Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗ ΒΑΜΒΑΚΕΡΗ ΜΑΣΚΑ-ΑΡΚΑΣ-ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ


olyssesmoore

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34576
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

14 ώρες πριν, albertus magnus είπε:

 

 

 

 

 

Εγω Τεταρτη Πεμπτη μπαινω σε site που εχουν μαζεμενες τις προσφορες των εφημεριδων και αναλογως κανω τις παραγγελιες μου. Το κανω πλεον ετσι γιατι πολλες φορες στο παρελθον ειχα ανακαλυψει αργα καποια προσφορα που με ενδιεφερε και μετα ετρεχα να τα βρω.

 

Ποιο εννοείς? Θέλω να βρω τα βιβλία του Ξενόπουλου που είχε η Real το Νοέμβριο και το Δεκέμβριο και τα έχασα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7072
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

3 ώρες πριν, Manitou είπε:

 

Ποιο εννοείς? Θέλω να βρω τα βιβλία του Ξενόπουλου που είχε η Real το Νοέμβριο και το Δεκέμβριο και τα έχασα!

Ξέρεις ποιά βιβλία του Ξενόπουλου έχασες;Αν δεν γνωρίζεις μπορείς να πας στην σελίδα στο Facebook "Προσφορές Εφημερίδων" και να περιηγηθείς μέχρι να βρεις αυτά που ψάχνεις!

Όταν βρεις τα φύλλα που ψάχνεις α)σημείωσε τις ημερομηνίες κυκλοφορίας και ζήτα τα από τον περιπτερά αν μπορεί,β)πάρε τηλέφωνο στον υπεύθυνο για τις προσφορές της real και ρώτα τον με ποιον τρόπο μπορείς να τα προμηθευτείς και γ)άρχισε να ψάχνεις βιβλιοπωλεία ή κέντρα τύπου μήπως αρχίσανε να τα πουλάνε,κυρίως σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη για τις υπόλοιπες περιοχές κλάφτα Χαράλαμπε!:sad1::lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2612
  • Reputation:   16027
  • Achievement Points:  2662
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5335 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

17 hours ago, olyssesmoore said:

Σε ποια προσφορά αναφέρεσαι;Μήπως ήταν η σειρά "Βιβλιοθήκη Τέχνης : Οι μεγαλοφυιες" ή η σειρά βιβλίων "Βιβλιοθήκη Ιούλιος Βερν" στην real news;Πάντως εγώ έτρεχα και για τις 2 συλλογές

 

Σε δυο συλλογες αναφερθηκα και φυσικα τις καταλαβες αμεσως ποιες ειναι που δινανε διαφορετικα τευχη την ιδια Κυριακη.

 

Αυτο με την Τεχνη καταφερα και τα βρηκα ολα και τα 24 αλλα λογω μπερδεματος (εγινε λιγο χαος στις σημειωσεις μου που ειχα μαζι) 2 τα αγορασα διπλα. Αλλα μικρο το κακο νομιζω. Αλλη φορα θα ειμαι πιο οργανωμενος.

 

Με τον Ιουλιο Βερν δεν καταφερα να βρω εκεινες τις Κυριακες μια λιστα καπου με το ποσα θα δωσει συνολικα ή ποια ειναι οποτε τελικα αγορασα 21 διαφορετικα (τωρα τα μετρησα για να στο γραψω) και εμεινα ικανοποιημενος. Αν εχεις συνολικο αριθμο ή λιστα δωσε την να ξερω και εγω ποσα εχασα.

 

 

5 hours ago, Manitou said:

Ποιο εννοείς? Θέλω να βρω τα βιβλία του Ξενόπουλου που είχε η Real το Νοέμβριο και το Δεκέμβριο και τα έχασα!

