Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με λογαριασμό TheMetalBat


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Γεια χαρά κόσμε,σας ξέρω και με ξέρετε ήδη,είμαι ο TheMetalBat.Για να μην μπερδεύστε μεταξύ λογαριασμών πείτε με Μήτσο.

 

Μετά το σχόλιο που άφησα εδώ με link για δοκιμαστική ανάγνωση του Punisher online,που χαίρομαι που βοήθησε,με έβγαλε το φόρουμ εκτός.Πήγα να ξαναμπώ δεν με άφηνε,ο λογαριασμός φτιάχτηκε με σύνδεση λογαριασμού facebook με τη προϋπόθεση πως θα έμπαινα τότε που ήταν στις αρχές η συλλογή να δω μερικές πληροφορίες μόνο και μετά θα έφευγα.Αλλά...τελικά κόλλησα.  :lol:  

 

Δεν με άφηνε όπως έλεγα να συνδεθώ μέσω facebook.Έψαξα με τι φτιάχτηκε το φόρουμ (Invision Community) και με λίγο ακόμα ψάξιμο βρήκα τι φταίει.Το Invision Community έχει ένα update που κατά τη διάρκεια του απενεργοποιούνται apps και plugins για φόρουμ.

Τουλάχιστον αυτή μου φαίνεται η πιο λογική εξήγηση.Αυτό σύμβαινε ανεξαρτήτως συσκευής,λογαριασμού Facebook και google.Όποτε πήγαινα να συνδεθώ μέσω facebook μου έβγαζε αυτό:

20200910_160644.thumb.jpg.c83e98787b5ddb0a65b09cd8ecb225c4.jpg

 

(Το γράφει εδώ ναι αλλά δεν κατάλαβα τι εννοούσε με αυτό,το φόρουμ ή το facebook)

 

Και αφού ο λογαριασμός τέθηκε προσωρινά σε παύση.Έφτιαξα αυτόν εδώ που είναι και ο μόνιμος,δηλαδή δεν επηρεάζεται από εξωτερικό λογαριασμό facebook και ότι αναβαθμήσεις το αφορούν.Που για να είμαι ειλικρινής,δεν έχω ιδέα  πως το έκανα.

 

Όταν πήγα στη φόρμα εγγραφής ήταν όλα καλά....εκτώς από αυτό:

20200914_121902.thumb.jpg.7c58b3dbce1b2a5e4747fb4d10bbcad1.jpg

 

Τι είναι αυτό;

Θα σας πω τι είναι...

Μια μ@λ@κία και μισή 

ΜΙΑ Μ@Λ@ΚΊΑ ΚΑΙ ΜΙΣΉ!!! 

 

Και τώρα δεν εχω ιδέα τι πρέπει να βάλω στο πλαίσιο αυτό.Πήγα στη Βοήθεια στις Ενότητες μπας και εξηγεί κάπου τι είναι αλλά πάντα μου έλεγε πως "ως επισκέπτης πέρασες το όριο των δέκα σελιδών"  Σοβαρά τώρα;

 

Σε φόρουμ για κόμικ στην Ελλάδα πήγα να κάνω εγγραφή,όχι να δώσω Μαθηματικά στις Πανελλήνιες.Που άλλο σε ρωτάει και άλλο θέλει,εδώ δεν λέει καν τι θέλει....Τώρα είμαι ήρεμος αλλά αν έγγραφα όμως την ανάρτηση αυτή εχθές που ήμουν ακόμα νευριασμένος με αυτό,θα αφιέρωνα ολόκληρη έκθεση με βρισολογίες προς αυτόν που το σκέφτηκε...

 

Έστειλα και mail ρωτώντας τους διαχειριστές αλλά τίποτα.Τέλος πάντων,έφτιαξα λογαριασμό κάπως μέσω email και αλλαγή κωδικού,παράξενο,αλλά γενικά δεν ξέρω πως τα κατάφερα.Όμως πάλι καλά που τα κατάφερα.

