Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13513
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

9 λεπτά πριν, doom είπε:

Τι ακριβώς έγραψες που είναι ευρέως αποδεχτό;

Oτι τα γαλλοβελγικα η τα ντισνευ ειναι κατωτερα απο μαρβελ dc .Ειτε σε κομικς ειτε σε ταινιες ειτε σε merchandise. Εκτος αμα ετοιμαζουν καμια ταινια πολυεκατομμυριων με τον Ιζνογκουν ή τον ΤενΤεν και δεν το ξερω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ατράνταχτη λογική. Πιο δημοφιλές = ανώτερο.

Αν δούμε πάντως πωλήσεις κόμικς, μια που βάσει αυτών κρίνεις τι είναι ανώτερο, θα διαπιστώσουμε πως ο Αστερίξ με 42 τεύχη έχει κάνει όσες πωλήσεις έκανε ο Σπάιντερμαν με 13500. 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_comic_series

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35585
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  42
  • Reputation:   149
  • Achievement Points:  43
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1539 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

5 hours ago, theforce said:

Όμως, αυτό που με έκανε να σταματήσω τη συστηματική αγορά της σειράς ήταν ο τόμος 4, που η ιστορία συνεχιζόταν, χωρίς να έχω την παραμικρή ιδέα πότε! Η συνέχεια του Κάπταιν Αμέρικα (4ος τόμος) τελικά ήρθε "μόλις" στον 11ο, ενώ του Σπάιντερμαν (1ος τόμος) ήρθε στον 48ο νομίζω, την οποία έχασα.
Ειδικά αυτή η αντιμετώπιση των ιστοριών σε συνέχειες με πέταξε έξω.  Η συλλογή μου φάνηκε ένας ποιοτικός συλλεκτικός αχταρμάς, χωρίς την παραμικρή συνοχή.

 

 

 

Εβλεπα τα τευχη πριν απο λιγη ωρα και οντως αυτο μου εκανε τρομερη εντυπωση. Για ποιο λογο γινεται κατι τετοιο; Αυτη τη γραμμη ακολουθει η σειρα και στο εξωτερικο; Σορρυ για το off-topic!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33886
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

9 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Oτι τα γαλλοβελγικα η τα ντισνευ ειναι κατωτερα απο μαρβελ dc .Ειτε σε κομικς ειτε σε ταινιες ειτε σε merchandise. Εκτος αμα ετοιμαζουν καμια ταινια πολυεκατομμυριων με τον Ιζνογκουν ή τον ΤενΤεν και δεν το ξερω.

 

Τελείως λάθος άποψη.  Τη θεωρεις και ευρέως αποδεκτή μάλιστα. Από όπου και να την πιάσεις μπάζει. Συγκρίνεις ανομία πράγματα ανομία μεγέθη και γενικά βασιζεις την ποιότητα στις πωλήσεις χωρίς να κοιτάς κοινό διαχρονικότητα τεύχη κ.τ.λ. Αλλά και πάλι κανεις μια απλούστευση η οποία δεν ισχύει σε κανένα τομέα της τέχνης γενικά. Μουσική σινεμά κόμικ βιβλία κ.τ.λ. Δεν είναι ο κώδικας ντα Βίντσι σπουδαιότερο βιβλίο από το εκκρεμές του Φουκώ όσα και να πουλήσει. 

Τα έχουμε συζητήσει σε πολλά μέρη και με πολλές αφορμές (π.χ. τις περισσότερες πωλήσεις κόμικ). 

 

Επεξεργασία από Manitou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5733
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Η Marvel είναι τεράστιο εμπορικό όνομα για πολλούς και διάφορους λόγους! Παρόλα αυτά για τύπους σαν εμένα που είμαι περισσότερο του βιβλίου και θέλω να αγοράζω λίγα κόμικς που θεωρώ οτι έχουν μια καλλιτεχνική αξία οσον αφορά την γραφή, η Marvel με έχει κουράσει πραγματικά...Δυσκολεύομαι πολυ να βρώ κάτι αντίστοιχο του Batman: Year one η του Killing Joke. Δεν αναφέρω το Berserk γιατι θα ήταν σαν να συγκρίνω το Lord of the rings με Άρλεκιν! Ειλικρινά δεν θέλω να θίξω κανέναν και θα χαρώ πολύ να μου προτείνετε Marvel κόμικς που θεωρείτε οτι έχουν πραγματικά καλή γραφή.

