Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ: ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΟΧΗ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Προσπαθώντας να εκλογικεύσω την συχνότητα που βγάζουν τα τεύχη με τα Νέα έχω να πω ότι επειδή ο Μαρινάκης έχει πάρει σχετικά πρόσφατα τα Νέα και το Βήμα μπορεί να "δοκιμάζουν" το πότε θα υπάρχει μεγάλη ανταπόκριση για τις προσφορές κάθε εβδομάδας... Κι ίσως αυτό το "πείραμα" φέρει καρπούς εκδίδοντας παρόμοιες συλλογές (αλλά και καλύτερες) πιο συχνά και συνεχόμενα...

 

Υ.Γ. Σε περίπτωση που αλλάξουν εφημερίδα ούτε την καθημερινή να επιλέξουν, γιατί περίπου τα ίδια και χειρότερα κάνει με τα άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

53 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Γιατί ρε συ, με τη συχνότητα που τα βγάζουν τα τεύχη τα Νέα, με 5-6 ολοκληρωμένες σειρές θα έχω ήδη γκριζάρει

Ωχ! Αυτό δεν το σκέφτηκα.

Λες για αυτό να έχω γκριζάρει εγώ από τώρα, περιμένοντας τη "Μαμούθ" να βγάλει τόσα χρόνια καινούριο "Μπλέικ και Μόρτιμερ";:lol: Και αν βγάλει το επόμενο, που είναι και συνέχεια αυτού που εκδόθηκε το Πάσχα, το Φθινόπωρο του 2022 (όπως λένε) τότε με βλέπω όχι μόνο με γκρίζα μαλλιά αλλά και με ρυτίδες και μασέλα.:lol:

(συγνώμη λίγο άσχετο με το "Σούπερμαν" και με "Τα Νέα", απλώς έκανα μια διαπίστωση:()

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25407
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  345
  • Reputation:   4167
  • Achievement Points:  345
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εγώ που έχασα το τρίτο τεύχος γιατί δεν πήρα χαμπάρι ότι κυκλοφόρησε εκτάκτως στις 13 Αυγούστου (και εδώ που τα λέμε δεν περίμενα ότι θα το βγάλουν), τι κάνω; Πού θα το βρω; Το τέταρτο να το πάρω άραγε, ή όχι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, BladeRunner1992 είπε:

 Πού θα το βρω; Το τέταρτο να το πάρω άραγε, ή όχι;

ΤΑ 'ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ 100ΔΕς φορές διαβάζετε αυτα που γράφουμε; ή απλώς περνάτε λέτε ενα γειά και πάτε σε άλλη ιστοσελίδα; υπάρχουν αρκετοί τρόποι να το αποκτήσεις.Ενας απο αυτούς να πεις στον περιπτερά σου ότι το θέλεις εκείνος θα το πει στον διανομέα και σε 3-4 ημέρες θα το αποκτήσεις.

Κατά την αποψή μου καλύτερα πάρε το 4ο .εκτος αν περιμένεις να βγάλει τα τεύχη στο σάιτ της και να τα παραγγείλεις απο εκεί και τα 2.Με τον πρώτο τροπο παίρνεις ολοκληρη την εφημερίδα και έχεις και ΤΣΙΦΟΡΟ ,και μην πεις ότι δεν σε ενδιαφέρει ο δημιουργικός αυτός ο συγγραφέας ,γιατι θα είναι ντροπή .  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΕΠΟΧΗ ΓΙΑ ΚΑθΕ ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ    ΒΑΤΜΑΝ...  ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΟΧΗ :ΧΕΙΜΩΝΑΣ(εντάξει το βρήκα) τεύχος ΤΕΤΑΡΤΟΝ και τελευταίο που κυκλοφόρησε σε μια νεκρή εβδομάδα.1και μισή ώρα έξω 2 ανθρώπους είδα και ένας εξ αυτών η περιπτερού .

