Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

On 15/3/2020 στο 12:47 ΠΜ, Tsaklas είπε:

Νομίζω παντού ο δημοφιλέστερος ήρωας της Marvel είναι ο Σπάιντερμαν. Παρόλα αυτά μιας και η Ηλέκτρα είναι ελληνίδα, μάλλον εκεί θα πόνταρα για country exclusive.

 

Έψαξα λίγο περισσότερο το Elektra Saga και βρήκα πως γενικώς έχει μόνο σκηνές που είναι η Ηλέκτρα μέσα,ενώ είναι ιστορία Daredevil και σεναριακά το χαλάει.

 

Ώρα για  ιδέα πολύ τραβηγμένη:

 

Αν εγώ έβαζα τη συγκεκριμένη ιστορία σε τόμο της συλλογής θα έβαζα κανονικά τα Daredevil (Vol.1) #174 - 181 και θα άφηνα το #168 για το  "Η Ιστορία Μέχρι Τώρα..." μέρος (ή και αυτό μαζί αλλά θα ήταν πολύ).Τέλος για έξτρα θα έβαζα γενική προέλευση (και πορεία του χαρακτήρα) τι λεει ο Miller για το χαρακτήρα ή λίγες πληροφορίες για τον Klaus Janson.Τα έξτρα θα ήταν σύνολο τέσσερις σελίδες το πολύ,θα ήταν μεγάλος τόμος πάντως.Τέλος,θα τον ονόμαζα "Daredevil:Το Έπος της Ηλέκτρας ".

 

Γενικώς η Hatchette έχει το υλικό αυτό (Daredevil 168,174 - 181) αρχειοθετημένο και έτοιμο για τυχόν χρήση.Επειδή αυτό ήταν το περιεχόμενο για το τεύχος αφιερωμένο σε εκείνη στη συλλογή Marvel's Mightiest Heroes.

 

Αν (με το "Αν" σε bold) βγάλουν ποτέ αυτή την ιστορία στη συλλογή και ανακοινωθεί η συλλογή Marvel's Mightiest Heroes εδώ,τότε στο τεύχος της Ηλέκτρας θα βάλουν αλλη ιστορία της.Όπως έχει γίνει με άλλα country exclusives στο εξωτερικό.

 

Και έτσι,πιστεύω έφτιαξα ένα καλό country exclusive για εμάς!! :)

 

Edit:

Ιδέες για εξώφυλλο τόμου:

MARVELS-MIGHTIEST-HEROES-VOL-68-ELEKTRA.thumb.jpg.29b0c536a72273a8cfd685388790cdb7.jpg

f926a4ab-4696-4ca7-ba11-0c258f9f72da.thumb.jpg.5c0a21a2f45d4c3e13b13992d655367f.jpg

56b02dc8-b6f0-40c1-98af-62b130ddba75.thumb.jpg.b2d13910bb52f242f39e701477564dee.jpg

 

Μου αρέσει το τρίτο προσωπικά.

Αλλά βλέπω χρησιμοποιήθηκε για το Marvel Masters: Frank Miller στο εξωτερικό.Όποτε σε αυτή τη περίπτωση θα πήγαινα με το δεύτερο.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35033
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  41
  • Reputation:   232
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Έριξα μια γρήγορη ματιά στο comicstreet.gr να δω τι παίζει. Στο αντίστοιχο θέμα για τη συλλογή, ένα μέλος φαίνεται να έλαβε απάντηση για κάποιους τόμους.

Take it with a grain of salt.

 

Παράθεση

 

Σίγουρα θα κυκλοφορήσουν τα 

- Avengers : Disassembled

- Avengers : Forever (σε δύο μέρη)

- House of M

- Super Heroes Secret Wars (1984)

 

Στη συλλογή δεν υπάρχει το Secret Invasion

 

Το τεύχος 19 έχει το Avengers : Forever part 1

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

15 λεπτά πριν, Nostalgia Hit Me είπε:

Έριξα μια γρήγορη ματιά στο comicstreet.gr να δω τι παίζει. Στο αντίστοιχο θέμα για τη συλλογή, ένα μέλος φαίνεται να έλαβε απάντηση για κάποιους τόμους.

Take it with a grain of salt.

 

 

 

Κρίμα για το Secret Invasion,αλλά  το Secret Wars (1984) είναι σε δύο μέρη/τόμους.Μέρος 1 και 2

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Μπορεί κανείς να ρωτήσει τον Τσέλιο για επιβεβαίωση? Εγώ τον είχα ρωτήσει πρόσφατα για Authoritative Action αλλά ακόμη δεν πήρα απάντηση.

