Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ: ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΟΧΗ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δε θέλω να κατηγορήσω ολόκληρη την κοινότητα, υπάρχουν και αξιόλογα μέλη μεταξύ άλλων εκεί, αυτά θέλω να πιστεύω πως είναι μεμονωμένα περιστατικά και προσωπικά δεν έχω δει κάτι αντίστοιχο μέχρι στιγμής. Έπειτα στον άνθρωπο που κατέθεσε μια πληροφορία που μας αφορά όλους, δε νομίζω ότι είναι και τίποτε ιδιαίτερο να του βάλουμε έστω ένα like, πόσο μάλλον δε όταν μεταφέρουμε σε άλλη κοινότητα την πληροφορία αυτή, παρά να προσπαθεί να το περάσει στη ζούλα χωρίς καμία αναφορά. Αυτά είναι παιδιαρίσματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

9 ώρες πριν, Bilis είπε:

Η έκδοση θα συνεχιστεί με την εφημερίδα που θα κυκλοφορήσει εκτάκτως την Παρασκευή 13 Αυγούστου! :party4:

IMG_20210808_111403.thumb.jpg.ea1cf14c66009d31f780ab99537264ed.jpg

 

Παρεμπιπτόντως, άλλαξε κάτι στον συντάκτη για τις αναρτήσεις; Μου φάνηκε πιο δύσκολο να ανεβάσω αυτή τη φωτογραφία και έχω την εντύπωση πως αρκετές λειτουργίες λείπουν.

 

Ελπίζω τουλάχιστον το τέταρτο μέρος να δούμε στις 21 Αυγούστου και όχι τον Οκτώβρη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

λοιπον ο gr8 εκει ξερετε ποιος ειναι;; εγω!!! χαχα

 

ναι μονο gc υπαρχει στα ιντερνετς , anyway λες και εχω να χωρισω τιποτα με εσας  η τους αλλους, η μονη μου εγνοια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21474
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

10 ώρες πριν, Bilis είπε:

Η έκδοση θα συνεχιστεί με την εφημερίδα που θα κυκλοφορήσει εκτάκτως την Παρασκευή 13 Αυγούστου! :party4:

 

 Είδατε, τι έχετε να πείτε τώρα που κατηγορούσατε όλοι εσείς (και εγώ μαζί) την εφημερίδα για αναξιοπιστία;:lol:

 

Πάντως "Τα Νέα" έχουν ένα θέμα με την αλλαγή ημέρας κυκλοφορίας. Σταμάτησε την έκδοση όταν  ήταν η εφημερίδα να κυκλοφορήσει εκτάκτως Παρασκευή λόγω Αγίου Πνεύματος και την ξαναρχίζει πάλι Παρασκευή λόγω Δεκαπενταύγουστου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Ωραία νέα! Θα ήταν κρίμα να έμενε στη μέση! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1292
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Παντελής έλλειψη επαγγελματισμού  και σοβαρότητας εκεί στα Νέα...Θα βγει ο τρίτος τόμος τον Δεκαπενταύγουστο, ας βγάλουν τον τέταρτο τα Χριστούγεννα. Αν και έχω πάρει τους δυο πρώτους τόμους, δεν πρόκειται να πάρω τους υπόλοιπους μόνο και μόνο γιατί αρνούμαι να με εμπαίζουν, διότι αυτό προσωπικά το θεωρώ εμπαιγμό. Θα προτιμήσω την αγγλική έκδοση της"DC Comics Graphic Novel Collection" από την Eaglemoss που έχει και τα εξτραδάκια της.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Επιτέλους ένα καλό νέο. Τη ίδια μέρα DC και Marvel! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

3 ώρες πριν, mr-d είπε:

λοιπον ο gr8 εκει ξερετε ποιος ειναι;; εγω!!! χαχα

 

ναι μονο gc υπαρχει στα ιντερνετς , anyway λες και εχω να χωρισω τιποτα με εσας  η τους αλλους, η μονη μου εγνοια

Ενδεχομένως να βιαστηκαμε να βγάλουμε συμπεράσματα. Πάντως είναι κάτι που έχει γίνει επανειλημμένα με πληροφορίες που θεωρώ δεν υπήρχαν αλλού, γι αυτό και το επεσήμανα, προσωπικά. Εννοείται δεν έχουμε ουτε εμείς κάτι με το άλλο φόρουμ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, mr-d είπε:

λοιπον ο gr8 εκει ξερετε ποιος ειναι;; εγω!!! χαχα

 

ναι μονο gc υπαρχει στα ιντερνετς , anyway λες και εχω να χωρισω τιποτα με εσας  η τους αλλους, η μονη μου εγνοια

 

Το έχω καταλάβει από καιρό απ' τον τρόπο που γράφεις κι εκεί, απλώς περίμενα να το πεις ο ίδιος. Και αν υπήρχαν άλλα "ίντερνετς", γιατί δεν τα ανέφερες ούτε εκεί, ούτε εδώ τώρα; :)  Έπειτα ο Billis το είχε ανεβάσει 5 ώρες πριν το αναρτήσω κι εσύ πριν 4 ώρες (υπενθυμίζω ότι το σύστημα δε μετράει, ας πούμε, με μισάωρα, θα μπορούσε να είναι και λιγότερο από μία ώρα!). Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; Από κει και πέρα νομίζω πως αναφέρω τα αυτονόητα. Δε νομίζω εκεί να υπάρχει απαγόρευση στο ν' αναφέρεται η εδώ κοινότητα, όπως εδώ δεν υπάρχει αντίστοιχη στο ν' αναφέρεται εκείνη, ειδικά εφόσον κουβεντιάζουμε για πηγές που αφορούν υποψήφιους αναγνώστες/αγοραστές κόμικς. Υπάρχει κάποια από τις δύο κοινότητες (ή και άλλες κοινότητες εκτός φόρουμς) που δε θα αναδείκνυε με κάθε τρόπο τα διάφορα κόμικς που κυκλοφορούν; Οι πηγές μπορεί να προέρχονται απ' οπουδήποτε και εφόσον υπάρχουν κοινά μέλη, εάν κάποιος θέλει μπορεί να ενημερώνει τη μία από την άλλη κοινότητα. Δε νομίζω πως αποτελεί πρόβλημα, εκτός κι αν υπάρχουν κανονισμοί που αγνοώ. Το πρόβλημα είναι να "κάνουμε πως δε ξέρουμε". Προσωπικά πατάω like όπου πληροφορηθώ για κάποια επικείμενη νέα κυκλοφορία σε οποιαδήποτε κοινότητα πάρω χαμπάρι ότι το ανέδειξε πρώτη. Κάποιες φορές το κάνω και στις δύο, άλλωστε το like (ή η αναφορά πηγής), δεν κοστίζει τίποτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

16 ώρες πριν, Captain Cooper είπε:

 

Ελπίζω τουλάχιστον το τέταρτο μέρος να δούμε στις 21 Αυγούστου και όχι τον Οκτώβρη.

 

Για να δούμε... Τον Οκτώβριο τι γιορτές έχουμε; Την 28η Οκτωβρίου έχουμε την εθνική εορτή αλλά είναι και η Διεθνής Ημέρα Κινουμένου Σχεδίου! Βρε λες; :thinking:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

19 ώρες πριν, PowerRangers8 είπε:

Επιτέλους ένα καλό νέο. Τη ίδια μέρα DC και Marvel! 

 

Πιθανότατα τη Marvel θα τη δούμε από Πέμπτη μιας και οι κυκλοφορίες της Παρασκευής θα κυκλοφορήσουν Πέμπτη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2743
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πήρα το τρίτο τεύχος του Σούπερμαν σήμερα αλλά το τέταρτο δεν υπάρχει στις διαφημίσεις για την επόμενη εβδομάδα.

Οπότε που θα πάει το τζαναμπέτικο , θα το ολοκληρώσουμε κάποια στιγμή. :havefun: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Μας έχουν γαργαλίσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

1 ώρα πριν, MARIELOS είπε:

Πήρα το τρίτο τεύχος του Σούπερμαν σήμερα αλλά το τέταρτο δεν υπάρχει στις διαφημίσεις για την επόμενη εβδομάδα.

Οπότε που θα πάει το τζαναμπέτικο , θα το ολοκληρώσουμε κάποια στιγμή. :havefun: 

Πήρα κι εγώ το τρίτο τεύχος... Δεν κοίταξα ακόμα αν όντως δεν υπάρχει διαφήμιση μέσα στην εφημερίδα, αλλά από όσο θυμάμαι την διαφήμιση για τα νέα Σαββατοκύριακο της επόμενης εβδομάδας την βάζουν στο βήμα της Κυριακής... Οπότε όποιος πάρει το βήμα της Κυριακής αύριο ας μας το πει...

