Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  750
  • Reputation:   7102
  • Achievement Points:  764
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2947 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Διάβασα και τον 3ο τόμο Daredevil.

 

Η ιστορία στα τεύχη 12-14 με την προέλευση του Κα Ζαρ τυπικό δείγμα Μαρβελ των 60ς.

 

Δηλαδή με πολλές ωραίες ιδέες, ωραίο σχέδιο Ρομιτα σε layouts Kirby που όμως θέλει λίγο να κάνει κλικ και να γίνει από απλά διασκεδαστική σε εξαιρετική.

 

Η σειρά από τον επόμενο τόμο βελτιώνεται και από το τεύχος 20 αναλαμβάνει το σχέδιο και αυτός που στήριξε τον συγκεκριμένο τίτλο για πάνω από 10 χρόνια ο τιτάνας Gene Colan στα καλύτερά του.

 

Θα έχουμε Stan Lee στο σενάριο μέχρι το 50 και μετά βελτιώνεται πολύ με Roy Thomas και Steve Gerber στο σενάριο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

AMAZING SPIDER-MAN #7: ΑΛΛΟΙ ΚΟΣΜΟΙ

 

Πολύ καλό κι αυτό το τομάκι.

Αν εξαιρέσουμε το AMS#29 με την επιστροφή του Σκορπιού (που ήταν μια απ'τα ίδια, καμία πρωτοτυπία) τα υπόλοιπα τεύχη ήταν ένα κι ένα.

Είδαμε νέους εχθρούς (Molten Man και Γάτα), είδαμε για 1η φορά συνεργασία του Spidey με τον Dr.Strange σε μια όμορφη και πρωτότυπη ιστορία μαγείας και μυστικισμού, είδαμε σημαντικές εξελίξεις στην προσωπική ζωή του Πήτερ (τέλειωσε το σχολείο και ξεκίνησε τη φοίτηση στο πανεπιστήμιο, τα "χάλασε" με την Μπέτι κτλ), είδαμε την είσοδο δύο νέων χαρακτήρων που θα παίξουν σημαντικό ρόλο στη συνέχεια (Χάρι Όσμπορν και Γκουέν Στέισυ) και είδαμε στο 31ο τεύχος να ξεκινάει μια απ'τις καλύτερες ιστορίες Spider-Man που έχουν γραφτεί (If this be my Destiny) η οποία συνεχίζεται στα δύο επόμενα τεύχη (την έχω διαβάσει στα αγγλικά) :)

Σε επίπεδο μετάφρασης και επιμέλειας δεν είχαμε κάποιο σοβαρό θέμα.

Ούτε σε θέμα εκτύπωσης και ποιότητας έκδοσης γενικότερα.

Μόνο στο 29ο τεύχος ήταν αρκετά έντονα τα μελάνια και γενικά κάτι φαινόταν να μην πηγαίνει καλά στο σχέδιο και τα χρώματα, αλλά νομίζω το ίδιο συμβαίνει και στο αμερικάνικο τεύχος, δεν είναι θέμα Radnet.

Συνολικά θεωρώ είναι απ'τους καλύτερους τόμους που είδαμε μέχρι στιγμής στη συλλογή.

Όσοι αγοράζετε επιλεκτικά, μην παραλείψετε να τον παρετε.

Για την ακρίβεια δεν έπρεπε να παραλείψετε να τον πάρετε, μιας κι έχει καιρό που κυκλοφόρησε. Έχω μείνει λίγο πίσω στο διάβασμα :beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  750
  • Reputation:   7102
  • Achievement Points:  764
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2947 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Συμφωνώ και εγώ με τον Λαζ.

 

Όλο και καλύτερος ο Σπαίντι.

 

Και από το νο 39 και μετά απογειώνεται με Ρομιτα σχέδιο και ακόμα πιο σαπουνοπερική πλοκή, με τον Πίτερ φοιτητή κλπ.

