Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι πιστέυετε ότι θα έχει το Κόμιξ μετά τον Ρόσα;;


pnikitaskomics

Τι πιστέυετε ότι θα έχει το Κόμιξ μετά τον Ρόσα;;  

36 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36408
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  307
  • Reputation:   1633
  • Achievement Points:  312
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

Μια ιδέα του @Manitou την οποία και υλοποίησα.

 

Ερώτηση η οποία μπορεί φυσικά να βγει και τελείως άκυρη ή να δούμε τα χειρότερα όπως την... κηδεία του Κόμιξ:papas:

 

Η σίγουρη απάντηση σε λίγος μήνες:D

Επεξεργασία από pnikitaskomics
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Δεν νομίζω να "σκοτώσουν" το Κόμιξ. Φαίνεται πως υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον ακόμη. Καμία από τις επιλογές δεν με καλύπτει. Πιστεύω ότι απλώς θα αρχίσουν να βάζουν άκυρες ιστορίες. :P

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Θέλεις και άλλες επιλογές. Η μία είναι να βάζουν άκυρες ιστορίες όπως το ΚΟΜΙΞ Τερζοπούλου μετά το 200. Βέβαια εκεί υπήρχε ακόμα το τυράκι αραιά και που με Ροσα και Μπαρκς. Επίσης θέλει αυτό που έχεις για το Γκοντφερσον να το κάνεις "παλιές αμερικανικές ιστορίες". Τέλος υπάρχουν και παλιές ιταλικές ιστορίες που θα ήταν μια (ολιγοπιθανη) επιλογή!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36408
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  307
  • Reputation:   1633
  • Achievement Points:  312
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

5 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Θέλεις και άλλες επιλογές. Η μία είναι να βάζουν άκυρες ιστορίες όπως το ΚΟΜΙΞ Τερζοπούλου μετά το 200. Βέβαια εκεί υπήρχε ακόμα το τυράκι αραιά και που με Ροσα και Μπαρκς. Επίσης θέλει αυτό που έχεις για το Γκοντφερσον να το κάνεις "παλιές αμερικανικές ιστορίες". Τέλος υπάρχουν και παλιές ιταλικές ιστορίες που θα ήταν μια (ολιγοπιθανη) επιλογή!

Ενημερώθηκε!

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  52
  • Reputation:   222
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3730 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το ερώτημα για μένα είναι τι θα είχε νόημα να έχει. Ρόσα από την αρχή το θεωρώ εντελώς απίθανο, ενώ Μπαρκς θα μπορούσε, αν αποφάσιζαν να απευθύνουν το περιοδικό μόνο σε παιδιά που ξεκινάνε τώρα τη σχέση τους με τα Ντίσνεϋ κόμικς και δεν έχουν σκοπό να μαζέψουν τις βιβλιοθήκες. Από την άλλη, αν είχε ιστορίες σαν τα πρώτα τεύχη θα λειτουργούσε απλά ως ένα bonus Μίκυ Μάους, μια που αυτές οι ιστορίες θα έμπαιναν έτσι κια αλλιώς εκεί αργά ή γρήγορα (όπως έγινε με το Μαύρο Κεραυνό ή το Μίκυ Μαλτέζε το καλοκαίρι). Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να δούμε κάποια μεγάλη σειρά σε συνέχειες (πχ X-Mickey). Η προσωπική μου επιθυμία είναι παλιές καλές ιταλικές ιστορίες παλιότερων δεκαετιών, πράγμα όμως που θεωρώ λίγο δύσκολο.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ συντάσσομαι με τύπου Τερζόπουλου από το 200 και μετά. Λογικά προς τα εκεί βλέπω να το πηγαίνουν. Rosa από την αρχή ή πάλι Barks δύσκολο. Εύχομαι όμως να γίνει όπως στα πρώτα τεύχη που το format ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η ψηφοφορία λέει τι πιστεύουμε όχι τι θέλουμε. 

Μα αλήθεια Μπαρκς από την αρχή. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνουν τέτοια μαλ@#€&@ ακόμα και από την Καθημερινή.

