Μετάβαση στο περιεχόμενο

Secret Invasion (2023)


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

131077736_1116205285473749_8210962954110835148_o.jpg

 

Ταινία περιμέναμε, σειρά μας ήρθε και μάλιστα με πολύ δυνατά ονόματα. Η Marvel είχε μεγάλη επιθυμία να χρησιμοποιήσει πολύ τους Skrulls μετά την ένταξή τους στο MCU και μία από τις πιο πρόσφατες και γνωστές ιστορίες τους είναι το Secret Invasion του Bendis. Ουσιαστικά στην ιστορία αυτή βλέπουμε το πως οι Skrulls εισβάλλουν στη Γη, έχοντας αντικαταστήσει πολλούς ήρωες με δικούς τους πράκτορες με αποτέλεσμα να μη γνωρίζουν ποιος είναι άνθρωπος και ποιος είναι κατάσκοπος. Όπως είχα γράψει και στην κριτική μου για την αγγλόφωνη έκδοση όσον αφορά την πλοκή: 

 

Το πλάνο των Skrulls είναι να χτυπήσουν σε πολλαπλά σημεία και αργά και σταθερά αποσταθεροποιούνται διάφορα καίρια μέτωπα υπερηρώων ή υπερκακών όπως το Baxter Building, το Peak, το Helicarrier, το Thunderbolt Mountain και τη φυλακή Raft, ενώ οι συγκρούσεις μεταξύ ηρώων και ηρώων-Skrulls ξεκινούν από τη Νέα Υόρκη και τη Savage Land. Η δράση μοιράζεται μεταξύ όλων αυτών των μετώπων και στην πορεία διάφοροι χαρακτήρες αποκαλύπτουν πως ήταν Skrulls. Επίσης οι Skrulls έχουν φροντίσει να αχρηστεύσουν ή να πάρουν τη θέση διαφόρων μελών των Illuminati όπως ο Mister Fantastic, o Tony Stark και ο Hank Pym προκειμένου να μη μπορούν να βρουν κάποιο σχέδιο για να τους κερδίσουν. Μεταξύ των ιστοριών είναι και η προσπάθεια, κάποιων εξ αυτών να ορθοποδήσουν και να προετοιμάσουν κάποιο πλάνο για να βρουν ποιοι από τους ήρωες είναι Skrulls.

 

1_14.jpg.967200ee5251c7d8b06e2a5018d2741d.jpg

 

Δεν ξέρω τι από αυτά θα βγει πραγματικό και τι θα αναδιαμορφώσουν. Επιστρέφουν πάντως ο Samuel L. Jackson ως Nick Fury και ο Ben Mendelsohn ως Talos, δύο δυνατά κινηματογραφικά ονόματα, άρα ξέρουμε ότι μπορούμε να ελπίζουμε σε κάτι καλό. Η συνέχεια επί της οθόνης.

 

[imdb=tt13157618]

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Η Emilia Clarke προστίθεται στο τηλεοπτικό σύμπαν της Marvel

 

Η μεγάλη τηλεοπτική προσθήκη στο σύμπαν της Marvel είναι γεγονός!

 

Σύμφωνα με το Variety και όπως αναμεταδίδει το lordoftheseries.gr, η αγαπημένη Emilia Clarke είναι στις τελικές συζητήσεις ώστε να αποτελέσει το νέο μέλος του cast του Secret Invasion, μετά μάλιστα από την Olivia Colman, που φαίνεται πως είναι πολύ κοντά στο να «κλείσει» και εκείνη για τη σειρά αυτή.

 

Ο χαρακτήρας που θα υποδυθεί η Clarke δεν έχει γίνει γνωστός μέχρι στιγμής, όμως το μόνο σίγουρο είναι πως η σειρά έχει σχηματίσει πλέον ένα δυνατό cast, μαζί και με τους Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn και Kingsley Ben-Adir.

