Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιος είναι ο λόγος της σπανιότητας του ΚΟΜΙΞ #55


jimmy mcduck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Καθώς διάβαζα κόμικς στο κρεβάτι μου χθες μου γεννήθηκε η απορία , γιατί το ΚΟΜΙΞ #55 της 1ης περιόδου είναι αν όχι το πιο σπάνιο ένα από τα πιο σπάνια τεύχη της 1ης περιόδου. Πέρα από το ότι είναι διπλό πανηγυρικό τεύχος έχει κάποια  άλλη ιδιαιτερότητα; :thinking:

 

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με διαφωτίσει ;

 

IMG_20210127_094809.thumb.jpg.0d9e0a3ce00a4674604baed809b4227f.jpg

 

Υ.Γ δεν ήμουν σίγουρος αν το θέμα έπρεπε να το καταχωρήσω στην ενότητα μπλα μπλα ή στο ΚΟΜΙΞ . 

Επεξεργασία από jimmy mcduck
  • Like 14
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36177
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  156
  • Reputation:   842
  • Achievement Points:  165
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντα ειχα αυτή την απορία, δεν μου έρχεται τίποτα στο μυαλό, μήπως σε αυτό οφείλεται ο αριθμός (55); Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, πραγματικά. 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Eγω θα σου πω απο προσωπικη εμπειρια.Ξεκινησα Σεπτεμβριο να ολοκληρωσω τη συλλογη μου με 36 τευχη να λειπουν(φυσικα και το 55 μεσα).Απο τοτε εως τωρα το 55 το εχω πετυχει το λιγοτερο 20 φορες μπορει και 25+(τιμες απο 7 εως 70 αλλου παππα ευαγγελιο αυτο!).Εν αντιθεση δεν εχω πετυχει ποτε μου το 1,πετυχα μια φορα το 2(κ το αγορασα αναγκαστικα) ,1 φορα το 6 και απο 4-5 φορες τα 3 4 5 7 8. Η αναζητηση μου ειναι σχεδον καθημερινη αρα αυτο μπορει να βγαλει ενα ενδεικτικο στατιστικο στοιχειο για αν ειναι οντως το 55 το πιο σπανιο.Τι πιστευω εγω(πες το και σενεριο συνομοσιας) : Το 55 συγκεκριμενα εχει αγοραστει μαζικα πριν χρονια(και κρυφτει) απο τα γνωστα συγκεκριμενα ατομα ετσι ωστε να διαμορφωσουν νεα τιμη αγορας(προς το συμφερον τους) και βγαινει προς πωληση ενα τευχος στο τοσο ωστε να συντηρειται αυτη η φημη. Επισης εχει δημιουργηθει ενα κλιμα γυρω του οτι ειναι το πιο σπανιο και μολις βγαινει ολοι πεφτουν απο πανω να το αγορασουν(εντομεταξι μπορει να μην εχουν ουτε 5 τευχη απο την 20αδα but still...).Βοηθαει το γεγονος οτι ειναι διπλο τευχος που αποτι φαινεται ειχε τυπωθει σε λιγοτερα αντιτυπα συγκριτικα με τα υπολοιπα,ομως εγω θα πω οτι και τα 13,25,37,49 αποτελουν εξισου διπλα ενισχυμενα τευχη και δεν βλεπω να γινεται τετοιος χαμος γυρω απο αυτα.Αμα το συγκρινουμε και με το 49(που εχουν πες μισο χρονο διαφορα) και πουμε οτι η εκδοτικη ειχε οντως προβληματα/περιορισμους στο τιραζ,γιατι να μην ειναι και το 49 εξισου σπανιο? Για μενα τα πιο σπανια,δυσευρετα και φυσικα ακριβα ειναι τα 1 και 2 τα οποια παρα πολυ δυσκολα διατιθενται προς πωληση, σε κατασταση 8/10 και πανω ακομα πιο δυσκολο. Προσοχη ,δεν το βγαζω ευκολο νουμερο για αποκτηση,απλα το κατατασσω στην ιδια σπανιοτητα με 4 5 6 κλπ απλα οτι ο χαμος γυρω απο αυτο δεν ειναι φυσιολογικος.