 

SUPERMANGIAKATHEEPOXI_0004.jpg  SUPERMANGIAKATHEEPOXI_0004z.jpg  Μεταφέρθηκαν στη βάση

 

ΚΑΛΗ ΙΠΤΑΜΕΝΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (φορέστε χοντρο πουλόβερ χειμώνας είναι αυτός)

 

ΒτΚ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55362
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Έφθασε ο Χειμώνας μέσα στον Αύγουστο! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25407
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  345
  • Reputation:   4167
  • Achievement Points:  345
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πριν από 1 ώρα, Βασιλεύς των κόμικς είπε:

ΤΑ 'ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ 100ΔΕς φορές διαβάζετε αυτα που γράφουμε; ή απλώς περνάτε λέτε ενα γειά και πάτε σε άλλη ιστοσελίδα; υπάρχουν αρκετοί τρόποι να το αποκτήσεις.Ενας απο αυτούς να πεις στον περιπτερά σου ότι το θέλεις εκείνος θα το πει στον διανομέα και σε 3-4 ημέρες θα το αποκτήσεις.

Κατά την αποψή μου καλύτερα πάρε το 4ο .εκτος αν περιμένεις να βγάλει τα τεύχη στο σάιτ της και να τα παραγγείλεις απο εκεί και τα 2.Με τον πρώτο τροπο παίρνεις ολοκληρη την εφημερίδα και έχεις και ΤΣΙΦΟΡΟ ,και μην πεις ότι δεν σε ενδιαφέρει ο δημιουργικός αυτός ο συγγραφέας ,γιατι θα είναι ντροπή .  

 

Ποιον περιπτερά στη μέση του πουθενά; Σε διακοπές βρίσκομαι, και γενικά μετακινούμαι από μέρος σε μέρος, οπότε δεν μπορώ να πω σε κάποιον άγνωστο σε μένα ιδιοκτήτη ψιλικατζίδικου να μου κρατήσει μια εφημερίδα που κυκλοφόρησε πριν 8 μέρες και να περιμένω να μου τη φέρει, χωρίς καν να ξέρω αν θα είμαι εκεί για να την πάρω, αν και όποτε τη φέρει. Ωραία στιγμή βρήκαν και αυτοί να βάλουν σε εφημερίδα το τρίτο τεύχος, μέσα στο Δεκαπενταύγουστο. Όσο για τον Τσιφόρο, ναι, είναι προφανώς μια καλή αφορμή για να πάρει κανείς την εφημερίδα, αλλά πρόκειται για φτηνιάρικη έκδοση και αν μη τι άλλο τα βιβλία του κυκλοφορούν κανονικά στα βιβλιοπωλεία -αλλά και τα παλαιοβιβλιοπωλεία-, σε κανονικές εκδόσεις... Υ.Γ. Τώρα που το θυμήθηκα, το συγκεκριμένο βιβλίο του Τσιφόρου το έχω σε έκδοση της ίδιας εφημερίδας, που είχε κυκλοφορήσει το 2009. 

 

345366167_.jpg.c078a57acb196e3c26e078575dd2d6b4.jpg

 

Δεν θα τιμήσω την εφημερίδα, απλά θα περιμένω να βγουν τα τεύχη στο site των εκδόσεων Οξύ, όπως έχει γίνει με άλλα κόμικς που κυκλοφόρησαν με εφημερίδες... 

Επεξεργασία από BladeRunner1992
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

14 λεπτά πριν, BladeRunner1992 είπε:

 

Ποιον περιπτερά στη μέση του πουθενά; Σε διακοπές βρίσκομαι, και γενικά μετακινούμαι από μέρος σε μέρος, οπότε δεν μπορώ να πω σε κάποιον άγνωστο σε μένα ιδιοκτήτη ψιλικατζίδικου να μου κρατήσει μια εφημερίδα που κυκλοφόρησε πριν 8 μέρες και να περιμένω να μου τη φέρει, χωρίς καν να ξέρω αν θα είμαι εκεί για να την πάρω, αν και όποτε τη φέρει. Ωραία στιγμή βρήκαν και αυτοί να βάλουν σε εφημερίδα το τρίτο τεύχος, μέσα στο Δεκαπενταύγουστο. Όσο για τον Τσιφόρο, ναι, είναι προφανώς μια καλή αφορμή για να πάρει κανείς την εφημερίδα, αλλά πρόκειται για φτηνιάρικη έκδοση και αν μη τι άλλο τα βιβλία του κυκλοφορούν κανονικά στα βιβλιοπωλεία, αλλά και τα παλαιοβιβλιοπωλεία, σε κανονικές εκδόσεις, τις οποίες πάντα προτιμώ....

