Μετάβαση στο περιεχόμενο

Spider-Man: No Way Home (2021)


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

22.jpg

 

Δεν ξέρω αν το έχετε δει, αλλά τις τελευταίες μέρες έχουν γίνει τρελές ανακοινώσεις για το sequel του Far From Home που θα μας αποκαλύψει τι έγινε μετά τα cliffhangers στο τέλος. Κατ' αρχάς δικαιολογήστε με για το Spider-Man 3, αλλά δε θέλω να το γράψω Untitled Spider-Man Far From Home sequel. 

 

Όλες οι φάσεις και το casting του Spider-Man 3

 

spiderman-tom-holland-Amazing-spiderman-2-Tobey-Maguire- (1).jpg

 

Πολλοί ενθουσιάστηκαν με την πρόσληψη του Sam Raimi, σκηνοθέτη της original Spider-Man τριλογίας, στο Doctor Strange in the Multiverse of Madness, αλλά οι επιστροφές χαρακτήρων από τις ταινίες Spider-Man της Sony θα συμβούν νωρίτερα και συγκεκριμένα το Δεκέμβρη του 2021 που είναι προγραμματισμένη η τρίτη ταινία της τριλογίας στο MCU. Ας τα πάρουμε από την αρχή...

Τον Οκτώβριο μαθαίνουμε ότι ο Benedict Cumberbatch θα βρίσκεται στην ταινία

Παράθεση

Σύμφωνα με ρεπορτάζ του THR ο Benedict Cumberbatch έκλεισε να επαναλάβει το ρόλο του Doctor Strange στο Spider-Man 3 και θα είναι ο νέος μέντορας του Peter Parker μετά τους Iron Man και Nick Fury.

 

Τον ίδιο μήνα αρχίζουν τα γυρίσματα

 

Η ταινία μπαίνει σε στάδιο παραγωγής με τα γυρίσματα να είναι προγραμματισμένο να κρατήσουν μέχρι τον ερχόμενο Μάρτιο

 

Και ξαφνικά από χθες ξεκινάει το μπαράζ επιστροφών...

 

Πρώτος ο Alfred Molina που θα επιστρέψει ως Doctor Octopus

 

Παράθεση

Το The Hollywood Reporter επιβεβαίωσε τη φήμη που δημοσίευσε το Geeks WorldWide πως ο Alfred Molina θα επαναλάβει το ρόλο του κακοποιού Doctor Octopus, τον οποίο υποδύθηκε για πρώτη φορά στο Spider-Man 2 του Sam Raimi, στο Spider-Man 3.

 

Και ύστερα οι επιστροφές δύο Spider-Men, Gwen και Mary Jane

 

Παράθεση

Σύμφωνα με το Collider οι Andrew Garfield και Kirsten Dunst θα εμφανιστούν στο Spider-Man 3, ενώ το ίδιο θα γίνει με τους Tobey Maguire, σε περίπτωση που υπογράψει συμβόλαιο, και Emma Stone, αν το επιτρέψει η εγκυμοσύνη της.


Και ύστερα μία ακόμα μεγαλύτερη έκπληξη. Ο Daredevil που έχουμε να τον δούμε από τη σειρά του που κόπηκε μετά την τρίτη σεζόν(αρα) κάνει κινηματογραφικό ντεμπούτο

 

Παράθεση

Τελικά ο Daredevil του Charlie Cox θα πάρει μέρος στο Spider-Man 3, καθώς σύμφωνα με πληροφορίες του Murphy's Multiverse ο ηθοποιός έχει σε συμφωνία για να επιστρέψει ως Matt Murdock/Daredevil, αλλά αυτή τη φορά στη μεγάλη οθόνη.

 

Επίσης λιγότερο ενθουσιώδης είμαι για την επιστροφή του Jamie Foxx ως Electro (λατρεύω τον ηθοποιό, ήταν εξαιρετικά κακογραμμένος ο χαρακτήρας).

