Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα από την εκδοτική "Μικρός Ήρως" (2021)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

mikros-iros_tmnt_tomos-540x750.jpg

 

Η εκδοτική έστειλε newsletter ότι κυκλοφορεί τη σειρά Χελωνονιντζάκια σε τόμο και με τα 7 τεύχη μαζί. Θα έχει 196 σελίδες και η τιμή είναι αρκετά καλή στα 12,5 ευρώ. Μπορείτε να το αγοράσετε από εδώ:

 

https://www.mikrosiros.gr/xelwnonintzakia/tomos-xelwnonintzakia

Με πρόλαβες...:crying:  Όμως θέλω να σε διορθώσω σε κάτι! Η τιμή είναι ακόμη καλύτερη.... στα 11,25 ευρώ!!! Θα το τιμήσω κάποια στιγμή... Παρότι έχω τα πρώτα 5 τεύχη χωρίς να γνωρίζω ότι θα κυκλοφορήσουν κι άλλα ή θα βγει και συγκεντρωτικό άλμπουμ...

 

Τόμος που περιλαμβάνει τα 7 τεύχη από τα Χελωνονιντζάκια με νέο εξώφυλλο από τον Νικόλαο Κούτση! 196 Σελίδες γεμάτες δράση!!!

Για να μην παραλείπουμε την συνεισφορά των Ελλήνων!!!;)

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

16 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Με πρόλαβες...:crying:  Όμως θέλω να σε διορθώσω σε κάτι! Η τιμή είναι ακόμη καλύτερη.... στα 11,25 ευρώ!!! Θα το τιμήσω κάποια στιγμή... Παρότι έχω τα πρώτα 5 τεύχη χωρίς να γνωρίζω ότι θα κυκλοφορήσουν κι άλλα ή θα βγει και συγκεντρωτικό άλμπουμ...:crying:

 

Η τιμή καταλόγου είναι στα 12,50. Στα 11,25 παρέχεται με το 10% της έκπτωσης που σου κάνουν σε e-shops και κάποια βιβλιoπωλεία, ωστόσο τα 12,50 είναι η επίσημη που περνάμε στη βάση ή που πληρώνουμε στη λιανική χωρίς τη συνήθη έκπτωση :) 

  • Like 6
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

1 λεπτό πριν, nikolas12 είπε:

 

Η τιμή καταλόγου είναι στα 12,50. Στα 11,25 παρέχεται με το 10% της έκπτωσης που σου κάνουν σε e-shops και κάποια βιβλιπωλεία, ωστόσο τα 12,50 είναι η επίσημη που περνάμε στη βάση ή που πληρώνουμε στη λιανική χωρίς τη συνήθη έκπτωση :) 

Ευχαριστώ για την διόρθωση!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33879
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Διάβασα στο Fb ότι στο νεο περιοδικό (Non stop comics) το Storm ξεκινάει από το νούμερο 1. Έκανα ερώτηση αν πρόκειται για το νούμερο 1 του Lawrence ή από εκεί που έμειναν από το ΜΠΛΕΚ. Για να δούμε...

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21472
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

4 ώρες πριν, Manitou είπε:

Διάβασα στο Fb ότι στο νεο περιοδικό (Non stop comics) το Storm ξεκινάει από το νούμερο 1. Έκανα ερώτηση αν πρόκειται για το νούμερο 1 του Lawrence ή από εκεί που έμειναν από το ΜΠΛΕΚ. Για να δούμε...

Είναι η συνέχεια του "Μπλεκ 16"

Ο τίτλος του "Storm" στο "Non-Stop Comics" είναι "Στα ίχνη των Φίλων"

ημ. έκδοσης 23/01/2009.

 

Και εμένα με μπέρδεψε αυτό το "νούμερο 1" , αλλά μάλλον η απάντηση εννοεί το Νο1 "Non-Stop Comics"

και όχι το Νο1 "Storm". 

Από ότι φαίνεται στην εκδοτική καταλάβανε ότι ρωτούσαν από πιο τεύχος του "Non-Stop" θα ξεκινούν να δημοσιεύουν το "Storm" και όχι ποια ιστορία του. 

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

 

Δημοσίευσα σε λάθος τόπικ αν μπορεί κάποιος να σβήσει το post ευχαριστώ.

 

 

 

Επεξεργασία από budd
  • Like 3
  • Μπέρδεμα 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33879
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

36 λεπτά πριν, hudson είπε:

Είναι η συνέχεια του "Μπλεκ 16"

Ο τίτλος του "Storm" στο "Non-Stop Comics" είναι "Στα ίχνη των Φίλων"

ημ. έκδοσης 23/01/2009.

