Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33860
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

26 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Φαντάζομαι θα ήθελες και τον Ιντεφιξ (idee fix-εμμονή ιδέα ) ως... Εμμονιδεΐξ; :lol:

Πόσο θα ήθελα να ξέρω γαλλικά για να μην χάνω τα αστεία του Αστερίξ. Άρα το dogmatix στα αγγλικά μια χαρά όνομα είναι.

@ Laz33  μην επιμένεις. Δεν ξέρω τι σου έχουν πει αλλά είναι Η Ντόλυ. Δεν με νοιάζει από πού είναι οι πηγές σου. Ποιος είναι αυτός ο Morris που λες δεν ξέρω. Είναι η Ντόλυ και είναι η αληθινή παντοτινή αγάπη του ΛΛ. Άκου εκεί Dolly Jumper. Ήθελα να ήξερα που τα σκέφτεστε. :lol::lol::lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55361
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

6 min ago , Manitou said:

@ Laz33  μην επιμένεις. Δεν ξέρω τι σου έχουν πει αλλά είναι Η Ντόλυ. Δεν με νοιάζει από πού είναι οι πηγές σου. Ποιος είναι αυτός ο Morris που λες δεν ξέρω. Είναι η Ντόλυ και είναι η αληθινή παντοτινή αγάπη του ΛΛ. Άκου εκεί Dolly Jumper. Ήθελα να ήξερα που τα σκέφτεστε. :lol::lol::lmao:

 

Ο Morris φταίει για την αβεβαιότητα! Αν σχεδίαζε το άλογο ρεαλιστικά ανατομικώς δεν θα υπήρχε αμφιβολία για το φύλο του! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  207
  • Reputation:   1191
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

On 14/9/2021 στο 4:52 ΜΜ, kaneda είπε:

Αν και έχει αναφερθεί ότι η αυτή η σειρά έχει κυκλοφορήσει στην Βραζιλία, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιο παιδί αν η σειρά έχει κυκλοφορήσει και κάπου αλλού στο εξωτερικό και αν επίσης έχει πάρει επέκταση σε δεύτερη 60άδα. Άλλη μία ερώτηση που κάπως σχετίζεται με την προηγούμενη είναι ότι εάν θεωρητικά βγουν και τόμοι των '80s, θα κυκλοφορήσουν για παράδειγμα οι σειρές κόμιξ του Σπάιντερ-Μαν (Amazing, Spectacular και Web of) και οι σειρές κόμιξ των Χ-ΜΕΝ (Uncanny, New Mutants, Wolverine, X-Factor) που έβγαιναν τότε;

ΘΑ ΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ !!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33860
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

7 λεπτά πριν, SPAWN είπε:

ΘΑ ΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ !!!

Μπήκα στην wiki και είπα να διαβάσω την ιστορία του Spiderman γιατί πλέον έχω διαβάσει αρκετές ιστορίες του και ήθελα να ξέρω το γενικότερο πλαίσιο του ήρωα. Έφτασα μέχρι τη δεκαετία του 90 και ξεθεώθηκα ΑΠΛΑ διαβάζοντας τη σύνοψη της ζωής του μέσα από τις ιστορίες του amazing Spiderman. Δεκάδες κακοί, γυναίκες, θάνατοι, αναστάσεις, αλλαγές, σύμμαχοι, ομάδες. Σοκ και Δέος. Φαντάσου για όλους! Και μέχρι το 80. Παίζει να βγάλουν ξέρω εγώ κάτι χιλιάδες τόμους!

Πάντως δεν μπορώ να πω. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.

Και θέλω να ρωτήσω κάτι ΧΩΡΙΣ όμως κανένας φίλος να μπει στην κούραση να απαντήσει αναλυτικά.

Τα Amazing Spiderman συνεχίζονται μέχρι σήμερα ε?

Από ότι κατάλαβα υπάρχει μια σχετική "γήρανση" του ήρωα σε πολύ βραδείς ρυθμούς βέβαια. Ας πούμε ξεκίνησε σαν έφηβος και μετά τον είδαμε καθηγητή. Αυτό συνεχίζεται σαν ιδέα? Κάποια στιγμή θα τον πεθάνουν άραγε?

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΤΕΒΑΤΑ. Απλά αναρωτήθηκα.

Τα Ντίσνεϊ και τα ευρέως γνωστά BD Μένουν καθηλωμένα στην ηλικία των πρωταγωνιστών. Βέβαια τα σύγχρονα Ντίσνευ έχουν το παράδοξο των σύγχρονων αντικειμένων με τους παλιούς ήρωες. Υπάρχει ιστορία του Ντόναλντ με τηλέγραφο και ιστορία με τον ΙΔΙΟ Ντόναλντ με i phone (και Ντακνετ όχι για να μην νομίζετε ότι εμείς οι Ντισνευκοι υστερούμε σε φαντασία ονομάτων. Ντακνετ τα παπιά, Μάουσνετ τα ποντίκια. Και ο Μίκυ να κρατάει ένα "μάουσπαντ" :lol:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

36 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Τα Amazing Spiderman συνεχίζονται μέχρι σήμερα ε?