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, Guts είπε:

Η Marvel είναι τεράστιο εμπορικό όνομα για πολλούς και διάφορους λόγους! Παρόλα αυτά για τύπους σαν εμένα που είμαι περισσότερο του βιβλίου και θέλω να αγοράζω λίγα κόμικς που θεωρώ οτι έχουν μια καλλιτεχνική αξία οσον αφορά την γραφή, η Marvel με έχει κουράσει πραγματικά...Δυσκολεύομαι πολυ να βρώ κάτι αντίστοιχο του Batman: Year one η του Killing Joke. Δεν αναφέρω το Berserk γιατι θα ήταν σαν να συγκρίνω το Lord of the rings με Άρλεκιν! Ειλικρινά δεν θέλω να θίξω κανέναν και θα χαρώ πολύ να μου προτείνετε Marvel κόμικς που θεωρείτε οτι έχουν πραγματικά καλή γραφή.

 

Αν κρίνω από τις ιστορίες που ανέφερες,θες κάτι σκοτεινό και σοβαρό.Δεν μπορώ να πω κάτι τέτοιο απόλυτα ΑΛΛΑ προτείνω το Daredevil του Chip Zdarsky το οποίο συνεχίζεται μέχρι και σήμερα.Είναι πολύ συγκρατημένο και δεν χρειαζεται τίποτα έξτρα ακόμα και αν στο run έχει δύο τεύχη που αφορούν event (το King in Black) αλλά το κάνει έτσι ώστε να εξυπηρετεί και να ωθεί την ιστορία χωρίς να χαλάει τον ειρμό.Δεν ξέρω πως το κάνει αλήθεια.

 

Θα έλεγα και Venom του Donny Cates καθώς και το Thor.Αλλά φαντάζομαι συτά δεν θα σε ελκύουν.

 

Αναφέρω καινούργια/νέα runs και τα σχετικά γιατί φαντάζομαι τα παλιά θα τα ξέρεις ήδη όπως το Daredevil run του Frank Miller.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5733
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

45 min ago , O Φρατζάτος said:

 

Αν κρίνω από τις ιστορίες που ανέφερες,θες κάτι σκοτεινό και σοβαρό.Δεν μπορώ να πω κάτι τέτοιο απόλυτα ΑΛΛΑ προτείνω το Daredevil του Chip Zdarsky το οποίο συνεχίζεται μέχρι και σήμερα.Είναι πολύ συγκρατημένο και δεν χρειαζεται τίποτα έξτρα ακόμα και αν στο run έχει δύο τεύχη που αφορούν event (το King in Black) αλλά το κάνει έτσι ώστε να εξυπηρετεί και να ωθεί την ιστορία χωρίς να χαλάει τον ειρμό.Δεν ξέρω πως το κάνει αλήθεια.

 

Θα έλεγα και Venom του Donny Cates καθώς και το Thor.Αλλά φαντάζομαι συτά δεν θα σε ελκύουν.

 

Αναφέρω καινούργια/νέα runs και τα σχετικά γιατί φαντάζομαι τα παλιά θα τα ξέρεις ήδη όπως το Daredevil run του Frank Miller.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα τα τσεκάρω όλα! Η αλήθεια είναι οτι Daredevil δεν εχω διαβάσει καθόλου,αν και πάντα είχα στην άκρη του μυαλού μου το τεύχος του Frank Miller!
Τα πιο dark Spiderman και οι ιστορίες του Venom πάντα μου άρεσαν και με διασκέδαζαν αλλα θα ήθελα κάτι παραπάνω απ'την γραφή γενικότερα.
Νομίζω οτι ήρθε η ώρα να δώσω μια ευκαιρία στο Daredevil του Frank Miller.

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

7 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Παντως φιλε @ Laz33  και εγω μεγαλωσα αποκλειστικά με ντισνευ, εχω διαβασει και ολα τα ΛΛ + Ρανταπλαν (+ καποια Ιζνογκουν/Αστεριξ) αντικειμενικα μιλωντας,τωρα που αρχισα αυτη τη συλλογη,καταλαβαινω γιατι οι αμερικανοι τα εχουν εντελως κλασμενα... Ειλικρινα δεν πιανουν μια μπροστα τους.

Διαβαζα τις προαλλες κατι Ντοναλντ,(βασικα πηγα να διαβασω) δεν μπορεσα τα ξεφυλλισα και μπηκαν πισω στο ντουλαπι.Απεναντιας Φ4 και Θορ που δεν ειχα δει ποτε τους τιποτα ουτε ανιμε μικρος ,τα διαβασα μονορουφι...

Αν με ρωτησει κανενας τι να αγορασω Spiderman η ΤενΤεν θα  :lol: :lol: :lol: στη μουρη του με τις ωρες ! 

Πραγματικα οι Αμερικανοι ειναι αιωνες μπροστα σε ολα ,τι να λεμε!