 

Και εμένα με μπέρδεψε αυτό το "νούμερο 1" , αλλά μάλλον η απάντηση εννοεί το Νο1 "Non-Stop Comics"

και όχι το Νο1 "Storm". 

Από ότι φαίνεται στην εκδοτική καταλάβανε ότι ρωτούσαν από πιο τεύχος του "Non-Stop" θα ξεκινούν να δημοσιεύουν το "Storm" και όχι ποια ιστορία του. 

Ναι ναι έχεις απολυτο δίκιο. Μπερδεύτηκα και εγώ. Κρίμα και τσάμπα χάρηκα!!!Thanks φίλε!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6936
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τι τσάμπα χάρηκες φίλε Μανιτού.

 

Εδώ περιμένουμε καρτερικά να τελειώσει αυτή η σούπα ο Στορμ μήπως μπει κάτι καλό στη θέση του.

 

Ζαλίστηκα προς στιγμή όταν έμαθα πως μπορεί να ξανά ξεκινήσει από την αρχή. Ευτυχώς ήταν λάθος. χαχαχαχα

  • Like 3
  • Λύπη 1
  • Αστείο 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34950
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   109
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Πριν από 1 ώρα, ProfPhillipMortimer είπε:

Τι τσάμπα χάρηκες φίλε Μανιτού.

 

Εδώ περιμένουμε καρτερικά να τελειώσει αυτή η σούπα ο Στορμ μήπως μπει κάτι καλό στη θέση του.

 

Ζαλίστηκα προς στιγμή όταν έμαθα πως μπορεί να ξανά ξεκινήσει από την αρχή. Ευτυχώς ήταν λάθος. χαχαχαχα

Αν και φαν του Στορμ η αλήθεια είναι πως οι τελευταίες ιστορίες του και μένα δε μου άρεσαν καθόλου...Θεωρώ πως οι πρώτες ιστορίες αν και απλές σεναριακά ήταν πολύ καλύτερες από τις τωρινές και υπήρχε και μια συνέχεια μεταξύ τους...Πιστεύω σε κάποιο σημείο έπρεπε να μπει ένα τέλος αλλά δυστυχώς κάπου οι δημιουργοί το ξεχείλωσαν φτιάχνοντας ιστορίες με εξωφρενικά σενάρια για τα γούστα μου πάντα...

  • Like 5
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33879
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

5 ώρες πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Τι τσάμπα χάρηκες φίλε Μανιτού.

 

Εδώ περιμένουμε καρτερικά να τελειώσει αυτή η σούπα ο Στορμ μήπως μπει κάτι καλό στη θέση του.

 

Ζαλίστηκα προς στιγμή όταν έμαθα πως μπορεί να ξανά ξεκινήσει από την αρχή. Ευτυχώς ήταν λάθος. χαχαχαχα

Kai εμένα οι τωρινές ιστορίες του Στορμ (μιλάμε για μετά το τέλος της ιστορίας της Πανταβρε) δεν μου αρέσουν καθόλου. Βασικά δεν τις διαβάζω καν. Αν έβαζαν τις πρώτες ιστορίες που δεν διαβάσαμε (το Μπλεκ ξεκίνησε από την ιστορία 12) θα ήταν μια χαρά. Εννοώ να διαβάζαμε αυτές που μας λείπουν από το στορυ του Lawrence.

  • Like 4
  • Λύπη 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37709
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  11
  • Reputation:   84
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  979 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Ελπίζω το post μου να είναι κάπως σχετικό, αφού αφορά έμμεσα μια έκδοση του Ταρζάν από τον Μικρό Ήρωα. Πριν από 4 χρόνια, το 2017, οι εκδόσεις Μικρος Ήρως, είχαν εκδόσει δυο μικρούς τόμους του Ταρζάν, σε σχέδιο Joe Kubert (βλέπε εικόνα 1). Ωστόσο, οι ιστορίες των δυο πρώτων τόμων, βασισμένες στα έργα του δημιουργού του Ταρζάν, Edgar Rice Burroughs, και εικονογραφημένες από τον τεράστιο Joe Kubert (οι οποίες να σημειωθεί είχαν εκδοθεί και την δεκαετία του 80 από τις ιστορικές εκδόσεις Ι. Γ Δραγούνης & Υιός), δεν συνεχίστηκαν.