  • Like 12
  • Respect 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Μπορεί να είναι όπως τα λες φίλε  @ManaLeak13  καθόλου απίθανο ούτε σενάριο συνωμοσίας  :lol: . Πάντως δεν ξέρω που ψάχνεις αλλά το 1 το χω δει δεκάδες  φορές και τα υπόλοιπα σχετικά μικρά νούμερα (από το 20 ή και 30  και κάτω) αλλά δεν δίνω και πολύ σημασία αφού την έχω όλη τη σειρά από  μαζική αγορά στα 2 € το τεύχος  . Από την άλλη το 55 δεν το χω δει 20 φορές που λες και σίγουρα όχι κάτω από 25€.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, jimmy mcduck είπε:

το 1 το χω δει δεκάδες 

Και εγω αλλα σε καταστασεις απαραδεκτες που δεν δικαιολογουν αυτα που ζητανεΤο βρηκα 2 φορες σε αριστες καταστασεις αλλα απο ατομα που εχω αναφερει πολλακις πως αρνουμαι να αγορασω και ας μην το βρω ποτε(VagPan και Jim Roupas/Sawyer),ο δευτερος ειμαι σχεδον σιγουρος πουλαγε και το πλαστο κιολας.Επισης αμα ξερεις καποιον που να το πουλαει ή εχεις τροπο να το βρεις,στειλε μου.Αναζητω τα 1 4 6 7 8 12 15 (κατα προτιμηση οχι τιμες δασκαλου :reap: )

 

3 λεπτά πριν, jimmy mcduck είπε:

Από την άλλη το 55 δεν το χω δει 20 φορές που λες και σίγουρα όχι κάτω από 25€.

2 ή 3 φορες που το πετυχα στα 7 ευρω ,ήταν προφανως απο αγνοια του πωλητη ή βαρεμαρα αναζητησης.Αμα κοιτας γενικα αγγελιες στο Market ειναι ενας κυριος που αγορασα εχει τα πρωτα νουμερα ταριφα 100  απο 6 κ μετα στα 60 ,ε το 55 το ειχε στα 7 !Ενα αλλο παλικαρι που ειχα αγορασει πριν μηνες ,μαλλον πουλουσε τη συλλογη του πατερα του,20αδα τιμες δασκαλου αλλα τα νουμερα 37 και απο 49-59 τα ξεπουλησε στα 7 ευρο το ενα,οπου καποιος υπερτυχερος προλαβε και τα σηκωσε στο λεπτο !! Τις υπολοιπες φορες εννοειται στο 50ρι το πετυχα(εγω δοξα το θεο και τον κυριο που μου το πουλησε τον οποιον τον υπερευχαριστω, το απεκτησα στα 15 αλλα κατασταση 6/10). Στα 70 το πετυχα 2 φορες απο 2 πολυ αγενεις "κυριους" που νομιζαν οτι εχουν στην κατοχη τους το μοναδικο αντιτυπο προς πωληση αλλα τελως παντων...

  • Like 6
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

9 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Και εγω αλλα σε καταστασεις απαραδεκτες που δεν δικαιολογουν αυτα που ζητανεΤο βρηκα 2 φορες σε αριστες καταστασεις αλλα απο ατομα που εχω αναφερει πολλακις πως αρνουμαι να αγορασω και ας μην το βρω ποτε(VagPan και Jim Roupas/Sawyer),ο δευτερος ειμαι σχεδον σιγουρος πουλαγε και το πλαστο κιολας.Επισης αμα ξερεις καποιον που να το πουλαει ή εχεις τροπο να το βρεις,στειλε μου.Αναζητω τα 1 4 6 7 8 12 15 (κατα προτιμηση οχι τιμες δασκαλου :reap: )