Κατ εμε που ημουν εξισου ασχετος με εσενα στα υπερηρωικα,σου τα προτεινω με χιλια. Εξαλλου και απο ολα τα αλλα δεν εμεινε κατι να διαβασεις..Οι καλοι συγγραφεις αποχωρησαν πλεον 

 

Στο είπαν και τα παιδιά. Δεν σημαίνει ότι το πιο δημοφιλές είναι και πιο ποιοτικό.
Άσε που έχεις υποτιμήσει κατά πολύ τη δημοφιλία κάποιων γαλλοβελγικών κόμικς. Ειδικά του Αστερίξ.
Σου έβαλε και τη λίστα ο doom.
Το Αστερίξ των περίπου 40 τευχών, έχει (παρά κάτι ψιλά) τις πωλήσεις που έχει το Spider-Man των 13.500 τευχών :confuse:και πολύ παραπάνω πωλήσεις από οποιονδήποτε άλλο ήρωα της Marvel.
Καταλαβαίνεις τη σύγκριση μεγέθους;


Το αν οι αμερικάνοι έχουν "κλασμένα" όπως λες τα ευρωπαϊκά κόμικς, δεν μου λέει κάτι.
Αυτοί θεωρούν καλό μόνο ότι είναι αμερικάνικο. Τέτοια είναι η νοοτροπία τους σαν λαός.
Ferrari να τους δώσεις θα σου πουν καλή είναι αλλά προτιμώ μια Dodge.
Άντε βγάλε άκρη. Σιγά μη βασίζομαι στα γούστα των χαμπουργκεράκηδων :)

 

Έχω διαβάσει αρκετά υπερηρωικά. Δεν χρειάζεται να μου προτείνεις κάτι.
Με τα περισσότερα απλά περνάω ευχάριστα την ώρα μου, τίποτε παραπάνω.
Σπάνια γυρνάω να ξαναδιαβάσω ένα υπερηρωικό. Ενώ τα BD μου κάθε τόσο τα κάνω επανάληψη. Δεν τα χορταίνω.
Για μένα το καλύτερο υπερηρωικό δεν πιάνει μία μπροστά σ΄ένα Λούκυ Λουκ ή σ΄ένα Αστερίξ του Γκοσινί. Ούτε σ΄ένα Θόργκαλ, ούτε σ΄ένα Μπλούμπερυ. Ούτε σε πολλά ακόμα.

Πες μου Watchmen ή Ο Αστερίξ στην Κορσική; Θα σου πω πλάκα μου κάνεις ρε φιλαράκι;

Συγκρίνεται οτιδήποτε αμερικάνικο μ΄ένα Αστερίξ; Ακόμα και το Watchmen που αντικειμενικά είναι πολύ καλό.

Αλλά γούστα είναι αυτά.
Δεν υπάρχει πουθενά "κοινή αποδοχή" ότι τα αμερικάνικα είναι καλύτερα απ΄τα γαλλοβελγικά.
Που βρήκες εσύ κάτι τέτοιο;

 

Το άλλο που λες ότι ετοιμάζουν ταινίες πολυεκατομμυρίων με Μarvel και DC ενώ δεν κάνουν για ΤενΤεν και Ιζνογκούντ, απλά μου λέει ότι οι Μarvel και DC έχουν πολύ καλύτερο marketing.

E χαίρω πολύ, αυτό το ξέρουν όλοι.

Εδώ είναι να βγει νέο άλμπουμ Αστερίξ μετά από 2 χρόνια και μας αποκάλυψαν το εξώφυλλο και κάποιες πληροφορίες για το σενάριο μόλις 10 μέρες πριν.
Για τι marketing μιλάμε; :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

7 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Τεύχος 11 Captain America Στρατιώτης του Χειμώνα

 

Μετά η σειρά έβαζε και το νούμερο του επόμενου μέρους-τεύχους σε κάθε ιστορία που κρατούσε πάνω από δύο μέρη.Δεν θα πω περισσότερα απλά θα πω πάρε το.

 

 

Είναι από τις καλύτερες ιστορίες του χαρακτήρα Captain America και της συλλογής γενικά,το λένε άλλωστε πως το run του Ed Brubaker στο Captain America είναι παααααρα πολύ καλό.

 

Δεν το λέω έτσι, το έχω διαβάσει και έχω αφήσει κριτική για αυτό μάλιστα στο θέμα της συλλογής της Hachette. 

Τον 11ο τόμο με τη συνέχεια του Καπταιν Αμερικα τον έχω αγοράσει . Ήταν μια από τις λίγες επιλεκτικές μου αγορές. Αν ήταν ο 5ος τόμος αντί για τον 11ο, ίσως να είχα μείνει πιο προσκολλημενος στη συλλογή.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

6 ώρες πριν, theforce είπε:

Τον 11ο τόμο με τη συνέχεια του Καπταιν Αμερικα τον έχω αγοράσει . Ήταν μια από τις λίγες επιλεκτικές μου αγορές. Αν ήταν ο 5ος τόμος αντί για τον 11ο, ίσως να είχα μείνει πιο προσκολλημενος στη συλλογή.

