Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55378
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ετοιμαστείτε να πάθετε πλάκα! :party3:

Θυμάστε που είχα κάνει εδώ μια μικρή λίστα με τους 240 Ιταλικούς τόμους και τα τεύχη που περιέχουν;

(Παρεμπιπτόντως σ'όποιον προσπάθησε να τη διαβάσει και δεν πόνεσε το κεφάλι του αξίζει βραβείο! :sick2:)

Λοιπόν τώρα η συγκεκριμένη λίστα (για να γίνει και πιο... εύπεπτη) χωρίστηκε στους 30 κύκλους των 7 ως 10 τόμων που έχει κάνει μέχρι στιγμής η σειρά στην Ιταλία, με σχόλια για τη διαφορά από κύκλο σε κύκλο, τους πιθανούς (και απίθανους :) ) λόγους για την προσθήκη και αφαίρεση ηρώων και άλλα πολλά...

 

Όσοι πιστοί προσέλθετε... :beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55378
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

5 hours ago, Laz33 said:

Tι εννοείς;
Ότι είναι πανεύκολο να πουλάνε 3.000 τεύχη εβδομαδιαίως;

 

1 hour ago, Kurdy Malloy said:

Τί λες βρε Γιάννη; Το αντίθετο. Είναι δυνατόν να βάζει εκδότης αυτό το στόχο στην Ελλάδα;

 

58 min ago , theforce said:

Με 3000 πωλήσεις την εβδομάδα, τα κόμικς της Μάρβελ θα εκδίδονταν ανελλιπώς στη χώρα μας τα τελευταία 40 χρόνια.

 

Παιδιά δεν νομίζω ο στόχος να είναι να πουλήσει ο κάθε τόμος 3000 τεύχη την εβδομάδα, αλλά σε βάθος χρόνου. Ήδη ο κάθε τόμος μένει περίπου ένα μήνα στα περίπτερα (στο δικό μου έχει ακόμη έναν τόμο Χουλκ). Στο τέλος της περιόδου των 60 τόμων θα δουν τον μέσο όρο πωλήσεων του κάθε ήρωα, συμπεριλαμβανομένων και των back orders από το online shop της Radnet που έχουν γίνει μέχρι τότε, και από εκεί θα βγάλουν τα συμπεράσματά τους. Τουλάχιστον αυτό είναι το λογικό να γίνει...

 

Απλά καλό είναι να συνεννοηθούν με τη διανομή να μένει ο κάθε τόμος μέχρι την κυκλοφορία του άλλου όπως είπα πρωτύτερα (π.χ. ο ΘΩΡ 1 να επιστραφεί μόνο όταν κυκλοφορήσει ο ΘΩΡ 2), ώστε να μην έχουμε περιστατικά όπου π.χ. ο Θωρ δεν πούλησε καλά επειδή αποσύρθηκε πρόωρα από τα περίπτερα.

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32406
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

1 ώρα πριν, Kurdy Malloy είπε:

Τί λες βρε Γιάννη; Το αντίθετο. Είναι δυνατόν να βάζει εκδότης αυτό το στόχο στην Ελλάδα;

Δεν κατάλαβα τι εννοείς.
Έτσι όπως το έγραψες αρχικά, νόμιζα εννοούσες ότι είναι εύκολο να πουλάνε 3.000 τεύχη την εβδομάδα :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Εγώ ακόμα να καταλάβω γιατί δέσαμε κόμπο κάτι που είπε ένα μέλος για 3000 τεύχη, επιμένοντας να σφυρίζει αδιάφορα όταν ζητάμε πηγή, και γκρινιάζοντας παράλληλα ότι παραπονιόμαστε άδικα γιατί πριν 40 χρόνια ο Καμπανάς είχε τρισχειρότερη επιμέλεια. Μήπως ο ίδιος το φοβάται σαν τις Κασσάνδρες που λέγανε τόσο καιρό ότι θα κοπεί η Hachette γιατί είδαν χ τόμους στο περίπτερο και θέλει να φοβερίσει απλά τον κόσμο; :thinking:

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Η σειρά αυτή δεν κυκλοφορεί όπως τα κόμικς του Καμπανά, της Μαμούθ, ή της Modern Times τα παλια χρόνια , στο στυλ φέρνουμε 8-10 τίτλους και συνεχίζουμε με όποιον πουλάει (ή όπως η Anubis πριν 10 χρόνια, με 3-4 τίτλους).
Η σειρά αυτή κυκλοφορεί ως συλλογή.

Τα περί πλαφόν 3000 δε νομίζω να τα πήρε κανείς τοις μετρητοίς. Προσωπικά το βρήκα σαν αφορμή να πω την άποψή μου ότι για διάφορους λόγους δε μπορεί η συλλογή να συνεχίσει με 2-3 τίτλους και να κοπούν οι υπόλοιποι. Αν η σειρά πάει καλά ως μέσος όρος, θα συνεχίσει ολόκληρη. Αν η σειρά δεν πάει καλά ως μέσος όρος, θα σταματήσει ολόκληρη. 
Τώρα, ποιο είναι το όριο για τις πωλήσεις, μάλλον θα πρέπει να συγκριθεί με τις πωλήσεις των άλλων συλλογών της εταιρείας και όχι ως μεμονωμένα κόμικς.
Αυτό πιστευω εγώ.

