Μετάβαση στο περιεχόμενο

Spider-Man: No Way Home (2021)


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32391
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  96
  • Reputation:   666
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

4 ώρες πριν, Riddick είπε:

Απο την μια βλεπεις τις 2 ταινιες Venom και λες "δεν θα παει και πολυ καλα αυτο"

Όμως το πρώτο Venom δεν ήταν κακό τελικά. Το δεύτερο χάλασε και τις καλές εντυπώσεις που είχε αφήσει το πρώτο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Αυτό δεν ήταν τρέιλερ, ήταν περίληψη της ταινίας! ,

Εντάξει, μπορεί να έχουν διαρρεύσει πολλά σποιλερς, αλλά δε χρειαζόταν να προβληθούν και στο τρειλερ ώστε να τα δει και όποιος δεν τα έχει ακούσει. 

Μόνη παρηγοριά είναι ότι η παραγωγή είπε πως ακόμη δεν έχουμε δει τίποτα. Ελπίζω να είναι αλήθεια. 

17 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Στο filmy.gr είχαν τον spider Man πρώτα στις 30 Δεκεμβρίου και τώρα το έβαλαν στις 16 Δεκεμβρίου!!!

Ναι, τελικά 16 Δεκεμβρίου θα έρθει και σε εμας. Εκτός κι αν το αλλάξουν πάλι. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35116
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  47
  • Reputation:   190
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

2 ώρες πριν, theforce είπε:

Αυτό δεν ήταν τρέιλερ, ήταν περίληψη της ταινίας! ,

Εντάξει, μπορεί να έχουν διαρρεύσει πολλά σποιλερς, αλλά δε χρειαζόταν να προβληθούν και στο τρειλερ ώστε να τα δει και όποιος δεν τα έχει ακούσει. 

Μόνη παρηγοριά είναι ότι η παραγωγή είπε πως ακόμη δεν έχουμε δει τίποτα. Ελπίζω να είναι αλήθεια. 

Ναι, τελικά 16 Δεκεμβρίου θα έρθει και σε εμας. Εκτός κι αν το αλλάξουν πάλι. 

Δεν γινεται μεσα σε 2.5 λεπτα του trailer να σου χουν δειξει 2.5 ωρες ταινια.ειδικα τετοιας ταινιας.

Και μονο οτι το τρειλερ δημιουργησε επιπλεον εικασιες κατι λεει.
Ακουγεται σαν φημη οτι μπορει να υπαρξει αλλο ενα τρειλερ την ημερα που θα βγουν τα εισητηρια για προπωληση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ξέρουμε πότε θα γίνει η πρώτη προβολή στην Ελλάδα;

Να κανονίσω για Rapid Test.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1292
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Από τα trailer που έχουν κυκλοφορήσει, η ταινία που φαίνεται πως λειτουργεί σαν ένα προοίμιο για το Multiverse of Madness του Doctor Strange. Γενικά o Doctor φαίνεται να έχει καίριο ρόλο στην όλη ταινία. Όσον αφορά την επιστροφή στο τωρινό σύμπαν προηγούμενων "εκδόσεων" του Spidey αν πάρουμε ως δεδομένο ότι εμφανίζονται villains που τους ενσαρκώνουν οι παλαιοί ηθοποιοί, θεωρώ πολύ πιθανό να δούμε στην οθόνη και τον Andrew με τον Tobey να ενσαρκώνουν τις αντίστοιχες εκδοχές του Spiderman. Θα ήταν και μια αριστοτεχνική κίνηση από πλευράς Disney να ενσωματώσει αρμονικά τους χαρακτήρες των ταινιών της Sony στο MCU. Επίσης, φαίνεται μάλλον αδύνατο ο Spidey να μπορέσει να τα βγάλει πέρα με όλους αυτούς τους villains μόνος...
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

2 ώρες πριν, Riddick είπε:

Δεν γινεται μεσα σε 2.5 λεπτα του trailer να σου χουν δειξει 2.5 ωρες ταινια.ειδικα τετοιας ταινιας.

Και μονο οτι το τρειλερ δημιουργησε επιπλεον εικασιες κατι λεει.
Ακουγεται σαν φημη οτι μπορει να υπαρξει αλλο ενα τρειλερ την ημερα που θα βγουν τα εισητηρια για προπωληση.

Και να βγει και τρίτο τρέιλερ, δεν νομίζω να δείξει τίποτα που δεν έχουμε δει μέχρι στιγμής. Έτσι κι αλλιώς, για την συγκεκριμένη ταινία έχουν βγει τόσα leaks που δεν νομίζω κανένας να πάει να την δει περιμένοντας να εκπλαγεί. Οι περισσότεροι θέλουν απλώς να περάσουν καλά και να δουν πως θα χρησιμοποιηθούν οι χαρακτήρες από τις προηγούμενες ταινίες.

 

56 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Ξέρουμε πότε θα γίνει η πρώτη προβολή στην Ελλάδα;

Να κανονίσω για Rapid Test.

