Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21478
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σύμφωνα με το

http://www.vintagecomics.gr/

ο τέταρτος τόμος της σειράς "Hulk" θα κυκλοφορήσει δύο εβδομάδες μετά τον τρίτο και όχι μία όπως υποτίθεται θα έπρεπε.

Ίσως μετά ξεκινήσει η εβδομαδιαία κυκλοφορία ή και όχι.

Εκτός αν εκ παραδρομής κάνανε λάθος στο site.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

:oops: Αν το πάνε κάθε 15 ημέρες τον ήπιαμε! Είχαν πει από τον τρίτο τόμο θα πάνε εβδομαδιαία. Τι έγινε;

 

Μπορεί κάποιος να τους ρωτήσει; :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αν το κάνουν μόνιμα να κυκλοφορεί ανά 2 βδομάδες, θα ξενερώσω άσχημα και πολύ πιθανό να χάσω το ενδιαφέρον μου για τη συλλογή.

Σε τέτοια θέματα δεν έχω υπομονή. Πόσο μάλλον αν μ΄έχεις προετοιμάσει στην αρχή για εβδομαδιαία κυκλοφορία και μετά μου το αλλάζεις.

Ας ελπίσουμε να είναι λάθος του site ή έστω να ισχύει αυτό μέχρι τον 4ο τόμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2743
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Και όμως αν είναι κάθε 15 μέρες, θα την ολοκληρώσω την συλλογή. Εβδομαδιαία, ειδικά τώρα που αρχίζουν τα έξοδα του 

χειμώνα, το πιο πιθανό να σταμάταγα σε 3 - 4 τεύχη. Παρά την καλή διάθεση μέτραγα τα κουκιά και δεν έβγαιναν. Σε καμία περίπτωση δεν θα σταμάταγα την Hachette, ούτε τα μπονελικά του Μικρού Ήρωα για αυτή την συλλογή. Βέβαια όλα είναι θέμα γούστου και οικονομικών προτεραιοτήτων. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, Laz33 είπε:

Αν το κάνουν μόνιμα να κυκλοφορεί ανά 2 βδομάδες, θα ξενερώσω άσχημα και πολύ πιθανό να χάσω το ενδιαφέρον μου για τη συλλογή.

Σε τέτοια θέματα δεν έχω υπομονή. Πόσο μάλλον αν μ΄έχεις προετοιμάσει στην αρχή για εβδομαδιαία κυκλοφορία και μετά μου το αλλάζεις.

Ας ελπίσουμε να είναι λάθος του site ή έστω να ισχύει αυτό μέχρι τον 4ο τόμο.

Όντως και εγώ έτσι νιώθω. Έχω ψηθεί να διαβάσω τα σπάιντερμαν (κυρίως και βλέπουμε για ότι άλλο) , στην Ιταλία 5 χρόνια μετά είναι στον τόμο 31. Άμα το πάνε ανά 2 βδομάδες καλά κρασια θα γκριζαρουν τα μαλλιά μας μέχρι να διαβάσουμε όλο το run. Ήδη έχω ξενερώσει που ο 2ος τόμος θα βγει τον Νοέμβριο.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

8 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Άρα θα διαβάσεις τους πρώτους 9 τόμους και θα σταματήσεις το διάβασμα μέχρι να αποκτήσεις τον τόμο 201!:lol: Δηλαδή αν δεν φτάσουμε στην Ελλάδα καθόλου στον τόμο 201 θα αφήσεις τα υπόλοιπα αδιάβαστα;:thinking: Ή θα τα πουλήσεις γιατί απογοητεύτηκες και η επέκταση δεν θα φτάσει ούτε καν μέχρι τους 200;:lmao:

"Διάβασα τους πρώτους 9 τόμους,ας αφήσουμε τους υπόλοιπους 192 τόμους και πάμε στον 201!":lmao:

 

Καλά προφανώς δε θα περιμένω το 201...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν από 1 ώρα, ManaLeak13 είπε:

Όντως και εγώ έτσι νιώθω. Έχω ψηθεί να διαβάσω τα σπάιντερμαν (κυρίως και βλέπουμε για ότι άλλο) , στην Ιταλία 5 χρόνια μετά είναι στον τόμο 31. Άμα το πάνε ανά 2 βδομάδες καλά κρασια θα γκριζαρουν τα μαλλιά μας μέχρι να διαβάσουμε όλο το run. Ήδη έχω ξενερώσει που ο 2ος τόμος θα βγει τον Νοέμβριο.. 


