέντες με αποτέλεσμα η μοναδική νοσοκόμα του σύμπαντος του Θωρ να αποφασίσει να επιστρέψει στον μοναδικό γιατρό που έχει βάλει αγγελία για νοσοκόμα (δηλαδή τον Θωρ) και ο οποίος τόσον καιρό για κάποιο περίεργο λόγο δεν κατάφερε να βρει αντικαταστάτρια. Επί τη ευκαιρία η αγγελία του Θωρ ήταν: "Ζητείται νοσοκόμα για να απαντάει στα τηλέφωνα του ιατρείου μου επειδή εγώ μπούχτησα και δεν ξανασηκώνω τηλέφωνο οπότε καλή τύχη αν προσπαθήσετε να επικοινωνήσετε για την αγγελία μου!". 

 

Πάντως στον επόμενο τόμο ο Κόμπρα σαν εχθρός λειτουργεί πολύ καλύτερα, ιδίως αν ξεχάσουμε τελείως την ιστορία προέλευσής του.

 

2ο Tales of Asgard. Βλέπουμε τον μύθο για την μάχη του Όντιν με τους Γίγαντες του Πάγου.

 

Journey to Mystery 99

Εδώ καλυτερεύουν τα πράγματα και βλέπουμε το πρώτο μέρος από την δημιουργία του εχθρού Mr Hyde. Η ιστορία συνεχίζεται και στο επόμενο τεύχος/τόμο. 

 

3ο Tales of Asgard. Βλέπουμε τον μύθο για την μάχη του Όντιν με τον δαίμονα της φωτιάς Σουρτούρ.

 

 

Τελικός απολογισμός και σε ποιους προτείνεται

 

Ένας τόμος που όπως και ο προηγούμενος θα τον απολαύσουν όσοι έχουν ιδιαίτερη αίσθηση του χιούμορ! Διαβάζεται καλύτερα αφού έχεις δει πρώτα το "Τρελές Σφαίρες" για να έχεις το κατάλληλο mood που χρειάζεται για να εκτιμήσεις την πλοκή! :)

 

Παραμένει όμως δύσκολο ανάγνωσμα για τους ανυποψίαστους! :dadira: :shootme:

 

Στον επόμενο τόμο: Βελτίωση των ιστοριών και αξιοπρεπής πλοκή! 

 

Κριτική Τόμου 3 του Θωρ (Journey into Mystery 100-105)

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Χωρίς να μπορώ να πω ότι έχεις άδικο στα σχόλιά σου, εγώ προσωπικά καλά πέρασα με τον τόμο. Απλοϊκές ιστορίες που δεν υποδύονται ότι είναι κάτι κάτι άλλο. Εντελώς κακοί κακοί οι οποίοι προσπαθούν ανεπιτυχώς να κάνουν κακές πράξεις (όπως το να σκαρφαλώνουν σε τοίχους) και ένας Σκανδιναβός Θεός που σώζει τον πρόεδρο των ΗΠΑ από τα χέρια ενός Βρετανού Μάγου (προφανώς την 22η Νοεμβρίου 1963 ο θεός υπηρεσίας δεν ήταν ο Θορ με τα γνωστά αποτελέσματα)

 

Αυτό που με ενόχλησε (και στον επόμενο τόμο του Θορ) είναι το ότι η ιστορία (με τον κυρ Χάιντ) συνεχίζεται σε 2 τεύχη  τα οποία είναι σε διαφορετικούς τόμους. Θα προτιμούσα να ήταν μαζί σε έναν τόμο. (Το ίδιο συμβαίνει και με την τελευταία ιστορία του επόμενου τόμου του Θορ (14/3) αλλά φαντάζομαι ότι λόγω του ότι αφενός οι ιστορίες αποκτούν ένα περισσότερο δομημένο υπόβαθρο και αφετέρου οι τόμοι χτίζονται με γνώμονα τον αριθμό των τευχών και των σελίδων που περιέχουν και όχι με την αρχή και το τέλος των ιστοριών τους αυτό θα είναι ολοένα και συχνότερο)

Spoiler

Το ότι προς το παρόν μου αρέσουν οι ιστορίες του Θορ είναι άσχετο με το ψευδώνυμο που χρησιμοποιώ. Το ψευδώνυμο είναι απόρροια του ότι άκουγα Manowar ενώ έκανα εγγραφή, χωρίς να έχω κανένα ιδιαίτερο κόλλημα με τον χαρακτήρα (του οποίου δεν έχω δει ούτε τις κινηματογραφικές ταινίες του πέρα από την πρώτη)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94429
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του τεύχους #17 ανέβηκε στην βάση μας. :) 

