Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

3 ώρες πριν, beyonder45 είπε:

H σειρα παει μετρια,ουτε σουπερ,ουτε χαλια.Ενισχυστε τις πωλησεις για να υπαρξει επομενη 60αδα η εστω 50αδα

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55363
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

3 hours ago, diotsoumas said:

Σιγά μην τα παίρνουμε και τρία τρία για να πείσουμε την radnet να συνεχίσει την επιμέλεια στο πόδι για άλλο τόσο. :thinking:

 

Μην το γελάτε. Ο άνθρωπος αυτός μπορεί να μην θέλει να αποκαλύψει ποιος είναι αλλά έχει εσωτερική πληροφόρηση.

 

Δεν είπαμε να τα παίρνουμε τρία-τρία, αλλά τουλάχιστον να μην προσπερνάμε τόμους, όσοι έχουμε την οικονομική δυνατότητα.

 

Τουλάχιστον αυτό μπορούμε να το κάνουμε. Τα περί ορθογραφικών και λοιπά μπορεί να τους λέμε να τα κοιτάξουν αλλά κι εμείς εδώ ένα ποστ κάνουμε και μας ξεφεύγει κάνα ορθογραφικό. Πόσο μάλλον αυτοί που τρέχουν να βγάλουν 128 σελίδες κόμικ κάθε εβδομάδα, δηλαδή σε ρυθμούς που δεν τα έβγαζε ούτε ο Καμπανάς.

 

Νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει κατανόηση για την προσπάθειά τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, beyonder45 είπε:

H σειρα παει μετρια,ουτε σουπερ,ουτε χαλια.Ενισχυστε τις πωλησεις για να υπαρξει επομενη 60αδα η εστω 50αδα

 

Δεν ξερω αμα μπορεις να το πεις ή αμα το γνωριζεις κιολας, το τιραζ ποσο περιπου κυμαινεται ? 

 

Αν υποθεσουμε οτι στα περιπτερα καθε βδομαδα πωλειται το 40% του συνολικου + οτι ποσοστο μοιραζεται στις συνδρομες ,δεν ειναι ικανοποιητικο ωστε να συνεχιστει η εκδοση ? Τι ποσοστο του συνολικου τιραζ θεωρει η εκδοτικη ικανοποιητικο ?

 

Επισης αν υποθεσουμε οτι ο χ τιτλος παει σφαιρα (90+%) και ο ψ άπατος (~10-15%), υπαρχει ενδεχομενο ο ψ να κοπει εντελως σε ενδεχομενη επεκταση? Αν ναι πως θα γινεται η αριθμιση των τομων που λογικα ειναι προκαθορισμενη?

 

So many questions so few answers :lol:

 

:havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  636
  • Reputation:   5724
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  5
  • With Us For:  901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καταρχάς είναι πολύ νωρίς να κάνουμε ''ταμείο'' για το πόσο καλά πάει η συλλογή. Εγώ απλά βλέποντας όλα τα περίπτερα - κέντρα τύπου κλπ να διαθέτουν
πολλά αντίτυπα της συλλογής και Παρασκευή πρωί να ψάχνω τον τόμο του Spiderman ο οποίος είχε ήδη εξαντληθεί στα 2 πρώτα περίπτερα που πήγα,
έβγαλα το συμπέρασμα οτι οι πωλήσεις πάνε μια χαρά.
 
Δεν ξέρω τι όρια έχει βάλει η εκδοτική, αλλά παρόλα τα λάθη και τα ''κακομούτσουνα'' εξώφυλλα, η συλλογή είναι πρώτη μούρη στα περίπτερα
και ο κόσμος την ''στηρίζει'' με το παραπάνω.
Ακόμα περιμένουμε Daredevil,Captain America και X-men που σίγουρα θα πάνε καλά. Οι ιστορίες θα γίνονται όλο και καλύτερες, και η Radnet για αρκετούς μήνες
θα είναι το μοναδικό έντυπο Spiderman που κυκλοφορεί. (Η Hachette θα αργήσει πολύ να βάλει Spiderman)
 
Ο δρόμος είναι ανοιχτός για να πάει Super η συλλογή, αλλά πρέπει και η εκδοτική να ρίξει δουλειά για να κάνει πιο ελκυστικό το προιόν.
 
Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55363
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εγώ ξέχασα να πάρω τον τόμο του Σπάιντερμαν την Παρασκευή και το Σάββατο είχε εξαφανιστεί από όλα τα περίπτερα και οι περιπτεράδες μου είπαν ότι πολλοί τους τον ζητούσαν από το πρωί. Χρειάστηκε να πάω σε πολλά περίπτερα για να βρω κάποιο που του είχε περισσέψει ένας τόμος. Δηλαδή ταλαιπωρήθηκα για να τον βρω και να τον αγοράσω.

 

Όταν βγαίνει τόμος Σπάιντερμαν πρέπει να διανέμονται περισσότερα αντίτυπα στα περίπτερα γιατί υπάρχει πολύ μεγαλύτερο αγοραστικό κοινό γι΄αυτόν απ'ότι για τους 4Φ και όλους τους άλλους ήρωες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

17 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Όταν βγαίνει τόμος Σπάιντερμαν πρέπει να διανέμονται περισσότερα αντίτυπα στα περίπτερα γιατί υπάρχει πολύ μεγαλύτερο αγοραστικό κοινό γι΄αυτόν απ'ότι για τους 4Φ και όλους τους άλλους ήρωες.

