Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το μέλλον των κόμικς


Bouyio

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  37295
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  23
  • Reputation:   120
  • Achievement Points:  26
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1123 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από λίγη ώρα μου πέταξε μια διαφήμιση στο Instagram  που είχε να κάνει με το marvel unlimited.για οποίων δεν τυχαίνει να γνωρίζει ή δεν έδωσε μεγάλη σημασία το marvel unlimited είναι μια ψηφιακή βιβλιοθήκη στην οποία μπορείς να εγραφεις με μια συνδρομή και να έχεις πρόσβαση σε δεκάδες χιλιάδες κόμικς της marvel,με λίγα λόγια είναι κάτι σαν το Netflix θα έλεγε κάποιος αλλά για κόμικς.Απο την μια θεωρώ καταπληκτικό ότι υπάρχει κάτι τέτοιο από την άλλη μήπως αυτός θα είναι ο αφανισμός των κόμικς, μήπως κάποτε η καθημερινή ή η ίδια η Disney αποφασίσει πως είναι πιο κερδοφόρο να βγει μια πλατφόρμα που θα μπορείς να διαβάζεις το Μίκυ Μαους, το Ντόναλντ, το κόμικ κτλ. Μήπως μέσα στα επόμενα 20 χρόνια θα έχει σταματήσει η εκτύπωση περιοδικών; Εγώ κάνω κάποιες εικασίες απλά και ίσως να μην γίνει αυτή η μετάβαση ούτε σε έναν αιώνα αλλά θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψη σας πάνω στο θέμα. Έως αναγνώστες αλλά και ως συλλέκτες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  143
  • Reputation:   528
  • Achievement Points:  143
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10 λεπτά πριν, Bouyio είπε:

Πριν από λίγη ώρα μου πέταξε μια διαφήμιση στο Instagram  που είχε να κάνει με το marvel unlimited.για οποίων δεν τυχαίνει να γνωρίζει ή δεν έδωσε μεγάλη σημασία το marvel unlimited είναι μια ψηφιακή βιβλιοθήκη στην οποία μπορείς να εγραφεις με μια συνδρομή και να έχεις πρόσβαση σε δεκάδες χιλιάδες κόμικς της marvel,με λίγα λόγια είναι κάτι σαν το Netflix θα έλεγε κάποιος αλλά για κόμικς.Απο την μια θεωρώ καταπληκτικό ότι υπάρχει κάτι τέτοιο από την άλλη μήπως αυτός θα είναι ο αφανισμός των κόμικς, μήπως κάποτε η καθημερινή ή η ίδια η Disney αποφασίσει πως είναι πιο κερδοφόρο να βγει μια πλατφόρμα που θα μπορείς να διαβάζεις το Μίκυ Μαους, το Ντόναλντ, το κόμικ κτλ. Μήπως μέσα στα επόμενα 20 χρόνια θα έχει σταματήσει η εκτύπωση περιοδικών; Εγώ κάνω κάποιες εικασίες απλά και ίσως να μην γίνει αυτή η μετάβαση ούτε σε έναν αιώνα αλλά θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψη σας πάνω στο θέμα. Έως αναγνώστες αλλά και ως συλλέκτες.

Εγώ πιστεύω πως τα πράγματα όπως τα γνωρίζουμε, το πηγαίνω στο περίπτερο και αγοράζω περιοδικό κ.α., θα αλλάξουν και σύντομα μάλιστα. Το αργότερο σε 10-15 χρόνια τα έντυπα κόμικς θα είναι μια ανάμνηση... Μπορεί να μην υπάρχει καν η Καθημερινή τότε, αφού ήδη οι εφημερίδες δεν πουλάνε... Εγώ πιστεύω πως θα έχει πτωχεύσει και κόμικς θα υπάρχουν μόνο στις οθόνες των τάμπλετ και των κινητών μας και οι παλιές αναμνήσεις μας στις βιβλιοθήκες.... Τουλάχιστον, αυτό είναι μόνο μια εικασία! :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.