Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέες συλλογές στα περίπτερα από Σεπτέμβριο!!!


olyssesmoore

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  694
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  471
  • Reputation:   2306
  • Achievement Points:  477
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Eγω δεν μπορω να καταλαβω το concept των 200 τευχων για να βαλω στο ραφι κατι που μου αρεσει.

Δηλαδη πρεπει να περιμενω 20 μηνες και τσιπι τσιπι να βαζω αριστερο φλας την μια βδομαδα το δεξι την αλλη .

Ισως ειναι η χαρα της δημιουργιας δεν ξερω.

Να βγει και μια εκδοση με ολοκληρο το αμαξι για αυτους που νιωθουν οτι δεν εχουν πολλες μερες μπροστα τους.:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 262
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2747
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μήπως είναι καλύτερα να πετάς σε ένα κουτί 10 ευρώ την εβδομάδα και στο τέλος της σειράς να πάρεις ένα μεταχειρισμένο 15ετίας; Ξύπνησε ο Εβραίος μέσα μου με αυτές τις σειρές. :lefta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39408
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  8
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  24
  • Days Won:  0
  • With Us For:  580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

1 hour ago, MARIELOS said:

Ξύπνησε ο Εβραίος μέσα μου με αυτές τις σειρές. :lefta:

Θεωρώ οτι τέτοια σχόλια αναπαράγουν προκαταλήψεις και στερεότυπα άλλων, παλαιότερων εποχών και καλό θα ήταν να μη γίνονται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35292
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  58
  • Reputation:   334
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1628 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

15 λεπτά πριν, Aldrahn69 είπε:

Θεωρώ οτι τέτοια σχόλια αναπαράγουν προκαταλήψεις και στερεότυπα άλλων, παλαιότερων εποχών και καλό θα ήταν να μη γίνονται.

Θα συμφωνήσω σε ένα μέρος με αυτό που λες, αλλά θεωρώ ότι ο φίλος δεν είχε αρνητική διάθεση στο σχόλιό του, ούτε και τον χαρακτηρίζει. Αν κάνω λάθος και αποδειχθεί, ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη. Απλά μην ψάχνουμε να βγάλουμε από τη μύγα ξίγκι με όλη αυτή την πολιτική ορθότητα που χαρακτηρίζει τις μέρες μας. Αντιλαμβάνομαι τη βαρύτητα και τη σημασία της αλλά η παράχρηση αλλοιώνει το επιθυμητό αποτέλεσμα και αποστειρώνει τα πάντα. Κάπου ένα μέτρο. Φιλικά όλα αυτά και χωρίς καμία πρόκληση, απλώς εκφράζω μια άποψη όπως άλλωστε έκανες κι εσύ. 

 

Το κλείνω εδώ, μιας και δεν είναι τόπος για τέτοιου είδους συζητήσεις. Υγείες φίλοι!:cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39408
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  8
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  24
  • Days Won:  0
  • With Us For:  580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι δεν είχε κακή πρόθεση και χωρίς να τον γνωρίζω. Αλλά δεν παύει να αναπαράγει ένα αρνητικό στερεότυπο που σίγουρα ενοχλεί και αποξενώνει μια μερίδα συνανθρώπων μας. Αυτό σχολίασα και τίποτα παραπάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διαφωνώ κάθετα. Δεν είναι ούτε θέμα "μπαρμπάδων", ούτε "ελληνικής ρετρολαγνείας". Παιχνίδια εξακολουθούν και βγαίνουν, όπως μη ξεχνάτε ότι ξεκίνησε sequel σειρά το 2008-2009, προηγήθηκαν τα 2 video games το 2002 & 2004 που οι "μπαρμπάδες" φυσικά δεν έμαθαν και δεν έπαιξαν ποτέ (μάλλον σε άλλη γενιά απευθυνόταν) και είναι κάτι το οποίο συμβαίνει σε εκατοντάδες παραγωγές ασταμάτητα τις τελευταίες 2 δεκαετίες. Θέλω να πω ότι δεν πρόκειται για Ελληνική τάση αλλά προέρχεται απ' τις μεγαλύτερες εταιρείες παραγωγής και διανομής διεθνώς. Ακόμη και στη "Marvel Studios" έχουμε τον Michael Knight σε guest εμφάνιση στους τίτλους τέλους του 2ου "Guardians of the Galaxy", η "Lego" το Φεβρουάριο του 2017 εισήγαγε ένα θεματικό πάρκο του "Ιππότη της Ασφάλτου" στο βιντεοπαιχνίδι "Lego Dimensions" και η "Activision" το 2016 εισήγαγε στο βιντεοπαιχνίδι της "Call of Duty: Infinite Warfare" το χαρακτήρα του Michael Knight με το μουσικό θέμα του "Ιππότη της Ασφάλτου" στο παιχνίδι και πολλές άλλες αναφορές πάνω στη σειρά και τον "K.I.T.T.".

