Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα από την εκδοτική "Μικρός Ήρως" (2021)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15849
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Λαργκο και ξερο ψωμι!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23551
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2944 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

ΟΚ φάτε ξερό ψωμί τώρα. Δεν μπορώ να καταλάβω το κοινό του περιοδικού και της εκδοτικής. Στορμ & Ντρεντ, σα να λέμε τελευταία συναυλία Σκόρπιονς και Πυξ Λαξ

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34891
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τώρα το είδα αυτό που λέει ο @ Kurdy Malloy

 

269745324_4683415111697488_6859167873105522275_n.jpg

 

WTF ρε παιδιά; Πιο αγαπημένες ιστορίες ο Στορμ και ο Ντρεντ και όχι το Kill or be Killed και ο Λάργκο! Πιο αγαπημένη στήλη τα Κόμικς Νέα που ξέρουμε μήνες πριν και λιγότερο τα όμορφα editorials του @ Ionas Aggelis  και του @ PhantomDuck . Ενώ ήδη έχουμε λίγους ήρωες, θέλουν ακόμα λιγότερους. Λάργκο Γουίντς ολοκληρωμένος μόνο εναλλάξ με Στορμ αντί για κάθε τεύχος. Μάλιστα πιο πολλοί προτιμούν Στορμ ολοκληρωμένο σε κάθε τεύχος παρά Λάργκο! 

 

Και τέλος αυτόνομη έκδοση θέλουν για Δικαστή Ντρεντ λες και δεν έχει ξαναυπάρχει και οι λιγότεροι ενδιαφέρονται για Λάγκο και Kill or be Killed; Ειλικρινά ρε παιδιά τι στο διάολο γίνεται; Είμαστε εδώ μια κρυφή κάστα κομιξόφιλων που λατρεύουμε Λάργκο ενώ στον κόσμο περνάει αδιάφορο; Καλός ο Ντρεντ, αλλά υπάρχουν καλύτερες ιστορίες του και σε καλύτερες εκδόσεις π.χ της SEΛINI. Τι να αυτονομηθούν αυτές οι καινούριες ιστορίες που μόνο για συμπληρωματικές σε πολυθεματικό κάνουν; Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά το κοινό, δεν καταλαβαίνω που απευθύνεται. Για ακόμα μία φορά δυστυχώς καμία προτίμηση στις ιστορίες που από εδώ μέσα νομίζαμε ότι σκίζουν. Καημένε Λάργκο στο ένα περιοδικό έβλεπες την πλάτη του Παιδιού Πάνθηρα και τώρα βλέπεις των καινούριων ιστοριών Στορμ και Ντρεντ. Τι να πεις...

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

"Βρίζουμε" τους εκδοτικούς μετά. Είναι και το κοινό όμως... Είχα την αίσθηση ότι οι περισσότεροι ενδιαφέρονταν για Λάργκο (μ'αρεσε κι εμένα η πρώτη επαφή που είχα με τον ήρωα) και Killed or be Killed. Παίζει όντως όπως λέει ο @ nikolas12   να είμαστε τόσοι λίγοι εδώ που ούτε καν επαφή έχουμε τελικά εκ του αποτελέσματος με το γενικότερο κλίμα. Για αυτόνομη σειρά πάντως για εμένα στο κεφάλι ακόμα και τώρα είναι το Killed or be Killed η "σωστή" απάντηση.

Επεξεργασία από StefanosPap
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33895
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

 Και εγώ το είδα και εξεπλάγην. Είναι αυτά που λέμε κατά καιρούς. Απέχουν πολλές φορές τα δικά μας θέλω εδώ μέσα με αυτά των αναγνωστών εκεί έξω. Και αυτό ισχύει για όλα. Και για αυτά και για τα Ντίσνεϋ και για όλα. Στορμ και Ντρεντ λοιπόν μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

15 λεπτά πριν, Manitou είπε:

 Και εγώ το είδα και εξεπλάγην. Είναι αυτά που λέμε κατά καιρούς. Απέχουν πολλές φορές τα δικά μας θέλω εδώ μέσα με αυτά των αναγνωστών εκεί έξω. Και αυτό ισχύει για όλα. Και για αυτά και για τα Ντίσνεϋ και για όλα. Στορμ και Ντρεντ λοιπόν μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Για το Στορμ δεν έχω άποψη, γιατί ούτε είχα με τον συγκεκριμένο κάποια επαφή προηγουμένως ούτε ακόμα διάβασα τα δικά του στα 3 τεύχη. Για τον Ντρεντ όμως, μόνο για το όνομα τον ψήφισαν; Γιατί δεν μπορείς να πεις ότι είναι και οι καλύτερες ιστορίες αυτές που μπήκαν. Ήταν οκ

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δεν υπάρχει ελπίδα στην Ελλάδα όσο τα μυαλά είναι κολλημένα...

  • Like 5
  • Αστείο 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6949
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2927 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εγώ θα πω απλά,

 

Σίγουρα αυτοί που ψηφίζουν είναι οι ίδιοι που αγοράζουν το περιοδικό;

 

Από την ψηφοφορία συμπεραίνω ότι ψήφισαν άσχετοι, χαχαχα 

  • Like 7
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Eγώ θα έλεγα στον Ανεμοδουρά να θεωρήσει άκυρη τη δημοσκόπηση (μιας και τ΄αποτελέσματα είναι τουλάχιστον περίεργα, για να μην πω αναξιόπιστα) και να βγάλει αυτόνομο Λάργκο :)

Κάποια πράγματα δεν χρειάζονται διαπραγμάτευση.
Largo Winch και Kill or be Killed είναι με διαφορά οι καλύτερες σειρές που φιλοξενεί το περιοδικό.
Δεν πάει η πλειοψηφία να λέει ό,τι θέλει :)

  • Like 14
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21497
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τραγικά αποτελέσματα.:antekale:

Μήπως κάποιοι μπέρδεψαν το 1 με το 4:::thinking::lol:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94429
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. :) 

 

Ο Ντρεντ μού άρεσε στις "Ολοκληρωμένες Υποθέσεις", αλλά οι ιστορίες που φιλοξενούνται εδώ δεν είναι οι χαρακτηριστικές του ήρωα. Όσον αφορά τον Στορμ, σίγουρα αυτό που με μάγεψε είναι το φανταστικό του σχέδιο, αλλά στον τομέα του σεναρίου, δεν είναι και στα καλύτερά του. 

 

Όπως και να το κάνουμε, πάντως, και οι δύο αυτοί τίτλοι δεν πιάνουν μία μπροστά στον Λάργκο. Το "Kill or be killed" δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου, αλλά από τον ενθουσιασμό σας, υποπτεύομαι ότι θα διαβάσω κάτι καλό.

 

Θέλω να ελπίζω ότι πολλοί είδαν την ψηφοφορία σαν πλάκα και δεν ψήφισαν με την λογική. Ο Λεωκράτης, πριν προχωρήσει σε κάποια ενέργεια, θα πρέπει να λάβει υπόψιν του και τους πραγματικούς εραστές των κόμικς που είμαστε μαντρωμένοι στο GC! :P 

 

 

:beer:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1185 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πάντως, τουλάχιστον ο Στορμ έχει υπέροχο σχέδιο, μέσα στο οποίο "βυθίζεται" το μάτι σου, ακόμη και αίσχος να είναι η πλοκή και το σενάριο της ιστορίας. Ο Ντρεντ είναι εντελώς απαίσιος. Αφού η πλειοψηφία θέλει να διατηρηθεί η υπάρχουσα δομή, ας διατηρηθεί. Όμως τουλάχιστον ας βάλουν ιστορίες του δικαστή απ' την δεκαετία του '80 και του '90 κι όχι αυτές τις σύγχρονες μεν χάλια δε ιστορίες που έχει τώρα. Επίσης, αυτό το φοβερό κόμικ ονόματι Μισέλ Βαγιάν, γιατί τό έβγαλαν; Να πω την αλήθεια, δεν έχω -δυστυχώς- το τεύχος στο οποίο φιλοξενήθηκε η ιστορία του Μισέλ, όμως είδα κάτι εικόνες στο διαδίκτυο και  μιλάμε για απίθανο οφθαλμόλουτρο! Είναι κρίμα λοιπόν τέτοια ωραία κόμικς να μένουν αδημοσίευτα και να μένουμε κολλημένοι στα ίδια και τα ίδια.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21497
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