Επίσης πιστεύω ότι ως συλλογή απέχει πολύ από το όριο να κινδυνεύσει με διακοπή στους 60 τόμους.

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32406
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

3 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Εγώ ακόμα να καταλάβω γιατί δέσαμε κόμπο κάτι που είπε ένα μέλος για 3000 τεύχη, επιμένοντας να σφυρίζει αδιάφορα όταν ζητάμε πηγή, και γκρινιάζοντας παράλληλα ότι παραπονιόμαστε άδικα γιατί πριν 40 χρόνια ο Καμπανάς είχε τρισχειρότερη επιμέλεια. Μήπως ο ίδιος το φοβάται σαν τις Κασσάνδρες που λέγανε τόσο καιρό ότι θα κοπεί η Hachette γιατί είδαν χ τόμους στο περίπτερο και θέλει να φοβερίσει απλά τον κόσμο; :thinking:

Εντάξει, δεν το δέσαμε κόμπο αυτό για τα 3.000 αντίτυπα.
Πιθανό να΄ναι μπαρούφα, ειδικά απ΄τη στιγμή που ρώτησες 2 φορές το παιδί να σου πει που το έμαθε και δεν σ΄απάντησε.
Προσωπικά πιάστηκα απ΄αυτό απλά για να κάνω συζήτηση για το τιράζ και τις πωλήσεις.
Έχει ενδιαφέρον να μαθαίναμε τι πωλήσεις κάνουν τα κόμικς. Όχι της radnet μόνο εννοείται, όλων των εκδοτικών :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13492
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

@ constantinople  Διορθωσε με αν κανω λαθος,καθοτι εισαι πολυ πιο ψαγμενος απο μενα. Στο προμο βιντεο δεν ελεγαν  μπλα μπλα  καθε τομος 148 σελιδες μπλα μπλα. Απο τη λιστα που εφτιαξες το 90% των τομων ειναι 128 σελιδες. Τι σοι παπατζιλικι ασαλιωτο μας πουλησαν γαμοτο... 

Επισης η τιμη γιατι να ειναι ιδια για υλικο ειτε για 144 ειτε για 128 σελιδων ?

Γιατι να κοροιδεψουν τον κοσμο εγω αυτο δεν καταλαβαινω. Πες οι πρωτοι 10 ειναι 148 οι υπολοιποι 128,δηλαδη ελεος μετα απο καποιο σημειο...

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

17 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

@ constantinople  Διορθωσε με αν κανω λαθος,καθοτι εισαι πολυ πιο ψαγμενος απο μενα. Στο προμο βιντεο δεν ελεγαν  μπλα μπλα  καθε τομος 148 σελιδες μπλα μπλα. Απο τη λιστα που εφτιαξες το 90% των τομων ειναι 128 σελιδες. Τι σοι παπατζιλικι ασαλιωτο μας πουλησαν γαμοτο... 

Επισης η τιμη γιατι να ειναι ιδια για υλικο ειτε για 144 ειτε για 128 σελιδων ?

Γιατι να κοροιδεψουν τον κοσμο εγω αυτο δεν καταλαβαινω. Πες οι πρωτοι 10 ειναι 148 οι υπολοιποι 128,δηλαδη ελεος μετα απο καποιο σημειο...

Στην παρουσίαση λέει ότι κάθε τόμος έχει 148 σελίδες και 8 ιστορίες κόμικ. Στο site γράφει ότι κάθε τόμος έχει 140 σελίδες και 5-9 τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55378
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

28 min ago , ManaLeak13 said:

@ constantinople  Διορθωσε με αν κανω λαθος,καθοτι εισαι πολυ πιο ψαγμενος απο μενα. Στο προμο βιντεο δεν ελεγαν  μπλα μπλα  καθε τομος 148 σελιδες μπλα μπλα. Απο τη λιστα που εφτιαξες το 90% των τομων ειναι 128 σελιδες. Τι σοι παπατζιλικι ασαλιωτο μας πουλησαν γαμοτο... 

Επισης η τιμη γιατι να ειναι ιδια για υλικο ειτε για 144 ειτε για 128 σελιδων ?

Γιατι να κοροιδεψουν τον κοσμο εγω αυτο δεν καταλαβαινω. Πες οι πρωτοι 10 ειναι 148 οι υπολοιποι 128,δηλαδη ελεος μετα απο καποιο σημειο...

 

Μπορεί να είχαν μόνο τους πρώτους 10 τόμους στα χέρια τους όταν το έγραφαν, οι οποίοι έχουν σχεδόν όλοι 144+4 σελίδες.

 

Και η συλλογή της Hachette κάθε εβδομάδα έχει διαφορετικό αριθμό σελίδων. Αυτή την εβδομάδα μάλιστα το Σπάιντερμαν είχε μόνο 112!

