Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ant-Man and the Wasp: Quantumania (2023)


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

amwqm_card.jpg

 

Αντιγράφω από το άρθρο του superheronews.gr:

 

Τα Marvel Studios αποκάλυψαν στο Investor Day της Disney πως ο τίτλος του Ant-Man 3 είναι "Ant-Man and the Wasp: Quantumania". Ακόμη έγινε γνωστό ότι η Kathryn Newton πήρε το ρόλο της Cassie Lang.

 

Ο Peyton Reed θα καθίσει στην καρέκλα του σκηνοθέτη και ο Jeff Loveness(Rick and Morty) έχει αναλάβει να γράψει το σενάριο της ταινίας. Οι Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Emma Fuhrmann και Jonathan Majors αναμένεται να είναι στο καστ. Τα γυρίσματα πρόκειται να ξεκινήσουν τον Ιούνιο του 2021 και θα γίνουν στην Ατλάντα της Τζόρτζια.

 

Ο Kevin Feige θα έχει καθήκοντα παραγωγού και τα Marvel Studios θα βρίσκονται στην παραγωγή. Το φιλμ εκτός απρόοπτου θα κυκλοφορήσει στις κινηματογραφικές αίθουσες των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής μέσα στο 2022.

 

 

Και συμπληρώνω: Η Phase Four απ' ότι φαίνεται θα επικεντρωθεί σε εναλλακτικά σύμπαντα και Quantum Realms. Αν γίνει σωστά, θα έχουμε πολύ ωραία αποτελέσματα.

 

[imdb=tt11213558]

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Γάντζος changed the title to Ant-Man and the Wasp: Quantumania (2023)
  • 6 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

 

Έσκασε το πρώτο trailerάκι και ναι, μου άρεσε! Σκοτεινό, πολύ όμορφο οπτικά, λίγο χιούμορ και φυσικά επιτέλους Kang the Conqueror ειδικά σε ένα πλάνο με την κόμικ στολή του. Για να δούμε τι θα δούμε, φαίνεται ενδιαφέρον!

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14137
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Και μια ανάλυση του trailer που βρήκα στο youtube:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Νέο τρέιλερ που επικεντρώνεται αρκετά στον Kang και βλέπουμε τόσο τον ίδιο να μιλάει όσο και να μάχεται με τον Ant Man. Φαίνεται πάρα πολύ καλό και κυρίως φτιαγμένο με μεράκι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Έχει τρομάξει το μάτι μου με την αθλιότητα που ήταν το κινηματογραφικό Phase 4. Το τρεηλεράκι εδώ πάντως προϊδεάζει για μια χαρά ταινία. Άιντε να δούμε.

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Στο τρέιλερ που παραθέτει ο @ nikolas12 εμφανίζεται και ο modok ή είναι η ιδέα μου;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

21 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Στο τρέιλερ που παραθέτει ο @ nikolas12 εμφανίζεται και ο modok ή είναι η ιδέα μου;

 

Πολύ σωστά τον είδες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  578
  • Reputation:   4145
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2858 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Paul Rudd, ο Mike Hannigan από τα φιλαράκια; Κι έλεγα που τον έχω δει, που τον έχω δει:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

22 hours ago, olyssesmoore said:

Στο τρέιλερ που παραθέτει ο @ nikolas12 εμφανίζεται και ο modok ή είναι η ιδέα μου;

 

Εμφανίζεται και με την μούρη του κανονικά σε ένα πλάνο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

κρίμααααα :) 

 

image.png

 

 

Τι επιφύλαξη κρατάω? Νομίζω ότι οι κριτικοί κάπου το έχουν χάσει με τις υπερηρωικές. *ίσως* να μην τις καταλάβαιναν ποτέ. Ως αποτέλεσμα, όταν είδαν πως είχαν θετική απήχηση, αρχισαν να δίνουν καλές βαθμολογίες και ας μην τις πίστευαν οι ίδιοι. Με το που τέλειωσαν όμως οι καλές μαζί με το Avengers Endgame, δεν χαμπάριασαν πως όλες οι επόμενες είχαν σοβαρά θέματα. Οπότε συνέχισαν να βάζουν σχετικά καλύτερες βαθμολογίες από αυτό που άξιζαν. (λχ οι Μαύροι Πάνθηρες δεν είναι 96% + 84% κατ'εμέ. Εκπληκτικά χρώματα και κινηματογράφηση, προβληματικές ιστορίες. Αν και δέχομαι την ιεράρχηση που έδωσαν. Η πρώτη είναι καλύτερη. 91% το Shang-Chi? :D με την καμία. 79% η Χήρα? χα!). Αναρωτιέμαι λοιπόν μη τυχόν έχουν δει ότι το κοινό είχε θέμα με το Phase 4, ότι λέει πως τις υπερεκτιμησαν οι κριτικοί και ίσως εδώ να έχουμε μια υπερδιόρθωση οπότε από εκεί που τις υπερεκτιμούσαν, τώρα να τις υποεκτιμούν... Τα τρέηλερ δεν μου έχουν δείξει ταινία του 51%. 

