Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55363
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εμείς τότε διαβάζαμε ΓΚΑΛΑΚΤΟΥΣ και δεν είχαμε τρόπο να ακούσουμε κάποιον να το προφέρει στα αγγλικά για να καταλάβουμε ποια είναι η σωστή προφορά, συνεπώς το λέγαμε όπως μας ερχόταν. Εμείς στην τότε παρέα τον λέγαμε Γκάλακτους ακολουθόντας την προφορά του Galaxy...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Παιδια εκανα ενα ντου και πηρα τους πρωτους 50 τομους απο ενα παλικαρι (αν ειναι εδω και μας διαβαζει να ειναι καλα :clap2:) και ανοιγα τομους ολο το σουκου (ηταν με την ζελατινα ολοι). Περιττο να πω πως ανυπομονω να ξεκινησω το διαβασμα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2153
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

4 ώρες πριν, tutuyo είπε:

το τευχος αυτης της εβδομαδας ποιο ειναι ρε παιδια, εχω χαθει

ακολουθουμε ακομη την λιστα?

 

στο 63 θα γινει χαμος, θα πεφτει ξυλο:)

Why?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

51 λεπτά πριν, Ilias είπε:

Why?

 

Αν μπορώ να μαντέψω καλά,είναι επειδή ο Wolverine θα φτιάχνει  σουρωτήρια με τις λεπίδες του,πολλά σουρωτήρια.

Γιατί είναι ιστορία από τον καιρό που ήταν το Όπλο Χ.

 

Ένα που έχω να πω για αυτή την ιστορία είναι πως ο χρωματιστής αξίζει προαγωγή.....και πως έχει στρίψει τον "κώνο" του.

Πολύ ψυχεδελικό κατά τη γνώμη μου.

RCO021_1487905003.thumb.jpg.cb3cd838aacb66852ddb3ff42357c8b3.jpg

 

Και αυτό είναι το δέντρο,όχι το δάσος.

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2153
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Αν μπορώ να μαντέψω καλά,είναι επειδή ο Wolverine θα φτιάχνει  σουρωτήρια με τις λεπίδες του,πολλά σουρωτήρια.

Γιατί είναι ιστορία από τον καιρό που ήταν το Όπλο Χ.

 

Ένα που έχω να πω για αυτή την ιστορία είναι πως ο χρωματιστής αξίζει προαγωγή.....και πως έχει στρίψει τον "κώνο" του.

Πολύ ψυχεδελικό κατά τη γνώμη μου.

RCO021_1487905003.thumb.jpg.cb3cd838aacb66852ddb3ff42357c8b3.jpg

 

Και αυτό είναι το δέντρο,όχι το δάσος.

Α, οκ, νόμιζα ξύλο μεταξύ μας, ενδοφορουμικό! Το κόμικ το γνωρίζω, το ξεφύλλισα λιγάκι όταν το μετέφρασα! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55363
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

57 min ago , Ilias said:

Α, οκ, νόμιζα ξύλο μεταξύ μας, ενδοφορουμικό! Το κόμικ το γνωρίζω, το ξεφύλλισα λιγάκι όταν το μετέφρασα! :P

 

Ηλία ... ζούμε ... τους τόμους του Κάπταιν Μάρβελ να μεταφράζεις να σε δούμε !!! :mafia:

 

:dimis3:                :dimis2:                 :dimis:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2153
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

6 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Ηλία ... ζούμε ... τους τόμους του Κάπταιν Μάρβελ να μεταφράζεις να σε δούμε !!! :mafia:

 

:dimis3:                :dimis2:                 :dimis:

Κάτι ξέρεις εσύ... Έχουμε ακόμα πολύ δρόμο (και χρόνο), μη με αγχώνεις από τώρα! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

17 ώρες πριν, diotsoumas είπε:

Παιδια εκανα ενα ντου και πηρα τους πρωτους 50 τομους απο ενα παλικαρι (αν ειναι εδω και μας διαβαζει να ειναι καλα :clap2:) και ανοιγα τομους ολο το σουκου (ηταν με την ζελατινα ολοι). Περιττο να πω πως ανυπομονω να ξεκινησω το διαβασμα!

Πόσο τους πήρες;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2943
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 28/11/2021 στο 9:49 ΜΜ, Laz33 είπε:

Ο Καμπανάς τον έγραφε Γκάλακτους και τον λες έτσι;
Γκαλάκτους ρε συ προφέρεται :)
Το Γκάλακτους μου θυμίζει "αρνάκι γάλακτος" :lol:

 

On 30/11/2021 στο 4:33 ΜΜ, constantinople είπε:

Εμείς τότε διαβάζαμε ΓΚΑΛΑΚΤΟΥΣ και δεν είχαμε τρόπο να ακούσουμε κάποιον να το προφέρει στα αγγλικά για να καταλάβουμε ποια είναι η σωστή προφορά, συνεπώς το λέγαμε όπως μας ερχόταν. Εμείς στην τότε παρέα τον λέγαμε Γκάλακτους ακολουθόντας την προφορά του Galaxy...