 

 

 

Άρα είχες θέμα με το γεγονός  πως τα τεύχη-μέρη μιας μεγαλύτερης ιστορίας δεν κυκλοφόρησαν το ένα μετά το άλλο.Δεν μπορώ να πω κάτι σε αυτό.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Αψυχολόγητη επιλογή της Hachette σε αντίθεση με την κυκλοφορία στις ξένες αγορές που οι συναφείς τόμοι ήταν συνεχόμενοι.

 

Πάντως, αν ευσταθεί η λίστα που είδαμε, αυτό διορθώνεται στη 2η εξηντάδα... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

6 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Άρα είχες θέμα με το γεγονός  πως τα τεύχη-μέρη μιας μεγαλύτερης ιστορίας δεν κυκλοφόρησαν το ένα μετά το άλλο.Δεν μπορώ να πω κάτι σε αυτό.

 

Έχω γράψει αναλυτική απάντηση σε άλλο φίλο πιο πάνω, για τους λόγους που δεν συνέχισα τη σειρά. Αυτό ήταν το τελειωτικό χτύπημα που με οδήγησε στην οριστική απόφαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5481
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καλησπέρα φίλοι των κόμικς. Συμφωνώ με όσους λένε ότι χρειάζεται να στηρίξουμε την προσπάθεια αυτή για δύο κυρίως λόγους. 

Α. Έχουν περάσει σχεδόν 30 χρόνια από την τελευταία εβδομαδιαία έκδοση υπερηρωικων κόμικς στην Ελλάδα (βλ. Σπαιντερμαν Καμπανας). Τα επόμενα χρόνια σχεδόν όλες οι υπόλοιπες εκδόσεις μου φάνηκαν ως αρπαχτές, χωρίς καμία προοπτική παρουσίασης στο Ελληνικό κοινό ολοκληρωμένης σειράς ιστοριών από το σύμπαν της Μαρβελ με διάρκεια και χρονολογική σειρά. Οι μεταγενεστερες εκδόσεις έφταναν μάξιμουμ τα 30 τεύχη. Αυτό δείχνει έλλειψη σεβασμού στον αναγνώστη. Πιθανόν όμως να μη βοήθησε και το μέγεθος της Ελληνικής αγοράς. 

Β. Μετά την πάροδο των πρώτων τευχών όπου το σχέδιο μπορεί να ξενίζει σε κάποιους (όπως και σε μένα) έρχονται ιστορίες πολύ ανώτερες σε πλοκή και σχέδιο.

Κάντε λίγο υπομονή γιατί τα καλύτερα έρχονται. Ευελπιστώ να συνεχιστεί και να φτάσει αυτή η έκδοση σε τριψηφιο αριθμό τευχών με τη βοήθεια όλων μας που αγαπάμε τα κόμικς. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Στη λίστα των 239 τόμων της συλλογής που έχω γράψει εδώ, πρόσθεσα και τον αριθμό σελίδων που έχει ο κάθε τόμος!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Την επόμενη Παρασκευή: Τέσσερις Φανταστικοί Νο.2 -- Τεύχη 6 ως 10.

 

ΤΟΜΟΣ FANTASTIC FOUR Νο.2 (και Τόμος Νο.5 της συλλογής).

 

Παρουσιάζουμε τις προηγούμενες εκδόσεις των ιστοριών του τόμου στην Ελλάδα σε σύγκριση με την εκτύπωση των τόμων της Radnet, μια και ορισμένοι φίλοι τον παρέλαβαν ήδη λόγω συνδρομής!

 

Οι εικόνες των εκδόσεων RADNET είναι από τους Ιταλικούς τόμους και τα ψηφιακά αμερικάνικα πρωτότυπα. 

 

Οι εικόνες της παλαιάς ελληνικής έκδοσης (Μαμούθ Κόμιξ) που εμφανίζονται είναι από σκανς του φίλου Leonidio.

 

Σύνδεσμος προς την ανάλογη παρουσίαση που είχαμε κάνει για τον τόμο 4Φ Νο.1-Α (σύγκριση με ελληνικές εκδόσεις)

Σύνδεσμος προς την ανάλογη παρουσίαση που είχαμε κάνει για τον τόμο 4Φ Νο.1-Β (σύγκριση με ψηφιακή έκδοση ΗΠΑ)

 

Από τα τεύχη του 2ου τόμο μόνο το 1ο έχει κυκλοφορήσει ξανά στην Ελλάδα και το βλέπετε κατωτέρω σε αναλυτική αντιπαράθεση με τον τόμο της Radnet που θα δούμε την Παρασκευή:

 

Fantastic Four Νο.6

 

1ο μέρος

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5a.thumb.jpg.aa8a605747014120cac4498f3696c3a8.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5am.thumb.jpg.6a776bad153f10330fd88aadaffde0c2.jpg

 ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021    4 ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ Νο.3 - 1986

 

Επειδή στο περιοδικό της Μαμούθ το FF No.6 είναι στο ίδιο τεύχος με τo No.5 που είχε 5 μέρη, στη σελίδα έγραψαν 6ο μέρος (αντί 1ο).