 

2 ή 3 φορες που το πετυχα στα 7 ευρω ,ήταν προφανως απο αγνοια του πωλητη ή βαρεμαρα αναζητησης.Αμα κοιτας γενικα αγγελιες στο Market ειναι ενας κυριος που αγορασα εχει τα πρωτα νουμερα ταριφα 100  απο 6 κ μετα στα 60 ,ε το 55 το ειχε στα 7 !Ενα αλλο παλικαρι που ειχα αγορασει πριν μηνες ,μαλλον πουλουσε τη συλλογη του πατερα του,20αδα τιμες δασκαλου αλλα τα νουμερα 37 και απο 49-59 τα ξεπουλησε στα 7 ευρο το ενα,οπου καποιος υπερτυχερος προλαβε και τα σηκωσε στο λεπτο !! Τις υπολοιπες φορες εννοειται στο 50ρι το πετυχα(εγω δοξα το θεο και τον κυριο που μου το πουλησε τον οποιον τον υπερευχαριστω, το απεκτησα στα 15 αλλα κατασταση 6/10). Στα 70 το πετυχα 2 φορες απο 2 πολυ αγενεις "κυριους" που νομιζαν οτι εχουν στην κατοχη τους το μοναδικο αντιτυπο προς πωληση αλλα τελως παντων...

 

Έγινε αν πάρει τίποτα  καλό το μάτι μου θα σε ενημερώσω (και σίγουρα όχι σε τιμές δασκάλου  :hit:καθώς θα ήταν κλοπή)   .    :lefta:

 

Πάντως και τα 7€ για εμένα πολλά είναι σε σχέση με τα 2€ που το πήρα .  :lol: 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

12 λεπτά πριν, jimmy mcduck είπε:

Έγινε αν πάρει τίποτα  καλό το μάτι μου θα σε ενημερώσω (και σίγουρα όχι σε τιμές δασκάλου  :hit:καθώς θα ήταν κλοπή)   .    :lefta:

 

Πάντως και τα 7€ για εμένα πολλά είναι σε σχέση με τα 2€ που το πήρα . 

Σε ευχαριστω :up: Καλα εσυ οντως πετυχες το ντιλ του αιωνα 600-700 πληρη συλλογη,κ απ οτι εχω δει στα βιντεο σου σε αριστη κατασταση !:clap2:Δυστυχως πλεον στις μερες μας κανενας δεν χαριζει,ισα ισα χτυπανε ολοι στα ισια μη σου πω και παραπανω ,τις τιμες του δασκαλου ! Πηγα τις προαλλες να αγορασω τα 4 7 8 16(στα 80/60/60/30) ,ζητησα εκπτωση και μου ειπε μπορω να σου κοψω 10 ευρω!!!:bash:Μολις εστειλα σκρινσοτ καταλογο δασκαλου,η απαντηση ηταν "δεν μαρεσει το υφακι σου ,τραβα παρτον απαυτον εγω τοσο τα πουλαω" .Θες να τους δωσεις λεφτα και ειναι τοσο βλακες και τα απορριπτουν :omg:

Επεξεργασία από ManaLeak13
  • Like 6
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

 

6 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Σε ευχαριστω :up: Καλα εσυ οντως πετυχες το ντιλ του αιωνα 600-700 πληρη συλλογη,κ απ οτι εχω δει στα βιντεο σου σε αριστη κατασταση !:clap2:Δυστυχως πλεον στις μερες μας κανενας δεν χαριζει,ισα ισα χτυπανε ολοι στα ισια μη σου πω και παραπανω ,τις τιμες του δασκαλου ! Πηγα τις προαλλες να αγορασω τα 4 7 8 16(στα 80/60/60/30) ,ζητησα εκπτωση και μου ειπε μπορω να σου κοψω 10 ευρω!!!:bash:Μολις εστειλα σκρινσοτ καταλογο δασκαλου,η απαντηση ηταν "δεν μαρεσει το υφακι σου ,τραβα παρτον απαυτον εγω τοσο τα πουλαω"