 

[imdb=tt13157618]

 

 

ΠΗΓΗ

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to Secret Invasion (2023)

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύμφωνα με τον Kevin Feige στο Comic-Con του San Diego, το Secret Invasion θα κάνει πρεμιέρα στο Disney+ την άνοιξη του 2023!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πολύ δυνατό trailer! Επιστροφή Nick Fury και Maria Hill, σκηνές με Ben Mendelsohn που περιμένω να δω σε ποια πλευρά θα είναι, πραγματικά είναι από τις σειρές Marvel που δείχνουν να έχουν έναν πραγματικά καλό σκοπό και που θα οδηγήσουν το MCU κάποια βήματα παρακάτω. Φέρτε το χθες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Olivia Colman και Martin Freeman? παρέα με Samuel Jackson? Όσο άθλιες π@π@ριές βγαίνουν οι ταινίες, τόσο εξαιρετικές υποσχέσεις αφήνουν οι μικρές αυτές σειρές (και ενίοτε όπως στο Wandavision τις υλοποιούν).

 

καραγουστάρω :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Γουάου. Απλά γουάου. Σοβαρός τόνος, τρομερή παραγωγή που θυμίζει ταινία, ηθοποιάρες και φαίνεται ότι θα έχει και κάμποσες ανατροπές. Ίσως αυτό που χρειάζεται το MCU για να βγει από το βούρκο της μετριότητας που έχει βυθιστεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Εμένα πάλι πιο πολύ με ενθουσίασε το πρώτο τρέιλερ που 'χαμε δει, παρά αυτό. Δεν ξέρω, ίσως γιατί σου έχτιζε πιο πολύ ατμόσφαιρα κατασκοπευτικού θρίλερ λόγω της μουσικής. Αυτό πέρα από το γεγονός ότι ελάχιστα νέα πράγματα μας έδειξε, μου πέρασε πιο πολύ αδιάφορο. Τώρα 'ντάξει για μίνι σειρά στο D+ μιλάμε, οπότε οκ για αυτό που είναι μια χαρά ίσως να 'ναι. Γιατί για να πήγαινε σινεμά με τη μορφή ταινίας ούτε καν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

sh*t looks good :) άιντε μπας και ξαναδούμε άσπρη μέρα με τη Μάρβελ :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

S01E01. weird stuff. Πολλά αρνητικά στοιχεία, πολλά θετικά στοιχεία. Εάν το συνεχίσει έτσι, εκτιμώ ότι θα θέλω πολύ να δω το κάθε επεισόδιο λόγω των θετικών του στοιχείων, αλλά δεν θα θέλω να το ξαναδώ λόγω των αρνητικών του. Δεν ξέρω άμα γίνομαι κατανοητός :) 

Χειρότερο από Wanda και Hawkeye, καλύτερο από Falcon... Μάλλον λίγο καλύτερο από Loki S1 και λίγο χειρότερο από Moon Knight? Κάπου εκεί παίζει. Ms Marvel δεν έχω αγγίξει, She-Hulk είδα κάποια επεισόδια και χωρίς να με έχει χαλάσει, απλώς το άφησα για αργότερα. (Για να με τοποθετήσω ως προς τα γούστα μου και να τοποθετήσω και αυτό ως προς την τοποθέτηση των γούστων μου (Δεν ξέρω άμα συνεχίζω να γίνομαι κατανοητός :D )) 

 

Ομολογώ ότι ψιλοψήθηκα να ξαναδιαβάσω τα παλιά (πλέον) Secret Invasion. Είδα όμως τις βαθμολογίες στo goodreads και μάλλον είχα δίκιο που με είχαν αφήσει με μια αίσθηση meeeh (και σταδιακά είχα οδηγηθει να ξαναπαρατήσω τα Μαρβελ) Απ'οσο το θυμάμαι, ελάχιστη σχέση με το σώου μέχρι στιγμής. Λογικό βέβαια αφού το σώου εντάσσεται σε ένα τελείως διαφορετικό storyline. 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είμαι στο 33ο λεπτό του S01E02 και αισθάνομαι την βαθύτατη ανάγκη να πω ότι το σώου είναι φτιαγμένο για έφηβους :) οκ. fair enough. Στην πραγματικότητα το 90% των υπερηρωικών κόμικ είναι φτιαγμένα για αυτές τις ηλικίες. Τίμιο. Απλώς έχουμε δει και πράγματα που ήταν για ενήλικους :) 

νομίζω πως το 99,99% των ιστοριών μυθοπλασίας που έχουν ως διακύβευμα τεράστια πράγματα (λχ την παγκόσμια κυριαρχία ή την καταστροφή του κόσμου) καταλήγουν να είναι μάπες. Πράγματα όπως τα Avengers Infinity War+Endgame είναι εξαιρέσεις. 