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Να πω και εγώ τη γνώμη μου... βασικά αυτό που θέλω να πω είναι:

"Κύριοι εκδότες όχι άλλη Marvel!!":lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, hudson είπε:

Να πω και εγώ τη γνώμη μου... βασικά αυτό που θέλω να πω είναι:

"Κύριοι εκδότες όχι άλλη Marvel!!":lol:

 

 

Ναι και θα έρθει ξέρω 'γω της Eaglemoss ή της Hachette για DC και θα λέμε "Κύριοι εκδότες όχι άλλα κόμικς, ζούμε με σκέτα μακαρόνια, φακές και ταχινόσουπα, βγάλτε τίποτα συλλογές παραδοσιακής μουσικής στην Ταγκανίκα" :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τόμος 5: Fantastic Four - O Πρίγκηπας της Ατλαντίδας

 

clean.jpg

 

Σενάριο-Τι καινούριο προστίθεται-Ποιες ιστορίες μου άρεσαν

 

Να βάλουμε και καμία κριτική σιγά στο νήμα μιας και αυτός είναι ο σκοπός του οπότε κάνω την αρχή :) Ο πρώτος τόμος των Fantastic Four μου άρεσε πολύ οπότε έπιασα όσο πιο άμεσα γινόταν τον δεύτερο για διάβασμα. Όπως και ο προηγούμενος έτσι και αυτός έχει πέντε ιστορίες και ακολουθεί το γνωστό παλαιό μοντέλο όπου το κάθε τεύχος αποτελεί ανεξάρτητη ιστορία με αρχή, μέση, τέλος.

 

detail.jpg

 

Τη μερίδα του λέοντος έχουν οι Namor και Doctor Doom που μάλιστα συνεργάζονται στο έκτο (πρώτο του τόμου), ωστόσο πάντα οι F4 θα βρουν τρόπο να ξεπεράσουν τις δυσκολίες. Και το τεύχος του Puppet Master ή Μαριονετίστα ή όπως τον έχουν μεταφράσει στην εκάστοτε σελίδα είναι αρκετά καλό και επίσης γνωρίζουμε την Alicia Masters, έναν πολύ σημαντικό χαρακτήρα για την εξέλιξη της ομάδας και κυρίως του Thing. Κατά τ' άλλα μου άρεσε παραδόξως το τεύχος του Namor, θεωρώ ότι ο Doom δεν έχει απελευθερώσει ακόμα το full potential των δυνατοτήτων του και μοιάζει ακόμα σχετικά αδύναμος κακός κάτι που εν καιρώ θα αλλάξει.

 

13.3-5.jpeg

 

Γενικότερα είναι ένας τόμος που προσθέτει αρκετά στη μυθολογία των Τεσσάρων Φανταστικών, έχουμε το πρώτο αναλυτικό πλάνο του εσωτερικού του Μεγάρου Μπάξτερ, υπάρχουν πολλές εντάσεις στην ομάδα, έχουμε εξελίξεις μεταξύ Sue και Reed ειδικά από τη στιγμή που υπάρχει η περίεργη σχέση της με τον Namor και κυρίως αρχίζουν και κερδίζουν σε δημοφιλία σαν ήρωες. Αφηγηματικά στοιχεία που δε μου άρεσαν είναι η κλασική πολύ γρήγορη εξέλιξη της πλοκής π.χ στο ένατο τεύχος έχουμε την χρεοκοπία των F4 (έβγαλε o Reed τα λεφτά από τις πατέντες και τα έχασε στις μετοχές, το έχω δει και στις Οικογενειακές Ιστορίες :lol:), τον Namor, τα γυρίσματα ταινίας, τις μάχες και την τελική σύγκρουση μέσα σε 20κάτι σελίδες. Επίσης κράξτε με, αλλά η εμφάνιση των Lee-Kirby είναι κουλ, αλλά παραείναι και meta για τα γούστα μου :)
 

Σχέδιο και σε ποιους προτείνεται

 

ei8grwsopvi71.jpg

 

Σχέδιο Kirby κλασικά ωραίο με πιο χοντρές γραμμές και λιγότερη λεπτομέρεια, ξεφύλλισα λίγο τον τόμο Iron Man και μου άρεσαν πολύ τα τεύχη του Heck, αλλά τρελό respect στον Kirby για το πόσους τίτλους σχεδίαζε κάθε μήνα. Συμπερασματικά αν σας άρεσε ο προηγούμενος τόμος των F4 θα σας αρέσει και αυτός, από επιμέλεια χρειαζόμαστε δουλίτσα, τα αφιερώματα παραμένουν ψιλοάκυρα σε σχέση με την έκδοση και τις ιστορίες, υπάρχουν και κάποια που δεν αφορούν F4 αλλά από την άλλη σύντομα θα βγουν κι άλλοι τόμοι της ομάδας και προσωπικά θα τρέξω να τους διαβάσω :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33865
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Διάβασα τον τόμο του Ιρον Μαν. Παρόλο που η πρώτη ιστορία του Iron Man που διάβασα από την εγκυκλοπαίδεια της Hachette δεν μου έκανε καλή εντύπωση στην πορεία το ξεπέρασα. Και αυτός ο τόμος λοιπόν μου άρεσε παρόλο τον ξεκάθαρο αντικομμουνιστικό του προσανατολισμο. Δεν είχε πολλά λογικά κενά και παρολο που ο εχθρός ήταν ο κάκος Ρώσος (ντελίριο αντικομμουνισμου η τελευταία ιστορία) είχε πιο λογική από τους τόμους των Φ4. Επίσης η ιστορία με την Κλεοπάτρα ήταν αρκετά διασκεδαστικη. Οι μικρές ιστορίες λειτουργούν σαν σφηνάκια δρασης. 4 σελίδες σεταρισμα ηρώων 10 σελίδες δράση και στο τέλος το ξεβγαλμα. Τσάκα τσάκα. Ιδανικό για έναν πρωινό καφέ Κυριακής.