 

Εγώ σε φάση "Φώτης" από την σειρά Ευτυχισμένοι Μαζί:

Μα καλά, να βάλει κάποιος το όνομα στο Google Translate και να ακούσει πως προφέρεται δεν το σκέφτηκε κανείς; :thinking: Να επιλέξει την αγγλική γλώσσα, να γράψει το όνομα στα αγγλικά και ακριβώς από κάτω στο ίδιο πεδίο (όχι στο μεταφρασμένο) να επιλέξει το ηχείο για να ακούσει πως προφέρεται το όνομα; Κανείς; :shit2: Όλα εγώ θα τα βρίσκω; :lmao:

 

Πέρα από την πλάκα πάντως, το Google προφέρει το όνομα ως Γκαλάκτους. Από εκεί και πέρα και εγώ στην αρχή Γκάλακτους τον έλεγα, αλλά είχε τύχει να διαβάσω στο φόρουμ παλαιότερα κάποια ποστ από παιδιά που τον έλεγαν Γκαλάκτους και έτσι νόμιζα ότι αυτή ήταν η σωστή προφορά. Εγώ προσωπικά, ένα μόνο μειονεκτήματα που έχω διαπιστώσει στην ανάγνωση κόμιξ όταν σε αυτά χρησιμοποιείται γραμματοσειρά μόνο με κεφαλαία γράμματα, είναι ότι πολλές φορές δεν μπορώ να διαβάσω σωστά κάποια ονόματα/τοποθεσίες (είμαι λιγάκι άτονος). :blush: Να σκεφτείτε ότι παλιά όταν διάβαζα Μίκυ Μάους, τους Μουργόλυκους/Μουργολύκους τους πρόφερα Μουργολυκούς (πρέπει να την είχα δει και πολύ Γάλλος τότε :lol:). Αλήθεια οι Ντισνεϋκοί τι λέτε; Ποιά είναι τελικά η σωστή προφορά των ΜΟΥΡΓΟΛΥΚΩΝ;

 

Τελικά όμως ποιο είναι το συμπέρασμα από όλα αυτά; Από την στιγμή που ο καθένας ξέρει σε ποιον χαρακτήρα αναφέρεται, ας τον προφέρει όπως τον βολεύει. :up: @ nikolas12 τι λες για την προφορά του Wolverine; Εγώ από πάντα Γούλβεριν τον έλεγα, αλλά στις ταινίες κάποιες φορές τον ακούω και ως Γουλβερίν (όταν κάποιος του φωνάζει σε μία μάχη), ή ακόμη και ως Γούλ-βερίν (σε χαλαρή συζήτηση).

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31878
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  43
  • Reputation:   474
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

17 ώρες πριν, kaneda είπε:

Να σκεφτείτε ότι παλιά όταν διάβαζα Μίκυ Μάους, τους Μουργόλυκους/Μουργολύκους τους πρόφερα Μουργολυκούς (πρέπει να την είχα δει και πολύ Γάλλος τότε :lol:). Αλήθεια οι Ντισνεϋκοί τι λέτε; Ποιά είναι τελικά η σωστή προφορά των ΜΟΥΡΓΟΛΥΚΩΝ;

Εγώ Λύκους τους λέω :lol: και καταβάλω μεγάλη προσπάθεια να τους πω Μουργόλυκους όταν διαβάζω ιστορίες με τον μικρό. 

Ο μεγάλος γιος, που τις διαβάζει μόνος του, τους λέει Μουργολύκους

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55363
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

18 hours ago, kaneda said:

 

 

Εγώ σε φάση "Φώτης" από την σειρά Ευτυχισμένοι Μαζί:

Μα καλά, να βάλει κάποιος το όνομα στο Google Translate και να ακούσει πως προφέρεται δεν το σκέφτηκε κανείς; :thinking: Να επιλέξει την αγγλική γλώσσα, να γράψει το όνομα στα αγγλικά και ακριβώς από κάτω στο ίδιο πεδίο (όχι στο μεταφρασμένο) να επιλέξει το ηχείο για να ακούσει πως προφέρεται το όνομα; Κανείς; :shit2: Όλα εγώ θα τα βρίσκω; :lmao:

 

Κι όμως το είχαμε σκεφτεί κι εμείς το 1980 που τα διαβάζαμε αλλά όταν ρωτήσαμε για google δεν ήξερε κανένας τι ήταν. Μετά ρωτήσαμε για ιντερνέτ και επίσης δεν ήξερε κανένας τι ήταν. Μόνο κάποιος μας είπε ότι στην Αμερική είχε βγει κάτι που το λέγανε "χόουμ κομπιούτερ" και πίστευε πως κάποια στιγμή θα ερχότανε κι εδώ... :) 

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

4 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Κι όμως το είχαμε σκεφτεί κι εμείς το 1980 που τα διαβάζαμε αλλά όταν ρωτήσαμε για google δεν ήξερε κανένας τι ήταν. Μετά ρωτήσαμε για ιντερνέτ και επίσης δεν ήξερε κανένας τι ήταν. Μόνο κάποιος μας είπε ότι στην Αμερική είχε βγει κάτι που το λέγανε "χόουμ κομπιούτερ" και πίστευε πως κάποια στιγμή θα ερχότανε κι εδώ... :) 

 

Δεν ήθελα να τα γράψω εγώ μην σου στερήσω τη χαρά....