Βλέπω λχ το πως παρουσιάζουν εδώ εμφανίσεις αρχηγών κρατών, συναντήσεις αρχηγών κρατών και είναι 132% για μικρά παιδιά :) Θα μου πεις "ρε φίλε, δεν έχεις θέμα με τους άλλους που μεταμορφώνονται και έχεις θέμα με αυτά?"... οκ. Δεν έχω αντίλογο. Έχω όμως θέμα :D 

 

άιντε να δω τα υπόλοιπα 21 λεπτά. ίσως να το κάνω στη κουζίνα ενώ θα πλένω τα πιάτα :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι βαρεμάρα......

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  232
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  310
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3505 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

1 ώρα πριν, Bonadrug είπε:

Τι βαρεμάρα......

Αληθεια!Ειναι πολυ βαρετα τα 2 πρωτα επεισοδια.Ας ελπισουμε να ειναι καλυτερα τα επομενα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

S01E03. Και πάνω που είπα "ρε λες?"... και εντέλει δεν είπε.

 

 

κρίμα. πολύ κρίμα

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το 3ο του Secret Invasion είναι κάπως καλύτερο από τα δύο πρώτα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το τελείωσα. Γενικά ήταν μέτρια σειρά. Ακόμη και το τελευταίο επεισόδιο που υποτίθεται πως κορυφώνεται η δράση, πιστεύω πως θα μπορούσε να ήταν καλύτερο. Φιλότιμη η Κλαρκ, αλλά το σενάριο δεν την βοηθάει και πολύ. Πολύ καλό το soundtrack πάντως. Απ'ότι έχω διαβάσει θα υπάρχει σύνδεση του Secret Invasion με το Marvels.  

Επεξεργασία από Hayate
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39947
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  28
  • Reputation:   142
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Με αφορμή το τέλος της σειράς θα ηθελα να πω και εγώ την άποψη μου. Καταρχάς είμαι fan της Marvel και από μικρό παιδί αναρωτιόμουν ποτέ θα μπορέσει ο κινηματογράφος να μεταφέρει ρεαλιστικά τους υπερηρωες στην οθόνη. Η τεχνολογία τα τελευταία χρόνια έχει κάνει θαύματα σε αυτό το κομμάτι γιαυτό και αυτό που βλέπουμε δεν θυμίζει σε τίποτα τις απόπειρες της δεκαετίας του 80. Η Marvel διαθέτει απίστευτα σενάρια τα οποία θεωρούσαμε ότι εάν μεταφερθούν στην μεγάλη οθόνη θα γινόταν πάταγος. Το πρόβλημα κατά τη γνώμη μου είναι ότι ο κόσμος έχει πολύ μεγάλες προσδοκίες ενώ ξεχνάμε ότι είναι μια εταιρία η οποία στοχεύει όπως όλες στο κέρδος. Το secret invasion σίγουρα δεν ακολουθεί την ιστορία του κόμικ πάρα μόνο στην επικεφαλίδα όμως δεν με ενοχλεί καθώς παρουσιάζει μια διαφορετική προσέγγιση με σκοπό να συνδέσει τα γεγονότα με τις επερχόμενες ταινίες. Η διασκευή σεναρίου είτε αυτό είναι κόμικ είτε βιβλίο είναι πάγια τακτική για να μπορέσει να τρέξει καλύτερα στην οθόνη. Τώρα εάν συγκριθεί με το προτοτυπο κόμικ σίγουρα το σενάριο πάσχει κατά πολύ γιαυτό και εγώ έχω σταματήσει τις συγκρίσεις καθώς κατάλαβα ότι η Marvel δεν πρόκειται ποτέ να μεταφέρει αυτούσια ιστορία στην οθόνη για δικούς της λογους. Επίσης το σενάριο του κόμικ secret invasion δεν θα μπορούσε να εξαντληθεί σε μια ταινία καθώς είναι αρκετά μεγάλη ιστορία. Συμπέρασμα. Εαν το δεις για να περάσεις 6 ώρες ευχάριστα,όπως εγώ χωρίς πολύ ανάλυση και σκέψη και την αναμονή του 1ος και κάτι χρόνου ώστε να συνεχιστεί η ιστορία στο σινεμα τότε όλα οκ. Εάν περίμενες κάποια υπερπαραγωγή τότε σίγουρα θα σου φάνηκε αδιάφορο ιδίως μετά την διαφήμιση που είχε φάει. 