 

Τι θα δούμε τελικά;

48k2wbll8ij5etoy_1578913669.jpeg

Οι επιστροφές είναι πολύ μεγάλες για να μην έχουν κάτι huge στο κεφάλι τους. Όλα δείχνουν ότι πάμε για Spider-Verse. Αρκετοί έχουν αναφέρει ότι κατά τη διάρκεια των διαπραγματεύσεων των Marvel-Sony πριν ένα χρόνο που ουσιαστικά νομίζαμε ότι ο Spider-Man θα βρεθεί εκτός MCU, το σενάριο του φιλμ αφορούσε την αυτονόμηση του Spider-Man του Tom Holland από το MCU. Πλέον, με τις δύο εταιρείες να τα έχουν βρει, αρκετοί αναφέρουν ότι θα έχουμε μια μίξη από Spider-Verse με Crisis on Infinite Earths, με τη Marvel να θέλει να χρησιμοποιήσει τα διαφορετικά σύμπαντα πολύ περισσότερο στο Phase Four και να τα αφήσει να επηρεάζουν πιο πολύ την ιστορία της. Ταυτόχρονα όλοι έχουν δεθεί με τους ηθοποιούς που έχουν ενσαρκώσει τον Αραχνάκια, οπότε μια συνάντηση των τριών είναι για τους φαν ένα όνειρο που θα γίνει πραγματικότητα. 

 

Η μόνη ένσταση μου αφορά τον Jon Watts στη σκηνοθεσία, νομίζω πως ένα όνομα όπως ο Sam Raimi θα μπορούσε να βγάλει πολύ καλύτερες ερμηνείες από τους πρωταγωνιστές και να χειριστεί καλύτερα όλους αυτούς τους ηθοποιούς, γιατί κακά τα ψέματα τέτοιες ταινίες με πλούσιο cast ενέχουν τον κίνδυνο να καπελωθεί ο πρωταγωνιστής. Όπως και να 'χει αναμένουμε εναγωνίως.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Κι έλεγα, πώς και δεν έχει βουίξει το Greekcomics; Αλλά παράλληλα βαριόμουν να ξεθάψω το θέμα που συζητούσαμε γενικά για το MCU, οπότε χαίρομαι που δημιουργήθηκε ξεχωριστό θέμα.

 

Πράγματι τα νέα είναι εξαιρετικά ευχάριστα. Μετά το Flashpoint της DC να επαναφέρει αγαπημένες παλαιότερες εκδοχές των χαρακτήρων, ήρθε η σειρά της Marvel με το Spider-verse. Γενικά είμαι τύπος που δεν χαλιέμαι καθόλου με ξεδιάντροπο fan service, ακόμα και να 'ναι ολιγόλεπτες εμφανίσεις, θα τις εκτιμήσω. Απλά θα ήλπιζα σε κάτι πιο ουσιώδες. Να 'ναι μια περιπέτεια που ενώνει τους 3 Σπάιντι της μεγάλης οθόνης και ο καθένας έχει την συμβολή του, ενώ σε δευτεραγωνιστικούς αλλά σημαντικούς ρόλους να ακολουθούν ο Στρέιντζ κι ο Daredevil. Επίσης, όπως είπε σωστότατα ο Νικόλας, ειδικά εφόσον έχουν βάλει τον Sam Raimi στο MCU, ως σκηνοθέτη του Doctor Strange: Multiverse of Madness, θεωρώ αδιανόητο να μην έχει έστω έναν ρόλο συμβούλου στην συγκεκριμένη ταινία. 

 

Θα δούμε, ελπίζουμε για το καλύτερο. Αν όντως σκοπεύουν να προσπαθήσουν να βγει Δεκέμβρη του 21, λογικά δε θα αργήσει πάρα πολύ να βγει και ένα σχετικό τρέιλερ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32391
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  96
  • Reputation:   666
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ο Αυστραλός Nicholas Hammond που πρωταγωνιστούσε στη σειρά The Amazing Spider-man του 1977 διαβάζω πως είναι μόλις 70 ετών, εξακολουθεί να δουλεύει ως ηθοποιός και δείχνει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Ένα πέρασμα με τη μορφή ενός ηλικιωμένου Peter Parker, του οποίου η κόρη έχει πλέον αναλάβει να χρησιμοποιεί τη στολή με την αράχνη, στο δικό τους σύμπαν, πιστεύω πως θα μπορούσε πολύ άνετα να μπει στην ταινία!  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