 

Έτσι σήμερα, έκανα κάτι που ήθελα να κάνω πολύ καιρό τώρα. Σαν οπαδός της συγκεκριμένης έκδοσης του Ταρζάν από τις δεκαετίες 80-90, ήρθα σε επικοινωνία με τις εκδόσεις Μικρός Ήρως, ρωτώντας τους εάν υπάρχει πιθανότητα να εκδόσουν στα ελληνικά το: Tarzan, Τhe Joe Kubert years, που είναι ολόκληρο το έργο του Kubert σχετικά με τον Ταρζάν (πάνω από 600 σελίδες - βλέπε εικόνα 2), το οποίο κυκλοφόρησε και σε τρια volumes στα Αγγλικά, και φυσικά περιλαμβάνει και το υλικό των δυο εκδοθέντων τόμων. Δυστυχώς, μου απαάτησαν πως δεν είναι στο πλάνο των εκδόσεών τους για το άμεσο μέλλον!

 

Επειδή η συγκεκριμένη σειρά ειναι θρυλική, ειδικά για όσους γεννηθήκαμε την δεκαετία του 80, τι θα λέγατε να κάνουμε ένα lobbying, ώστε να αναθεωρήσουν τα πλάνα τους????

 

ΥΓ: Ζητώ συγγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη και τους διαχειριστές, αν το post δεν είναι σχετικό με το thread, αλλά θεώρησα ότι η απάντηση των εκδόσεων Μικρός Ήρως στην ερώτησή μου, σχετικά με το μέλλον του πιθηκάνθρωπου, από την εταιρία τους, αποτελεί σε ένα βαθμό νέα για εκείνη.

 

Ευχαριστώ 

mikros-iros_tarzan.jpg

61IK1A-VjiL.jpg

  • Like 14
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εάν κυκλοφορούσε κάτι τέτοιο, θα το αγόραζα με κλειστά τα μάτια!! :spidey_yeah_that: Μετά θα τ' άνοιγα φυσικά για να το διαβάσω... :P

  • Like 10
  • Respect 1
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

28 λεπτά πριν, Goku13 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Ελπίζω το post μου να είναι κάπως σχετικό, αφού αφορά έμμεσα μια έκδοση του Ταρζάν από τον Μικρό Ήρωα. Πριν από 4 χρόνια, το 2017, οι εκδόσεις Μικρος Ήρως, είχαν εκδόσει δυο μικρούς τόμους του Ταρζάν, σε σχέδιο Joe Kubert (βλέπε εικόνα 1). Ωστόσο, οι ιστορίες των δυο πρώτων τόμων, βασισμένες στα έργα του δημιουργού του Ταρζάν, Edgar Rice Burroughs, και εικονογραφημένες από τον τεράστιο Joe Kubert (οι οποίες να σημειωθεί είχαν εκδοθεί και την δεκαετία του 80 από τις ιστορικές εκδόσεις Ι. Γ Δραγούνης & Υιός), δεν συνεχίστηκαν.

 

Έτσι σήμερα, έκανα κάτι που ήθελα να κάνω πολύ καιρό τώρα. Σαν οπαδός της συγκεκριμένης έκδοσης του Ταρζάν από τις δεκαετίες 80-90, ήρθα σε επικοινωνία με τις εκδόσεις Μικρός Ήρως, ρωτώντας τους εάν υπάρχει πιθανότητα να εκδόσουν στα ελληνικά το: Tarzan, Τhe Joe Kubert years, που είναι ολόκληρο το έργο του Kubert σχετικά με τον Ταρζάν (πάνω από 600 σελίδες - βλέπε εικόνα 2), το οποίο κυκλοφόρησε και σε τρια volumes στα Αγγλικά, και φυσικά περιλαμβάνει και το υλικό των δυο εκδοθέντων τόμων. Δυστυχώς, μου απαάτησαν πως δεν είναι στο πλάνο των εκδόσεών τους για το άμεσο μέλλον!

 

Επειδή η συγκεκριμένη σειρά ειναι θρυλική, ειδικά για όσους γεννηθήκαμε την δεκαετία του 80, τι θα λέγατε να κάνουμε ένα lobbying, ώστε να αναθεωρήσουν τα πλάνα τους????

 

ΥΓ: Ζητώ συγγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη και τους διαχειριστές, αν το post δεν είναι σχετικό με το thread, αλλά θεώρησα ότι η απάντηση των εκδόσεων Μικρός Ήρως στην ερώτησή μου, σχετικά με το μέλλον του πιθηκάνθρωπου, από την εταιρία τους, αποτελεί σε ένα βαθμό νέα για εκείνη.

 

Ευχαριστώ 

mikros-iros_tarzan.jpg

61IK1A-VjiL.jpg

 

Ολόκληρο το Joe Kubert Years έχει εκδοθεί όμως. Και οι τρεις τόμοι (και μετά ένας συνολικός της dark horse) περιλαμβάνουν διάφορες ιστορίες οι οποίες δημοσιεύθηκαν πέραν των δύο τευχών Ταρζάν, στα Νέος Μπλεκ #50-60 και στα Μπλεκ #01-10. 