 

 

Υ.Γ. Επειδή ο περιπτεράς που πηγαίνω με  αφήνει να ξεφυλλήσω τις εφημερίδες που δεν έχουν περιτύλιγμα, ίσως αύριο που θα πάω για εφημερίδα την κοιτάξω να σας πω... Αν δεν το ξεχάσω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

On 9/8/2021 στο 6:31 ΜΜ, Captain Cooper είπε:

 

Πιθανότατα τη Marvel θα τη δούμε από Πέμπτη μιας και οι κυκλοφορίες της Παρασκευής θα κυκλοφορήσουν Πέμπτη.

Αν έβγαινε η Marvel την Πέμπτη τότε όσοι την έπαιρναν Πέμπτη θα την έπαιρναν Τετάρτη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21474
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πάντως και στο τρίτο τεύχος μέσα γράφει "Ιούνιος 2021", που σημαίνει ότι είχαν σκοπό να τα βγάλουν μάλλον όλα μαζί. Τώρα γιατί δεν το κάνανε, μόνο αυτοί ξέρουν!

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να ολοκληρωθεί την επόμενη εβδομάδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37709
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  11
  • Reputation:   84
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  979 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπερα σε ολους. Οπως μου ειχαν πει απο τις εκδοσεις Οξυ, θα βγουν και τα 4 τευχη. Δεν περιμενα να βγει σημερα το τριτο τευχος με Τα Νεα. Παντως το πηρα και αναμενω τον τεταρτο, ο οποιος ισως καθυστερισει, αφου στις προσφορες τις επομενης εβδομαδας δεν γινεται αναφορα για αυτον. Τουλαχιστον θα τον παρουμε καποια στιγμη και δεν θα σταματησει η σειρα στην μεση, οπως φοβοταν πολυς κοσμος.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

21 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Αν έβγαινε η Marvel την Πέμπτη τότε όσοι την έπαιρναν Πέμπτη θα την έπαιρναν Τετάρτη...

 

Μα Τετάρτη βράδυ βγήκε στο κέντρο και Πέμπτη στις υπόλοιπες περιοχές.. Εγώ την Πέμπτη το μεσημέρι πήρα τον τόμο από το κέντρο της Αθήνας αρκετές ώρες προτού κυκλοφορήσουν οι σαββατιάτικες εκδόσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 8/8/2021 στο 9:39 ΜΜ, mr-d είπε:

λοιπον ο gr8 εκει ξερετε ποιος ειναι;; εγω!!! χαχα

 

..... στα ιντερνετς , .....

Δεν  ηξερα οτι υπάρχουν  πολλά διαδίκτια .

 

 

On 13/8/2021 στο 11:10 ΠΜ, MARIELOS είπε:

το τέταρτο δεν υπάρχει στις διαφημίσεις για την επόμενη εβδομάδα.

 

δεν υπάρχει γιατι το αποφάσισαν στα ξαφνικα  αυτες τις ημέρες η σελιδοποιηση γίνεται μερες πριν ,αφήνοντας πρωτοσέλιδα και χώρο μέσα για κάτι εκτακτο .

 

ΤΕΥΧΟΣ 3 .Επιτέλους το αποφάσισαν ,αντε να διαβαστει και αυτο να γελάσουμε και λίγο .Ελπίζω να έχει γέλιο λαι αυτό σαν τα άλλα 2 . 

 

SUPERMANGIAKATHEEPOXI_0003.jpg  SUPERMANGIAKATHEEPOXI_0003z.jpg  Μεταφέρθηκαν στη βάση

 

On 8/8/2021 στο 10:24 ΜΜ, albertus magnus είπε:

Ωραία νέα! Θα ήταν κρίμα να έμενε στη μέση! 