Από ότι κατάλαβα υπάρχει μια σχετική "γήρανση" του ήρωα σε πολύ βραδείς ρυθμούς βέβαια. Ας πούμε ξεκίνησε σαν έφηβος και μετά τον είδαμε καθηγητή. Αυτό συνεχίζεται σαν ιδέα? Κάποια στιγμή θα τον πεθάνουν άραγε?

Ναι συνεχίζεται κανονικότατα :) Σωστά κατάλαβες. Είχε και δική του εταιρία για λίγο πριν κάποια χρόνια και έχουν γίνει πολλά περίεργα πράγματα... Λίγα διάβασες να ξέρεις :lol:Για να δεις τον Spider-Man να πεθαίνει "κανονικά" διάβασε το Spider-Man Life Story. Συνοψίζει όλη τη ζωή του ήρωα ανά δεκαετία και μεγαλώνει κανονικά αλλά δεν είναι η κύρια εκδοχή που ξέρεις η οποία λογικά δεν θα πεθάνει ποτέ.

Φαντάσου είχε ειπωθεί κάποτε πως 4 πραγματικά χρόνια = 1 χρόνος στο σύμπαν της Μαρβελ :)

 

36 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Τα Ντίσνεϊ και τα ευρέως γνωστά BD Μένουν καθηλωμένα στην ηλικία των πρωταγωνιστών. Βέβαια τα σύγχρονα Ντίσνευ έχουν το παράδοξο των σύγχρονων αντικειμένων με τους παλιούς ήρωες. Υπάρχει ιστορία του Ντόναλντ με τηλέγραφο και ιστορία με τον ΙΔΙΟ Ντόναλντ με i phone (και Ντακνετ όχι για να μην νομίζετε ότι εμείς οι Ντισνευκοι υστερούμε σε φαντασία ονομάτων. Ντακνετ τα παπιά, Μάουσνετ τα ποντίκια. Και ο Μίκυ να κρατάει ένα "μάουσπαντ" :lol:)

Και στα Ντίσνεϋ δεν είναι απαραίτητο ο χρόνος και η εξέλιξη της τεχνολογίας να πάνε με τους ρυθμούς της πραγματικότητας :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33860
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

26 λεπτά πριν, ΚΟΜΙΞ είπε:

Και στα Ντίσνεϋ δεν είναι απαραίτητο ο χρόνος και η εξέλιξη της τεχνολογίας να πάνε με τους ρυθμούς της πραγματικότητας :)

 

Να πάμε σε κανένα δικό μας τόπικ να ανοίξουμε αυτή την κουβέντα. Θα έχει ενδιαφέρον.

 

Στα άλλα με κάλυψες απόλυτα. Έτσι κατάλαβα και εγώ. Πάντως οι υπόλοιπες σειρές, όπως το Ultimate Spiderman είναι εξτραδάκια από ότι κατάλαβα στο βασικό cannon. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

1 ώρα πριν, Manitou είπε:

τα ευρέως γνωστά BD Μένουν καθηλωμένα στην ηλικία των πρωταγωνιστών.

 

Όχι όλα.
Στο Θόργκαλ πχ μεγαλώνουν ηλικιακά οι χαρακτήρες όσο προχωράει η σειρά.
Σκέψου στα πρώτα τεύχη ο Γιολάν (ο γιος του Θόργκαλ) ήταν αγέννητος και στα τελευταία έχει γίνει πλέον έφηβος.

 

 

Για να επανέλθουμε εντός τόπικ, παρατήρησα χθες ότι στο site της συλλογής έχουν γράψει αυτό που δείχνει το βέλος.


308801672_.thumb.PNG.198f64927097ec9b8fb24ba05827c602.PNG

 

Eίμαι πάντως περίεργος να μάθω ποιες είναι αυτές οι πολλές χώρες :thinking:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

39 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Στα άλλα με κάλυψες απόλυτα. Έτσι κατάλαβα και εγώ. Πάντως οι υπόλοιπες σειρές, όπως το Ultimate Spiderman είναι εξτραδάκια από ότι κατάλαβα στο βασικό cannon.

Καλά το Ultimate Spider-Man δεν το λες και εξτραδάκι. Είναι standalone σειρά με 160 τεύχη. Εξτραδάκια θεωρούνται διάφορα one-shots και tie-ins που κυκλοφορούν περιστασιακά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, Manitou είπε:

 

Να πάμε σε κανένα δικό μας τόπικ να ανοίξουμε αυτή την κουβέντα. Θα έχει ενδιαφέρον.