 

η σειρά amazing spider-man για τα πρώτα της 200 τεύχη είναι υποδειγματική και must read για όλους τους φαν των κομικς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94910
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του τεύχους #42 ανέβηκε στην βάση. :) 

 

MARVELCLASSICS_0042.jpg  MARVELCLASSICS_0042z.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Διαβάζοντας τα τεύχη #23 και 24 των Avengers, με τον Κανγκ τον κατακτητή, αναφώνησα μέσα μου "τι σαπουνόπερα έγραψε ο αθεόφοβος ο Stan Lee".:crying:

Σκέφτηκα ότι θα ήταν στα "μέλια" με τη σύζυγο του, το διάστημα εκείνο, αλλά ψάχνοντας το, δεν το θεωρώ πιθανό, αφού ήταν ήδη παντρεμένος 18 χρόνια. Άρα μάλλον έπαιζε κάτι γκομενικο. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Μόλις παρέλαβα τους τόμους του Αυγούστου! Δηλαδή τους τόμους 43 και 44! 

Ευτυχώς αυτή την φορά το πακέτο ήρθε με τους τόμους προστατευμένους με αυτές τις φουσκαλίτσες... Γιατί τις τελευταίες φορές ήρθαν οι τόμοι κακή κατάσταση! Ακόμη ήρθαν μαζί και οι αντικαταστάσεις των τόμων που ήρθαν με χτυπήματα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

7 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Μόλις παρέλαβα τους τόμους του Αυγούστου! Δηλαδή τους τόμους 43 και 44! 

Ευτυχώς αυτή την φορά το πακέτο ήρθε με τους τόμους προστατευμένους με αυτές τις φουσκαλίτσες... Γιατί τις τελευταίες φορές ήρθαν οι τόμοι κακή κατάσταση! Ακόμη ήρθαν μαζί και οι αντικαταστάσεις των τόμων που ήρθαν με χτυπήματα...

Μπορείς να μας ενημερώσεις για τα χρώματα; Είναι αυτά που πρέπει; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

59 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Μπορείς να μας ενημερώσεις για τα χρώματα; Είναι αυτά που πρέπει; 

Λυπάμαι αλλά δεν τα ανοίγω αν δεν τα διαβάσω άμεσα... Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στον τόμο 27... Οπότε θα πρέπει να σου απαντήσει άλλος ή να το ελέγξεις μόνος σου...:sad1:

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Μπορείς να μας ενημερώσεις για τα χρώματα; Είναι αυτά που πρέπει; 

 

Θα ενημερωσω εγω απο Δευτερα  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

19 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Λυπάμαι αλλά δεν τα ανοίγω αν δεν τα διαβάσω άμεσα... Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στον τόμο 27... Οπότε θα πρέπει να σου απαντήσει άλλος ή να το ελέγξεις μόνος σου...:sad1:

 

Κακώς δεν τα ανοίγεις γιατί μιλάμε για μια - όπως οι ίδιοι μας δείχνουν-ότι να ναι εταιρία.

 

Στον τόμο 35, άμα θυμάσαι, είχα βρει μέσα διπλωμένη σελίδα (όπως κάνουν κάποιοι πανέξυπνοι όταν διαβάζουν για να θυμούνται που μείνανε). Μεταξύ μας, δεν αποκλυω να το κανε και καποιος εκεί μέσα, τον σφράγισε στη ζούλα και σουταρισμα διανομή.Γιατι ηταν πολύ προσεγμένο το δίπλωμα στη γωνια...Σα να γίνε σκόπιμα, όχι πατήθηκε κατά λαθος στο τυπογραφείο. 