Επεξεργασία από Bilis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11176
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3543 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Το είδα κι εγώ, μακάρι να ισχύει. Τώρα πως πήρε την πληροφορία δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν έχει συνηθίσει ο Τσέλιος να λέει έτσι εύκολα νούμερα τόμων με ακρίβεια ούτε να επιβεβαιώνει ξένες ιστορίες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3871
  • Reputation:   35147
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αν ισχύουν αυτοί οι τίτλοι, πανηγυρίζω γιατί σε αυτό το θέμα έχω γράψει για όλους ότι θέλω να το δω (και το Secret Invasion το έχω στα αγγλικά), από την άλλη θα τσαντιστώ αν το 19 είναι το Avengers Forever, γιατί είχα προβλέψει ότι θα είναι το 18 και θα ξαναπέσει πρόβλεψή μου έξω για έναν τόμο :) Όπως και να 'χει, είναι πάρα πολύ καλές επιλογές, μακάρι να τις επιβεβαιώσουμε κάπως :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

1 ώρα πριν, Bilis είπε:

Μπορεί κανείς να ρωτήσει τον Τσέλιο για επιβεβαίωση? Εγώ τον είχα ρωτήσει πρόσφατα για Authoritative Action αλλά ακόμη δεν πήρα απάντηση.

 

Δεν είναι χαζός τον ψάρωσες με τον Στρατιώτη του Χειμώνα,τον ρώτησες το προφανές.Δεν θα τον ψαρώσεις δεύτερη φορά :lol:

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1534 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, Nostalgia Hit Me είπε:

Έριξα μια γρήγορη ματιά στο comicstreet.gr να δω τι παίζει. Στο αντίστοιχο θέμα για τη συλλογή, ένα μέλος φαίνεται να έλαβε απάντηση για κάποιους τόμους.

Take it with a grain of salt.

 

 

Και εγώ το είδα αλλά διάβασα ότι την απάντηση του την έδωσε πριν τις γιορτές και από τόσους τόμους του είπε τον 19 ερντογανιστικο μου φαίνεται είναι το δημοσίευμα

επίσης άσχετο με το θέμα εξαιρετική παρουσίαση στο youtube να τα λέμε και αυτά συνέχισε την καλή δουλειά και έχεις και χαλαρωτική φωνη??

Επεξεργασία από nikolas1503
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

1 ώρα πριν, nikolas12 είπε:

 από την άλλη θα τσαντιστώ αν το 19 είναι το Avengers Forever, γιατί είχα προβλέψει ότι θα είναι το 18 και θα ξαναπέσει πρόβλεψή μου έξω για έναν τόμο :)

Λογικό είναι να βάλουν το Avengers Forever στο 19 μιας και απ' ότι ξέρουμε το 18 θα είναι μάλλον το Planet Hulk και θα ήταν λίγο περίεργο να βάλουν δύο ιστορίες που χωρίζονται σε δύο μέρη την μία μετά την άλλη. Βεβαία νομίζω έχει γίνει κάτι τέτοιο στο εξωτερικό, οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3871
  • Reputation:   35147
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

32 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Λογικό είναι να βάλουν το Avengers Forever στο 19 μιας και απ' ότι ξέρουμε το 18 θα είναι μάλλον το Planet Hulk και θα ήταν λίγο περίεργο να βάλουν δύο ιστορίες που χωρίζονται σε δύο μέρη την μία μετά την άλλη. Βεβαία νομίζω έχει γίνει κάτι τέτοιο στο εξωτερικό, οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

 

Νομίζω πως το 17 θα είναι το Planet Hulk απ' όσο μάθαμε. 15 She Hulk, 16 Doctor Strange, 17 Planet Hulk. Στο εξωτερικό έχει γίνει γιατί ήταν back to back στο 23 και 24 το Planet Hulk Part 1 και το Punisher: Welcome Back Frank Part 1 και στο 26 το Secret Wars Part 1.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5587
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Το planet hulk ειναι της οξυ? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35033
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  41
  • Reputation:   232
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

@nikolas1503  Ενδεχομένως να τον ρώτησε για συγκεκριμένες ιστορίες και απλά να του έδωσε τον ακριβή αριθμό για αυτή που θα δούμε πιο σύντομα. Αλλιώς είναι fake news χαχαχα.

