Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Προσωπικά εάν είχα τους 2 πρώτους τόμους και έψαχνα τον τρίτο, 10 ευρώ δεν θα έδινα για να πάρω επιπλέον πράγματα που τα έχω ήδη.

 

Τώρα φυσικά εάν κάποιος θέλει να γίνει μεταπωλητής και να γεμίσει διπλά για τα οποία ίσως μελλοντικά βρει αγοραστές, μπορεί πράγματι να αγοράζει με τα κριτήρια που προτείνεις,

 

Εάν όμως κάποιος έχει μόνο τον πρώτο τόμο, σίγουρα συμφέρει η αγγελία που βρήκες! :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33881
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Captain Marvel? Τι είν' τούτο πάλι? Τόσοι τόμοι της Hachette και τόσοι τόμοι αυτής της σειράς και πρώτη φορά τον ακούω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εδώ θα βρείτε όλα τα εξώφυλλα των Ιταλικών τόμων των ΕΚΔΙΚΗΤΩΝ με τα περιεχόμενά τους!

 

Για όσους δεν τα έχουν δει ακόμη, λίγο πιο πάνω στο ίδιο θέμα έχω βάλει και τα εξώφυλλα των Σπάιντερμαν, 4Φ, Θωρ, Χουλκ και Άιρον Μαν!

 

:beersanta:

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Καλησπέρα παιδιά! Μέχρι τώρα έχω πάρει όλους τους τόμους και της hachette και της radnet. Παρόλα αυτά το μπάτζετ δεν τα χωράει και τα δύο..την hachette θα την συνεχίσω μέχρι την 60αδα και μετά θα κάνω επιλεκτικές αγορές. Της radnet όμως με έχει προβληματίσει... θέλω να συνεχίσω να παίρνω όλες τις ιστορίες μέχρι 2-3 ηρώων. Σίγουρα του Σπάιντερμαν. Μετά σκεφτόμουν μια ομαδική όπως φ4 ή avengers. Και μετά ποιόν θα μου προτείνατε να συνεχίσω; Ποιοί θα λέγατε ότι έχουν must ιστορίες; Να τονίσω ότι καμία δεν με έχει ενθουσιάσει τρέλα στα πρώτα τεύχη αλλά διαβάστηκαν ευχάριστα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Φίλε @ Lykid  βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια φάση με σένα. Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω (εκτός απο Spiderman και Fantastic Four) και τον Hulk, επειδή στην πρώτη 60αδα υπάρχουν μόνο 4 τόμοι, καθώς επίσης εμφανίζεται στον τόμο 16 των Fantastic Four, οπότε θεωρώ ότι συνδυάζεται ωραία.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Να αναφέρω επιπρόσθετα ότι μελλοντικά (εάν γίνει επέκταση της συλλογής) στα εξώφυλλα του Hulk κάνουν την εμφάνισή τους οι Silver Surfer, Rhino, Wolverine, Avengers, οπότε θεωρώ ότι ενώ δεν είναι από τους χαρακτήρες που με ξετρελαίνουν, βλέπω ότι υπάρχει μια σύνδεση με άλλους υπερήρωες του σύμπαντος Μαρβελ, η οποία με καλύπτει και με πείθει να επενδύσω σε αυτόν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Προσωπικά θα προτιμούσα Thor, Daredevil και Χ-ΜΕΝ να δω κάτι διαφορετικό...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Συμφωνώ απόλυτα με @ constantinople  εκτός για τον Thor που προσωπικά δε με κέρδισε. Για μένα αν θέλετε να ακολουθήσετε κάποιες σειρές, πιστεύω must είναι ο Spider-Man και οι F4 και από εκεί και μετά X-Men για κάτι διαφορετικό και Daredevil, αν και δεν ξέρω κατά πόσο οι προ Miller ιστορίες είναι καλές ή όχι. Στο Marvel Origins της Hachette μου άρεσε πολύ η πρώτη ιστορία. Θολή είναι η άποψη μου και για Avengers, δεν τρελάθηκα με τα τεύχη που διάβασα στο Origins, αλλά θα δούμε Kang και υπάρχουν σίγουρα ενδιαφέρουσες ιστορίες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6939
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

must read είναι f4 και spider-man.