 

Στα άλλα με κάλυψες απόλυτα. Έτσι κατάλαβα και εγώ. Πάντως οι υπόλοιπες σειρές, όπως το Ultimate Spiderman είναι εξτραδάκια από ότι κατάλαβα στο βασικό cannon. 

 

Καλά ναι το θέμα αυτό θέλει δικό του θρεαντ.

Σειρές όπως το Ultimate Spider-Man δεν είναι κάτι έξτρα. Είναι σε ένα άλλο σύμπαν όπου στην αρχή προσπάθησαν να εκσυγχρονίσουν την όλη φάση και να κάνουν μόνιμους τους θανάτους. Είναι πιο πολύ σαν παράλληλη ξεχωριστή σειρά που κάνει τα δικά της παίρνοντας πράγματα από το canon. Γενικά σωστά στα λέει ο @ Bilis .

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, Manitou είπε:

Στα άλλα με κάλυψες απόλυτα. Έτσι κατάλαβα και εγώ. Πάντως οι υπόλοιπες σειρές, όπως το Ultimate Spiderman είναι εξτραδάκια από ότι κατάλαβα στο βασικό cannon. 

 

Εκτός αυτού που λέει ο @ Bilis , να προσθέσω κι εγώ ότι όλες αυτές οι σειρές δεν είναι ακριβώς εξτραδάκια (τώρα μόλις με πρόλαβε και ο @ ΚΟΜΙΞ ). Στο υπερηρωικό κόμικ ως εξτραδάκι μπορεί να θεωρηθεί το tie-in που δένει στη βασική ιστορία π.χ στο Dark Nights: Metal υπάρχει μια κύρια σειρά και μικρές υποιστορίες όπως το Gotham Resistance. To Ultimate Universe της Marvel ήταν ένα πολύ μεγάλο project όπου υπήρχαν συνέχειες, μεγάλες σειρές και ουσιαστικά νέοι χαρακτήρες, άρα δεν είναι κάτι έξτρα σε σχέση με το βασικό canon, αλλά ένα ολοκαίνουριο σύμπαν με δικά του χαρακτηριστικά. Στη DC την περίοδο του New 52, η Earth 2 είχε κανονικότατα δική της σειρά.

 

Αν θα μπορούσα να δω κάποιες ιστορίες σαν εξτραδάκια θα ήταν ιστορίες που δεν ξέρουμε αν διαδραματίζονται στο βασικό canon του main σύμπαντος ή όχι όπως το Three Jokers που υπάρχει διχογνωμία ή κάποιες ανεξάρτητες ιστορίες του Marvel Knights που έχουμε δει και στη συλλογή. Βέβαια και για αρκετούς ήρωες η Marvel ουσιαστικά μετέφερε τη σειρά στο Marvel Knights ή το MAX imprint, άρα πάλι δεν είναι έξτρα ακριβώς, συνεπώς εγώ θα χαρακτήριζα έτσι ιστορίες είτε συμπληρωματικές (π.χ. τα All Star Batman του Scott Snyder όπου ήταν μία ακόμα μικρή σειρά Batman που κυκλοφορούσε ταυτόχρονα με τη main και διαδραματίζοντας στην ίδια Earth), είτε μικρά tie-ins, είτε ανεξάρτητες limited series ιστορίες δημιουργών με αρχή, μέση, τέλος και διαφορετικό ύφος από την κύρια σειρά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

1 ώρα πριν, Laz33 είπε:

 

Όχι όλα.
Στο Θόργκαλ πχ μεγαλώνουν ηλικιακά οι χαρακτήρες όσο προχωράει η σειρά.
Σκέψου στα πρώτα τεύχη ο Γιολάν (ο γιος του Θόργκαλ) ήταν αγέννητος και στα τελευταία έχει γίνει πλέον έφηβος.

 

 

Για να επανέλθουμε εντός τόπικ, παρατήρησα χθες ότι στο site της συλλογής έχουν γράψει αυτό που δείχνει το βέλος.


308801672_.thumb.PNG.198f64927097ec9b8fb24ba05827c602.PNG

 

Eίμαι πάντως περίεργος να μάθω ποιες είναι αυτές οι πολλές χώρες :thinking:

 

Αυτό το σχόλιο με το βέλος πρέπει να είναι καινούργιο σχόλιο... Δεν το είχα δει στις αρχές του σάιτ...:thinking:

Λέτε να το έβαλαν επειδή δεν πηγαίνει καλά η συλλογή ή όχι; Ή να μας προτρέψουν να την στηρίξουμε;:thinking:

Αν ήταν ανά 2 εβδομάδες όπως η συλλογή της Hachette θα ήταν καλύτερα για όλους μας... Ειδικά αν υποστηρίζουμε κι άλλες συλλογές...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

1 ώρα πριν, olyssesmoore είπε:

Αυτό το σχόλιο με το βέλος πρέπει να είναι καινούργιο σχόλιο... Δεν το είχα δει στις αρχές του σάιτ...:thinking:

Λέτε να το έβαλαν επειδή δεν πηγαίνει καλά η συλλογή ή όχι; Ή να μας προτρέψουν να την στηρίξουμε;:thinking:

Αν ήταν ανά 2 εβδομάδες όπως η συλλογή της Hachette θα ήταν καλύτερα για όλους μας... Ειδικά αν υποστηρίζουμε κι άλλες συλλογές...