16 Δεκεμβρίου η πρεμιέρα στην Ελλάδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35116
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  47
  • Reputation:   190
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

3 ώρες πριν, Θεόδωρος είπε:

Από τα trailer που έχουν κυκλοφορήσει, η ταινία που φαίνεται πως λειτουργεί σαν ένα προοίμιο για το Multiverse of Madness του Doctor Strange. Γενικά o Doctor φαίνεται να έχει καίριο ρόλο στην όλη ταινία. Όσον αφορά την επιστροφή στο τωρινό σύμπαν προηγούμενων "εκδόσεων" του Spidey αν πάρουμε ως δεδομένο ότι εμφανίζονται villains που τους ενσαρκώνουν οι παλαιοί ηθοποιοί, θεωρώ πολύ πιθανό να δούμε στην οθόνη και τον Andrew με τον Tobey να ενσαρκώνουν τις αντίστοιχες εκδοχές του Spiderman. Θα ήταν και μια αριστοτεχνική κίνηση από πλευράς Disney να ενσωματώσει αρμονικά τους χαρακτήρες των ταινιών της Sony στο MCU. Επίσης, φαίνεται μάλλον αδύνατο ο Spidey να μπορέσει να τα βγάλει πέρα με όλους αυτούς τους villains μόνος...
 

Η ταινια θα ειναι οπως ειπες ενα προοιμιο του Multiverse of Madness και μια ειδους διασταυρωση Spiderverse με Sinister Six.
Μπορει να ειναι ο Tobey με τον Αdrew,μπορει να ειναι ο Venom με τον Doc Oc μπορει να ειναι οτιδηποτε ,αν και ολοι θελουμε σιγουρα τους παλιους..

Μακαρι να εχουν ερθει οι 2 εταιρειες σε συμφωνια και απλα για την εκπληξη στην ταινια να μην εχουν ανακοινωση τιποτα..το βλεπω δυσκολο αλλα μακαρι

3 ώρες πριν, Bilis είπε:

Και να βγει και τρίτο τρέιλερ, δεν νομίζω να δείξει τίποτα που δεν έχουμε δει μέχρι στιγμής. Έτσι κι αλλιώς, για την συγκεκριμένη ταινία έχουν βγει τόσα leaks που δεν νομίζω κανένας να πάει να την δει περιμένοντας να εκπλαγεί. Οι περισσότεροι θέλουν απλώς να περάσουν καλά και να δουν πως θα χρησιμοποιηθούν οι χαρακτήρες από τις προηγούμενες ταινίες.

 

16 Δεκεμβρίου η πρεμιέρα στην Ελλάδα.

Αν βγει 3ο τρειλερ κατι θα πρεπει να εχει δυνατο για να boostaρει τις πωλησεις ακομα και αν αυτο ειναι οτι εγινε edit out στο 2ο τρειλερ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καλησπέρα, ερώτηση, στο No Way Home θα δούμε Μαγκουάιρ και Γκάρφιλντ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

21 λεπτά πριν, spiderman είπε:

Καλησπέρα, ερώτηση, στο No Way Home θα δούμε Μαγκουάιρ και Γκάρφιλντ?

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει επίσημη επιβεβαίωση αλλά πολλά leaks και φήμες λένε ότι θα τους δούμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Θα το έβαζα στα αστεία βίντεο, αλλά πρώτον αυτό το θρεντ το παρακολουθούν περισσότεροι και δεύτερον παραείναι έπος να μην το δείτε. Χθες λοιπόν έβλεπα ένα επεισόδιο του The Dark Side of the 90s και ένα μέρος του αφορούσε τους παπαράτσι που κυνηγούν διάσημους. Ένα σκηνικό που δεν είχα δει είναι με τον Tobey Maguire που δε μπορεί να οδηγήσει από τα φώτα, βρίζει και χτυπά έναν εξ αυτών και ψάχνοντας το βίντεο στο youtube έπεσα πάνω σε έναν θεούλη που το έχει κάνει edit με τη μουσική του τρίτου Spider-Man. Δεν ξέρω αν γέλασα τόσο επειδή είμαι νέρντουλας ή απλά κακόγουστος:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

To είδα χθες το βράδυ στο σινεμά μαζί με τον αδερφό μου. Όλοι ξέρουν τι κόλλημα έχω με Spider-Man. Σας έχω δείξει με αφιερώματα πόσο αγαπάω όλες τις ταινίες του. Το χθεσινό ήταν σαν να φτιάχτηκε για μένα. Μιλάμε για μια ταινία που είναι το απόλυτο fan service, αλλά το καλό fan service, το θεμιτό, το αποδεκτό. Ό,τι και να σας πω παιδιά είναι λίγο. Δεν είναι τόσο η σχέση με τα κόμικ Spider-Man που παίζει κι αυτή ρόλο. Είναι όμως το love letter που δίνουν οι παραγωγοί σε όλους εμάς που έχουμε δεθεί από μικροί με τον ήρωα. 