34 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Επίσης, αυτό το φοβερό κόμικ ονόματι Μισέλ Βαγιάν, γιατί τό έβγαλαν; Να πω την αλήθεια, δεν έχω -δυστυχώς- το τεύχος στο οποίο φιλοξενήθηκε η ιστορία του Μισέλ, όμως είδα κάτι εικόνες στο διαδίκτυο και  μιλάμε για απίθανο οφθαλμόλουτρο! Είναι κρίμα λοιπόν τέτοια ωραία κόμικς να μένουν αδημοσίευτα και να μένουμε κολλημένοι στα ίδια και τα ίδια.

Μακάρι τη θέση του "Ντρεντ" και του "Στορμ" να την έπαιρνε ο "Μισέλ Βαγιάν".

Αλλά από ότι θυμάμαι σε μια ανάλογη ψηφοφορία που είχε γίνει για το "Μπλεκ", ο "Μισέλ Βαγιάν" είχε πολύ χαμηλή βαθμολογία σε σχέση με τους άλλους ήρωες και μάλιστα λίγο πιο πάνω ήταν ο "Λάργκο". Και τότε δυστυχώς  ο "Λάργκο" δεν είχε πολύ πέραση.

Δεν μπορώ να καταλάβω, εδώ στο site είμαστε η μειοψηφία τελικά:thinking:.

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94429
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

41 λεπτά πριν, hudson είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω, εδώ στο site είμαστε η μειοψηφία τελικά:thinking:.

 

Απλά δεν είμαστε εμπορικοί, αλλά περισσότερο μερακλήδες! :D 

 

 

:beer:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

8 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

WTF ρε παιδιά; Πιο αγαπημένες ιστορίες ο Στορμ και ο Ντρεντ και όχι το Kill or be Killed και ο Λάργκο! Πιο αγαπημένη στήλη τα Κόμικς Νέα που ξέρουμε μήνες πριν και λιγότερο τα όμορφα editorials του @ Ionas Aggelis  και του @ PhantomDuck . Ενώ ήδη έχουμε λίγους ήρωες, θέλουν ακόμα λιγότερους. Λάργκο Γουίντς ολοκληρωμένος μόνο εναλλάξ με Στορμ αντί για κάθε τεύχος. Μάλιστα πιο πολλοί προτιμούν Στορμ ολοκληρωμένο σε κάθε τεύχος παρά Λάργκο! 

 

Και τέλος αυτόνομη έκδοση θέλουν για Δικαστή Ντρεντ λες και δεν έχει ξαναυπάρχει και οι λιγότεροι ενδιαφέρονται για Λάγκο και Kill or be Killed; Ειλικρινά ρε παιδιά τι στο διάολο γίνεται; Είμαστε εδώ μια κρυφή κάστα κομιξόφιλων που λατρεύουμε Λάργκο ενώ στον κόσμο περνάει αδιάφορο; Καλός ο Ντρεντ, αλλά υπάρχουν καλύτερες ιστορίες του και σε καλύτερες εκδόσεις π.χ της SEΛINI. Τι να αυτονομηθούν αυτές οι καινούριες ιστορίες που μόνο για συμπληρωματικές σε πολυθεματικό κάνουν; Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά το κοινό, δεν καταλαβαίνω που απευθύνεται. Για ακόμα μία φορά δυστυχώς καμία προτίμηση στις ιστορίες που από εδώ μέσα νομίζαμε ότι σκίζουν. Καημένε Λάργκο στο ένα περιοδικό έβλεπες την πλάτη του Παιδιού Πάνθηρα και τώρα βλέπεις των καινούριων ιστοριών Στορμ και Ντρεντ. Τι να πεις...