Βέβαια μπορούν ωραιότατα να κάνουν έναν συνδυασμό της τελευταίας επιλογής (κυρίως) με κάποια από τις άλλες (περιστασιακά). Πάντως εγώ πιστεύω ότι θα έχουμε ένα κόμιξ όπως τα τελευταία του Τερζοπούλου μέχρι να σκεφτούν κάτι καλύτερο.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36177
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  156
  • Reputation:   842
  • Achievement Points:  165
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νομίζω υπάρχει μια τεράστια πιθανότητα να βγάλουν άκυρες ιταλικές, αν και θα ήθελα περισσότερο ωραίες ιταλικές από παλιούς κλασσικούς σχεδιαστές, η Γκοτφρεντσον. Μπαρκς από την αρχή δεν νομίζω. Έχουν βγάλει τα άπαντα και ούτε ένα δεν έχει εξαντληθεί πλήρως. Ξέρω κάποιους που θέλουν πάρα πολύ Μπαρκς επειδή έχουν λίγους τομους. Εγώ που τους έχω όλους θα πρότεινα σε όσους δεν έχουν και θελουν Μπαρκς στο κόμιξ, απλώς να τους αναζητήσουν, και μετά από κόπο, να τους πάρουν όλους, η να πάρουν κόμιξ α περιόδου η μεγάλο Μίκυ παλιό  κλπ. 

 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Το ότι τα πρώτα 17 τεύχη ήταν «καλά» ή ότι οι άλλες ιστορίες ήταν «άκυρες» είναι γνώμη σου.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Κι εγώ πιστεύω θα ναι σαν το Κόμιξ 200 κι έπειτα. Το οποίο να πω την αλήθεια εμένα ήταν όλα τα παιδικά μου χρόνια, οπότε δεν το θεωρώ τόσο μάπα όσο οι περισσότεροι. 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

 Στιλα τεύχη αυτά (του Τερζοπούλου μετά το 200) υπήρχαν και κάποια πραγματικά καλά. Καταρχας ακόμα δεν είχε δημοσιευθεί όλος ο Ροσα. Μετά, από τις υπόλοιπες ιστορίες είχε κάποιες μεγάλες του Βικαρ του Μάρκο Ρότα που ήταν ωραίες. Γενικά αν εξαιρέσεις τους πραγματικά μεγάλους και καλούς σχεδιαστές (Μπαρκς Ροσα Σκάρπα Καβατσανο Καστυ ) κάποιους παλιούς Αμερικανούς π.χ. Γκοντφερσον και κάποια από τα διαμάντια της νέας Ιταλικής σχολής οι υπόλοιποι κινούνται πάνω κάτω στα ίδια. Έτσι το πόσο μας αρέσουν οι ιστορίες τους είναι καθαρά προσωπικό γούστο και με τι μεγάλωσε ο καθένας. Ας πούμε μια μέτρια ιστορία Βικαρ είναι στο ίδιο επίπεδο με μια μέτρια ιστορία του Σκόλα που έμπαινε στο παλιό Μίκυ Μαους. 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πάντως οι "άκυρες" ιστορίες βγάζουν άνετα κυβέρνηση!!!!!

  • Like 3
  • Αστείο 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αρχικά να πω ότι δεν έφτιαξα το θέμα γιατί νόμιζα ότι το είχα κάνει πιο παλιά. Καλά έκανε και το έφτιαξες @pnikitaskomics :)

 

2 ώρες πριν, Manitou είπε:

Πάντως οι "άκυρες" ιστορίες βγάζουν άνετα κυβέρνηση!!!!!

