Μετάβαση στο περιεχόμενο

5+1 λόγοι για να αποκτήσω την GreekComics έκδοση του Storm [ (ναι, το αποφάσισα!) ]


alagt17

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1757
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Βέβαια είναι γνωστό οτι δε με πολυενδιαφέρει το εν λόγω κόμικ, μ'όλο που δε με αφήνει και τελείως αδιάφορο. Μετά από

ώριμη σκέψη όμως και την αποδέσμευση της σχετικής χρηματοδότησης αποφάσισα να ζητήσω μία συνδρομή (πληρωμή με δόσεις)

για τους εξής λόγους:

 

1. Λόγοι Αλληλεγγύης: Οι παλαβοί πρέπει να αλληλοϋποστηρίζονται. Όλοι έχουμε την ψωνάρα μας, αλλιώς θα μας φάνε

η μιζέρια και οι λογαριασμοί. Χάρη στην τρελλάρα μας επιβιώνουμε. Και τώρα που ο Valt έκανε την παλαβομάρα του πράξη

να τον αφήσουμε ξεκρέμαστο;

 

2. Λόγοι Οικονομικοί: Αν μπει μέσα ο Valt το βλέπω για λουκέτο το εργοστάσιο - ή για μετακόμιση Βουλγαρία. Και εγώ

έφτυσα αίμα να γίνω Γ.Γ στο Κ.Ε.Γ - δεν ξαναγυρνάω στο οχτάωρο (10ωρο και βάλε) και στο σκάννερ και στις κινέζικες μπύρες

χώρια κάτι μεσιτικά από το γραφείο ταξιδίων και μυστικά κεφάλαια.... Άσε που θα πρέπει να ματαιωθεί και η επανάσταση και θα χάσω την

ευκαιρία της ζωής μου να γίνω Φιντέλ.

 

3. Λόγω Ζήλειας: Ψήθηκα τόσο καιρό να ακούω για δερματόδετα και κυριλέ χαρτιά και πολυτέλεια. Θέλω κι εγώ!

 

4. Λόγοι Πρεστίζ: Δε γίνεται να απουσιάζει το Κ.Ε.Γ από το εγχείρημα. Μεγαλομανία των αφεντικών θα μου

πείτε....παρακινδυνευμένο εγχείρημα που υπονομεύει τη βιωσιμότητα του εργοστασίου. Σύμφωνοι. Ας τη γλυτώσουμε όμως

τώρα τη χασούρα (γιατί για κέρδος σύντροφοι δε βλέπω ούτε σεντς) και τα χώνουμε στη ΔΕ αργότερα.

Στο κάτω κάτω είναι και μερακλίδικη δουλειά, κι ας είναι ασύμφορη εμπορικά...είμαστε και φιλότεχνοι.

 

5. Λόγοι Συλλεκτικοί: Από άποψη επένδυσης στέκει. Συλλεκτική έκδοση, περιορισμένα αντίτυπα κλπ. Α, και με τόσα ορθογραφικά

λάθη ανεβαίνει η αξία της και έχω υλικό για γκρίνια ένα χρόνο και βάλε (θα τη σπάω και στη ΔΕ με την ευκαιρία)

 

5+1. Λόγοι Πολιτικοί: Οι διαπραγματεύσεις για την αύξηση συνεχίζονται...δε γίνεται να τους δώσω επιχείρημα οτι αδιαφορούμε

για την παραγωγή του εργοστασίου. Απαιτείται μια κίνηση καλής θέλησης. Όχι οτι περιμένω βέβαια να δώσουν γι αυτό τίποτα

παραπάνω (φραγκοφονιάδες παιδί μου..)

Επεξεργασία από alagt17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τα έλεγα εγώ,αλλά δεν με άκουγες...Κλασσική περίπτωση επιτυχημένου (σιγά που δεν θα ήταν) Subliminal Advertising...Γιατί νομίζεις ότι κυκλοφορώ στο φόρουμ με Avatar το Storm?Και τίτλο με κεφαλαία?Ρίξε μια ματιά εδώ και θα καταλάβεις...

 

 

Τώρα που είδα ότι πέτυχε η τακτική των υποσυνείδητων μηνυμάτων,θα αρχίσω να κυκλοφορώ με τη φάτσα του Global για άβαταρ...Σε βλέπω σε λίγο καιρό να αυτομολείς... :)

You didn't stand a chance... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190118
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Solidarność!

 

:βοτκα.σκετηαπτομπουκαλι:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Solidarność!

 

Thanks,mate...Κάτι μάθαμε και σήμερα...Αν και ποτέ δεν θα μάθω τί δουλειά έχει ο Gary Cooper στην αφίσσα... :pray:

 

Btw,Νο.1 GaryCooper,No.2 Clint Eastwood,No.3 The Void... :rainbow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Solidarność!

 

:βοτκα.σκετηαπτομπουκαλι:

στο έχω ξαναπεί! Αν κάνεις κάτι, κάντο σωστά!!! :lol: :lol:

Dział Informacji Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"

80-855 Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 24

e-mail: sis@solidarnosc.org.pl

 

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

:μιαπαγωμένηpaulaner:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  10
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  878
  • Reputation:   390
  • Achievement Points:  878
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5+1. Λόγοι Πολιτικοί: Οι διαπραγματεύσεις για την αύξηση συνεχίζονται...δε γίνεται να τους δώσω επιχείρημα οτι αδιαφορούμε

για την παραγωγή του εργοστασίου. Απαιτείται μια κίνηση καλής θέλησης. Όχι οτι περιμένω βέβαια να δώσουν γι αυτό τίποτα

παραπάνω (φραγκοφονιάδες παιδί μου..)

 

 

Σύντροφε alagt17, μια και τυχαίνει να δουλεύω (σαν σκλάβος) στο εργοστάσιο του ¨Εσπερου,

έτυχε να πέσει στα χέρια μου ένα μπουκάλι κρασί, αυτουνού του φουρτουνιασμένου του Στορμ. :cool:

 

Είναι δικό σου όταν σε ξαναδώ! :cheers3:

 

 

 

Υ.Σ. μην παραπονεθεί κανένας... :crying: οι επόμενοι σε άλλη σοδιά... :lol: οι διοικητικοί και πολιτικοί δεν παίρνουν! :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.