Μετάβαση στο περιεχόμενο

Peacemaker (2022- )


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34879
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1.jpg

 

Παρακάτω το άρθρο του superheronews.gr

 

Το HBO Max ανακοίνωσε πως έδωσε παραγγελία 8 επεισοδίων στο Peacemaker, με τον John Cena να επαναλαμβάνει το ρόλο του από το The Suicide Squad. Ο James Gunn θα γράψει τα σενάρια για όλα τα επεισόδια της πρώτης σεζόν και θα σκηνοθετήσει ορισμένα από αυτά.


Ο Gunn θα έχει χρέη ειδικού παραγωγού μαζί με τους Cena και Peter Safran. Οι Troll Court Entertainment, The Safran Company και with Warner Bros. Television θα βρίσκονται στην παραγωγή. Η υπόθεση της σειράς που θα είναι κωμική περιπέτεια δράσης δεν έχει γίνει γνωστή αλλά θα είναι ιστορία προέλευσης για το χαρακτήρα, ο οποίος είναι ένας άνδρας που πιστεύει στην ειρήνη με κάθε κόστος, χωρίς να υπολογίζει πόσους ανθρώπους θα χρειαστεί να σκοτώσει για να το πετύχει. Τέλος η υπηρεσία streaming έδωσε την πρώτη αφίσα του σόου.

Το The Suicide Squad είναι προγραμματισμένο να κάνει πρεμιέρα στην Αμερική στις 6 Αυγούστου του 2021. Ο James Gunn σκηνοθετεί από δικό του σενάριο. Οι Charles Roven και Peter Safran έχουν χρέη παραγωγού ενώ οι Zack Snyder και Deborah Snyder έχουν καθήκοντα ειδικού παραγωγού.

 

PEACEMAKER_InstagramSquare_1936x1936.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Αντε, να και κάτι που δεν περίμενα. Να δούμε που θα οδηγήσει όλο αυτό. Θα βοηθήσει τα υπερηρωικα ενωμένα συμπαντα να επεκταθούν πλέον και τηλεοπτικά ώστε να αναπτύξουν κάποιους χαρακτήρες παραπάνω ή θα προσπαθήσουν να βγάλουν από την μύγα ξύγκι και θα κουράσουν παραπάνω τους πιο αδιάφορους φαν με παραπάνω απαραίτητα κεφάλαια για θέαση; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34879
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1 λεπτό πριν, Tsaklas είπε:

Αντε, να και κάτι που δεν περίμενα. Να δούμε που θα οδηγήσει όλο αυτό. Θα βοηθήσει τα υπερηρωικα ενωμένα συμπαντα να επεκταθούν πλέον και τηλεοπτικά ώστε να αναπτύξουν κάποιους χαρακτήρες παραπάνω ή θα προσπαθήσουν να βγάλουν από την μύγα ξύγκι και θα κουράσουν παραπάνω τους πιο αδιάφορους φαν με παραπάνω απαραίτητα κεφάλαια για θέαση; 

 

Το νόημα με τη σύνδεση σειρών και ταινιών είναι η σειρά να είναι στο ίδιο επίπεδο με την ταινία από άποψη παραγωγής και δεύτερον να υπάρχει μια σαφής σύνδεση μεταξύ τους. Στις σειρές της Marvel με το Netflix υπήρχαν διαμάντια (και πολύ κακές σειρές) με καλή παραγωγή, αλλά πέραν 1-2 references δεν είχαν καμία σχέση με το MCU. Αντίστοιχα οι υπόλοιπες σειρές κάπου χάνονταν και ανάλογα με το σε ποιο κανάλι βρισκόντουσαν διέφερε η παραγωγή. Το MCU τώρα λύνει αυτό το θέμα με τις σειρές του Disney+. Από την άλλη η DC εκμεταλλεύεται εξαιρετικά την έλευση του HBO Max και μας προσφέρει μια σειρά για χαρακτήρα που φαίνεται πολύ ενδιαφέρον από το trailer. Ήδη ότι στο project έχει άμεση συμμετοχή ο Gunn είναι καλό σημάδι. Ελπίζω να το εκμεταλλευτούν και για άλλα spin-offs.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Ναι αυτό λέω, είναι μάλλον η πρώτη φορά που όντως θα υπάρχει σαφής σύνδεση μεταξύ σινεμά και τηλεόρασης, εντός του ίδιου σύμπαντος με την σφραγίδα των υπευθύνων για τον κινηματογραφικο τομέα. Θα δείξει αν αυτό θα ανανεώσει το είδος ή θα οδηγήσει ένα βήμα πιο κοντά στον αναπόφευκτο κορεσμό του. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34879
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Πρώτο teaser trailer και θα πω ότι μου άρεσε το vibe που βγάζει, είμαι και πολύ μεγάλος Cena fan γιατί βλέπω wrestling από μικρό παιδί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είδα τα 2 από τα 3 επεισόδια που βγήκαν χθες. 