 

Ειλικρινά δε θυμάμαι πέραν του Infinity War και του Endgame τέτοια εμπειρία στο σινεμά. Όλη η αίθουσα θύμιζε γήπεδο, δε θυμάμαι ξανά τόση χαρά, τόση συγκίνηση, τόσο γέλιο, τόσες κραυγές ενθουσιασμού. Δεν περίμενα ότι θα υπάρξει κάτι καλύτερο από το Spider-Man 2 και το Into the Spider-Verse. Κι όμως είναι καλύτερη, είναι συγκινητικότερη, είναι συγκλονιστικότερη. Δεν ξέρω πως φαίνεται στο αντικειμενικό μάτι. Ξέρω πως νιώθουν οι φαν του Αραχνάκια για αυτήν. Από την τριλογία του Holland είναι μακράν η καλύτερη και ανοίγει το δρόμο για πολλές ακόμα. Δε θα αναφερθώ σε σκηνοθεσία, μάχες, ερμηνείες. Όλοι έβαλαν τον καλύτερο τους εαυτό. Σειρά μας είναι να τους δώσουμε τα εύσημα. Η καλύτερη ταινία Spider-Man παίζει στις αίθουσες. Μη στερήσετε από τον εαυτό σας ένα τόσο υπέροχο cinematic experience.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η αλήθεια είναι ότι για να χαρείς αυτή την ταινία στο σινεμά, πέρα ότι πρέπει να σου αρέσει αυτό που θα πας να δεις πρέπει να τύχεις και σε καλό κοινό. Ευτυχώς έτυχα σε τέτοιο. Ήξερε πότε να χειροκροτήσει, πότε να φωνάξει, πότε να είναι ήσυχο. Φοβερή εμπειρία που είχαμε να νιώσουμε καιρό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Την είδα κι εγώ χθες και θα συμφωνήσω απόλυτα. Δεν θα την χαρακτήριζα βέβαια ως καλύτερη ταινία Spider-Man αλλά παραμένει μια μοναδική εμπειρία που ξεσήκωσε τους φάνς στην αίθουσα. Πράγματι τέτοια εμπειρία είχαμε να νιώσουμε σε σινεμά από το Endgame, κι ευτυχώς είχα κι εγώ σωστούς συν-θεατές που ήξεραν ποτέ να χειροκροτησουν, πότε να γελάσουν, πότε να φωνάξουν. Δεν είναι μια τέλεια ταινία αλλά είναι μια ταινία φτιαγμένη για τους φάνς του ήρωα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

34 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Δεν είναι μια τέλεια ταινία αλλά είναι μια ταινία φτιαγμένη για τους φάνς του ήρωα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. 

Με αφορμή αυτή την πρόταση, έχω μια απορία. Αν δεν είναι κάποιος φαν του ήρωα, γιατί να πάει να το δει; Δεν του προσφέρει κάτι. Και δεν είναι ανάγκη κιόλας να του προσφέρει κάτι. Πας γιατί σου αρέσει ήδη στο Spider-Man.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

14 λεπτά πριν, StefanosPap είπε:

Με αφορμή αυτή την πρόταση, έχω μια απορία. Αν δεν είναι κάποιος φαν του ήρωα, γιατί να πάει να το δει; Δεν του προσφέρει κάτι. Και δεν είναι ανάγκη κιόλας να του προσφέρει κάτι. Πας γιατί σου αρέσει ήδη στο Spider-Man.

Τι να σου πω. Εγω συμφωνώ εννοείται. Το δεν είναι "τέλεια" το είπα όχι αναφερόμενος στο ότι δεν θα αρέσει σε κάποιον που δεν είναι φαν του Σπάιντι, αλλά ότι καταλαβαίνω πως ειδικά στο 1ο μισό, υπήρχαν κάποια πράγματα που έγιναν λίγο προσχηματικά και γρήγορα, με σκοπό να προχωρησει η πλοκή. Δεν με ένοιαξε γιατί ήταν τόσο καλοστημένο αυτό που ειδαμε και τόσο αφιερωμένο στους φανς που δεν είναι ο σκοπός να σταθείς εκεί και να πεις, η ταινία δεν βλέπεται. Ωστόσο τα έχω διαβάσει όλα τις τελευταίες μέρες, από δήθεν κριτικούς που πήγαν στην αίθουσα μην έχοντας δει καμία άλλη ταινία Σπάιντερμαν, να κατακεραυνώνουν την ταινία (και ύστερα να ξεκινούν να δουν τριλογία Raimi για πρώτη φορά, και πάλι να μην είναι ευχαριστημένοι, ίσως βάζουν να δουν Σπάιντερμαν περιμένοντας να δουν Ταρκόφσκι, δεν ξέρω), μέχρι hardcore φανς που λένε ότι απογοητεύτηκαν, πικραμμένοι από την διαχείριση του MCU πάνω στους κακούς που επιστρέφουν (προφανώς έχοντας προ-αποφασίσει ότι το MCU δεν κανει γι'αυτούς, για τον α β λόγο και απλά επιβεβαιώνοντας την άποψή τους). Τι να πεις. Μερικοί δεν μπορούν απλά να διασκεδάσουν και να χαρούν μερικά πράγματα, ψάχνουν κάτι να χαλαστούν.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συμφωνώ σε όλα. Δεν ξέρω ούτε εγώ τι περιμένουν κάποιοι. Η ταινία ήταν ακριβώς αυτό που περιμένα και ακόμα παραπάνω. Τα λέω κιόλας σαν άτομο που το MCU δεν το έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση. Αλλά λατρεύω τον Spider-Man. Την δικιά του περίπτωση την έχουν μεταχειριστεί πολύ καλά. Πάντα βέβαια σε συνεργασία με Sony που κάνει τίμιες προσπάθειες τα τελευταία χρόνια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35116
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  47
  • Reputation:   190
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

12 ώρες πριν, StefanosPap είπε:

Με αφορμή αυτή την πρόταση, έχω μια απορία. Αν δεν είναι κάποιος φαν του ήρωα, γιατί να πάει να το δει; Δεν του προσφέρει κάτι. Και δεν είναι ανάγκη κιόλας να του προσφέρει κάτι. Πας γιατί σου αρέσει ήδη στο Spider-Man.