Σε άλλα νέα είναι Λύκοι ούτε Μουργόλυκοι ουτε Μουργολύκοι. Καλά τα λέει ο φίλος Μενέλαος πιο πάνω. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Λίγο μικρούλης μου φάνηκε ο σημερινός τόμος. Η ελληνική έκδοση είναι ίδια με την αντίστοιχη αγγλική ή μπορούν να την μικρύνουν (και μάλλον πιο δύσκολα μεγαλώσουν) κατά βούληση?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

40 λεπτά πριν, diotsoumas είπε:

Λίγο μικρούλης μου φάνηκε ο σημερινός τόμος. Η ελληνική έκδοση είναι ίδια με την αντίστοιχη αγγλική ή μπορούν να την μικρύνουν (και μάλλον πιο δύσκολα μεγαλώσουν) κατά βούληση?

Μέχρι στιγμής δεν νομίζω να έχει κυκλοφορήσει τόμος που να περιέχει λιγότερο η περισσότερο υλικό από τον αγγλικό. Δεν ξέρω πόση ελευθερία έχει η Anubis αλλά δεν νομίζω να είναι περισσότερη από το να επιλέγει την σειρά των τόμων ή ίσως ποιους τόμους θα δούμε από την συλλογή του εξωτερικού (που και αυτό πάλι δεν είναι σίγουρο).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

1 ώρα πριν, albert είπε:

Tευχος 59

MARVELGRAPHICNOVELS_0059.thumb.jpg.7404b7e33221fe5b79a4ba66e2348337.jpgMARVELGRAPHICNOVELS_0059z.thumb.jpg.5eb38f44bd0967763a40f52eb6a561ed.jpg

επομενο -NO 60-ETERNALS

MARVELGRAPHICNOVELS_0059_next.thumb.jpg.7e196c9766d9358e82ac6b846c0df677.jpg

 

Είναι αναμενόμενα τέσσερα τευχάκια ε;

 

Εγώ καθώς περιμένω να αρχίσει πάλι η συζήτηση περί μεγέθους του τεύχους και γιατί είναι έτσι:

 

 

 

3 ώρες πριν, diotsoumas είπε:

Λίγο μικρούλης μου φάνηκε ο σημερινός τόμος. Η ελληνική έκδοση είναι ίδια με την αντίστοιχη αγγλική ή μπορούν να την μικρύνουν (και μάλλον πιο δύσκολα μεγαλώσουν) κατά βούληση?

 

Νομίζω η Hatchette αποφασίζει αν κάτι αλλάζει ή όχι στους τόμους.Επείσης ο σημερινός τόμος και ο προηγούμενος του δεν έχουν βγει στην Αγγλική έκδοση της συλλογής (που είναι και η κεντρική).Είναι μερικές ιστορίες που ως τώρα βγαίνουν σε μερικές χώρες που βγαίνει η συλλογή εκτώς Αγγλίας και το Marvel Knights Spider-Man είναι μία από αυτές.

 

Και  επειδή η ιστορία αυτή έχει και τρίτο σκέλος,το Last Stand.Το οποίο δεν έχει βγει σε καμία γνωστή έκδοση της συλλογής ακόμα.Αν ήταν στην Αγγλική είμαι σίγουρος πως θα έβγαινε και το Last Stand.Βέβαια η Αγγλική έκδοση έχει το Captain America Winter Soldier ενώ όλες οι υπόλοιπες έχουν αυτό και την προυγούμενή της ιστορία,το Captain America Out of Time (μην μπερδευτείς με το Man out of Time,είναι διαφορετική ιστορία) που δουλεύει και σαν prequel.

 

Εκεί που ένας Άγγλος διαβάσει μια σελίδα περιγραφής των γεγονότων,εσύ θα διαβάσεις όλη την ιστορία.

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

14 min ago , O Φρατζάτος said:

 

Είναι αναμενόμενα τέσσερα τευχάκια ε;

 

Εγώ καθώς περιμένω να αρχίσει πάλι η συζήτηση περί μεγέθους του τεύχους και γιατί είναι έτσι:

 

 

 

 

Νομίζω η Hatchette αποφασίζει αν κάτι αλλάζει ή όχι στους τόμους.Επείσης ο σημερινός τόμος και ο προηγούμενος του δεν έχουν βγει στην Αγγλική έκδοση της συλλογής (που είναι και η κεντρική).Είναι μερικές ιστορίες που ως τώρα βγαίνουν σε μερικές χώρες που βγαίνει η συλλογή και το Marvel Knights Spider-Man είναι μία από αυτές.

 

Και  επειδή η ιστορία αυτή έχει και τρίτο σκέλος,το Last Stand.Το οποίο δεν έχει βγει σε καμία γνωστή έκδοση της συλλογής ακόμα.Αν ήταν στην Αγγλική είμαι σίγουρος πως θα έβγαινε και το Last Stand.Βέβαια η Αγγλική έκδοση έχει το Captain America Winter Soldier ενώ όλες οι υπόλοιπες έχουν αυτό και την προυγούμενή της ιστορία,το Captain America Out of Time (μην μπερδευτείς με το Man out of Time,είναι διαφορετική ιστορία) που δουλεύει και σαν prequel.

 

Εκεί που ένας Άγγλος διαβάσει με σελίδα περιγραφείς των γεγονότων,εσύ θα διαβάσεις όλη την ιστορία.

 

Επεξηγηματικότατος, σε ευχαριστώ πολύ :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

44 λεπτά πριν, diotsoumas είπε:

Επεξηγηματικότατος, σε ευχαριστώ πολύ :) 

 

Δεν κάνει τίποτα.

