Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας τόμος της Επίσημης Συλλογής Graphic Novels της Marvel μέχρι τώρα; (New Edition)


nikolas12

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας τόμος μέχρι τώρα;  

37 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το κάναμε όταν κυκλοφόρησαν οι πρώτοι 20 τόμοι, θα το κάνουμε και τώρα! Η πρώτη δημοσκόπηση έκλεισε κι επίσημα και ιδού τα αποτελέσματα που βγάλαμε με τους 20 πρώτους τόμους:

 

1. Daredevil: Αναγέννηση με 15 ψήφους

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0014.jpg

 

2.  The Amazing Spider-Man: Η Γέννηση του Venom με 12 ψήφους

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0010.jpg

 

3. The Amazing Spider-Man: Η Επιστροφή με 8 ψήφους

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0001.jpg

 

4. The Amazing Spider-Man: Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέϊβεν με 6 ψήφους

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0020.jpg

 

5. Ισοβαθμία με 4 ψήφους για το Doctor Strange: Άγνωστοι Τόποι, Άγνωστοι Καιροί, The Incredible Hulk: Πλανήτης Χαλκ Μέρος Πρώτο και Captain America: Εκτός Χρόνου
 

MARVELGRAPHICNOVELS_0016.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0017.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0004.jpg

 

Όλοι οι τόμοι είχαν ψήφους εκτός των Iron Man Extremis, Avengers Μάχη στο Χρόνο Μέρος Πρώτο και New Avengers Απόδραση.

 

Κανόνες για αυτήν την ψηφοφορία:

 

1. Αυτή τη φορά θα βάλουμε φανερές ψήφους όπως στις περισσότερες ψηφοφορίες περί Hachette.

2. Το αφεντικό τρελάθηκε και λέει μέχρι 10 ψήφους ο κάθε ένας.

3. Τα χωρίζουμε σε δύο ομάδες, ψηφίζετε όσους θέλετε από την κάθε μία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωχ ψήφισα πρώτος τέλος πάντων καταρχάς μπράβο στον nikolas12 για την δουλειά και το μεράκι που έβαλε για το γκάλοπ και ευχαριστούμε και για τα αποτελέσματα του πρώτου

Είναι αρκετά δύσκολο να πεις ότι αυτός η αυτοί είναι οι αγαπημένοι μου τόμοι όσο πληθαίνει η συλλογή και διαβάζουμε από απλές ιστορίες έως αριστουργήματα για αυτό και οι δεκα μου ψήφοι δεν αντικατοπτρίζουν ακριβώς την πραγματικότητα αλλά ένα μέρος της η τελική μου απόφαση  ήταν να τις ισομοιρασω και στα δύο μέρη (θεε μου έπαθα Μαλεσκου):doctor:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

The Amazing Spider-Man: Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν
The Amazing Spider-Man: Η Γέννηση του Βένομ
Daredevil: Aναγέννηση
Μarvels

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Μήπως θα ήταν καλύτερο αν οι ιστορίες που είναι χωρισμένες σε δύο μέρη μετρούσαν για έναν τόμο; Θέλω να ψηφίσω και τις τρεις που έχουμε δει μέχρι στιγμής και έτσι θα μου μείνουν μόνο τέσσερις ελεύθερες επιλογές.

Επεξεργασία από Bilis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1292
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Τρεις ψήφοι από εμένα. Από την πρώτη ομάδα, διάλεξα το "Πλανήτης Hulk". Μεγάλη ιστορία δύο τόμων με πολύ δυνατό σενάριο και συμπαθητικό σχέδιο. Μου άρεσε το όλο storyline όπου ο Hulk ως απόκληρος ο οποίος εξορίζεται από την Γη, φτάνει σε έναν άλλο πλανήτη και βοηθάει τους εκεί απόκληρους να επαναστατήσουν εναντίον ενός τυραννικού καθεστώτος. 