Καινούριο σχόλιο πρέπει να΄ναι.
Ούτε εγώ το είχα παρατηρήσει αρχικά.
Δεν θεωρώ πάντως ότι άρχισαν (από τώρα) ν΄ανησυχούν για τις πωλήσεις.
Ειδικά ο 1ος τόμος πρέπει να πούλησε τρελά με την τιμή που είχε.
Πολλοί τον πήραμε. Κάποιοι μάλιστα διάβασα τον πήραν 2 και 3 φορές.
Απ΄το 2ο, 3ο τόμο θα φανεί αν έχει κοινό η συλλογή.

 

Όσον αφορά την περιοδικότητα, εμένα με βολεύει που θα βγαίνει ανά βδομάδα.
Έτσι κι αλλιώς επιλεκτικά θ΄αγοράζω.
Οπότε καλύτερα να μην περιμένω καιρό να βγει τόμος που μ΄ενδιαφέρει.
Άντε να έρθει η 15η Οκτώβρη να πάρω τον Χαλκ και μετά η 3η Δεκέμβρη να πάρω το 2ο τόμο Σπάϊντερ-Μαν :D

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36998
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   23
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα στην ομάδα! Ψαχνοντας και εγω στο διαδίκτυο για την συλλογή σε άλλες χώρες διαπίστωσα ότι η συλλογή κυκλοφορεί στην Ιταλία με την ονομασία Super Eroi Classic.  Έχει φτάσει έως σήμερα στο τόμο 234 και συνεχίζεται η έκδοση του. Ο τελευταιος τόμος του Spiderman αφορα τεύχη του 1974. Πιο αναλυτικά για τα τεύχη που περιλαμβάνονται σε κάθε τόμο μπορείτε να βρείτε στο λινκ https://www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

9 λεπτά πριν, Vasilis1986 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Ψαχνοντας και εγω στο διαδίκτυο για την συλλογή σε άλλες χώρες διαπίστωσα ότι η συλλογή κυκλοφορεί στην Ιταλία με την ονομασία Super Eroi Classic.  Έχει φτάσει έως σήμερα στο τόμο 234 και συνεχίζεται η έκδοση του. Ο τελευταιος τόμος του Spiderman αφορα τεύχη του 1974. Πιο αναλυτικά για τα τεύχη που περιλαμβάνονται σε κάθε τόμο μπορείτε να βρείτε στο λινκ https://www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA

Αυτοί καλώς κάνουν και τα εκδίδουν και εμείς καλώς όσα αγοράσουμε. Που θα τα στοιβαξουμε όλα αυτά κανεις δεν μας λέει  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Άρα την ιταλική συλλογή ακολουθούμε.
Με την ίδια σειρά τα έβγαλαν κι αυτοί.

 

Aπ΄ό,τι βλέπω έχει και τα περιεχόμενα κάθε τόμου.
Άρα ξέρουμε τι να περιμένουμε.
Στα Σπάϊντερ-Μαν της 1ης εξηντάδας θα δούμε τελικά τα 45 πρώτα τεύχη Amazing Spider-Man και τα 3 πρώτα Annual.
Περίπου όπως τα υπολογίζαμε :)


Τυχεροί οι Ιταλοί πάντως.
Σ΄αυτούς μέχρι στιγμής έχουν βγει 31 τόμοι Spider-Man (συμπεριλαμβάνουν τα 137 πρώτα τεύχη Amazing Spider-Man, τα 5 πρώτα Annual, τα 2 πρώτα τεύχη Spectacular Spider-Man, ένα τεύχος Marvel Super-Heroes και το 1ο τεύχος Giant-Size Super-Heroes) :wow:

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1169
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4832 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

μολις έμαθα απο δω την ιταλική, μπήκα είδα τελευταιο τομο που εχει φτάσει σπάιντερ-μαν και ειμαι να λιποθυμήσω επιτοπου... Πως θα τους πείσουμε να φτάσουμε και εμείς μέχρι εκεί, να μαζευτούμε απόξω με πανό γυμνόστηθοι;;; Να σπαμάρουμε ανελέητα καθε μια ώρα στα μαιλ τους??  Να βαράμε τηλέφωνο κάθε μέρα να απειλούμε πως αν σταματήσουν απότομα ή στους 60 θα δημιούργησουν κατάθλιψη στον κοσμάκη;; Τι θέλουν τελος παντων!? :lol::lol:

Επεξεργασία από sarkas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

37 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Αυτοί καλώς κάνουν και τα εκδίδουν και εμείς καλώς όσα αγοράσουμε. Που θα τα στοιβαξουμε όλα αυτά κανεις δεν μας λέει  :lol:

Φοβερό εύρημα! Μακάρι όντως να συνεχίσουν κι εδώ μέχρι τέτοιο αριθμό τόμων. 