Ευχαριστώ για το σχόλιο σχετικά με το κανάλι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3871
  • Reputation:   35147
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, spitermak είπε:

Το planet hulk ειναι της οξυ? 

 

H Οξύ έχει βγάλει το World War Hulk που είναι ιστορία που διαδραματίζεται μετά το Planet Hulk. Έχει κυκλοφορήσει επίσης το Hulk: Καταιγίδα μέσω της εφημερίδα Έθνος. Προσωπικά περιμένω να διαβάσω στη συλλογή το Planet Hulk για να διαβάσω μετά το World War Hulk.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1292
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Γνωρίζει κάποιος  φίλος να μας γράψει δυο λόγια για την ηρωίδα της επόμενης ιστορίας, την She-Hulk? Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι η πρώτη της ιστορία μεταφρασμένη στα ελληνικά και να να είμαι ειλικρινής μέχρι πρότινος δεν γνώριζα καν την ύπαρξη της...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

52 λεπτά πριν, Θεόδωρος είπε:

Γνωρίζει κάποιος  φίλος να μας γράψει δυο λόγια για την ηρωίδα της επόμενης ιστορίας, την She-Hulk? Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι η πρώτη της ιστορία μεταφρασμένη στα ελληνικά και να να είμαι ειλικρινής μέχρι πρότινος δεν γνώριζα καν την ύπαρξη της...

 

Είναι πρώτη ξαδέρφη του Bruce Banner/Hulk (πλευρά της μητέρας της και πλευρά του πατέρα του Hulk).Σε έναν κρίσιμο τραυματισμό που είχε χρειάστηκε αίμα από τον ξάδερφό της για να θεραπευτεί,το οποίο και πήρε.Χάρης αυτού έχει μερικές από τις δυνάμεις του Hulk.Είναι δικηγόρος και σαν χαρακτήρας είναι δυναμική,ανεξάρτητη και της αρέσει ο χαβαλές και η πλάκα.Ένας πολύ καλός χαρακτήρας γενικά και τολμώ να πω πρότυπο για κορίτσια (θετικό πρότυπο).Α είναι πολύ όμορφη,έχει χιούμορ και σπάει το τέταρτο τοίχο (ίσως πριν τον Deadpool) αλλά δεν ξέρω που και πόσο συχνά τώρα.

 

Δεν ξερω πόσο καλή είναι η "Μια Μοναδική Ηρωίδα/Single Green Female" ιστορία αλλά ο χαρακτήρας είναι πολύ ωραίος κατά την γνώμη μου.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3119
  • Reputation:   23690
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2961 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

23 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Το είδα κι εγώ, μακάρι να ισχύει. Τώρα πως πήρε την πληροφορία δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν έχει συνηθίσει ο Τσέλιος να λέει έτσι εύκολα νούμερα τόμων με ακρίβεια ούτε να επιβεβαιώνει ξένες ιστορίες. 

Πιθανόν να έχουν δώσει αρκετούς τόμους για εκτύπωση φοβούμενοι κανένα εμπάργκο της Ιταλίας και έχει περισσότερα νούμερα από ότι συνήθως.

 

Σκέψου όμως ότι σε μία βδομάδα βγαίνει το 15 άρα με τα παλιά δεδομένα θα ξέραμε και το 18.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4188
  • Reputation:   32806
  • Achievement Points:  4367
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Είμαστε σίγουροι ότι οι Ιταλοί συνεχίζουν την παραγωγή; :thinking:
Δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος ότι θα συνεχίσουν να έρχονται κανονικά οι επόμενοι τόμοι.
Πάλι καλά πρόλαβε να βγει το DD που ήθελα πολύ να διαβάσω :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35593
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   17
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

15 ώρες πριν, Θεόδωρος είπε:

Γνωρίζει κάποιος  φίλος να μας γράψει δυο λόγια για την ηρωίδα της επόμενης ιστορίας, την She-Hulk? Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι η πρώτη της ιστορία μεταφρασμένη στα ελληνικά και να να είμαι ειλικρινής μέχρι πρότινος δεν γνώριζα καν την ύπαρξη της...