Δεύτερη επιλογή, το "New X-MEN: Ε όπως Εξάλειψη". Με αυτήν την σειρά δεν μπορώ να είμαι και πολύ αντικειμενικός διότι είναι η πρώτη ολοκληρωμένη ιστορία των X-MEN που διάβασα όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει από την Anubis. Καθηλωτικό σχέδιο, μοναδικοί διάλογοι και βέβαια η τρομερή ιδέα του πλασαρίσματος της μετάλλαξης ως αρρώστιας, μια σαφής κριτική στις απόψεις περιθωριοποίησης του διαφορετικού άλλου, Τρομερό πραγματικά.

Τρίτο, ψήφισα το "The Punisher: η επιστροφή" διότι ήταν η πρώτη ιστορία του Τιμωρού που διάβαζα και με εξέπληξε ευχάριστα. Αναμφίβολα έχει πολύ βία, το σενάριο δεν ξεφεύγει από τα τετριμμένα στερεότυπα ωστόσο προσωπικά το βρήκα εξαιρετικά ευχάριστο στο σύνολο του (πρώτος και δεύτερος τόμος). Η ευχάριστη έκπληξη της σειράς για μένα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ικανοποιήθηκε το αίτημα του @Bilis, θα είχα και εγώ τεράστιο πρόβλημα αφού αμφιταλντευόμουν μεταξύ 13-14 τόμων.

 

Πάμε τώρα στα δικά μου. Το top 5 μου με τυχαία σειρά:

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0017.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0026.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0014.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0010.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0007.jpg

 

Οι επόμενοι 5 τόμοι που ψήφισα επίσης με τυχαία σειρά:

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0001.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0006.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0013.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0029.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0028.jpg

 

Οι τόμοι που σκέφτηκα πάρα πολύ για να τους βγάλω (το Kraven θα ήταν top 5 βάσει του γούστου μου αλλά δεν έχω διαβάσει την έκδοση της Hachette ακόμα):

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0020.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0011.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0004.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 13/8/2020 στο 3:55 ΜΜ, kaneda είπε:

Η μέχρι τώρα κατάταξη για τους τόμους που έχω διαβάσει είναι η εξής:

 

  1. Wolverine: 10/10.
  2. The Amazing Spider-Man: Η Γέννηση του Βένομ: 10/10.
  3. Astonishing X-Men: Το Χάρισμα: 10/10.
  4. The Amazing Spider-Man: Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν: 10/10.
  5. Daredevil: Αναγέννηση: 9,5/10.
  6. New X-Men: Ε όπως Εξάλειψη: 9/10.
  7. The Incredible Hulk: Σιωπηλές Κραυγές: 9/10.
  8. Captain America: Εκτός Χρόνου: 8,5/10.
  9. Doctor Strange: Άγνωστοι Τόποι, Άγνωστοι Καιροί: 8,5/10.
  10. The Amazing Spider-Man: Η Επιστροφή: 8/10.
  11. New Avengers: Απόδραση: 8/10.
  12. Thor: Αναγέννηση: 8/10.
  13. Deadpool: Ο Πόλεμος του Γουέιντ Γουίλσον: 7,5/10.
  14. Captain America: Στρατιώτης του Χειμώνα: 7,5/10.
  15. She-Hulk: Μία Μοναδική Ηρωίδα: 7/10.
  16. Iron Man: Εξτρέμις: 6,5/10.
  17. Guardians of the Galaxy: Κοσμικοί Εκδικητές: 6/10.

 

Οι τόμοι που δεν έχω προλάβει να διαβάσω είναι οι εξής:

 

  1. Fantastic Four: Ασύλληπτη Παγίδα: ?/10.
  2. The Incredible Hulk: Πλανήτης Χαλκ, Μέρος Πρώτο: ?/10.
  3. Captain Britain: Ένας Παράλογος Κόσμος: ?/10.
  4. Avengers: Μάχη στο Χρόνο, Μέρος Πρώτο: ?/10.
  5. The Incredible Hulk: Πλανήτης Χαλκ, Μέρος Δεύτερο: ?/10.
  6. Μυστικός Πόλεμος: ?/10.
  7. Avengers: Μάχη στο Χρόνο, Μέρος Δεύτερο: ?/10.