 

Μερικά ενδιαφέροντα στοιχεία:

  • Η γνωστή ιστορία Spider-Man με τον θάνατο της
    Spoiler

    Gwen Stacy

    είναι στον τόμο #200. 
  • Από νέους ήρωες, έχουμε τον Silver Surfer από το #151, τους Defenders από το τεύχος #179 και τον Δόκτωρ Στρέιντζ στο #201. Ο Στρέιντζ μάλιστα ξεκινάει από το 1963 κανονικά, χωρίς να συνδέεται χρονολογικά με τα υπόλοιπα τεύχη της δεκαετίας του '70 που τρέχουν.
  • Μέχρι το 234 έχουμε:
  1. 31 τόμους Spider-Man
  2. 21 τόμους Κάπτεν Αμέρικα     
  3. 24 τόμους Iron Man
  4. 22 τόμους Hulk
  5. 23 τόμους Daredevil
  6. 32 τόμους Fantastic 4
  7. 26 τόμους Avengers
  8. 28 τόμους Thor
  9. 13 τόμους X-Men
  10. 6 τόμους Defenders
  11. 4 τόμους Silver Surfer
  12. 4 τόμους Doctor Strange              
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, sarkas είπε:

μολις έμαθα απο δω την ιταλική, μπήκα είδα τελευταιο τομο που εχει φτάσει σπάιντερ-μαν και ειμαι να λιποθυμήσω επιτοπου... Πως θα τους πείσουμε να φτάσουμε και εμείς μέχρι εκεί, να μαζευτούμε απόξω με πανό γυμνόστηθοι;;; Να σπαμάρουμε ανελέητα καθε μια ώρα στα μαιλ τους??  Να βαράμε τηλέφωνο κάθε μέρα να απειλούμε πως αν σταματήσουν απότομα ή στους 60 θα δημιούργησουν κατάθλιψη στον κοσμάκη;; Τι θέλουν τελος παντων!? :lol::lol:

Αν δεν έχει κοινό σταθερό που να αγοράζει κάθε βδομάδα, κλαφτα.. Οι περισσότεροι από ότι καταλαβαίνω θα μαζέψουμε Spiderman και αλλη 1 βαριά 2 ακόμα σειρές(λογω χώρου/κόστους/ενδιαφέροντος κλπ). Στην Ελλάδα ζούμε μην περιμένεις και πολλά, γιαυτό κάνανε αυτήν τη διευκρίνιση ώστε να πιεσουν μαζικές αγορές... :shit:.     

 

2 η 3 φορές γιατί να το αγοράσει κανείς μου λέτε;; Παιδιά μια φορά έγινε αυτό με το Χαμένοι στις Άνδεις άμα περιμένετε τα 2 ευρό να πιάσουν αξία 100+ σε 40 χρόνια, τι να πω:shit2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1169
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4832 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

μπα πιστευω εχει ενα κοινο στανταρ η σειρα. Ηδη αρκετα μελη εχουν αναφερει οτι εχουν ξεκινησει συνδρομη. Τι ένας δύο; Αν πάμε έτσι εγώ είμαι ένας από τους δυο που θα τα μαζέψει όλα! :lol: Εδω ρε συ η ιδια εταιρεια εβγαλε τη συλλογή χάρτες με βιβλια 50σελιδα + χαρτη μεσα και εκανε 10 ευρω και στο σαιτ η συλλογη αυτή ολοκληρωθηκε. Θελω να πω δηλαδή, οτι προφανως για μετα την 60αδα δε ξερουμε τι θα συμβει, ειναι παρα πολυ νωρίς, αλλα μεχρι τους 60 θα γινει, τι στο καλο!


Επίσης ο τσακλίνιος aka @ Tsaklas σε μυστική τηλεφωνική απόρρητη συνομιλία :lol:για άλλη μια φορά μου ειπε το εξής ενδιαφέρον και αναρρωτήθηκε ορθώς: Η ιταλική ξεκίνησε απο το 17 και εχει φτσαει 260 τομους. Και δε βγαινουν 260 εβδομαδιαιως αλλα σε καποιους μηνες μπορει κ παραπανω απο 4 τομοι. Δε μπορει ολοι εκει να θελουν τα παντα ή να προλαβαίνουν τα παντα. Ενδεχεται λοιπον να υπάρχει καποιο μοντέλο οικονομικο που να τους συμφερει ακομη κ επιλεκτικα να αγοραζονται οι τομοι πχ.