Πάντως εδώ που τα λέμε τα αστρολογικά του Αλίξ δεν είναι ό,τι πιο ενδιαφέρον μπορεί να διαβάσει ένας κομιξόφιλος (εγώ θα ήθελα να κόψουν εντελώς τις στήλες, είναι εντελώς αδιάφορες αλλά δεν υπήρχε σαν επιλογή)  πάντως αν η πλειοψηφία θέλει περισσότερο Στορμ και Ντρεντ, γιατί αγοράζει το περιοδικό αφού πάνω από τα 2/3 του τα καταλαμβάνουν ο Λάργκο και το Kill or be Killed;

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34276
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  40
  • Reputation:   209
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1818 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

ενταξει τελευταια ελπιδα ηταν.σωστος ο εκδοτικος,οτι θελει ο λαος.τωρα που μου φαινεται ακατανοητο τι θελει ο λαος μαλλον θα φταιω εγω.περιμενα μηπως ανακοινωθει αυτονομος λαργκο.εν τελει αυτο δε θα συμβει εγω θα παρω με τη μια τους τομους απο το bookdepository και καλη τυχη στον αυτονομο δικαστη η storm.μαλλον αν κανεις την υπερβαση σε αυτη τη χωρα και ξεφυγεις απο x  men ,superman,spiderman και δε συμαζευεται(με το συμπαθειο για τους λατρεις των υπερηρωικων) φτανεις μεχρι δικαστη η στορμ.σιγουρα δεν κανουν πλακα με τα αποτελεσματα?βεβαια η πρωταπριλια ειναι μακρια.υγεια σε ολους.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και ο εκδοτικός αποφασίζει να τους γράψει όλους και ξεκινάει άλλες άσχετες σειρές χαχα

 

Ερώτηση: Πέρα από The Walking Dead και το Kill or be Killed τώρα, έχουν βγει άλλες σειρές της Image Comics στα ελληνικά;

 

 

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εγώ πιστεύω ότι επειδή με την ψηφοφορία συμμετείχες και σε κλήρωση για δώρο, μπήκε ο κάθε άσχετος να ψηφίσει ή ο κάθε Μπλεκάκιας.
Κι επειδή οι άσχετοι και οι Μπλεκάκηδες τα Largo Winch και Kill or be Killed δεν τα είχαν καν ακουστά σαν κόμικς, ψήφισαν Στορμ και Ντρεντ.
Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.
Όπως αναφέρθηκε και πάνω δεν γίνεται να ψήφισαν όσοι αγοράζουν το Non-Stop Comics. Απ΄τη στιγμή που δεν σ΄αρέσουν τα Largo και KOBK γιατί αγοράζεις ένα περιοδικό που τα 2/3 της ύλης του αποτελούνται απ΄αυτές τις σειρές;

Aν γινόταν ψηφοφορία χωρίς συμμετοχή σε κλήρωση, τ΄αποτελέσματα θα ήταν διαφορετικά.

 

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ δεν αγοράζω το περιοδικό αλλά ψήφισα Λάργκο :P

  • Αστείο 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33895
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εδώ μέσα γενικά είμαστε σε μια φούσκα. Όπως ας πούμε όταν είμαστε φοιτητές που κάνουμε παρέα μόνο μεταξύ μας και πιστεύαμε ότι όλος ο κόσμος είναι σαν και μας. Νομίζουμε ότι όλος ο κόσμος που διαβάζει - αγοράζει κόμικ σκέφτεται σαν και εμάς. Δεν ισχύει αυτό όμως. Εγώ έχω αποψη περί τούτου κυρίως για τα Ντίσνεϋ που έχουν ένα ευρύ κοινό που δεν έχει καμία σχέση με όλα αυτά εδώ μέσα που λέμε εμείς. Μπαμπάδες παιδιά παλιοθς αναγνώστες νέους αναγνώστες κτλ. Δείτε τι συμβαίνει στα φόρουμ στο fb. Δείτε ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που θα δώσουν 300 ευρώ για τον Βίο του Τερζοπουλου ενώ με τα μισα λεφτά θα πάρουν την delouxe έκδοση της Fantagraphics που ζυγίζει χωρίς υπερβολή 7 κιλά. Το ίδιο πιστεύω ισχύει για όλα. Το τι πουλάει και το τι αρέσει σε εμάς πολλές φορές είναι εκ διαμέτρου αντίθετα. Για εμένα και για πολλούς εδώ ο Λαργκο είναι έτη φωτός μπροστά από αυτόν τον Στορμ. Κάποιοι εξω όμως δεν τα ξέρουν καν και πάνε μόνο με το όνομα. Με τον ίδιο τρόπο μπορεί και να αγοράζουν βέβαια οπότε αυτό κάνει για κάθε εκδότη τη διαφορά. Θα δείξει το.μελλον. 

