Jump to content

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις

Recommended Posts

19 λεπτά πριν, Γουλβι είπε:

Δεν λέω πλάκα έχουν και τα σχετικά με τη συλλογή απλά μου κάνουν εντύπωση:lol:

Τι να σου πω ρε φίλε και εγώ διαβάζω κόμιξ να ξεχνιέμαι αλλα ως παγκόσμιος πολίτης και εγώ βλέπω τι γίνεται γύρω μου και μου ξυπνάνε μνήμες τότε που τα Σεντινελς μας κυνηγούσαν στους δρόμους μαζι με τους άλλους χ μεν, οι συμπτώσεις είναι πολλές.:dadira: 

Ότι είναι,είναι.

@nikolas1503 Έγραψα λάθος,εννοούσα πως δεν νομίζω να σχετίζεται με τον Δαίμωνα στο Μπουκάλι και αν σχετίζεται,μπορεί να είναι πως συμβαίνουν ταυτόχρονα.Ο ένας ως Iron Man στους Μυστικούς Πολέμους (1984) και ο άλλος ως Iron Man στον Δαίμωνα στο Μπουκάλι.Αυτό μόνο.

Πάντως ο τίτλος "Δαίμωνας σε Μπουκάλι/Demon in a Bottle" θα ήταν φοβερή διαφήμιση για ουίσκι:

Hot to burn your soul!!!

Ted's Whiskey!!

Demon in a Bottle!!!!!!!

Edited by O Φρατζάτος
  • Like 2
  • Funny 1
  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Θα απαντήσει αινιγματικά-κρυπτικά καθώς δεν ξέρω πόσα μπορώ να πω και δεν θέλω να εκθέσω κανέναν, ούτε φυσικά τον εαυτό μου. Μετά τη μετάφραση, σειρά έχει η επιμέλεια. Η οποία μπορεί να απογειώσει ή ν

Αν και πιστευα οτι θα ειναι η συνεχεια των Fantastic Four μιας και εχει αργησει, το Secret Wars ερχεται Marvel Super Heroes: Secret Wars, Part 1    

Posted Images

Ερώτηση προς τους φανς. Η ιστορία που έρχεται θεωρείται κλασική του iron man? Έχει κάποιου είδους origin μέσα? Βλέπω πολλά διθυραμβικα σχόλια και ψήθηκαν να πάρω και εγώ τόμο μετά από καιρό. 

• Like 6

Εγώ το είχα διαβάσει από τον Καμπανα και εάν θυμάμαι καλά η τιμή του τεύχους ήταν 15 δραχμές. Αχ ημουν

νέος τότε ! Πολύ καλό σενάριο, κλασικός Iron Man και δίκαια βρίσκεται μέσα στις 5 καλύτερες ιστορίες του

σιδερένιου. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

• Like 7
  • Thanks 2
On 16/1/2021 στο 9:53 ΠΜ, nikolas1503 είπε:

Και θα αλλάξω λίγο το θέμα στους μυστικούς πολέμους ο iron man δεν ήταν ακριβώς αυτός αλλά κάποιος άλλος και γιατί δεν ήταν φαντάζομαι συνδέεται με το επόμενο δαίμονας στο μπουκάλι ο λόγος που δεν ήταν εκεί η καμία σχέση 

Χωρίς να έχω διαβάσει το δεύτερο μέρος των Μυστικών Πολέμων και τον επερχόμενο τόμο του Άιρον Μαν, νομίζω πως οι δύο ιστορίες-γεγονότα δεν συνδέονται μεταξύ τους. Η ιστορία του Άιρον Μαν εκδόθηκε το 1979, ενώ οι Μυστικοί Πόλεμοι το 1984. Πάντως ο Άιρον Μαν συμμετέχει κανονικά και στα δύο μέρη.

Spoiler

Η "πανοπλία" του τουλάχιστον συμμετέχει, γιατί αν κατάλαβα καλά από τα συμφραζόμενά σου, μάλλον αυτός που βρίσκεται μέσα στην στολή, δεν είναι ο Τόνι.

On 17/1/2021 στο 10:47 ΠΜ, Manitou είπε:

Ερώτηση προς τους φανς. Η ιστορία που έρχεται θεωρείται κλασική του iron man? Έχει κάποιου είδους origin μέσα? Βλέπω πολλά διθυραμβικα σχόλια και ψήθηκαν να πάρω και εγώ τόμο μετά από καιρό. 