 

Επειδή έχω γράψει κατά καιρούς την κριτική μου για τους τόμους που έχω διαβάσει στο κυρίως τόπικ, θα προσπαθήσω να γράψω εν συντομία όπως πρότεινε ο φίλος @nikolas12, τους κύριους λόγους που με οδήγησαν σε αυτό το τοπ 5 (δηλαδή όταν διαβάζω τον τίτλο του τόμου, τί μου έρχεται πρώτα στο μυαλό).

 

Το τοπ 5:

 

  1. Γούλβεριν: Πανδαισία χρωμάτων, τέλειες χορογραφημένες σκηνές μάχης και ο πόλεμος της ζωώδης πλευράς με αυτή της ανθρώπινης. Επίσης στα highlights τα καρέ στην αρχή με την αρκούδα. Ένα κόμιξ που θα μπορούσε να εκδοθεί και σαν μάνγκα (συν τόμος σφηνάκι).
  2. Σπάιντερ-Μαν: Η Γέννηση του Βένομ: Υπέροχο ρετρό σχέδιο, η σκηνή με την αποβολή της συμβιωτικής στολής στην εκκλησία και η μάχη του Σπάιντερ-Μαν με έναν εχθρό που έχει τις ίδιες δυνάμεις με αυτόν αλλά στο επί 10 (συν τα τεύχη που είχε προτείνει ο φίλος @TheMetalBat που δίνουν ακόμα καλύτερο τέλος στην ιστορία).
  3. Χ-ΜΕΝ: Το Χάρισμα: Το fastball special του Γούλβεριν με τον Κολοσσό. Καλά εντάξει και το δίλημμα που αντιμετώπισε ο Μπιστ με την θεραπεία, αλλά και η ίδια η εύρεση της θεραπείας. Και το σημαντικότερο, η ύπαρξη και ο ρόλος της Κίτι Πράιντ σε όλη την ιστορία (τώρα που το θυμήθηκα θέλω και την συνέχεια).
  4. Σπάιντερ-Μαν: Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν: Νουάρ ατμόσφαιρα, σκοτεινά χρώματα, ο Κρέιβεν που θέλει να γίνει Σπάιντερ-Μαν στη θέση του Σπάιντερ-Μαν και η τελική εξιλέωση-κάθαρση τόσο για τον Σπάιντι όσο και για τον Κρέιβεν.
  5. Ντέρντεβιλ: Αναγέννηση: Τα σκουρόχρωμα καρέ, ο αποδεκατισμός του Ματ σε όλους τους τομείς, αλλά και το επικό comeback του.

 

Συν δύο μπόνους:

 

  1. New Χ-ΜΕΝ: Ε όπως Εξάλειψη: Δερμάτινα μπουφάν, στενά τζιν και μηχανές μεγάλου κυβισμού. Εντάξει το τελευταίο μπορούμε να το αντικαταστήσουμε με το Blackbird. Μοντέρνο σχέδιο, "τα Σέντινελ αντεπιτίθονται", και φυσικά η σκηνή της γενοκτονίας (συν τόμος σφηνάκι).
  2. Χαλκ: Σιωπηλές Κραυγές: Σενάριο και πάλι σενάριο με υπέροχο ρετρό σχεδιο. Όμως το πιο σημαντικό, η μάχη του Μπρους με τον ίδιο του τον εαυτό, με τον άλλο του εαυτό και με τον παράλο του εαυτό.