Έχω αυτή εδώ την παρουσίαση από ένα παλιό τεύχος Σπάιντερμαν Καμπανα.20200317_143204.thumb.jpg.4a090f7abe4374d9ce502eb7f72cae14.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11176
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3543 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Έστειλα στον Τσέλιο αλλά και στο ΑΡΓΟΣ για να μου επιβεβαιώσουν αν θα υπάρξει θέμα με την κυκλοφορία της συλλογής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Μου απάντησε ο Τσέλιος για το Authoraiaitive Action, είναι στα σχέδια τους λέει αλλά θα χρειαστεί να κάνουμε αρκετή υπομονή.  Το ίδιο μου είχε πει και για το Astonishing X-Men: Dangerous οπότε πιστεύω θα τα δούμε και τα δύο κάπου ανάμεσα στους τόμους 20-30.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11176
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3543 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Να πω την αλήθεια, κάτι τέτοιο περίμενα να πει. Η Argos μάλλον θα δώσει πιο ικανοποιητική απάντηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4188
  • Reputation:   32806
  • Achievement Points:  4367
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ίσως ξέρει ο τύπος απ΄το fb που έχει μπάρμπα στην Ιταλία και προμηθεύεται τους τόμους νωρίτερα απ΄όλους μας.
Αν τσίμπησε το She-Hulk είναι καλό σημάδι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  442
  • Reputation:   2485
  • Achievement Points:  445
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2374 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Υποθέτω ότι για τους επόμενους 2 με 3 τόμους θα είμαστε εντάξει, το θέμα είναι τι γίνεται με του επόμενους. Πάντως πιστεύω ότι στην παρούσα φάση ούτε και η Argos θα ξέρει τι ακριβώς θα γίνει.

Επεξεργασία από budd
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Βρήκα 10 ευρώ.Πήγα σε 3 περίπτερα και ένα ψιλικατζίδικο για να βρω το τεύχος 14 Daredevil.Και είτε δεν το είχαν ή τους τελείωσαν... 

 

Έφαγα ένα τεράστιο κράξιμο από τη μάνα μου τύπου  "βγαίνεις έξω για αυτό; Να πάει να καεί αυτό.Θες να κολήσεις; υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα τώρα"......   

 

Γ@μώ το πουτ@ν@ μου....:moutra2:

 

Ευτηχώς όμως βρήκα αφορμή να πάω στη γιαγιά μου να της δώσω πράγματα και πέρασα από το περίπτερο από όπου παίρνω συχνά τη συλλογή.Ζήτησα να μου παραγγείλουν το τεύχος 14,τους άφησα ονοματεπώνυμο  και κινητό και μου είπαν να ξαναπεράσω σε 2-3 μέρες ή θα με πάρουν τηλέφωνο γενικά να μου πουν αν το έφεραν ή όχι.

 

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1292
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Φαίνεται μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ηρωίδα και από αυτά που διαβάζω μάλλον στέκεται στον αντίποδα - όσον αφορά τον χαρακτήρα - του σοβαρού και εσωστρεφούς Bruce Banner.  Αυτή η σειρά είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να γνωρίσουμε καινούργιους χαρακτήρες που δεν εμφανίστηκαν στις ταινίες του Marvel universe και που γενικώς δεν είναι γνωστοί στην χώρα μας. Ένας τέτοιος είναι και ο Captain Britain ο οποίος εμφανίζεται σε κάποιους τόμους της αντίστοιχης αμερικανικής σειράς και εύχομαι να τον δούμε και στα μέρη μας. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3871
  • Reputation:   35147
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2 ώρες πριν, TheMetalBat είπε:

Βρήκα 10 ευρώ.Πήγα σε 3 περίπτερα και ένα ψιλικατζίδικο για να βρω το τεύχος 14 Daredevil.Και είτε δεν το είχαν ή τους τελείωσαν... 

 

Έφαγα ένα τεράστιο κράξιμο από τη μάνα μου τύπου  "βγαίνεις έξω για αυτό; Να πάει να καεί αυτό.Θες να κολήσεις; υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα τώρα"......   

 

Γ@μώ το πουτ@ν@ μου....:moutra2:

 

Ευτηχώς όμως βρήκα αφορμή να πάω στη γιαγιά μου να της δώσω πράγματα και πέρασα από το περίπτερο από όπου παίρνω συχνά τη συλλογή.Ζήτησα να μου παραγγείλουν το τεύχος 14,τους άφησα ονοματεπώνυμο  και κινητό και μου είπαν να ξαναπεράσω σε 2-3 μέρες ή θα με πάρουν τηλέφωνο γενικά να μου πουν αν το έφεραν ή όχι.