Και θα χρησιμοποιήσω αυτή την ανάρτηση για να παραθέσω μια προηγούμενή μου που έχω τα τέσσερα τευχάκια του Last Stand για να τα κατεβάσει και να τα διαβάσει όποιος θέλει:

 

On 26/10/2021 στο 11:53 ΜΜ, O Φρατζάτος είπε:

 

Παραθέτω σε αρχεία zip το Marvel Knights Spider-Man Μέρος 3:Last Stand στα Αγγλικά.

Τευχάκια 9 έως 12:

 

Last Stand10.zip 8.55 MB · 21 downloads

LastStand9.zip 8.05 MB · 14 downloads LastStand11.zip 9.23 MB · 14 downloads   

LastStand12.zip 9.33 MB · 13 downloads

 

 

Για άμεσες αναγνωστικές  ανάγκες.Οι σελίδες/εικόνες έχουν watermark κάτω δεξιά που αν έχει κανά σύννεφο διαλόγου ή λεζάντα μπορεί να γίνει λίγο ενοχλητικό.

 

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2943
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, diotsoumas είπε:

Λίγο μικρούλης μου φάνηκε ο σημερινός τόμος. Η ελληνική έκδοση είναι ίδια με την αντίστοιχη αγγλική ή μπορούν να την μικρύνουν (και μάλλον πιο δύσκολα μεγαλώσουν) κατά βούληση?

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα αναφέρουν παραπάνω ο @ Bilis  και ο @ O Φρατζάτος . Το πιο αντιπροσωπευτικό παράδειγμα ότι ένας τόμος δεν μπορεί να μικρύνει/μεγαλώσει κατά βούληση είναι αυτό του τόμου New Χ-ΜΕΝ: Ε Όπως Εξάλειψη (22ος της συλλογής) που δεν έχει ένα annual τεύχος (αν θυμάμαι καλά), το οποίο και υπάρχει στην ίδια ιστορία που είχε κυκλοφορήσει στο παρελθόν από την Ανούμπις (όπως έχει αναφερθεί από παιδιά στο φόρουμ παλαιότερα). Επίσης άλλο ένα παράδειγμα είναι ο τόμος The Mighty Θορ: Αναζητώντας τους Θεούς (31ος της συλλογής), ο οποίος δεν έχει δύο επιπλέον τεύχη που περιλαμβάνονται στην ίδια ιστορία που είχε εκδώσει παλαιότερα η Οξύ.

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

4 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Δεν κάνει τίποτα.

Και θα χρησιμοποιήσω αυτή την ανάρτηση για να παραθέσω μια προηγούμενή μου που έχω τα τέσσερα τευχάκια του Last Stand για να τα κατεβάσει και να τα διαβάσει όποιος θέλει:

 

 

Τα downloads δε λειτουργούν πια στην ομάδα. :sad1:

 

Ωπ, άκυρο. Παρόλο που όντως τα downloads δε λειτουργουν πια στην ομάδα, από το πακέτο των τεσσάρων  Last Stand, μόνο το Last Stand 10 δε μου ανοίγει !

Τα υπόλοιπα  3 ανοίγουν κανονικά.
 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

15 λεπτά πριν, theforce είπε:

Τα downloads δε λειτουργούν πια στην ομάδα. :sad1:

 

Ωπ, άκυρο. από το πακέτο των των last Stand, μόνο το Last Stand 10 δε μου ανοίγει !

 

Εμένα μου δουλεύει.Δοκίμασε αυτό άλλη μία φορά και το δίνω αποσυμπιεμένο αν επιτρέπεται.

 

10.zip

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

33 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Εμένα μου δουλεύει.Δοκίμασε αυτό άλλη μία φορά και το δίνω αποσυμπιεμένο αν επιτρέπεται.

 

10.zipFetching info...

 

Όλα καλά, δεν φταίει το αρχείο, είναι θέμα του υπολογιστή μου.

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

13 ώρες πριν, kaneda είπε:

Κριτική για τον τόμο Marvel Zombies, με ελαφρά σπόιλερ.

 

Σε ένα παράλληλο σύμπαν, γνωστό με την ονομασία Earth-2149, στον πλανήτη Γη έχει ξεσπάσει πανδημία. Ένας ιός αγνώστου προελεύσεως έχει μετατρέψει τους περισσότερους ανθρώπους, μεταξύ των οποίων και μερικούς από τους γνωστότερους και δυνατότερους υπερήρωες και υπερκακούς της Μάρβελ, σε ζόμπι. Μοναδική επιθυμία των ζόμπι είναι να τραφούν με ανθρώπους που δεν έχουν προσβληθεί από τον τρομερό ιό. Τα ζόμπι της Μάρβελ παρότι μπορούν να διατηρήσουν τις δυνάμεις τους δεν μπορούν να σκεφτούν (πλήρως) καθαρά, εξαιτίας της ακατάπαυστης πείνας τους για ανθρώπινη σάρκα.