Με αυτην την λογικη το comic book movies ειδος δεν θα ειχε την αναπτυξει που εχει σημερα και τις περισσοτερες ταινιες θα τις βλεπαμε,ειδικα στην Ελλαδα,τρεις και ο κουκος.Γιατι τους περισσοτερους απο τους ηρωες δεν τους ηξερε ουτε η μανα τους ειδικα σε σχεση με την δημοφιλια που

εχουν σημερα.Και δεν μιλαω μονο για την Marvel αλλα για οποιαδηποτε ταινια εχει βγει και ειναι βασισμενη σε κομικ.

Καποιος που δεν ειναι φαν του ηρωα θα παει για να περασει καλα βλεποντας μια action ταινια,μπορει να παει γιατι θελει να δει οτι εχει σχεση γενικα με mcu ωστε να μην χασει κατι,μπορει να παει απλα απο περιεργεια επειδη ειναι η ταινια που ειχε το μεγαλυτερο hype απο οποιαδηποτε αλλη τα τελευταια 2 χρονια.γενικα υπαρχουν λογοι.

 

Το θεμα ειναι αυτο που λεει ο @ Tsaklas με ποια διαθεση πας να δεις μια ταινια και με τι προσδοκιες..

Και ενταξει οι κριτικοι ειναι γνωστοι ως προς το τι θεωρουν ποιοτικο και τι πιστευουν για τετοιου ειδους ταινιε,οπως ειναι κατανοητο και οι αποψεις σκηνοθετων οπως του Σκοτ και του Σκορτσεζε (που ο ενας εχει ξεζουμισει το Alien franshice και ο αλλος εχει μια εμμονη το να κανει ταινιες για μαφιες ,συμμοριες κλπ κλπ αλλα τελος παντων σταματαω εδω γιατι ειναι για αλλη συζητηση)απο την στιγμη που υπαρχει ανταγωνισμος και οπως φαινεται δεν ειναι ικανοι να κανουν κατι να τον κερδισουν.

Αυτο που εμενα με ενοχλει,ας το πουμε ετσι,ειναι διαφορα blog που ξεπηδησαν πανω στην ανθηση την της nerd/pop κουλτουρας,καποια απο αυτα εχουν και αυτες τις λεξεις στο ονομα τους και βλεπεις και εχουν κριτικες ανεξηγητες,ενα θαψιμο ανευ λογου.Δεν το ξερω αν το κανουν για να το παιξου δηθεν διαφορετικοι,εναλλακτικοι δεν ξερω εγω τι....

Αλλα υποτιθεται οτι ασχολεισαι με κατι που σου αρεσει (σε οποιο βαθμο και αν ειναι αυτο),δεν γινεται η ματια με την οποια τα βλεπεις τα πραγματα να ειναι η ιδια με αυτων που ανεφερα πιο πανω.

Δεν γινεται πχ να μου χρησιποιεις τον ορο fan service λες και ειναι κατι κακο.Αν δεν εχει αυτη η ταινια,οπως και το Endgame,fan service ποιες ταινιες θα εχουν..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, Riddick είπε:

Με αυτην την λογικη το comic book movies ειδος δεν θα ειχε την αναπτυξει που εχει σημερα και τις περισσοτερες ταινιες θα τις βλεπαμε,ειδικα στην Ελλαδα,τρεις και ο κουκος.Γιατι τους περισσοτερους απο τους ηρωες δεν τους ηξερε ουτε η μανα τους ειδικα σε σχεση με την δημοφιλια που

εχουν σημερα.Και δεν μιλαω μονο για την Marvel αλλα για οποιαδηποτε ταινια εχει βγει και ειναι βασισμενη σε κομικ.

Προσπερνάς κάτι βασικό που το λες και μόνο σου. Δεν αναφέρομαι στους περισσότερους ήρωες. Αναφέρομαι σε ένα συγκεκριμένο. Ναι το MCU έδωσε τεράστια δημοφιλία σε ήρωες, που ειδικά στην Ελλάδα, με το ζόρι αν ήξεραν κάποιοι το όνομά τους. Εδώ καλά καλά κι εγώ που λέω ότι ασχολούμαι πχ τους Guardians of the Galaxy δεν τους ήξερα. Και ούτε είναι κακό ότι τους έμαθα από τις ταινίες. Όμως, τον Spiderman, τους X-men, τον Batman, τον Superman κλπ κλπ δεν χρειάζεται να έχεις διαβάσει κόμικς για να τους μάθεις. Δεν χρειάζεσαι καν MCU για να τους μάθεις ακόμα και στην Ελλάδα. Τους μαθαίνεις απλά ανοίγοντας την τηλεόραση. Τους μαθαίνεις απλά βάζοντας να παίξεις ένα videogame. Ναι πλέον είναι είναι πιο εύκολο να γιγαντωθούν, αλλά χαρακτήρες είχαν ήδη κοινό χωρίς να εξαρτώνται από την Disney.