  • Like 6
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

37 λεπτά πριν, Manitou είπε:

 Κάποιοι εξω όμως δεν τα ξέρουν καν και πάνε μόνο με το όνομα. Με τον ίδιο τρόπο μπορεί και να αγοράζουν βέβαια οπότε αυτό κάνει για κάθε εκδότη τη διαφορά. Θα δείξει το.μελλον. 

Πάντως αν είναι όλοι ικανοποιημένοι, λίγο με απασχολεί ποιος έχει δίκιο. Δηλαδή αν υπάρχουν ιστορίες που ικανοποιούν εμάς που είμαστε σε "φούσκα", υπάρχουν ονόματα που τραβάνε το ευρύ κοινό και ταυτόχρονα η εκδοτική κάνει πωλήσεις είναι ιδανικό για μένα.

  • Like 6
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33242
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  66
  • Reputation:   308
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

16 ώρες πριν, StefanosPap είπε:

Ερώτηση: Πέρα από The Walking Dead και το Kill or be Killed τώρα, έχουν βγει άλλες σειρές της Image Comics στα ελληνικά;

 

Άλλη τρομερή σειρά αυτή (για το the walking dead) που προφανώς δεν πούλησε στην Ελλάδα γι' αυτό και δεν ολοκληρώθηκε από jemma (λέω εγώ, δεν γνωρίζω). Ώρες ώρες απορώ με τα κριτήρια που ψηφίζουμε. Από την άλλη, το είπε κάποιος στα σχόλια, αυτοί που ψήφισαν μπορεί να μην έχουν αγοράσει ούτε ένα τεύχος. Ωραία θα ήταν πάντως να βλέπαμε walking dead στο περιοδικό!

  • Like 4
  • Respect 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η ερώτηση μου έγινε γιατί έχει πραγματικά καλές σειρές που θα μπορούσαν να μπουν σε ένα τέτοιο περιοδικό. Και για όλα τα γούστα. Θες ένα θρίλερ και λίγο μεταφυσικό έχεις το Kill or be Killed. Θες zombie apocalypse το έχεις. Θες άλλο είδους αποκάλυψης υπάρχει το Oblivion Song. Θες υπερηρωικό έχεις το Invincible. (Καθόλου τυχαία δεν είπα μόνο Kirkman χαχα). Και άλλα πολλά προφανώς.

 

Μετά που το σκέφτηκα μπορεί να έχει βγει και κανένα Spawn αλλά θα είναι μεμονωμένη προσπάθεια

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για να μην εκφραστώ ανάλογα σε κάθε έναν που κάνει "μαθήματα δημοκρατίας" χαρακτηρίζοντας, με κομματικές σαχλαμάρες ως επιχειρήματα, συμφορουμήτες και καίγοντας δημοψηφίσματα & πλειοψηφίες επειδή δεν του βγήκαν τα "κουκιά", θα πω μόνο ξιδάκι και αναμένω αυτόνομο "Storm" (κι ας μην το ψήφισα διότι τα έχω ήδη απ' την "Esperos Comics") & "Judge Dredd". Πραγματικά απορώ όμως πως επιτρέπει η Διαχειριστική Ομάδα να γράφονται και να παραμένουν τέτοιες αηδίες στο φόρουμ.