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

7 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Γεια χαρά κόσμε,σας ξέρω και με ξέρετε ήδη,είμαι ο TheMetalBat.Για να μην μπερδεύστε μεταξύ λογαριασμών πείτε με Μήτσο.

 

Μετά το σχόλιο που άφησα εδώ με link για δοκιμαστική ανάγνωση του Punisher online,που χαίρομαι που βοήθησε,με έβγαλε το φόρουμ εκτός.Πήγα να ξαναμπώ δεν με άφηνε,ο λογαριασμός φτιάχτηκε με σύνδεση λογαριασμού facebook με τη προϋπόθεση πως θα έμπαινα τότε που ήταν στις αρχές η συλλογή να δω μερικές πληροφορίες μόνο και μετά θα έφευγα.Αλλά...τελικά κόλλησα.  :lol:  

 

Δεν με άφηνε όπως έλεγα να συνδεθώ μέσω facebook.Έψαξα με τι φτιάχτηκε το φόρουμ (Invision Community) και με λίγο ακόμα ψάξιμο βρήκα τι φταίει.Το Invision Community έχει ένα update που κατά τη διάρκεια του απενεργοποιούνται apps και plugins για φόρουμ.

Τουλάχιστον αυτή μου φαίνεται η πιο λογική εξήγηση.Αυτό σύμβαινε ανεξαρτήτως συσκευής,λογαριασμού Facebook και google.Όποτε πήγαινα να συνδεθώ μέσω facebook μου έβγαζε αυτό:

20200910_160644.thumb.jpg.c83e98787b5ddb0a65b09cd8ecb225c4.jpg

 

(Το γράφει εδώ ναι αλλά δεν κατάλαβα τι εννοούσε με αυτό,το φόρουμ ή facebook)

 

Και αφού ο λογαριασμός τέθηκε προσωρινά σε παύση.Έφτιαξα αυτόν εδώ που είναι και ο μόνιμος,δηλαδή δεν επηρεάζεται από εξωτερικό λογαριασμό facebook και ότι αναβαθμήσεις το αφορούν.Που για να είμαι ειλικρινής,δεν έχω ιδέα  πως το έκανα.

 

Όταν πήγα στη φόρμα εγγραφής ήταν όλα καλά....εκτώς από αυτό:

20200914_121902.thumb.jpg.7c58b3dbce1b2a5e4747fb4d10bbcad1.jpg

 

Τι είναι αυτό;

Θα σας πω τι είναι...

Μια μ@λ@κία και μισή 

ΜΙΑ Μ@Λ@ΚΊΑ ΚΑΙ ΜΙΣΉ!!!

 

Και τώρα δεν εχω ιδέα τι πρέπει να βάλω στο πλαίσιο αυτό.Σε φόρουμ για κόμικ στην Ελλάδα πήγα να κάνω εγγραφή,όχι να δώσω Μαθηματικά στις Πανελλήνιες.Που άλλο σε ρωτάει και άλλο θέλει,εδώ δεν λέει καν τι θέλει....Τώρα είμαι ήρεμος αν έγγραφα όμως την ανάρτηση αυτή εχθές που ήμουν ακόμα νευριασμένος με αυτό,θα αφιέρωνα ολόκληρη έκθεση με βρισολογίες προς αυτόν που το σκέφτηκε...

 

Έστελα και mail ρωτώντας τους διαχειριστές αλλά τίποτα.Τέλος πάντων,έφτιαξα λογαριασμό κάπως μέσω email και αλλαγή κωδικού,παράξενο,αλλά γενικά δεν ξέρω πως τα κατάφερα.Όμως πάλι καλά που τα κατάφερα.