Με το που έκανα συνδρομή στον 36 τους το πα και μου το αλλαξανε. Άμα βρεις κάτι αντίστοιχο μετά από 2 3 μήνες, για πιο λόγο να σε πιστέψουν ότι δεν το κανες μονος σου ζημια... Εγώ μια φορά δε θα σε πίστευα άμα με έπαιρνες τον Οκτώβριο τηλέφωνο να μου πεις, ξέρετε έχω θέμα στον τόμο 32 ενώ θα χουμε φτάσει στον 50... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τελειώνοντας την ανάγνωση του 42ου τόμου (5ος των Avengers) οι εντυπώσεις μου είναι θετικές. Μαζί με τον προηγούμενο τόμο είναι αυτοί που απόλαυσα περισσότερο. Οι ιστορίες δεν έχουν κάτι το ιδιαίτερο αλλά κυλάνε ομαλά και σου αφήνουν μια ευχάριστη αίσθηση. Το σχέδιο του Don Heck πολύ πιο όμορφο και βελτιωμένο, σε σχέση με αυτό που επιμελήθηκε στον Iron-Man. Όσοι δεν ενέδωσαν στα αρχικά τεύχη, νομίζω ότι θα πρέπει να ξεκινήσουν άμεσα, γιατί στη σειρά των Avengers, εμφανίζονται πρόσωπα και διαδραματιζονται καταστάσεις που αλληλεπιδρουν σε όλο το υπάρχον σύμπαν της Marvel. 

 

Υ. Γ. "Κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια". Αναφέρομαι στην επιθυμία του Hawkeye (Γερακοματη 😁) να ηγηθεί των Avengers. Τελικά ο Stan Lee, θα τον ικανοποίησει μετά από περίπου 20 χρόνια (1984), φτιάχνοντας τους West Coast Avengers. :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

3 hours ago, karolos79 said:

Υ. Γ. "Κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια". Αναφέρομαι στην επιθυμία του Hawkeye (Γερακοματη 😁) να ηγηθεί των Avengers. Τελικά ο Stan Lee, θα τον ικανοποίησει μετά από περίπου 20 χρόνια (1984), φτιάχνοντας τους West Coast Avengers. :dance:

 

Πλάκα είχε και η αντίστοιχη επιθυμία του Yellow Jacket (Κίτρινος Χιτώνας έγραφε ο Καμπανάς ή η Μαμούθ - δεν θυμάμαι ακριβώς), αλλά αυτός έβγαζε και κακία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  750
  • Reputation:   7102
  • Achievement Points:  764
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2947 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Όντως παιδιά στους τελευταίους δύο τόμους αρχίζει η σειρά Avengers και παίρνει μπροστά.

 

Ορόσημο για μένα είναι το τεύχος 16 με τη νέα σύνθεση. Από εκεί και κάτω πάμε φουλ προς τα πάνω.

 

Μετά από το τεύχος 35 ξεκινά ο Roy Thomas και βελτιώνονται τα πράγματα ακόμα περισσότερο και απογειώνονται από το 41 με σχέδιο John Buscema.

 

To σχέδιο του Heck είναι εξαιρετικό αλλά δεν ταιριάζει στη σειρά, είναι για νουάρ - αστυνομικό ενώ του Buscema έχει τον δυναμισμό που απαιτεί μια τέτοια

 

action σειρά. Οι Εκδικητές φτάνουν στην χρυσή εποχή τους στα τεύχη 49-200.

 

Πάντως γενικά έχουμε μπει σε καλή περίοδο σε όλους τους τίτλους που θα φτάσει στο κορυφαίο επίπεδο να είμαστε καλά και να συνεχίζει η σειρά από το 80 της συλλογής και μετά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17684
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να ρωτήσω,σήμερα δεν είχαμε στα περίπτερα την διανομή του τόμου με τον Σπάιντερμαν;Την άλλη βδομάδα κυκλοφορεί λογικά;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29534
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  28
  • Reputation:   196
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3894 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

28 λεπτά πριν, albert είπε:

Να ρωτήσω,σήμερα δεν είχαμε στα περίπτερα την διανομή του τόμου με τον Σπάιντερμαν;Την άλλη βδομάδα κυκλοφορεί λογικά;

Και γω δεν το βρήκα, δεν ήρθε σήμερα μου είπαν χωρίς κάτι παραπάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94910
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

32 λεπτά πριν, albert είπε:

Να ρωτήσω,σήμερα δεν είχαμε στα περίπτερα την διανομή του τόμου με τον Σπάιντερμαν;Την άλλη βδομάδα κυκλοφορεί λογικά;

 

Ο τόμος #43, με τον Spider-Man θα κυκλοφορήσει στις 5 Αυγούστου. :) 

 

Υπερήρωες.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

33 λεπτά πριν, albert είπε:

Να ρωτήσω,σήμερα δεν είχαμε στα περίπτερα την διανομή του τόμου με τον Σπάιντερμαν;Την άλλη βδομάδα κυκλοφορεί λογικά;

 

4 λεπτά πριν, Dimitris7 είπε:

Και γω δεν το βρήκα, δεν ήρθε σήμερα μου είπαν χωρίς κάτι παραπάνω.