Είχα υπολογίσει ότι ο 2ος τόμος Spider-Man θα έβγαινε στις 3 Δεκέμβρη και ο 3ος στις 31 Δεκέμβρη.
Θα είχαμε δηλαδή άλλους 2 τόμους μέσα στο ΄21.
Με τα νέα δεδομένα Spider-Man θα δούμε απ΄το νέο έτος. Ο 2ος τόμος θα βγει στις 28 Γενάρη και ο 3ος στις 25 Μάρτη.
Καλά κρασά...

Δεν ξέρω αν χαίρονται όσοι έχουν σκοπό να τ΄αγοράσουν όλα.
Εγώ πάντως που έλεγα ν΄αγοράζω επιλεκτικά, είμαι αντίθετος στην κυκλοφορία ανά 2 βδομάδες.

Δεν έχω υπομονή να περιμένω πόσους μήνες για ένα Spider-Man.
Αν μου το΄λεγαν απ΄την αρχή ok. Θα ήμουν προετοιμασμένος.
Αλλά να μου το αλλάζουν στην πορεία είναι σαν να με κοροϊδεύουν.
Περιμένω να δω αν όντως θα ισχύσει κάτι τέτοιο ή πρόκειται για λάθος και θα πάρω μετά τις αποφάσεις μου.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

3 ώρες πριν, hudson είπε:

Σύμφωνα με το

http://www.vintagecomics.gr/

ο τέταρτος τόμος της σειράς "Hulk" θα κυκλοφορήσει δύο εβδομάδες μετά τον τρίτο και όχι μία όπως υποτίθεται θα έπρεπε.

Ίσως μετά ξεκινήσει η εβδομαδιαία κυκλοφορία ή και όχι.

Εκτός αν εκ παραδρομής κάνανε λάθος στο site.

Μόλις τώρα, Laz33 είπε:


Είχα υπολογίσει ότι ο 2ος τόμος Spider-Man θα έβγαινε στις 3 Δεκέμβρη και ο 3ος στις 31 Δεκέμβρη.
Θα είχαμε δηλαδή άλλους 2 τόμους μέσα στο ΄21.
Με τα νέα δεδομένα Spider-Man θα δούμε απ΄το νέο έτος. Ο 2ος τόμος θα βγει στις 28 Γενάρη και ο 3ος στις 25 Μάρτη.
Καλά κρασά...

Δεν ξέρω αν χαίρονται όσοι έχουν σκοπό να τ΄αγοράσουν όλα.
Εγώ πάντως που έλεγα ν΄αγοράζω επιλεκτικά, είμαι αντίθετος στην κυκλοφορία ανά 2 βδομάδες.

Δεν έχω υπομονή να περιμένω πόσους μήνες για ένα Spider-Man.
Αν μου το΄λεγαν απ΄την αρχή ok. Θα ήμουν προετοιμασμένος.
Αλλά να μου το αλλάζουν στην πορεία είναι σαν να με κοροϊδεύουν.
Περιμένω να δω αν όντως θα ισχύσει κάτι τέτοιο ή πρόκειται για λάθος και θα πάρω μετά τις αποφάσεις μου.

 

 

Πάντως  ...

 

Ο εκδότης διατηρεί το δικαίωμα αλλαγών στους τίτλους, στη σειρά και τις ημερομηνίες κυκλοφορίας των τόμων.

 

Αν και πιστεύω ότι μάλλον λάθος είναι γιατί με διαφορετική συμφωνία έγιναν οι συνδρομές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

3 λεπτά πριν, Captain Cooper είπε:

 

Πάντως  ...

 

Ο εκδότης διατηρεί το δικαίωμα αλλαγών στους τίτλους, στη σειρά και τις ημερομηνίες κυκλοφορίας των τόμων.

 

Αν και πιστεύω ότι μάλλον λάθος είναι γιατί με διαφορετική συμφωνία έγιναν οι συνδρομές.