Φυσικά μπορεί και να έχουν δίκιο. Μπορεί όντως να είναι φόλα που συναγωνίζεται σε φολοσύνη το Eternals του 47% :) Οψόμεθα εις Φιλίππους :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3124
  • Reputation:   23738
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2964 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

michael-scott-the-office.gif

 

Εγώ θα έβαζα και ότι έπαιξε πολύ στρατευμένη κριτική στην πορεία, ειδικά προς όλα τα εκτός MCU Marvel μέχρι να επανέλθουν στη μαμά, αλλά ΟΚ θα δεχθώ ότι είναι λίγο συνωμοσιολογία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

To είδα και όπως ξέρετε ήμουν αρκετά ενθουσιασμένος για αυτήν την ταινία και τον Kang, αλλά δυστυχώς αποδείχτηκε πολύ μέτρια για τα γούστα μου. Ναι ακόμα και το Shang-Chi που αναφέρει ο germ θα το έβαζα πιο πάνω γιατί με διασκέδασε, εδώ πέραν του Kang η ταινία δεν έχει πολλά να σου πει και στη μέση κάνει δυσθεώρητα μεγάλη κοιλιά κατά τη γνώμη μου. Κάπου το 'χει χάσει η Marvel, κάποτε κάθε ταινία έστω και κάτι θα σου έλεγε, εδώ δεν είχε πραγματικά πολλά πέραν ενός set up. Επίσης έχει πιθανότατα το χειρότερο CGI/δουλειά σε ταινία που έχω δει με τον MODOK. Δεν ξέρω πως στο διάολο το έβγαλαν και το έδειξαν στα σοβαρά αυτό το πράγμα. Νομίζω μεγάλη χαμένη ευκαιρία αυτή η ταινία, τουλάχιστον μου άρεσε ο Kang και το πως τον χτίζουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Το είδα κι εγώ χθες και πέρασα απρόσμενα καλά. Πρώτη φορά διαφωνώ τόσο με τις απόψεις του κοινού για ταινία Marvel. Να σημειωθεί βέβαια, ότι λατρεύω τα 2 πρώτα Ant-Man, ενώ απ' όσο έχω καταλάβει αρκετοί τα θεωρούν από οκ εως απλά διασκεδαστικά. Για μένα το πρώτο είναι στις τοπ ταινίες MCU. 

 

Έτσι κι εδώ λοιπόν, η Marvel έδωσε μια ξεδιάντροπα fun ταινία. Δεν μιλάω τώρα για ταινιάρα τύπου Wakanda Forever, που είχε ένα δομημένο σενάριο, ήθελε να πει και 5 πράγματα, να δώσει ένα συναισθηματικό υπόβαθρο. Χαζοταινία είναι, αλλά με την καλή έννοια.  Χιουμοριστική αλλά όχι σαχλή. Αγνό, comic-book fun, με δραματικές στιγμές όπου χρειάζεται για να σεταριστεί ο Κανγκ. Μιλώντας για Κανγκ, εξαιρετικός Jonathan Majors, πολλά υποσχόμενος για το μέλλον. Τεράστια επιτυχία ότι ακόμα και όσοι βρήκαν την ταινία αδιάφορη έως κακή, κρατούν έστω ως μοναδικό θετικό την παρουσία του. Σε μαγνητίζει και είναι πολύ επιβλητικός σαν παρουσία. Ίσως περίεργη επιλογή να τον εισάγουν σε ταινία Ant-Man, μιας και το power difference είναι λίγο περίεργο, αλλά δεδομένης της φύσης του χαρακτήρα του, θεωρώ δεν είναι μεγάλο πρόβλημα. Σαν ταινία MCU δηλαδή θεωρώ έβαλε το λιθαράκι της για να πάρουμε έστω μια μικρή γεύση του τι θα ακολουθήσει, είναι μια απ' τις σημαντικές στιγμές του σύμπαντος και της Phase 5, από την αρχή της.