Το παρατηρησα και εγω αυτο.Στο συνηθες περιπτερο που παω παντα φερνουν 5 τομους και παιρνω πρωτος τον εναν. Την Παρασκευη αργησα λογω δουλειας να παω ,οχι πολυ κανα 2ωρο , και βρηκα μονο 2 για να διαλεξω.

 

Κοινη λογικη οτι ο Σπαιντι πουλαει ,πως δεν το βλεπουν αυτο πραγματικα ... Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι υπαρχουν ατομα που αγοραζουν αποκλειστικα και μονο τον Spider-man.

 

Αραγε αυτα που γραφουν στο σαιτ οτι εξαντληθηκαν ισχυει ή ειναι μαρκετινιστικο παπατζιλικι... :thinking:

Και πως η σειρα παει μετρια οταν υπαρχουν απο τωρα εξαντλημενοι τομοι... :thinking::thinking:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  636
  • Reputation:   5724
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  5
  • With Us For:  901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

56 min ago , ManaLeak13 said:

Αραγε αυτα που γραφουν στο σαιτ οτι εξαντληθηκαν ισχυει ή ειναι μαρκετινιστικο παπατζιλικι... :thinking:

Και πως η σειρα παει μετρια οταν υπαρχουν απο τωρα εξαντλημενοι τομοι... :thinking::thinking:

 

Αυτό πραγματικά είναι άλλο ένα μυστήριο της εκδοτικής... Το site του Gb Publishing τους έχει όλους διαθέσιμους κανονικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  523
  • Reputation:   5471
  • Achievement Points:  526
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

7 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Το παρατηρησα και εγω αυτο.Στο συνηθες περιπτερο που παω παντα φερνουν 5 τομους και παιρνω πρωτος τον εναν. Την Παρασκευη αργησα λογω δουλειας να παω ,οχι πολυ κανα 2ωρο , και βρηκα μονο 2 για να διαλεξω.

 

Κοινη λογικη οτι ο Σπαιντι πουλαει ,πως δεν το βλεπουν αυτο πραγματικα ... Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι υπαρχουν ατομα που αγοραζουν αποκλειστικα και μονο τον Spider-man.

 

Αραγε αυτα που γραφουν στο σαιτ οτι εξαντληθηκαν ισχυει ή ειναι μαρκετινιστικο παπατζιλικι... :thinking:

Και πως η σειρα παει μετρια οταν υπαρχουν απο τωρα εξαντλημενοι τομοι... :thinking::thinking:

 

Δεν πιστεύω ότι είναι παπατζιλικι. Αν είχαν διαθέσιμους τόμους θα τους έβαζαν στο σαιντ για να τους παραγγείλει κάποιος. Δεν νομίζω να τους συμφέρει. Πιθανόν να μην τους έχουν διαθέσιμους γιατί κυκλοφορούν ακόμη σε κάποια περίπτερα. Όπως και να έχει εμείς θέλουμε να πηγαίνει καλά η σειρά και ευελπιστούμε στην επέκταση της, διότι είναι κρίμα να μείνουμε με 60 τόμους. Είναι σαν να βρίσκεσαι σε εστιατόριο τρώγοντας το ορεκτικό και να μη σε σερβίρουν το κυρίως πιάτο. 

 

Η παράθεση και η απάντηση συγχωνεύτηκαν σε ένα ποστ.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Mε αγχώσατε μ΄αυτά που γράψατε, καθώς δεν βόλεψε να πάρω τον τόμο του Spider-Man μέσα στο Σ/Κ.
Πήγα σήμερα να τον πάρω φοβούμενος ότι δεν θα τον βρω εύκολα.
Πήγα στο περίπτερο που πάω συνήθως και είχε... 4 αντίτυπα :cool:

Λίγο πολύ όσα έχει κάθε φορά τέτοια μέρα. Έχει τύχει και μόνο 2 να βρω.

Άρα ή έχω βρει περιπτεράρα και δεν το ξέρω ή κάτι δεν γίνεται καλά στη διανομή εκεί που μένετε και δυσκολεύεστε να βρείτε τους τόμους :thinking:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πάντως στον (φανταστικό) τόμο του Spiderman η εφημερίδα στα Ιταλικά με το σχολιο από κάτω που αναφέρεται σε αυτό που λέει η εφημερίδα είναι το νούμερο ένα αποδεικτικό ότι μαλλον κανείς από την ομάδα επιμελειας δεν διαβάζει τους τόμους.:lol:

Γιατί ρε παιδιά. Ωραίοι είναι. Διαβάστε τους. Δεν είναι και Ντίσνεϋ αλλά κάτι γίνεται.:lol::lol:

 