 

Μετά ότι σου γυαλίσει, όλα σταδιακά γίνονται όλο και καλύτερα ....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Eγω θα προτεινα φιλε @ Lykid   να αγορασεις απο τον καθε χαρακτηρα τους πρωτους 2 με 3 (τουλαχιστον) τομους και να δεις μονος σου ποια storylines σε τραβανε να ακολουθησεις και να κρινεις μονος σου.Εγω πχ αρχικα δεν γουσταρα κατι περα απο Spidey F4 και Xmen αλλα ο Thor με τραβηξε που ελεγα δεν τα μαζευω με τιποτα.Ο Hulk οχι και τοσο, αλλα παλι διαβαστηκε ευχαριστα, θελω να δω τι θα παιχτει στη συνεχεια. Τωρα αναμενω να κρινω για Ironman και τους Avengers.

 

Επισης μια γενικη ερωτηση. Γιατι ο κοσμος προτιμαει τη συλλογη της Hachette?(περα απο το λογο οτι τρεχει χρονια και αμα τα εχεις ολα δεν τα κοβεις λογω OCD ) Εγω ως ασχετος του συμπαντος με κερδισε η Radnet γιατι παρουσιαζει τα απαντα με χρονολογικη σειρα τευχων. Το αλλο απο οσο ξερω ειναι τυχαια επιλογη ή με βαση καποιον κακο ή ενα συγκεκριμενο event(πχ Dark Phoenix Saga). Επισης οι τομοι δεν επικοινωνουν μεταξυ τους. Με τα χιλια ψηφιζω Radnet. Εξαλλου γιαυτο δεν ειχα ασχοληθει και με την Hachette οταν ξεκινησε η κυκλοφορια της.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21473
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σήμερα 25/10, παραμονή Αγίου Δημητρίου, εθεάθη στο κέντρο της Αθήνας να περιφέρεται σε διάφορα σημεία διάθεσης τύπου "Ο Πρίγκιπας της Ατλαντίδας" Ναμόρ (για τους Έλληνες Δημήτριος).

Ο 5ος τόμος της συλλογής και 2ος των "Fantastic Four".

Ο Πρίγκιπας διαβεβαίωσε τους υπηκόους του ότι ο φίλος του "Iron Man Ο Χρυσός Εκδικητής" θα κυκλοφορήσει, εκτός απροόπτου, την ερχόμενη Παρασκευή 29/10.

Για να δούμε...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33881
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η Hachette δίνει σκόρπια μεν αλλά πολλά διαμάντια δε. Ας πούμε στον Spiderman. Αν θες να παρακολουθήσεις όλη την ιστορία θέλεις πολλά ψωμιά και πάμπολα τεύχη. Η Hachette σου δίνει επιλεγμένα στιγμιότυπα από όλα τα χρόνια που είναι πολύ ωραία. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Πριν από 1 ώρα, ManaLeak13 είπε:

Επισης μια γενικη ερωτηση. Γιατι ο κοσμος προτιμαει τη συλλογη της Hachette?(περα απο το λογο οτι τρεχει χρονια και αμα τα εχεις ολα δεν τα κοβεις λογω OCD ) Εγω ως ασχετος του συμπαντος με κερδισε η Radnet γιατι παρουσιαζει τα απαντα με χρονολογικη σειρα τευχων. Το αλλο απο οσο ξερω ειναι τυχαια επιλογη ή με βαση καποιον κακο ή ενα συγκεκριμενο event(πχ Dark Phoenix Saga). Επισης οι τομοι δεν επικοινωνουν μεταξυ τους. Με τα χιλια ψηφιζω Radnet. Εξαλλου γιαυτο δεν ειχα ασχοληθει και με την Hachette οταν ξεκινησε η κυκλοφορια της.