 

 

Κρίμα ρε φίλε. Ψάξτο σε ένα κεντρικό πρακτορείο τύπου που σίγουρα θα έχουν πολλά αντίτυπα σαν αυτό που υπάρχει στο μετρό της Πλακεντίας και σε άλλες περιοχές. Και στο κέντρο μπορεί να υπάρχει βέβαια, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι συνετό να κατέβεις κέντρο με την κατάσταση που υπάρχει έξω. Εγώ για να πάω περίπτερο κοντά στο σπίτι, πήγα με αμάξι και ευτυχώς είχε 2 αντίτυπα, αλλιώς θα πήγαινα στο μετρό.

 

Ο τυπάς που αναφέρει ο @Laz33 είναι καλή περίπτωση, αλλά δύσκολο να τον βρούμε, είχε πει πάντως πως τα τεύχη έρχονται 10-12 μέρες πριν την κυκλοφορία τους στην Ελλάδα, άρα αν η She-Hulk κυκλοφορήσει κανονικά, οι τόμοι λογικά θα βρίσκονται Ελλάδα τώρα, διαφορετικά θα έχουμε θέμα με τη συλλογή. Και φυσικά τα μεγάλα θέματα θα ξεκινούν από το επόμενο τεύχος τώρα που στη γείτονα έχει πέσει ολικό lockdown :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

17 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Κρίμα ρε φίλε. Ψάξτο σε ένα κεντρικό πρακτορείο τύπου που σίγουρα θα έχουν πολλά αντίτυπα σαν αυτό που υπάρχει στο μετρό της Πλακεντίας και σε άλλες περιοχές. Και στο κέντρο μπορεί να υπάρχει βέβαια, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι συνετό να κατέβεις κέντρο με την κατάσταση που υπάρχει έξω. Εγώ για να πάω περίπτερο κοντά στο σπίτι, πήγα με αμάξι και ευτυχώς είχε 2 αντίτυπα, αλλιώς θα πήγαινα στο μετρό.

 

Από ότι κατάλαβα μένεις κέντρο Αθήνα που έχει μπόλικα πράγματα σε θέμα τύπου και άλλα.Εγω πάλι δεν μπορώ να πάω κέντρο τώρα ,ελπίζω να μου το παραγγείλει το τεύχος το περίπτερο και να είναι εντάξει.Για να είμαι ειλικρινής βαριέμαι να πάω.Καλά όχι τόσο :lol: αλλά αν κάνω τόσο δρόμο,θέλω να είναι για κάτι σίγουρο.Φαντάσου να πάω κέντρο και να μου πουν "μας τελείωσε"  :lol:.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3871
  • Reputation:   35147
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, TheMetalBat είπε:

 

Από ότι κατάλαβα μένεις κέντρο Αθήνα που έχει μπόλικα πράγματα σε θέμα τύπου και άλλα.Εγω πάλι δεν μπορώ να πάω κέντρο τώρα ,ελπίζω να μου το παραγγείλει το τεύχος το περίπτερο και να είναι εντάξει.Για να είμαι ειλικρινής βαριέμαι να πάω.Καλά όχι τόσο :lol: αλλά αν κάνω τόσο δρόμο,θέλω να είναι για κάτι σίγουρο.Φαντάσου να πάω κέντρο και να μου πουν "μας τελείωσε"  :lol:.

 

Χαχα κάποτε έμενα κέντρο, αλλά πλέον το ακριβώς αντίθετο, Πλακεντίας είμαι οπότε το βρίσκω σε πολλά σημεία διανομής που μπορώ να πάω και με αμάξι εύκολα και γρήγορα. Στο κέντρο αν πας σε κεντρικό σημείο πιθανότατα θα το βρεις, αλλά αν είναι όπως λες μακριά, εύχομαι ο περιπτεράς να στο φέρει :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1202
  • Achievement Points:  235
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2606 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

7 ώρες πριν, TheMetalBat είπε:

 

Από ότι κατάλαβα μένεις κέντρο Αθήνα που έχει μπόλικα πράγματα σε θέμα τύπου και άλλα.Εγω πάλι δεν μπορώ να πάω κέντρο τώρα ,ελπίζω να μου το παραγγείλει το τεύχος το περίπτερο και να είναι εντάξει.Για να είμαι ειλικρινής βαριέμαι να πάω.Καλά όχι τόσο :lol: αλλά αν κάνω τόσο δρόμο,θέλω να είναι για κάτι σίγουρο.Φαντάσου να πάω κέντρο και να μου πουν "μας τελείωσε"  :lol:.

δεν υπάρχει περίπτωση να μην το βρεις

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.