Στις 5 Αυγούστου κυκλοφορεί... Σόρρυ αλλά όταν κάνεις συνδρομή και έχεις μέχρι τον τόμο 44...δεν το καταλαβαίνεις!

Κοιτάξτε και το σάιτ της Radnet για τους κλασικούς υπερήρωες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94910
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

7 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Κοιτάξτε και το σάιτ της Radnet για τους κλασικούς υπερήρωες!

 

Δεν χρειάζεται. Μπορούν να κοιτάξουν ένα ποστ πιο πάνω από το δικό σου. Εκτός κι αν δεν με εμπιστεύονται! :D 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 42: Avengers - Από τις Στάχτες της Ήττας

 

clean.jpg  Avengers_Vol_1_25.webp  clean (1).jpg

 

Η διβδομαδιαία κυκλοφορία της συλλογής τον Αύγουστο με βοήθησε αρκετά στο να μην ανεβάσω πολύ τη στοίβα με τα αδιάβαστα, καθώς το καλοκαίρι ενδείκνυται για περισσότερες εξόδους απ' ότι διάβασμα κόμικ. Έτσι έπιασα και εγώ το τελευταίο Avengers πριν βγει ο Spider-Man μιας και τα σχόλια είναι εξαιρετικά.

 

Η κορύφωση της σειράς έως τώρα

 

avengers_1963_23_princess_ravonna.jpg

 

Αν και η σύνθεση της τετράδας με Captain America, Quicksilver, Scarlet Witch και Hawkeye δε γέμιζε αρχικά το μάτι, ο προηγούμενος τόμος ήταν πολύ δυνατός και έτσι αυτός συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο. Η γενικότερη ιστορία έχει να κάνει με τις δυναμικές που αναπτύσσονται εντός της ομάδας με τον Cap να λειτουργεί ως απόλυτος αρχηγός την ίδια ώρα που ο Hawkeye συνεχίζει να τον αμφισβητεί. Ένας Hawkeye που σε αυτά τα τεύχη δε θυμίζει σε τίποτα τον ήρωα που μάθαμε και διαβάσαμε αργότερα.

 

10-best-kang-the-conqueror-comic-books-ever-including-the-kang-dynasty-article-image5.webp

 

Η πρώτη δυάδα τευχών φέρνει στις σελίδες μας τον Kang, έναν από τους σημαντικότερους κακούς των Avengers ο οποίος φτάνει την ομάδα πραγματικά στα όρια της, αλλά εν τέλει οι εσωτερικές προδοσίες στον στρατό του θα τον οδηγήσουν σε μια σοκαριστική συνεργασία με τους Earth's Mightiest Heroes σε μια ιστορία με πολλή δράση και όμορφες ανατροπές. Συνεχίζουμε με Doctor Doom που θεωρεί ότι είναι ευκολότερος στόχος ως ομάδα σε σχέση με τους F4 και τελικά η ομάδα θα παλέψει σκληρά για να αποδράσει από τη Latveria σε μια επίσης φοβερή ιστορία.

 

kooky2.jpg  

 

Στα επόμενα τρία τεύχη έχουμε την αργή και σταδιακή επιστροφή των Hank και Janet με τη δεύτερη να παραμένει Wasp και τον πρώτο πλέον ως Goliath. Τα δύο από τα τρία τεύχη λαμβάνουν χώρα κάτω από τη θάλασσα με εχθρό τον Ατούμα και μπορεί οι Avengers να χωρίζονται ως ομάδα, αλλά βλέπουμε πόσο καλά επικοινωνούν και ο καθένας κάνει τις απαραίτητες ενέργειες ώστε να έχουν το πάνω χέρι στη μεγάλη μάχη. Σε αυτήν την ιστορία το δίδυμο δεν παίζει τόσο ρόλο όσο στην επόμενη όταν και ο παντοδύναμος Συλλέκτης απαγάγει τη Wasp σε μια ιστορία που κλείνει ιδανικά ένα εξαιρετικό τόμο.