 

Σαν ταινία Ant-Man τώρα, θεωρώ ήταν εξίσου πετυχημένη. Σου δίνει την πεμπτουσία του χαρακτήρα του Σκοτ Λανγκ που έχουμε δει 2 ταινίες τώρα + όσες άλλες εμφανίσεις έχει κάνει στα team-up: ένας ανιδιοτελής άνθρωπος της διπλανής πόρτας με τεράστια αγάπη για την κόρη του. Αυτή είναι η κινητήριος δύναμή του. Η Κάσι Λανγκ, η οποία εδώ έχει μεγαλώσει και έχει γίνει επίσης υπερηωίδα, οκ, δεν ξεχώρισε, αλλά η Kathryn Newton ήταν μια χαρά, ανταπεξήλθε, αν δούμε κάποιο μελλοντικό Young Avengers πχ, δε θα με πείραζε να την δω, σε ένα team-up με την Kate Bishop της Hailee Steinfeld και άλλους νεαρούς προστατευόμενους που έχει εμμονή η Marvel να εισάγει τελευταία. Μου άρεσε η όλη δυναμική του Ant-Family επίσης, θετικό ότι είδαμε αρκετή Μισέλ Φάιφερ, και αρκετά ορεξάτη, σε αντίθεση με τον Μάικλ Ντάγκλας που φάνηκε ψιλο-βαρεμένος, αλλά ακόμα κι αυτός είχε το κατιτίς του και ξεχώρισε σε σκηνές. Η Σφήκα/Χόουπ Βαν Ντάιν πάλι, ήταν λίγο παραγκωνισμένη, θεωρώ είναι από τους χαρακτήρες που δεν έχουν αναπτυχθεί τόσο στο MCU και είναι λίγο στην σκιά του Ant-Man, όσο κι αν προσπαθούν να την βάλουν με τον δυναμισμό της να καλύπτει το goofiness του Σκοτ. Θεωρώ ο Σκοτ είναι ξεκάθαρα ο πιο συμπαθής από τους 2, αν και σαν δίδυμο, έχουν ωραία χημεία. 

 

Να πούμε και με spoilers για κάποια κομμάτια της ταινίας, ιδιαιτέρως μερικά που δίχασαν.

Spoiler

Ο M.O.D.O.K. του Corry Stoll. Λίγο-πολύ ήταν γνωστό ότι αυτός θα είναι ο ΜΟΝΤΟΚ εδώ, μια παραλλαγή δηλαδή, εκμεταλλεύοντας το τέλος του πρώτου Ant-Man που παγιδεύεται στον Κβαντικό Κόσμο ο χαρακτήρας του Ντάρεν Κρος και γίνεται ο παραμορφωμένος ΜΟΝΤΟΚ. Το κακό του CGI έγινε αντικείμενο συζήτησης. Ο χαρακτήρας επίσης, δεν είναι απειλητικός όπως στα κόμικ, όλο αυτό δίχασε. Προσωπικά θεωρώ ότι ήθελαν ξεκάθαρα να τον προωθήσουν σαν comic relief. Η όλη περίεργη εμφάνισή του δηλαδή μόνο γέλιο μπορεί να σου προκαλέσει, και τόσο η παρέα μου όσο και άλλοι στην αίθουσα, γελούσαμε με την ψυχή μας όποτε έβγαζε την μάσκα και αιωρούταν με την κεφάλα του. Ναι μεν, τεράστια απομάκρυνση σε σχέση με το πρωτότυπο υλικό, έως και γελοιοποίηση. Αλλά εδώ ξεφτίλισαν τον Θωρ, περίμενε κανείς να κάνουν τελείως απειλητικό έναν κακό που ουσιαστικά είναι ένα τεράστιο αιωρούμενο κεφάλι με πόδια;

 