 Στην μέση δεν θα έμενε .Αν δεν το έβγαζε η εφημερίδα θα έβγαινε αυτονομα (εξηγω πιο κάτω )

On 9/8/2021 στο 12:51 ΠΜ, Tsaklas είπε:

Ενδεχομένως να βιαστηκαμε να βγάλουμε συμπεράσματα. Πάντως είναι κάτι που έχει γίνει επανειλημμένα με πληροφορίες που θεωρώ δεν υπήρχαν αλλού, γι αυτό και το επεσήμανα, προσωπικά. Εννοείται δεν έχουμε ουτε εμείς κάτι με το άλλο φόρουμ. 

Οχι εμείς δεν έχουμε ( αν και θα έπρεπε κατα την αποψή μου ) εκείνοι έχουν .Ειδατε κανεναν απο αυτούς να ποστάρουν εδω ; να μοιράζονται νεες πληροφορίες με μας ;  καθόλου παραξενο να τους το έχουνε απαγορέψει .Με κάτι άτομα σαν τον ''δικαστη ''δεν το βρίσκω περιεργο .

 

On 13/8/2021 στο 5:13 ΜΜ, hudson είπε:

Πάντως και στο τρίτο τεύχος μέσα γράφει "Ιούνιος 2021", που σημαίνει ότι είχαν σκοπό να τα βγάλουν μάλλον όλα μαζί. Τώρα γιατί δεν το κάνανε, μόνο αυτοί ξέρουν!

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να ολοκληρωθεί την επόμενη εβδομάδα.

Και φυσικά γράφει ΙΟΥΝΙΟΣ 2021 ,Για να βγει ένα περιοδικό χρειάζεται ημέρες προετοιμασία ,θέλει 2-3 ημέρες τουλάχιστον να παει στο πρακτορείο και 2 + σχεδον να μπουν οι προσφορές στα νάυλον με τις εφημερίδες (τις βάζουν άνθρωποι ,δεν γίνονται μηχανικίνητα ) .που θα πει ότι τα περιοδικά ηταν  ήδη έτοιμα μη σου πω οτι ήταν ηδη και στο πρακττορείο (ΑΡΓΟΣ) Στο περιοδικό δεν γράφει πουθενα ΝΕΑ μονο ΟΞΥ ,αρα περιμένανε την αποφαση της εφημερίδας το τι θα κανει .Εγω τα περίμενα ήδη αυτόνομα .Το φταίξιμο είναι τής εφημερίδας και μόνο αυτηνής .Το αποφασίσαν τελευταία στιγμή ,σε μια ημέρα που δεν έχει και πολλες πωλήσεις . Τον ΣΟΥΠΥ τον έχουνε του πεταματού.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

4 ώρες πριν, Captain Cooper είπε:

 

Μα Τετάρτη βράδυ βγήκε στο κέντρο και Πέμπτη στις υπόλοιπες περιοχές.. Εγώ την Πέμπτη το μεσημέρι πήρα τον τόμο από το κέντρο της Αθήνας αρκετές ώρες προτού κυκλοφορήσουν οι σαββατιάτικες εκδόσεις.

Δεν το κατάλαβα ότι άλλαξε η μέρα κυκλοφορίας γιατί εκεί που τα αγοράζω 3 φέρνει και Παρασκευή μεσημέρι που τον αγόρασα είχε 3 ακόμη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πάντως που ξεφύλλησα το Βήμα της Κυριακής δεν βρήκα πουθενά διαφήμιση για τον Σούπερμαν στα Νέα την επόμενη εβδομάδα...:sad1: Μόνο για τον Τσιφόρο έλεγε... Αν κάποιος το έλεγξε καλύτερα και να μην το είδα ας το αναφέρει να γνωρίζουμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, Captain Cooper είπε:

 

Μα Τετάρτη βράδυ βγήκε στο κέντρο και Πέμπτη στις υπόλοιπες περιοχές.. Εγώ την Πέμπτη το μεσημέρι πήρα τον τόμο από το κέντρο της Αθήνας αρκετές ώρες προτού κυκλοφορήσουν οι σαββατιάτικες εκδόσεις.

 

Αυτό που λες φίλε είναι ανακριβές. Ρίξε μια ματιά εδώ. Και αυτές δεν είναι απαραίτητα όλες οι ημερομηνίες, αλλά μόνο όσες διεπίστωσα απ' τις σαρώσεις εξωφύλλων ορισμένων μελών τις συγκεκριμένες Τετάρτες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

1 ώρα πριν, Mandrake είπε:

 

Αυτό που λες φίλε είναι ανακριβές. Ρίξε μια ματιά εδώ. Και αυτές δεν είναι απαραίτητα όλες οι ημερομηνίες, αλλά μόνο όσες διεπίστωσα απ' τις σαρώσεις εξωφύλλων ορισμένων μελών τις συγκεκριμένες Τετάρτες.