 

Τιμητικές αναφορές:

 

  1. Κάπτεν Αμέρικα: Εκτός Χρόνου: Ίσως ο καλύτερος κατασκοπευτικός τόμος μέχρι στιγμής.
  2. Θορ: Αναγέννηση: Απίστευτο σχέδιο που προχωρά την πλοκή χωρίς να χρειάζεται να διαβάσεις τα μπαλονάκια και βέβαια με επικό cliffhanger.
  3. Ντέντπουλ: Ο Πόλεμος του Γουέιντ Γουίλσον: Η τρολιά, της τρολιάς, την τρολιά, τρολιά (συν το σπάσιμο τέταρτου τοίχου).

 

Συνεχίζεται...

 

Η αναθεωρημένη μέχρι τώρα κατάταξη για τους τόμους που έχω διαβάσει είναι η εξής:

 

  1. Wolverine: 10/10.
  2. The Amazing Spider-Man: Η Γέννηση του Βένομ: 10/10.
  3. Captain Britain: Ένας Παράλογος Κόσμος: 10/10.
  4. Astonishing X-Men: Το Χάρισμα: 10/10.
  5. The Amazing Spider-Man: Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν: 10/10.
  6. Daredevil: Αναγέννηση: 9,5/10.
  7. New X-Men: Ε όπως Εξάλειψη: 9/10.
  8. The Incredible Hulk: Σιωπηλές Κραυγές: 9/10.
  9. Marvel Super Heroes: Μυστικοί Πόλεμοι, Μέρος Πρώτο: 9/10.
  10. The Punisher: Η Επιστροφή, Μέρος Πρώτο: 9/10.
  11. The Punisher: Η Επιστροφή, Μέρος Δεύτερο: 9/10.
  12. Fantastic Four: Ασύλληπτη Παγίδα: 8,5/10.
  13. Captain America: Εκτός Χρόνου: 8,5/10.
  14. Doctor Strange: Άγνωστοι Τόποι, Άγνωστοι Καιροί: 8,5/10.
  15. The Amazing Spider-Man: Η Επιστροφή: 8/10.
  16. New Avengers: Απόδραση: 8/10.
  17. Thor: Αναγέννηση: 8/10.
  18. Ultimate Spider-Man: Δύναμη και Ευθύνη: 8/10.
  19. Deadpool: Ο Πόλεμος του Γουέιντ Γουίλσον: 7,5/10.
  20. Captain America: Στρατιώτης του Χειμώνα: 7,5/10.
  21. She-Hulk: Μία Μοναδική Ηρωίδα: 7/10.
  22. Μυστικός Πόλεμος: 7/10.
  23. Iron Man: Εξτρέμις: 6,5/10.
  24. Guardians of the Galaxy: Κοσμικοί Εκδικητές: 6/10.

 

Οι τόμοι που δεν έχω προλάβει να διαβάσω είναι οι εξής:

 

  1. The Incredible Hulk: Πλανήτης Χαλκ, Μέρος Πρώτο: ?/10.
  2. Avengers: Μάχη στο Χρόνο, Μέρος Πρώτο: ?/10.
  3. The Incredible Hulk: Πλανήτης Χαλκ, Μέρος Δεύτερο: ?/10.
  4. Avengers: Μάχη στο Χρόνο, Μέρος Δεύτερο: ?/10.
  5. Captain America: Νέο Καθεστώς: ?/10.
  6. Marvels: ?/10.
  7. Avengers: Διάλυση: ?/10.
  8. The Mighty Thor: Αναζητώντας τους Θεούς: ?/10.
  9. Astonishing X-Men: Κίνδυνος: ?/10.
  10. Fantastic Four: Απόλυτη Δράση: ?/10.

 

Επειδή έχω γράψει κατά καιρούς την κριτική μου για τους τόμους στο κυρίως τόπικ, θα γράψω εν συντομία τους κύριους λόγους που με οδήγησαν σε αυτό το τοπ 10.