 

Θυμάμαι κι εγώ είχα παραξενευτεί με αυτό το πλαίσιο. Λογικά υπάρχει για να μην αφήνει να μπαίνουν bots. Δεν είμαι διαχειριστής οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Δοκίμασες όμως εναλλακτικές όπως τον πληθυντικό κόμικς ή το αγγλικό comics?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

22 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Θυμάμαι κι εγώ είχα παραξενευτεί με αυτό το πλαίσιο. Λογικά υπάρχει για να μην αφήνει να μπαίνουν bots. Δεν είμαι διαχειριστής οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Δοκίμασες όμως εναλλακτικές όπως τον πληθυντικό κόμικς ή το αγγλικό comics?

 

Από όσο θυμάμαι ναι,αλλά όπως δείχνει και η φωτογραφία που ανέβασα έβαλα "κόμικ".Αλλά δεν το δέχτηκε.Αν και τώρα έκανα λογαριασμό,πάω να το ξανακάνω από περιέργεια.

 

Edit:

Τελικά έχεις δίκιο σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Δέχεται και τα δύο που είπες:

20200914_125930.thumb.jpg.55853ea7e64c5a5e7b0f420dabb60098.jpg

20200914_130200.thumb.jpg.e6a5b05e83398f7a81cc66036ae70256.jpg

 

Αυτό είναι κουφό και γελοίο και εγώ είμαι ηλίθιος.... :damn:

 

Έτσι εξηγήται πως έκανα κάπως λογαριασμό,θα έβαλα μια φορά για δοκιμή το Αγγλικό "comics".Αν έχεις τη τάση να τα λες όλα "κόμικ" και στον ενικό και στο πλυθυντικό,τότε την έπαθες....

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32432
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Θυμάμαι είχα κι εγώ θέμα με την ερώτηση ασφαλείας όταν δημιούργησα λογαριασμό.

Έκανα αρκετές δοκιμές μέχρι να βρω τη σωστή απάντηση.
Ήταν κάπως ασαφής η ερώτηση και με μπέρδεψε.
Συζήτα πάντως με τους διαχειριστές μπας και καταφέρουν να σου ξεμπλοκάρουν τον προηγούμενο λογαριασμό :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

11 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Θυμάμαι είχα κι εγώ θέμα με την ερώτηση ασφαλείας όταν δημιούργησα λογαριασμό.

Έκανα αρκετές δοκιμές μέχρι να βρω τη σωστή απάντηση.
Ήταν κάπως ασαφής η ερώτηση και με μπέρδεψε.
Συζήτα πάντως με τους διαχειριστές μπας και καταφέρουν να σου ξεμπλοκάρουν τον προηγούμενο λογαριασμό :)

 

Δεν νομίζω να μπορούν,είναι αναβάθμηση όλης της εφαρμογής γενικά που μπλοκάρει όλους της λογαριασμούς που φτιάχτηκαν με apps τρίτων,δηλαδή facebook κλπ.Είδα πως στην επόμενη θα το κάνουν κανονικά,αλλά τώρα κάνουν κάτι δοκιμές και για αυτό τα απενεργοποίησαν.

 

......και ακόμα περιμένω απάντηση από τους διαχειριστές για το τι είναι το πλαίσιο  "αυτο το φόρουμ είναι για τα ελληνικά..."  στη φόρμα εγγραφής :lol:  

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64280
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

On 9/14/2020 at 1:17 PM, O Φρατζάτος said:

......και ακόμα περιμένω απάντηση από τους διαχειριστές για το τι είναι το πλαίσιο  "αυτο το φόρουμ είναι για τα ελληνικά..."  στη φόρμα εγγραφής

 

Είναι για την αποφυγή bots και spammers.

Είχαμε 6 λέξεις, πρόσθεσα και την δική σου επιλογή μήπως εμφανιστεί και άλλος με το ίδιο σκεπτικό :) 

Screenshot_1.jpg

 

Αυτό με το facebook θα το ψάξω, δεν μας έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα.