Επίσης, η ήττα και ο θάνατος του Κανγκ. Ναι μεν, το να φέρνεις τον μεγάλο κακό των επόμενων 2 φάσεων και να τον σκοτώνεις σε ταινία Ant-Man, τον αποδυναμώνει αρκετά στα μάτια του κοινού. Αλλά θεωρώ κάνουν εξαρχής ξεκάθαρο ότι το τρομακτικό με τον Κανγκ είναι αυτή η δυνατότητά του να ναι πανταχού παρών μέσω των διάφορων χιλιάδων εκδοχών του. Ηττήθηκε απλά ένας από αυτούς, ο εξόριστος, όπως είδαμε στην post-credit σκηνή, που κίνησε την περιέργεια των υπόλοιπων Κανγκ να επιτεθούν στους Avengers στο πολυαναμενόμενο Kang Dynasty τον Μάιο του '25. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι τον στήνει αρχικά σαν έναν άτρωτο αντίπαλο και νικήθηκε σχετικά έυκολα. Όμως σε κάθε ταινία Ant-Man οι κακοί νικούνται με έναν ψιλο-χαζούλη τρόπο οπότε δε με χάλασε τόσο πολύ. Η ελαφράδα είναι μέσα στη γοητεία του franchise του. Ίσως κακώς πήγαν να το μετατρέψουν σε κάτι επικό, δεν ταιριάζουν πολύ αυτά τα 2.

 

Συνοπτικά λοιπόν, άλλη μια διασκεδαστικότατη ταινία Ant-Man για μένα, που είχε την ατυχία να πρέπει να σετάρει έναν τόσο δυνατό αντίπαλο, δημιουργώντας περίεργες ισορροπίες. Όσον αφορά τα εφέ, ναι μεν δεν ήταν τα καλύτερα CGI που έχω δει, αλλά ποτέ δεν είμαι άνθρωπος που θα χαλαστεί ιδιαίτερα γιατί το τάδε φαίνεται λίγο πιο ψεύτικο. Προσπάθησαν να στήσουν τον Κβαντικό Κόσμο σαν κάτι μεταξύ Star Wars και Dune, και τελικά αναλώθηκαν σε κάτι green screen που φαίνονται λίγο ψεύτικα, αλλά οκ. Κρίμα επίσης που δεν εξήγησαν λίγο περισσότερα με το τι παίζει εκεί. Θα έβαζα ένα 7/10 στην ταινία συνολικά μάλλον. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1019
  • Reputation:   6585
  • Achievement Points:  1020
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4394 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Είδα χθες το νέο Αντ-Μαν και με μια λέξη θα το έλεγα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ. Δυστυχώς έφτασα στο σημείο να βαρεθώ τόσο πολύ που στα μισά της ταινίας έπιασα τον εαυτό μου να κοιμάται. Οκ είχε κάποια καλά σημεία, με το μεγαλύτερο θετικό να 'ναι ο Κανγκ, αλλά αυτό οφειλόταν στον ίδιο τον ηθοποιό και τον τρόπο που έπαιζε και όχι στο σενάριο που του δόθηκε. Ανέκαθεν ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματά μου με το MCU ήταν τα αστεία για 5χρονα. Σ' αυτή την ταινία αλήθεια υπήρχαν στιγμές που ένιωθα ότι βάζουν 5χρονα να γράφουν μέρο και από τους κανονικούς διαλόγους της ταινίας. Όλη η ταινία ήταν ένα ατελείωτο πήγαινε-έλα των χαρακτήρων και μπλα-μπλα χωρίς ουσία, απλά για να στήσουν την επόμενη ταινία (ή μάλλον σειρά). Περίμενα ότι έστω θα μου έδιναν κάποιες πληροφορίες για το παρελθόν του Κανγκ (που γνωρίζω ελάχιστα τον χαρακτήρα), αλλά ούτε καν αυτό. Δεν το έκριναν απαραίτητο. Αντ' αυτού σπατάλη χρόνου σε ακόμα έναν γελοίο comic relief χαρακτήρα και τις τρύπες του. Κάπου έλεος δλδ, βάλτε τον Σεφερλή να γράφει, ίσως και να τα πάει λίγο καλύτερα. Το κερασάκι στην τούρτα ήταν το πόσο πολύ κατέστρεψαν -μετά τον Θωρ και τον Χαλκ- ακόμα έναν κλασικό χαρακτήρα...
 

Spoiler

Ο λόγος για τον ΜΟΝΤΟΚ. Από που να το πιάσω;; Ότι έβαλαν τον βλάκα από την πρώτη ταινία να τον κάνει;; Ότι κάθε που έβγαζε το κράνος ξέρναγα από το κάκιστο γελοίο CGI;; Ότι από ένα σημείο και μετά κατάντησε ο κλόουν της ταινίας με αποκορύφωμα το πώς πέθανε;; Από κάθε άποψη μόνο μια πικρία μου άφησαν για το πώς χειρίστηκαν έναν χαρακτήρα που πολλοί ανέμεναν να εμφανιστεί κάποια στιγμή στο MCU.