Απολύτως λογικό ρε συ γιατί η ερώτηση είναι τι πιστεύουμε και όχι τι θέλουμε :D Από τα δείγματα που έχουμε μέχρι στιγμής δεν φαίνεται ότι θα δούμε κάτι καλό τον Γενάρη... Αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :PΠροσωπικά θα πάρω το τεύχος της μετά-Ρόσα εποχής και θα του κάνω review είτε καλή είτε τοξική :lol::P

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3454
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Για εμένα το καλύτερο θα ήταν να ξανά γίνει όπως στα πρώτα 18 τεύχη όπως και για όλους από ότι φαίνεται (έχω πεθυμήσει πολύ τον Μοτούρα ιδίως κάτι σαν το Μόμπυ Ντικ). Επίσης θα μου άρεσε πολύ ιστορίες παλιων Ιταλών ή Γκοτφρεντσον κάτι το οποίο δεν παίζει ( δυστυχώς :sad1:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20 ώρες πριν, jimmy mcduck είπε:

Για εμένα το καλύτερο θα ήταν να ξανά γίνει όπως στα πρώτα 18 τεύχη όπως και για όλους από ότι φαίνεται (έχω πεθυμήσει πολύ τον Μοτούρα ιδίως κάτι σαν το Μόμπυ Ντικ). Επίσης θα μου άρεσε πολύ ιστορίες παλιων Ιταλών ή Γκοτφρεντσον κάτι το οποίο δεν παίζει ( δυστυχώς :sad1:

Όπως έχω πει η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :P Μπορεί να μας εκπλήξει (ίσως και αρνητικά...)

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  339
  • Reputation:   1155
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2779 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Μάλλον θα βάζουν τις πολύ καλές ιταλικές ιστορίες για κύριες. Το λογικό από καλλιτεχνική άποψη θα ήταν να σταματήσει εντελώς η κυκλοφορία του αφού το περιοδικό έχει κλείσει προ πολλού τον κύκλο του αλλά δεν πρόκειται να σκοτώσουν έναν δημοφιλή τίτλο μετά απο 32 χρόνια εκτός και αν καταρρεύσουν οι πωλήσεις.

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, Συλλεκτης είπε:

Μάλλον θα βάζουν τις πολύ καλές ιταλικές ιστορίες για κύριες. Το λογικό από καλλιτεχνική άποψη θα ήταν να σταματήσει εντελώς η κυκλοφορία του αφού το περιοδικό έχει κλείσει προ πολλού τον κύκλο του αλλά δεν πρόκειται να σκοτώσουν έναν δημοφιλή τίτλο μετά απο 32 χρόνια εκτός και αν καταρρεύσουν οι πωλήσεις.

Μακάρι να ισχύσει αυτό το μάλλον αλλά δεν το βλέπω :P Όσο για την δεύτερη πρόταση τα έχουμε πει χιλιάδες φορές και διατυπώνεις ένα ήδη που δεν κλείνει :)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12914
  • Reputation:   94412
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εγώ είμαι από εκείνους που δεν πιστεύουν ότι θα δούμε πάλι επανεκκίνηση των ιστοριών του Rosa και του Barks στο ΚΟΜΙΞ. Αλλά δεν νομίζω να μας κάνουν την χάρη, μετά από τόσα χρόνια που παραπονευόμαστε και δεν δίνουν σημασία, να μας καλομάθουν, βάζοντας πρωτοκλασάτες ιστορίες, φημισμένων δημιουργών. Έτσι, φαντάζομαι ότι θα δούμε τυχαίες δουλειές, με μία κεντρική πολλών σελίδων, που θα πλαισιώνεται από μικρότερες μέτριες. Κάτι σαν το Super Μίκυ, δηλαδή.

 

Ελπίζω να διαψευστώ! :pray:

 

 

:beer0:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  339
  • Reputation:   1155
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2779 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

11 ώρες πριν, ΚΟΜΙΞ είπε:

Μακάρι να ισχύσει αυτό το μάλλον αλλά δεν το βλέπω :PΌσο για την δεύτερη πρόταση τα έχουμε πει χιλιάδες φορές και διατυπώνεις ένα ήδη που δεν κλείνει :)

 

Δηλαδή;

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Λοιπόν το ξανασκέφτηκα και έχω καταλήξει στο τι θα γίνει. 