 

Πρέπει ο Μαγκνέτο (οποιασδήποτε διάστασης) να αποκτήσει έναν δικό του τόμο στην συλλογή; Μπορεί ο Μπρους Μπάνερ να χωνέψει το φαγητό του Χαλκ; Είναι τα ζόμπι δυνατότερα από Κοσμικές Οντότητες; Αυτά είναι μερικά από τα ερωτήματα που θα απαντηθούν στην πορεία της ιστορίας. Γενικά ο τόμος αυτός απευθύνεται σε αναγνώστες με "γερό στομάχι". Σε αισθητική μοιάζει με τους τόμους των Πάνισερ και Γκοστ Ράιντερ που έχουμε δει στην συλλογή, αλλά σε πιο σκληρή (και ωμή) εκδοχή. Το σενάριο του Κίρκμαν είναι καλό με δυνατές σκηνές κανιβαλισμού, καθώς και σατυρικό σε σημεία όπου χρειάζεται, έτσι ώστε να ανασάνει ο αναγνώστης και να καταλάβει-αναγνωρίσει τα εκάστοτε ζόμπι. Ωστόσο ο τόμος έχει κάποιες (ψιλό αρκετές) σεναριακές ευκολίες, οι οποίες ως ένα (μικρό) ποσοστό δεν με ξετρέλαναν. Αξίζει όμως να αναφέρω το highlight για εμένα στον τόμο που είναι η σκηνή στο δεύτερο τεύχος, όπου ο Χανκ Πιμ εκμυστηρεύεται στον αιχμάλωτό του το τί φοβάται για το μέλλον σε περίπτωση που καταφέρει να θεραπευτεί. Απλά σοκαριστικό. Τέλος το σχέδιο του Φίλλιπς πιστεύω πως κοντράρει άνετα αυτό του Ντίλλον στον τόμο του Πάνισερ (σπλάτερ τόμοι με αρκετά gore στοιχεία) και ίσως να είναι ένα τσακ καλύτερο. Ανατριχιαστικά αλλεπάλληλα καρέ γεμάτα μέσα στο αίμα. Σε όσους άρεσε το αντίστοιχο επεισόδιο της σειράς What If...? (το οποίο πήρε το πράσινο φως για πλήρη σειρά), πιστεύω ότι αξίζει να ρίξετε μία ματιά σε αυτόν τον τόμο. Βαθμολογία: 7,5/10.

 

Αν και πιστεύω πως ξέρεις την απάντηση,αλλά για να απαντήσω στο πρώτο ερώτημά σου:

 

Ναι,εννοείται.Και όχι μόνο σε αυτή αλλά σε οτιδήποτε εχει να κάνει με Μάρβελ.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τι θα δούμε στον τόμο 60: Eternals

 

41m4YiaZviL.jpg

 

Νομίζατε θα γλυτώνατε το preview ε; Ε όχι λοιπόν με αφορμή το κλείσιμο της πρώτης εξηντάδας που τόσο περιμέναμε, η επιστροφή είναι εδώ και λογικά θα είναι τακτική όπως βλέπω τους επόμενους τόμους. 

 

Ποιοι είναι οι Eternals

 

Είχα ανεβάσει εδώ ένα πολύ εκτενές άρθρο του flix.gr σχετικά με την ομάδα και την ιστορία της. Long story short η ιστορία της ομάδας στα κόμικ σπάει σε πέντε περιόδους. Η πρώτη εξ αυτών είναι με την επιστροφή του Kirby στη Marvel μετά τη DC όπου δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το δημιούργημα του, τους New Gods. Οι Eternals φέρουν παρόμοια στοιχεία με τους New Gods και μέσα από τη σειρά του Kirby αλλά και άλλες Marvel σειρές αποκαλύπτεται σιγά σιγά η μυθολογία της φυλής. 

 

Eternalsv3-Charm_01.png

 

Ουσιαστικά οι Eternals είναι μια φυλή που δημιουργήθηκε από τους Celestials, τις πρώτες μορφές ζωής στην ιστορία του σύμπαντος και φυσικά παντοδύναμα όντα. Με τον καιρό η μυθολογία επεκτείνεται με το πείραμα των Celestials στην ανθρωπότητα, το οποίο εξηγεί την απόκτηση υπερδυνάμεων από διάφορους ανθρώπους. Οι Titanians του Jim Starlin και οι Uranians του Stan Lee ήταν φυλές που αναγνωρίστηκαν αργότερα σαν Eternals.

 

Eternalsv3-Charm_03.png

 

Η original σειρά του Kirby κράτησε δύο χρόνια μέχρι το 1978, ενώ το 1985 ετοιμάστηκε μια ακόμα μίνι σειρά 12 τευχών σε σενάριο του Peter B. Gillis και σχέδιο του μεγάλου Sal Buscema. Fun fact: Σύμφωνα με τον ιστορικό των κόμικς Peter Sanderson, τα σενάρια του Gillis δεν άρεσαν καθόλου στον πάντα αυστηρό αρχισυντάκτη της Marvel τότε Jim Shooter και ανέθεσε τα τέσσερα τελευταία τεύχη στον Walt Simonson πασίγνωστό για τις Thor ιστορίες του. Από εκεί και μετά το 2000 γράφτηκε ένα one shot στο οποίο οι Eternals αντιμετώπιζαν τον Apocalypse.

 

Ποια σειρά θα δούμε εμείς στα ελληνικά

 

Eternalsv3-Charm_05.png

 

Εμείς στον τόμο 60 θα δούμε την τρίτη σειρά των Eternals. Στο σενάριο ο πολύ γνωστός συγγραφέας βιβλίων και κόμικς Neil Gaiman (δημιουργός και του The Sandman) και στο σχέδιο ο John Romita Jr. Πρόκειται για μια μίνι σειρά που ήταν να βγάλει έξι τεύχη, αλλά τελικά λόγω του όγκου του σεναρίου έβγαλε εφτά, άρα ετοιμαστείτε για ογκώδη τόμο με πάνω από 200 σελίδες! Η όλη προσπάθεια αυτής της limited σειράς ήταν να ξαναγράψει την ιστορία των Eternals και να τους τοποθετήσει στο σύγχρονο Marvel Universe.