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34593
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Θες να πεις δηλαδή ότι σε ευρεία βάση είναι γνωστός ο ΚΙΤΤ το 2022! Ότι δηλαδή τον κοινό των 30αρηδων που γεννήθηκαν το 1992 και που θεωρούνται βασικοί αγοραστές τέτοιων πραγμάτων λαχταρανε να δώσουν 1100 ευρώ και να περιμένουν 2 χρόνια για να πιάσουν στα χέρια τους τον ΚΙΤΤ. Και κάνουν και ουρά κιόλας. Εγώ δεν το νομίζω. Τουλάχιστον σε ευρεία βάση. Ότι υπάρχουν κάποιοι συμφωνώ. Για αυτό είπα ότι μάλλον βγάζουν τρελό κέρδος ακόμα και από ένα συναρμολογούμενο. Συμφωνώ με τον @ Indian  ότι όλο αυτό είναι στα πλαίσια της ρομαντικής ρετρόλαγνειας της (υπεροχής ομολογουμένως) δεκαετίας του 80. Μα παντού υπάρχει τέτοιο κλίμα. Στη μουσική ακούς παντού διασκευές 80's. Όχι τόσο 70's ή 90's αλλά 80's. 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  37939
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   77
  • Achievement Points:  19
  • Days Won:  0
  • With Us For:  950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 10/21/2022 at 3:36 PM, MARIELOS said:

Μήπως είναι καλύτερα να πετάς σε ένα κουτί 10 ευρώ την εβδομάδα και στο τέλος της σειράς να πάρεις ένα μεταχειρισμένο 15ετίας; Ξύπνησε ο Εβραίος μέσα μου με αυτές τις σειρές. :lefta:

 

Τι άστοχη κουβέντα είναι αυτή ? Το σαράβαλο το 15ετίας άλλα έξοδα δεν έχει ? Γιατί με  1070Ε σοβαρό αμάξι δεν θα πάρεις ? Τέλη κυκλοφορίας, ασφάλεια, ΚΤΕΟ, εφορία. Άσε που όλη την ώρα θα είσαι στα συνεργεία. Πιθανότατα για να μην τα υπολογίζεις είσαι στην κατηγορία αυτών που δεν τα ξέρουν αυτά. Απλά ρόδα να έχω να κάνω το κομμάτι μου.

 

ΥΓ: Άλλος δίνει 1εκ. για πίνακα όχι για supercar. O καθένας κρίνει τι θα πάρει ανάλογα με τα θέλω και τις ανάγκες του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2747
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

3 ώρες πριν, Jonas the Greek είπε:

άστοχη κουβέντα είναι αυτή ? Το σαράβαλο το 15ετίας άλλα έξοδα δεν έχει ? Γιατί με  1070Ε σοβαρό αμάξι δεν θα πάρεις ? Τέλη κυκλοφορίας, ασφάλεια, ΚΤΕΟ, εφορία. Άσε που όλη την ώρα θα είσαι στα συνεργεία. Πιθανότατα για να μην τα υπολογίζεις είσαι στην κατηγορία αυτών που δεν τα ξέρουν αυτά. Απλά ρόδα να έχω να κάνω το κομμάτι μου.