On 11/12/2020 στο 9:47 ΠΜ, Βίκτορ Σακβίλ είπε:

Ο Αυστραλός Nicholas Hammond που πρωταγωνιστούσε στη σειρά The Amazing Spider-man του 1977 διαβάζω πως είναι μόλις 70 ετών, εξακολουθεί να δουλεύει ως ηθοποιός και δείχνει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Ένα πέρασμα με τη μορφή ενός ηλικιωμένου Peter Parker, του οποίου η κόρη έχει πλέον αναλάβει να χρησιμοποιεί τη στολή με την αράχνη, στο δικό τους σύμπαν, πιστεύω πως θα μπορούσε πολύ άνετα να μπει στην ταινία!  

 

Ακούγεται ότι θέλουν και τον Hammond πίσω, αλλά και τον Takuya Yamashiro, τον Spider-Man της Toei ή Japanese Spider-Man που προσωπικά τον είχα γνωρίσει από το αντίστοιχο Honest Trailer:

 

 

Επίσης χθες ακούστηκαν φήμες για επιστροφές των Green Goblins της αρχικής τριλογίας και των Amazing, Willem Dafoe και Dane DeHaan αντίστοιχα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

19 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Ακούγεται ότι θέλουν και τον Hammond πίσω, αλλά και τον Takuya Yamashiro, τον Spider-Man της Toei ή Japanese Spider-Man που προσωπικά τον είχα γνωρίσει από το αντίστοιχο Honest Trailer:

 

 

Επίσης χθες ακούστηκαν φήμες για επιστροφές των Green Goblins της αρχικής τριλογίας και των Amazing, Willem Dafoe και Dane DeHaan αντίστοιχα.

Δεν είχαν αναφέρει κάποια στιγμή ότι μία εκδοχή του συγκεκριμένου θα εμφανιστεί στο Spiderverse 2? Εγώ είχα μάθει για αυτόν από το βιβλίο Ready Player One.

Επίσης με τόσους κακούς που φημολογείται ότι θα επιστρέψουν, μπορεί να ισχύει αυτό που λένε ότι θα εμφανιστούν για 2-3 λεπτά ο καθένας, λογικά στο τελικό fight scene.

Επεξεργασία από Bilis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32391
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  96
  • Reputation:   666
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Όταν έγραψα την ιδέα δεν είχα ψάξει τι κυκλοφορεί στο internet από φήμες και επιθυμίες των αραχνόφιλων. Με ένα πρόχειρο ψάξιμο, είδα ότι μέχρι και ολλανδικές ιστοσελίδες έχουν μπει στο παιχνίδι και ρίχνουν ιδέες πιο τραβηγμένες από τη δική μου! 

 

Ο Willem Dafoe δεν είχε σκοτωθεί στο σύμπαν της πρώτης τριλογίας; Αν ήταν κάποιος να επιστρέψει, αυτός θα έπρεπε να είναι ο James Franco. Εκτός και αν οι φανς θέλουν απλώς... να ανοίγουν portals και να εμφανίζεται όποιος να 'ναι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

12 λεπτά πριν, Βίκτορ Σακβίλ είπε:

Όταν έγραψα την ιδέα δεν είχα ψάξει τι κυκλοφορεί στο internet από φήμες και επιθυμίες των αραχνόφιλων. Με ένα πρόχειρο ψάξιμο, είδα ότι μέχρι και ολλανδικές ιστοσελίδες έχουν μπει στο παιχνίδι και ρίχνουν ιδέες πιο τραβηγμένες από τη δική μου! 

 

Ο Willem Dafoe δεν είχε σκοτωθεί στο σύμπαν της πρώτης τριλογίας; Αν ήταν κάποιος να επιστρέψει, αυτός θα έπρεπε να είναι ο James Franco. Εκτός και αν οι φανς θέλουν απλώς... να ανοίγουν portals και να εμφανίζεται όποιος να 'ναι!

