Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΦΡΑΝΚΕΝΣΤΑΪΝ


Βασιλεύς των κόμικς

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3070
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

On 11/7/2020 at 6:32 PM, Mandrake said:

Έφτιαξα τα 3 άλμπουμς εδώ, εδώ κι εδώ στο "Goodreads", σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται. Έχουν ένα προβληματάκι και η μηχανή αναζήτησης δεν τα βγάζει για κάποιο λόγο με τον τίτλο τους, οπότε συμπλήρωσα μια φόρμα για να το διευθετήσουν. Μονάχα απ' τα ISBNs μπορεί να τα βρει κανείς ή μπαίνοντας στα πρωτότυπα Γαλλικά 3 και πηγαίνοντας στις υπόλοιπες εκδόσεις.

 

Είχα δυσκολευτεί και εγώ να τα βρω και τελικά τα βρήκα μέσω του συγγραφέα Marion Mousse στην αναζήτηση 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Pilgrim είπε:

 

Είχα δυσκολευτεί και εγώ να τα βρω και τελικά τα βρήκα μέσω του συγγραφέα Marion Mousse στην αναζήτηση 

 

Προσπαθώ να επιλύσω το πρόβλημα μέσω e-mails, αλλά έχουμε ανταλλάξει ήδη τρία και μου απαντούν ανοησίες τύπου: "Ορθώς δε στα βγάζει η μηχανή αναζήτησης διότι δεν είναι τα πρωτότυπα και δεν έχουν πολλά views, κάτι που θα αλλάξει όταν θα έχουν τέτοια" ενώ στα "Λένον" που επίσης έφτιαξα δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ τέτοιο πρόβλημα! Τα ίδια πάνω κάνω μου απαντάει πάλι, όταν μου λέει πως "επίσης είναι λογικό να μη στα βγάζει στη βιβλιογραφία του δημιουργού εφόσον δεν είναι δημοφιλείς εκδόσεις", όταν σε αμέτρητους άλλους συγγραφείς που έχω δει (και κυριολεκτώ, έχω φάει πολλές εργατοώρες για να ανακαλύψω ελληνικές εκδόσεις μέσω βιβλιογραφίας δημιουργών για να βάλω χιλιάδες βιβλία στα to-read), τα βγάζει κανονικά κι ας είναι ένα βιβλίο μονάχα, μέσα σε 30 σελίδες βιβλιογραφίας. Όχι τρία άλμπουμς μέσα σε 6-7 εκδόσεις το σύνολο! Δηλαδή έλεος, τα bugs πάνε να δικαιολογήσουν; Τώρα θα στείλω ένα τρίτο e-mail με παραδείγματα για να μου πει τότε γιατί συμβαίνει με άλλα, αν και άκρη μου φαίνεται πως δε θα βγάλω. Μάλλον θα πρέπει να τα δημιουργήσω ξανά από την αρχή. Άκου λέει δεν έχουν αρκετά reviews... Και πως θα αποκτήσουν ρε να μη χαρακτηρίσω, όταν ΔΕ μπορεί ο άλλος να τα βρει μέσα απ' τη μηχανή αναζήτησης; Θα νικήσει η βλακεία και εδώ, να μου το θυμηθείς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10070
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Διάβασα αυτήν την βδομάδα τη σειρά και δεν μπορώ να πω ότι με κέρδισε, ενώ είχα περάσει καλά με τον Ροβινσώνα Κρούσο. Τόσο το σκίτσο που ήταν άγαρμπο, αλλά κυρίως το ότι το σενάριο ήταν αρκετά αδιάφορο,, νομίζω ότι τελικά ήταν εντελώς αδιάφορη δουλειά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ένα αρκετά ενδιαφέρον κόμικ, πολύ πιστό στο πρωτότυπο βιβλίο. Το σχέδιο δεν ήταν και ό,τι καλύτερο, μάλιστα σε πολλά σημεία δυσκολευόμουν να καταλάβω ποιος χαρακτήρας μιλούσε, αλλά είχε τουλάχιστον κάτι σκοτεινό που ταίριαζε σε τέτοιου τύπου ιστορία. Δική μου επιθυμία θα ήταν να κυκλοφορούσε σε ένα χορταστικό Paperback αντί για 3 τεύχη, αλλά αυτό δεν αναιρεί την εξαιρετική, για ακόμα μία φορά, δουλειά της Εκδοτικής.

 

:Ion:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2355
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2131 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Περίπου δέκα μήνες μετά την αγορά του, το διάβασα τελικά :P

Το σχέδιο, αντίθετα με τους περισσότερους από ό,τι καταλαβαίνω, μου άρεσε αρκετά, όπως και ο χρωματισμός.

Το σενάριο το περίμενα πιο έντονο και ενδιαφέρον, ωστόσο δεν με απογοήτευσε, απλώς δεν επιβεβαίωσε τις προσδοκίες μου. Η ροή της πλοκής μου φάνηκε μια χαρά,μπορούσε όμως να απλωθεί σε περισσότερες σελίδες η ιστορία. Και το τέλος ίσως ήρθε γρήγορα.

Αυτό που με ενόχλησε ήταν τα πολλά -εκνευριστικά πολλά- λάθη στον τονισμό. Υπήρχαν και κανα δυο ορθογραφικά, αλλά οι λάθος τόνοι μου την έδωσαν. Μάλιστα δεν σταμάτησαν στα επόμενα τεύχη, υπήρχαν λάθη και στα τρία. Κρίμα γιατί η έκδοση για τα λεφτά της ήταν πολύ ποιοτική (ποιότητα χαρτιού, χρώματα, βιβλιοδεσία) και χάνει από κάτι που δεν έχει επιπλέον έξοδα για να βγει σωστά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.