Τέλειο δεν θα ήταν; Μετά το 100ο τεύχος, το 101ο να έχει το ασφαλιστήριο, το 102ο τα τέλη κυκλοφορίας κλπ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 21/10/2022 στο 9:18 ΜΜ, Manitou είπε:

Θες να πεις δηλαδή ότι σε ευρεία βάση είναι γνωστός ο ΚΙΤΤ το 2022! Ότι δηλαδή τον κοινό των 30αρηδων που γεννήθηκαν το 1992 και που θεωρούνται βασικοί αγοραστές τέτοιων πραγμάτων λαχταρανε να δώσουν 1100 ευρώ και να περιμένουν 2 χρόνια για να πιάσουν στα χέρια τους τον ΚΙΤΤ. Και κάνουν και ουρά κιόλας. Εγώ δεν το νομίζω. Τουλάχιστον σε ευρεία βάση. Ότι υπάρχουν κάποιοι συμφωνώ. Για αυτό είπα ότι μάλλον βγάζουν τρελό κέρδος ακόμα και από ένα συναρμολογούμενο. Συμφωνώ με τον @ Indian  ότι όλο αυτό είναι στα πλαίσια της ρομαντικής ρετρόλαγνειας της (υπεροχής ομολογουμένως) δεκαετίας του 80. Μα παντού υπάρχει τέτοιο κλίμα. Στη μουσική ακούς παντού διασκευές 80's. Όχι τόσο 70's ή 90's αλλά 80's.

 

Παραπάνω εξήγησα για ποιο λόγο δε συμβαίνει αυτό με παραδείγματα εταιρειών (για να παράγονται και να καταναλώνονται, προφανώς υπάρχει σήμερα κόσμος που παρακολουθεί/διαβάζει/παίζει με αυτά και δεν είναι απαραίτητα κάποιοι της ηλικίας μας) και με έτη παραγωγής. Δεν αναφέρθηκα σε καμία παραγωγή των '80s. Γι' αυτά που βγαίνουν ΣΗΜΕΡΑ μιλάω, από τρεις διεθνείς γιγάντιες εταιρείες στο χώρο του gaming, του κινηματογράφου και της τηλεόρασης. Δεν είναι "ρετρολαγνεία" να βγάζεις ένα νέο "Ιππότη της Ασφάλτου", όπως δεν είναι ρετρολαγνεία να βγάζεις ή να παρακολουθείς μια νέα σειρά "Στρουμφάκια", νέα σειρά "Χελωνονιντζάκια", νέα ταινία "Ghostbusters", νέα σειρά "Doctor Who", νέες σειρές "Star Trek", νέα σειρά "He-Man and the Masters of the Universe" και αντίστοιχα σημερινά παιχνίδια της "Lego" με αυτούς τους χαρακτήρες. Είναι νέα προϊόντα και δεν απευθύνονται σ' εσένα κι εμένα, εφόσον δεν τα επιθυμούμε πλέον, αλλά στοχεύουν σε νεότερο κοινό. Ρετρολαγνεία είναι η αναφορά και η αναπόληση στις τότε παραγωγές. Μη μπερδεύεστε.