 

Δεν αναφέρομαι καν σε ηλικίες, γιατί προφανώς κάποιο παιδάκι που γεννήθηκε πριν 10 χρόνια έχει επιρροές απ'ότι εγώ που γεννήθηκα στα 90s. Έπρεπε να πάει 2002 για να δω τον Spider-Man που λάτρεψα στην τηλεόραση σε μεγαλύτερη οθόνη.

 

Να το πω και με spoiler για όποιον έχει δει την ταινία και γιατί λέω ότι για την συγκεκριμένη ταινία και όχι πχ το Homecoming καλό θα είναι να αγαπάς ήδη τον ήρωα για να την απολαύσεις.

 

Spoiler

Πας έστω από περιέργεια να το δεις. Όταν εμφανίζονται και οι άλλοι δύο Spider-Man θα νιώσεις κάτι; Ναι φοράνε μια στολή ίδια με του πρωταγωνιστή αλλά δεν θα έχει την ίδια επιρροή με το να τους ακολουθείς από το 2002 όταν εμφανίστηκε ο Tobey για πρώτη φορά ως Spider-Man.

 

Ίσως να είναι υπερβολικό να λέω ότι δεν σου προσφέρει κάτι αν δεν είσαι ήδη φαν. Αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι έχουν την ίδια εμπειρία δύο άτομα που το ένα λατρεύει και ακολουθεί τον Spider-Man για χρόνια σε σχέση με έναν που είδε φως και μπήκε.

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35116
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  47
  • Reputation:   190
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

2 ώρες πριν, StefanosPap είπε:

Προσπερνάς κάτι βασικό που το λες και μόνο σου. Δεν αναφέρομαι στους περισσότερους ήρωες. Αναφέρομαι σε ένα συγκεκριμένο. Ναι το MCU έδωσε τεράστια δημοφιλία σε ήρωες, που ειδικά στην Ελλάδα, με το ζόρι αν ήξεραν κάποιοι το όνομά τους. Εδώ καλά καλά κι εγώ που λέω ότι ασχολούμαι πχ τους Guardians of the Galaxy δεν τους ήξερα. Και ούτε είναι κακό ότι τους έμαθα από τις ταινίες. Όμως, τον Spiderman, τους X-men, τον Batman, τον Superman κλπ κλπ δεν χρειάζεται να έχεις διαβάσει κόμικς για να τους μάθεις. Δεν χρειάζεσαι καν MCU για να τους μάθεις ακόμα και στην Ελλάδα. Τους μαθαίνεις απλά ανοίγοντας την τηλεόραση. Τους μαθαίνεις απλά βάζοντας να παίξεις ένα videogame. Ναι πλέον είναι είναι πιο εύκολο να γιγαντωθούν, αλλά χαρακτήρες είχαν ήδη κοινό χωρίς να εξαρτώνται από την Disney.

 

Δεν αναφέρομαι καν σε ηλικίες, γιατί προφανώς κάποιο παιδάκι που γεννήθηκε πριν 10 χρόνια έχει επιρροές απ'ότι εγώ που γεννήθηκα στα 90s. Έπρεπε να πάει 2002 για να δω τον Spider-Man που λάτρεψα στην τηλεόραση σε μεγαλύτερη οθόνη.

 

Να το πω και με spoiler για όποιον έχει δει την ταινία και γιατί λέω ότι για την συγκεκριμένη ταινία και όχι πχ το Homecoming καλό θα είναι να αγαπάς ήδη τον ήρωα για να την απολαύσεις.

 

  Αποκαλύψτε τα κρυμμένα περιεχόμενα

Πας έστω από περιέργεια να το δεις. Όταν εμφανίζονται και οι άλλοι δύο Spider-Man θα νιώσεις κάτι; Ναι φοράνε μια στολή ίδια με του πρωταγωνιστή αλλά δεν θα έχει την ίδια επιρροή με το να τους ακολουθείς από το 2002 όταν εμφανίστηκε ο Tobey για πρώτη φορά ως Spider-Man.

 

Ίσως να είναι υπερβολικό να λέω ότι δεν σου προσφέρει κάτι αν δεν είσαι ήδη φαν. Αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι έχουν την ίδια εμπειρία δύο άτομα που το ένα λατρεύει και ακολουθεί τον Spider-Man για χρόνια σε σχέση με έναν που είδε φως και μπήκε.

Αλλο το ξερω καποιον γιατι ειναι απο τους πιο διασημους και αλλο πραγματικα γνωριζω καποιον επειδη εχω ασχοληθει μαζι του.

πχ και γω εχω ακουσει για τον Nathan Drake που θα παιξει ο Tom Holland σε επομενο ρολο του και ξερω οτι βασιζεται σε πολυ μεγαλο game franchise αλλα δεν εχω παιξει ουτε ενα παιχνιδι τησ σειρας και δεν εχω καμια απολυτως γνωση της ιστοριας του.

Ωστοσο θα παω να το δω και απο περιεργεια και επειδη οι ταινιες τυπου Ιντιανα Τζοους ,Νασιοναλ Τρεζουρ μου αρεσουν.Απλα εγω θα την κρινω με εντελως αλλα κριτηρια.