 

220px-Eternals_v4.jpg

 

Σε αυτήν την ιστορία οι Eternals, πέραν ελαχίστων εξαιρέσεων, έχουν μηδενικές αναμνήσεις από το παρελθόν τους. Όλο αυτό προκλήθηκε από την Sprite, η οποία λόγω της απελπισίας της να έχει μόνιμα την εμφάνιση 11χρονου παιδιού, χρησιμοποιεί ένα Uni-Mind μέσω του Tiamut του Celestial και άλλων Eternals (όσοι έχετε δει την ταινία αντικρίζετε γνωστά ονόματα και όρους) για να μετατρέψει τον εαυτό του σε θνητό και να προκαλέσει μαζική αμνησία σχεδόν σε όλους τους Eternals. 

 

IMG_09A7AB01DB90_1.0.jpeg

 

Βλέπουμε τη ζωή και άλλων Eternals όπως ο Makkari (στα κόμικς είναι άνδρας) ως ασκούμενος γιατρός, η Sersi που ετοιμάζει επιχείρηση διοργάνωσης εκδηλώσεων και η Thena ως επιστήμονας όπλων στις Επιχειρήσεις Stark. Ο Ikaris, από τους λίγους που έχουν ακόμα τις αναμνήσεις του, προσπαθεί να πείσει τον Makkari, αλλά αποτυγχάνει. Γρήγορα όμως οι Eternals που έχουν ξεχάσει ξεκινούν να δέχονται επιθέσεις και θα κληθούν όχι απλώς να θυμηθούν αλλά και να αντιμετωπίσουν τους μεγαλύτερους τους εχθρούς, τους Deviants, καθώς και άλλες απειλές που έρχονται.

 

Τι να περιμένουμε

 

IMG_1333CA0FF38B_1.jpeg

 

Δεν το έχω διαβάσει, αλλά τα reviews μιλούν για άρτιο σεναριακά τόμο. Το σχέδιο του John Romita Jr. είναι πως θα το κρίνει ο καθένας. Δεν έχω ενθουσιαστεί από τις φωτογραφίες που έχω δει και από το ξεφύλλισμα στην έκδοση της Anubis που κατέχω, αλλά από την άλλη μπορεί να κάνω και λάθος και το συνολικό αποτέλεσμα να είναι πάρα πολύ καλό. Θα το ξέρω αφού διαβάσω το νέο τόμο που έρχεται σε λίγες μέρες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Είναι ο πρώτος τόμος έπειτα από τους πρώτους 59 που δεν ψήνομαι να πάρω...Δεν τους ξέρω και από την στιγμή που έγινε επέκταση της σειράς δεν υπάρχει λόγος για περιττά έξοδα.. Προτιμώ να πάρω άλλους τόμους στην συνέχεια πιο γνωστούς και καλούς...Στα θετικά του οι 200+ σελίδες για σκληρόδετο τόμο με 10€!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3171
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

2 λεπτά πριν, Lykid είπε:

Είναι ο πρώτος τόμος έπειτα από τους πρώτους 59 που δεν ψήνομαι να πάρω...Δεν τους ξέρω και από την στιγμή που έγινε επέκταση της σειράς δεν υπάρχει λόγος για περιττά έξοδα.. Προτιμώ να πάρω άλλους τόμους στην συνέχεια πιο γνωστούς και καλούς...Στα θετικά του οι 200+ σελίδες για σκληρόδετο τόμο με 10€!

 

Επίτρεψε να διαφωνήσω. Ναι δεν είναι κανένας Αιρον Μαν, ούτε Θορ αλλά είναι πολύ ενδιαφέρον αυτός ο τόμος. Πριν 15 χρόνια περίπου όταν το έκδωσε η Anubis δίστασα να το πάρω γιατί μου ήταν εντελώς άγνωστος ο τίτλος. Αλλά δεν το έχω μετανιώσει ποτέ. Πάρε το και αν δεν σε τραβάει, δώσε τον. Αυτό είναι όλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2943
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

3 ώρες πριν, Yorugosu είπε:

Eίναι τρόπον τινά "ολοκληρωμένη" ιστορία ή μας αφήνει πολλά ανοιχτά μέτωπα για συνέχεια σε άλλο τόμο;

 

3 ώρες πριν, PowerRangers8 είπε:

Ολοκληρωμένη...

 

Έτσι ακριβώς @ Yorugosu , η ιστορία είναι ολοκληρωμένη. Πάνω-κάτω ο τόμος έχει τρεις με τέσσερις βασικές ιστορίες που εκτείνονται σε δύο με τρία τεύχη. Οι υπόλοιπες ιστορίες που παρουσιάζονται στο ενδιάμεσο ολοκληρώνονται πλήρως σε ένα τεύχος. Ο τόμος δεν αφήνει στο τέλος κάποια μεγάλη απορία, ή μία περιπέτεια που δεν έχει ολοκληρωθεί, ή κάποιο cliffhanger. Παρόλα αυτά ο Κλέρμοντ φροντίζει να πετάει σε κάποια σημεία διάφορα hints που θα πρωταγωνιστήσουν σε μελλοντικά τεύχη (εκτός τόμου), όπως η "νέα εμφάνιση" της Τζιν και "κάποια πρόσωπα" που ο καθηγητής Εξέιβιερ βλέπει στα όνειρά του.