 

Μη πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό Γιώργο... Θα το παραγγείλεις όταν επιστρέψεις στη "βάση σου" απ' τον δικό σου περιπτερά! Τα μόνα στοιχεία που χρειάζεσαι είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας και ο τίτλος της εφημερίδας (προαιρετικά του λες και το κόμικ που περιλαμβάνει ως δώρο).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Επιτέλους ολοκληρώθηκε η σειρά...:lol: Πήρα κι εγώ το τέταρτο τεύχος, αλλά ως συνήθως δεν έχει η εφημερίδα διαφήμιση για τις προσφορές της επόμενης εβδομάδας... παρά μόνο για το Βήμα της Κυριακής! Λογικά η διαφήμιση θα είναι στο Βήμα της Κυριακής ή θα περιμένουμε να δούμε την διαφήμιση στο σάιτ της εφημερίδας... 

Για να δούμε τί προσφορά θα έχουμε την επόμενη εβδομάδα. Λέτε να κυκλοφορήσουν κι άλλη σειρά κόμιξ και... να την ολοκληρώσουμε σε... διαστήματα;:lmao:

 

 

Υ.Γ. Όσες φορές έχω πάρει τα Νέα Σαββατοκύριακο, την διαφήμιση για την επόμενη εβδομάδα δεν την δείχνει παρά στο Βήμα της Κυριακής! Τώρα γιατί την προηγούμενη εβδομάδα τα Νέα Σαββατοκύριακο είχαν διαφήμιση , έστω και λειψή αλλουνού παπά ευαγγέλιο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3171
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Επιτέλους ολοκληρώθηκε η σειρά. Χάρη στη επιμονή και στη γκρίνια μας. Όμως δεν εμπιστεύομαι ξανά αυτή τη εφημερίδα. Κι αν θα εκδόσει άλλη μια καινούρια σειρά θα βρεθώ σε δίλημμα λόγω της κακής εμπειρίας. 

Καλό διάβασμα και καλές υπόλοιπες διακοπές. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  680
  • Reputation:   5371
  • Achievement Points:  727
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τα διάβασα το μεσημέρι. Δεν ενθουσιάστηκα είναι η αλήθεια. Περίμενα λίγο περισσότερη συνοχή στα τεύχη.

 

Ευτυχώς πάντως που είναι Superman 4 εποχές και όχι 12 μήνες γιατί αν ήταν να μαζέψουμε 12 τεύχη διάσπαρτα θα καταλήγαμε να έχουμε φτάσει στο... 2023.:lol:

Επεξεργασία από Captain Cooper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

4 ώρες πριν, Captain Cooper είπε:

Τα διάβασα το μεσημέρι. Δεν ενθουσιάστηκα είναι η αλήθεια. Περίμενα λίγο περισσότερη συνοχή στα τεύχη.

 

Ευτυχώς πάντως που είναι Suoerman 4 εποχές και όχι 12 μήνες γιατί αν ήταν να μαζέψουμε 12 τεύχη διάσπαρτα θα καταλήγαμε να έχουμε φτάσει στο... 2023.:lol:

Σαν τον Ρομάνο Σκάρπα της καθημερινής...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32391
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  96
  • Reputation:   666
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Διάβασα και εγώ τη μικρή αυτή σειρά των τεσσάρων τευχών. Το σχέδιο ήταν λίγο ασυνήθιστο, αλλά μου άρεσε το σενάριο. Το αποτέλεσμα ήταν παλιομοδίτικο, αλλά ενδιαφέρον. Αν κρατούσε περισσότερα τεύχη θα άρχιζε να γίνεται βαρετό. Ευχαρίστως θα διάβαζα και ένα αντίστοιχο Batman για κάθε εποχή. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αυτό ακριβώς. Γλυκά μελαγχολικό σενάριο που δένει ικανοποιητικά με το λιτό σκίτσο. Μια σχετική αυτονομία ανάμεσα στα τεύχη. Τελικά ήταν μια καλή σειρά για αυτό που ήταν: Σύντομη υπενθύμιση των πρώτων βημάτων του ήρωα, μέσα από τα μάτια ανθρώπων που τα επηρέασαν αλλά και επηρεάστηκαν από αυτά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