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Χα χα χα! Μα πως την πάτησες έτσι ρε Φρατζάτε. :lol:

Λοιπόν το αστείο είναι ότι και εγώ ίσως να έγραφα τη λέξη Κόμικ (και να την πάταγα και εγώ) γιατί όπως τα λέω στον ενικό τα λέω και στον πληθυντικό εφόσον είναι αγγλική λέξη..π.χ. το μοντεμ, τα μοντεμ.

Όμως τελικά η σωστή λέξη είναι comics όπως και το σωστό είναι Κόμικς στα ελληνικά, όπως φαίνεται και εδώ:

https://el.wikipedia.org/wiki/Κόμικς

(Μη νομίζεις και εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι)

Άρα καλά μας τα λέει ο πρόεδρος. :beer5:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όντως υπάρχει αυτή η παρανόηση.

Πολλοί λένε "ντόνατς" ενώ αναφέρονται σε ένα. 

Άλλοι λένε "το κόμικς":confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

4 ώρες πριν, Valtasar είπε:

 

Είναι για την αποφυγή bots και spammers.

Είχαμε 6 λέξεις, πρόσθεσα και την δική σου επιλογή μήπως εμφανιστεί και άλλος με το ίδιο σκεπτικό :) 

Screenshot_1.jpg

 

Αυτό με το facebook θα το ψάξω, δεν μας έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα.

 

:cheers3:

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Εδώ το είδα,για την αναβάθμιση 4.5.2 (έχει βγει και 3,αλλά το ίδιο συμβαίνει και εκεί,το δοκίμασα τώρα):

 

 https://invisioncommunity.com/release-notes/452-r94/

 

20200924_121027.thumb.jpg.3600cacd2ddd242c994e7f12d1700ff6.jpg

20200924_121047.thumb.jpg.1e8de654b5e926d8b5569d6e81d91446.jpg

 

Ναι ξέρω,εννοεί κατά τη διάρκεια που κάνεις αναβάθμιση μόνο αλλά το ίδιο σχεδόν μήνυμα μου έβγαζε όταν προσπαθούσα να συνδεθώ με facebook ( το οποίο έχω αναρτήσει ήδη), πολύ συγκεκριμένο για να μου φανεί τυχαίο.

 

3 ώρες πριν, Manitou είπε:

Χα χα χα! Μα πως την πάτησες έτσι ρε Φρατζάτε. :lol:

Λοιπόν το αστείο είναι ότι και εγώ ίσως να έγραφα τη λέξη Κόμικ (και να την πάταγα και εγώ) γιατί όπως τα λέω στον ενικό τα λέω και στον πληθυντικό εφόσον είναι αγγλική λέξη..π.χ. το μοντεμ, τα μοντεμ.

Όμως τελικά η σωστή λέξη είναι comics όπως και το σωστό είναι Κόμικς στα ελληνικά, όπως φαίνεται και εδώ:

https://el.wikipedia.org/wiki/Κόμικς

(Μη νομίζεις και εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι)

Άρα καλά μας τα λέει ο πρόεδρος. :beer5:

 

 

Συν πως είναι ο αυθορμητισμός και το σκάλωμα που τρως.Δεν λέει "Ποιο είναι το θέμα του φόρουμ;" ώστε να ξέρεις να πεις αμέσως "κόμικ",σου πέρνει καμιά δεκαριά δευτερόλεπτα να πεις το σωστή απάντηση.Μετά έρχεται και αυτό που δεν στο δέχεται.Κάτι σαν αυτόν τον youtuber ή δημοσιογράφο που σε πιάνει στα ξαφνικά στο δρόμο και σε ρωτάει στα γρήγορα κάτι τόσο απλό.Κάτι που ξέρεις 100% άλλα και με 5 δεύτερόλεπτα χρόνο απαντάς λάθως,μετά ρώτας την εαυτό σου "τι λες ρε μλ@κ@;" Αυτή η ερώτηση είναι αυτό το πράγμα σε γραπτή μορφή.Μετά έρχεται το "κόμικ" που γράφεις λάθος και σε αποτελειώνει. :lol: 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.