Επεξεργασία από Slaine
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ήμουν πάρα πολύ ενθουσιασμένος για το Secret Invasion και φαίνεται στα ποστ πιο πάνω, αλλά άρχισε να βρωμάει η κατάσταση από τις κριτικές στα πρώτα επεισόδια. Καλώς ή κακώς πάω ψιλοκόντρα με το ρεύμα και θεωρώ ότι τα πρώτα δύο επεισόδια αν και μεγάλα σε διάρκεια είχαν ένα ενδιαφέρον. Αν και για πολλούς η σειρά φτιάχνει, για μένα εκεί στη μέση έγινε φουλ βαρετή. Κατ' αρχάς έχει λίγη σχέση με το κόμικ Secret Invasion. Είναι περισσότερο μια ιστορία για τον Nick Fury και τη σχέση του με τους Skrulls που ειλικρινά και στο Captain Marvel και τώρα, τραβάει τραβάει τραβάει και δε δουλεύει. Δε γίνεται πραγματικά τίποτα εντυπωσιακό ή κάτι που οδηγεί οργανικά σε εξελίξεις στο μαρβελοσύμπαν.

 

Έχει ωραία κατασκοπικά στοιχεία, αλλά από εκεί και πέρα δεν θα δεις κάτι το ιδιαίτερο. Παίζουν λίγο με τους Skrulls, φέρνουν τον Super Skrull που ουδεμία σχέση με τα κόμικς έχει (ούτε καν ιδιαίτερο tease για Fantastic Four), η Colman είναι καλή και υπάρχουν ολόκληρα subplots που κάτι πάνε να στήσουν ενώ είναι βαρετά βλέπε Fury με Varra που βαρέθηκα τη ζωή μου ή έχουμε χαρακτήρες χωρίς τόσο σπουδαίο λόγο ύπαρξης που προσπαθούν να τους κάνουν να συμβούν όπως αυτός της Emilia Clarke. Είναι τρομερό πως η Marvel έχει ξαναμπεί σε τέτοιο τέλμα σε σειρές και ταινίες, αλλά ειδικά οι σειρές της είναι ανέμπνευστες, σετάρουν πέντε πράγματα για τις ταινίες και ρίχνουν αυλαία. Λυπάμαι, αλλά ούτε εδώ κατάφερε η Marvel να φέρει κάτι ενδιαφέρον και ελπίζω το Loki και ειδικά ο Daredevil να φέρουν μια φρέσκια πνοή στο προϊόν και να μην τα καταπιεί η συνολική μετριότητά του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

το καλό των επεισοδίων ήταν πως ήταν κάτω από μια ώρα το κάθε ένα

το καλύτερο του η/υ ήταν πως είχε φαστ φόργουορντ.

 

δεν με χάλασε που δεν είχε το σενάριο του κόμικ. δεν μου άρεσε το κόμικ :) Δυστυχώς η Emilia Clarke μάλλον θα μείνει ως Daenerys. Δεν φαίνεται να έχει κάτι παραπάνω η κοπέλα να δώσει. (κάτι σαν την Gadot). 

πρέπει να τραβήξουν ένα χειρόφρενο και να ξαναμελετήσουν το όλο θέμα. χάνει από πάρα πολλές μεριές το σύνολο του MCU πλέον. 

 

δεν ήταν κακό. ήταν όμως τρομερά μέτριο. και υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές για να διασκεδάσω.