 

Του Γρηγοριου Ξενοπουλου ειναι τρελη fan η συμβια μου οποτε τα κυννηγαμε παντου (πολλα ειχαμε βρει ανα τα χρονια στο παζαρι στου ΣΕΚΒ που το χασαμε φετος λογω κοβιντ κιολας). Οποτε εννοειται αυτα τα παιρνουμε καθε Κυριακη.  Και μας εχει κατσει καλα γιατι ενω ειχαμε ηδη αρκετα, απο ολα οσα εχει δωσει μονο 1 το ειχαμε ηδη (το οποιο το πηραμε να το εχουμε διπλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7072
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

10 λεπτά πριν, albertus magnus είπε:

 

Σε δυο συλλογες αναφερθηκα και φυσικα τις καταλαβες αμεσως ποιες ειναι που δινανε διαφορετικα τευχη την ιδια Κυριακη.

 

Αυτο με την Τεχνη καταφερα και τα βρηκα ολα και τα 24 αλλα λογω μπερδεματος (εγινε λιγο χαος στις σημειωσεις μου που ειχα μαζι) 2 τα αγορασα διπλα. Αλλα μικρο το κακο νομιζω. Αλλη φορα θα ειμαι πιο οργανωμενος.

 

Με τον Ιουλιο Βερν δεν καταφερα να βρω εκεινες τις Κυριακες μια λιστα καπου με το ποσα θα δωσει συνολικα ή ποια ειναι οποτε τελικα αγορασα 21 διαφορετικα (τωρα τα μετρησα για να στο γραψω) και εμεινα ικανοποιημενος. Αν εχεις συνολικο αριθμο ή λιστα δωσε την να ξερω και εγω ποσα εχασα.

 

 

 

Του Γρηγοριου Ξενοπουλου ειναι τρελη fan η συμβια μου οποτε τα κυννηγαμε παντου (πολλα ειχαμε βρει ανα τα χρονια στο παζαρι στου ΣΕΚΒ που το χασαμε φετος λογω κοβιντ κιολας). Οποτε εννοειται αυτα τα παιρνουμε καθε Κυριακη.  Και μας εχει κατσει καλα γιατι ενω ειχαμε ηδη αρκετα, απο ολα οσα εχει δωσει μονο 1 το ειχαμε ηδη (το οποιο το πηραμε να το εχουμε διπλο.

Για την σειρά του Ιούλιου Βερν δεν έχω κάπου μια λίστα,όμως μαζί με την τελευταία μου αγορά "Η διαθήκη ενός εκκεντρικού" νομίζω ότι έχω 38 βιβλία στο σύνολο!Κάποτε είχα μια λίστα αλλά η μάνα μου θα πρέπει να την πέταξε!Την είχα πάνω στο ψυγείο νόμιζω πάνω από 5 χρόνια...Επειδή δεν τα είχα βρει όλα τα βιβλία του Ιούλιου Βερν(όσα έχω στην κατοχή μου από την σειρά) στην εφημερίδα άρχισα να τα ψάχνω στα βιβλιοπωλεία "πολιτεία","καλοκάθης","greekbooks.gr" αλλά και στα metabook.gr  και vendora.gr μήπως τα πουλάει κάποιος μεταχειρισμένα...Μόνο στο greekbooks είχε τα βιβλία με αρίθμηση και κάπως μπόρεσα να βρω την λίστα...αλλά πιστεύω ότι είναι κι άλλα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2612
  • Reputation:   16027
  • Achievement Points:  2662
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5335 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Ευχαριστω για τις πληροφοριες! Καλα αφου δεν εχει αριθμηση πανω δεν τρελενομαι να τα βρω ολα. Ετσι κι αλλιως δεν φαινεται κατι ημιτελες στην βιβλιοθηκη μου. Ετσι κι αλλιως ειχα και αλλα του Βερν απο αλλες εκδοσεις. Και φυσικα να πω εδω οτι ο Βερν ηταν απο τις πρωτες μου λογοτεχνικες αγαπες στην ηλικια των 10-12 χρονων και εξιταρε την φαντασια μου πολυ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34576
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 ώρα πριν, albertus magnus είπε:

 

Σε δυο συλλογες αναφερθηκα και φυσικα τις καταλαβες αμεσως ποιες ειναι που δινανε διαφορετικα τευχη την ιδια Κυριακη.