 

MARVELCLASSICS_0017.jpg  MARVELCLASSICS_0017z.jpg

 

Αξίζει να τονιστεί ότι ο Σμαραγδένιος Γίγαντας δεν επέστρεψε από τον θάνατο, όπως μας ενημέρωνε το site της εκδοτικής, αλλά από τους νεκρούς! :P 

 

Hulk.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Indian είπε:

Αξίζει να τονιστεί ότι ο Σμαραγδένιος Γίγαντας δεν επέστρεψε από τον θάνατο, όπως μας ενημέρωνε το site της εκδοτικής, αλλά από τους νεκρούς! :P 

 

Hulk.jpg

Πάλι καλά να λέμε που δεν επέστρεψε και από τα ψώνια 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34891
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 4: Hulk - Ο Άνθρωπος και το Τέρας

 

Incredible_Hulk_Vol_1_1.jpg

 

Μιας και κυκλοφόρησε ο δεύτερος τόμος του Hulk (για εσάς που έχετε βγει από τα σπίτια, γιατί εγώ παραμένω με ένα βουνό χιόνι απ' έξω), είπα να διαβάσω επιτέλους τον πρώτο τόμο του ήρωα και όταν απεγκλωβιστώ να πάρω και τον δεύτερο και να γίνει κι αυτός άμεσα review. Θα μου πεις γιατί δεν έκανες το ίδιο με Thor, πρώτον δεν είχα χρόνο και δεύτερον για να συνεχιστεί το running joke του φίλου μου του @ constantinople .

 

Ένα υβρίδιο Frankenstein-Dr Jekyll και Mr. Hyde με περισσότερα πειράματα

 

hulk2_10.jpg

 

Στη συλλογή της Hachettte είχα πάθει μια μικρή πλάκα με το πρώτο τεύχος του Hulk, γιατί πραγματικά ήταν πολύ καλύτερο από αυτό που περίμενα, ωστόσο τα πρώτα έξι τεύχη με οδηγούν περισσότερο στην εικόνα που είχα. Το μοτίβο είναι ολόιδιο μεταξύ των ιστοριών. Ουσιαστικά ο Banner μετατρέπεται σε Hulk χωρίς τη βούληση του και έχοντας πάντα τη βοήθεια του Rick και αντιμετωπίζει διάφορους εχθρούς την ίδια ώρα που τον ψάχνει ο αμερικανικός στρατός και ο Thunderbolt Ross.

 

the-incredible-hulk-page-27.jpg

 

Κάποια τεύχη έχουν δύο ιστορίες, κάποια παίζουν πιο ανεξάρτητα, η κύρια ιστορία είναι η προσπάθεια του Banner να δώσει μια συνείδηση στον Hulk κάτι που θα καταφέρει μερικώς, τον βλέπουμε να υποβάλλεται σε πειράματα, αλλά ταυτόχρονα να επιδεικνύει συνεχώς τη δύναμή του. Αδύναμο στοιχείο του κόμικ είναι σίγουρα οι κακοί του, δε μου έμεινε κανένας κυρίως γιατί δε μπορούσαν να ματσάρουν σε δύναμη τον Hulk, αλλά και γιατί γενικότερα κάθε ιστορία μου φάνηκε παρόμοια με κάθε μία που προηγήθηκε. Συνεπώς δεν είναι κακό ανάγνωσμα, αλλά σίγουρα θα το έβαζα στις αδύναμες προσπάθειες της Radnet τη συγκεκριμένη.

 

Σχέδιο χωρίς ποικιλία στις τοποθεσίες

 

Incredible_Hulk_Vol_1_4.jpg

 

Πέραν κάποιων ιστοριών που βλέπουμε λίγο διάστημα, όλο το κόμικ περιστρέφεται γύρω από τη στρατιωτική βάση στην οποία δουλεύει ο Banner και σε αυτό το έρημο περιβάλλον φεύγει και ο Hulk για να τον κυνηγήσει ο στρατός. Ποικιλία λοιπόν σε θέμα τοποθεσιών δεν υπάρχει. Γενικά το σχέδιο είναι το σύνηθες ενός κόμικ Marvel εκείνης της εποχής, μου άρεσε ιδιαίτερα η συνεχής βελτίωση στο design και κυρίως στο χρώμα του ήρωα, αλλά και η ωραία απεικόνιση του δεσίματος Banner-Rick. 