Πιστεύω είναι καθαρά θέμα του τι θέλει να διαβάσει ο καθένας. Προσωπικά, προτιμώ την συλλογή της Hatchette για διάφορους λόγους. Αρχικά, υπάρχει μια "εγγύηση" ποιότητας στις ιστορίες. Όντως έχουν επιλεχτεί μερικές από τις κορυφαίες ιστορίες της Marvel και ακόμη και μερικές που δεν μου γέμιζαν το μάτι αρχικά, αποδείχτηκαν πολύ καλές. Έχω διαβάσει όλους τους τόμους που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής και μόνο τρεις ήταν αυτοί που δεν μου άρεσαν. Η συλλογή της Radnet ακολουθεί χρονολογική σειρά οπότε μπορεί να συμπεριλάβει και αρκετές μέτριες ή κακές ιστορίες. Επιπλέον, ως κάποιος που ασχολείται με κόμικς εδώ και αρκετό πλέον καιρό, έχω συνειδητοποιήσει ότι είναι σχεδόν αδύνατο να διαβάσει κάποιος όλα τα τεύχη ενός ήρωα από την πρώτη του εμφάνιση μέχρι σήμερα. Ακόμα και κάποιος με άπειρο ελεύθερο χρόνο θα βαρεθεί/κουραστεί κάποια στιγμή. Μερικοί χαρακτήρες έχουν χιλιάδες τεύχη οπότε προτιμώ να διαβάζω συγκεκριμένα runs που τις περισσότερες φορές έχουν αρχή μέση και τέλος από μόνα τους. Άσε που ακολουθώ ένα σωρό σειρές εκτός Marvel. Ακολουθώντας παράλληλα και μερικούς ήρωες από την συλλογή της Radnet χάνεται λίγο η μπάλα. Μεγάλο ρόλο παίζει και το περιεχόμενο των συλλογών. Η Hatchette έχει μεγάλη ποικιλία ενώ η Radnet είναι περιορισμένη στις κλασσικές. Όταν ξεκίνησε η συλλογή της Hatchette με ενδιέφεραν περισσότερο οι κλασσικές ιστορίες επειδή ήταν το πρώτο πράγμα που μου ερχόταν στο μυαλό όταν άκουγα για κόμικς και δεν είχα διαβάσει καμία από αυτές. Τώρα που είμαι πιο έμπειρος και έχω καταλάβει τις ιδιαιτερότητες της κάθε εποχής, με ενδιαφέρει να διαβάσω καλές ιστορίες, ανεξάρτητα από το ποια εποχή προέρχονται. Θα έλεγα και ότι η συλλογή της Hatchette είναι καλύτερη για όσους δεν έχουν μυηθεί ακόμα στον κόσμο της Marvel καθώς προσφέρει ιστορίες από μια πληθώρα εποχών και δημιουργών. Τέλος, πιστεύω πως η συλλογή της Hatchette είναι καλύτερη από την πλευρά της ποιότητας (hardcover με 10 ευρώ δεν βρίσκεις πουθενά) ενώ και η εικόνα στην ράχη είναι ένα ωραίο bonus.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όντας σταθερός αγοραστής και των δύο συλλογών πρέπει να πω ότι με κάλυψε σε πάρα πολλά points του ο @ Bilis . Για να πω κι εγώ με τη σειρά μου τη γνώμη μου, θεωρώ ότι η κάθε συλλογή διαφέρει πολύ στο θέμα του στόχου που έχει για το κοινό της.

 

Η Hachette έχει σαν στόχο να φέρει πολύ καλές ιστορίες από διαφορετικούς ήρωες του σύμπαντος της Marvel, σε προσιτή τιμή και προσεγμένη έκδοση με έξτρα αφιερώματα και ωραίο υλικό. Έχει μια απίστευτη ποικιλία και κυρίως με 10 ευρώ διαβάζεις ιστορίες από ήρωες όπως ο Ghost Rider, οι Secret Avengers και πολλοί άλλοι που δεν περίμενες να δεις στα ελληνικά και αν κάποιους εξ αυτών τους έχεις δει, τους έχεις πληρώσει ακριβότερα.

 

Η Radnet από την άλλη έχει σαν στόχο να συστήσει στο κοινό κλασικές ιστορίες από το σύμπαν της Marvel, να σε φέρει σε επαφή με τις τρομερές και καινοτόμες ιδέες του Stan Lee και το σχέδιο του Kirby και του Ditko. Η τιμή είναι ακόμα καλύτερη, αλλά η έκδοση δεν είναι εξίσου πολυτελής και της λείπουν τα εξαιρετικά αφιερώματα της Hachette (τα κείμενα της Radnet έως τώρα μου φαίνονται ολόιδια). Από την άλλη σου δίνει μια καλή χρονολογική σειρά και έχει μια ροή, άρα μπορείς να ακολουθείς έναν ήρωα ή ένα storyline χωρίς να διαλέγεις τόμους στο σωρό ή επειδή διάβασες καλά λόγια στο Greekcomics.