 

Συγγνώμη για τη συνέχιση του offtopic αλλά δεν καταλαβαίνω τι είναι ανακριβές. Το ότι το πήρα την Πέμπτη; Μα το πήρα. Αν εννοείς ότι και άλλες φορές είχε κυκλοφορήσει πιο νωρίς στο κέντρο οπότε δε μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι κυκλοφόρησε μία ημέρα νωρίτερα αυτή τη φορά λόγω Δεκαπενταύγουστου δεκτό. Προσωπικά δεν κοίταξα άλλα περίπτερα εκτός κέντρου την Πέμπτη για να δω αν όντως υπήρχε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις τώρα, Captain Cooper είπε:

 

Συγγνώμη για τη συνέχιση του offtopic αλλά δεν καταλαβαίνω τι είναι ανακριβές. Το ότι το πήρα την Πέμπτη; Μα το πήρα. Αν εννοείς ότι και άλλες φορές είχε κυκλοφορήσει πιο νωρίς στο κέντρο οπότε δε μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι κυκλοφόρησε μία ημέρα νωρίτερα αυτή τη φορά λόγω Δεκαπενταύγουστου δεκτό. Προσωπικά δεν κοίταξα άλλα περίπτερα εκτός κέντρου την Πέμπτη για να δω αν όντως υπήρχε.

 

Εκ παραδρομής το έγραψα διότι διάβασα "Μια Τετάρτη" και όχι "Μα Τετάρτη" και ουσιαστικά έδειξα πως δεν είναι μόνο μία αλλά περισσότερες... Εγώ δε βρίσκομαι στην Αθήνα, επομένως στέκομαι στα λόγια των παιδιών εκεί. Αθηναίοι έγραψαν ότι Πέμπτες το παίρνουν απ' το κέντρο μόνο, οπότε θεώρησα πως αυτό ισχύει. Εάν τελικά τα βλέπετε σε όλη την Αττική τις Πέμπτες, τότε στο σύνολο κυκλοφορεί κάθε δεύτερη Πέμπτη και κάποιες φορές μπορεί να προκύψει Τετάρτη η διανομή του. Ότι επιβεβαιώνετε εσείς λοιπόν.

 

Υ.Σ. Εσύ ωστόσο ποιο αγόρασες Τετάρτη; Είναι κάποιο απ' τα παραπάνω ή έχεις να μας δώσεις ημερομηνία να καταχωρήσουμε και για άλλον τίτλο; :)

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

10 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

 

Εκ παραδρομής το έγραψα διότι διάβασα "Μια Τετάρτη" και όχι "Μα Τετάρτη" και ουσιαστικά έδειξα πως δεν είναι μόνο μία αλλά περισσότερες... Εγώ δε βρίσκομαι στην Αθήνα, επομένως στέκομαι στα λόγια των παιδιών εκεί. Αθηναίοι έγραψαν ότι Πέμπτες το παίρνουν απ' το κέντρο μόνο, οπότε θεώρησα πως αυτό ισχύει. Εάν τελικά τα βλέπετε σε όλη την Αττική τις Πέμπτες, τότε στο σύνολο κυκλοφορεί κάθε δεύτερη Πέμπτη και κάποιες φορές μπορεί να προκύψει Τετάρτη η διανομή του. Ότι επιβεβαιώνετε εσείς λοιπόν.

 

Υ.Σ. Εσύ ωστόσο ποιο αγόρασες Τετάρτη; Είναι κάποιο απ' τα παραπάνω ή έχεις να μας δώσεις ημερομηνία να καταχωρήσουμε και για άλλον τίτλο; :)

 

Δεν το αγόρασα Τετάρτη. Το αγόρασα Πέμπτη αλλά νωρίς. Άρα μπορεί απλά να έρχεται πάντα Πέμπτη πρωί στο κέντρο της Αθήνας μόνο. Ας επιβεβαιώσει κάποιος άλλος φίλος αν όντως κυκλοφόρησε και εκτός κέντρου την Πέμπτη.