 

Απο εκει και περα φυσικα εσυ και γω που βλεπουμε τον Spiderman εγω απο τα 90ς και συ απο τα early 00ς και που εχουμε τις προηγουμενες ταινιες οταν κυκλοφορησαν, θα εχουμε διαφορετικη εμπειρια,οχι μονο απο καποιον που απλα πηγε να δει μια περιπετεια αλλα και απο καποιον που εχει δει ολη την πορεια του Spiderman του Holland ,ακομα και αν αυτος εκανε και μια προετοιμασια και ειδε και τις προηγεμενες ταινιες των Γκαρφιλντ και Μαγκουαιρ για εναν απλουστατο λογο...Νοσταλγια..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για να το κλείσουμε, μίλησα για την εμπειρία που έχει ο καθένας. Το να δω μια αφίσα ή μια διαφήμιση και να πω "αα ενδιαφερον φαινεται θα παω, ξέρω και το όνομα αυτού του ήρωα" ναι χαιρω πολυ. Προφανώς και θα συμβεί. Αυτό δεν αλλάζει όμως με τι σκεπτικό έχει γίνει η ταινία. Όχι για να τραβήξει νέο κοινό. Αυτό έγινε με άλλες ταινίες. Σκοπός τώρα είναι να ικανοποιήσει το κοινό που υπάρχει ήδη.

 

ΥΓ late 90s είχα επαφή με τον ήρωα και όχι από ταινίες. Αλλά λίγη σημασία έχει. Απλά το λέω γιατί αναφέρθηκε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1292
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Δεν υπάρχουν και πολλά να γράψει κανείς γι'αυτήν την ταινία. Οι λέξεις συγκίνηση και νοσταλγία είναι εκείνες ακριβώς που ταιριάζουν στην εμπειρία που θα βιώσει κάποιος βλέποντας αυτό το αριστούργημα της δημοφιλούς κουλτούρας. Ίσως να είναι η πρώτη από τις ταινίες του MCU όπου γίνεται τόσο μεγάλη εμβάθυnση στον ψυχικό κόσμο του ήρωα. Οι σκηνές δράσεις βεβαίως δεν λείπουν αλλά το όλο feeling της ταινίας περιστρέφεται γύρω από τον ψυχικό κόσμο του ήρωα, τους φόβους, τις ανησυχίες, τις ανασφάλειες, τα συναισθήματα και τις αξίες του. Οι εσωτερικές συγκρούσεις αλλά και οι συγκρούσεις με καθεστηκυίες συμπεριφορές και απόψεις, δίνουν στην ταινία σημαντικό βάθος κάνοντας την να ξεχωρίζει από τις υπόλοιπες του MCU. Μεγάλο credit στον Tom Holland που το παίρνει τελείως πάνω του, σε μια από τις καλύτερες ερμηνείες της καριέρας του. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Την είδα και εγώ. Η ταινία δικαιώνει τις προσδοκίες  και την αναμονή και θα συμφωνήσω απόλυτα με τις πολύ καλές κριτικές. Πέρα απο τη δράση και τις καλές ερμηνείες, αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι πλέον έχουν σοβαρέψει τα πράγματα και ο Spiderman του Holland ξεφεύγει από το εφηβικό κωμικό στυλ, εξελίσσεται σαν χαρακτήρας και πλέον είναι πιο κόντα στον Spiderman που έχουμε συνηθίσει από τα κόμιξ. Προβλέπω ότι οι επόμενες ταινίες θα είναι ακόμη καλύτερες! Το μόνο που δεν μου άρεσε και αφορά το σενάριο ήταν 

Spoiler

Σοβαρά τώρα ο Spiderman έπρεπε να ήταν τόσο αφελής ώστε να εμπιστευθεί τους villains και να προσπαθήσει να τους σώσει? Και άντε να δεχθώ ότι δεν γνώριζε κάποια πράγματα λόγω multiverse, τους παίρνει τόσο εύκολα στο σπίτι του και τους 5(!) μαζί και μάλιστα χωρίς προφυλάξεις ?

 

Κατα τα άλλα η καλύτερη ταινία Spiderman που έχει βγεί και όσοι δεν την έχετε δεί σπεύσατε. Βαθμολογία 8,5/10

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σχετικά με το spoiler φίλε @ Hayate

 

Spoiler

Και εγώ είχα την ίδια ίδια απορία, αλλά μετά τη δεύτερη προβολή έκανα την εξής σκέψη:

- O Doc Ock ήταν ακίνδυνος, επειδή τα μηχανικά του χέρια ήταν πλέον υπό τον έλεγχο του Πίτερ, λόγω της νανοτεχνολογίας. 

- O Electro ήταν "αποφορτισμένος" ή όχι πλήρως φορτισμένος εν πάσει περιπτώσει.
- O Sandman δεν είναι πραγματικά "κακός", απλώς δέχεται να συνεργαστεί, γιατί θέλει να γυρίσει πίσω στη κόρη του. 

- Ο Goblin του Dafoe είναι πειστικός. Είναι ένας άνθρωπος τρίτης ηλικίας, ο οποίος είναι χαμένος και δε ξέρει που βρίσκεται. Το "πούλησε" ωραία ο Dafoe.