 

Δυστυχώς τι να κάνουμε λιγοστεύουν όσο πάει οι λογικοί πωλητές αλλά για να τα πωλούν τόσο σημαίνει ότι κάποιοι  :Ungry:τα αγοράζουν .Εντάξει εγώ όντως έτυχα λαχείο και ήταν μαζί και τα πρώτα 50 τεύχη  της β περιόδου στην ίδια τιμή. 

Επεξεργασία από jimmy mcduck
  • Like 8
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πριν 11 (!) χρόνια, υπήρξε σε αυτό το φόρουμ, μια "Μελέτη για την κοστολόγηση του περιοδικού ΚΟΜΙΞ".

Σε αυτή τη μελέτη, υπήρξε αναφορά και στο τεύχος #55.

 

Μελέτη για την κοστολόγηση του περιοδικού ΚΟΜΙΞ

 

 

  • Like 13
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε @archon . Άρα δεν ξέρουμε τον ακριβή λόγο που το ΚΟΜΙΞ #55 έχει βαφτιστεί το πιο σπάνιο τεύχος της σειράς. Επίσης φαντάζομαι πως μιας και έχον περάσει 11 χρόνια από τότε οι τιμές για κάποια τεύχη θα έχουν διαφοροποιηθεί. Αλλά  οι περισσότερες τιμές που είδα μου φάνηκαν λογικές και με τα σημερινά δεδομένα ιδίως για τα πρώτα τεύχη.

Επεξεργασία από jimmy mcduck
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

 

[...]Είναι το #37, που μαζί με το #55 ήταν πιο σπάνιο. Βγήκαν σε λιγότερα αντίτυπα λόγω του ότι ήταν διπλό τεύχος, και εκείνη την περίοδο έπαιζε περιορισμός στις σελίδες που μπορούσε να βγάλει ο Τερζό. Επομένως ένα διπλό τεύχος, σήμαινε μικρότερο τιράζ. Αυτά παρεμπιπτόντως είναι εικασίες που είχαμε εδώ και καιρό, τις οποίες επιβεβαίωσε ο Ντέιβιντ Τερζόπουλος, σε κουβέντα που κάναμε πριν 3-4 χρόνια περίπου στα γραφεία του. [...]

 

Τώρα για ποιον λόγο δεν ισχύει το ίδιο για το #49, δεν γνωρίζω. Πιθανώς να ήταν συνολικοί περιορισμοί και όχι ανά τεύχος, σίγουρα θα έπαιξαν και μάρκετινγκ, μιας και απ' ό,τι θυμάμαι το #55 ήταν το μόνο (ή από τα λίγα) που εξαντλήθηκε δύο φορές από τον κατάλογο, μιας και σε ένα γράμμα είπαν πως «βρήκαν» ξεχασμένα τεύχη στις αποθήκες τους.

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  37052
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2709
  • Achievement Points:  386
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1167 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Καλησπέρα. Θα ήθελα να απευθύνω μια ερώτηση στον φίλτατο @jimmy mcduck. Ψάχνω κι εγώ εδώ και πολύ καιρό να βρω προσφορές για να επεκτείνω τη συλλογή μου με τα ΚΟΜΙΞ Α' περιόδου αλλά δεν έχω βρει πουθενά αντίστοιχες των 2ευρώ. Συνήθως κυμαίνονται από 10 έως και 20ευρώ, ειδικά για τα παλαιότερα τεύχη. Γνωρίζεις που μπορώ να βρω κι εγώ τέτοιες τιμές;

 

Υ.Γ Είμαι καινούριο μέλος και δε γνωρίζω αν είναι το κατάλληλο μέρος για να κάνω αυτή την ερώτηση. Ελπίζω να δείξετε κατανόηση. 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

@DM64007 Δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει ότι αγόρασα  μονοκοπανιά όλη την σειρά. Για αυτό έβγαινε 2 με 3 € το τεύχος. Αν τα παίρνεις μεμονωμένα λογικό είναι να μην μπορείς να βρεις τέτοια τιμή. 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37052
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2709
  • Achievement Points:  386
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1167 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Σε ευχαριστώ πολύ μου έλυσες την απορία. Δεν το είχα καταλάβει.