 

Τελικός απολογισμός και πως τα πάει η σειρά 

 

ElrSIpdWkAUx1bZ.jpg

 

Πραγματικά η σειρά Avengers έχει ανέβει πολύ σε σχέση με τους πρώτους τόμους που ήταν κάπως επαναλαμβανόμενοι. Τρομερή ποικιλία κακών από πιο δεύτερους όπως ο Ατούμα μέχρι πολύ δυνατούς όπως ο Collector και σημαντικούς όπως οι Doctor Doom-Kang, πολύ καλή ροή ιστοριών, δράση, φοβερό σενάριο και φυσικά ένα πραγματικά πανέμορφο σχέδιο δια χειρός Don Heck με ωραία χρώματα και νέες στολές όπως του Giant Man. Πιθανώς ο καλύτερος έως τώρα και ανυπομονώ για τη συνέχεια στον έκτο και τελευταίο τόμο της εξηντάδας τουλάχιστον. Καλό διάβασμα σε όλους :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Να αναφέρω εδώ ότι στον Πειραιά ο τόμος 42 των Avengers δεν έχει κυκλοφορήσει σε κανένα περίπτερο και έχω ρωτήσει ακόμη και στα πιο κεντρικά. Τον έχω παραγγείλει στον περιπτερά μου και μου είπε ότι θα μου τον φέρουν την Παρασκευή μαζί με τον 43, αλλά η κατάσταση της διανομής είναι άθλια. Πως να κάνει πωλήσεις η σειρά όταν δεν βγαίνει στα περίπτερα και μάλιστα του Πειραιά που είναι κεντρικότατο μέρος; Δεν ξέρω αν έχουν αραιώσει την κυκλοφορία στις πόλεις προς όφελος της επαρχίας λόγω του καλοκαιριού, αλλά όχι να μην βγαίνει και καθόλου! :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

1 ώρα πριν, constantinople είπε:

Να αναφέρω εδώ ότι στον Πειραιά ο τόμος 42 των Avengers δεν έχει κυκλοφορήσει σε κανένα περίπτερο και έχω ρωτήσει ακόμη και στα πιο κεντρικά. Τον έχω παραγγείλει στον περιπτερά μου και μου είπε ότι θα μου τον φέρουν την Παρασκευή μαζί με τον 43, αλλά η κατάσταση της διανομής είναι άθλια. Πως να κάνει πωλήσεις η σειρά όταν δεν βγαίνει στα περίπτερα και μάλιστα του Πειραιά που είναι κεντρικότατο μέρος; Δεν ξέρω αν έχουν αραιώσει την κυκλοφορία στις πόλεις προς όφελος της επαρχίας λόγω του καλοκαιριού, αλλά όχι να μην βγαίνει και καθόλου! :(

Αίσχος! Αλλά μήπως το κάνουν για να προσελκύσουν πιο πολλούς συνδρομητές ή έχουν τόσους συνδρομητές που σκέφτονται ότι μπορεί να μην πουλήσει;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μάλλον θα ξέχασαν να στείλουν διανομές σε όλο τον Πειραιά. 2ο σενάριο να έστειλαν ελάχιστα και να τα αγόρασαν όλα πριν πάει ο φίλος Δημήτρης να ψάξει. Δε ξέρω άμα τους συμφέρει οικονομικά να λειτουργούν μόνο με συνδρομές ή το κέρδος είναι περισσότερο άμα γινονται πωλήσεις στα περίπτερα, αλλά θα συνιστούσα όπως έχω ξαναπεί να κάνει μια συνδρομουλα να ξεγνοιασει. Κουμάντο στην τσέπη του καθενός εννοείται δε κάνω, εφόσον όμως κάποιος τα αγοράζει όλα(και θα συνεχίσει να τα αγοράζει όλα) γιατί να μη γλιτώσει έστω και αυτό το 15 % της έκπτωσης; Άσε που τα διαβάζεις πριν την κυκλοφορία :) Εφόσον είναι και αυτοί σωστότατοι και σου αλλάζουν τους ελαττωματικους χωρίς δεύτερη κουβέντα, why not. Έδωσα μαζεμένα 120 στην 1η παραλαβή ούτε που τα θυμάμαι πλέον ότι έφυγαν απ την τσέπη (που λέει ο λόγος φυσικά). Μέχρι μεσα Νοέμβριου έχω μόνο να λαμβάνω, έφυγε το ανχος να πάω νωρίς περίπτερο να βρω το καλύτερο, το λιγότερο χτυπημένο κλπ. 

