Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θεωρείτε πως η συλλογή της Marvel από την Hachette θα συνεχίσει μετά τους 60 τόμους;


nikolas12

Πιστεύετε πως η συλλογή της Marvel από την Hachette θα συνεχίσει μετά τους 60 τόμους;  

50 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3872
  • Reputation:   35161
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

DSC_0207.JPG.0dd2f61636bb12b841bbf6343c13c771.jpg

 

Ο @Manitou προτείνει, ο Νικόλας εκτελεί. Θεωρείτε λοιπόν ότι η συλλογή της Marvel θα συνεχίσει μετά τους 60 τόμους ή θα σταματήσει εκεί; Εγώ θεωρώ ότι αφού έχει συνεχιστεί σε κάποιες χώρες όπως η Ουγγαρία ή η Τσεχία (δε θυμάμαι ποιος είχε δώσει τις πληροφορίες) και επειδή από δικές μου πηγές έχω μάθει ότι το τιράζ είναι μεγάλο και οι πωλήσεις είναι καλές, πιστεύω ότι θα συνεχίσει και μετά τους 60 τόμους. Εσείς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3544 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Για κάποιο λόγο δεν πιστεύω ότι θα συνεχίσει. Ήδη είναι απίστευτο ότι ξεκίνησε μια τέτοια συλλογή στην Ελλάδα. Το να ξεπεράσει κιόλας τον αρχικό σχεδιασμό των 60 τόμων θα είναι πραγματικά από τα άγραφα. Θα δείξει όμως. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4441
  • Reputation:   34551
  • Achievement Points:  4508
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Είμαι σίγουρος ότι θα συνεχίσει. Δεν μπορεί να έβγαλαν 120 παραμύθια από τη Χρυσή συλλογή και να μη συνεχίσουν αυτό...100% σίγουρος είμαι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  187
  • Reputation:   1772
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Χωρίς να έχω εσωτερική πληροφόρηση και ίσως εκφράζοντας ευσεβείς πόθους, έχω μια βεβαιότητα πως θα συνεχιστεί. Άλλωστε αν κρίνω απ'την περιοχή μου , που πουλάει σταθερά άνω των 10 τόμων σε μια μικρή κωμόπολη, μάλλον πάει καλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2205
  • Reputation:   21868
  • Achievement Points:  2244
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2342 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πιστεύω ότι θα συνεχίσει. Αν και όλα εξαρτιόνται από την γενική κατάσταση που θα επικρατήσει τους επόμενους μήνες τόσο στην Ελλάδα όσο και γενικότερα στον κόσμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  442
  • Reputation:   2486
  • Achievement Points:  445
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2375 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Και εγώ ψήφισα ότι θα συνεχίσει, στην αρχή το να ξεπεράσει τους 60 τόμους το θεωρούσα πολύ δύσκολο έως αδύνατο. Τώρα θεωρώ ότι η συλλογή έχει πάρει τον δρόμο της και έχει

τουλάχιστον μία σταθερή βάση πελατών που την αγοράζουμε οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μην συνεχίσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1673 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Το έχω πει και στην Κρυστάλλινη Σφαίρα, πιστεύω πως θα συνεχιστεί. Απ' όσο ξέρω συνεχίστηκε σε όλες τις χώρες που κυκλοφόρησε οπότε δεν βλέπω γιατί εδώ να γίνει το αντίθετο, ειδικά εφόσον υπάρχει σταθερό κοινό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10067
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4335 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Θα ήθελα να συνεχιστεί...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  677
  • Reputation:   3594
  • Achievement Points:  678
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πιστεύω πως θα συνεχιστεί,βέβαια βαστάω μικρό καλάθι.  

 

Συν πως αν συνεχιστεί,σίγουρα κατά μεγάλη πιθανότητα θα πήγαινε με βάση την δεύτερη εξηντάδα της Αγγλικής συλλογής.Που όπως αναφέρει ο kaneda στην "Κρυστάλλινη Σφαίρα",έχει (μάλλον) λίγες ιστορίες που κυκλοφόρησαν παλαιότερα στην Ελλάδα. 

Οπότε είναι μια χαρά  και για όσους δεν θέλουν επανεκδόσεις.

 

Τέλος,ενα μικρό παραθυράκι το οποίο ειναι άσχετο με το θέμα:

 

Αν δεν θέλουν οι υπεύθυνοι να συνεχιστεί,πλέον μπορούν να βγάλουν κάτι παρόμοιο σε DC αν θέλουν.Βγήκε πρόσφατα στην Αγγλία από την Hatchette η συλλογή DC Heroes and Villains (ψάξτε το αν θέλετε).Βέβαια υποθετικά θα αργούσε πολύ να έρθει στην Ελλάδα,αν ερχόταν.Πάντως εγώ περιμένω να βγουν λίγα τεύχη ακόμα ώστε να δω αν είναι σαν τη συλλογή "Marvel's Mightiest Heroes" ή την "Marvel Graphic Novel Collection" στη μορφή,αν και σημάδια δείχνουν πως είναι σαν τη δεύτερη.