 

Τελικός απολογισμός και σε ποιους προτείνεται

 

Boris_Monguski_%28Earth-616%29_from_Incredible_Hulk_Vol_1_4_0001.jpg

 

Μαζί με τον πρώτο τόμο Thor το κατατάσσω στους πιο αδύναμους τόμους μέχρι τώρα. Ειλικρινά αν δεν είστε φανατικοί του ήρωα και αγοράζετε επιλεκτικά, τότε δεν τον προτείνω, δε νομίζω να σας αρέσει. Από εκεί και μετά είναι θέμα γούστου και περιμένω να δω τι βελτιώσεις θα συμβούν στους επόμενους και πότε ή αν θα ανέβει η ποιότητα των πρώτων ιστοριών του ήρωα. Καλό διάβασμα σε όλους :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πήρα τον νέο τόμο του ΧΟΥΛΚ και έχω να πω RESPECT στη μεταφράστρια που στην πρώτη ιστορία γράφει την WASP ως ΣΦΗΚΑ.

 

Τέρμα τα Γουόσπ, Γουάσπ, Γουσπ κλπ :)

 

Ελπίζω τώρα που θα βγει ο τόμος του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ να διορθώσουν στις τελευταίες σελίδες με τα επόμενα τεύχη και το σχέδιο της έκδοσης το ανορθόγραφο DEARDEVIL σε DAREDEVIL. Γίνονται ρεζίλι χωρίς λόγο με κάτι τέτοια παιδαριώδη λάθη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

21 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Ελπίζω τώρα που θα βγει ο τόμος του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ να διορθώσουν στις τελευταίες σελίδες με τα επόμενα τεύχη και το σχέδιο της έκδοσης το ανορθόγραφο DEARDEVIL σε DAREDEVIL. Γίνονται ρεζίλι χωρίς λόγο με κάτι τέτοια παιδαριώδη λάθη.

 

My Dear Devil , your suggestion has been noted. We will consider it, but don't hold your breath. 

 

:lol:

 

Καλο ειναι να εχουμε μια συνεπεια στις μεταφρασεις. Ουτε το ΓΟΥΑΣΠ ειναι ασχημο παντως,τουλαχιστον στα δικα μου ματια. Ενας που δεν αγοραζει ολους τους τομους ωστε να εχει συνεχεια,ισως να μπερδευτει με εναλλαγες στις μεταφρασεις.

 

Το μισο τομο προλαβα να διαβασω, δεν ειναι κατι ουαου ωστε να ανυπομονω για τον επομενο.Ωραιες δεκασελιδες ιστοριουλες,ευχαριστες,αλλα μεχρι εκει. Ξεχωρισα την πρωτη ιστορια ,πιο ενδιαφερον το διδυμο Antman-Wasp παρα ο Hulk.Μου κανει εκπληξη γιατι ειναι λιγοτερο γνωστοι στο κοινο ενω ο Χαλκ πρωτη μουρη στο καβουρι.

Ως τωρα θεωρω ο αδυναμος κρικος της συλλογης αν μου λεγαν σταματας εναν ηρωα σημερα, δεν θα μου παιρνε πολυ ωρα να διαλεξω. 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Βελτιώνονται οι ιστορίες του Χουλκ μελλοντικά, γι'αυτό και αγαπήθηκε η σειρά περισσότερο από τους Αντμαν & Σφήκα.

 

Εξάλλου αυτές οι πρώτες ιστορίες με το στάνταρντ σενάριο "ΧΟΥΛΚ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΚΑΚΟ ΤΑΝΚ" έκαναν θραύση στους αμερικάνους hillbillies της εποχής που μπερδευόταν αν διάβαζαν κάτι με πιο πολύπλοκο σενάριο! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  894 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εντωμεταξυ αν παρατηρήσετε, στο τέλος κάθε τεύχους έχει ενα δισέλιδο που στην μια σελίδα φαίνεται τα επόμενα τεύχη που θα κυκλοφορήσουν, και στην άλλη έχει μια κλασσική φωτό zoom 1000% του ήρωα του κάθε τεύχους.