Σοβαρά τώρα γιατί δεν μπαίνει κανείς στον κόπο να κάνει μια προσεκτική ανάγνωση? Δύο ώρες δουλειά είναι. Όταν έφτασα στο καρέ που αναφέρεται στην εφημερίδα και η εφημερίδα είναι στα ιταλικά έβαλα τα γέλια πραγματικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55363
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όντως το ότι αφήνουν κείμενα στα Ιταλικά μέσα στο τεύχος δείχνει ότι κανείς δεν διαβάζει προσεκτικά τον τόμο πριν τον εκδώσουν. Οι καταλληλότεροι πάντως για να το διαβάσουν είναι οι ίδιοι οι μεταφραστές. Ας το διαβάζουν άλλη μια φορά το κείμενό τους προσεκτικά αφού το γράψουν. Δεν θα χάσουν πολύ χρόνο και θα βρουν και τυχόν λάθη που έχουν κάνει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

14 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Όντως το ότι αφήνουν κείμενα στα Ιταλικά μέσα στο τεύχος δείχνει ότι κανείς δεν διαβάζει προσεκτικά τον τόμο πριν τον εκδώσουν. Οι καταλληλότεροι πάντως για να το διαβάσουν είναι οι ίδιοι οι μεταφραστές. Ας το διαβάζουν άλλη μια φορά το κείμενό τους προσεκτικά αφού το γράψουν. Δεν θα χάσουν πολύ χρόνο και θα βρουν και τυχόν λάθη που έχουν κάνει.

Για να μαζέψω τι πήγε στραβά στον πρώτο τόμο που γινόταν το χάος, μου πήρε λιγότερο από ένα μεσημέρι. Που επειδή είμαι και ψείρας σημείωσα και πράγματα που δεν χρειάζεται καν να συζητηθούν. Να δεις ότι σε ένα τεύχος κάπου έχει ξεμείνει ένα κομμάτι στα ιταλικά, πόση ώρα να πάρει; Απλά να ξεφυλλίσεις τον τόμο και το βλέπεις. Στον άλλο τόμο είναι στην κεντρική πρώτη σελίδα και το άφησαν

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, Manitou είπε:

Γιατί ρε παιδιά. Ωραίοι είναι. Διαβάστε τους

 

Πραγματικα αποριας αξιο. Ειμαι σιγουρος οτι αυτος/η που κανει την τελευταια επιμελεια του ειναι τερμα αδιαφορα , απαξιει να τα διαβασει,ξεφυλιζει τις σελιδες 2 2 να τελειωνει να φευγει.

(αν τυχον μας διαβαζει τον/την προκαλω να με διαψευσει ! )

 

Σαν να μας βαζεις εμας να διαβαζουμε Sailormoon ή Ντορα η εξερευνητρια ενα πραγμα. :gnews:

 

45 λεπτά πριν, StefanosPap είπε:

πόση ώρα να πάρει

Αυτη την ωρα μπορει να χαζευει ομως τοσα stories στο instagram, το σκεφτηκες ? :lol:

 

Ασχετως που ολοι οσοι δουλευουν στη Radnet, ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ για αυτο που κανουν !

Ισως τους δινουν ψυχουλα γιαυτο αντιδρουν τοσο αδιαφορα,κανεις μας δεν το εχει λαβει υποψην αυτο ως τωρα...:thinking: Αλλα και παλι , δειχνουν μεγαλη ασεβεια στον καταναλωτη...Τι να πουμε αλλο ρε παιδια ,εγω εχω απελπιστει,θεωρω δεδομενο πως μεχρι οσο φτασει η σειρα θα ειναι γεματη λαθη , τα χειροτερα ειναι μπροστα μας που λενε. Ποτέ δε θα γινει κατι συλλεκτικο ,κατι must have (οπως πχ τα ΚΟΜΙΞ του Τερζοπουλου που σφαζεται κοσμος για συγκεκριμενα τευχη). Να ευχαριστουμε τον Stan Lee που εγραφε αριστουργηματα και κρατανε ζωντανο το ενδιαφερον μας,μονο αυτο. Σαν εκδοση αυτη καθαυτη τη βαθμολογω επιεικως 2 στα 10 ( 1 ποντο τα χρωματα 1 ποντο τη βιβλιοδεσια ) σε ολα τα υπολοιπα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !

 

Για να τελειωσουμε ευχαριστα, τελειες οι ιστοριες του τομου , πολυ σασπενς, ωραια πλοκη, γκομενικα ζητηματα , τα ειχε ολα ! Αναμονη για τον επομενο να διαβασουμε το Annual 1 τους Sinister Six .

 

:havefun:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  62
  • Reputation:   430
  • Achievement Points:  62
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4518 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

5 hours ago, ManaLeak13 said:

 

Πραγματικα αποριας αξιο. Ειμαι σιγουρος οτι αυτος/η που κανει την τελευταια επιμελεια του ειναι τερμα αδιαφορα , απαξιει να τα διαβασει,ξεφυλιζει τις σελιδες 2 2 να τελειωνει να φευγει.

(αν τυχον μας διαβαζει τον/την προκαλω να με διαψευσει ! )

 

Σαν να μας βαζεις εμας να διαβαζουμε Sailormoon ή Ντορα η εξερευνητρια ενα πραγμα. :gnews:

 

Αυτη την ωρα μπορει να χαζευει ομως τοσα stories στο instagram, το σκεφτηκες ? :lol:

 

Ασχετως που ολοι οσοι δουλευουν στη Radnet, ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ για αυτο που κανουν !