  • Like 4
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37094
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  8
  • Reputation:   78
  • Achievement Points:  9
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 hours ago, DM64007 said:

Καλησπέρα. Θα ήθελα να απευθύνω μια ερώτηση στον φίλτατο @jimmy mcduck. Ψάχνω κι εγώ εδώ και πολύ καιρό να βρω προσφορές για να επεκτείνω τη συλλογή μου με τα ΚΟΜΙΞ Α' περιόδου αλλά δεν έχω βρει πουθενά αντίστοιχες των 2ευρώ. Συνήθως κυμαίνονται από 10 έως και 20ευρώ, ειδικά για τα παλαιότερα τεύχη. Γνωρίζεις που μπορώ να βρω κι εγώ τέτοιες τιμές;

 

Υ.Γ Είμαι καινούριο μέλος και δε γνωρίζω αν είναι το κατάλληλο μέρος για να κάνω αυτή την ερώτηση. Ελπίζω να δείξετε κατανόηση. 

Αν θέλεις καλές τιμές, προσπάθησε να ψάχνεις για αγγελίες στο FB ή σε ειδικά σάιτ αγγελιών. Υπάρχουν πολλές τρελλές τιμές, αλλά εγώ έχω πέσει και σε πωλήσεις του περιοδικού ΚΟΜΙΞ για 2€. Αν προσπαθήσεις πολύ πάντα βρίσκεις κάτι.;)

  • Like 7
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  144
  • Reputation:   977
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Επίσης μέχρι και πριν λίγους μήνες (αν θυμάστε, τότε που ήταν όλα ανοιχτά ακόμα :crying:) με λίγο ψάξιμο και ελάχιστη τύχη, μπορούσε να βρει κάποιος και στα διάφορα παλαιοβιβλιοπωλεία στο Μοναστηράκι και αλλού, πολλά τεύχη (όχι "περίεργα" και πολύ μικρά νούμερα φυσικά) με 3-4 € το πολύ. 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37052
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2709
  • Achievement Points:  386
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1167 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές. Δυστυχώς όπως αναφέρει ο @Nino, η αναζήτηση έχει γίνει αρκετά δύσκολη λόγω του κλίματος.:( Όντως @KingArthurκάνοντας μια καλύτερη έρευνα βρίσκεις ελάχιστες "καλές" τιμές, με μειονέκτημα βέβαια πως δεν γνωρίζεις πάντα την αληθινή ποιότητα του περιοδικού μέσα από την φωτογραφία του πωλητή. Για την ώρα πρέπει να αρκεστούμε στην ηλεκτρονική αναζήτηση......:collapse:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33881
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δες εδώ πχ. Δεν είδα λεπτομέρειες αλλά έχει τεύχη με 3-4 ευρω

 

https://www.facebook.com/groups/1441793522723001/permalink/2928073854094953/?sale_post_id=2928073854094953

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μπαρούφες λένε όλοι για να κονομήσουν.. Τι σπάνιο και χαζομάρες, τίποτα δεν είναι σπάνιο αν έχεις υπομονή και ΔΕΝ έχεις λογική :hit:

Αντε, το ανέβασα στο Facebook το βάζω κι εδώ. Προσωπική συλλογή δεν πωλείται τίποτα (κάτω από 80€ έκαστο) :firedevil::confuse:

Ξέρω, ξέρω, πολλοί θέλετε να με :pesta:και να με :slap: αλλά εγώ σας αγαπάω... :kisses:

 

FB_IMG_1615101599613.thumb.jpg.c5b086871abb4103ff36136225ba66eb.jpg

 

  • Like 1
  • Respect 3
  • Αστείο 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1953
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5531 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ποίος είναι ο δάσκαλος;

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

 Αυτός που έχει το παλαιοβιβλιοπωλείο comicsmania έχει και site αν θες να δεις. 