Όταν διάβασα μετά το The Suicide Squad ότι ετοίμαζαν σειρά με δαύτον, ήμουν καρέ με ένα τεράστιο ερωτηματικό πάνω απ'το κεφάλι μου. Τι σόι σώου θα στήσουν με αυτόν τον π@π@ρα? Άσε δε που μου την είχε ψιλοσπάσει ο φόνος που έκανε στην ταινία προς το τέλος :) Ε... Μια χαρά σώου έχουν στήσει :) Κάργα διασκεδαστικό. Η μεγάλη πλάκα είναι ότι τώρα έχω φόβους μη τυχόν και τον "χαλάσουν" κάνοντάς τον συμπαθητικό/ανθρώπινο :lol: 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μόλις χαμπάριασα ότι ο Robert Patrick έπαιζε τον Τ-1000 στον 2ο Εξολοθρευτή :)

 

intro-import.jpg1642028410_627_Peacemaker-whos-who-in-the-spin-off-of-the-Suicide-Squad.jpg

 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Είδα τα δυο πρώτα επεισόδια... Στην πραγματικότητα σκίπαρα τα δυο πρώτα επεισόδια, κατόπιν έσβησα τα επόμενα που είχα κατεβάσει και πάω παρακάτω... 90', και το μόνο που έβλεπα ήταν καφρίλες του Peacemaker, ρατσιστικά παραληρήματα του πατέρα του, τον κώλο και το σλιπάκι του Σένα, τα αισθηματικά μιας βλαμμένης που κανείς δεν θα έδινε δεκάρα για την μοίρα της αν δεν ήταν κόρη της Γουόλερ, τα βυζιά της κυρίας Γκαν και 10' δράσης. Μου αρέσει που επιτέλους βλέπουμε κάτι πιο ενήλικο στο υπερηρωικό είδος, αλλά αυτό δεν είναι το ενήλικο που με τραβάει. Στα πλαίσια του Suicide Squad ο Peacemaker ήταν μια χαρά χαρακτήρας, αλλά εκεί έβλεπες μια ομάδα και ο κάθε χαρακτήρας έπαιρνε τον χρόνο του. Δεν ήταν ανάγκη να τους συμπαθείς όλους, απλά να δουλεύει το όλο πράγμα. Στη σειρά δυστυχώς δεν μου δουλεύει, και μάλλον γιατί απλά δεν συμπαθώ τον Peacemaker σαν περσόνα και δεν μου δίνει καν αρκετή δράση ώστε να παραβλέψω το πόσο π@π@ρ@ς είναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ok. τέλεψε. μέτρια πράγματα συνολικά. νομίζω πως απλά από ένα σημείο και μετά ξεθύμανε σαν παρατημένη κόκα κόλα :) ίσως να έπρεπε να ήταν λιγότερα επεισόδια :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μιας και τελείωσε πρόσφατα η σειρά να πω την αποψάρα μου κι εγώ. Πρόκειται για μία από τις καλές περιπτώσεις superhero σειράς που ξέρει ακριβώς τι είναι από την αρχή μέχρι το τέλος και δεν προσπαθεί να το παίξει κάτι άλλο. Δεν θα έλεγα ότι είναι ένα αριστούργημα της 7ης τέχνης γιατί δεν χρειάζεται να είναι. Είναι μία διασκεδαστική σειρά να την βλέπεις, με τον John Cena να κάνει όντως καλή δουλειά στο να παίξει καλά και όχι να είναι ο εαυτός του (σε αντίθεση με άλλους πρώην παλαιστές)