Ισως τους δινουν ψυχουλα γιαυτο αντιδρουν τοσο αδιαφορα,κανεις μας δεν το εχει λαβει υποψην αυτο ως τωρα...:thinking: Αλλα και παλι , δειχνουν μεγαλη ασεβεια στον καταναλωτη...Τι να πουμε αλλο ρε παιδια ,εγω εχω απελπιστει,θεωρω δεδομενο πως μεχρι οσο φτασει η σειρα θα ειναι γεματη λαθη , τα χειροτερα ειναι μπροστα μας που λενε. Ποτέ δε θα γινει κατι συλλεκτικο ,κατι must have (οπως πχ τα ΚΟΜΙΞ του Τερζοπουλου που σφαζεται κοσμος για συγκεκριμενα τευχη). Να ευχαριστουμε τον Stan Lee που εγραφε αριστουργηματα και κρατανε ζωντανο το ενδιαφερον μας,μονο αυτο. Σαν εκδοση αυτη καθαυτη τη βαθμολογω επιεικως 2 στα 10 ( 1 ποντο τα χρωματα 1 ποντο τη βιβλιοδεσια ) σε ολα τα υπολοιπα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !

 

Για να τελειωσουμε ευχαριστα, τελειες οι ιστοριες του τομου , πολυ σασπενς, ωραια πλοκη, γκομενικα ζητηματα , τα ειχε ολα ! Αναμονη για τον επομενο να διαβασουμε το Annual 1 τους Sinister Six .

 

:havefun:

 

Για ποια τευχη του ΚΟΜΙΞ σφαζεται κοσμος?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 λεπτά πριν, beyonder45 είπε:

Για ποια τευχη του ΚΟΜΙΞ σφαζεται κοσμος?

1-12 15 37 49 55 290 300  με highlights τα 55 και 300

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Στην επαρχία πάντως σε τρία περίπτερα που φέρνουν την συλλογή, τον τόμο του Spiderman δεν τον έχουν φέρει ακόμα. Ρώτησα και μου είπαν ότι δεν τους το έχουν φέρει ακόμα...δεν ξέρω αν έχει συμβεί κάπου αλλού..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, Lykid είπε:

Στην επαρχία πάντως σε τρία περίπτερα που φέρνουν την συλλογή, τον τόμο του Spiderman δεν τον έχουν φέρει ακόμα. Ρώτησα και μου είπαν ότι δεν τους το έχουν φέρει ακόμα...δεν ξέρω αν έχει συμβεί κάπου αλλού..

Δυστυχώς και σε εμάς το ίδιο έγινε δεν ξέρω πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  62
  • Reputation:   430
  • Achievement Points:  62
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4518 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

15 hours ago, ManaLeak13 said:

1-12 15 37 49 55 290 300  με highlights τα 55 και 300

Oλα τα τευχη του ΚΟΜΙΞ μπορει να τα αγορασει καποιος με 1500 ευρω.Κανενα δεν ειναι σπανιο,συλλεκτικο ηθελε να το κανει ο Τερζοπουλος για να κανει Hype.Oταν καποιο τευχος κυκλοφορει με τιραζ ανω των 100 χιλιαδων δεν μπορει να θεωρηθει συλλεκτικο,σπανιο και να σφαζονται για αυτο.Αν σφαζονται για το ΚΟΜΙΞ τοτε για τα Μικυ Μαους της δεκαετιας του 60 τι κανουν?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

7 ώρες πριν, beyonder45 είπε:

Oλα τα τευχη του ΚΟΜΙΞ μπορει να τα αγορασει καποιος με 1500 ευρω.Κανενα δεν ειναι σπανιο,συλλεκτικο ηθελε να το κανει ο Τερζοπουλος για να κανει Hype.Oταν καποιο τευχος κυκλοφορει με τιραζ ανω των 100 χιλιαδων δεν μπορει να θεωρηθει συλλεκτικο,σπανιο και να σφαζονται για αυτο.Αν σφαζονται για το ΚΟΜΙΞ τοτε για τα Μικυ Μαους της δεκαετιας του 60 τι κανουν?

 

Eπισης σφαζονται αλλα πολυ πολυ μικροτερο κοινο (και κατα πολυ μεγαλυτερης ηλικιας) ! Το να κυνηγισει καποιος τα μικυ για μενα δεν εχει κανενα νοημα γιατι τα περισσοτερα στην αγορα ειναι σε καταστασεις διαλειμενες,οποτε δεν τελειωνεις ποτε ετσι. Ασε που χρειαζεται να διαθεσεις το 10πλασιο μπατζετ (αν υποθεσουμε οτι ξεκινας σχεδον απ το μηδεν). Το Κομιξ (για επιπεδα ελλαδας παντα) ειχε μια ανωτερη ποιοτητα που το εκανε να ξεχωριζει απο ολα τα υπολοιπα, γιαυτο και ειναι το μοναδικο ελληνικο περιοδικο ντισνευ που ολοι θελουν να εχουν ολοκληρωμενο στη συλλογη τους !