Αν θυμάμαι καλά και ο Ελέκτρο με τον Dock Ock είχαν σκοτωθεί. Μάλλον θα είναι καινούριες εκδοχές των χαρακτήρων, απλώς με τους ίδιους ηθοποιούς. Ακόμα και από τον Daredevil δεν περιμένω καμία αναφορά στην σειρά του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32391
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  96
  • Reputation:   666
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν είδαμε ξεκάθαρα τον Doc Ock να πεθαίνει. Τον είδαμε να βυθίζεται! Η κατάσταση σώζεται πολύ εύκολα! Στον Ελέκτρο τα πράγματα είναι πιο δύσκολα, αλλά και πάλι σώζεται η κατάσταση. Στον Green Goblin είναι ακόμα πιο δύσκολη η κατάσταση. Αλλά αν υπάρχει καλή θέληση όλα γίνονται! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5383
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

On 11/12/2020 στο 10:55 ΠΜ, Bilis είπε:

Αν θυμάμαι καλά και ο Ελέκτρο με τον Dock Ock είχαν σκοτωθεί. Μάλλον θα είναι καινούριες εκδοχές των χαρακτήρων, απλώς με τους ίδιους ηθοποιούς. Ακόμα και από τον Daredevil δεν περιμένω καμία αναφορά στην σειρά του.

 

Ο Charlie Cox ενσάρκωσε τον Daredevil στη σειρά του Netflix, η οποία βρίσκεται στο ίδιο continuity με το MCU. Συνεπώς μπορεί να εμφανιστεί ή ίδια εκδοχή του χαρακτήρα (ή μόνο του Matt Murdock) καθώς ανήκουν στο ίδιο σύμπαν. Θα μπορούσε βέβαια να ενσαρκώσει και άλλη εκδοχή του χαρακτήρα από παράλληλο σύμπαν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

και ο τίτλος της ταινίας είναι:

 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to Spider-Man: No Way Home (2021)

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

smnwh_card.jpg

 

Με πρόλαβε για λίγο ο germ :) Όπως το πάνε εκεί στη Marvel, η επόμενη ταινία θα έχει να κάνει εξωγήινους και θα λέγεται Spider-Man: E.T go home :lol: Παραμένω overhyped φυσικά για τον αγαπημένο μου Marvel ήρωα :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

7 min ago , nikolas12 said:

 Όπως το πάνε εκεί στη Marvel, η επόμενη ταινία θα έχει να κάνει εξωγήινους και θα λέγεται Spider-Man: E.T go home :lol: 

 

ήδη έχει εξωγήινους στο MCU. Superman, Darkseid, Steppenwolf, Borntobewild
_nnrfvXSiw7yevGoWgGU7Jj4tS5jcpXNhFtxMqKd1jk.jpg

 

:D 

 

 

 

:cheers5: 
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Ο τίτλος προσωπικά δεν με τρελαίνει, γενικά το μοτίβο με το "Home" άρχισε να γίνεται λίγο ανέμπνευστο, ειδικά όταν στα ελληνικά επιλέγουν την άσχημη μετάφρασή του ως "τόπος" και γίνεται ακόμα πιο κακόγουστο. Θα δούμε κανέναν τίτλο "Σπάιντερμαν: Στον Αγύριστο απ' τον Τόπο του" και θα γελάμε :lol:

 

Από εκεί και πέρα απορώ γιατί επιμένουν να κρύβονται πίσω από το δάχτυλό τους και δεν ανακοινώνουν όλα αυτά τα γκεστς από παλιές ταινίες που έχει βουίξει ο τόπος, επίσημα πλέον. Μακάρι στο τρέιλερ να έχουν κάτι πιο σχετικό. Το "Homeworlds" που είδα κάπου στον πίνακα γραμμένο στο βιντεάκι πάντως, μου κάνει λίγο για hint σε multiverse.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ μετά από τόσο καιρό, παρακάλια και εκκλήσεις, το πρώτο teaser βγήκε! Και κάνει τη δουλειά του εξαιρετικά. Μας δείχνει μόνο τη βασική πλοκή και τίποτα παραπάνω. Ουσιαστικά η ζωή του Peter έχει γίνει μαρτύριο από την αποκάλυψη της ταυτότητας του από το Mysterio και ζητάει τη βοήθεια του Doctor Strange ώστε με ένα ξόρκι να ξεχαστεί, αν και προβληματίζεται που θα κρύβεται ξανά και από τους δικούς του. Μου θύμισε λίγο One More Day και Straczynski σε αυτή τη φάση, δεν ξέρω αν έχουν σαν έκπληξη να εμφανιστεί ο Mephisto εδώ που ήταν ο κακός στο εν λόγω κόμικ.