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34879
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τη σειρά την τελείωσα πριν από περίπου ένα μήνα, αλλά επειδή όλο με κάτι άλλο καταπιανόμουν, δεν πρόλαβα να γράψω όσα ήθελα. Το The Suicide Squad μου άρεσε πολύ προσωπικά, οπότε περίμενα να δω αν ο Peacemaker θα αποδεικνυόταν περίπτωση Joey στα Φιλαράκια (καλός σε κανονικές δόσεις, όχι όμως για πρωταγωνιστής) ή αν πολύ απλά η πένα του James Gunn θα έκανε πάλι το θαύμα της. Σπανίως με απογοητεύει ο Gunn οπότε ναι, αυτή η σειρά παρά τα ελαττώματα της μου άρεσε πολύ.

 

Έχω την ίδια εντύπωση με τον @ germanicus  ότι κάπου μετά τα τρία πρώτα επεισόδια έχουμε λίγο ένα ξεφούσκωμα. Ειλικρινά τα τρία πρώτα είναι η πιο fun to watch τηλεόραση που έχω παρακολουθήσει εδώ και πολύ καιρό. Δράση, ανατροπές, απίστευτα αστεία, απλά σιγά σιγά όσο προχωράει η σειρά, η κεντρική ιστορία αποδεικνύεται λίγο αδύναμη ενώ και κάποια αστεία ανακυκλώνονται. Ίσως να έπρεπε να είναι λιγότερα επεισόδια. Επίσης αυτό που μου αρέσει προσωπικά, αλλά κατανοώ αν κάποιον τον χάλασε είναι η ομοιότητα μερικών χαρακτήρων με άλλους πιο γνωστούς ήρωες π.χ o Vigilante είναι σαν τον Deadpool με άλλη στολή. 

 

Ο Cena μου άρεσε πολύ και ως wrestling fanboy θα τον έβλεπα σε οτιδήποτε. Μακριά από τον επαναλαμβανόμενο και νερόβραστο χαρακτήρα του στο WWE, ο Cena με την ελευθερία που έχει, δίνει μια εξαιρετικά διασκεδαστική ερμηνεία, ενώ γενικά οι σχέσεις της ομάδας μου αρέσουν το πως χτίζονται και εξελίσσονται. Το χιούμορ είναι πιο ενήλικο, η δράση πολύ πιο αιματηρή και γενικά είναι μια σειρά που παρά τα flaws της, δείχνει μεράκι από τους τίτλους αρχής (δεν τους έκανα ποτέ skip) μέχρι το τελευταίο επεισόδιο. Στην κλίμακα των υπερηρωικών σειρών μπορώ να τη βάλω στις πέντε που έχω διασκεδάσει πιο πολύ. Αν θα υπάρξει κάποια δεύτερη σεζόν; Μακάρι, τι να πω και ελπίζω περισσότερες σειρές στο HBO Max με υπερήρωες να είναι ανάλογου επιπέδου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 hours ago, nikolas12 said:

Αν θα υπάρξει κάποια δεύτερη σεζόν; Μακάρι, τι να πω και ελπίζω περισσότερες σειρές στο HBO Max με υπερήρωες να είναι ανάλογου επιπέδου.

 

Έχει επιβεβαιωθεί 2η σεζόν που θα την σκηνοθετήσει όλη ο Gunn αυτή την φορά.