 

1500 ευρω φιλε ειναι παρα πολυ λιγα.Εκτος αμα μιλαμε για μια συλλογη σε πολυ μετρια κατασταση...Εγω τη δικια μου που η συντριπτικη πλειοψηφια τους ειναι 9ρια+ δεν υπαρχει περιπτωση να την πουλουσα αυτη τη στιγμη κατω απο 2.500 χιλιαρικα. Ναι καποτε τοσο πηγαινε οσο λες, πλεον θεωρω εχουν ανεβει οι τιμες συγκριτικα με τον πληθωρισμο που εχουμε. Μελλοντικα ισως ανεβει κιαλλο δεν το γνωριζουμε.

 

Οσο για το τιραζ εχω δει σε βιντεο που εκανε ο  PhantomDuck , εβγαινε κοντα στις 15-20 χιλιαδες εποχες 97 98+ που πηγαινε σφαιρα, οποτε στα πρωτα τευχη αμφιβαλλω αν το τιραζ τους ξεπερνουσε τις 10. Βαλε ποσα καταστραφηκαν απο τοτε και ποσα ειναι σε ολοκληρωμενες συλλογες συλλεκτων που δεν τα αποχωριζονται, τα νουμερα ελαττωνονται κατα πολυ. Ο Ελληναρας δεν εχει την παιδεια Αμερικανου να φυλαξει τα τευχη του,να τα βαλει σε ζελατινες με χαρτονενιες πλατες ωστε να διατηρηθουν εσαϊ. Μη σχολιασω για την ελληνιδα μανα και την αποψη των παλιων περι μικιμαουδες ... :lol:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Απορία,τελικά πότε κυκλοφορούν τα τεύχη,Τετάρτες ή Παρασκευές;  :thinking:

 

Κανονική μέρα κυκλοφορίας σε όλη την Ελλάδα,όχι τη μέρα μπόνους για τα περίπτερα τύπου στο Κέντρο.

 

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

19 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Απορία,τελικά πότε κυκλοφορούν τα τεύχη,Τετάρτες ή Παρασκευές;  :thinking:

 

Κανονική μέρα κυκλοφορίας σε όλη την Ελλάδα,όχι τη μέρα μπόνους για τα περίπτερα τύπου στο Κέντρο.

 

 

Παρασκευες ! 

Eκτος αμα υπαρχουν εκτατες αλλαγες που το λενε στο site  www.vintagecomics.gr

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

2 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

Απορία,τελικά πότε κυκλοφορούν τα τεύχη,Τετάρτες ή Παρασκευές;  :thinking:

 

Κανονική μέρα κυκλοφορίας σε όλη την Ελλάδα,όχι τη μέρα μπόνους για τα περίπτερα τύπου στο Κέντρο.

 

 

Παρασκευές.

Ο μόνος λόγος που μπορώ να σκεφτώ για τις Τετάρτες ή Πέμπτες σε κάποια σημεία, είναι γιατί μπορεί η εταιρία διανομής να θέλει να μετριάσει τη δουλειά της. Την Παρασκευή μάλλον κυκλοφορούν τα περισσότερα έντυπα. Εφόσον έχει στην κατοχή της από νωρίς κάποια από αυτά, τα μοιράζει νωρίτερα. Μια υπόθεση κάνω.

Πάντως την 10ετία του 90 που ζούσα στην επαρχία, κάποια περιοδικά τηλεοπτικά κτλ ενώ διαφημίζονταν ότι κυκλοφορούν κάθε Παρασκευή σε όλη την Ελλάδα, στην πόλη μου έρχονταν από Πέμπτη και όταν ρώτησα θυμάμαι κάποιον περιπτερά για πιο λόγο γίνεται αυτό, μου είπε ότι η διανομή στη επαρχία γίνεται από την Πέμπτη και στην Αθήνα Θεσσαλονίκη την Παρασκευή. Κατά πόσο ήταν αλήθεια κάτι τέτοιο δεν το γνωρίζω.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Διάβασα χθες τον 9ο τόμο (τον 4ο των Φαντάστικ Φορ). Διασκεδαστικός ήταν ειδικά το Annual. Εκεί (στο Annual) βρίσκουμε το κάτωθι καρέ

k shoe bang

Σήμερα ο μπάρμπας δεν μας λέει τίποτα σαν πρόσωπο (ή σαν παπούτσι) αν και το πρόσωπό του το έχουμε δει αρκετές φορές σε σχέση με την Σοβιετική Ένωση και σε άλλους τόμους της σειράς. Για τον Αμερικάνο του 1963 βέβαια θα ήταν πασίγνωστος (όπως και ο Κένεντι που επίσης εμφανίζεται σε κάποια τεύχη).

image.thumb.png.441a12b061af3a7bcba50ebb99fb3e0a.png

Για την ιστορία λοιπόν είναι ο Νικήτας Χρουστσόφ, ντε φάκτο ηγέτης της ΕΣΣΔ το 1953-1964 (τυπικά το 1958-1964) και το περιστατικό με το παπούτσι είχε λάβει χώρα στην Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ το 1960 (λεπτομέρειες για το περιστατικό στο λινκ).

A younger man and an older one confer together.