Επεξεργασία από sarkas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Ναι εγώ πιστεύω ότι από ένα σημείο και μετά θα μπορεί να γίνεται συνδρομή ανάλογα με το περιεχόμενο. Δεν νομίζω να υπάρχουν τόσοι τρελαμένοι στην Ιταλία που αγοράζουν 230 τόμους σερί κάθε βδομάδα εδώ και 4 χρόνια που κυκλοφορεί. Εξάλλου γιατί να έχει και 2η αρίθμηση ανάλογα με τον ήρωα (πχ Σπαιντερμαν τόμος 31). Μάλλον για τέτοια μοντέλα συνδρομών. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1291
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πριν από 1 ώρα, Vasilis1986 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Ψαχνοντας και εγω στο διαδίκτυο για την συλλογή σε άλλες χώρες διαπίστωσα ότι η συλλογή κυκλοφορεί στην Ιταλία με την ονομασία Super Eroi Classic.  Έχει φτάσει έως σήμερα στο τόμο 234 και συνεχίζεται η έκδοση του. Ο τελευταιος τόμος του Spiderman αφορα τεύχη του 1974. Πιο αναλυτικά για τα τεύχη που περιλαμβάνονται σε κάθε τόμο μπορείτε να βρείτε στο λινκ https://www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, έψαχνα να βρω τη συνέχεια της σειράς πέρα από τους τόμους που πρόκειται να κυκλοφορήσουν στα μέρη μας. Γνώμη μου, η ελληνική αγορά δεν έχει τη δυνατότητα σε επίπεδο αγοραστικού κοινού να στηρίξει μια τέτοια προσπάθεια (όσον αφορά τη επέκταση). Θα είμαστε τυχεροί αν κυκλοφορήσουν οι πρώτοι εξήντα τόμοι. Οι συγκρίσεις με την Ιταλία είναι χαοτικές, όχι μόνο σε αγοραστική δύναμη (ειδικότερα όσον αφορά τους Ιταλούς του Βορρά) ή σε μέγεθος (μιλάμε για μια αγορά 60 εκατομμυρίων ανθρώπων) αλλά κυρίως σε κουλτούρα κόμικς όπου η Ιταλία έχει δημιουργήσει σχολή και η 9η Τέχνη είναι μέρος της καθημερινότητας. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1169
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4832 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, Θεόδωρος είπε:

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, έψαχνα να βρω τη συνέχεια της σειράς πέρα από τους τόμους που πρόκειται να κυκλοφορήσουν στα μέρη μας. Γνώμη μου, η ελληνική αγορά δεν έχει τη δυνατότητα σε επίπεδο αγοραστικού κοινού να στηρίξει μια τέτοια προσπάθεια (όσον αφορά τη επέκταση). Θα είμαστε τυχεροί αν κυκλοφορήσουν οι πρώτοι εξήντα τόμοι. Οι συγκρίσεις με την Ιταλία είναι χαοτικές, όχι μόνο σε αγοραστική δύναμη (ειδικότερα όσον αφορά τους Ιταλούς του Βορρά) ή σε μέγεθος (μιλάμε για μια αγορά 60 εκατομμυρίων ανθρώπων) αλλά κυρίως σε κουλτούρα κόμικς όπου η Ιταλία έχει δημιουργήσει σχολή και η 9η Τέχνη είναι μέρος της καθημερινότητας. 

Πολύ σωστά.. παίζουν τρομερό ρόλο αυτά αν το δούμε συγκριτικά.. Η ελπίδα όμως πεθαίνει τελευταία, αλλά και γω δεν είμαι αισιόδοξος για επέκταση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

59 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

2 η 3 φορές γιατί να το αγοράσει κανείς μου λέτε;; Παιδιά μια φορά έγινε αυτό με το Χαμένοι στις Άνδεις άμα περιμένετε τα 2 ευρό να πιάσουν αξία 100+ σε 40 χρόνια, τι να πω:shit2:

 
Κάποιοι παίρνουν πολλά αντίτυπα για να τα πουλήσουν μετά από λίγο καιρό σε μεγαλύτερη τιμή.
Και με τον 1ο τόμο της Hachette το ίδιο έγινε.
Κάποιοι λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία του τον πωλούσαν 7-8€ στο fb.
Υπάρχουν αρκετοί "εξυπνάκηδες" (το λέω ευγενικά) στις μέρες μας δυστυχώς.