Απορρίπτω τα 4 πρώτα σενάρια και νομίζω ότι θα παίξει αυτό που λέει ο @jimakoszs97 στο "Πιστεύετε οτί το ΚΟΜΙΞ θα έπρεπε να έχει λιγότερες σελίδες;"

Θα είναι το περιοδικό έτσι:

 

ιστορίες με κλασικό σχέδιο (Daan Jippes, Vicar, Arild Midthun, Marco Rota, Heymans, Sander Gulien, Carlos Mota + παλιές Αμερικάνικες εκτός Carl Barks και Don Rosa)

 

Αν προσέξουν το "παλιές Αμερικάνικες" και κάνουν μια σωστή επιλογή από τις άλλες θα είμαστε μια χαρά. Ιταλικές εγώ ΔΕΝ περιμένω. Τις κρατάνε όλες για το ΜΜ.

Τώρα αν θα αποφασίσουν να βάλουν ΠΑΛΙΕΣ Ιταλικές θα είναι μια έκπληξη για μένα.

 

Πάντως κάτι άλλο που δεν έχει επισημανθεί όσο πρέπει είναι και το ότι και οι "κλασικοί" σχεδιαστές που ανέφερε ο @jimakoszs97 έχουν γράφει φοβερές ιστορίες. Ιδίως ο Daan Jippes. 

Αν είχαν κάποιο τρόπο να τις επέλεγαν σωστά αυτές τις ιστορίες θα ήμασταν σούπερ.

Επεξεργασία από Manitou
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Προφανώς και δεν θα με χάλαγε αυτό που ονειρεύεται ο @ΚΟΜΙΞ δηλαδή να ξαναγίνει το περιοδικό όπως ήταν στα πρώτα 19 τεύχη. Για την ακρίβεια τα τεύχη αυτά ήταν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ και μοναδικά! Απλά δε νομίζω ότι θα το κάνουν. Θέλουν καλές Ιταλικές ιστορίες στο ΜΜ. Ιδανικά εγώ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θα μπορούσα να υποστηρίξω και ένα ΚΟΜΙΞ σαν αυτό που ονειρεύεται ο @ΚΟΜΙΞ και ένα άλλο πιο "κλασικό" σαν αυτό που ονειρεύονται άλλοι φίλοι. Ας καταργήσουν το Σούπερ Μίκυ και ας κάνουν δύο τέτοια περιοδικά. Απλά νομίζω δεν θα βρουν αγοραστικό κοινό αρκετό ώστε να ζήσουν.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Συλλεκτης είπε:

 

Δηλαδή;

Ότι το όνομα του περιοδικό δηλαδή σαν brand είναι κάτι πολύ δυνατό και αποκλείεται να το αφήσουν...

 

Πριν από 1 ώρα, Manitou είπε:

Προφανώς και δεν θα με χάλαγε αυτό που ονειρεύεται ο @ΚΟΜΙΞ δηλαδή να ξαναγίνει το περιοδικό όπως ήταν στα πρώτα 19 τεύχη. Για την ακρίβεια τα τεύχη αυτά ήταν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ και μοναδικά! Απλά δε νομίζω ότι θα το κάνουν. Θέλουν καλές Ιταλικές ιστορίες στο ΜΜ. Ιδανικά εγώ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θα μπορούσα να υποστηρίξω και ένα ΚΟΜΙΞ σαν αυτό που ονειρεύεται ο @ΚΟΜΙΞ και ένα άλλο πιο "κλασικό" σαν αυτό που ονειρεύονται άλλοι φίλοι. Ας καταργήσουν το Σούπερ Μίκυ και ας κάνουν δύο τέτοια περιοδικά. Απλά νομίζω δεν θα βρουν αγοραστικό κοινό αρκετό ώστε να ζήσουν.