 

Στο σημερινό τεύχος του Hulk, έχει την Sue Storm :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 27/1/2022 στο 11:08 ΠΜ, Indian είπε:

Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του τεύχους #17 ανέβηκε στην βάση μας. :)

 

:beer:

 

Συγγνώμη, αυτά τα είχα σαρώσει μία σελίδα πίσω. Δε σας αρέσανε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94429
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

8 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Συγγνώμη, αυτά τα είχα σαρώσει μία σελίδα πίσω. Δε σας αρέσανε;

 

Συγγνώμη Κώστα, αλλά δεν τα είχα δει. Κι από την στιγμή που κοίταξα τα τελευταία posts και δεν βρήκα κάποια προσθήκη, υπέθεσα ότι δεν είχαν ανέβει. :sorry:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νόμιζα πως υπέθεσες ότι δεν είναι σαρώσεις και δε μπήκες καν στη διαδικασία να τις δεις. Όλα καλά φίλε μου! :beer:  Το οπισθόφυλλο το δικό μου έχει βγάλει μια ανεξήγητη οριζόντια γραμμή στον τίτλο ψηλά (δεν υπάρχει στο αντίτυπο αλλά δεν το θεώρησα σημαντικό για να το σαρώσω ξανά) και το contrast που υποθέτω ότι έκανες στα δικά σου τα δείχνει ελαφρώς καλύτερα (νομίζω). Τέλος πάντων, κρίνετε και βάλτε ότι θέλετε! Εχθές αλλά ούτε και σήμερα δε μου ήρθε το νέο courier και προβληματίζομαι... Έγινε μια καλή αρχή και απ' τον 2ο τόμο της συνδρομής άρχισαν τα κόλπα; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94429
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

16 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Το οπισθόφυλλο το δικό μου έχει βγάλει μια ανεξήγητη οριζόντια γραμμή στον τίτλο ψηλά

 

Μήπως το ράουλο που κινεί το σκάνερ, αρχίζει να κολλάει? Στο έχει κάνει και σε άλλα σκαναρίσματα? :thinking:

 

Βέβαια, μπορεί απλά να έτυχε. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33895
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Διάβασα τον τόμο του Χαλκ!!! 

Σε αντίθεση με άλλους τόμους έφυγε νερό. Οι μικρές ιστορίες, που ουσιαστικά αποτελούσαν μία σε συνέχεια, ήταν ευκολοδιάβαστες και επειδή ακριβώς ήταν μια ενιαία ιστορία δεν είχαν τόσο επανάληψη όσο άλλες ιστορίες αυτής της περιόδου.

Εντάξει η Αμερικανική προπαγάνδα στις ιστορίες αυτής της εποχής είναι ξεδιάντροπη, αλλά το ξέρεις πριν τις διαβάσεις οπότε δεν είναι λόγος για γκρίνια. 

Πλέον μετά από 17 τόμους έχω να επισημάνω το εξής. Οι original αναγνώστες αυτών των ιστοριών που τις διάβασαν όταν πρωτοβγήκαν ή έστω τη δεκαετία του 80 στην Ελλάδα έχουν στα χέρια τους έναν θησαυρό γιατί τις έχουν πρώτη φορά μαζεμένες. Οι υπόλοιποι νεόκοποι αναγνώστες (όπως και εγώ) μπορεί να κουραστούν με το παρόμοιο μοτίβο και την οπτική μιας άλλης εποχής (προπαγάνδα, Σοβιετική Ένωση, Βιετναμ, πυρηνικά, ακτίνες γάμα. κλπ) και κάποια στιγμή να πουν "ως εδώ". Το ίδιο ισχύει αν ξεκινήσεις να διαβάζεις σε μεγάλη ηλικία Ντίσνευ και πιάσεις από την αρχή χιλιάδες ιστορίες 7 δεκαετιών. Η ανάγνωση ενός κόμικ μπουστάρεται φοβερά από τις αναμνήσεις μας.

 

Ααα έχω και 2 Υ.Γ.

α) Είναι τόσο αστείο σε ΟΛΕΣ αυτές τις ιστορίες ότι η επίδραση ακτινών γάμα, ραδιενέργειας, κοσμικών ακτινοβολιών είναι τόσο θαυματουργές και αθώες ταυτόχρονα. Άσε που αποτελούν τον από μηχανής Θεό για πάμπολλες καταστάσεις.

 

β) Ηγέτης στο εισαγωγικό άρθρο, Λίντερ στο τεύχος. Σίγουρα αυτός που μεταφράζει το άρθρο δεν έχει καμία σχέση με αυτόν που μεταφράζει τις ιστορίες. Και σίγουρα ο ένας σνομπάρει τη δουλειά του άλλου. :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

On 1/29/2022 at 8:38 PM, Mandrake said:

Το οπισθόφυλλο το δικό μου έχει βγάλει μια ανεξήγητη οριζόντια γραμμή στον τίτλο ψηλά (δεν υπάρχει στο αντίτυπο αλλά δεν το θεώρησα σημαντικό για να το σαρώσω ξανά) 

 

Τι μάρκα scanner έχεις; Έχει επιλογή να κάνει calibrate πριν από κάθε σάρωση; Αν ναι, ενεργοποίησε την.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις τώρα, constantinople είπε:

 

Τι μάρκα scanner έχεις; Έχει επιλογή να κάνει calibrate πριν από κάθε σάρωση; Αν ναι, ενεργοποίησε την.