 

Νομικά έχουν κάθε δικαίωμα να το κάνουν ανά 2 βδομάδες, ανά μήνα και ανά εξάμηνο αν θέλουν.
Αλλά σαν καταναλωτή σου πηδάνε την ψυχολογία με τέτοιες αλλαγές.
Θ΄αρχίσεις να χάνεις την εμπιστοσύνη που τους είχες. Κι αυτό θα έχει αντίκτυπο στις πωλήσεις.
Σήμερα το άλλαξαν σε διεβδομαδιαίο, αύριο μπορεί να σου πουν σταματάει η σειρά μετά τον 6ο τόμο και να μείνεις με το... Iron Man στο χέρι.

Κι άντε να δω μετά αυτοί με τις συνδρομές τι θα κάνουν ή όσοι ξεκίνησαν τη συλλογή με την προϋπόθεση ότι θα βγουν 60 τόμοι ώστε να τους συμπληρώσουν.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

23 λεπτά πριν, Laz33 είπε:


Είχα υπολογίσει ότι ο 2ος τόμος Spider-Man θα έβγαινε στις 3 Δεκέμβρη και ο 3ος στις 31 Δεκέμβρη.
Θα είχαμε δηλαδή άλλους 2 τόμους μέσα στο ΄21.
Με τα νέα δεδομένα Spider-Man θα δούμε απ΄το νέο έτος. Ο 2ος τόμος θα βγει στις 28 Γενάρη και ο 3ος στις 25 Μάρτη.
Καλά κρασά...

Δεν ξέρω αν χαίρονται όσοι έχουν σκοπό να τ΄αγοράσουν όλα.
Εγώ πάντως που έλεγα ν΄αγοράζω επιλεκτικά, είμαι αντίθετος στην κυκλοφορία ανά 2 βδομάδες.

Δεν έχω υπομονή να περιμένω πόσους μήνες για ένα Spider-Man.
Αν μου το΄λεγαν απ΄την αρχή ok. Θα ήμουν προετοιμασμένος.
Αλλά να μου το αλλάζουν στην πορεία είναι σαν να με κοροϊδεύουν.
Περιμένω να δω αν όντως θα ισχύσει κάτι τέτοιο ή πρόκειται για λάθος και θα πάρω μετά τις αποφάσεις μου.

 

Για να είμαι ειλικρινής θα προτιμούσα να έβγαινε ένα omnibus στα ελληνικά(ή στα αγγλικά δεν με χαλάει) πχ με 40 τεύχη, έστω ανά τετράμηνο εξάμηνο να πεις σε βάθος 1 2 χρόνων διαβάζω αυτό που γουστάρω. Τωρα άμα είναι να περιμένουμε1 τόμο με 5 τεύχη ανά 2 μήνες κλαφτα.. Άσε που πάντα θα παίζει το σενάριο απότομης διακοπής της σειρας. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Έστειλε κανείς κανένα μέιλ να είμαστε σίγουροι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

45 min ago , Laz33 said:

Σήμερα το άλλαξαν σε διεβδομαδιαίο, αύριο μπορεί να σου πουν σταματάει η σειρά μετά τον 6ο τόμο και να μείνεις με το... Iron Man στο χέρι.

 

Το πιο κουφό είναι ότι έτσι θα συνεχίζει να βγαίνει την ίδια ημέρα με τον τόμο της Hachette. Δεν το έβαζαν τουλάχιστον την Παρασκευή που δεν έχει Hachette ώστε να μην υπάρχει δίλημμα... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μακάρι να μην ισχύει κάτι τέτοιο, λάθος κίνηση αν ισχύει και πάρουν πίσω την αρχική ανακοίνωση.  Οι περισσότεροι περιμένουμε να αγοράσουμε την συλλογή κάθε εβδομάδα

ειδικά τώρα που επικρατεί και ο αρχικός ενθουσιασμός, ανά δύο εβδομάδες και εμένα για αυτή την συλλογή μου φαίνεται πολύ ειδικά όταν έχω προετοιμαστεί για εβδομαδιαία

κυκλοφορία. Και αν ισχύει αυτό επιλέγουν την παρασκευή που κυκλοφορεί και η συλλογή της Hachette πολύ λάθος και αυτό, κρίμα γιατί είναι μια συλλογή που θέλω

να πάει καλά και να δούμε όσους περισσότερους τόμους μπορούμε.