- Ο μόνος επικίνδυνος είναι ο Lizard, αλλά και πάλι ήταν εκτός κτιρίου.

 

Επίσης, η MJ είχε το κουτί, οπότε αν κάτι πήγαινε στραβά θα μπορούσε να το πατήσει και να τους στείλει πίσω. Τώρα θα μου πεις "τότε γιατί δε το πάτησε;"  Γιατί τότε δε θα είχαμε τη μονομαχία με τον Dafoe, το θάνατο της May και όλο το τρίτο act δηλαδή.

 

Τέλος, το ότι τους έφερε στο σπίτι του δείχνει και εν μέρει και την αφέλεια του Peter (την οποία απώλεσε στο τέλος της ταινίας), αλλά και τη διάθεση του να βοηθήσει όπως και να έχει. Άρα, είναι στοιχείο character growth και παράλληλα δείχνει την ανιδιοτέλεια του.

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Την είδα κι εγώ αλλά η αίθουσα ήταν σχεδόν άδεια! :sad1: Είμαι σίγουρος πως αν ήταν γεμάτη, η εμπειρία θα ήταν άπειρες φορές καλύτερη. Τέτοιες event ταινίες είναι για να τις ζεις. Μπορεί να μην έφυγα τόσο ενθουσιασμένος από το σινεμά αλλά τις μέρες που πέρασαν από τότε, όσο περισσότερο σκέφτομαι την ταινία, τόσο συνειδητοποιώ ότι μου αρέσει. Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη ταινία Spider-Man αλλά σίγουρα είναι η καλύτερη του Tom Holland καθώς και η καλύτερη ταινία της Marvel για το 2021.

Αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι πως η ταινία αξιοποίησε καλά το fan service, εντάσσοντας το ομαλά στην αφήγηση. Ακόμη και τα easter eggs & references ήταν διακριτικά ώστε να μην αποσπούν την προσοχή από τον συναισθηματικό πυρήνα της ιστορίας. Ο Spider-Man μαθαίνει να αντιμετωπίζει τις συνέπειες των πράξεων του και εξελίσσεται ως χαρακτήρας ενώ και το υπόλοιπο cast είναι αξιοσημείωτο. Μου άρεσε που η MJ είχε δυνατή παρουσία, κάτι που έχω την εντύπωση πως έλειπε από τις προηγούμενες ταινίες. Ο Dr. Strange έπαιξε καλά τον ρόλο του και ο Green Goblin ήταν ο κατάλληλος κακός, με τον Dafoe να εντυπωσιάζει με την ερμηνεία του. Η σκηνοθεσία μου φάνηκε σε καλύτερο επίπεδο από τις προηγούμενες ταινίες ενώ και το σενάριο ήταν καλογραμμένο. Επίσης, το τέλος της ταινίας (που είναι  περισσότερο μια νέα αρχή παρά τέλος) είναι ιδανικό.

Από τα λίγα αρνητικά που έχω, μερικές φορές το χιούμορ χαλάει την διάθεση (πρόβλημα που πολλοί έχουν με τις ταινίες της Marvel). Στην αρχή της ταινίας, λ.χ. ανεβαίνει πολύ η ένταση και μετά πέφτει κατακόρυφα μέσα από τα αστεία. 

Η Marvel ξέρει πολύ καλά πως να κουμαντάρει μεγάλες event ταινίες και θα ήθελα να την δω να κινείται περισσότερο προς τα εκεί (οι small-scale ταινίες που βγήκαν φέτος δεν με εντυπωσίασαν). Τέλος, αξίζει να αναφερθώ στο πόσο καλά χειρίστηκαν το marketing. Ήταν πανέξυπνο και στα trailers δεν έδειξαν τίποτα παραπάνω απ' ότι χρειαζόταν. Γενικά, πιστεύω πως όλοι θα μείνουν ικανοποιημένοι από την ταινία, ιδιαίτερα οι fan του αραχνάκια.


Off topic αλλά επειδή κάπου πήρε το μάτι μου το όνομα του Scorsese, καλό θα ήταν να διαβάσετε τι έχει να πει σχετικά με τις υπερηρωικές ταινίες επειδή δεν είναι καθόλου αρνητικός. Πολλοί απλώς διαβάζουν μια επικεφαλίδα (που προφανώς και έχει γραφτεί έτσι ώστε να τραβάει το ενδιαφέρον) και βγάζουν βιαστικά συμπεράσματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5858
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   284
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η καλύτερη αραχνο-ταινία του Tom Holland μέχρι στιγμής και το απόλυτο Spider-Fan Service. Η ταινία μυρίζει αρκετά σαν χριστουγεννιάτικη ταινία της Disney στις ανάλαφρες, δυσανάλογες χιουμοριστικές σκηνές κι αυτό με ξένισε, με έβγαλε από το κλίμα για κάμποσο χρονικό διάστημα. Περίμενα σπινθηροβόλες ατάκες από έναν ''εξυπνάκια'', υπεραγχωμένο Spidey για αλλαγή αλλά δεν πειράζει, συνηθισμένα τα βουνά από τα χιόνια. Το Spider-Man 2 του Raimi συνεχίζει να κρατάει τα σκήπτρα της καλύτερης κινηματογραφικής μεταφοράς της διπλής ζωής του Πήτερ Πάρκερ. Το συνολικό αποτέλεσμα του τωρινού εγχειρήματος μόνο αδιάφορο δεν με άφησε, η τελευταία σκηνή αποτελεί ένα κλείσιμο ματιού γεμάτο νόημα για τα καλύτερα που μάλλον έρχονται..