αρχείο λήψης.jpg

 

Λοιπόν τώρα που βγήκαν και τα τέσσερα τεύχη μαζί, τα διάβασα σερί και μπορώ να κάνω πλέον μία πιο ολοκληρωμένη κριτική. Όπως έχω ξαναπεί, αγαπώ πολύ το δίδυμο Loeb-Sale, μου αρέσει που εκτός Batman μένουν για μια ιστορία σε κάθε ήρωα και συνήθως εκτός continuity. Είναι τρομερό πως μπορούν να βρίσκουν παράπλευρες ιστορίες γύρω από σημαντικά γεγονότα του ήρωα και να τα εντάσσουν σε ένα concept.

 

Σενάριο

 

20125390._SX540_.jpg

 

Εδώ λοιπόν το concept είναι οι εποχές και το πλαίσιο είναι το origin story του Superman. Δεν είναι origin story το Για Κάθε Εποχή προφανώς, είναι όμως μία ιστορία που εμπνέεται από το The Man of Steel του Byrne και προσφέρει κάποιες παράπλευρες ιστορίες που θεωρώ ότι δομούν καλύτερα τον χαρακτήρα του ήρωα και εξετάζουν πιο διεξοδικά τις διαπροσωπικές του σχέσεις με την οικογένεια, τη Lois, τη Lana και τον Lex. Αυτό επιτυγχάνεται μέσω της αφήγησης κάθε τεύχους από διαφορετικό β χαρακτήρα κάτι που εκτός από το ότι προσφέρει καλύτερη αφηγηματική ροή και δένει με το κλίμα και τις συνθήκες που επικρατούν σε κάθε εποχή, ταυτόχρονα βλέπουμε το δικό του point of view.

 

Smallville-Tim-Sale.jpg

 

Είναι ωραίο το πως βλέπει ο μπαμπάς Kent το γιο να μεγαλώνει, είναι ωραίο να βλέπεις τη Lois να αφηγείται τη σχέση με τον Clark πριν τα βρουν, τον Lex να σου εξηγεί για την αγάπη του για την πόλη και τη Lana να μιλάει για το Smallville και τον Clark. Σε κάθε τεύχος ο Clark βρίσκεται ή γυρίζει προσωρινά στην πόλη που μεγάλωσε και βάζει λιθαράκια στις σχέσεις με τους γονείς του, αλλά ταυτόχρονα συνειδητοποιεί πόσο μεγάλη ευθύνη είναι να προστατεύεις τη Metropolis.

 

Σχέδιο

 

Eh_D8SZU4AA2cEq.jpg

 

Το σχέδιο του Sale δεν είναι το κλασικό που θα δεις και θα εντυπωσιαστείς, το ακριβώς αντίθετο, δεν έχει λεπτομέρεια και διακατέχεται από μία αφαιρετικότητα, ειδικά τα πρόσωπα είναι κάπως κακοσχεδιασμένα, αλλά δε θα κουραστώ ποτέ να λέω ότι είναι ακριβώς αυτό που θέλει στις ιστορίες του ο Loeb, είναι τέλειος στο να αποδίδει τα νοήματα του συγγραφέα που συνεργάζεται, ενώ και ο πιο αχνός χρωματισμός ταιριάζει απόλυτα. Ο Sale εδώ σχεδιάζει πολύ συχνά πολύ όμορφα δισέλιδα πάνελ, κάτι που δε μας έχει συνηθίσει, ενώ και τα κάδρα του Superman είναι εντυπωσιακά.