 

Ανεξάρτητα απ' αυτό όμως, γιατί κατά καιρούς συζητιέται εδώ μέσα και ορισμένοι έχουν φτάσει σε σημείο να ασχημονούν (δεν αναφέρομαι σ' εσένα φίλε Manitou), είναι άλλο πράγμα η αγάπη του ρετρό και άλλο πράγμα η ρετρολαγνεία. Το 2ο είναι αρνητικός όρος και αφορά κάποιον που είναι κολλημένος και ζει σε εκείνη την εποχή ή που τέλος πάντων ασχολείται μόνο με αυτό σε συγκεκριμένες ασχολίες ή φτιάχνοντας συγκεκριμένες καταστάσεις στη ζωή του, σνομπάροντας οτιδήποτε καινούργιο και καινοτόμο. Άλλο πράγμα να παρακολουθώ λοιπόν κάτι εκείνης της εποχής μονάχα ή να θέλω να οδηγώ ένα αυτοκίνητο που φτιάχτηκε τη δεκαετία του '70 και άλλο να κάνω κέφι ένα νέο μοντέλο που είναι φτιαγμένο σε στυλ ρετρό, σαν το προηγούμενο εκείνης της εποχής. Το ίδιο ισχύει φυσικά για τη μουσική (και τα πικάπ), τον κινηματογράφο και κάθε είδους τέχνης, τεχνολογίας, τεχνικής (σε κτήρια ή διακόσμηση) και οτιδήποτε γενικότερα αφορά τη ζωή μας.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94909
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Βγήκε και το διαφημιστικό βίντεο για τον θρυλικό ΚΙΤΤ! :) 

 

 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  37939
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   77
  • Achievement Points:  19
  • Days Won:  0
  • With Us For:  950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χρόνια Πολλά - Καλή Χρονιά παιδιά.με υγεία ευτυχία και όλα τα καλά !!!

 

Στο θέμα μας, ας βγει και καμιά συλλογούλα με την νέα χρονιά :)

 

Για τους φίλους των 2 τροχών και του Valentino Rossi

Έρχεται.....

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 21/10/2022 στο 9:18 ΜΜ, Manitou είπε:

Θες να πεις δηλαδή ότι σε ευρεία βάση είναι γνωστός ο ΚΙΤΤ το 2022! Ότι δηλαδή τον κοινό των 30αρηδων που γεννήθηκαν το 1992 και που θεωρούνται βασικοί αγοραστές τέτοιων πραγμάτων λαχταρανε να δώσουν 1100 ευρώ και να περιμένουν 2 χρόνια για να πιάσουν στα χέρια τους τον ΚΙΤΤ. Και κάνουν και ουρά κιόλας. Εγώ δεν το νομίζω. Τουλάχιστον σε ευρεία βάση. Ότι υπάρχουν κάποιοι συμφωνώ. Για αυτό είπα ότι μάλλον βγάζουν τρελό κέρδος ακόμα και από ένα συναρμολογούμενο. Συμφωνώ με τον @ Indian  ότι όλο αυτό είναι στα πλαίσια της ρομαντικής ρετρόλαγνειας της (υπεροχής ομολογουμένως) δεκαετίας του 80. Μα παντού υπάρχει τέτοιο κλίμα. Στη μουσική ακούς παντού διασκευές 80's. Όχι τόσο 70's ή 90's αλλά 80's. 

 

 

Το είδα στο περίπτερο σήμερα. Ακόμα κι εγώ που γούσταρα, μεγάλωσα με ΚΙΤΤ, δεν έχω ουδεμία επιθυμία να αγοράσω την συλλογή, να δώσω ένα σωρό λεφτά για να ολοκληρώσω κάτι μετά από 2 χρόνια. 

Πιστεύω αυτοί που θα το κάνουν μέχρι τέλους είναι μετρημένοι στα δάκτυλα της μίας μου παλάμης. 

Σίγουρα έχουν υπερκέρδος και θεωρώ ότι στοχεύουν και σε κοινό που θα την ξεκινήσει και θα την παρατήσει μετά από λίγα τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  906 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, Macchia nera said:

Το είδα στο περίπτερο σήμερα.

 

Παίζει και η αντίστοιχη διαφήμιση στην τηλεόραση.