 

Και πάνω που λες ότι δε μας έδειξε τίποτα, το trailer, τσουπ ένας Green Goblin που δε φαίνεται, αλλά ακούγεται το ανατριχιαστικό του γέλιο και ένας Doc Ock να λέει Hello Peter και ο Spider-Manάκιας μέσα μου λέει ότι ακόμα δε γουστάρει Χριστούγεννα, ΑΛΛΑ ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ; Ήταν λίγο μονόπλευρο teaser μεν, έδειχνε συνέχεια μόνο τις δυσκολίες που περνάει ο πρωταγωνιστής, αλλά ξέροντας ποιοι θα εμφανιστούν και τι φήμες υπάρχουν, είμαι τρελά ενθουσιασμένος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Είδα και το official trailer αφού πρώτα είχα δει το leak στο οποίο γινόταν inception από κινητά. :lol: Το Far From Home δεν μου άρεσε και δεν μπορώ να πω πως ότι είδα εδώ με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Έχουν βγει τόσα leaks που ξέραμε πάνω-κάτω τι θα συμβεί, δεν μπορούσαν να δείξουν λίγο περισσότερο; Λογικά δεν θα πάω να το δω αλλά ελπίζω να έχει κάποια ουσία και να μην είναι ασυνάρτητο fan service.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διέρρευσαν δύο φωτογραφίες της ταινίας, αλλά κανείς δεν ξέρει αν είναι αληθινές ή αν είναι photoshop! Μπαίνετε με απολύτως δική σας ευθύνη στο σύνδεσμο που θα βρείτε μέσα στο σπόιλερ:

 

 

Εμένα προσωπικά η αριστερή δε μου φαίνεται 100% αληθινή, ίσως να είναι photoshop. Η δεξιά μου φαίνεται πραγματική, αν και πάλι κάποιοι εκφράζουν τις ενστάσεις τους. Σίγουρα αν είναι photoshop ή γενικά φτιαχτές, έχει γίνει εξαιρετική δουλειά και στις δύο. Αν είναι πραγματικές τότε πολύ απλά μας επιβεβαιώνουν πράγματα για τα οποία ήμασταν σίγουροι. Όπως και να 'χει περιμένω πως και πως να βγει επιτέλους το νέο trailer.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Τις είδα κι εγώ τις φώτο τα ξημερώματα, αληθινές φαίνονται αν και είμαι επιφυλακτικός ακόμα. (όχι ότι δεν πιστεύω πως θα δούμε αυτούς που απεικονίζουν, αλλά η πηγή είναι γνωστός YouTuber που ασχολείται με reviews και δεν ασχολούταν συνήθως με leaks) 

 

Σε άλλα νέα έχει βουίξει ο τόπος με την αργοπορία της ταινίας στην χώρα μας. Το IGN ενημέρωσε πως από τον διανομέα έχουν πληροφορηθεί ότι η ταινία θα βγει 30 Δεκεμβρίου, 2 βδομάδες δηλαδή μετά την πρεμιέρα στο εξωτερικό :shit2:

 

Εγώ έστειλα ένα μήνυμα στην Feelgood που κάνει την διανομή μπας και αλλάξουν γνώμη αλλά δε νομίζω να ιδρώσει το αυτί τους. Ο λόγος της καθυστέρησης άγνωστος αλλά μάλλον έχει να κάνει με το ότι 16 Δεκεμβρίου βγαίνει το Matrix 4 και 23 Δεκεμβρίου η "Σμύρνη μου Αγαπημένη" που θα ήταν δυνατοί αντίπαλοι. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32391
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  96
  • Reputation:   666
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

On 9/11/2021 στο 12:57 ΜΜ, Tsaklas είπε:

23 Δεκεμβρίου η "Σμύρνη μου Αγαπημένη"

Όπως το 2015 που το Force Awakens είχε καθυστερήσει μια βδομάδα για να αποφύγει το μεγαθήριο του Παπακαλιάτη "Ένας άλλος κόσμος"!