 

Έκδοση

 

images.jpg

 

Ποιοτικά η έκδοση έχει μεράκι και φαίνεται. Στα οπισθόφυλλα έχει γίνει ωραία δουλειά, καλές παρεμβάσεις στο εσωτερικό και σε σχέση με ό,τι είχαν βγάλει με το Έθνος το τεύχος μπορεί να είναι μικρότερο, αλλά είναι πιο καλαίσθητο και με πιο όμορφο εξώφυλλο. Βεβαίως το αρνητικό είναι ότι η συνεργασία με τα Νέα μας έκοψε την ανάσα και μας έβγαλε το λάδι, απαράδεκτη η κίνηση της εφημερίδας να διακόψει στα δύο τεύχη για δικούς τους λόγους και μάλιστα να μη δώσει ελπίδα στα μηνύματα μας, λέγοντας ότι δε θα βγει προσωρινά άλλο τεύχος. Μάλιστα μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι ακόμα και η εκδοτική δε γνώριζε τι θα γίνει και μας είπε να στείλουμε μηνύματα (όχι για την Οξύ το κακό, για τα Νέα το λέω ξανά). Αφού ολοκληρώθηκε τόσο σύντομα, πάλι καλά να λέμε, αλλά λίγος επαγγελματισμός αν υπάρξει επόμενη φορά.

 

Τελικός απολογισμός

 

superman-for-all-seaasons.jpg

 

Ό,τι έχει κυκλοφορήσει η Οξύ με εφημερίδα και είναι της DC είναι πάρα πολύ καλό και αυτή η ιστορία είναι μία καλή, Supermanίστικη που εξερευνά αρκετά το χαρακτήρα χωρίς να φτάνει όμως κορυφαία επίπεδα. Έχω διαβάσει και καλύτερες από το δίδυμο (Batman: The Long Halloween, Spider-Man: Blue, Daredevil: Yellow) που θέλω και να τις παρουσιάσω όλες τους κάποια στιγμή, αλλά μου άρεσε πολύ η κίνηση της Οξύ να το φέρει στα ελληνικά και μακάρι να υπάρξει και επόμενη επιλογή και να είναι εξίσου καλή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το παρακολουθω το θεμα εδω και καιρο και μπορω να πω οτι το σχεδιο ειναι πολυ καλο, ταιριαζει απολυτα με την ιστορια, υποψην οτι δεν εχω διαβασει τα προηγουμενα ουτε πολλα Σουπερμαν, αλλα το σχεδιο ειναι πολυ καλο, ουτε πολλες σκιες, μεγαλο σαγονι ο Σουπερμαν και πολυ καρτουνιστικο σχεδιο.Στα υποψην για διαβασμα!:cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Η καλύτερη δουλειά από Loeb & Sale που έχω διαβάσει. Το σενάριο απλό αλλά καλό. Σε βάζει έξοχα μέσα στην ψυχολογία του Superman. Πολύ ωραία ιδέα να αφηγείται από τους δευτερεύοντες χαρακτήρες. Το σχέδιο επίσης υπέροχο. Κάθε σελίδα έχει τόσες λεπτομέρειες που μπορείς να την χαζεύεις για ώρες. Ο χρωματισμός ταιριάζει πολύ καλά. Ωραία και η έκδοση της Οξύ. Δεν έχω κάτι αρνητικό να πω. Ξεκίνησα να διαβάζω και το The Man of Steel του Byrne το οποία διαδραματίζεται παράλληλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29534
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  28
  • Reputation:   196
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με όλη αυτή την σύγχυση με την κυκλοφορία (διακοπή και κυκλοφορία ξανά) έχασα τα 2 τελευταία τεύχη.Αυτό που προτείνουν τα παιδιά παραπάνω,με παραγγελία από περίπτερο, δούλεψε άψογα ακόμα και σχεδόν 1 μήνα μετά κάτι που δεν το περίμενα.Χίλια ευχαριστώ!Επιτέλους μια συλλογή που ολοκληρώθηκε γιατί όσες έχω ξεκινήσει όλο και κάτι μου λείπει! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Φίλος μου βρήκε και πήρε από περίπτερο πακετακι με τα 4 τεύχη, μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει αναφέρει κανείς άλλος εδώ :thinking:θα πάω μια βόλτα μπας και το πετύχω και εγώ αύριο!:mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