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1120
  • Reputation:   7064
  • Achievement Points:  1185
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1669 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Κι εγώ είμαι της άποψης ότι θα ξεπεράσει τους 60 τόμους η συλλογή με τα χίλια!Όμως θα προτιμούσα να μην συνεχιστεί άμεσα η συλλογή αλλά αφού ξεπεράσουμε κάπως το πλήγμα στην οικονομία λόγω κορονοιού και περιμένοντας λίγη ανάκαμψη στην οικονομία!Πιστεύω ότι αν συνεχιστεί ο κόσμος να μην δουλεύει και να ελπίζει να σταματήσει το "άνοιξε-κλείσε" των καταστημάτων και πολύ περισσότερο όσοι ασχολούνται με την εστίαση όχι μόνο μπορεί να σταματήσει απρόσμενα η συνέχεια της 60άδας αλλά και να μην ξανασυνεχιστεί!Μπορεί αυτή την στιγμή να έχει κάποια απήχηση η συλλογή αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν και κάποιοι που θα ήθελαν να αγοράσουν την συλλογή αλλά δεν μπορουν γιατί πρέπει να πληρώσουν άλλες υποχρεώσεις!Ένα παράδειγμα είναι ότι σιγά-σιγά όλο και πληθαίνουν αυτοί που πουλάνε τόμους της συλλογής που είχαν αγοράσει!

Δεν ξέρω το πόση απήχηση έχει η συλλογή παρότι πιστεύω ότι είναι πολύ φθηνοί οι τόμοι γι αυτά που προσφέρουν!

Αυτή είναι η γνώμη μου παρότι θα ήθελα την συνέχεια της συλλογής για τουλάχιστον μια 5ετία!:pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4189
  • Reputation:   32827
  • Achievement Points:  4368
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Θέλω να συνεχίσει γιατί μόνο τότε θα έχω ελπίδες να δω το Death of Stacys και γενικά κλασικές ιστορίες που μ΄ενδιαφέρουν.
Αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος ότι θα συνεχίσει.
Απαντάω όχι και εύχομαι να διαψευστώ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35874
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  89
  • Reputation:   264
  • Achievement Points:  89
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1494 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Η ΣΥΛΛΟΓΉ ΘΑ ΣΥΝΕΧΊΣΕΙ!:ego: ΑΛΛΑ, αν τα δούνε σκούρα στην οικονομία θα φύγουν όπως έγινε το 2010. :kabouris: Προσωπικά θα ήθελα να εκδώσουν και την συλλογή με τον Ντρεντ.:gun2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  352
  • Reputation:   3014
  • Achievement Points:  357
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ ψήφισα πως η συλλογή θα συνεχιστεί. Μακάρι να συνεχιστεί. :pray: Μια ματιά να ρίξει κανείς στην δεύτερη 60άδα θα δει ιστοριάρες. Πολλοί κλασσικοί τόμοι από τον 20ο αιώνα καθώς και επικά crossover που έχουν γράψει ιστορία. Σημειώστε ιστορίες. The Coming of Galactus, The Life and the Death of Captain Marvel, Warlock, The Korvac Saga, Death of the Stacys, Kree-Skrull War, Marvel What If? και φυσικά ο τόμος που όλοι περιμένουμε... Howard the Duck. :) Πιστεύω, αν συνεχιστεί η συλλογή, ότι τα καλύτερα έρχονται! :up:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12959
  • Reputation:   94848
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4643 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είμαι κι εγώ από αυτούς, φίλε @nikolas12, που πιστεύει (κι ελπίζει) ότι η συλλογή θα συνεχιστεί και μετά το πέρας των 60 τόμων. Από την στιγμή που κι άλλες αγορές (που ίσως να είναι και πιο μικρές από την δική μας) έχουν ζήτηση στους τόμους, δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να μην επεκταθούν κι εδώ. Βέβαια, όλα θα εξαρτηθούν από την πορεία των πωλήσεων, αλλά κι αυτός ο τομέας (κρίνοντας από την κουβέντα που κάνουμε εδώ) πάει καλά. :)

 

Προσωπικά εύχομαι ολόψυχα να συνεχιστεί το εγχείρημα, μιας και είναι μία σειρά που με έφερε σε επαφή με κλασικές στιγμές γνωστών υπερηρώων (είτε solo, είτε σε groups). Άλλες μου άρεσαν, άλλες μου κίνησαν το ενδιαφέρον, άλλες δεν με ξετρέλαναν κι άλλες είχαν την αμέριστη προσοχή μου. Όλες, όμως, χάρηκα που τις διάβασα. Κι αυτό το οφείλω σε αυτή την συλλογή. :clap2:

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2612
  • Reputation:   16015
  • Achievement Points:  2662
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5334 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Και εγω θελω να πιστευω οτι θα συνεχισει! Μακαρι! Εχουμε καιρο ακομα μεχρι να ολοκληρωθει στα 60 και ελπιζω οι πωλησεις και το ενδιαφερον του κοσμου να επιτρεψουν στην εταιρια να το το συνεχισει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.