Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

19 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Σε δύο εβδομάδες μια ιστορία που είδαμε και πρόσφατα από τη Radnet, αυτή τη φορά και από τη Hachette. Δεν πιστεύω να θέλετε preview :lol:

 

img20230127_00110304.jpg

 

Μα καλά, θέλει και ερώτημα; Εννοείται ότι θέλουμε preview του επερχόμενου τόμου! :blob7: @ nikolas12 μη μας αφήσεις έτσι. Τουλάχιστον (ξανά) πόσταρέ μας το το αντίστοιχο preview/review σου (αν έχεις κάνει) για την έκδοση της Radnet. :please:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ερώτηση για όποιον θέλει και έχει την όρεξη να απαντήσει. Μόλις σήμερα αγόρασα τον πρώτο μου τόμο από την συγκεκριμένη συλλογή. Θα ήθελα να μου προτείνετε ορισμένους must τίτλους που πιστεύετε ότι πρέπει να κοιτάξω. Για να διευκολύνω όποιον ασχοληθεί,δεν μου αρέσουν καθόλου τα σπλατερ στοιχεία στα κόμικ γενικώς, οπότε deadpool, marvel zombies, γέρος λογκαν, punisher και τα συναφή είναι εκτός. Επίσης είμαι μεγάλος φαν του ρετρό σχεδίου. Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

13 ώρες πριν, constantinople είπε:

Περιέχει μια ξεκάρφωτη ιστορία άλλων σχεδιαστών που δεν είναι του Frank Miller κι έτσι παραλείπεται συνήθως από τις σχετικές εκδόσεις.

 

Θα την έχει όμως ο τόμος της Radnet που πάει σειριακά! -- αν βέβαια φτάσουμε μέχρι εκεί! :pray:

"Άλλων σχεδιαστών" ; Πολύ υποτιμητικό μου ακούστηκε. :moutra: Το σχέδιο είναι του Steve Ditko. (Σας θυμίζει κάτι το όνομα;) :thinking: 

Άντε τα έχουμε ισοπεδωσει όλα. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εκείνο το τεύχος δεν είχε μια λεοπάρδαλη μέσα;

Το θυμάμαι από τις αναζητήσεις μου για τα διάφορα τεύχη/τόμους της Αγγλικής συλλογής.

 

(Παρεμπιπτόντως,τι κάνετε πως είστε;

Ναι,έχω καιρό να σχολιάσω εδώ αλλά έβλεπα από τις σκιές για ένα διάστημα.Και όχι τη συλλογή τη συνεχίζω,βέβαια υπήρχε αναγκαστική αλλαγή περιπτερά στο διάστημα αυτό.)

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

5 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

(Παρεμπιπτόντως,τι κάνετε πως είστε;

Ναι,έχω καιρό να σχολιάσω εδώ αλλά έβλεπα από τις σκιές για ένα διάστημα.Και όχι τη συλλογή τη συνεχίζω,βέβαια υπήρχε αναγκαστική αλλαγή περιπτερά στο διάστημα αυτό.)

 

 

Που είσαι μωρή μορφάρα; Που χάθηκες να πούμε, περίμενα ότι θα τελειώσεις στρατό και θα σε έχουμε συχνότερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αγοράστηκε ο 89ος τόμος της συλλογής με τον Daredevil. Ξεφυλλίζοντας τον, στο τεύχος #158, έπεσα πάνω σε έναν όχι γνωστό villain με λευκά γάντια, τον Death-Stalker. Μετά από λίγο θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει ιστορία του, όταν είχα αγοράσει την έκδοση της Μικρός Ήρως Daredevil & Captain America : Διπλός Θάνατος, που κυκλοφόρησε στα περίπτερα πριν λίγους μήνες. 

image.thumb.png.08f807d92c14c97abc8aaf3445747287.png

Ελληνική έκδοση (Οκτώβριος 2022).

 

image.thumb.png.7c6990dedc5628c67fd72f4c4cac3886.png

Αμερικάνικη έκδοση (Νοέμβριος 2008).

Παρουσίαση του συγκεκριμένου κόμικ υπάρχει στο forum ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ _ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ_ΚΟΜΙΚΣ_>2020 από τον φίλο albert.