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Είναι πραγματικά ίσως η μοναδική φορά που δεν έχω να δώσω μισό ελαφρυντικό ή τέλος πάντων, δεν έχω να προσάψω οτιδήποτε το θετικό ή αισιόδοξο, σε πρότζεκτ του MCU. Τρέιλερ ενδιαφέροντα, σε προετοίμαζαν για σοβαρό κατασκοπικό ύφος τύπου Winter Soldier, δώσε είπαμε όλοι, επιτέλους, και τελικά βγήκε ένα άνευρο πράγμα με μηδέν ενδιαφέρον. Άντε να κρατήσω 1-2 καλές ερμηνείες (ο Ben Mendelsohn και η Olivia Coleman είναι ηθοποιάρες όπως κ να 'χει) και 1-2 καλές στιγμές χαρακτήρων μεταξύ Τάλος και Φιούρι, αλλά η σειρά όσο πήγαινε έχανε πραγματικά το ενδιαφέρον της εντελώς με αποκορύφωμα το φινάλε που απλά πρόδωσε την ίδια την προσπάθεια της σειράς για κάτι πιο προσγειωμένο, μυστηριώδες και πάνω στον Φιούρι, για να δώσει μια χαζή cgi μάχη ανάμεσα σε αδιάφορους χαρακτήρες. Κρίμα πραγματικα. Το κόμικ το έχω μέσω της συλλογής Hachette, δεν το έχω διαβάσει, έχω ακούσει ότι είναι καλό αλλά πραγματικά δεν είχα την προσδοκία να φτάσει σε επίπεδο μια τέτοια κομβική ιστορία των κόμικ της Marvel, εδώ όμως δεν πέτυχε ούτε τα βασικά, δηλαδή να σε ενδιαφέρει αυτό που βλέπεις και να δίνει κάτι στο MCU πέρα από στήσιμο και υποσχέσεις ότι κάπου θα ξαναδούμε τριτοτέταρτους αδιάφορους χαρακτήρες. Ως μεγάλος φαν του MCU που υποστήριξα ακόμα και κακές στιγμές όπως το τελευταίο Ant-Man ή ακόμα και το She-Hulk με θετική διάθεση, εδώ δεν έχω λόγια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6946
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Μέτριο, καθόλου διασκεδαστικό και ποιο το νόημα να βγει η σειρά αυτή ;

 

Ακόμα και εγώ ο μέγα μαρβελ φαν ξενέρωσα .

 

Φαντάσου οι υπόλοιποι κάσουαλ ή αυτοί που βλέπουν μόνο MCU 

 

Σαν να εκβίασαν μια εμφάνιση του Φιουρι ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Να προσθέσω το πόσο τσίπικες μου φάνηκαν κάποιες σκηνές. Πάνε τον άλλο στο νοσοκομείο. Και οι μόνοι που είναι τριγύρω είναι 3 του νοσοκομείου και ένας χαρακτήρας του σώου? :) Ρε, δεν πήγαν εμένα στο νοσοκομείο. Πήγαν έναν αρκετά σημαντικότερο. Που και εμένα να πήγαιναν, περισσότεροι θα ήταν τριγύρω. Έχω πάει και έχω βρίσει :D Επιπρόσθετα σε κάτι άλλες σκηνές μέσα στο νοσοκομείο είναι να απορείς που είναι τα πλήθη. Άλλοι ασθενείς, προσωπικό του νοσοκομείου (ιατρικό και βοηθητικό), συγγενείς ασθενών. Τι στο διάολο? Στο Κέντρο Υγείας της Μακρακώμης είχαν πάει? :D 

Είχαν βάλει κομπάρσους σε σκηνές σε πλατείες, σε σκηνές μάχης με πολύ κόσμο. Αλλά φαινόταν πάρα πολύ ότι δούλευαν με τηλεοπτικό μπάτζετ. Και ακόμα και οι σκηνές με πλήθη, δεν ενέπνεαν. Μόνο κάτι σε πλατείες θυμάμαι να με κάνει να πιστεύω ότι είναι "πλατεία" και όχι "πλατώ".