 

Να ελπίζουμε άραγε σε κάποια ανακοίνωση για επέκταση μετά τον 15αυγουστο;; :pray: Έστω 40, ακομα και 20 και μετά επιλεκτικά μόνο όσα πουλανε. Μακάρι... 

 

:havefun:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όσο δεν ανακοινώνουν την επέκταση της σειράς δεν πρόκειται να βρουν νέους συνδρομητές, αφού χρειάζεται 20 τόμους η συνδρομή και μέχρι το 60 απομένουν λιγότεροι από 20 τόμοι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Στο ένα από τα 2 περίπτερα που φέρνουν τη σειρά στη γειτονιά μου, μετα απο πέντε μέρες κυκλοφορίας υπήρχαν ακόμη 3 αντίτυπα των Εκδικητών! Στο περίπτερο που άλλες φορές δεν έβρισκα ούτε έναν τόμο να αγοράσω! Στο ψιλικατζίδικο που αγοράζω εδώ και 2 μηνες, και επίσης κάποιες φορές δεν έχω βρει ούτε εκεί τόμο, είχαν έρθει 2. Η διανομή είναι όντως κάπως παράξενη.

Όσον αφορά τον τόμο, περιέχει τις ιστορίες από τα πρώτα περιοδικά των Εκδικητών που είχα αγοράσει, με Κανγκ και Ντουμ και την αρχή της ιστορίας με τον Αττούμα.
Και με τις επόμενες ιστορίες, οι Εκδικητές μπαίνουν στην εποχή του μικρού Σπάιντερμαν, με τη διαφορά στην ποιότητα να ειναι χαώδης! Τι χρώματα είναι αυτά!!! Στο μικρό Σπάιντερμαν, είχε περάσει πάααρα πολύς καιρός μέχρι να μάθω ποια είναι τα χρώματα της στολής του Γολιάθ. Στο μυαλό μου την ειχα με τα χρώματα του Γίγαντα, σα να είναι μια παραλλαγή της.  Νομίζω ότι πρώτη φορά τα είδα στο εξώφυλλο κάποιου Σούπερ Σπάιντερ-Μαν και ειχα ενθουσιαστεί. Δεν περίμενα να είναι κίτρινη- μπλε!

Οι ιστορίες είναι πάρα πολύ καλές, φυσικά στη συνέχεια βελτιώνονται ακόμη περισσότερο, όμως λόγω συναισθηματικού δεσίματος, η κρίση μου δεν μετράει. παραείναι υποκειμενική!

6 τεύχη, απίστευτη ποιότητα εκτύπωσης και σε ΜΕΓΑΛΟ μέγεθος! Αν δεν ήμουν βλάκας στην επιλογή του τόμου όταν τον αγόραζα από το περίπτερο, ίσως να ήταν και ο αγαπημένος μου μέχρι στιγμής.  Ενώ προσέχω ράχη και άκρες πριν αγοράσω εναν τόμο, στη ράχη του υπήρχε μια μεγάλη χαρακιά που την πρόσεξα όταν πήγα να ανοίξω τον τόμο. Αντί να γυρίσω πίσω τον τόμο και να φανώ παράξενος, προτίμησα να τον κρατήσω για να μου θυμίζει ότι πρέπει να είμαι πιο προσεκτικός στο ψαχούλεμα των τόμων.