 

Spoiler

Ο μεγάλος απών της ταινίας για μένα είναι ο πρώτος live action Spidey, Nicholas Hammond, η έχουμε multiverse η πεταλώνουμε τζιτζίκια..

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 λεπτά πριν, actor είπε:

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ο μεγάλος απών της ταινίας για μένα είναι ο πρώτος live action Spidey, Nicholas Hammond, η έχουμε multiverse η πεταλώνουμε τζιτζίκια..

 

Spoiler

Για multiverse υπάρχουν ένα σωρό άλλοι Spider-Men αν ήθελαν. Δεν χρειαζόταν ακόμα ένας Peter Parker. Και ποιος τον θυμάται πλέον ότι υπήρξε αυτός ο Spider-Man; Ναι υπάρχουν άτομα προφανώς, αλλά δεν έχει και την απίστευτη δημοφιλία. Ούτε θα είχε κάτι να προσφέρει στο κοινό. Πιο διάσημος είναι ο ιαπωνικός Spidey που θα είναι και στο Across the Spider-Verse

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5858
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   284
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, StefanosPap είπε:
  Απόκρυψη περιεχομένων

Για multiverse υπάρχουν ένα σωρό άλλοι Spider-Men αν ήθελαν. Δεν χρειαζόταν ακόμα ένας Peter Parker. Και ποιος τον θυμάται πλέον ότι υπήρξε αυτός ο Spider-Man; Ναι υπάρχουν άτομα προφανώς, αλλά δεν έχει και την απίστευτη δημοφιλία. Ούτε θα είχε κάτι να προσφέρει στο κοινό. Πιο διάσημος είναι ο ιαπωνικός Spidey που θα είναι και στο Across the Spider-Verse

 

Εμείς οι παλιοί δεινόσαυροι μια χαρά τον θυμόμαστε, είναι η πρώτη φορά που είδαμε με σάρκα και οστά τον Spidey να σκαρφαλώνει πάνω σε τοίχους αλλά καταλαβαίνω πολύ καλά γιατί δεν εμφανίστηκε..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καλημέρες!!!

 

Εχθές είδα την ταινία, και πρέπει να πώ ότι υπήρξαν σημεία που ήταν εντυπωσιακά(μάχες, εφέ, ερμηνείες κάποιων) αλλά και επιεικώς απαράδεκτα(...ερμηνείες κάποιων που επανεμφανίστηκαν, ο νοών νοείτω).

Επειδή η ταινία ακόμα παίζεται δεν θα πω περισσότερα, θα επανέλθω με ανάλυση μετά το πέρας των προβολών στο σινεμά.

Πάντως, όταν βγεί σε DVD θα την αγοράσω, μαζί με το Black Widow(που κι αυτό δεν με έπεισε πλήρως).

Παρατήρησα ότι στοχεύουν σε κοινό μικρής ηλικίας, γι'αυτό έχει κάποια χαζά αστεία, που μόνο αν είσαι πιτσιρικάς γελάς... άμα είσαι 40φεύγα όπως εγώ θέλεις κάτι άλλο, ούφ μάλλον μεγάλωσα!

 

Καλά Χριστούγεννα εύχομαι!!!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

37 λεπτά πριν, spiderman είπε:

Καλημέρες!!!

 

Εχθές είδα την ταινία, και πρέπει να πώ ότι υπήρξαν σημεία που ήταν εντυπωσιακά(μάχες, εφέ, ερμηνείες κάποιων) αλλά και επιεικώς απαράδεκτα(...ερμηνείες κάποιων που επανεμφανίστηκαν, ο νοών νοείτω).

Επειδή η ταινία ακόμα παίζεται δεν θα πω περισσότερα, θα επανέλθω με ανάλυση μετά το πέρας των προβολών στο σινεμά.

Πάντως, όταν βγεί σε DVD θα την αγοράσω, μαζί με το Black Widow(που κι αυτό δεν με έπεισε πλήρως).

Παρατήρησα ότι στοχεύουν σε κοινό μικρής ηλικίας, γι'αυτό έχει κάποια χαζά αστεία, που μόνο αν είσαι πιτσιρικάς γελάς... άμα είσαι 40φεύγα όπως εγώ θέλεις κάτι άλλο, ούφ μάλλον μεγάλωσα!

 

Καλά Χριστούγεννα εύχομαι!!!

 

 

Η feelgood έχει ανακοινώσει ότι δε θα βγαίνουν πλέον dvd ταινιών Disney (δηλαδή και marvel) και Sony 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

6 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Η feelgood έχει ανακοινώσει ότι δε θα βγαίνουν πλέον dvd ταινιών Disney (δηλαδή και marvel) και Sony 

Στο Zavvi υπάρχει η Black Widow σε Blu-Ray, νομίζω υπήρχε προ καιρού και σε DVD, μήπως εννοείς η feelgood δεν θα φέρνει τις ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.