Είναι κακό το τηλεοπτικό μπάτζετ αφού ήταν σώου για τηλεόραση? well. Ξέρω σειρές του HBO ή και βρετανικές αστυνομικές όπου δεν καταλαβαίνεις πως δουλεύουν με τέτοιους χρηματικούς περιορισμούς. Πως? Δεν ξέρω. Μια σκέψη μου είναι ότι βάζουν τους κομπάρσους να κινούνται με χαοτικό τρόπο. Κάπως το πετυχαίνουν.

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, germanicus είπε:

Να προσθέσω το πόσο τσίπικες μου φάνηκαν κάποιες σκηνές. Πάνε τον άλλο στο νοσοκομείο. Και οι μόνοι που είναι τριγύρω είναι 3 του νοσοκομείου και ένας χαρακτήρας του σώου? :) Ρε, δεν πήγαν εμένα στο νοσοκομείο. Πήγαν έναν αρκετά σημαντικότερο. Που και εμένα να πήγαιναν, περισσότεροι θα ήταν τριγύρω. 

 

Βασικά πάνε τον ΦΑΚΙΝΓΚ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΩΝ ΗΠΑ και το νοσοκομείο έχει λιγότερο κόσμο από ξεχασμένο Κέντρο Υγείας στην Άνω Πορδιτσά Λαμίας. ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ, τον Πλανητάρχη, που φταρνίζεται και έχει 8 άτομα κατευθείαν με χαρτομάντηλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είπα να μη γράψω ποιον προκειμένου να μην κάνω σπόιλερ σε κάποιον :)

 

αλλά ναι. Πάνε τον POTUS στο νοσοκομείο και είναι κάπως έτσι :) και καταλαβαίνω γιατί βγάζεις αφρούς :D 

 

:cheers5: 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεν έχω δει τη σειρά και ούτε πρόκειται αλλά έχω πεθάνει με τα σχόλια!! :lol:

 

:popcorn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Στα πρώτα επεισόδια σκεφτόμουν ότι μάλλον τα παραλέει ο κόσμος. Υπάρχουν θεματάκια, αλλά η σειρά βλέπεται.

Όταν τελείωσε και το 6ο επεισόδιο, αναρωτιόμουν ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΑ είδα αυτές τις 2 μέρες!
Το καλύτερο σχόλιο που διάβασα ήταν ότι ίσως χρειάζεται και μια απεργία στο Χόλιγουντ για να βρεθούν καλοί σεναριογράφοι. Δεν βγάζουν νόημα αυτές οι παράλογες ΜΠΟΥΡΔΕΣ που γράφονται. Καταλαβαίνεις μεν τι γίνεται, αλλά απορείς για ποιον λόγο γίνεται και πώς γίνεται με τέτοιες σεναριακές τρύπες.

Δεν φταίει ότι μεγαλώνουμε εμείς και δεν είμαστε πια παιδιά. Φταίει ότι οι σεναριογράφοι γράφουν σαν μικρά παιδιά. 14χρονα γράφουν τα σενάρια;

Λυπάμαι για την κατάντια του χαρακτήρα του Νικ Φιούρι. Ο δε Τζάκσον, γέρασε.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  211
  • Reputation:   1262
  • Achievement Points:  345
  • Days Won:  3
  • With Us For:  634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 9/8/2023 στο 2:29 ΠΜ, theforce είπε:

Δεν φταίει ότι μεγαλώνουμε εμείς και δεν είμαστε πια παιδιά. Φταίει ότι οι σεναριογράφοι γράφουν σαν μικρά παιδιά. 14χρονα γράφουν τα σενάρια;

Αυτό που λες επιβεβαιώνεται και βλέπωντας ξανά παλαιώταιρες σειρές και ταινίες οι οποίες διατηρούν την ποιότητά τους ανεξάρτητα από την δική μας ηλικία. Το θέμα είναι οτι η disney δεν δίνει αρκετό χρόνο στους σεναριογράφους για να γράψουν κάτι ποιοτικό ή απλά όντως πρόκειται για παιδική εργασία για οικονομία. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.