 

Πάντως πιο πεταμένο μονόευρω από αυτό του πρώτου τεύχους σε τέτοιες συλλογές δεν υπάρχει. Σε άλλες με φιγούρες, βιβλία κλπ τουλάχιστον σου μένει κάτι που στέκεται μόνο του. Εδώ τι να σου μείνει; Ένα καπό;

 

Δεν ξέρω πως θα πάει η συγκεκριμένη συλλογή, αλλά η ταπεινή γνώμη ενός όχι φαν του KITT είναι πως καλύτερα αν είσαι φαν να τα σκάσεις για μια καλής ποιότητας φιγούρα ή αντίστοιχα αν υπάρχει LEGO, παρά κάτι τέτοιο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1212
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Άντε να μπει σιγά σιγά και το street fighter σε σειρά :party4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37939
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   77
  • Achievement Points:  19
  • Days Won:  0
  • With Us For:  950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

22 hours ago, Macchia nera said:

Το είδα στο περίπτερο σήμερα. Ακόμα κι εγώ που γούσταρα, μεγάλωσα με ΚΙΤΤ, δεν έχω ουδεμία επιθυμία να αγοράσω την συλλογή, να δώσω ένα σωρό λεφτά για να ολοκληρώσω κάτι μετά από 2 χρόνια. 

Πιστεύω αυτοί που θα το κάνουν μέχρι τέλους είναι μετρημένοι στα δάκτυλα της μίας μου παλάμης. 

Σίγουρα έχουν υπερκέρδος και θεωρώ ότι στοχεύουν και σε κοινό που θα την ξεκινήσει και θα την παρατήσει μετά από λίγα τεύχη.

 

Τα έχουμε πει γι αυτές τις συλλογές. Ένας συνειδητοποιημένος ξέρει από τώρα το κόστος και τον χρόνο και αναλόγος πράττει. Πέρυσι είχε βρωμίσει ο τόπος με αγγελίες μισοτελειωμένου Iron Man στα 40-50 τεύχη. Για υπερκέρδος δεν νομίζω, γιατί αν το ψάξεις μικρότερα μοντέλα (1/18 -1/24) κοστίζουν 200-300Ε και ποιό πολύ φέρνουν σε παιχνίδι αν τα βάλεις δίπλα σε αυτό των 1065 κάτι Ευρώ. Προσωπκά επειδή έβλεπα χρόνια αυτές τις συλλογές (Lancia Delta , VW Σκαραβαίο) ξεκίνησα πέρσι το Dodge Charger. Μπορεί σαν σύνολο αυτά που έχω δώσει να είναι πολλά αλλά είναι 10Ε την εβδομάδα και το πιθανότερο είναι ότι σε τίποτα άλλες χαζομάρες θα τα χάλαγα. Ενώ σε λίγο καιρό θα έχω ένα εντυπωσιακό μοντέλο αυτοκινήτου κοντά στα 70εκ. Για ΚΙΤΤ αν και με αυτόν μεγάλωσα το σκέφτομαι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37939
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   77
  • Achievement Points:  19
  • Days Won:  0
  • With Us For:  950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20 hours ago, StefanosPap said:

 

Παίζει και η αντίστοιχη διαφήμιση στην τηλεόραση.

 

Πάντως πιο πεταμένο μονόευρω από αυτό του πρώτου τεύχους σε τέτοιες συλλογές δεν υπάρχει. Σε άλλες με φιγούρες, βιβλία κλπ τουλάχιστον σου μένει κάτι που στέκεται μόνο του. Εδώ τι να σου μείνει; Ένα καπό;

 

Δεν ξέρω πως θα πάει η συγκεκριμένη συλλογή, αλλά η ταπεινή γνώμη ενός όχι φαν του KITT είναι πως καλύτερα αν είσαι φαν να τα σκάσεις για μια καλής ποιότητας φιγούρα ή αντίστοιχα αν υπάρχει LEGO, παρά κάτι τέτοιο

 