Οπότε δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος (πέραν του να τα έχει κανείς συγκεντρωμένα στη βιβλιοθήκη του σε ένα τόμο). 

  • Like 9
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37709
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  11
  • Reputation:   84
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  979 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εχω την εντυπωση πως στα Ελληνικα, δεν κυκλοφορησε ποτε ολοκληρο το εργο του Joe Kubert, παρα μονο μερικες ιστοριες, καποιες στους δυο τομους και καποιες σε Μπλεκ. Ισως θα ηταν προτιμοτερο, ειτε ο μεγαλος τομος Tarzan, Τhe Joe Kubert years, ειτε σπασμενος στα τρια volumes (ολα της dark horse), με συγκεντρωμενες ολες τις ιστοριες του Ταρζαν απο τον μεγαλο δημιουργο, να εκδοθουν απο τον Μικρο Ηρωα. Ακομα και αν τελικα ολες οι ιστοριες ειναι δημοσιευμενες διασπαρτα, για εμας τους λατρες των κομιξ, θα ηταν καλυτερα να εχουμε το συγκεκριμενο εργο σε μια proper εκδοση, που να τιμα τον ηρωα και φυσικα τον καλλιτεχνη

  • Like 6
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

2 λεπτά πριν, Goku13 είπε:

Εχω την εντυπωση πως στα Ελληνικα, δεν κυκλοφορησε ποτε ολοκληρο το εργο του Joe Kubert, παρα μονο μερικες ιστοριες, καποιες στους δυο τομους και καποιες σε Μπλεκ. Ισως θα ηταν προτιμοτερο, ειτε ο μεγαλος τομος Tarzan, Τhe Joe Kubert years, ειτε σπασμενος στα τρια volumes (ολα της dark horse), με συγκεντρωμενες ολες τις ιστοριες του Ταρζαν απο τον μεγαλο δημιουργο, να εκδοθουν απο τον Μικρο Ηρωα. Ακομα και αν τελικα ολες οι ιστοριες ειναι δημοσιευμενες διασπαρτα, για εμας τους λατρες των κομιξ, θα ηταν καλυτερα να εχουμε το συγκεκριμενο εργο σε μια proper εκδοση, που να τιμα τον ηρωα και φυσικα τον καλλιτεχνη

 

Βρε όντως τα έχω ψάξει και ότι ιστορία περιέχει το The Joe Kubert Years έχει βγει στα ελληνικά μέσω της εκδοτικής. 

Βέβαια, όπως τα λες, το The Joe Kubert Years δεν περιλαμβάνει όλες τις ιστορίες του Kubert, πρέπει να υπάρχουν 10-12 ακόμα. Ωστόσο επειδή παίζει να υπάρχει θέμα με τα δικαιώματα λόγω DC, δεν θα μπορεί να τις πάρει και τις υπόλοιπες η εκδοτική του Μικρού Ήρωα. 

  • Like 6
  • Μπέρδεμα 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37709
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  11
  • Reputation:   84
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  979 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΑ, σε μια ενιαια ή εστω τμηματικη εκδοση, αλλα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για τον Ταρζαν, και οχι σε Μπλεκ ή αλλου.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλα ολα αυτα τον ΓΚΑΟΥΡ τον ρωτήσατε αν  συμφωνει  μη τα πάρει στην κράνα και μας γκρεμίσει το μαγαζί ,να φερει κ την ΤΑΤΑΜΠΟΥ  και σε μια γωνια τον ΠΟΚΟΠΙΚΟ να κοιτα κ να γελα .

Ενταξει η πλάκα ωραία ιδεα αλλα το νεαρό κοινο θα τα αγορασει; δεν ξερω ,καλά εμεις οι παλιοί αλλά οι νέοι ; νομίζω ρίσκο .Αν ειχε την επιτυχια θα συνεχιζε και την 1η φορά εκδοσεις του Γ,Ανεμοδουρα αλλα και την 2η του Λεοκράτη που είχε το πλεονεκτημα να δοθεί σαν ενθετο .Οι υπολοιπες ιστορίες του Βασιλιά των κομικς συγγνώμη λάθος της ζούγκλας μπήκαν σφήνα στα ΜΠΛΕΚ. 

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
  • Like 8
  • Λύπη 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε αλλά το Non Stop Comics ειναι διαθέσιμο στο σαιτ: 

https://www.mikrosiros.gr/non-stop-comics-1

 

Να δούμε και τα Τρία Δάχτυλα πότε θα μπουν για παραγγελία. 