  • Like 5
  • Διαφωνώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εσύ που θέλεις αυτόνομο Στορμ και Ντρεντ έχεις αγοράσει ποτέ κανένα Non-Stop Comics;
Κι αν ναι, διάβασες και δεν σου άρεσαν τα Kill or be Killed και Largo Winch;

 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64280
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Αν δεν το βλέπεις Κώστα γίνεται χαλαρή κουβεντούλα με αρκετά αστειάκια, μην το αγριεύεις αφορίζοντας :) 

 

Παιδιά μη τρελαίνεστε, αυτό είναι το νόημα των δημοσκοπήσεων. Ψηφίζουν όλοι, άσχετα αν σας αρέσουν τα αποτελέσματα ή όχι. Από την άλλη, ξέρετε πολύ καλά ότι ο Λεοκράτης εκτιμάει τα περισσότερα που γράφονται εδώ μέσα και τα παίρνει υπόψη του. Επίσης μη ξεχνάτε ότι αυτός θα πάρει το ρίσκο και όχι όλοι εμείς :) 

 

Επίσης, καλό το χαλαρό κλίμα αλλά μην ξαναδώ πολιτικές αναφορές σε ανάρτηση, ειδικά από παλιά μέλη....

 

:cheers3:

  • Like 13
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Επειδή βλέπω κάποιος εκ της διαχείρισης έσβησε μέρος του σχολίου που έκανα, ήθελα να ρωτήσω.
Επιτρέπονται τελικά ή όχι σχόλια πολιτικού, θρησκευτικού ή φυλετικού περιοχομένου;

Το λέω γιατί σε μια άλλη περίπτωση είχε γραφτεί προσβλητικό προς τη θρησκεία μας σχόλιο, ζήτησα να σβηστεί απ΄τη διαχείριση και δεν έγινε τίποτα.
Δυο μέτρα και δυο σταθμά; Τι φάση; :thinking:

 

Κι αν σβήστηκε το σχόλιό μου, να σβηστεί και η απάντηση του Mandrake που για άλλη μια φορά ψάχνει αφορμή να κάνει προσωπικές επιθέσεις.

Τόσα σχόλια γράφτηκαν κατά των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης, το δικό μου τον πείραξε.
Μάλλον τον περιέγραφαν αυτά που έγραψα, δεν εξηγείται αλλιώς...

 

Α, περιμένω απάντηση και στην παραπάνω ερώτηση, για να δω κάτι :)

 

Επεξεργασία από Laz33
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64280
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Που έγινε προσβλητικό σχόλιο για θρησκεία και δεν σβήστηκε; προφανώς δεν έπεσε στην αντίληψή μου. Πες μου που είναι και θα διορθωθεί.

 

Το σχόλιο του Κώστα, μπορεί να είναι εκνευρισμένο αλλά δεν προσβάλει κανένα (εκτός αν προσβληθεί κανείς με το ξυδάκι).

 

:cheers3:

 

 

  • Like 5
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δύσκολα μου βάζεις.

Σου είχα κάνει tag.

Δεν θυμάμαι σε ποιο ποστ έγινε, πέρασε και καιρός.
Θυμάμαι όμως ποιος το΄κανε.
Aν θυμάται ο ίδιος που βρίσκεται το επίμαχο σχόλιο και έχει την ευγενή καλοσύνη να μας το δείξει, ας το κάνει :)

 

Όσον αφορά το σχόλιο του Μαντρέικ, δεν προσβλήθηκα με κάτι, γιατί τον ξέρω ότι τέτοιος είναι.
Αλλά τα "σαχλαμάρες" και "αηδίες" δεν τα λες και... φιλικούς χαρακτηρισμούς :)

 

Edit: @ Valtasar βρέθηκε το σχόλιο (εκείνη η "καμουφλαρισμένη" πρόταση στο τέλος) αλλά δεν βρήκα τα επόμενα όπου ζήτησα εξηγήσεις και επικαλέστηκα την Δ.Ο.
Τι έγινε; Σβήσατε το δικό μου σχόλιο και αφήσατε το επίμαχο; :thinking:

Πρέπει να έγινε κάποια διόρθωση πάντως και στο επίμαχο σχόλιο γιατί θυμάμαι περιείχε κι άλλη πρόταση στο τέλος, που εκείνη ουσιαστικά ήταν που το κατέστησε προσβλητικό (κάτι περί αποφάσεων Οικουμενικής Συνόδου για όσους το θυμούνται).

Άρα ok, έστω και με καθυστέρηση το σχόλιο διορθώθηκε :)

 

Επεξεργασία από Laz33
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μα εγώ νόμιζα ότι ήμασταν κατά της πολιτικής ορθότητας :sad1:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.