Με την δολοφονία του Κένεντι τον Νοέμβριο του 1963 και την ανατροπή του Χρουστσόφ τον Οκτώβριο του 1964 μάλλον θα τους χάσουμε από τα επόμενα τεύχη (και μάλλον μα μας συστηθούν οι Τζόνσον και Μπρέζνιεφ).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σύμφωνα με το https://vintagecomics.gr/index.htm

ο 17ος τόμος "Hulk Επιστρωφή από τον Θάνατο" κυκλοφορεί 28/01.

Περίεργο είναι ότι διόρθωσε το "Fantastic Four Ο Χαλκ Εναντίον του Πράγματος" που ήταν μέχρι πριν λίγες ώρες με -ω-. Το -ω- μάλλον τους περίσσευε και έπρεπε κάπου να το βάλουν.

Από ότι φαίνεται έχουν αδυναμία στο τελευταίο γράμμα της ΑΒ.:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

40 λεπτά πριν, hudson είπε:

Σύμφωνα με το https://vintagecomics.gr/index.htm

ο 17ος τόμος "Hulk Επιστρωφή από τον Θάνατο" κυκλοφορεί 28/01.

Περίεργο είναι ότι διόρθωσε το "Fantastic Four Ο Χαλκ Εναντίον του Πράγματος" που ήταν μέχρι πριν λίγες ώρες με -ω-. Το -ω- μάλλον τους περίσσευε και έπρεπε κάπου να το βάλουν.

Από ότι φαίνεται έχουν αδυναμία στο τελευταίο γράμμα της ΑΒ.:)

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το κάνουν επίτηδες για λόγους marketing.
Ν΄ασχολούμαστε με τη συλλογή και να τρέχουμε στα περίπτερα με το που βγει ο τόμος να διαπιστώσουμε αν διόρθωσαν το λάθος :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  680
  • Reputation:   5371
  • Achievement Points:  727
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μιας και με την κυκλοφορία του τόμου 16 καλύψαμε προς το παρόν* και το 1963 ας συνεχίσω εδώ την ανασκόπηση που ξεκίνησα.

 

 

1963

Στις 3 Ιανουαρίου του 1963 κυκλοφόρησε το Journey into Mystery 90 με τις περιπέτειες του Θωρ. Το περιοδικό συνέχισε τη μηνιαία του κυκλοφορία με το τεύχος 101 να κυκλοφορεί το Δεκέμβριο. Την ίδια ημέρα κυκλοφόρησε και το Fantastic Four 13, το οποία αντίστοιχα κυκλοφόρησε μηνιαία με το τεύχος 24 να κυκλοφορεί το Δεκέμβριο. Στις 3 Ιανουαρίου κυκλοφόρησε και το έκτο και τελευταίο τεύχος του Hulk.

 

Την επόμενη εβδομάδα και συγκεκριμένα στις 10 Ιανουαρίου κυκλοφόρησε το Tales of Suspense 40 με τις περιπέτειες του Iron Man. Μηνιαίο και αυτό το περιοδικό με το τεύχος 51 να κυκλοφορεί τον τελευταίο μήνα του έτους.

 

Το Φεβρουάριο πέραν των παραπάνω κυκλοφόρησε και το δεύτερο τεύχος του Amazing Spiderman, το οποίο κυκλοφορεί αρχικά κάθε δύο μήνες. Από τον Ιούλιο και το τεύχος 5 και αυτό το περιοδικό έγινε πλέον μηνιαίο.

 

Τον Απρίλιο κάνει την εμφάνισή του στο τεύχος 110 του Strange Tales ένας νέος ήρωας ονόματι Doctor Strange. O ήρωας εμφανίστηκε και στο επόμενο τεύχος του Μαΐου. Μετά από μια μικρή παύση επανήλθε τον Αύγουστο και συνέχισε μέχρι και το τεύχος 118 του Δεκεμβρίου.

 

Τον Ιούνιο κυκλοφόρησε και το Strange Tales Annual 2 με ιστορία του Spiderman και  του  Human Torch. Ο Ιούλιος ήρθε με δύο νέες αφίξεις τους Avengers και τους X-men. Και τα δυο περιοδικά ξεκίνησαν ως διμηνιαία. Τον ίδιο μήνα κυκλοφόρησε και το Fantastic Four Annual 1.

 

Όσον αφορά τεύχη που δε θα δούμε στη συλλογή αλλά σχετίζονται άμεσα με αυτή, αρχικά ο Ant-man εμφανίστηκε το Γενάρη και το Φλεβάρη στα Tales to Astonish 42 και 43. Στο τεύχος 44 του Μαρτίου έκανε την πρώτη της εμφάνιση η Wasp. Την ιστορία αυτή μπορείτε να διαβάσετε στον τόμο 49 της Επίσημης Συλλογής Graphic Novels της Marvel με τίτλο Marvel Origins Δεκαετία του 1960. Το ζευγάρι συνεχίζει τις εμφανίσεις του σε όλα τα τεύχη του περιοδικού μέχρι και το τεύχος 53 του Δεκεμβρίου. Από το τεύχος 49 ο Ηank Pym υιοθετεί μάλιστα την περσόνα του Giant-man.