Επεξεργασία από budd
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12005
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  23
  • Reputation:   218
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5174 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μήπως όμως θα είναι καλύτερα άμα είναι κάθε 15μερο και θα μπορούν από οικονομικής απόψεως να το αγοράσουν περισσότεροι; Εξάλλου σημασία έχει να κυκλοφορήσει και να πάει καλά και να έχει διάρκεια η σειρά......

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Όπως έχω αναφέρει ξανά, για μένα αυτή η σειρά είναι ένα όνειρο που πραγματοποιείται μετά από 40 χρόνια... απόγνωσης, και γι αυτό κατενθουσιάστηκα όταν ανακοινώθηκε, κι έχω παραμείνει ενθουσιασμένος παρά τα όποια λάθη της έκδοσης στους 2 πρώτους τόμους.
Όμως δε θα συνεχίσω ούτε εγώ αν η σειρά γίνει 15ήμερη. Δεν ξεκίνησα τη σειρά για να διαβάσω απλά τα πρώτα 40 τευχη κάθε ήρωα αν η σειρά φτάσει μέχρι τους 60 τόμους, ούτε να περιμένω 15 χρόνια για να διαβάσω τις ιστορίες του '70 και του '80. Η σειρά αυτή έχει άλλο σκεπτικό κυκλοφορίας από αυτό της Hachette. Αν δεν παραμείνει εβδομαδιαία, χάνει το νόημά της, για εμένα τουλάχιστον.
Αν ανακοινωθεί και ο Χουλκ 15ήμερος, θα αρχίσω να σκέφτομαι πολύ σοβαρά να διακόψω τη σειρά, και δε θα περιμένω για πολλά τεύχη ακόμη να γίνει εβδομαδιαίο. Αν ανακοινωθεί μόνιμη 15ήμερη κυκλοφορία, θα τη διακόψω αμέσως.

 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

57 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Για να είμαι ειλικρινής θα προτιμούσα να έβγαινε ένα omnibus στα ελληνικά(ή στα αγγλικά δεν με χαλάει) πχ με 40 τεύχη, έστω ανά τετράμηνο εξάμηνο να πεις σε βάθος 1 2 χρόνων διαβάζω αυτό που γουστάρω. Τωρα άμα είναι να περιμένουμε1 τόμο με 5 τεύχη ανά 2 μήνες κλαφτα.. Άσε που πάντα θα παίζει το σενάριο απότομης διακοπής της σειρας. 

 

Οmnibus στα αγγλικά υπάρχει ήδη.
Προσωπικά πάντως δεν μ΄αρέσουν τα omnibus.
Εξαιρετικά άβολα στο διάβασμα.
Τα omnibus είναι μόνο για να φαίνονται όμορφα στη βιβλιοθήκη...

 

 

 

11 λεπτά πριν, foinikas είπε:

Μήπως όμως θα είναι καλύτερα άμα είναι κάθε 15μερο και θα μπορούν από οικονομικής απόψεως να το αγοράσουν περισσότεροι; Εξάλλου σημασία έχει να κυκλοφορήσει και να πάει καλά και να έχει διάρκεια η σειρά......

 

Κι αυτό να ήταν το σκεπτικό τους, το σκέφτεσαι απ΄την αρχή και το εφαρμόζεις.
Δεν το αποφασίζεις μετά το 2ο τόμο κι ενώ έχεις προετοιμάσει τους αναγνώστες σου ότι θα βγαίνει ανά βδομάδα.
Στοιχειώδης επαγγελματισμός...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Προσωπικά θα το ήθελα κάθε εβδομάδα, γιατί είμαστε ήδη 5 χρόνια πίσω από τους Ιταλούς και έτσι ο 250ος τόμος θα κυκλοφορούσε το 2026. Αν όμως παραμείνει δεκαπενθήμερο, τότε ο 250ος τόμος θα κυκλοφορήσει το 2031 !!! 

 

Από την άλλη βέβαια. το τελευταίο εβδομαδιαίο Μάρβελ κόμικ που είδαμε στην Ελλάδα ήταν το Σπάιντερμαν του Καμπανά που σταμάτησε το 1992. Ούτε καν το Άνθρωπος-Αράχνη της Μαμούθ δεν στάθηκε ως εβδομαδιαίο αλλά κυκλοφορούσε κι αυτό κάθε 15 ημέρες.