Με 1 Ευρώ παίρνεις κατσαβίδι και σου μένει ένα περιοδικό και 1 καπό. Τί άλλο θες ? :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Θα βγω λίγο εκτός θέματος, συγγνώμη προκαταβολικά. Η συλλογή της deagostini  με τα αυτοκίνητα μινιατούρες wrc αυξήθηκε κατά 1 ευρώ το τεύχος. Το αναφέρω διότι πρόκειται για συλλογή η οποία δεν έχει ως πρώτο και κύριο συστατικό της το χαρτί. Φαίνεται πως ο πληθωρισμός θα αρχίσει να "δείχνει τα δόντια" του σε όλες τις συλλογές πλέον. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94909
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

35 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Θα βγω λίγο εκτός θέματος, συγγνώμη προκαταβολικά.

 

Το ποστ μεταφέρθηκε στο σωστό θέμα. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Νέα συλλογή στα περίπτερα από την Deagostini

deagostini.thumb.jpg.389521a63688c4904c2faf3f3319d5d0.jpg

https://www.deagostini.com/gr/eidi-xeirotexnias-paidia/proistorika-zoa

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2747
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

23 λεπτά πριν, hudson είπε:

Νέα συλλογή στα περίπτερα από την Deagostini

deagostini.thumb.jpg.389521a63688c4904c2faf3f3319d5d0.jpg

https://www.deagostini.com/gr/eidi-xeirotexnias-paidia/proistorika-zoa

 

Πήρα το πρώτο τεύχος στα παιδιά μου χθες και ενθουσιάστηκαν. 2 δεινοσαυροι και ένα βιβλίο με πληροφορίες για τους τρικεράτοπες και 2 ιστοριούλες. Για μικρά παιδάκια ως 5 χρόνων θα έλεγα. Αν δεν είχαν τα παιδιά ένα σωρό δεινοσαυράκια ίσως να έπαιρνα όλη τη συλλογή. Νομίζω ότι αξίζει για όσους ενδιαφέρονται. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34593
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 ώρες πριν, MARIELOS είπε:

Πήρα το πρώτο τεύχος στα παιδιά μου χθες και ενθουσιάστηκαν. 2 δεινοσαυροι και ένα βιβλίο με πληροφορίες για τους τρικεράτοπες και 2 ιστοριούλες. Για μικρά παιδάκια ως 5 χρόνων θα έλεγα. Αν δεν είχαν τα παιδιά ένα σωρό δεινοσαυράκια ίσως να έπαιρνα όλη τη συλλογή. Νομίζω ότι αξίζει για όσους ενδιαφέρονται. 

Το πήρα και εγώ για τη μικρή μου λόγω της χαμηλής τιμής. Για 8 ευρώ δεν αξίζει νομίζω με τίποτα.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Η deagostini στέλνει πλέον το συγκεκριμένο χαρτάκι σε όσους έχουν συνδρομή. Φαίνεται τελικά πως καμία συλλογή δεν θα κρατήσει την ίδια τιμή, παρότι αρχικά πιστεύαμε πως θα επηρεαστούν κυρίως οι συλλογές κόμικς (πχ της radnet). 

FB_IMG_1674256739830.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν ειναι λιγο ξεφτυλες οταν λενε οτι αυξανουμε τα εξοδα αποστολης ; 

Αφου σε καμια μεταφορικη δεν τα αυξησανε ως τωρα.

Γιατι δεν τα στελνουν με την νεα εταιρια BOX NOW να μειωσουν τα εξοδα για τους συνδρομητες τους ;

 

Ντεαγκοστινι δεν μας τα λες καλα...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Στις συνδρομές της deagostini δεν κερδίζεις κάποια έκπτωση... Μόνο γλιτώνεις την αγωνία μην χάσω κανένα τεύχος...

Α! Και ότι παραλαμβάνεις τα τεύχη πριν κυκλοφορήσουν...

Από το περίπτερο ποιό φθηνά έρχεται...