 

Νομίζω ότι τελικά το κριτήριο που θα διαλέγει κάποιος δεν επαφίεται τόσο στο στόχο, όσο στο τι κόμικς σου αρέσουν. Αν σου αρέσει το ρετρό σχέδιο και η σειρά των ιστοριών πας με Radnet, αν σου αρέσουν σχετικά πιο σύγχρονες ιστορίες και ποικιλία, πας με Hachete. Βέβαια δεν αποκλείεται ποτέ το μιξ. Το να αγοράζεις και τις δύο συλλογές σημαίνει 48 ευρώ κάθε μήνα, διόλου ευκαταφρόνητο ποσό δεδομένου ότι πολλοί ψάχνουν να κλείσουν και τρύπες από παλιότερες συλλογές, βγάζουν νέες κυκλοφορίες οι εκδοτικές που είναι ακριβές και πολλά άλλα. Άρα στο περιορισμένο μπάτζετ πρέπει είτε να αυστηροποιήσεις τις Hachette επιλογές σου π.χ αγοράζεις 1 εκ των 2 τόμων κι αν και ύστερα να διαλέξεις από Radnet ποιοι ήρωες σε ενδιαφέρουν. Πχ τον ένα μήνα μπορεί να αγοράσεις 3/4 ή όλους, τον άλλον 1/4.

 

Η δική μου τακτική δεδομένου ότι μου αρέσουν πολύ και οι δύο συλλογές, έχω αφήσει πολύ λίγους τόμους Hachette (Kraven, 2 X-Men και 2 Spider-Man, το ένα δεν έχει βγει) και θα αφήσω προσωρινά κάποιους τόμους Radnet (από το δεύτερο τόμο και μετά των Thor, Iron Man, Hulk) και θα τους παραγγείλω μαζικά τα Χριστούγεννα ή το Πάσχα που μπαίνει το δώρο και θα έχω αρκετά χρήματα για τέτοιες δαπάνες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, ManaLeak13 said:

Eγω θα προτεινα φιλε @ Lykid   να αγορασεις απο τον καθε χαρακτηρα τους πρωτους 2 με 3 (τουλαχιστον) τομους και να δεις μονος σου ποια storylines σε τραβανε να ακολουθησεις και να κρινεις μονος σου.Εγω πχ αρχικα δεν γουσταρα κατι περα απο Spidey F4 και Xmen αλλα ο Thor με τραβηξε που ελεγα δεν τα μαζευω με τιποτα.Ο Hulk οχι και τοσο, αλλα παλι διαβαστηκε ευχαριστα, θελω να δω τι θα παιχτει στη συνεχεια. Τωρα αναμενω να κρινω για Ironman και τους Avengers.

 

Εσείς οι... αναποφάσιστοι, αν μπορείτε να κάνετε αυτό που προτείνει ο φίλος manaleak θα ήταν ό,τι καλύτερο.

 

Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη συλλογή κατά τη γνώμη μου. Κάθε μία έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά της και το ποια θα επιλέξει ο καθένας (αν πρέπει να επιλέξει μία) εξαρτάται από τις προτιμήσεις του.

 

Στην Hachette υπάρχουν πρόσφατες ιστορίες αλλά το κύριο μειονέκτημα είναι ότι οι περισσότεροι τόμοι είναι ξεκάρφωτοι "taken out of context" και ο αναγνώστης χάνεται. Σε κάτι ιστορίες Avengers/X-Men με πληθώρα χαρακτήρων πολλοί εδώ διαμαρτυρήθηκαν ότι "έχασαν τη μπάλα".

 

Αντίθετα η Radnet τα πιάνει όλα από την αρχή και τα προχωράει συγχρόνως, οπότε π.χ. με τον τόμο Avengers θα ξέρουμε άμεσα σε ποια φάση είναι ο Κάπταιν Αμέρικα, ο Άιρον Μαν, ο Θωρ και ο Χουλκ από τους δικούς τους τόμους και δεν θα αναρωτιόμαστε όταν βλέπουμε κάποια διαφορά σε κάποιον από αυτούς του ήρωες στο συλλογικό περιοδικό Avengers "τι στο καλό έγινε", κάτι που επί εποχής Καμπανά που οι τίτλοι δεν έτρεχαν μαζί, γινόταν συνέχεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21473
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εμένα μου αρέσουν και οι δύο συλλογές για όλους τους παραπάνω λόγους.

Κάτι που νομίζω ότι δεν έχει ειπωθεί είναι σχετικά με τα εξώφυλλα των δύο.

Στους τόμους της "Radnet/Luppa" η εικόνα πιάνει όλο το εξώφυλλο ενώ στους τόμους της "Anubis/Hacheete" είναι μέσα σε πλαίσιο. Εδώ για εμένα υπερτερεί η "Radnet/Luppa". Ενώ γενικά σε ποιότητα η "Anubis/Hacheete".