 

Επιπλέον ο Human Torch συνεχίζει τη σόλο καριέρα του στα μηνιαία Strange Tales 107 έως 118, Στο ίδιο περιοδικό δημοσιεύονται και οι ιστορίες του Doctor Strange. Στις ιστορίες του Human Torch εμφανίζονται περιοδικά και τα υπόλοιπα μέλη των Fantastic Four.

 

* Το πρώτο τεύχος των X-men θα το δούμε πολύ αργότερα στη συλλογή στον τόμο 51. Τις πρώτες περιπέτειες του Doctor Strange θα τις διαβάσουμε αν επεκταθεί η συλλογή στο τεύχος 201.

 

Ακολουθεί αναλυτική παρουσίαση των παραπάνω σε μορφή πίνακα.

Ημερομηνία κυκλοφορίας

 

Τεύχος

 

Μήνας εξώφυλλου

 

Τόμος

 

3 Ιανουαρίου 1963

Journey into Mystery 90

Μαρ-63

3

Thor 1

Incredible Hulk 6

4

Hulk 1

Fantastic Four 13

Απρ-63

7

Fantastic Four 3

Tales to Astonish 42

Εμφάνιση του Ant-man (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

Ιανουάριος 1963

Strange Tales 107

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

10 Ιανουαρίου 1963

Tales of Suspense 40

6

Iron Man 1

5 Φεβρουαρίου 1963

Journey into Mystery 91

3

Thor 1

Tales to Astonish 43

Μαϊ-63

Εμφάνιση του Ant-man (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

12 Φεβρουαρἰου 1963

Fantastic Four 14

7

Fantastic Four 3

Tales of Suspense 41

6

Iron Man 1

Amazing Spiderman 2

1

Spiderman 1

Φεβρουάριος 1963

Strange Tales 108

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

5 Μαρτίου 1963

Journey into Mystery 92

8

Thor 2

Tales to Astonish 44

Ιουν-63

Εμφάνιση των Ant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

12 Μαρτίου 1963

Fantastic Four 15

7

Fantastic Four 3

Tales of Suspense 42

6

Iron Man 1

Μάρτιος 1963

Strange Tales 109

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

2 Απριλίου 1963

Journey into Mystery 93

8

Thor 2

Tales to Astonish 45

Ιουλ-63

Εμφάνιση των Ant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

9 Απριλίου 1963

Fantastic Four 16

9

Fantastic Four 4

Amazing Spiderman 3

1

Spiderman 1

Tales of Suspense 43

6

Iron Man 1

Strange Tales 110

201

Doctor Strange 1

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

2 Μαΐου 1963

Journey into Mystery 94

8

Thor 2

Tales to Astonish 46

Αυγ-63

Εμφάνιση των Ant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

9 Μαΐου 1963

Fantastic Four 17

9

Fantastic Four 4

Tales of Suspense 44

6

Iron Man 1

Μάιος 1963

Strange Tales 111

201

Doctor Strange 1

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

4 Ιουνίου 1963

Journey into Mystery 95

8

Thor 2

Tales to Astonish 47

Σεπ-63

Εμφάνιση των Ant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

11 Ιουνίου 1963

Fantastic Four 18

9

Fantastic Four 4

Amazing Spiderman 4

1

Spiderman 1

Tales of Suspense 45

6

Iron Man 1

Stange Tales Annual 2

Οκτ-63

52

Spiderman 9

Ιούνιος 1963

Strange Tales 112

Σεπ-63

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

2 Ιουλίου 1963

Avengers 1

10

Avengers 1

X-Men 1

51

X-men 1

Fantastic Four Annual 1

Οκτ-63

9

Fantastic Four 4

Tales to Astonish 48

Εμφάνιση των Ant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

3 Ιουλίου 1963

Journey into Mystery 96

Σεπ-63

8

Thor 2

9 Ιουλίου 1963

Fantastic Four 19

Οκτ-63

12

Fantastic Four 5

Amazing Spiderman 5

1

Spiderman 1

Tales of Suspense 46

6

Iron Man 1

Ιούλιος 1963

Strange Tales 113

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

1 Αυγούστου 1963

Journey into Mystery 97

8

Thor 2

Tales to Astonish 49

Νοε-63

Εμφάνιση των Giant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

8 Αυγούστου 1963

Fantastic Four 20

12

Fantastic Four 5

Amazing Spiderman 6

11

Spiderman 2

Tales of Suspense 47

13

Iron Man 2

Αύγουστος 1963

Strange Tales 114

201

Doctor Strange 1

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

3 Σεπτεμβρίου 1963

X-Men 2

51

X-men 1

Avengers 2

10

Avengers 1

Journey into Mystery 98

8

Thor 2

Tales to Astonish 50

Δεκ-63

Εμφάνιση των Giant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

10 Σεπτεμβρίου 1963

Fantastic Four 21

12

Fantastic Four 5

Amazing Spiderman 7

11

Spiderman 2

Tales of Suspense 48

13

Iron Man 2

Σεπτέμβριος 1963