Πάντα είχα προβλήματα με το MCU, αλλά από το Endgame και μετά (εξαιρουμένων κάποιων φωτεινών εξαιρέσεων), απλά νιώθω ότι δεν ενδιαφέρονται. Έχουν αράξει πάνω στις δάφνες της επιτυχίας τους και αντί το σύμπαν να γίνεται ωριμότερο, γίνεται όλο και πιο αδιάφορο και παιδιάστικο. Κάποτε έλεγα ότι θα σταματήσω να ακολουθώ το σύμπαν, τουλάχιστον κινηματογραφικά θα ήμουν επιλεκτικός στο που δίνω τα λεφτά μου. Ο λόγος που δεν το τήρησα ήταν ο COVID. Έχοντας στερηθεί για σχεδόν 3 χρόνια αυτονόητες ελευθερίες και δικαιώματα, πλέον είμαι σε φάση ας πηγαίνω σινεμά ελεύθερος και ας είναι μ@λακία αυτό που θα δω. Αλλά πραγματικά δε νιώθω ότι θα είχα χάσει το οτιδήποτε, αν από τις 10 ταινίες είχα δει τις 3-4 μόνο.

Επεξεργασία από BATNICK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Έχω δεί την ταινία και μπορώ να πώ πως κι εγώ απογοητεύτηκα  λιγάκι καθώς περίμενα περισσότερα. Μια σχετικά καλή ταινία marvel, χωρις ωστόσο να δίνει το κάτι παραπάνω. Συγκριτικά με τις προηγούμενες ταινίες Ant-Man έχει περισσότερη δράση και λιγότερο χιούμορ. Τα μεγαλύτερα θετικά η εισαγωγή του Κανγκ στο MCU καθώς και η όλη φάση με τον Κβαντικό κόσμο.  Στα αρνητικά θα συμφωνήσω για τη κοιλιά που κάνει σε κάποιο σημείο  όπως επίσης 

 

Spoiler

και για τον τρόπο που παρουσίασαν τον Μόντοκ, καμμία σχέση με τον χαρακτήρα από τα κόμιξ  δυστυχώς.   Ακόμη το γεγονός ότι η Τζάνετ επέλεξε την σιωπή αντί να μιλήσει από την αρχή στην οικογένεια της για τον κίνδυνο του Κανγκ μου φάνηκε αρκετά γελοίο απο πλευράς σεναρίου!

 

Βαθμολογία 7/10

Επεξεργασία από Hayate
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   792
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

To είδα και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα, χωρίς να είμαι προκατείλημένος και δεν καταλαβάινω το τόσο "hate" που έχει πέσει. Ήταν μια πολύ ευχάριστη και διασκεδαστική ταινία, χωρίς τις "υπερβολικά" υπερβολικές χαζομαρίτσες & αστεία του Love & Thunder και για μένα καλύτερο και από το Shang Chi & το Black Widow. Μου άρεσε και ο Ant Man και σίγουρα ο Kang που ήταν αρκετά comic accurate, τόσο ο ίδιος, όσο και το origin του (η σκηνή των after credits όλα τα λεφτά). Δεν βρήκα υπερβολικό το cgi, αντίθετα ήταν και πολύ ωραίο με μόνη (και μεγάλη) "ανακρίβεια" τον Μodok, που ΟΚ, ακόμα και η δική του ιστορία/ side story και εξέλιξη στην ταινία, ήταν ολίγον "περίεργη". Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες @ Tsaklas  @ Hayate  για το 7/10. 

...Τελικά όταν πας να δεις μια ταινία παίζει μεγάλο ρόλο σε τι προδιάθεσή είσαι και τι προσδοκίες έχεις

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Καλήμερα και Χρόνια Πολλά.

Χθες ξεκίνησα να το δω σε Online και οφείλω να πω ότι ήταν μια βαρετή και πολύ προβλέψιμη ταινία. Απαράδεκτο το GCI του Μοντοκ. Για να είμαι ειλικρινής ένιωθα συνεχώς ότι δεν παρακολουθώ μια ταινία Marvel αλλά Star Wars στο Κβαντικο κοσμο. Προτιμώ το  Shang Chi και το Eternals  (χιλιάδες φόρες το Spiderman No Way Home) από τα τελευταία σκ@τ@. Σταμάτησα να πηγαίνω κινηματογράφο μετά από το Love & Thunder γιατί από τη 4η φάση όλα είναι για 5χρονα. Ή μάλλον μεγάλωσα αρκετά γι αυτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.