 

Προλαβαίνει τη σήμερον ημέρα ένα τεύχος της Μάρβελ να κάνει τον κύκλο του στα περίπτερα μέσα σε μια βδομάδα, ιδίως έτσι που τα θάβουν οι περιπτεράδες;

 

Η ερώτηση ήταν ρητορική γιατί το τεύχος δεν χρειάζεται να αποσύρεται κάθε εβδομάδα. Θα μπορούσε να παραμένει μέχρι και ένα  μήνα πριν μαζευτεί ή να μαζεύεται όχι όταν βγει το επόμενο Χ τεύχος της συλλογής, αλλά όταν βγει το επόμενο τεύχος με τον ίδιο ήρωα. Δηλαδή το Σπάιντερμαν Νο.1 θα μπορούσε να επιστρέφεται μόνο όταν βγει το Σπάιντερμαν Νο.2

 

Ελπίζω αυτή η παράταση της 15νθήμερης κυκλοφορίας να οφείλεται στο ότι δεν έχουν ακόμη επαρκείς διαδικασίες/συνεργάτες για να ετοιμάζουν έναν τόμο μέσα σε μία εβδομάδα όπως υπολόγιζαν αρχικά, και ότι θα αλλάξει σε εβδομαδιαία κυκλοφορία μόλις οργανωθούν καλύτερα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πήρα μονο το πρώτο τεύχος και δεν θα συνεχίζω τη σειρά λόγω της δύσκολης κατάστασης μου και της Hachette αλλά αν καταλάβαινα από όσα διάβασα δεν είναι πια εβδομαδιαία ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

44 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Οmnibus στα αγγλικά υπάρχει ήδη.
Προσωπικά πάντως δεν μ΄αρέσουν τα omnibus.
Εξαιρετικά άβολα στο διάβασμα.
Τα omnibus είναι μόνο για να φαίνονται όμορφα στη βιβλιοθήκη...

Aυτο το γνωριζω,οι τιμες τους ομως ειναι απλησιαστες ασε που ειναι εξαντλημενα ωστε να τα ψαξω να τα αγορασω(συν το μπλεξιμο με αγορες απο ebay).

Οντως πολυ αβολα στο διαβασμα απο οτι παρατηρησα ειναι 1000σελιδες+ ο τομος αντε να τον κανεις κουμαντο.

Δεν βλεπω αλλον πιο βολικο/συντομο τροπο να τα αναγνωσει καποιος.Τα pdf ειναι εκτος συζητησης για μενα ζαλιζομαι στο PC με ζουμ in out κλπ προτιμω το εντυπο.Οτι αλλο κυκλοφορει απο οσο γκουκλαρισα ειναι διασπαρτες ιστοριες συνηθως με εναν ηρωα(πχ Venom) ή καποιο storyline τευχων. Mε χρονολογικη σειρα μονο αυτο το Omnibus ξερω ,αμα εχεις ιδεα απο εκδοση που να εχει τα 200-300(και βαλε) πρωτα τευχη δωσμου τα φωτα σου   

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Υπάρχουν και τα Masterworks που ουσιαστικά περιέχουν το 1/3 ενός Omnibus, με περίπου 10 τεύχη ανά τόμο. Σε κάποιες σειρές, έχουν ξεπεράσει τα 200 τευχη.  Όμως οι τιμές τους είναι όχι απλά απαγορευτικές, αλλά στα όρια του απαράδεκτου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

5 ώρες πριν, MARIELOS είπε:

Και όμως αν είναι κάθε 15 μέρες, θα την ολοκληρώσω την συλλογή. Εβδομαδιαία, ειδικά τώρα που αρχίζουν τα έξοδα του 

χειμώνα, το πιο πιθανό να σταμάταγα σε 3 - 4 τεύχη. Παρά την καλή διάθεση μέτραγα τα κουκιά και δεν έβγαιναν. Σε καμία περίπτωση δεν θα σταμάταγα την Hachette, ούτε τα μπονελικά του Μικρού Ήρωα για αυτή την συλλογή. Βέβαια όλα είναι θέμα γούστου και οικονομικών προτεραιοτήτων. 