31 min ago , diotsoumas said:

Φίλος μου βρήκε και πήρε από περίπτερο πακετακι με τα 4 τεύχη, μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει αναφέρει κανείς άλλος εδώ :thinking:θα πάω μια βόλτα μπας και το πετύχω και εγώ αύριο!:mafia:

 

Σου ανέφερε μήπως τιμή;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

8 ευρω :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετά από ψάξιμο το βρήκα κι εγώ το πακέτο. Βέβαια το βρήκα στα 9,90. Που για 2,5 ευρώ ανά τεύχος πάλι καλή τιμή μού φαίνεται. Ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση που δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να βρεις όλα τα τεύχη πλέον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγώ έψαξα Χαλάνδρι σε 2 μεγάλα περίπτερα και δεν το βρηκα:crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  636
  • Reputation:   5724
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  5
  • With Us For:  901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν λίγο έκανα μια βόλτα στα περίπτερα και το πήρα και εγώ το πακετάκι.
Περίμενα λίγο καλύτερη έκδοση και λίγο μεγαλύτερο μέγεθος, αλλα μου αρέσουν οι δουλειές που έχει κάνει
το δίδυμο Jeph Loeb - Tim Sale οπότε χαλάλι τα 9.90ε
 
Να διαβάσουμε και κανα DC γιατί πολύ Marvel έχει πέσει τον τελευταίο καιρό. :cheers3:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

4 ώρες πριν, diotsoumas είπε:

Εγώ έψαξα Χαλάνδρι σε 2 μεγάλα περίπτερα και δεν το βρηκα

 Στο περίπτερο επί της Αγίας Παρασκευής στον Άγιο Γεώργιο το είχε μέχρι χθες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος μετά την ανάγνωση αυτής της σειράς. Σεναριακά αποδίδει αυτό που έχει σαν σκοπό από την αρχή. Να δείξει δηλαδή παραπάνω τον άνθρωπο Κλαρκ και τους προβληματισμούς που έχει για τον υπερηρωα Σουπερμαν. Το σχέδιο μ'αρεσε αρκετά, ειδικά τα δισέλιδα καρέ, που έδιναν παραπάνω συναίσθημα από λόγια. Τα χρώματα προσφέρουν κι αυτά από μεριάς τους ανάλογα βέβαια και με την εποχή.

 

Όσον αφορά την έκδοση, δεν μπορώ να πω ότι την θεωρώ κακή. Είναι σε καλό επίπεδο και τα εξώφυλλα και οι σελίδες. Τα θέματα που είχα ήταν ξεκάθαρα από το πως συμπεριφέρονται οι περιπτεράδες στα κόμικς. Έχε χάρη που δεν το έβρισκα αλλού, αλλιώς δεν θα πήγαινα να το πάρω από κει που το πήρα τελικά. Τα στιβάζει όρθια στην γωνία του περιπτέρου, κάτω στο πεζοδρόμιο. Πραγματικά τραγικό. Αλλά για να μην ξεφεύγω, Κάτι άλλο που μου έτυχε ήταν ότι δεν ήταν καλά ευθυγραμμισμένα τα συρραπτικά με αποτέλεσμα σε 2 από 4 τεύχη που έτυχε αυτό από ένα σημείο και μετά να πρέπει να προσέχω πως ανοίγω τις σελίδες για να μην χαλάσω κάτι. Πέρα από αυτά όμως, που νομίζω ότι απλά είναι θέμα τύχης, είμαι ικανοποιημένος από την έκδοση. Ακόμα και από το μέγεθος.

 

Δεν ξέρω αν είναι must buy αυτή η συλλογή, αλλά ως όχι και τόσο θερμός φίλος του ανθρώπου από ατσάλι πέρασα πάρα πολύ καλά και νομίζω αξίζει η αγορά του.

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.