 

Πλάκα πλάκα μια ταινία στο "Πολυσύμπαν της Ντενίση" θα την έβλεπα. 

 

Υπόθεση: Η Μιμή Ντενίση με τη βοήθεια της μάγισσας της Σμύρνης Μάρας Μεϊμαρίδη ταξιδεύει στο σύμπαν των "Φρουρών της Αχαΐας". Εκεί βοηθά την νεότερη εκδοχή της να αντιμετωπίσει σε μάχη την νεότερη εκδοχή του Στράτου Τζώρτζογλου. Όμως στο πλάι του νεότερου Στράτου βρίσκεται η τωρινή εκδοχή του από τη "Φάρμα". Τον υποστηρίζει στη μάχη με εμψυχωτικές φωνές του τύπου "Έτσι! Με φόρα! Γκρέμισέ το! Κι άλλο!"

 

Τέτοιες ελληνικές ταινίες θέλουμε! :hit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37040
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  139
  • Reputation:   266
  • Achievement Points:  139
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1171 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Αυτη την ταινια θα ηθελα να τη δω. Εχει τον αγαπημενο μου Dr. Strange και ολους τους κακους απο τις παλιες ταινιες Spiderman με τους ιδιους ηθοποιους.. αι καντ γουέιτ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Με μεγάλη επιφύλαξη επειδή προέκυψε από Τουιτεροσυζήτηση, κάποιος μίλησε με Odeon και του έστειλαν ότι η ταινία θα έρθει 16/12. Βέβαια στην Ελλάδα έρχεται από τη Feelgood, άρα δεν ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρη πληροφορία. Μακάρι να ισχύει και να μην καθυστερήσει.

 

FETMXg6WQAE5oFY.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35116
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  47
  • Reputation:   190
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

23 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Με μεγάλη επιφύλαξη επειδή προέκυψε από Τουιτεροσυζήτηση, κάποιος μίλησε με Odeon και του έστειλαν ότι η ταινία θα έρθει 16/12. Βέβαια στην Ελλάδα έρχεται από τη Feelgood, άρα δεν ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρη πληροφορία. Μακάρι να ισχύει και να μην καθυστερήσει.

 

FETMXg6WQAE5oFY.jpg

επεσε αρκετο κραξιμο στα inbox και της feelgood και της odeon.και καπου πηρε και το ματι μου επιβεβαιωση και απο τα village.

για να λεει το post της Feelgood 16/11 το τρειλερ και οχι μονο,κατι μου λεει οτι θα ανοιξουν και οι προπωλησεις των εισητηριων.. αν γινει κατι τετοιο θα εχουμε ωραιες μερες Endgame:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Πράγματι το κράξιμο έκανε το θαύμα του και θα το δούμε σαν άνθρωποι στις 16 Δεκεμβρίου. Όσο για το "και όχι μόνο", αναφέρεται μάλλον στις εκπλήξεις που έχουν ετοιμάσει στο live event που γίνεται σήμερα στο Los Angeles για την αποκάλυψη του τρέιλερ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1 ώρα πριν, Tsaklas είπε:

Πράγματι το κράξιμο έκανε το θαύμα του και θα το δούμε σαν άνθρωποι στις 16 Δεκεμβρίου. Όσο για το "και όχι μόνο", αναφέρεται μάλλον στις εκπλήξεις που έχουν ετοιμάσει στο live event που γίνεται σήμερα στο Los Angeles για την αποκάλυψη του τρέιλερ.

