Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αν θέλατε να εκδώσετε ένα βιβλίο η ένα γκράφικ νόβελ/ κόμικ ποιον εκδοτικό οίκο θα διαλέγατε;


Donald Duck

Αν θέλατε να εκδώσετε ένα βιβλίο ή ένα γκράφικ νόβελ, ποιον εκδοτικό οίκο θα επιλέγατε;  

11 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  143
  • Reputation:   528
  • Achievement Points:  143
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1231 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι εκδοτικοί οίκοι στην Ελλάδα! Πατάκη, Ψυχογιός, Κέδρος και βέβαια οι εκδόσεις Λέσχη Φίλων Κόμικς! Εσείς όμως ποιον εκδοτικό οίκο θα επιλέγατε σε περίπτωση που θέλατε να εκδώσετε ένα κόμικ ή ένα βιβλίο;;;; :thinking: Μπορείτε να βρείτε έναν εκδοτικό για να εκδώσετε ένα κόμικ σε σκληρόδετη έκδοση ή μπορείτε να βρείτε έναν εκδοτικό για να εκδώσετε ένα βιβλίο με μαλακό εξώφυλλο! Μπορείτε να μου πείτε τι πιστεύετε και εσείς!!! Τέλος, σας εύχομαι να εκδώσετε κάποτε το βιβλίο που έχετε στο νου σας όπως το θέλετε εσείς! :cheers3:

 

Επεξεργασία από Donald Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  267
  • Reputation:   991
  • Achievement Points:  350
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1130 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

1 από βιβλίο ψυχογιός

2 από κόμικς δεν ξέρω αλλά η λέσχη είναι κι εκδοτικός οίκος ???????????????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35245
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

@Donald Duck Βάλε βρε και μια δημοσκόπηση με επιλογές των εκδοτικών να ψηφίσουμε :) Δες εδώ πως, για μένα να φτιάξεις μια ερώτηση για βιβλίο και μία για κόμκ :) 

@GeorgeMarkatatosworld01 Φυσικά και η Λέσχη Φίλων Κόμικς έχει τις δικές της εκδόσεις :) Μεταξύ αυτών οι Περιπέτειες του Περτουίλαμπι από τον Don Rosa και τον Λανφέστ του Τρόυ όπου έχουν εκδοθεί ήδη δύο άλμπουμ και έρχονται και τα επόμενα. Και οι δύο εκδόσεις είναι ιδιαίτερα πολυτελείς, σκληρόδετες, με καλή ποιότητα χαρτιού. Το πρώτο έχει βγει σε πολύ μικρό αριθμό κομματιών και τα περισσότερα, αν όχι όλα τα αντίτυπα φέρουν την υπογραφή του Don Rosa. Είναι εξαντλημένο και που και που η Λέσχη βρίσκει κάποια κομμάτια και τα πουλάει, αλλά εξαφανίζονται γρήγορα. Τα άλμπουμ του Λανφέστ μπορείς να τα βρεις στο e-shop της Λέσχης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36896
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  143
  • Reputation:   528
  • Achievement Points:  143
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1231 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:thanks:

Επεξεργασία από Donald Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Donald Duck changed the title to Αν θέλατε να εκδώσετε ένα βιβλίο η ένα γκράφικ νόβελ/ κόμικ ποιον εκδοτικό οίκο θα διαλέγατε;

  • Member ID:  32289
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  332
  • Reputation:   2092
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  9
  • With Us For:  2387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Στην περίπτωση του βιβλίου θα διάλεγα Ψυχογιός η Πατάκη. Πιστεύω ότι κάνουν καλύτερο promotion τις εκδόσεις τους σε σχέση με αντίστοιχες του κλάδου.

Όσον αφορά τα κόμικ, δύσκολο να επιλέξεις, πιστεύω είναι ανάλογα στο είδος της δημιουργίας που έχεις στο μυαλό σου και την ποιότητα στην οποία θέλεις να εκδοθεί.

:thinking: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35245
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ για graphic novel θα πήγαινα μάλλον με τις Εκδόσεις Μικρός Ήρως που πρόσφατα άρχισαν να βγάζουν δουλειές Ελλήνων δημιουργών, αν και θα μου άρεσε και στον Πατάκη λόγω ποιότητας έκδοσης. Τώρα για βιβλίο νομίζω ότι θα ήμουν ανάμεσα σε Ψυχογιό, Πατάκη και Μεταίχμιο, επειδή όμως ξέρω ότι αν έγραφα οτιδήποτε, θα ήταν αστυνομικό μυστήριο, θα έκλινα προς την τρίτη εκδοτική.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.