 

Όσον αφορά επέκταση της συλλογής ούτε εγώ περιμένω.
Ευελπιστώ πάντως να ολοκληρωθεί η εξηντάδα.
Διάβασα σε 2-3 σχόλια ότι η radnet δεν συνηθίζει ν΄αφήνει συλλογές ανολοκλήρωτες.
Μακάρι να ισχύει :)

 

 

Πριν από 1 ώρα, sarkas είπε:

μολις έμαθα απο δω την ιταλική, μπήκα είδα τελευταιο τομο που εχει φτάσει σπάιντερ-μαν και ειμαι να λιποθυμήσω επιτοπου... Πως θα τους πείσουμε να φτάσουμε και εμείς μέχρι εκεί, να μαζευτούμε απόξω με πανό γυμνόστηθοι;;; Να σπαμάρουμε ανελέητα καθε μια ώρα στα μαιλ τους??  Να βαράμε τηλέφωνο κάθε μέρα να απειλούμε πως αν σταματήσουν απότομα ή στους 60 θα δημιούργησουν κατάθλιψη στον κοσμάκη;; Τι θέλουν τελος παντων!? :lol::lol:

 

Ή κάνουμε το άλλο.
Τους λέμε από δω κι εμπρός να βγάζουν μόνο τόμους με Spider-Man.
Άντε ας πετάνε που και που κανέναν Daredevil που μ΄αρέσει :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, Vasilis1986 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Ψαχνοντας και εγω στο διαδίκτυο για την συλλογή σε άλλες χώρες διαπίστωσα ότι η συλλογή κυκλοφορεί στην Ιταλία με την ονομασία Super Eroi Classic.  Έχει φτάσει έως σήμερα στο τόμο 234 και συνεχίζεται η έκδοση του. Ο τελευταιος τόμος του Spiderman αφορα τεύχη του 1974. Πιο αναλυτικά για τα τεύχη που περιλαμβάνονται σε κάθε τόμο μπορείτε να βρείτε στο λινκ https://www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA

Ρε φίλε πού κρυβόσουν τόσο καιρό;:nek:

Μακάρι κάποιος να κάνει ένα θέμα που να έχει αυτό τον σύνδεσμο για να βλέπουμε τους τόμους γιατί θα είναι δύσκολο να τον βρούμε όσο θα περνάει ο καιρός... Μακάρι να εισακουστούν οι προσευχές μου...:pray:

Επεξεργασία από olyssesmoore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πριν από 1 ώρα, sarkas είπε:

μπα πιστευω εχει ενα κοινο στανταρ η σειρα. Ηδη αρκετα μελη εχουν αναφερει οτι εχουν ξεκινησει συνδρομη. Τι ένας δύο; Αν πάμε έτσι εγώ είμαι ένας από τους δυο που θα τα μαζέψει όλα! :lol: Εδω ρε συ η ιδια εταιρεια εβγαλε τη συλλογή χάρτες με βιβλια 50σελιδα + χαρτη μεσα και εκανε 10 ευρω και στο σαιτ η συλλογη αυτή ολοκληρωθηκε. Θελω να πω δηλαδή, οτι προφανως για μετα την 60αδα δε ξερουμε τι θα συμβει, ειναι παρα πολυ νωρίς, αλλα μεχρι τους 60 θα γινει, τι στο καλο!


Επίσης ο τσακλίνιος aka @ Tsaklas σε μυστική τηλεφωνική απόρρητη συνομιλία :lol:για άλλη μια φορά μου ειπε το εξής ενδιαφέρον και αναρρωτήθηκε ορθώς: Η ιταλική ξεκίνησε απο το 17 και εχει φτσαει 260 τομους. Και δε βγαινουν 260 εβδομαδιαιως αλλα σε καποιους μηνες μπορει κ παραπανω απο 4 τομοι. Δε μπορει ολοι εκει να θελουν τα παντα ή να προλαβαίνουν τα παντα. Ενδεχεται λοιπον να υπάρχει καποιο μοντέλο οικονομικο που να τους συμφερει ακομη κ επιλεκτικα να αγοραζονται οι τομοι πχ.

Κάποιοι μήνες είναι λογικό να βγαίνουν και 5 τόμοι γιατί έτσι τυχαίνει... Κυρίως για τους μήνες που έχουν 31. Και με την συλλογή της Hachette κάποιοι μήνες βγαίνουν και 3 τόμοι κι ας κυκλοφορούν ανά 2 εβδομάδες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

22 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

 
Κάποιοι παίρνουν πολλά αντίτυπα για να τα πουλήσουν μετά από λίγο καιρό σε μεγαλύτερη τιμή.
Και με τον 1ο τόμο της Hachette το ίδιο έγινε.
Κάποιοι λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία του τον πωλούσαν 7-8€ στο fb.
Υπάρχουν αρκετοί "εξυπνάκηδες" (το λέω ευγενικά) στις μέρες μας δυστυχώς.