Τα αφιερώματα λιγότερα από άλλους τόμους δεν μου κάνουν ιδιαίτερη εντύπωση. Ούτως ή άλλως τους τόμους τους παίρνω για τις ιστορίες και όχι για τα διάφορα αφιερώματα. Στα της επιμέλειας που τόσα λέμε δεν πρόσεξα εγώ κάτι. Δεν κάθομαι βέβαια να μετράω κάθε λέξη η αλήθεια είναι. Πάντως αυτούς τους τόμους μέχρι στιγμής τους έχω διαβάσει όλους και κάθε φορά που τελειώνει ένας λέω άντε να βγει ο επόμενος. 

 

Όσο για αυτό που λέει ο @ nikolas12 πιο πάνω πράγματι η τελευταία ιστορία των Φ4 ήταν πολύ μετα και για τα δικά μου γούστα. Επίσης αυτός ο Ντουμ έχει πεθάνει ήδη δύο φορές σε 10 ιστορίες. Άντε να δούμε πόσες ακόμα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

8 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Τόμος 5: Fantastic Four - O Πρίγκηπας της Ατλαντίδας

 

clean.jpg

 

Σενάριο-Τι καινούριο προστίθεται-Ποιες ιστορίες μου άρεσαν

 

Να βάλουμε και καμία κριτική σιγά στο νήμα μιας και αυτός είναι ο σκοπός του οπότε κάνω την αρχή :) Ο πρώτος τόμος των Fantastic Four μου άρεσε πολύ οπότε έπιασα όσο πιο άμεσα γινόταν τον δεύτερο για διάβασμα. Όπως και ο προηγούμενος έτσι και αυτός έχει πέντε ιστορίες και ακολουθεί το γνωστό παλαιό μοντέλο όπου το κάθε τεύχος αποτελεί ανεξάρτητη ιστορία με αρχή, μέση, τέλος.

 

detail.jpg

 

Τη μερίδα του λέοντος έχουν οι Namor και Doctor Doom που μάλιστα συνεργάζονται στο έκτο (πρώτο του τόμου), ωστόσο πάντα οι F4 θα βρουν τρόπο να ξεπεράσουν τις δυσκολίες. Και το τεύχος του Puppet Master ή Μαριονετίστα ή όπως τον έχουν μεταφράσει στην εκάστοτε σελίδα είναι αρκετά καλό και επίσης γνωρίζουμε την Alicia Masters, έναν πολύ σημαντικό χαρακτήρα για την εξέλιξη της ομάδας και κυρίως του Thing. Κατά τ' άλλα μου άρεσε παραδόξως το τεύχος του Namor, θεωρώ ότι ο Doom δεν έχει απελευθερώσει ακόμα το full potential των δυνατοτήτων του και μοιάζει ακόμα σχετικά αδύναμος κακός κάτι που εν καιρώ θα αλλάξει.

 

13.3-5.jpeg

 

Γενικότερα είναι ένας τόμος που προσθέτει αρκετά στη μυθολογία των Τεσσάρων Φανταστικών, έχουμε το πρώτο αναλυτικό πλάνο του εσωτερικού του Μεγάρου Μπάξτερ, υπάρχουν πολλές εντάσεις στην ομάδα, έχουμε εξελίξεις μεταξύ Sue και Reed ειδικά από τη στιγμή που υπάρχει η περίεργη σχέση της με τον Namor και κυρίως αρχίζουν και κερδίζουν σε δημοφιλία σαν ήρωες. Αφηγηματικά στοιχεία που δε μου άρεσαν είναι η κλασική πολύ γρήγορη εξέλιξη της πλοκής π.χ στο ένατο τεύχος έχουμε την χρεοκοπία των F4 (έβγαλε o Reed τα λεφτά από τις πατέντες και τα έχασε στις μετοχές, το έχω δει και στις Οικογενειακές Ιστορίες :lol:), τον Namor, τα γυρίσματα ταινίας, τις μάχες και την τελική σύγκρουση μέσα σε 20κάτι σελίδες. Επίσης κράξτε με, αλλά η εμφάνιση των Lee-Kirby είναι κουλ, αλλά παραείναι και meta για τα γούστα μου :)
 

Σχέδιο και σε ποιους προτείνεται

 

ei8grwsopvi71.jpg

 