 

Screenshot 2021-11-16 14.33.39.png

 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! Και έρχεται και το τρέιλερ σήμερα, I'm so excited. Φήμες λένε ότι η πίεση του superheronews.gr και του @ Mixalis112  στο Twitter ήταν αβάσταχτη και λύγισαν!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37226
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  3
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1118 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Screenshot 2021-11-16 14.33.39.png

 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! Και έρχεται και το τρέιλερ σήμερα, I'm so excited. Φήμες λένε ότι η πίεση του superheronews.gr και του @ Mixalis112  στο Twitter ήταν αβάσταχτη και λύγισαν!

Κερδίσαμε αδέρφια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Βγήκεεεεεε! Εννοείται έκατσα μέχρι τις 03:30 για να το δω. Στα πρώτα 4 λεπτά είχε σχεδόν 1,5 εκατομμύριο προβολές, τρελή αναμονή. 

Spoiler

Όντως βλέπουμε αρκετούς κακούς. Πιο πολύ Doctor Octopus και τον Green Goblin. O Electro φαίνεται ότι έχει τελείως άλλο design σαν κακός. Φαίνονται επίσης λίγo o Lizard και η άμμος του Sandman. Τους παλιούς Spider-Men δε θέλησαν να μας τους δώσουν δυστυχώς. Είναι ένα ωραίο trailer που δεν έχει τις εκπλήξεις του πρώτου teaser, αλλά μας προετοιμάζει για μια ταινία με φουλ δράση, γεμάτη κακούς Spider-Man. Εγώ ποντάρω ότι κλασικά πέραν των Tobey και Andrew, όλο και κάποια εκπληξούλα ακόμα θα παίξει. Ίδωμεν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35116
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  47
  • Reputation:   190
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

6 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Βγήκεεεεεε! Εννοείται έκατσα μέχρι τις 03:30 για να το δω. Στα πρώτα 4 λεπτά είχε σχεδόν 1,5 εκατομμύριο προβολές, τρελή αναμονή. 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Όντως βλέπουμε αρκετούς κακούς. Πιο πολύ Doctor Octopus και τον Green Goblin. O Electro φαίνεται ότι έχει τελείως άλλο design σαν κακός. Φαίνονται επίσης λίγo o Lizard και η άμμος του Sandman. Τους παλιούς Spider-Men δε θέλησαν να μας τους δώσουν δυστυχώς. Είναι ένα ωραίο trailer που δεν έχει τις εκπλήξεις του πρώτου teaser, αλλά μας προετοιμάζει για μια ταινία με φουλ δράση, γεμάτη κακούς Spider-Man. Εγώ ποντάρω ότι κλασικά πέραν των Tobey και Andrew, όλο και κάποια εκπληξούλα ακόμα θα παίξει. Ίδωμεν.

Spoiler

Εγω μεχρι να τους δω στην ταινια κραταω παρα πολυ μικρο καλαθι και ας κανουν αναλυσεις επι αναλυσεων στο τρειλες και ψαχνουν να δου τι εχει γινει edit out στην σκηνη της μεγαλης μαχης και σε ποιον επιτιθετε ο lizard ,αν και το καρε με το γαντι οντως θα μπορουσε να πει καποιος οτι ειναι μια πειστικη ενδειξη.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Δεν ξέρω τι θεωρεί spoiler ο καθένας οπότε θα τα κρύψω όλα όπως κάνατε και οι υπόλοιποι.

Spoiler

Πραγματικά, βγάζω το καπέλο στην Sony με την πανέξυπνη τακτική marketing της. Ενώ όλοι γνωρίζουμε ότι οι παλιοί Spider-Men θα είναι στην ταινία, αυτοί δεν δίνουν επίσημη επιβεβαίωση και έτσι η αγωνία κορυφώνεται. Μακάρι να δούμε και στο μέλλον τέτοιες περιστάσεις όπου ένα μεγάλο γεγονός δεν χαραμίζεται στα trailers για να τραβήξει την προσοχή αλλά μένει ως έκπληξη στην ταινία (ακόμα καλύτερα κι αν δεν έχει διαρρεύσει πρωτύτερα, αν και είμαι σίγουρος πως αυτό ήταν μέρος του σχεδίου της Sony). Πάντως αν η ταινία κυκλοφορούσε την προ-Covid εποχή, σίγουρα θα έσπαγε το ρεκόρ του Endgame για τις περισσότερες εισπράξεις. Ως προς το περιεχόμενο του trailer, δεν είδα κάτι που να με ενθουσιάζει. Δεν είμαι τόσο μεγάλος fan των ταινιών του Spider-Man οπότε δεν με αγγίζει το fan service. Ελπίζω τουλάχιστον το τελικό αποτέλεσμα να είναι αξιόλογο.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35116
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  47
  • Reputation:   190
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