 

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι έχω όντως πετύχει τόμο Πέμπτη πρωί στο κέντρο και παλιότερα τώρα που το σκέφτομαι αλλά δε θυμάμαι ποιον. Μάλλον κάποιος του Daredevil πρέπει να ήταν...

Επεξεργασία από Captain Cooper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωραία, ανακεφαλαίωση επειδή τα κάναμε λίγο σαλάτα. Στο κέντρο της Αθήνας ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ, θα βρεις έναν τόμο! Για τις υπόλοιπες περιοχές δε γνωρίζω, αλλά μέλη απ' την Αθήνα έχουν πει στο παρελθόν ότι δεν το βρήκαν στα περίπτερά τους. Από κει και πέρα στο κέντρο έχουν αναφέρει κάποιες φορές ότι είτε το είδαν, είτε το αγόρασαν κάποια μέλη την Τετάρτη και ημερομηνίες δίνω παραπάνω, οπότε για κάποιο λόγο (τον οποίο προς το παρόν αγνοούμε, εκτός κι αν κάποιος ρωτήσει το "Άργος" να μας πει) ορισμένες φορές κυκλοφορεί απ' την Τετάρτη. Προσωπικά θα ήθελα και προσπαθώ να καταχωρήσω στο αρχείο μου τουλάχιστον τις Τετάρτες αυτές, επομένως όποιος άλλος το είδε να κυκλοφορεί είτε στο κέντρο της Αθήνας, είτε σε άλλες περιοχές, είτε τέλος πάντων οπουδήποτε από την Ξάνθη μέχρι τη Γαύδο (δε μας ενδιαφέρει που!), ας το αναφέρει εδώ! :) Αναφέρομαι στα graphic novels της "Hachette" κι επειδή βγήκαμε αρκετά εκτός θέματος, ας τα μεταφέρει αν θέλει κάποιος moderator εκείθε.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  66
  • Reputation:   340
  • Achievement Points:  83
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

... και ενώ ούτε "Τα Νέα" ούτε "Το Βήμα" έκαναν κάποια αναφορά στο 4ο τεύχος, σήμερα πέτυχα αυτό:

 

https://www.tanea.gr/2021/08/13/media/to-savvato-me-ta-nea-nikos-tsiforos-xronografimata-souperman-ok/

 

"................

 

Mαζί

Σούπερμαν

Για πρώτη φορά στον ελληνικό Τύπο ο θρυλικός ήρωας σε κόμικς!

Ο πιο δημοφιλής και αγαπημένος υπερήρωας μικρών και μεγάλων επιστρέφει για να σώσει τη γη από τους κακούς.

Μια νέα συναρπαστική ιστορία σε πολυτελή έκδοση!

Ο άνθρωπος από ατσάλι!

Πιο γρήγορος και από σφαίρα!

Μπορεί να πηδήξει ψηλά κτίρια με ένα άλμα!

Μπορεί να αλλάξει το ρου πανίσχυρων ποταμών!

Ο εξωγήινος υπεράνθρωπος που θα μπορούσε κάλλιστα να υποδουλώσει την ανθρωπότητα, αλλά χάρη στο ήθος και την ακεραιότητα που του εμφύσησαν οι γήινοι, θετοί γονείς του, επέλεξε να την υπηρετεί.

 

........."

 

:thinking::notalk:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

53 min ago , destrier said:

 

Μπορεί να αλλάξει το ρου πανίσχυρων ποταμών!

 

Κι αναρωτιόμουνα κι εγώ τόσα χρόνια.... άραγε ο Σούπερμαν μπορεί να αλλάξει τον ρου πανίσχυρων ποταμών; :thinking:

Ευχαριστώ τους εκδότες που μου έλυσαν την απορία! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21474
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Επιτέλους ολοκληρώνετε και αυτό.

Μακάρι να δούμε και άλλα...από άλλη εφημερίδα όμως, ε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

28 λεπτά πριν, hudson είπε:

Επιτέλους ολοκληρώνετε και αυτό.

Μακάρι να δούμε και άλλα...από άλλη εφημερίδα όμως, ε!

 

Γιατί ρε συ, με τη συχνότητα που τα βγάζουν τα τεύχη τα Νέα, με 5-6 ολοκληρωμένες σειρές θα έχω ήδη γκριζάρει :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.