Σχέδιο Kirby κλασικά ωραίο με πιο χοντρές γραμμές και λιγότερη λεπτομέρεια, ξεφύλλισα λίγο τον τόμο Iron Man και μου άρεσαν πολύ τα τεύχη του Heck, αλλά τρελό respect στον Kirby για το πόσους τίτλους σχεδίαζε κάθε μήνα. Συμπερασματικά αν σας άρεσε ο προηγούμενος τόμος των F4 θα σας αρέσει και αυτός, από επιμέλεια χρειαζόμαστε δουλίτσα, τα αφιερώματα παραμένουν ψιλοάκυρα σε σχέση με την έκδοση και τις ιστορίες, υπάρχουν και κάποια που δεν αφορούν F4 αλλά από την άλλη σύντομα θα βγουν κι άλλοι τόμοι της ομάδας και προσωπικά θα τρέξω να τους διαβάσω :) 

Πωωωω:NoNo: Μια ανάλυση μετά από καιρό από τον @ nikolas12 ! Είχα βαρεθεί να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια... Δηλαδή συνέχεια να ειπώνονται τα αρνητικά της έκδοσης και το αν ο στόχος της εκδοτικής είναι οι 3.000 τόμοι εβδομαδιαίως....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32406
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Πωωωω:NoNo: Μια ανάλυση μετά από καιρό από τον @ nikolas12 ! Είχα βαρεθεί να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια... Δηλαδή συνέχεια να ειπώνονται τα αρνητικά της έκδοσης και το αν ο στόχος της εκδοτικής είναι οι 3.000 τόμοι εβδομαδιαίως....

 

Καλό όμως είναι να γράφουμε κι εμείς καμιά ανάλυση/κριτική ή έστω ένα σχόλιο για τον τόμο που διαβάσαμε. Και όχι μόνο να έχουμε απαιτήσεις απ΄τους άλλους να το κάνουν.
Φίλε olyssesmoore έψαξα τις τελευταίες 5 σελίδες του θέματος και δεν βρήκα σχόλιό σου που να μας λες την άποψή σου για κάποιον τόμο που διάβασες...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12005
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  23
  • Reputation:   218
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Θεωρώ ότι γίνεται υπερβολική κουβέντα για αν θα αντέξει η κυκλοφορία της έκδοσης αυτής ....καθώς είναι απλό το θέμα: αν πάει καλά οικονομικά θα συνεχίσει αν όχι θα σταματήσει. Την εταιρεία και την κάθε εκδοτική εταιρεία την ενδιαφέρει το κέρδος. 

 

Φυσικά εύχομαι να πάει καλά και να έχει διάρκεια παρόλα τα λάθη της καθώς μου αρέσουν πολύ αυτές οι παλιές ιστορίες της Μάρβελ και η λογική της χρονολογικής έκδοσης τούς

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μόλις διαβάστηκε ο πρώτος τόμος του Άιρον Μαν και ομολογώ ότι τον ευχαριστήθηκα. Ενώ δεν είναι από τους υπερήρωες που με ενθουσιάζουν, το σχέδιο και το εκάστοτε σύντομο αλλά περιπετειώδες σενάριο συνέβαλαν στο να περάσω ευχάριστα. Πιο συγκεκριμένα, πολύ βασικό ρόλο έπαιξε το γεγονός ότι κάθε ιστορία εξελίσσεται σε 13 περίπου σελίδες με αρχή-μέση-τέλος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

On 29/10/2021 στο 11:17 ΠΜ, Manitou είπε:

Πάντως παρά το μειονέκτημα που ανέφερα παρα πάνω έχουν κάτι πιο ανθρώπινο οι ιστορίες των Φ4 και για αυτό ίσως ξεχώρισαν τόσο. Οι σχέσεις τους είναι ταραχώδεις και ξεχωρίζει η έντονη προσωπικότητα του "Πράγματος". Στις πρώτες ιστορίες επίσης δεν φαίνεται τόσο η σχέση του Mister Fantastic με την Invisible Woman. Ασε που από ότι κατάλαβα είναι ακόμα Invisible Girl. Τι φάση? Δεν έχουν παντρευτεί ακόμα? :lol:

Θα παντρευτούν στο Annual #3, to 1965 (είχα γράψει λάθος ότι θα παντρευονταν στο #1).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33865
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

31 λεπτά πριν, theforce είπε:

Θα παντρευτούν στο Annual #3, to 1965 (είχα γράψει λάθος ότι θα παντρευονταν στο #1).

Πάντως τον χτυπάει στα ίσα ο Ναμορ τον κύριο Φανταστικό. Πρίγκηπας είναι, νέος είναι, κολυμβητής ειναι, διακοπαρες σε όποιο νησί θέλει το κορίτσι προσφέρει, γενικώς κλωτσαει την τύχη της η Σου.:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, Laz33 είπε:

 

Καλό όμως είναι να γράφουμε κι εμείς καμιά ανάλυση/κριτική ή έστω ένα σχόλιο για τον τόμο που διαβάσαμε. Και όχι μόνο να έχουμε απαιτήσεις απ΄τους άλλους να το κάνουν.
Φίλε olyssesmoore έψαξα τις τελευταίες 5 σελίδες του θέματος και δεν βρήκα σχόλιό σου που να μας λες την άποψή σου για κάποιον τόμο που διάβασες...

 

Αφού μόνο τον τόμο με τον Spider Man έχω πάρει... Δεν υπάρχουν λεφτά για δεύτερη συλλογή... Αυτή τη στιγμή μόνο την επίσημη συλλογή αντέχω να συλλέξω... Αν κάποια στιγμή βρεθούν τα χρήματα μόνο με συνδρομή θα αγοράσω τους τόμους...