 

Είχα καιρό να κάνω η αλήθεια... Ένα πολυμηχάνημα είναι που έχουν εδώ οι δικοί μου και συγκεκριμένα το "HP Deskjet Ink Advantage 3636", τίποτε σπουδαίο αλλά γίνεται η δουλειά. Και όχι, δεν κολλάει φίλε Γιάννη (Indian), τουλάχιστον δεν ακούγεται έτσι την ώρα της σάρωσης.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34891
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Επιστροφή στα σκαναρίσματα λοιπόν αφού κυκλοφόρησε το τεύχος 18, το πρώτο με τον Daredevil που προσωπικά περίμενα πως και πως να διαβάσω τις πρώτες του ιστορίες! Εξώφυλλο και οπισθόφυλλο προστέθηκαν στη βάση. Η ράχη είναι κόκκινη για τα συγκεκριμένα τεύχη. Την επόμενη εβδομάδα επιστρέφει ο Iron Man με τον τρίτο συγκεντρωτικό τόμο ιστοριών του.

 

MARVELCLASSICS_0018.jpg  MARVELCLASSICS_0018z.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

1 ώρα πριν, nikolas12 είπε:

Επιστροφή στα σκαναρίσματα λοιπόν αφού κυκλοφόρησε το τεύχος 18, το πρώτο με τον Daredevil που προσωπικά περίμενα πως και πως να διαβάσω τις πρώτες του ιστορίες! Εξώφυλλο και οπισθόφυλλο προστέθηκαν στη βάση. Η ράχη είναι κόκκινη για τα συγκεκριμένα τεύχη. Την επόμενη εβδομάδα επιστρέφει ο Iron Man με τον τρίτο συγκεντρωτικό τόμο ιστοριών του.

 

MARVELCLASSICS_0018.jpg  MARVELCLASSICS_0018z.jpg

Daredevil κι Άγιος ο Θεός!!!:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Μέσα στον τόμο DAREDEVIL εξακολουθεί στις πίσω σελίδες να τον γράφει DEARDEVIL?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34891
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

34 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Μέσα στον τόμο DAREDEVIL εξακολουθεί στις πίσω σελίδες να τον γράφει DEARDEVIL?

 

259275506_469083318047647_251385274105529930_n.jpg

 

Δεν αλλάζουν τα ορθογραφικά για ένα Deardevil. Παραμένει ο αγαπητός δαίμονας (για όλους τους τόμους που αναφέρονται :lol:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2743
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Dear Devil με τα κίτρινα ποιον αγαπάς καλύτερα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55431
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Δεν μπορώ να καταλάβω, αφού το έχουν διορθώσει στην ιστοσελίδα τους σε DAREDEVIL, γιατί το γράφει ακόμη DEARDEVIL στη λίστα που είναι στο τέλος του τόμου.

 

Ας ελπίσουμε ότι έχει γίνει κι εκεί η διόρθωση αλλά αυτοί οι τόμοι είχαν τυπωθεί ήδη, οπότε θα το το δούμε διορθωμένο στους επόμενους. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33895
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

45 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω, αφού το έχουν διορθώσει στην ιστοσελίδα τους σε DAREDEVIL, γιατί το γράφει ακόμη DEARDEVIL στη λίστα που είναι στο τέλος του τόμου.

 

Ας ελπίσουμε ότι έχει γίνει κι εκεί η διόρθωση αλλά αυτοί οι τόμοι είχαν τυπωθεί ήδη, οπότε θα το το δούμε διορθωμένο στους επόμενους. 

Είναι φανερό ότι κάθε τμήμα του τομου βλ. Εξώφυλλο, οπισθόφυλλο, αφιερώματα, ιστορίες έχει τη δικιά του προσωπικότητα. Δεν είναι συγκοινωνούντα δοχεία. Σε κάθε τόμο βλέπουμε ασυμφωνία μεταξύ των διαφορετικών αυτών τμημάτων. Είτε έχουν διαφορετικό τμήμα επιμέλειας του κάθε τμήματος είτε είναι πολύ μα πολύ αφηρημένος αυτός που κάνει την επιμέλεια είτε απλά έχουν πολύ ιδιαίτερη αίσθηση του χιούμορ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.