 

2ο μέρος

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5b.thumb.jpg.74142a3a8c7cdb10b579fda13e9689bc.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5bm.thumb.jpg.09618128f3177f744908757bb30a4c52.jpg

   ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021        4 ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ Νο.3 - 1986

 

3ο μέρος

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5c.thumb.jpg.9dc888f4e867b61ee42f3cf6824e55a9.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5cm.thumb.jpg.4dd58f39f444e3d144e3837a4e30702d.jpg

 ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021    4 ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ Νο.3 - 1986

 

4ο μέρος

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5d.thumb.jpg.340fb9193ad55a4bc9ca4143e6ed6dba.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5dm.thumb.jpg.e745b57e50a4f21436f54d6dabc54569.jpg

 ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021     4 ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ Νο.3 - 1986

 

5ο μέρος

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5e.thumb.jpg.a38c903eaa968e268d681b2f103b4ace.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_5em.thumb.jpg.30067f1d8ed126287fee500df7ee2cb3.jpg

   ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - 2021      4 ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ Νο.3 - 1986

 

Τα υπόλοιπα τεύχη των 4Φ (7-10) από τον τόμο της Radnet που θα δούμε για πρώτη φορά στα Ελληνικά από τη Radnet:

 

Fantastic Four No.7 & 8

 Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_7a.thumb.jpg.5ddc47c607fa3a7635d88c46449e3229.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_8a.thumb.jpg.da46705806c7e0f7607d16ff924666b7.jpg

 

Fantastic Four No.9 & 10

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_9a.thumb.jpg.ccb4641735606e9d7245026fe7bdf4a2.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_10a.thumb.jpg.8097dfce326383d34243014f89eaac5e.jpg

 

Κι ακολουθούν οι σελίδες με το έξτρα υλικό:

 

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0002_c3.thumb.jpg.fd2d053b9ed796d55f5e4a9d1c3a924d.jpg

 

Να πω εδώ ότι κάποιοι σχολίασαν ότι οι τίτλοι γραφόταν με πιο... περίτεχνα γράμματα στο κάτω μέρος της σελίδας στους πρώτους τόμους, ενώ με πιο απλή γραφή στους πρόσφατους. Κι όμως γι'αυτό δεν φταίει η Radnet... Ακριβώς έτσι είναι και στους Ιταλικούς τόμους της Panini !!!

 

Σύνδεσμος προς το αφιέρωμα στον 3ο τόμο!

 

:cheers2:

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

8 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Να πω εδώ ότι κάποιοι σχολίασαν ότι οι τίτλοι γραφόταν με πιο... περίτεχνα γράμματα στο κάτω μέρος της σελίδας στους πρώτους τόμους, ενώ με πιο απλή γραφή στους πρόσφατους. Κι όμως γι'αυτό δεν φταίει η Radnet... Ακριβώς έτσι είναι και στους Ιταλικούς τόμους της Panini !!!

:cheers2:

 

Επίσης και στην ιταλική σειρά βλέπω ότι μας ενημερώνουν πως το λεττερινγκ είναι της εκδοτικής έχοντας αφαιρέσει το όνομα του αυθεντικού, ενώ βάζουν και το όνομα του μεταφραστή. Η μόνη διαφορά με εμάς είναι ότι κρατάνε τα ονόματα των υπόλοιπων δημιουργών αυτούσια στο αγγλικό αλφάβητο, αλλά για προφανείς λόγους.
Μήπως υπάρχει η δυνατότητα να μάθεις τι ειχαν ανεβάσει στα έξτρα του HULK, εκεί που σε εμάς υπήρξε γκάφα με τις πληροφορίες;

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εδώ είναι το πρώτο γκάλοπ που έκαναν για να ψηφίσουν ποιον ήρωα να προσθέσουν στη σειρά όταν θα ανανεωνόταν για τα τεύχη 151-200:

 

305521702_SuperEroiGallup.thumb.jpg.c0e93f67bb5cf574420ecffe7a85a642.jpg

 

Οι επιλογές ήταν: Ant-Man, Captain Marvel, Defenders, Doctor Strange, Ghost Rider, Inhumans, Luke Cage, Nick Fury, Black Panther, Silver Surfer, Sub-Mariner, Warlock, Other

 

Πρώτοι βγήκαν οι Doctor Strange, Silver Surfer και Defenders. Οι Silver Surfer και Defenders μπήκαν αμέσως αλλά το υλικό για τον Dr Strange δεν ήταν έτοιμο και μπήκε στην επόμενη επέκταση 201-250.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

ΑΘΩΑ η RADNET! ΑΘΩΑ!
Δυστυχώς (ή ευτυχώς;), το έγκλημα φαίνεται πως έχει γίνει στο πρωτότυπο υλικό.
Και στη Βραζιλία, αναφέρονται οι ίδιες γκάφες με την ελληνική έκδοση!