Και σε καμιά περίπτωση δεν έχω απαίτηση από κάποιον να γράψει κάποια κριτική, απλά ο φίλος @ nikolas12  γράφει ολόκληρα κατεβατά που δεν σε κουράζουν ούτε να τα διαβάζεις ούτε και στο μάτι...:nek:

 

Υ.Γ. Δεν σε παρεξηγώ αν δεν ξέρεις κάτι για τον άλλο μπορεί να γίνουν παρεξηγήσεις...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, Laz33 είπε:

 

Καλό όμως είναι να γράφουμε κι εμείς καμιά ανάλυση/κριτική ή έστω ένα σχόλιο για τον τόμο που διαβάσαμε. Και όχι μόνο να έχουμε απαιτήσεις απ΄τους άλλους να το κάνουν.
Φίλε olyssesmoore έψαξα τις τελευταίες 5 σελίδες του θέματος και δεν βρήκα σχόλιό σου που να μας λες την άποψή σου για κάποιον τόμο που διάβασες...

 

Και σε καμία περίπτωση το σχόλιο που έγραψα παραπάνω για την ανάλυση του @ nikolas12 δεν ήταν υποτιμητικό... Απλά πιο πολύ λυτρωτικό μετά από τις συνεχείς επικρίσεις της έκδοσης ή άλλα σημεία που σχολιάζονται χωρίς κάποια ουσία που μετά από κάποιο σημείο γίνονται κουραστικές...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Fantastic Four: O Πρίγκηπας της Ατλαντίδας
Είχα διαβάσει παλιότερα αυτές τις ιστορίες οπότε ήξερα τι να περιμένω. Είναι ανάλαφρες, ευχάριστες και διασκεδαστικές, σίγουρα καλύτερες από τον προηγούμενο τόμο. Η εμφάνιση των Lee και Kirby δεν με ενόχλησε καθώς πιστεύω πως ταιριάζει στον καροτουνίστικο τόνο της σειράς (σε ένα από τα επερχόμενα τεύχη οι Τέσσερεις Φανταστικοί απαντούν σε γράμματα από τους θαυμαστές). Ο επόμενος προβλέπεται να γίνει ακόμη καλύτερος με την πρώτη εμφάνιση του Impossible Man! Τα άρθρα είτε είναι ανούσια (όπως αυτό που εξηγεί τα περιεχόμενα του πύργου των F4, πράγματα τα οποία είναι ήδη γνωστά) ή χρειάζονται περισσότερη ανάπτυξη όπως το αφιέρωμα στον Ayers. Με ενοχλεί λίγο το ότι γράφουν τα ονόματα των δημιουργών με Ελληνικούς χαρακτήρες το ότι δεν το κάνουν σωστά. Το Kirby π.χ. προφέρεται Κέρμπι όχι Κίρμπι. Τα εξτραδάκια είναι πλούσια αλλά με δυσαρέστησε που έμειναν αμετάφραστα, κυρίως αυτό που ο πυρσός εξηγεί τις δυνάμεις του. Επίσης παρατήρησα πως μερικά από τα ηχητικά εφέ έχουν μεταφραστεί μόνο οι μισοί χαρακτήρες και οι άλλοι έχουν κρατηθεί από το πρωτότυπο κείμενο. Μόλις αρχίζεις να το παρατηρείς δείχνει πολύ άσχημη εικόνα. Από το να κάνουν μισές δουλειές, καλύτερα να κρατήσουν το πρωτότυπο.

Επιπλέον, θα ήθελα να επισημάνω πως η αρνητική κριτική γίνεται καλοπροαίρετα και από άτομα που νοιάζονται για αυτή την συλλογή. Αν δεν μας ενδιέφερε τότε δεν θα της δίναμε σημασία. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να γίνει ενοχλητική όταν εκφράζεται σε μεγάλο βαθμό αλλά δεν πιστεύω πως έχουμε φτάσει στο σημείο να γκρινιάζουμε υπερβολικά ούτε να κάνουμε άσκοπες συζητήσεις για την κυκλοφορία της συλλογής (τουλάχιστον όχι στο επίπεδο που είχαμε φτάσει στην Επίσημη Συλλογή) οπότε θα παρακαλούσα να μην κατακρίνετε κατευθείαν την αρνητική κριτική.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13492
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Αφού μόνο τον τόμο με τον Spider Man έχω πάρει... Δεν υπάρχουν λεφτά για δεύτερη συλλογή... Αυτή τη στιγμή μόνο την επίσημη συλλογή αντέχω να συλλέξω... Αν κάποια στιγμή βρεθούν τα χρήματα μόνο με συνδρομή θα αγοράσω τους τόμους...

Και σε καμιά περίπτωση δεν έχω απαίτηση από κάποιον να γράψει κάποια κριτική, απλά ο φίλος @ nikolas12  γράφει ολόκληρα κατεβατά που δεν σε κουράζουν ούτε να τα διαβάζεις ούτε και στο μάτι...:nek:

 

Υ.Γ. Δεν σε παρεξηγώ αν δεν ξέρεις κάτι για τον άλλο μπορεί να γίνουν παρεξηγήσεις...

