Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντικαταβολή: Κόστος και αποστολές καταστημάτων


O Φρατζάτος

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

17 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

@O Φρατζάτος πάντως, επειδή νιώθω λίγο υπεύθυνος για την φοβία σου για τα αυτοκόλλητα, μιας και εγώ είχα αναφέρει το περιστατικό, να ξέρεις έχω παραγγείλει από πρωτοπορία 4 φορές από τότε και δεν πέτυχα αυτοκόλλητο σε καμία. Αλλά και εκείνη την φορά που είχε, δεν ήταν και τραγική η κατάσταση.

 

Εκτός των άλλων εγώ θα σου πρότεινα αν ακόμα φοβάσαι συναλλαγές με κάρτα, να ανοίξεις ένα PayPal να κάνεις την δουλειά σου για μεγαλύτερη ασφάλεια. Αλλά δεν υπάρχει και λόγος φοβίας. Μπορείς αντί να βάζεις την κάρτα σου ονλαιν πχ να πληρώσεις με τραπεζικη κατάθεση, να ανοίξεις μια προπληρωμένη ψηφιακή κάρτα που φορτίσεις με μικρά ποσά και να βάζεις αυτή ονλαιν (δεν το συνιστώ γιατί η μεταφορά χρημάτων πάντα έχει και κάποια προμήθεια στην τράπεζα αλλά πιο φθηνό θα σου βγει από μεταφορικά), πολλά μπορείς σαν εναλλακτική από το να χρεώνεσαι αυτό τα 2,5 ευρώ της αντικαταβολής (που κι εγώ παντού τόσο έχω συναντήσει να τα χρεώνουν και όντως θα ήταν υπερβολή αν το Jemma χρεωνε 6 ευρώ  μεταφορικά + 2.5 αντικαταβολή αλλά απ ότι φαίνεται δεν το κάνει πλέον). 

 

 

Μπα,μην νιώθεις τύψεις για αυτό ή τίποτα,είναι και δική μου επιλογή αυτή.Η αποφυγή της Πρωτοπορίας,μπορεί κάποτε να πάρω κάτι από εκεί.Βέβαια αν πετύχω ποτέ το αυτοκόλλητο το τρομερό,δεν ξαναπαίρνω τίποτα από εκεί,τελεία και παύλα.

 

Αλλά πέρα αυτού,έχω κάρτα και τα σχετικά (debit,αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό).Μπορώ να πάρω κάτι έτσι αν θέλω,αλλά το περιεχόμενο της κάρτας είναι σημαντικό.Όσο για την prepaid όντως σκέφτομαι να κάνω μία στην Τράπεζα Πειραιώς που έχω κοντά.Και για το στρατό,θα δείξει.Και τέλος δεν με χαλάει πολύ η αντικαταβολή στις παραγγελίες....

 

 

Ξέρεις τι με χαλάει;

 

Το να παίρνω τηλέφωνο για να τις κάνω.Δεν μπορώ ρε φίλε,κομπλάρω πάρα πολύ και δεν ξέρω τι να πω,πολλά πράγματα σε λίγο χρόνο.Και να πω πως είμαι αντικοινωνικός να το δικαιολογήσω,δεν είμαι,δεν έχω θέμα να μιλάω με κόσμο.Αλλά στο τηλέφωνο,δεν μπορώ καθόλου.Μπορείς να φανταστείς τη χαρά που έχω όταν είναι σειρά μου να παραγγείλω σουβλάκια και ακόμη καλύτερα όταν έχει να κάνει με δουλειά ή υποχρέωση (έγγραφο από δημόσια υπηρεσία κ.ά.)..........

 

Τα Epifany,Λήσταρχοι και Αιώνιος τα πήρα με online παραγγελία και απόφυγα αυτήν την άβολη για 'μένα κατάσταση.Έτσι θα παίρνω τα κόμικ μου από 'δω και πέρα,αποφεύγονται και λάθη έτσι.Όταν πήρα το Tomie Deluxe Edition από το Otakustore,ο τύπος με τον οποίο μίλαγα κατάλαβε λάθος διεύθυνση και το έστειλε στην άλλη πλευρά της Νέας Φιλαδέλφειας.

 

Με παίρνει τηλέφωνο ο διανομέας και μου λέει: "έφτασα,ποιο κουδούνι χτυπάω; Στο 1ο όροφο ή στο υπόγειο;"

 

Ρωτάω έκπληκτος,γιατί δεν έχουμε υπόγειο κατοικήσιμο παρά μόνο αποθήκη:

 "ποιο υπόγειο;"

 

Λέει: " Στην τάδε τάδε"

 

Απαντώ: "Λάθος γράψανε μάλλον,λυπάμαι είμαι στην εδώ εδώ"

 

Τελειώνει: "Έγινε,σε μισή ώρα θα είμαι εκεί."

 

Και ήρθε το παρέλαβα και όλα καλά.

Θείο δώρο η online  παραγγελία!! Θείο!!!!

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Γνωρίζει κάποιος με ποια εταιρεία κουρίερ συνεργάζεται η Jemma Press;

Επεξεργασία από budd
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

53 λεπτά πριν, budd είπε:

Γνωρίζει κάποιος με ποια εταιρεία κουρίερ συνεργάζεται η Jemma Press;

 

Τελευταία φορά που πήρα πριν 1-2 μήνες με την Cleverpoint. Ουσιαστικά σου στέλνει ένα μήνυμα στο κινητό και εσύ δηλώνεις ένα σημείο Cleverpoint από το οποίο πας και παραλαμβάνεις το δέμα σου. Υπάρχουν αρκετά τέτοια σημεία ακόμα και σε άκυρα καταστήματα π.χ. αυτό που πήγα εγώ ήταν ένα βενζινάδικο κοντά στη δουλειά μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ευχαριστώ @nikolas12, η αλήθεια είναι ότι δεν την γνώριζα την συγκεκριμένη υπηρεσία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.