943064681_.thumb.png.aa70e7b946930b192b18f1ca69becc8b.png
Η γκάφα πρέπει να είναι ιταλικής προέλευσης και αναπαράχθηκε στις χώρες που τη μεταφράζουν.

Πάντως, αν υπήρχε κάποιος στη Radnet που εχει ασχοληθεί  με τα κόμικς, θα μπορούσε να είχε αποφύγει κάποιες από τις παγίδες και τα λάθη της πρωτότυπης έκδοσης. Αλλά οι ευθύνες τους είναι σίγουρα μικρότερες. Δεν έκαναν του κεφαλιού τους.
Εξάλλου, την πάτησαν και στη Βραζιλία που με τη Marvel έχουν ασχοληθεί και συνεχίζουν να ασχολούνται πάρα πολύ σοβαρά.

 

 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

10 ώρες πριν, constantinople είπε:

Εδώ είναι το πρώτο γκάλοπ που έκαναν για να ψηφίσουν ποιον ήρωα να προσθέσουν στη σειρά όταν θα ανανεωνόταν για τα τεύχη 151-200:

 

305521702_SuperEroiGallup.thumb.jpg.c0e93f67bb5cf574420ecffe7a85a642.jpg

 

Οι επιλογές ήταν: Ant-Man, Captain Marvel, Defenders, Doctor Strange, Ghost Rider, Inhumans, Luke Cage, Nick Fury, Black Panther, Silver Surfer, Sub-Mariner, Warlock, Other

 

Πρώτοι βγήκαν οι Doctor Strange, Silver Surfer και Defenders. Οι Silver Surfer και Defenders μπήκαν αμέσως αλλά το υλικό για τον Dr Strange δεν ήταν έτοιμο και μπήκε στην επόμενη επέκταση 201-250.

Από τις επιλογές εκτός doctor strange, silver surfer και Defenders,θα ήθελα ΣΙΓΟΥΡΑ Ghost Rider,Black panther,Sub-mariner, Luke cage,Ant-Man με την σειρά που τα γράφω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13513
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, olyssesmoore είπε:

Από τις επιλογές εκτός doctor strange, silver surfer και Defenders,θα ήθελα ΣΙΓΟΥΡΑ Ghost Rider,Black panther,Sub-mariner, Luke cage,Ant-Man με την σειρά που τα γράφω...

Δηλαδη ολα  :lmao:Εμενα μου κανει εντυπωση που δεν βγηκε το Ghost Rider πιο πανω απο τους Defenders. Aπ το MCU και μονο βαλε ποσο παραπανω κοσμος τον γνωριζει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

2 hours ago, olyssesmoore said:

Από τις επιλογές εκτός doctor strange, silver surfer και Defenders,θα ήθελα ΣΙΓΟΥΡΑ Ghost Rider,Black panther,Sub-mariner, Luke cage,Ant-Man με την σειρά που τα γράφω...

 

Εσύ ας πούμε αν σου ζητούσαν να διαλέξεις 3 από το γκάλοπ, ποιους θα διάλεγες;

 

38 min ago , ManaLeak13 said:

Δηλαδη ολα  :lmao:Εμενα μου κανει εντυπωση που δεν βγηκε το Ghost Rider πιο πανω απο τους Defenders. Aπ το MCU και μονο βαλε ποσο παραπανω κοσμος τον γνωριζει.

 

Μάλλον επειδή οι Defenders κυκλοφορούσαν σε κόμικ στην Ιταλία και τους γνώριζαν. Μην υποτιμάτε τους Defenders. είναι κόμικ που άντεξε 150 τεύχη όταν άλλα σταματούσαν πολύ πριν (π.χ. ο Ghost Rider σταμάτησε στο Νο.80) και μέλη τους ήταν πολύ γνωστοί χαρακτήρες (Δρ Στρέιντζ, Χουλκ, Νάμορ, Σίλβερ Σέρφερ, Βαλκυρία) που εμφανίζονται σε μεγάλο μέρος της υπόλοιπης συλλογής:

 

SUPEROICLA_179.thumb.jpg.ba641c7e68e7ea7507fc97982810917a.jpg SUPEROICLA_187.thumb.jpg.51c07b24994b8d8ce7697244abe1c611.jpg SUPEROICLA_196.thumb.jpg.250c3631243a430311c31195aa439731.jpg

 