  • Like 3
  • Μπέρδεμα 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

ΤΟ COMICSMANIA ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ SITE.ΒΑΣΙΚΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΤΕΥΧΗ ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ.ΠΑΙΡΝΕΙς ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙς

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  144
  • Reputation:   977
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

22 hours ago, Uncle Scrooge McDuck said:

Μπαρούφες λένε όλοι για να κονομήσουν.. Τι σπάνιο και χαζομάρες, τίποτα δεν είναι σπάνιο αν έχεις υπομονή και ΔΕΝ έχεις λογική :hit:

Αντε, το ανέβασα στο Facebook το βάζω κι εδώ. Προσωπική συλλογή δεν πωλείται τίποτα (κάτω από 80€ έκαστο) :firedevil::confuse:

Ξέρω, ξέρω, πολλοί θέλετε να με :pesta:και να με :slap: αλλά εγώ σας αγαπάω... :kisses:

 

FB_IMG_1615101599613.thumb.jpg.c5b086871abb4103ff36136225ba66eb.jpg

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: Είσαι ... Θεός !!!! :lol:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37052
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2709
  • Achievement Points:  386
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1167 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

13 hours ago, jimmy mcduck said:

 Αυτός που έχει το παλαιοβιβλιοπωλείο comicsmania έχει και site αν θες να δεις. 

Και μάλιστα φαίνεται να υπάρχουν αρκετά διαθέσιμα.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  168
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  212
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1138 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 λεπτό πριν, DM64007 είπε:

Και μάλιστα φαίνεται να υπάρχουν αρκετά διαθέσιμα.

Ναι αλλα ειναι λιγο ακριβα ολα.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37052
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2709
  • Achievement Points:  386
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1167 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Όντως γιατί βλέπω ότι μετά το τεύχος 200 αρχίζουν οι τιμές να πέφτουν στα 3ευρώ

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37224
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  278
  • Reputation:   1512
  • Achievement Points:  305
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1119 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Ναι, πέφτουν οι τιμές επειδή οι ιστορίες αλλοιώνονται και φεύγουν οι ωραίες μειώνονται οι σελίδες κτλ

 

Για αυτό και ο ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ σταμάτησε το συμβόλαιo με την Disney.:crying:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37224
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  278
  • Reputation:   1512
  • Achievement Points:  305
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1119 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Για φτηνά παλιά κόμικς κοιτάξτε εδώ!!! :thinking: 

 

 

Άμα σας αρέσει κάνε εγγραφή https://bit.ly/3rAISTj

Επεξεργασία από ΣΚΡΟΥΤΖ ΜΑΚ ΝΤΑΚ TV
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33881
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

13 λεπτά πριν, ΣΚΡΟΥΤΖ ΜΑΚ ΝΤΑΚ TV είπε:

Ναι, πέφτουν οι τιμές επειδή οι ιστορίες αλλοιώνονται και φεύγουν οι ωραίες μειώνονται οι σελίδες κτλ

 

Για αυτό και ο ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ σταμάτησε το συμβόλαιo με την Disney.:crying:

 

Του πήρε όμως εννιά χρόνια για να το καταλάβει. :lol:

  • Like 2
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37224
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  278
  • Reputation:   1512
  • Achievement Points:  305
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1119 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

3 λεπτά πριν, Manitou είπε:

 

Του πήρε όμως εννιά χρόνια για να το καταλάβει. :lol:

Θα συμφωνήσω

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.