Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αδιάβαστα τεύχη Ντίσνεϋ


Captain Cooper

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  722
  • Reputation:   5678
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πόσα τεύχη Ντίσνεϋ έχετε στη συλλογή σας αλλά δεν τα έχετε ακόμη ανοίξει;

 

Αφορμή για το θέμα αυτό στάθηκε μια συζήτηση που ξεκίνησε από ένα σχόλιο του @apetoussis82 στο ιστολόγιο Comicsloft του @Kriton και μπορείτε να βρείτε εδώ.

  • Like 5
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  722
  • Reputation:   5678
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Κάνω λοιπόν την αρχή.

 

Όσον αφορά τις εκδόσεις της Καθημερινής είμαι σε πολύ καλό επίπεδο. Με εξαίρεση τη Βιβλιοθήκη Μπαρκς που δεν έχω ανοίξει αλλά έχω διαβάσει τις περισσότερες ιστορίες στα παλιά Κόμιξ, έχω αδιάβαστα μόνο τεύχη που κυκλοφόρησαν τις τελευταίες ημέρες. Όσον αφορά βέβαια παλαιότερα τεύχη επί εποχής Τερζόπουλου, αυτά συνεχίζουν να είναι στοίβες κάνοντας παρέα σε άλλα κόμιξ και βιβλία.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3805
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Εγώ πάλι όσον αφορά τις τελευταίες εκδόσεις στις καθημερινής δεν είμαι και στο καλύτερο επίπεδο. Ναι μεν έχω διαβάσει όλα τα τεύχη Μίκυ Μάους και Άπαντα Σκάρπα μου αλλά από Ντόναλντ, ΚΟΜΙΞ και Super Μίκυ ομολογώ πως έχω πολλά αδιάβαστα.

 

Επίσης πριν από μερικούς μήνες πήρα κάτι τεύχη Μίκυ Μάους του Τερζόπουλου (μετά το έτος 2002 μη φανταστείτε) τα οποία διαβάζω καθημερινά όμως έχω ακόμα πολύ διάβασμα! :)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3473
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1542 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Τεύχη που δεν τα έχω  διαβάσει καθόλου  πρέπει να είναι καμιά 500αρια  Μίκυ Μάους του Τερζόπουλου μετά το 1500 μερικά ΚΟΜΙΞ άνω του 200. Υπάρχουν και κάποια της Καθημερινής που δεν τα έχω διαβάσει από τα τελευταία . Αλλά κατά τα άλλα ποιο το νόημα να παίρνεις ένα κόμικς αν δεν το διαβάσεις ή το ανοίξεις να το ευχαριστηθείς .   :hit:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  886
  • Reputation:   5466
  • Achievement Points:  886
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4220 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το μόνο που έχει αλλάξει για μένα, από την εποχή εκείνης της συζήτησης. είναι ότι είμαι συνειδητά μία εβδομάδα πίσω στην ανάγνωση των τευχών τής Καθημερινής, καθώς τα αφήνω σε μια ακρούλα να... σιτέψουν, και να πεθάνει τυχόν κορωνοϊός, αν έχει πέσει πάνω τους! Υπερβολή; Πιθανότατα ναι, αλλά όποιος φυλάει τα ρούχα του, τα έχει ΟΛΑ! Πάντως, με εξαίρεση την πρώτη Παρασκευή τού εγκλεισμού, όπου δεν διάβασα το Μίκυ Μάους, η κατάσταση είναι όπως πριν: κάθε Παρασκευή έχω καινούργια πράγματα, να διαβάσω. Αυτήν την Παρασκευή, εκτός από Μίκυ Μάους, το πρόγραμμα έχει και Super Μίκυ!

 

Όσον αφορά στα βιβλία, η κατάσταση χειροτερεύει, καθώς η διάθεση για ανάγνωση έχει εξανεμιστεί. Σίγουρα θα πεθάνω, έχοντας αφήσει βιβλία αδιάβαστα. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Τις προάλλες είδα και την τελευταία παλιά ελληνική ταινία από την εκτενέστατη συλλογή μου και κάπου μου κακοφάνηκε, που δεν έχω πια να προσδοκώ να δω για πρώτη φορά άλλη τέτοια ταινία.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95023
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Προσωπικά, όταν παίρνω στα χέρια μου ένα τεύχος Disney, φροντίζω να το διαβάζω άμεσα. Λόγω της αγάπης μου για τα παπιά και τα ποντίκια, τα συγκεκριμένα κόμικς έχουν πάντα προτεραιότητα στην στοίβα με τα αδιάβαστα. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην έχω κανένα αδιάβαστο περιοδικό Disney. :)

 

 

:beer5:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.