SUPEROICLA_206.thumb.jpg.379c406a349d94ede8eb9417c122ddb9.jpg SUPEROICLA_216.thumb.jpg.9909ecfd78540fb1f66c30d8eec60993.jpg SUPEROICLA_226.thumb.jpg.526dcabf4ef083898dfae5e2517e531f.jpg

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5387
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

13 ώρες πριν, constantinople είπε:

Εδώ είναι το πρώτο γκάλοπ που έκαναν για να ψηφίσουν ποιον ήρωα να προσθέσουν στη σειρά όταν θα ανανεωνόταν για τα τεύχη 151-200:

 

305521702_SuperEroiGallup.thumb.jpg.c0e93f67bb5cf574420ecffe7a85a642.jpg

 

Οι επιλογές ήταν: Ant-Man, Captain Marvel, Defenders, Doctor Strange, Ghost Rider, Inhumans, Luke Cage, Nick Fury, Black Panther, Silver Surfer, Sub-Mariner, Warlock, Other

 

Πρώτοι βγήκαν οι Doctor Strange, Silver Surfer και Defenders. Οι Silver Surfer και Defenders μπήκαν αμέσως αλλά το υλικό για τον Dr Strange δεν ήταν έτοιμο και μπήκε στην επόμενη επέκταση 201-250.

 

2 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Από τις επιλογές εκτός doctor strange, silver surfer και Defenders,θα ήθελα ΣΙΓΟΥΡΑ Ghost Rider,Black panther,Sub-mariner, Luke cage,Ant-Man με την σειρά που τα γράφω...

 

Η δική μου σειρά προτίμησης είναι Ant-Man, Doctor Strange, Black Panther, Captain Marvel,  Defenders, Ghost Rider, Luke Cage, Nick Fury, Sub-Mariner, Silver Surfer, Inhumans, Warlock.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  207
  • Reputation:   1191
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

29 λεπτά πριν, Captain Cooper είπε:

 

 

Η δική μου σειρά προτίμησης είναι Ant-Man, Doctor Strange, Black Panther, Captain Marvel,  Defenders, Ghost Rider, Luke Cage, Nick Fury, Sub-Mariner, Silver Surfer, Inhumans, Warlock.

 

Σε μας πάντως δεν θα υπάρχει ερώτηση και θα πάρουμε στην καλύτερη το πακέτο των ιταλων.

Προσωπικά δεν θα ήθελα να προσθέσουν άλλους, μόνο τα Σπαιντερμαν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

35 min ago , SPAWN said:

Σε μας πάντως δεν θα υπάρχει ερώτηση και θα πάρουμε στην καλύτερη το πακέτο των ιταλων.

Προσωπικά δεν θα ήθελα να προσθέσουν άλλους, μόνο τα Σπαιντερμαν

 

Συμφωνώ! Από περίπου τον τόμο 190 και μετά η σειρά έχει σταθεροποιηθεί σε 10 διαφορετικούς τόμους που βγαίνουν με αυτή τη σειρά:

 

SM 31) Τόμος 230 - 13/02/2026 - 128 σελίδες - Amazing Spider-Man #134-137 & Giant-Size Super-Heroes #1 
DS 04) Τόμος 231 - 20/02/2026 - 128 σελίδες - Strange Tales #145-154
HU 22) Τόμος 232 - 27/02/2026 - 128 σελίδες - The Incredible Hulk #176-181
IM 24) Τόμος 233 - 06/03/2026 - 128 σελίδες - The Invincible Iron Man #80-85
CA 21) Τόμος 234 - 13/03/2026 - 128 σελίδες - Captain America #181-186
TH 29) Τόμος 235 - 20/03/2026 - 128 σελίδες - The Mighty Thor #234-239
DF 07) Τόμος 236 - 27/03/2026 - 128 σελίδες - Defenders #22-23 & Giant-Size #3-4
AV 27) Τόμος 237 - 03/04/2026 - 128 σελίδες - Avengers #130-133 & Giant-Size #3
 FF 33) Τόμος 238 - 10/04/2026 - 128 σελίδες - Fantastic Four #149 & 151-152 & Giant-Size #2 & 3

DD 24) Τόμος 239 - 17/04/2026 - 128 σελίδες - Daredevil #113-118

 

Οπότε ξέρεις π.χ. ότι Σπάιντερμαν είχε στο 190, 200, 210, 220, 230 και θα έχει πάλι στα 240, 250 κλπ.

 

Ήδη οι 10 τόμοι είναι αρκετοί. Ο επόμενος τόμος κάθε ήρωα βγαίνει μετά από δυόμισι μήνες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Εσύ ας πούμε αν σου ζητούσαν να διαλέξεις 3 από το γκάλοπ, ποιους θα διάλεγες;

Αρχικά πολύ λίγες επιλογές...