Αφού δεν τα αγοράζεις βδομάδα - βδομάδα μην περιμένεις να τα πάρεις ποτέ. Θα σου κακοφανει πάρα πολύ άμα πας να πάρεις 30 τόμους και σου πούνε 210 +μεταφορικά.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Θα τα πάρει με ράβδους χρυσού και λάπις λάζουλι. Κάποιοι δε διαβάζουν νομίζω :out:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55378
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

ΤΟΜΟΣ FANTASTIC FOUR Νο.3 (και Τόμος Νο.7 της συλλογής)

 

PREVIEW του 7ου τόμου της συλλογής και 3ου τόμου των Τεσσάρων Φανταστικών!

 

(Το preview του 2ου τόμου ήταν εδώ!)

 

Οι εικόνες των εκδόσεων RADNET είναι από τους Ιταλικούς τόμους και τα ψηφιακά αμερικάνικα πρωτότυπα. 

 

Οι εικόνες της παλαιάς ελληνικής έκδοσης που εμφανίζονται είναι από σκανς του φίλου Serros.

 

Από τα τεύχη που περιέχει, μόνο το 4Φ #12 είχε δημοσιευθεί παλιά στην Ελλάδα, το 2008 στον τόμο HULK της Espresso/Panini.

 

Fantastic Four Νο.11

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_11a.thumb.jpg.02ad240f26fc7afb126490ab37be7b93.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_11b.thumb.jpg.8b660f5f39239290f43af1ccc05745e0.jpg

      ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021 - 1η έκδοση στην Ελλάδα!

 

Το τεύχος #11 των 4Φ περιείχε δύο 11σέλιδες ιστορίες. Τα υπόλοιπα τεύχη έχουν από μια ιστορία το καθένα, χωρισμένη σε μέρη.

 

Fantastic Four Νο.12

 

Μέρος 1ο

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_12a.thumb.jpg.fd2b48b2d0fdc058f4dbd4182b0d703f.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_12am.thumb.jpg.b19df0e1cff2d97732e12cdb012560f6.jpg

  ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021       ESPRESSO/PANINI - 2008

 

Μέρος 2ο

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_12b.thumb.jpg.b9e72cacc3f2b06946b5728d310944b3.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_12bm.thumb.jpg.580a3d4fb24e747b4cc8bd9c2a2c15c0.jpg

 ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021       ESPRESSO/PANINI - 2008

 

Μέρος 3ο

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_12c.thumb.jpg.a5bd57141c0db89553878f3a0c7fdc41.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_12cm.thumb.jpg.15a0a53e50a60b1009d910ac380d27dc.jpg

  ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021        ESPRESSO/PANINI - 2008

 

Μέρος 4ο

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_12d.thumb.jpg.7dbcb81b29485c77984d083c951894bc.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_12dm.thumb.jpg.fcf9826a9ba7beb8f3025fa093438f58.jpg

  ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021       ESPRESSO/PANINI - 2008

 

Fantastic Four Νο.13, 14 & 15 - 1η έκδοση στην Ελλάδα!  

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_13a.thumb.jpg.04a7aa581bdaa39a0f55d277f554922b.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_14a.thumb.jpg.3731eb7f1e7b087ac950c81114b020a4.jpg  Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_15a.thumb.jpg.7a3e7de61ceea172b405f095322440ac.jpg

               Τεύχος 13                                         Τεύχος 14                                      Τεύχος 15

 

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0003_c3.thumb.jpg.14265dacb5ca961c7dd137e0e210a7c6.jpg

              Κι ακολουθούν οι σελίδες με το έξτρα υλικό!

 

Πόσο κρίμα που θα πρέπει να περιμένουμε 15 ημέρες για να πάρουμε τον τόμο στα χέρια μας! :(

 

Σύνδεσμος προς τις παρουσιάσεις των τόμων Νο.4 ως Νο.13 των 4Φ!

 

Επεξεργασία από constantinople
  • Like 12
  • Λύπη 1
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

11 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Αφού δεν τα αγοράζεις βδομάδα - βδομάδα μην περιμένεις να τα πάρεις ποτέ. Θα σου κακοφανει πάρα πολύ άμα πας να πάρεις 30 τόμους και σου πούνε 210 +μεταφορικά.. 

Ε θα μαζεύω βδομάδα βδομάδα ένα ποσό αν γίνεται... Αλλά άλλο να κάνεις την συνδρομή τώρα,να πληρώσεις το ποσό και να παίρνεις τους τόμους μετά από κάποιο χρονικό διάστημα και άλλο μετά την ολοκλήρωση της συλλογής (τουλάχιστον τους 60 πρώτους τόμους...) που τα πληρώνεις όλα μαζί και θα σου έρχονται όλα μαζί...

Κι αν όντως πάει καλά (παρότι εμπιστεύομαι την radnet) και βγει και δεύτερη έκδοση τότε πάλι θα ξεκινήσει η εβδομαδιαία κυκλοφορία από την αρχή... Οπότε πιστεύω κάτι θα γίνει!