 

19 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Το να αγοράζεις και τις δύο συλλογές σημαίνει 58 ευρώ κάθε μήνα

Νομίζω είναι 48 ευρώ (20 "Anubis/Hacheete" και 28 "Radnet/Luppa") :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Προσωπική άποψη: Το μόνο που ελπίζω είναι η Hachette να μην ξεκινήσει την επέκταση της συλλογής στα καπάκια μετά τον 60ό τόμο, γιατί θα πρέπει να σφίξουμε πολύ το ζωνάρι των επιλογών είτε στη μια συλλογή είτε στην άλλη. Όσο περισσότερο χρονικό διάστημα μείνει ανενεργή η Hachette, τόσο περισσότερους τόμους θα αγοράσω από την Luppa.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Δε νομίζω πάντως να μείνει ανενεργή η σειρά της Hachette. Δεν έχει κανένα λόγο να το κάνει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όντως ο τόμος 61 της Hachette θα βγει 15 ημέρες μετά τον τόμο 60. Και στο εξωτερικό έτσι έχει γίνει. Δεν θέλουν να χάσουν το momentum...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 hours ago, hudson said:

Νομίζω είναι 48 ευρώ (20 "Anubis/Hacheete" και 28 "Radnet/Luppa") :)

 

Για την ακρίβεια είναι 52.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Τι γίνεται! Ο καθένας έχει και άλλη τιμή για τους τόμους! :wow:

 

Τους μήνες που έχουν 4 Παρασκευές είναι 2 Χ 10 = 20 + 4 Χ 7 = 28 = €48

Τους μήνες που έχουν 5 Παρασκευές είναι 2 Χ 10 = 20 + 5 Χ 7 = 35 = €55

 

Όπερ έδει δείξαι! :aria:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Βασικά είναι 2*9,99+4*6,99=19,98+27,96=47,94

βαριέμαι να υπολογίσω τα υπόλοιπα, :PPP:

 

(αλλά υπάρχει και περίπτωση σε έναν μήνα να δούμε 3 τόμους Hachette -Υπολογίζω ότι θα γίνει, πρώτα ο Θεός, τον Δεκέμβρη- οπότε αυξάνεται το κόστος περισσότερο)

Επεξεργασία από thor77
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Πριν από 1 ώρα, doom είπε:

 

Για την ακρίβεια είναι 52.

51,935 για την ακρίβεια! :lol:

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, theforce είπε:

51,96 για την ακρίβεια! 

Εμενα παντως ο περιπτερας 2 + 7 μου κραταει συνεχως.Δεν πηρα απο κανεναν μονολεπτο στο τελος... στα 100 τευχη μας κλεβουν 1 ολοκληρο ευρω  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

2 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Εμενα παντως ο περιπτερας 2 + 7 μου κραταει συνεχως.Δεν πηρα απο κανεναν μονολεπτο στο τελος... στα 100 τευχη μας κλεβουν 1 ολοκληρο ευρω  :lol:

Σωστό αυτό, έχουμε και τον φόρο περιπτέρου! 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ακριβώς! Ακόμα κι όταν πληρώνεις με κάρτα, €10 χτυπάνε στο μηχάνημα αντί για €9.99 οι παραδόπιστοι !! :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για ακόμα μεγαλύτερη ακρίβεια είναι 6,99 + 9,99/2 την εβδομάδα, δηλαδή ≈11,98 την εβδομάδα, 11,98/7*365/12≈ 52,05 το μήνα :P

Επεξεργασία από doom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21473
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

15 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Εμενα παντως ο περιπτερας 2 + 7 μου κραταει συνεχως.Δεν πηρα απο κανεναν μονολεπτο στο τελος... στα 100 τευχη μας κλεβουν 1 ολοκληρο ευρω  

Και όμως σήμερα ίσως για πρώτη φορά μου δώσανε και το μονόλεπτο, για την ακρίβεια τα ρέστα ήταν 43 ευρώ και 1 λεπτό (πλήρωσα με 50ευρω).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 min ago , constantinople said:

Ακριβώς! Ακόμα κι όταν πληρώνεις με κάρτα, €10 χτυπάνε στο μηχάνημα αντί για €9.99 οι παραδόπιστοι !! :ego:

 

Ο δικός μου όταν δίνω κάρτα χτυπάει ,99!:dance:

Επεξεργασία από doom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

8 min ago , doom said:

Για ακόμα μεγαλύτερη ακρίβεια είναι 6,99 + 9,99/2 την εβδομάδα, δηλαδή 11,98 την εβδομάδα, 11,98/7*365/12≈ 52,05 το μήνα :P

 

Κι αν το πολλαπλασιάσεις και με το π θα βρεις τον κύκλο της ζωής του τεύχους! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.