Κι εγώ το ίδιο ανά 2 εβδομάδες θα με βόλευε κι εμένα και νομίζω τους περισσότερους που θα συλλέξουν όλη την συλλογή... Αλλά όπως γνωρίζω από την radnet(από τις υπόλοιπες συλλογές της) θα το πάει εβδομαδιαία... Μόνο οι συλλογές της Hachette είναι κάθε δεύτερη εβδομάδα...

 

2 ώρες πριν, foinikas είπε:

Μήπως όμως θα είναι καλύτερα άμα είναι κάθε 15μερο και θα μπορούν από οικονομικής απόψεως να το αγοράσουν περισσότεροι; Εξάλλου σημασία έχει να κυκλοφορήσει και να πάει καλά και να έχει διάρκεια η σειρά......

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Παιδιά ας το πάει εβδομαδιαία, να βγαίνουν τα τεύχη, κι εσείς μπορείτε να τα αγοράσετε αργότερα από το online shop αν δεν έχετε τη δυνατότητα να τα παίρνετε κάθε εβδομάδα.

 

Ή εάν κάνετε αυτό που λένε μερικοί φίλοι, να διαλέξετε π.χ. τους μισούς ήρωες που σας αρέσουν περισσότερο και μόνο αυτούς να ακολουθείτε, πάλι θα είναι σαν να τα αγοράζετε κάθε 15 ημέρες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

image.thumb.png.6f58fb71797317a1b439ef648ad912ca.png

 

Μια χαρά. Μα τόση κουβέντα και ένα μέιλ δεν έστειλε κανείς; Όλα εγώ πρέπει να τα κάνω; :lol:

  • Like 12
  • Respect 5
  • Αστείο 2
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6939
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

ο φίλος Tsaklas προτείνω να οριστεί Υπεύθυνος Επικοινωνίας για τους φανατικούς των υπερηρώων.

 

Επίσης ας βγαίνουν συνέχεια νέες εκδόσεις κόμικς και δεν θα τα χαλάσουμε με τη συχνότητα κυκλοφορίας ... 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, Tsaklas said:

image.thumb.png.6f58fb71797317a1b439ef648ad912ca.png

 

Μια χαρά. Μα τόση κουβέντα και ένα μέιλ δεν έστειλε κανείς; Όλα εγώ πρέπει να τα κάνω; :lol:

 

Φίλε Τσάκλα... έγραψες... :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

image.thumb.png.6f58fb71797317a1b439ef648ad912ca.png

 

Μια χαρά. Μα τόση κουβέντα και ένα μέιλ δεν έστειλε κανείς; Όλα εγώ πρέπει να τα κάνω; :lol:

Αφού σας είπα ότι ξέρω την radnet και όλες τις συλλογές της μετά από κάποιο τεύχος θα βγαίνει εβδομαδιαία... Αν γινόταν ανά 2 εβδομάδες θα ήταν έξω από τις συνήθειές της και θα το έκανε πρώτη φορά!

 

Υ.Γ. Άλλο τί πιστεύω και ξέρω για την radnet κι άλλο τί με βολεύει οικονομικά και το τί θα ήθελα εγώ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Tζάμπα τόσα σχόλια :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21478
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σύμφωνα με το

http://www.vintagecomics.gr/

ο τέταρτος τόμος, "Hulk" θα κυκλοφορήσει μία εβδομάδα μετά τον τρίτο και όχι δύο όπως λάθος είχε αναφερθεί στο site. Από εκεί και πέρα ξεκινάει η εβδομαδιαία κυκλοφορία.

Έπρεπε να επικοινωνήσει κάποιος μαζί τους (ο δικός μας @ Tsaklas :congrats:) για να διορθωθεί το λάθος που έκαναν εκ παραδρομής.

Spoiler

Με μια παρόμοια ανάρτηση ξεκίνησα αυτή την ιστορία και με αυτή την τελειώνω.:lol:

Συγνώμη για την αναστάτωση:sorry:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

On 30/9/2021 στο 3:05 ΜΜ, Tsaklas είπε:

image.thumb.png.6f58fb71797317a1b439ef648ad912ca.png

 

Μια χαρά. Μα τόση κουβέντα και ένα μέιλ δεν έστειλε κανείς; Όλα εγώ πρέπει να τα κάνω; :lol:

 

Συνεπώς σήμερα ήταν η τελευταία Παρασκευή χωρίς Marvel στα περίπτερα (ας ελπίσουμε) για αρκετούς μήνες ακόμη,

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.