3 ώρες πριν, Bilis είπε:

Δεν ξέρω τι θεωρεί spoiler ο καθένας οπότε θα τα κρύψω όλα όπως κάνατε και οι υπόλοιποι.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Πραγματικά, βγάζω το καπέλο στην Sony με την πανέξυπνη τακτική marketing της. Ενώ όλοι γνωρίζουμε ότι οι παλιοί Spider-Men θα είναι στην ταινία, αυτοί δεν δίνουν επίσημη επιβεβαίωση και έτσι η αγωνία κορυφώνεται. Μακάρι να δούμε και στο μέλλον τέτοιες περιστάσεις όπου ένα μεγάλο γεγονός δεν χαραμίζεται στα trailers για να τραβήξει την προσοχή αλλά μένει ως έκπληξη στην ταινία (ακόμα καλύτερα κι αν δεν έχει διαρρεύσει πρωτύτερα, αν και είμαι σίγουρος πως αυτό ήταν μέρος του σχεδίου της Sony). Πάντως αν η ταινία κυκλοφορούσε την προ-Covid εποχή, σίγουρα θα έσπαγε το ρεκόρ του Endgame για τις περισσότερες εισπράξεις. Ως προς το περιεχόμενο του trailer, δεν είδα κάτι που να με ενθουσιάζει. Δεν είμαι τόσο μεγάλος fan των ταινιών του Spider-Man οπότε δεν με αγγίζει το fan service. Ελπίζω τουλάχιστον το τελικό αποτέλεσμα να είναι αξιόλογο.

 

H ταινια ακομα και με την κατασταση οπως ειναι τωρα λογο κοβιτ σιγουρα θα κανει μεγαλη επιτυχια και το μεγαλυτερο ανοιγμα απο τοτε που ξανανοιξαν οι αιθουσες.

Παντως ξεχωρα οτι αποτελει ενα event μονη της,οτι για οσους ακολοθουν τις ταινιες απο το 2002 ειναι κατι πολυ ξεχωριστο, ειναι και απο τις ταινιες  που εχει εξισου μεγαλο ενδιαφερον το μετα και για τα 2 συμπαντα και το MCU βλεπωντας

Spoiler

τον Strange στο αγαλμα τις ελευθερια και απο πισω να σπαει καποιο φραγμα αναμεσα σε αλλου κοσμους / διαστασεις(?) και λογικα καποιο after credit που θα χει σχεση με το Multiverse of Madness

αλλα και με το Sony Spiderman Universe οπου θα εχουμε ευκαιρια να δουμε τον Spiderman στο "περιβαλλον" του,να εχει πχ Βενομ ,να εχει Μορμπιους, να τον δουμε εναντιον του Kraven. κλπ κλπ.
Το θεμα βεβαια ειναι πως θα το διαχειριστει το θεμα αλλα και τον ηρωα η Sony χωρις την Marvel. μην ξεχναμε οτι σκηνοθετης της τριλογιας του Spiderman  θα κανει τωρα τους Fantastic Four.

Απο την μια βλεπεις τις 2 ταινιες Venom και λες "δεν θα παει και πολυ καλα αυτο" :lol: απο την αλλη βλεπεις το trailer του Morbius και λες "ισως και να υπαρχει ελπιδα τελικα" :thinking:

Επεξεργασία από Riddick
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Στο filmy.gr είχαν τον spider Man πρώτα στις 30 Δεκεμβρίου και τώρα το έβαλαν στις 16 Δεκεμβρίου!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.