Κλασσική, με την έννοια όπως αυτήν που ήταν ο τόμος του Δόκτωρ Στρέιντζ, δεν είναι. Δηλάδή, στην αρχική σειρά του εξωτερικού, ο επερχόμενος τόμος δεν είναι με λατινική αρίθμηση (δεν συμπεριλαμβάνεται στους Classic τόμους). Παρόλα αυτά, εξαιτίας της χρονιάς που κυκλοφόρησε η ιστορία (το 1979, στα τεύχη #120-128 του vol. 1 που βγήκε ποτέ για κόμιξ του Άιρον Μαν με το όνομά του για τίτλο), θα μπορούσαμε να την θεωρήσουμε ως κλασσική. Γενικά, η ιστορία έχει να κάνει με το πρόβλημα αλκοολισμού που αντιμετωπίζει ο Τόνι. Και εγώ πιστεύω ότι η ιστορία θα αξίζει.

Edited by kaneda
  • Like 4
  • Respect 1
  • Thanks 3
59 λεπτά πριν, kaneda είπε:

Χωρίς να έχω διαβάσει το δεύτερο μέρος των Μυστικών Πολέμων και τον επερχόμενο τόμο του Άιρον Μαν, νομίζω πως οι δύο ιστορίες-γεγονότα δεν συνδέονται μεταξύ τους. Η ιστορία του Άιρον Μαν εκδόθηκε το 1979, ενώ οι Μυστικοί Πόλεμοι το 1984. Πάντως ο Άιρον Μαν συμμετέχει κανονικά και στα δύο μέρη.

Ίσως σπόιλερ (θα μπει με την πρώτη ευκαιρία σε πλαίσιο, δεν μπορώ να το βάλω από το κινητό). Η "πανοπλία" του τουλάχιστον συμμετέχει, γιατί αν κατάλαβα καλά από τα συμφραζόμενά σου, μάλλον αυτός που βρίσκεται μέσα στην στολή, δεν είναι ο Τόνι.

Κλασσική, με την έννοια όπως αυτήν που ήταν ο τόμος του Δόκτωρ Στρέινζτ, δεν είναι. Δηλάδή, στην αρχική σειρά του εξωτερικού, ο επερχόμενος τόμος δεν είναι με λατινική αρίθμηση (δεν συμπεριλαμβάνεται στους Classic τόμους). Παρόλα αυτά, εξαιτίας της χρονιάς που κυκλοφόρησε η ιστορία (το 1979, στα τεύχη #120-128 του vol. 1 που βγήκε ποτέ για κόμιξ του Άιρον Μαν με το όνομά του για τίτλο), θα μπορούσαμε να την θεωρήσουμε ως κλασσική. Γενικά, η ιστορία έχει να κάνει με το πρόβλημα αλκοολισμού που αντιμετωπίζει ο Τόνι. Και εγώ πιστεύω ότι η ιστορία θα αξίζει.

Σε ευχαριστώ που απάντησες Ε δεν ήξερα πως μπορούσα να το ρωτήσω και ταυτόχρονα να μην κάνω και spoiler

Με το φτωχό το μυαλό μου υπέθεσα ότι οι ιστορίες μπορεί να συνδέονται να το πω λαϊκιστι θα είχε γίνει κουρουμπελο ούτε το βρακί του ( που είναι και ακριβό) δεν θα μπορούσε να σηκώσει ο πόλεμος τον μάρανε :lol: αλλά τελικά λάθος υπέθεσα κάτι άλλο θα έχει γίνει 

• Like 2
  • Confused 1

Και στο τέλος βλέπεις τον Τόνι να κάνει εγχήρηση για το τρυπημένο του συκώτι ξέρω 'γω.Τόσο ρεαλιστική είναι η ιστορία.  :lol:   

• Like 1
  • Funny 2

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει πιθανότητα να βγει στη συλλογή το "The amazing spider-man: revelations and until the stars turn cold" του JMS ;

• Like 3
22 λεπτά πριν, Ανδρέας είπε:

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει πιθανότητα να βγει στη συλλογή το "The amazing spider-man: revelations and until the stars turn cold" του JMS ;

Είναι επιβεβαιωμένο ότι θα κυκλοφορήσει κάποια στιγμή στην συλλογή.

• Like 7