Αυτά τα 2 που λες μπορούν να συνδυαστούν. :) Και για αυτό το θεωρώ ένα περιοδικό καλών δημιουργών γιατί μπορούν να χωρέσουν όλοι. Το θέμα είναι ότι δεν πιστεύω να γίνει ούτε αυτό που είπε ο @jimakoszs97. Όχι γιατί είμαι αντίθετος αλλά αυτό μας δείχνουν τα δείγματα προσπάθειας, χρόνων κλπ Μακάρι να διαψευσθούμε όσοι το λέμε αλλά περιμένω να είναι σαν τα ΚΟΜΙΞ του Τερζο μετά το 200... Ίσως έχει μια ή δυο αναλαμπές αλλά μέχρι εκεί.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34859
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  25
  • Reputation:   144
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Ωραίο θα ήταν να μπουν ιστορίες σαν των Μεγάλων Σήριαλ. Μεγάλες με πλοκή ταινίας, να ευχαριστιέσαι διάβασμα. Δεν ξέρω αν βγαίνουν πια τέτοιες αλλά και παλιές να είναι εντάξει, έχουμε χρόνια να τις δούμε.

 

Επίσης άσχετο, πιστεύω πως πρέπει να κυκλοφορήσει αργά γρήγορα ο "Βίος και η Πολιτεία" σε τόμο. Για όσους δεν ξέραμε ή δεν προλάβαμε να τον πάρουμε θα είναι κάτι πολύ ωραίο.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Κώστα @ΚΟΜΙΞ τα τεύχη μετά το νούμερο 200 του Τερζοπουλου είχαν σαν κεντρική κάποια μεγάλη ιστορία π.χ. του Ρότα, του Βικαρ αλλά και του Ροσα (υπήρχαν ακόμα αδημοσίευτες τότε ) αλλά και του Μπαρκς. Ταυτόχρονα έβαλαν και κάποιες Μοτουρα και κάποιες άκυρες όπως το Epic Mickey. Αν είχαμε αδημοσίευτες ιστορίες Ροσα ή Μπαρκς θα ήμουν 1000% σίγουρος ότι θα συνέχιζαν έτσι ακριβώς. Τώρα πιστεύω ότι θα παίξει αυτό το μοντέλο με σποραδικές εκπλήξεις από Γκοντφερσον,  καμία άκυρη καμία Γιιοες και καμιά έκπληξη. 

Εκτός και αν....

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

25 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Κώστα @ΚΟΜΙΞ τα τεύχη μετά το νούμερο 200 του Τερζοπουλου είχαν σαν κεντρική κάποια μεγάλη ιστορία π.χ. του Ρότα, του Βικαρ αλλά και του Ροσα (υπήρχαν ακόμα αδημοσίευτες τότε ) αλλά και του Μπαρκς. Ταυτόχρονα έβαλαν και κάποιες Μοτουρα και κάποιες άκυρες όπως το Epic Mickey. Αν είχαμε αδημοσίευτες ιστορίες Ροσα ή Μπαρκς θα ήμουν 1000% σίγουρος ότι θα συνέχιζαν έτσι ακριβώς. Τώρα πιστεύω ότι θα παίξει αυτό το μοντέλο με σποραδικές εκπλήξεις από Γκοντφερσον,  καμία άκυρη καμία Γιιοες και καμιά έκπληξη. 

Εκτός και αν....

Υπήρχαν αναλαμπές μετά το 200 αλλά και πολύ σαβούρα... Μακάρι να έχει πιο συχνές εκπλήξεις αλλά δεν ξέρω. Μακάρι να ήταν έτσι αμέτοχοι/ρομποτικοί σε όλα τα τεύχη του Ρόσα ώστε μετά τον Ρόσα να δείξουν πάλι μεράκι.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  881
  • Reputation:   5421
  • Achievement Points:  881
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4195 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τελικά η απάντηση είναι: Μπαρκς από την αρχή, ξεκινώντας με την απαγορευμένη κοιλάδα.

  • Like 6
  • Λύπη 2
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

4 ώρες πριν, Kriton είπε:

Τελικά η απάντηση είναι: Μπαρκς από την αρχή, ξεκινώντας με την απαγορευμένη κοιλάδα.

Δες στο στο τοπικό του ΚΟΜΙΞ έχουμε ανοίξει κουβέντα. Έλα να μας πεις και εσύ την πολύτιμη άποψη σου και το τι βλέπεις να γίνεται τελικά.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  881
  • Reputation:   5421
  • Achievement Points:  881
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4195 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύτιμη;!;!;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.