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37295
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  23
  • Reputation:   119
  • Achievement Points:  26
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις αγόρασα το eternals και έτοιμος να το βάλω στην βιβλιοθήκη ξεφυλλιζω την ιστορία αν και την είχα διαβάσει παλιότερα ως που φτάνω στο τέλος.....

Όταν είδα για τον black panther δεν το κατάλαβα μετά από ένα τέταρτο  με χτύπησε <<κάτσε αυτό δεν ήταν το τελευταίο;!;!;!;>>  Μετά θυμήθηκα την πιθανότητα επέκτασης της σειράς και εν τέλει την πρώτη αγγλική εκδοχή της οπότε κάτι μου λέει ότι πρέπει να βάλω μια τάξη τα Χριστούγεννα γιατί θα έχουμε τεύχη ακόμα..........

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  680
  • Reputation:   5371
  • Achievement Points:  727
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Με αφορμή την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους της σειράς παραθέτω εδώ ολοκληρωμένο τον πίνακα με την χρονολογική σειρά κυκλοφορίας των τευχών που περιέχονται στους 60 τόμους.

 

#

Τίτλος

Τεύχη που περιέχονται

Ημερομηνίες αρχικής κυκλοφορίας

49

Marvel Origins Δεκαετία του 1960

Fantastic Four #1, Amazing Fantasy #15, Incredible Hulk #1, Daredevil #1, Tales of Suspense #39, Uncanny X-Men #1, Avengers #1, Avengers #4, Tales to Astonish #27, and Tales to Astonish #44

11/1961 - 03/1964

16

Doctor Strange Άγνωστοι τόποι, άγνωστοι καιροί

Strange Tales #130–146

03/1965 - 07/1966

58

Fantastic Four Ο Ερχομός του Γκαλάκτους

Fantastic Four #44–51 and Fantastic Four Annual #3

10/1965 - 06/1966

54

The Avengers Η Γέννηση του Ούλτρον

Avengers #54–60 and Avengers Annual #2

07/1968 - 01/1969

52

Uncanny X-Men Δεύτερη Γέννηση

Giant-Size X-Men #1 & X-Men #94–103

07/1975 - 02/1977

37

Iron Man Δαίμονας στο Μπουκάλι

The Invincible Iron Man #120–128

03 - 11/1979

18

Captain Britain Ένας παράλογος κόσμος

Marvel Superheroes UK #387–388, The Daredevils #1–11 and The Mighty World Of Marvel (Vol. 2) #7–13

07/1982 - 06/1984

13

Wolverine

Wolverine #1–4

09 - 12/1982

44

Thor Ο Τελευταίος Βίκινγκ

The Mighty Thor #337–343

11/1983 - 05/1984

30

Marvel Super Heroes Μυστικοί Πόλεμοι, Μέρος Πρώτο

Marvel Super Heroes: Secret Wars #1–6

05 - 10/1984

36

Marvel Super Heroes Μυστικοί Πόλεμοι, Μέρος Δεύτερο

Marvel Super Heroes; Secret Wars #7–12

11/1984 - 04/1985

10

Spider-Man Η Γέννηση του Βένομ

The Amazing Spider-Man #252, 256–259, 300, Web Of Spider-Man #1 and excerpt from Fantastic Four #274, The Amazing Spider-Man #298–299

05/1984 - 04/1985

14

Daredevil Αναγέννηση

Daredevil #227–233

02 - 07/1986

20

The Amazing Spider-Man Το Τελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν

Web of Spider-Man #31–32, The Amazing Spider-Man #293–294, and Peter Parker, Spectacular Spider-Man #131–132