 

Το τοπ 10:

 

  1. Γούλβεριν: Πανδαισία χρωμάτων, τέλειες χορογραφημένες σκηνές μάχης και ο πόλεμος της ζωώδης πλευράς με αυτή της ανθρώπινης. Επίσης στα highlights τα καρέ στην αρχή με την αρκούδα. Ένα κόμιξ που θα μπορούσε να εκδοθεί και σαν μάνγκα (συν τόμος σφηνάκι).
  2. Σπάιντερ-Μαν: Η Γέννηση του Βένομ: Υπέροχο ρετρό σχέδιο, η σκηνή με την αποβολή της συμβιωτικής στολής στην εκκλησία και η μάχη του Σπάιντερ-Μαν με έναν εχθρό που έχει τις ίδιες δυνάμεις με αυτόν αλλά στο επί 10 (συν τα τεύχη που είχε προτείνει ο φίλος @O Φρατζάτος που δίνουν ακόμα καλύτερο τέλος στην ιστορία).
  3. Κάπτεν Μπρίτεν: Ένας Παράλογος Κόσμος: Το πρότυπο του πως πρέπει να γράφεται ένα sci-fi δυστοπικό κόμιξ με παράλληλα σύμπαντα. Ο Κάπτεν Μπρίτεν εναντίον των άλλων Κάπτεν Μπρίτεν, η παρουσία της Σάιλοκ και των Εξέκιουτιβ, ο υπολογιστής Σκάινετ στην βίλα, το Σέντινελ-Εξολοθρευτής Μένος και η υπέροχη γοητεία των αρσενικών του Τζάσπερς. Επικό σενάριο του Μουρ που εύχεσαι να υπήρχε και άλλη συνέχεια του ήρωα με αυτόν σεναριογράφο, σε συνδυασμό με το πωρωσιάρικο σχέδιο του Ντέιβις που είναι για υπόκλιση. Επίσης, τα καρέ της μάχης στο κομιξάδικο, η τελική μάχη ψευδαισθήσεων, αλλά και η επική-χιουμοριστική σκηνή της δίκης της Σατουρνίν.
  4. Χ-ΜΕΝ: Το Χάρισμα: Το fastball special του Γούλβεριν με τον Κολοσσό. Καλά εντάξει και το δίλημμα που αντιμετώπισε ο Μπιστ με την θεραπεία, αλλά και η ίδια η εύρεση της θεραπείας. Και το σημαντικότερο, η ύπαρξη και ο ρόλος της Κίτι Πράιντ σε όλη την ιστορία.
  5. Σπάιντερ-Μαν: Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν: Νουάρ ατμόσφαιρα, σκοτεινά χρώματα, ο Κρέιβεν που θέλει να γίνει Σπάιντερ-Μαν στη θέση του Σπάιντερ-Μαν και η τελική εξιλέωση-κάθαρση τόσο για τον Σπάιντι όσο και για τον Κρέιβεν.
  6. Ντέρντεβιλ: Αναγέννηση: Τα σκουρόχρωμα καρέ, ο αποδεκατισμός του Ματ σε όλους τους τομείς, αλλά και το επικό comeback του.
  7. New Χ-ΜΕΝ: Ε όπως Εξάλειψη: Δερμάτινα μπουφάν, στενά τζιν και μηχανές μεγάλου κυβισμού. Εντάξει το τελευταίο μπορούμε να το αντικαταστήσουμε με το Blackbird. Μοντέρνο σχέδιο, "τα Σέντινελ αντεπιτίθονται", και φυσικά η σκηνή της γενοκτονίας (συν τόμος σφηνάκι).
  8. Χαλκ: Σιωπηλές Κραυγές: Σενάριο και πάλι σενάριο με υπέροχο ρετρό σχεδιο. Όμως το πιο σημαντικό, η μάχη του Μπρους με τον ίδιο του τον εαυτό, με τον άλλο του εαυτό και με τον παράλο του εαυτό.
  9. Μυστικοί Πόλεμοι, Μέρος Πρώτο: Το πρώτο crossover στην ιστορία των crossover με επικές μάχες μεταξύ υπερ-ηρώων και υπερ-κακών. Το Goodfellas των Χ-ΜΕΝ με τον Μαγκνέτο, τα ρέστα του Σπάιντερ-Μαν, το highlight του Χαλκ όταν "πέφτει ο ουρανός στο κέφαλι του" και η παρουσία-απουσία του Μπομπ του μάστορα, του Γκαλάκτους.
  10. Πάνισερ: Η Επιστροφή, Μέρος Πρώτο: Ή αλλιώς και όταν ο Πάνισερ έχει κέφια. Σενάριο ευθύ και κατανοητό, χωρίς πολλά πολλά, σε συνδυασμό με ένα ωραίο, ιδιαίτερο σχέδιο, που αποτυπώνει ωμά, χωρίς να σοκάρει σε υπερβολικό βαθμό, τις σπλάτερ σκηνές.