Strange Tales 115

201

Doctor Strange 1

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

1 Οκτωβρίου 1963

Journey into Mystery 99

8

Thor 3

Tales to Astonish 51

Ιαν-64

Εμφάνιση των Giant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

8 Οκτωβρίου 1963

Fantastic Four 22

12

Fantastic Four 5

Amazing Spiderman 8

11

Spiderman 2

Tales of Suspense 49

13

Iron Man 2

Οκτώβριος 1963

Strange Tales 116

201

Doctor Strange 1

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

5 Νοεμβρίου 1963

Avengers 3

10

Avengers 1

Journey into Mystery 100

14

Thor 3

X-Men 3

51

X-men 1

Tales to Astonish 52

Φεβ-64

Εμφάνιση των Giant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

12 Νοεμβρίου 1963

Fantastic Four 23

12

Fantastic Four 5

Amazing Spiderman 9

11

Spiderman 2

Tales of Suspense 50

13

Iron Man 2

Νοέμβριος 1963

Strange Tales 117

201

Doctor Strange 1

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

2 Δεκεμβρίου 1963

Journey into Mystery 101

14

Thor 3

Tales to Astonish 53

Μαρ-64

Εμφάνιση των Giant-man και Wasp (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

9 Δεκεμβρίου 1963

Fantastic Four 24

16

Fantastic Four 6

Amazing Spiderman 10

11

Spiderman 2

Tales of Suspense 51

13

Iron Man 2

Δεκέμβριος 1963

Strange Tales 118

201

Doctor Strange 1

Εμφάνιση του Human Torch (δεν περιλαμβάνεται στη συλλογή)

 

Επεξεργασία από Captain Cooper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν ξερω τι λετε και εσεις,αλλα πιστευω οι Λι και Κιρμπι στους ΦΦ εβαζαν ολο τους το μερακι και ολη τους τη μαεστρια. Ο τομος διαβαστηκε μονορουφι, δεν υπαρχουν λογια απλα υπεροχος ! Με κουρασε καπως η εκτεταμενη μαχη Thing-Hulk ,θα ηθελα λιγο παραπανω πλοκη και συμμετοχη απο Avengers. Μακραν οι αγαπημενοι μου χαρακτηρες,τολμω να πω ανωτεροι και απο Spider-man (μεχρι στιγμης σε οσα εχουμε διαβασει).Εχουν προχωρησει βεβαια 2πλασια+ τευχη συγκριτικά...Η ιστορια με το Infant Terrible ηταν η χειροτερη αλλα ευχαριστη στην αναγνωση. Κριμα που πρεπει να περιμενουμε 9 μηνες για να διαβασουμε ΧΜΕΝ..δεν νομιζω να το επαιξαν σωστα το χαρτι τους οι Ιταλοι.Αχρειαστη καθυστερηση για μενα.

 

Στα λαθη του τομου δεν θα αναφερθω αυτη τη φορα γιατι οπως εγραψα τις προαλλες το πηρα αποφαση ,ειναι δεδομενο θα εχουμε καθε βδομαδα ,τσαμπα αναλωνομαστε και χαλιoμαστε. Αφου οι εκδοτες ειναι ετσι οπως ειναι,ας απολαμβανουμε τουλαχιστον τις ιστοριαρες των 60ς. 

 

:havefun:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55363
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Το motto μας από δω και πέρα θα είναι "αν δεν μπορείς να το αποφύγεις, απόλαυσέ το!" :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

54 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Μακραν οι αγαπημενοι μου χαρακτηρες,τολμω να πω ανωτεροι και απο Spider-man (μεχρι στιγμης σε οσα εχουμε διαβασει).Εχουν προχωρησει βεβαια 2πλασια+ τευχη συγκριτικά...Η ιστορια με το Infant Terrible ηταν η χειροτερη αλλα ευχαριστη στην αναγνωση. Κριμα που πρεπει να περιμενουμε 9 μηνες για να διαβασουμε ΧΜΕΝ..δεν νομιζω να το επαιξαν σωστα το χαρτι τους οι Ιταλοι.Αχρειαστη καθυστερηση για μενα.

 

Τι είπες εκεί βρε αλητήριε για τον Spidey μου;;; Δεν ντρέπεσαι λίγο;; Χαχαχα Είναι διασκεδαστικοί οι FF και νομίζω ειδικά στο μη κομικ κοινό τους έχουν δώσει λάθος εντύπωση λόγω των ταινιών. Ναι δεν είναι και ιδιαίτερα σοβαροί, αλλά έχουν αποκτήσει μια αίσθηση παρωδίας.

 

Όσον αφορά τους X-Men, ειδικά από την στιγμή που το Uncanny X-Men ξεκινά το 1963, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τους βλέπουμε ήδη και πρέπει να περιμένουμε τον 51ο τόμο.

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Πριν από 1 ώρα, StefanosPap είπε:

Όσον αφορά τους X-Men, ειδικά από την στιγμή που το Uncanny X-Men ξεκινά το 1963, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τους βλέπουμε ήδη και πρέπει να περιμένουμε τον 51ο τόμο.

Επειδή δεν περιλαμβάνονταν στο αρχικό πλάνο της Ιταλικής συλλογής και μπήκαν στην δεύτερη 50άδα έπειτα από απαίτηση των αναγνωστών.

Επεξεργασία από Bilis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.