Αλλά στις 2 πρώτες (από το γκάλοπ που ανέβασες θα ήταν Ghost Rider και Doctor Strange... χωρίς κάποια σειρά προτίμησης! Για 3η προτίμηση δεν ξέρω... Στην 3η θα χωρούσα περισσότερες επιλογές μάλλον...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ολοκλήρωσα τον πίνακα που έχω κάνει εδώ με πληροφορίες για τους 239 τόμους της συλλογής, προσθέτοντας στο τέλος κάθε σειράς μέσα σε παρένθεση πόσες σελίδες κόμικς έχει το κάθε τεύχος που μπήκε στον τόμο:

 

Εάν όμως το τεύχος περιείχε 2 ή περισσότερες ιστορίες βάζω το σύνολο (π.χ. σε ένα τεύχος είχαμε 2 ιστορίες Χ 11 σελίδες: έγραψα 22 ή σε ένα Αnnual είχαμε 40 σελίδες συν 2 μικρές ιστορίες των 4 σελίδων: έγραψα 48).

 

Εάν το τεύχος περιέχει pin-ups (μίνι αφίσες) δεν τις συμπεριλαμβάνω στο μέτρημα γιατί τα θεωρώ ως έξτρα υλικό (παρόλο που το έβαζαν για να πιάσουν τις σελίδες που έπρεπε να έχουν π.χ. το τεύχος έπρεπε να έχει 19 σελίδες ιστορίας και τους βγήκαν μόνο 18; Κοτσάρανε ένα pin-up για την 19η σελίδα!).

 

Έτσι τώρα αφαιρώντας το σύνολο σελίδων κόμικ που βρίσκεται στο τέλος της γραμμής από το σύνολο των σελίδων του τόμου που βρίσκεται στην αρχή, βρίσκετε πόσες σελίδες με εξώφυλλα, άρθρα κλπ περιέχει ο τόμος (π.χ. στον τόμο Σπάιντερμαν Νο.1 είναι 144-122=22).

 

Θα διαπιστώσετε ότι οι σελίδες κάθε τεύχους αυξομειώνονταν ανάλογα με την οικονομική κατάσταση της Μάρβελ. Σε περιόδους παχιών αγελάδων βάζανε σελίδες νά'χουμε (π.χ. τα πρώτα Χουλκ, 24 σελίδες το καθένα!), μετά όσο δυσκολεύανε τα πράγματα οικονομικά, κόβανε σελίδες για να βγάλουν κάνα φράγκο παραπάνω...)

 

:dadira:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6944
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Πάντως διαβάζοντας τις εξαιρετικές μελέτες του φίλου constantinople σκέφτηκα το εξής:

 

Μια και οι σελίδες του κάθε τόμου είναι λίγες 100-140 μία σούπερ ιδέα για να πάμε ακόμα καλύτερα θα είναι να γίνουν στο μέλλον διπλοί οι τόμοι σε σελίδες.

 

Δηλαδή π.χ ο 5ος τόμος FF να έχει μέσα τον 5ο και τον 6ο Ιταλικό. Έτσι θα πάμε φουλ πιο γρήγορα και το μέγεθος των 220-250 σελίδων θα είναι σούπερ χορταστικό και 

 

όχι τόσο μεγάλο όσο τα omnibus πχ που δεν μπορείς να τα διαβάζεις άνετα. μάλλον νομίζω αυτός ο διπλασιασμός θα ήταν η βέλτιστη λύση. 

 

Επίσης ο διπλασιασμός θα οδηγούσε και σε οικονομικότερη τιμή αφού πάντα η αύξηση τιμής δεν είναι αναλογική με την αύξηση των σελίδων λόγω των στάνταρ εξόδων μιας έκδοσης,

 

οπότε θα έβγαινε γύρω στα 10€.

 

Τώρα έχουμε μια  μέση τιμή 1,40-1,50 € το τεύχος και θα γινόταν περίπου 1€ ανά τεύχος. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Μωρέ καλό θα ήταν αλλά οι τόμοι έρχονται φιξ από την Ιταλία, ούτε 1 κόμμα δεν αλλάζουν (κι ούτε τα λάθη δεν διορθώνουν) οπότε δεν νομίζω να γίνει αυτό που λες. Το καλύτερο που μπορούμε να ελπίζουμε είναι να διατηρηθεί η εβδομαδιαία κυκλοφορία και να μην γίνει αργότερα π.χ. δεκαπενθήμερο λόγω χαμηλών πωλήσεων.

 

Πάντως έχω ρίξει πολλές ώρες στον πίνακα που έφτιαξα και αν γίνει καμιά πλάκα και ακυρωθεί η σειρά θα αναγκαστώ να τον βάλω... κάπου αλλού... :notalk:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

στο αρχείο; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.