 

Αυτο με την Τεχνη καταφερα και τα βρηκα ολα και τα 24 αλλα λογω μπερδεματος (εγινε λιγο χαος στις σημειωσεις μου που ειχα μαζι) 2 τα αγορασα διπλα. Αλλα μικρο το κακο νομιζω. Αλλη φορα θα ειμαι πιο οργανωμενος.

 

Με τον Ιουλιο Βερν δεν καταφερα να βρω εκεινες τις Κυριακες μια λιστα καπου με το ποσα θα δωσει συνολικα ή ποια ειναι οποτε τελικα αγορασα 21 διαφορετικα (τωρα τα μετρησα για να στο γραψω) και εμεινα ικανοποιημενος. Αν εχεις συνολικο αριθμο ή λιστα δωσε την να ξερω και εγω ποσα εχασα.

 

 

 

Του Γρηγοριου Ξενοπουλου ειναι τρελη fan η συμβια μου οποτε τα κυννηγαμε παντου (πολλα ειχαμε βρει ανα τα χρονια στο παζαρι στου ΣΕΚΒ που το χασαμε φετος λογω κοβιντ κιολας). Οποτε εννοειται αυτα τα παιρνουμε καθε Κυριακη.  Και μας εχει κατσει καλα γιατι ενω ειχαμε ηδη αρκετα, απο ολα οσα εχει δωσει μονο 1 το ειχαμε ηδη (το οποιο το πηραμε να το εχουμε διπλο.

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω με εσένα. Μόνο που εμείς δεν το πήραμε πρέφα έγκαιρα και έχουμε ξεκινήσει με τη νέα χρονιά. Και ψάχνω τα προηγούμενα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2612
  • Reputation:   16027
  • Achievement Points:  2662
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5335 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

2 hours ago, Manitou said:

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω με εσένα. Μόνο που εμείς δεν το πήραμε πρέφα έγκαιρα και έχουμε ξεκινήσει με τη νέα χρονιά. Και ψάχνω τα προηγούμενα.

 

Κοιτα εγω που μενω Αθηνα πρωτα κοιταγα στην Ομονοια που συνηθως κρατανε προηγουμενα Κυριακατικα. Και επισης κοιταω και μεσα στην εφημεριδα αν γραφει πληροφοριες για παλια τευχη κτλ Επιπλεον κανα δυο φορες εχω παρει γρηγορες πληροφοριες απο το facebook (ασχολουμαι ελαχιστα μια φορα το μηνα μπαινω αλλα καποιες φορες ειναι χρησιμο). Εστειλα μηνυμα εκει απευθειας στην εφημεριδα που μπορω να βρω παλια τευχη και αναλογα επραξα. Το "εθνος" μαλιστα (αν δεν κανω λαθος και ηταν αλλη εφημεριδα) θυμαμαι οτι μιλησα με υπευθυνο διανομης και με ρωτησε αν ξερω ακριβη διευθυνση του ψιλικατζιδικου-περιπτερου ωστε να τα στειλει εκει με το ονομα μου πανω ωστε να τα αγορασω και με βολεψε απιστευτα. Ηταν κατι βιβλια θυμαμαι που ειχαν βγει σπουδαιες ταινιες απο αυτα (κουρδιστο πορτοκαλι κτλ).

 

Οποτε θα ελεγα (αν δεν το εχεις κανει ηδη) να ρωτησεις για αρχη απευθειας την εφημεριδα αν εχουν στοκ παλια τευχη (μαζι με προσφορες) και αν μπορουν να σε εξυπηρετησουν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.