 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Όσο δεν ανακοινώνουν την επέκταση της σειράς δεν πρόκειται να βρουν νέους συνδρομητές, αφού χρειάζεται 20 τόμους η συνδρομή και μέχρι το 60 απομένουν λιγότεροι από 20 τόμοι.

 

Σε αφήνουν να κάνεις συνδρομή μέχρι το 60 άμα κοιτάξεις. Για σένα που θες 42-60 βγάζει το ποσό 128.25. 

 

@ theforce  Όντως ιστοριαρες ο τομος! Άμα πάνε έτσι από εδώ και πέρα οι Avengers :mafia:

H μήπως να τους λέμε Auengers από εδώ και περα όπως επιμένει εδώ και 1 χρονο ο μεταφραστής της Ραντνετ; :lol:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, ManaLeak13 said:

 

Σε αφήνουν να κάνεις συνδρομή μέχρι το 60 άμα κοιτάξεις. Για σένα που θες 42-60 βγάζει το ποσό 128.25. 

 

TIIII ????  :oops:  Πολύ άσχημο σημάδι.

 

Πολύ φοβάμαι ότι αυτό σημαίνει ότι δεν ανανέωσαν την σειρά και μετά τον τόμο 60 τέρμα. :(

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Είναι νωρίς ακόμη. Αν βάλουμε και τις διακοπές του Αυγούστου με τη 15ήμερη κυκλοφορία, ουσιαστικά είμαστε ακόμη 20 τόμους πριν το τέλος, μόλις στα 2/3 της σειράς. Εγώ θα περιμένω κάποια ανακοίνωση από τον 50ό τόμο και μετά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, theforce said:

Είναι νωρίς ακόμη. Αν βάλουμε και τις διακοπές του Αυγούστου με τη 15ήμερη κυκλοφορία, ουσιαστικά είμαστε ακόμη 20 τόμους πριν το τέλος, μόλις στα 2/3 της σειράς. Εγώ θα περιμένω κάποια ανακοίνωση από τον 50ό τόμο και μετά.

 

Αισιόδοξε μου φίλε! Αν φτάσουν να επιτρέπουν συνδρομητές για 10 τόμους μόνο, και δεν κάνουν καμιά ανακοίνωση επέκτασης, τι άλλο μπορεί να σημαίνει από τη μη συνέχεια της σειράς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  750
  • Reputation:   7102
  • Achievement Points:  764
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2947 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μπορεί η επέκταση να γίνει και σαν Σεζόν 2, μετά από λίγο καιρό όχι κατευθείαν.

 

Εξάλλου και η αντικατάσταση του τόμου Καπταιν Αμέρικα με το 60 αυτό δείχνει το τέλος του Α κύκλου.

 

Και η απάντησή τους πως το εξετάζουν το θέμα και πιστεύουν πως θα τα καταφέρουν αυτό δείχνει.

 

Το σκέφτονται ακόμα και αν συνεχίσει η σειρά θα κάνει πρώτα ένα διάλειμμα. Ας ελπίσουμε μικρό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

1 ώρα πριν, constantinople είπε:

 

Αισιόδοξε μου φίλε! Αν φτάσουν να επιτρέπουν συνδρομητές για 10 τόμους μόνο, και δεν κάνουν καμιά ανακοίνωση επέκτασης, τι άλλο μπορεί να σημαίνει από τη μη συνέχεια της σειράς;

Τη συνδρομή ανα 20άδες, προσωπικά τη βλέπω ως διευκόλυνση, αντί για συνδρομή του πλήρους πακέτου. Το έκαναν από την αρχή έτσι και λογικά θα το τηρούν μέχρι το τέλος, ακόμη και για λιγότερα τεύχη. Αν υπήρχε δυνατότητα συνδρομής μόνο για όλο το σετ της 60αδας, η ανακοινωση για επέκταση θα γινόταν μετά τον 50ό τόμο. Έτσι πιστεύω ότι θα γίνει και τώρα, άσχετα με τη διευκόλυνση.

Αυτό πιστεύω εγώ, που δεν είμαι και από τους πολύ... αισιόδοξους γενικώς...  :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.