Μεγάλες επιχειρήματικες διανοιες τα παλικάρια. Μετατρέπουν τα 2 ευρώ σε 7. Αντε να το πάρουν 10 φορές θα κάνουν τα 20 70. Να στείλουν βιογραφικό στον Elon Musk κρίμα να χαραμίζουν ετσι τέτοιο ταλέντο. :lmao:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55361
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

3 hours ago, Vasilis1986 said:

Καλησπέρα στην ομάδα! Ψαχνοντας και εγω στο διαδίκτυο για την συλλογή σε άλλες χώρες διαπίστωσα ότι η συλλογή κυκλοφορεί στην Ιταλία με την ονομασία Super Eroi Classic.  Έχει φτάσει έως σήμερα στο τόμο 234 και συνεχίζεται η έκδοση του. Ο τελευταιος τόμος του Spiderman αφορα τεύχη του 1974. Πιο αναλυτικά για τα τεύχη που περιλαμβάνονται σε κάθε τόμο μπορείτε να βρείτε στο λινκ https://www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA

 

Φίλε Βασίλη σε ευχαριστούμε για την πληροφορία!! Και εάν έχεις σχέση με την Radnet, πες τους σε παρακαλώ τους Avengers να τους γράφουν Εκδικητές στην έκδοση!!

 

:)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

4 ώρες πριν, Vasilis1986 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Ψαχνοντας και εγω στο διαδίκτυο για την συλλογή σε άλλες χώρες διαπίστωσα ότι η συλλογή κυκλοφορεί στην Ιταλία με την ονομασία Super Eroi Classic.  Έχει φτάσει έως σήμερα στο τόμο 234 και συνεχίζεται η έκδοση του. Ο τελευταιος τόμος του Spiderman αφορα τεύχη του 1974. Πιο αναλυτικά για τα τεύχη που περιλαμβάνονται σε κάθε τόμο μπορείτε να βρείτε στο λινκ https://www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA

Α να χαθείς, μας πώρωσες βραδιάτικα!!! :valt::lol:

Η σειρά αυτή κατά τη γνώμη μου πρέπει να κυκλοφορεί κάθε εβδομάδα. Αν κυκλοφορεί κάθε 2 εβδομάδες, είναι καταδικασμένη. Πρέπει να υπάρχει μια ροή που να μειώνει τις χρονολογικές αποστάσεις με το σήμερα. Δε γίνεται οι ιστορίες να μένουν 60 χρόνια πίσω. Η ιδανική συχνότητα για μένα είναι αυτή με την οποία θα αντιστοιχεί σχεδόν ένα τεύχος την ημέρα.  Τόμοι με 6-7 τεύχη το καθένα, καλό είναι να κυκλοφορούν κάθε εβδομάδα.

Στην Ιταλία, μέσα σε 4 χρόνια έχουν διανύσει 14 χρόνια! Φυσικά ο ρυθμός μείωσης της χρονικής απόστασης μειώνεται όσο περνάει ο καιρός, αφού προστίθενται νέες σειρές.
Φοβερός ο αγώνας δρόμου του Δρ. Στρέιντζ, που από τον Ιανουάριο μέχρι τον Σεπτέμβριο έχει κυκλοφορήσει 4 τόμους και από το 1963 έχει φτάσει ήδη στο 1967, με τις υπόλοιπες ιστορίες στο 1975-76.
Λείπει από τη σειρά ο Κάπταιν Μάρβελ δυστυχώς.
Το θετικό είναι ότι στο εξωτερικό οι τόμοι παραμένουν στην ίδια σταθερή τιμή.


Βρήκα αυτήν εδώ τη σελίδα. Οι τόμοι πωλούνται με... σκόντο ανά πενηντάδα, οπότε υποθέτω πως  έτσι πηγαινουν εκεί οι συνδρομές.
https://store.gazzetta.it/fumetti/super-eroi-classic/MhisEWcWzBgAAAFa6ZIO3Os9/ct

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ ωραία νέα αυτά και μακάρι να τραβήξει η σειρά! Δυστυχώς κι εγώ είδα ότι δεν έχει "Rom the Space Knight", καθώς αυτός ξεκινάει το 1979... :(  Που είναι όμως το "Master of Kung Fu" που ξεκινάει το '73; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33860
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Α ρε κομικσομανα Ιταλία. Όπως λέω συνέχεια και στα Ντίσνεϋ οι συγκρίσεις με Ιταλία είναι σαν να συγκρίνουμε μανταρίνια με καρπούζια. Η παιδεία στα κόμικ που έχουν είναι σε άλλο επίπεδο. Τελικά και εδώ φαίνεται ότι έχουν αγοραστικό κοινό άφθονο. Πάντως μου κάνει φοβερή εντύπωση. Αυτά που λέγαμε πιο πάνω για πλάκα είναι γεγονός. 273 τόμοι ακόμα και με συχνότητα εβδομαδιαία είναι και πάλι 5 χρόνια και κάτι. Μπράβο. Αν ήμουν πιο ένθερμος στα υπερηρωικα θα πανηγύριζα όλη μέρα. Και απο ότι κατάλαβα μερικά ίσως και να είναι αδημοσίευτα στα ελληνικά. Εξαιρετικά όπως και να εχει. Μια αγορά νέας βιβλιοθήκης και βάζεις στη μισή την εγκυκλοπαίδεια της Μάρβελ και στην άλλη μισή αυτή. Θέλεις όμως 12 (ή 13 δεν θυμάμαι) ευρώ την εβδομάδα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.