Πραγματικά δεν ξέρω γιατί κάποιος να κάνει συνδρομή(στην deagostini)...σε μια δύσκολη οικονομικά περίοδο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

12 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Η deagostini στέλνει πλέον το συγκεκριμένο χαρτάκι σε όσους έχουν συνδρομή. Φαίνεται τελικά πως καμία συλλογή δεν θα κρατήσει την ίδια τιμή, παρότι αρχικά πιστεύαμε πως θα επηρεαστούν κυρίως οι συλλογές κόμικς (πχ της radnet). 

FB_IMG_1674256739830.jpg

«στην αύξηση του κόστους πρώτων υλών, της παραγωγής και της μεταφοράς προστέθηκε και η αύξηση του πληθωρισμού»

Ο οποίος βρίσκεται σε πτωτική πορεία.

chrome_6hO3kAzLvc.png

chrome_cr8ToTlvlY.png

chrome_ZuSTpQwSVF.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20687
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4548 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

1 ώρα πριν, olyssesmoore είπε:

Στις συνδρομές της deagostini δεν κερδίζεις κάποια έκπτωση... Μόνο γλιτώνεις την αγωνία μην χάσω κανένα τεύχος...

Α! Και ότι παραλαμβάνεις τα τεύχη πριν κυκλοφορήσουν...

Από το περίπτερο ποιό φθηνά έρχεται...

Πραγματικά δεν ξέρω γιατί κάποιος να κάνει συνδρομή(στην deagostini)...σε μια δύσκολη οικονομικά περίοδο...

Δινονται καποια δωρα στη συλλογη των φιγουρων, και καπως ετσι αντισταθμιζονται τα μεταφορικα που πληρωνεις. Κατα τα αλλα ναι, η τιμη ειναι η ιδια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πριν από 1 ώρα, christs είπε:

Δινονται καποια δωρα στη συλλογη των φιγουρων, και καπως ετσι αντισταθμιζονται τα μεταφορικα που πληρωνεις. Κατα τα αλλα ναι, η τιμη ειναι η ιδια.

Γενικά αναφέρομαι στις συλλογές της deagostini... 

Όσο για τις φιγούρες εντάξει κάπως αξίζει αν θες να τις πάρεις όλες μαζί με τα δώρα...

Αλλά για τις συλλογές μοντελισμού πχ Iron Man εκεί δεν αξίζει καθόλου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37940
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  6
  • Reputation:   38
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Γενικά αναφέρομαι στις συλλογές της deagostini... 

Όσο για τις φιγούρες εντάξει κάπως αξίζει αν θες να τις πάρεις όλες μαζί με τα δώρα...

Αλλά για τις συλλογές μοντελισμού πχ Iron Man εκεί δεν αξίζει καθόλου...

Εκεί είναι λίγο διαφορετικά στον Iron Man πχ παίρνεις μια καλύτερη βάση που πολλοί πούλησαν την συλλογή τους και άρχισαν την συνδρομή μόνο για αυτό και στα άλλα σου δίνει την βιτρίνα που θα έπρεπε να ψάξεις να βρεις να αγοράσεις μετά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37939
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   77
  • Achievement Points:  19
  • Days Won:  0
  • With Us For:  950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 1/21/2023 at 4:40 PM, olyssesmoore said:

Γενικά αναφέρομαι στις συλλογές της deagostini... 

Όσο για τις φιγούρες εντάξει κάπως αξίζει αν θες να τις πάρεις όλες μαζί με τα δώρα...

Αλλά για τις συλλογές μοντελισμού πχ Iron Man εκεί δεν αξίζει καθόλου...

 

Σε Delorian, KITT σου δίνει την δυνατότητα να πάρεις την βιτρίνα (με επιπλέον 1,90Ε το τεύχος αν θυμάμαι καλά).  Επίσης δίνει και κάποια δώρα που ας πούμε καλύπτουν τα μεταφορικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.