Επεξεργασία από Tsaklas
  • Like 7
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37709
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  11
  • Reputation:   84
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  979 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παντως για οποιον ενδιαφερεται, σημερα μου ειπαν πως τα τρια volumes του: Tarzan, Τhe Joe Kubert years, υπαρχουν διαθεσιμα για download στο διαδικτυο, σε μορφη pdf και cbr. Θα το ψαξω και θα ενημερωσω.

Ακομα, στα public, πριν απο λιγα χρονια, το συγκεκριμενο εργο (αμερικανικη εκδοση), ηταν στα ραφια του καταστηματος....

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1292
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Για το "Τρία Δάχτυλα" έχει κανείς προσωπική άποψη; Αξίζει;

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 2/8/2021 στο 12:36 ΜΜ, Tsaklas είπε:

 

Να δούμε και τα Τρία Δάχτυλα πότε θα μπουν για παραγγελία. 

ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ   Τρία Δάχτυλα (mikrosiros.gr)  ΜΕ 10.35

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 3/8/2021 στο 2:17 ΜΜ, Tsaklas είπε:

Προτιμώ να τα παραγγείλουμε για να στηρίξουμε την εκδοτική απο τι site mikrosiros gr για μην δίνει προμηθεια στον μεσαζοντα.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

2 hours ago, Θεόδωρος said:

Για το "Τρία Δάχτυλα" έχει κανείς προσωπική άποψη; Αξίζει;

 

Εγώ το αγόρασα το διάβασα (και το παρουσίασα κιόλας) και νομίζω ότι είναι καλό. Είναι ιδιαίτερο βέβαια οπότε εξαρτάται από το γούστο του καθενός.

Επεξεργασία από albertus magnus
  • Like 7
  • Ευχαριστώ 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Νέο Κόμικ με τα έσοδα να πηγαίνουν στους πυρόπληκτους :clap2:

 

 

https://www.mikrosiros.gr/i-proklisi-tis-klimatikis-allagis

  • Like 14
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Συγχαρητήρια στην εκδοτική γι' αυτήν την πρωτοβουλία!:clap2:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21472
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

«Η Βόμβα» κυκλοφορεί 2 Σεπτεμβρίου!

12/08 2021 «Η Βόμβα» κυκλοφορεί 2 Σεπτεμβρίου!
 
    Στις 6 Αυγούστου 1945, μια ατομική βόμβα ισοπεδώνει τη Χιροσίμα. Ένα ιστορικό και τραγικό γεγονός, που θέτει τέλος στον πόλεμο και ανοίγει τις πύλες μιας νέας εποχής για την ανθρωπότητα. Όμως, υπό ποιες συνθήκες δημιουργήθηκε αυτή η βόμβα; Πώς πάρθηκε η απόφαση να τη ρίξουν; Και γιατί στη Χιροσίμα; Ποιοι ήταν οι πρωταγωνιστές —διάσημοι ή άσημοι— αυτού του δράματος; Ποιες ήταν οι συνέπειες της έκρηξης; Τι βίωσαν τα θύματα; Από τα ορυχεία ουρανίου της Κατάνγκα μέχρι την Ιαπωνία, περνώντας από τη Γερμανία, την Αγγλία, τη Νορβηγία, την ΕΣΣΔ και τις Ηνωμένες Πολιτείες, από τα εργαστήρια του Λος Άλαμος ως τα βομβαρδιστικά του Ειρηνικού, ιδού...

Η αληθινή ιστορία της ατομικής βόμβας σε ένα πολυτελές Graphic Novel που αναδεικνύει όψεις ιστορικές και κοινωνικές.

Κυκλοφορεί την Πέμπτη 2 Σεπτεμβρίου!

  • Like 12
  • Respect 3
  • Ευχαριστώ 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33879
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αυτή τη βόμβα την περιμένω πως και πως!

  • Like 8
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Και δεν είσαι ο μόνος...

  • Like 7
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

12 hours ago, Manitou said:

Αυτή τη βόμβα την περιμένω πως και πως!

 

12 hours ago, Θοδωρής Καραπάνος said:

Και δεν είσαι ο μόνος...

 

Εμ με τέτοια εξαιρετική παρουσίαση που έκανε το παιδί εδώ μέσα σας εψησε να την αγοράσετε άμεσα!! Χεχεχε!! 

 

:papas::beersanta:

 

Spoiler

Και για όποιον δεν κατάλαβε τις φατσούλες "ευλογώ τα γένια μου"...!!!

 

  • Like 6
  • Αστείο 4
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.