Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιος είναι ο λόγος της σπανιότητας του ΚΟΜΙΞ #55


jimmy mcduck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 27/1/2021 στο 12:53 ΜΜ, ManaLeak13 είπε:

Eγω θα σου πω απο προσωπικη εμπειρια.Ξεκινησα Σεπτεμβριο να ολοκληρωσω τη συλλογη μου με 36 τευχη να λειπουν(φυσικα και το 55 μεσα).Απο τοτε εως τωρα το 55 το εχω πετυχει το λιγοτερο 20 φορες μπορει και 25+(τιμες απο 7 εως 70 αλλου παππα ευαγγελιο αυτο!).Εν αντιθεση δεν εχω πετυχει ποτε μου το 1,πετυχα μια φορα το 2(κ το αγορασα αναγκαστικα) ,1 φορα το 6 και απο 4-5 φορες τα 3 4 5 7 8. Η αναζητηση μου ειναι σχεδον καθημερινη αρα αυτο μπορει να βγαλει ενα ενδεικτικο στατιστικο στοιχειο για αν ειναι οντως το 55 το πιο σπανιο.Τι πιστευω εγω(πες το και σενεριο συνομοσιας) : Το 55 συγκεκριμενα εχει αγοραστει μαζικα πριν χρονια(και κρυφτει) απο τα γνωστα συγκεκριμενα ατομα ετσι ωστε να διαμορφωσουν νεα τιμη αγορας(προς το συμφερον τους) και βγαινει προς πωληση ενα τευχος στο τοσο ωστε να συντηρειται αυτη η φημη. Επισης εχει δημιουργηθει ενα κλιμα γυρω του οτι ειναι το πιο σπανιο και μολις βγαινει ολοι πεφτουν απο πανω να το αγορασουν(εντομεταξι μπορει να μην εχουν ουτε 5 τευχη απο την 20αδα but still...).Βοηθαει το γεγονος οτι ειναι διπλο τευχος που αποτι φαινεται ειχε τυπωθει σε λιγοτερα αντιτυπα συγκριτικα με τα υπολοιπα,ομως εγω θα πω οτι και τα 13,25,37,49 αποτελουν εξισου διπλα ενισχυμενα τευχη και δεν βλεπω να γινεται τετοιος χαμος γυρω απο αυτα.Αμα το συγκρινουμε και με το 49(που εχουν πες μισο χρονο διαφορα) και πουμε οτι η εκδοτικη ειχε οντως προβληματα/περιορισμους στο τιραζ,γιατι να μην ειναι και το 49 εξισου σπανιο? Για μενα τα πιο σπανια,δυσευρετα και φυσικα ακριβα ειναι τα 1 και 2 τα οποια παρα πολυ δυσκολα διατιθενται προς πωληση, σε κατασταση 8/10 και πανω ακομα πιο δυσκολο. Προσοχη ,δεν το βγαζω ευκολο νουμερο για αποκτηση,απλα το κατατασσω στην ιδια σπανιοτητα με 4 5 6 κλπ απλα οτι ο χαμος γυρω απο αυτο δεν ειναι φυσιολογικος.

 

Ακριβώς έτσι παρουσιάζεται και σε αυτή την αγγελία που λήγει σήμερα. 100 ευρώ προς το παρόν.

 

capture3.jpg

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

20 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Ακριβώς έτσι παρουσιάζεται και σε αυτή την αγγελία που λήγει σήμερα. 100 ευρώ προς το παρόν.

 

Eχοντας εντρυφήσει περισσοτερο περι ΚΟΜΙΞ σε σχεση με το αρχικο μου ποσταρισμα, με διαφορες αγοραπωλησιες στο ενδιαμεσο. αυτη τη στιγμη που μιλαμε το #55 ειναι κατα κορον το πιο σπανιο και το πιο ακριβο τευχος της συλλογης (ακομα και απο το #2). Δηλαδη οσο και να το πουλησεις θα στο αγορασουν,κατι που δεν ισχυει για τα υπολοιπα δυσκολα νουμερα. Ειναι το τευχος-κλειδι για οσους κυνηγανε να κλεισουν τη συλλογη. 

Οπότε τα 100 ,αν με ρωτας ,οχι δεν μου φαινονται εξωφρενικο ποσό ουτε εκτος πραγματικοτητας. Δεν αποκλυω να το δουμε να πουλιεται σε τιμες 120-150 στο κοντινο μελλον.

 

Το επομενο που θα δεις μελλοντικα σε επισης εξωφρενικες τιμες θα ειναι το 300 , διοτι διαδοθηκε η λοξα πως η πληρης συλλογη ειναι αυτη που περιεχει και τα 3 διαφορετικα οπισθοφυλλα. Μαρκετινιστικες μπουρδες για μενα ,κανενα απολυτως νοημα να τα χεις 3 φορες.Ειδικα ενα τευχος γεματο με κακιστες ιστοριες.Ο καθης με τα γουστα του βεβαια. 

 

 

:havefun:

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.