Και διαφορετικό πάλι είναι να γνωρίζεις ότι με την συνδρομή των 60 τευχών θα γλιτώσεις 66 ευρώ που θα μπορούσα να τα ξοδέψω αλλού! Κι αφού τα χρήματά μου τα ξοδεύω για βιβλία και κόμιξ κι όχι τόσο για φαγητό ή άλλη διασκέδαση πιστεύω κάπου θα βρεθούν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διαβάστηκε ο πρώτος τόμος του Thor. Ενώ ούτε και με τον συγκεκριμένο ήρωα δεν είμαι τρελαμένος, η δομή των ιστοριών με διακριτή αρχή-μέση-τέλος βοήθησε στο να περάσω ευχάριστα την ώρα μου, χωρίς να πιεστώ ώστε να "ξεμπερδεύω".

Και επανέρχεται ενδόμυχα το δίλημμα: Να αγοραστούν όλοι οι τόμοι όλων των ηρώων ή όχι?Αν ναι, πως θα πρέπει να διαχειριστώ την ερχόμενη 60δα της Hachette? Πού θα αποθηκευτούν με ασφάλεια οι τόμοι της radnet, οι οποίοι δεν μου φαίνονται και τόσο στιβαροί-ανθεκτικοί? Σοβαρά δευτεριάτικα προβλήματα κύριοι....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55378
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όταν βγήκε η σειρά στην Ιταλία, όπου είχαν ήδη βγει σχεδόν όλα αυτά τα τεύχη σε παλιές εκδόσεις, το παρουσίασαν ως ατού και διαφορετικότητα με τα παλιά ότι θα κρατήσουν τους πρωτότυπους τίτλους αμετάφραστους στα τεύχη (όπως και τα εξώφυλλα και τα special pages).

 

Το οποίο μάλλον τους βγήκε σε καλό. Π.χ. οι περιπέτειες του Σίλβερ Σέρφερ και οι 1ες περιπέτειες του Δρ Στρέιντζ είχαν βγει σχετικά πρόσφατα στην Ιταλία από άλλες εκδόσεις, αλλά οι Ιταλοί φαν απαίτησαν να μπουν και σε αυτήν εδώ την συλλογή.

 

Κάπως έτσι έφτασε ως εμάς το σύστημα να μην μεταφράζονται οι τίτλοι των ιστοριών...

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εν τέλει @ Tsaklas  η σ οποιοδήποτε άλλον έστειλε μύνημα στις εκδόσεις που βγάζουν τους Κλασικούς Υπερήρωες,θα κυκλοφορήσει ο ερχόμενος τόμος αυτήν την Παρασκευή η την παραπάνω;Σου απάντησαν φίλε @ Tsaklas ;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

20 ώρες πριν, constantinople είπε:

PREVIEW του 7ου τόμου της συλλογής και 3ου τόμου των Τεσσάρων Φανταστικών!

 

Από τα τεύχη που περιέχει, μόνο το 4Φ #12 είχε δημοσιευθεί παλιά στην Ελλάδα, το 2007 στον τόμο HULK της Espresso/Panini.

 

Το τεύχος 11 των 4Φ περιέχει δύο 11σέλιδες ιστορίες:

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0011a.thumb.jpg.2c82e3411527d735aed26f5317570ee7.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0011b.thumb.jpg.a28ab00671c86a1f55e6fc22c7972de0.jpg

 

Τα υπόλοιπα τεύχη έχουν μια ιστορία το καθένα, χωρισμένα σε μέρη.

 

      Τεύχος 12 (Espresso)                        Τεύχος 12 (Radnet)

101646056_FF012-1-ESPRESSO-2006.thumb.jpg.e99a599923f6663ebd8d5e5d1052bb98.jpgSuper_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0012.thumb.jpg.91995905ccb934806e67b4c1c28a13cc.jpg

 

  Αποκαλύψτε τα κρυμμένα περιεχόμενα

Τα υπόλοιπα 3 μέρη της ιστορίας του Χουλκ από τον τόμο της Espresso για να συγκρίνετε τη μετάφραση με τον τόμο της Radnet:

 

2072629665_FF012-2-ESPRESSO-2006.thumb.jpg.88eb179abfd91814c8620362c1296491.jpg  451062831_FF012-3-ESPRESSO-2006.thumb.jpg.cc3c5da0e0c06ec63faa4ecbaa7db292.jpg 705858774_FF012-4-ESPRESSO-2006.thumb.jpg.7147022f2697ef0b084bb6a67f70457c.jpg

 

Περιμένω σχόλιο όταν βγει ο τόμος! :)

 

               Τεύχος 13                                         Τεύχος 14                                      Τεύχος 15

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0013.thumb.jpg.f43cd2aee070b1da549a0338772ea84a.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0014.thumb.jpg.2c01762615410bd07d67358cc4d84ce3.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0015.thumb.jpg.80096e7df8b957eed840550cdf144857.jpg

 

Πόσο κρίμα που θα πρέπει να περιμένουμε 15 ημέρες για να πάρουμε τον τόμο στα χέρια μας! :(

 

 

Κάτσε,τι εννοείς σε 15 μέρες; 

 

 

Edit: Α,εννοείς τα τευχάκια ς4,15 και πάει λέγοντας.  

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.