 

Συνεχίζεται...

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μεταξύ μας, οι τόμοι της συγκεκριμένης σειράς που δεν μ' έχουν ικανοποιήσει μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού. Όλοι, σχεδόν, είχαν κάτι να μου προσφέρουν, αν όχι διασκέδαση, τουλάχιστον την ικανοποίηση ότι διεύρυνα την εμπειρία μου σε ιστορίες που οι ειδήμονες τις θεωρούν κλασικές. :)

 

Οι τόμοι, πάντως, που κέντρισαν περισσότερο το ενδιαφέρον μου είναι οι εξής:

  • The Amazing Spider-Man: Η Επιστροφή
  • Deadpool: Ο Πόλεμος του Γουέϊντ Γουίλσον
  • The Amazing Spider-Man: Η Γέννηση του Venom
  • Daredevil: Αναγέννηση
  • Doctor Strange: Άγνωστοι Τόποι, Άγνωστοι Καιροί
  • The Incredible Hulk: Πλανήτης Χαλκ
  • The Punisher: Η Επιστροφή
  • Marvel Super Heroes: Μυστικοί Πόλεμοι Μέρος Πρώτο

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Αφού ολοκλήρωσα και τον πιο πρόσφατο τόμο με τους Fantastic Four, μπορώ να πω με σιγουριά ότι δύο ήταν οι τόμοι που ξεχώρισαν για εμένα στην συλλογή:

  • New Avengers: Απόδραση
  • Avengers: Διάλυση

Σε περίπτωση που δεν έχετε διαβάσει την κριτική μου για τους εν λόγω τόμους, να σας πληροφορήσω ότι κάνω πλάκα. :lol: Αυτοί είναι οι λιγότερο αγαπημένοι μου.
Αυτοί που μου άρεσαν περισσότερο, σε τυχαία σειρά, είναι:

  • The Incredible Hulk: Πλανήτης Χαλκ
  • Avengers: Μάχη στον Χρόνο
  • The Punisher: Η Επιστροφή
  • Captain Britain: Ένας Παράλογος Κόσμος
  • Marvels
  • Fantastic Four: Ασύλληπτη Παγίδα
  • Wolverine
  • The Amazing Spider-Man: Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέϊβεν
  • New X-Men: Ε όπως Εξάλειψη
  • The Incredible Hulk: Σιωπηλές Κραυγές
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής:

 

Πρώτη θέση με 15 ψήφους:

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0020.jpg

 

Δεύτερη θέση με 14:

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0014.jpg

 

Τρίτη θέση με 9:

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0010.jpg

 

Τέταρτη θέση με 8 έχουμε ισοβαθμία:

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0026.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0028.jpg

 

Και πέμπτη θέση με 6 υπάρχει τριπλή ισοβαθμία:

 

MARVELGRAPHICNOVELS_0001.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0030.jpg  MARVELGRAPHICNOVELS_0013.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.