10 - 11/1987

8

Hulk Σιωπηλές Κραυγές

The Incredible Hulk #370–377

06/1990 - 01/1991

26

Marvels

Marvels #0–4

01 - 04/1994

47

Daredevil Φύλακας Δαίμονας

Daredevil (Vol. 2) #1–8

06/1998 - 06/1999

31

The Mighty Thor Αναζητώντας τους Θεούς

The Mighty Thor (Vol. 2) #1–7

07/1998 - 01/1999

19

Avengers Μάχη στο χρόνο, Μέρος Πρώτο

Avengers Forever #1–6

12/1998 - 05/1999

24

Avengers Μάχη στο χρόνο, Μέρος Δεύτερο

Avengers Forever #7–12

06/1999 - 11/1999

28

The Punisher Η Επιστροφή, Μέρος Πρώτο

The Punisher (Vol. 3) #1–6

02 - 07/2000

33

The Punisher Η Επιστροφή, Μέρος Δεύτερο

The Punisher (Vol. 3) #7–12

08/2000 - 01/2001

29

Ultimate Spiderman

Ultimate Spider-Man #1–7

10/2000 - 05/2001

22

New X-Men Ε Όπως Εξάλειψη

New X-Men #114–117

07 - 10/2001

1

Amazing Spider-Man Η Επιστροφή

Amazing Spider-Man (Vol. 2) #30–35

07 - 11/2001

42

Wolverine Η Αρχή

Wolverine: Origin #1–6

11/2001 - 07/2002

40

X-Men Αυτοκρατορική Εισβολή

New X-Men #118–126

11/2001 - 07/2002

48

The Amazing Spider -Man Αποκαλύψεις & Μέχρι Να Σβήσουν Τα Άστρα

Amazing Spider-Man (Vol. 2) #37–45

01/2002 -  11/2002

25

Captain America Νέο Καθεστώς

Captain America (Vol. 4) #1–6

06-12/2002

38

The Ultimates Υπεράνθρωποι

The Ultimates #1–6

03 - 08/2002

39

Spider - Man Απώλεια

Spider-Man: Blue #1–6

07/2002 - 04/2003

12

Fantastic Four Ασύλληπτη Παγίδα

Fantastic Four (Vol. 3) #67–70 and Fantastic Four #500–502

05 - 11/2003

43

The Ultimates Εθνική Ασφάλεια

The Ultimates #7–13

09/2003 - 04/2004

34

Fantastic Four Απόλυτη Δράση

Fantastic Four #503–511

11/2003 - 05/2004

6

X-Men Το Χάρισμα

Astonishing X-Men (Vol. 3) #1–6

04 -12 /2004

23

Μυστικός Πόλεμος

Secret War #1–5

04/2004 - 12/2005

15

She-Hulk Μια Μοναδική Ηρωίδα

She-Hulk #1–6

05 - 10/2004

56

Marvel Knights Spider-Man Άνιση Αναμέτρηση

Marvel Knights: Spider-Man #1–4

06-09/2004

27

Avengers: Διάλυση

Avengers #500–503 & Avengers Finale

09/2004 - 01/2005

59

Marvel Knights Spider-Man Δηλητήριο

Marvel Knights: Spider-Man #5–8

10/2004 - 01/2005

4

Captain America Εκτός Χρόνου

Captain America (Vol. 5) #1-7

11/2004 - 06/2005

3

New Avengers Απόδραση

New Avengers #1–6

01 - 06/2005

32

Astonishing X-Men Κινδυνος

Astonishing X-Men (Vol. 3) #7–12

01 - 08/2005

2

Iron Man Extremis

The Invincible Iron Man (Vol. 4) #1–6

01/2005 - 04/2006

41

Οίκος του Μ

House of M #1–8

06/2005 - 11/2005

11

Captain America Στρατιώτης του Χειμώνα

Captain America (Vol. 5) #8–9 and #11–14

09/2005 - 04/2006

53

Ghost Rider Αιώνια Καταδίκη

Ghost Rider (Vol. 5) #1–6

11/2005 - 04/2006

55

Marvel Zombies

Marvel Zombies #1–5

12/2005 - 04/2006

17

The Incredible Hulk Πλανήτης Χαλκ, Μέρος Πρώτο

Incredible Hulk (Vol. 2) #92–99

04 - 12/2006

60

Eternals

Eternals (Vol. 3) #1–7

08/2006 - 03/2007

50

Fantastic Four Το Τέλος

Fantastic Four: The End #1–6

11/2006 - 05/2007

21

The Incredible Hulk Πλανήτης Χαλκ, Μέρος Δεύτερο

Incredible Hulk (Vol. 2) #100–105 and Amazing Fantasy (Vol. 2) #15

01 - 06/2007

35

Fallen Son: Ο Θάνατος του Κάπτεν Αμέρικα

Captain America (Vol. 5) #25 and Fallen Son: Wolverine, Captain America, Avengers, Spider-Man, and Iron Man

06 -08/2007

7

Thor Αναγέννηση

Thor (Vol. 3) #1–6

07/2007 - 02/2008

5

Deadpool Ο Πόλεμος του Γουέιντ Γουίλσον

Deadpool: Wade Wilson’s War #1–4 and X-Men Origins: Deadpool

06 - 09/2010

45

Η Επιστροφή του Θάνος

Guardians of the Galaxy (Vol. 2) #25, The Thanos Imperative: Ignition, The Thanos Imperative #1–6[45]

06/2010 - 01/2011

57

Secret Avengers Αποστολή στον Άρη

Secret Avengers #1–5

07/2010 - 11/2010

9

Guardians of the Galaxy Κοσμικοί Εκδικητές

Guardians of the Galaxy: Tomorrows Avengers #1 and Guardians of the Galaxy (Vol. 3) #0.1 & 1–3

01 - 06/2013

46

Spider-Gwen Καταζητούμενη;

Edge of Spider-Verse #2 and Spider-Gwen (Vol. 1) #1–5

11/2014 - 08/2015

51

Jessica Jones Ελεύθερη

Jessica Jones (vol. 2) #1–6

12/2016 - 05/2017

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3171
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πολύ καλή δουλειά, @Captain Cooper . Φαντάσου να βάλεις μέσα και τους τίτλους των Anubis/ΟΞΥ που έχουν κυκλοφορήσει τόσα χρόνια στα ελληνικά. :collapse::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  124
  • Reputation:   856
  • Achievement Points:  125
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1153 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Captain Cooper είπε:

πίνακα με την χρονολογική σειρά κυκλοφορίας των τευχών που περιέχονται στους 60 τόμους

Μπράβο. Πραγματικά ακατανόητη όσο και αδικαιλόγητη η έλλειψη αυτών των στοιχείων στο εσωτερικού του κάθε τόμου. Ακόμη τα "ψάχνω' σε κάθε νέο τόμο με την ελπίδα οτι θα το έχουν διορθώσει

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.