 

4 hours ago, nikolas12 said:

Ο Cena μου άρεσε πολύ και ως wrestling fanboy θα τον έβλεπα σε οτιδήποτε. Μακριά από τον επαναλαμβανόμενο και νερόβραστο χαρακτήρα του στο WWE, ο Cena με την ελευθερία που έχει, δίνει μια εξαιρετικά διασκεδαστική ερμηνεία,

 

Στην κατάσταση που είναι το WWE, χίλιες φορές ένας John Cena να λέει τα δικά του. Πιο διασκεδαστικός θα ήταν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34879
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2 ώρες πριν, StefanosPap είπε:

Στην κατάσταση που είναι το WWE, χίλιες φορές ένας John Cena να λέει τα δικά του. Πιο διασκεδαστικός θα ήταν.

 

Καλός ήταν τις τελευταίες φορές, αλλά ρε φίλε σε 3 επεισόδια Peacemaker βγαίνει από τον Cena περισσότερη προσωπικότητα και χαρακτήρας απ' ότι τα τελευταία 15 χρόνια στο wrestling και αυτό λέει πολλά για την ποιότητα των σεναρίων του WWE. Για 2η σεζόν δεν το είχα δει, να δούμε πότε θα προλάβει να ασχοληθεί ο Gunn, γιατί θα γυρίσει και στους Guardians.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, nikolas12 said:

 

Καλός ήταν τις τελευταίες φορές, αλλά ρε φίλε σε 3 επεισόδια Peacemaker βγαίνει από τον Cena περισσότερη προσωπικότητα και χαρακτήρας απ' ότι τα τελευταία 15 χρόνια στο wrestling και αυτό λέει πολλά για την ποιότητα των σεναρίων του WWE. Για 2η σεζόν δεν το είχα δει, να δούμε πότε θα προλάβει να ασχοληθεί ο Gunn, γιατί θα γυρίσει και στους Guardians.

 

Πονεμένη ιστορία το WWE. Ντάξει όχι 15 χρόνια που λες, αλλά σίγουρα τα τελευταία 4-5 τουλάχιστον.

 

Ο Cena σε ό,τι τον έχω δει που έχει όντως ρόλο και δεν είναι απλά τύπου cameo, είναι τουλάχιστον τίμιος. Αν συνεχίσει έτσι τον κόβω να κάνει καριέρα Batista που επίσης κάνει τίμια πορεία αλλά λόγω ονόματος ίσως παίρνει πιο πρωταγωνιστικούς ρόλους συνήθως.

 

Ο Gunn τον Απρίλη τελειώνει τα γυρίσματα για το Guardians οπότε ουσιαστικά ξεμπερδεύει από Marvel και θα έχει χρόνο να ασχοληθεί με αυτό που φαίνεται ότι του αρέσει πιο πολύ αυτή την στιγμή. Ήδη έχουμε 2η σεζόν Peacemaker και 2η spin-off σειρά με χαρακτήρα από το The Suicide Squad

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  838
  • Reputation:   6486
  • Achievement Points:  851
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα την προηγούμενη εβδομάδα την ταινία The Suicide Squad. Ανέλπιστα καλή (ειδικά μετά το σκουπίδι του 2016). Είχα απορία πως θα είναι μια σειρά με αυτόν τον βλάκα;

Μπήκα, την είδα σε δυο μέρες και ήρθα σαν σωστός κριτικός του καναπέ, να κάνω την ανάλυση μου.

 

ΓΑΜΑΤΗ!!!

 

Από τις καλύτερες υπερηρωικές σειρές που έχω δει. Και τις έχω δει σχεδόν όλες, παλιές ή νέες!

Όντως στο τέλος ξεθύμανε λιγάκι, δεν λέω. Αλλά επιτέλους είδαμε κάτι αποκλειστικά ενήλικο και κάφρικο!

 

(Να δείτε το The Suicide Squad, όσοι δεν το είδατε ακόμα!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι από τις περιπτώσεις σειρών με superheroes που όντως θέλω να δω παραπάνω. Αντίστοιχα με του MCU δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον με τις περισσότερες από αυτές που βγήκαν μέχρι τώρα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.