Τότε είχα γράψει :

"Όσον αναφορά το σενάριο, λόγω του μικρού μεγέθους της ιστορίας, δεν δίνεται η δυνατότητα στον σεναριογράφο για ικανοποιητική ανάπτυξη του villain (καταγωγή, δυνάμεις, λόγοι εκδίκησης). Επίσης δεν υπάρχει κάποια παραπομπή σε παλαιότερη ιστορία για να ανατρέξεις σε αυτή για επιπλέον πληροφορίες".

Τελικά βρέθηκαν οι πληροφορίες αυτές που χρειαζόμουν μετά από καιρό με την αγορά του πρόσφατου τόμου της συλλογής graphic novel της Μαρβελ. :dance:

Μάλιστα, παρόλο που η έκδοση της Μικρός Ήρως είναι της Panini από Ιταλούς συντελεστές, το σενάριο παραμένει πιστό στην ιστορία του τεύχους #158. 

Παραθέτω 3 καρέ για του λόγου το αληθές. 

IMG_20230128_191727.thumb.jpg.ac9c053506b462c77eaf1bf4b8afc044.jpg

Τόμος #89 Graphic Novels Marvel

 

IMG_20230128_160259.thumb.jpg.5d43bbb5d44beb9b8809c2873ac1d698.jpgIMG_20230128_191902.thumb.jpg.206953697ac25c27f8a31678bca06256.jpg

Daredevil & Captain America : Διπλός Θάνατος

 

Τέλος εάν έχουμε επέκταση της σειράς κλασικοί υπερήρωες θα διαβάσουμε την καταγωγή του Death-Stalker στο αμερικανικό τεύχος #41 του Daredevil (Τόμος #97 κλασικοί υπερήρωες). :pray:

 

IMG_20230128_160106.thumb.jpg.0bc9fb974f9b79a8a0aa37393dda4551.jpg

 

 Όλα τα παραπάνω αποδεικνύουν τη συνέπεια και το μεράκι των συντελεστών της Marvel, στα 60 και πλέον χρόνια κυκλοφορίας των υπερηρωικων κόμικς της. 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32429
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

19 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Ερώτηση για όποιον θέλει και έχει την όρεξη να απαντήσει. Μόλις σήμερα αγόρασα τον πρώτο μου τόμο από την συγκεκριμένη συλλογή. Θα ήθελα να μου προτείνετε ορισμένους must τίτλους που πιστεύετε ότι πρέπει να κοιτάξω. Για να διευκολύνω όποιον ασχοληθεί,δεν μου αρέσουν καθόλου τα σπλατερ στοιχεία στα κόμικ γενικώς, οπότε deadpool, marvel zombies, γέρος λογκαν, punisher και τα συναφή είναι εκτός. Επίσης είμαι μεγάλος φαν του ρετρό σχεδίου. Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά :)

 

Must have είναι τα εξής:

 

Spider-Man: Το τελευταίο κυνήγι του Κρέιβεν

Spider-man: Η γέννηση του Βένομ

Daredevil: Αναγέννηση

Iron Man: Δαίμονας στο μπουκάλι

Fantastic Four: Ο ερχομός του Γκαλάκτους

 

Το τελευταίο βέβαια έχει βγει κι απ'τη radnet. Αν το έχεις δεν χρειάζεται να το πάρεις και σ'αυτή την έκδοση.

 

Kαι το Marvel Origins: Δεκαετία του '60 αξίζει.

 

Όλα αυτά που σου πρότεινα είναι δεκαετίας '60-'80.

Πιστεύω θα σ'αρέσουν.

Από σύγχρονες ιστορίες δεν έχω να προτείνω κάποια, μιας και δεν μ'αρέσουν ιδιαίτερα.

 

:)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2155
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

20 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Ερώτηση για όποιον θέλει και έχει την όρεξη να απαντήσει. Μόλις σήμερα αγόρασα τον πρώτο μου τόμο από την συγκεκριμένη συλλογή. Θα ήθελα να μου προτείνετε ορισμένους must τίτλους που πιστεύετε ότι πρέπει να κοιτάξω. Για να διευκολύνω όποιον ασχοληθεί,δεν μου αρέσουν καθόλου τα σπλατερ στοιχεία στα κόμικ γενικώς, οπότε deadpool, marvel zombies, γέρος λογκαν, punisher και τα συναφή είναι εκτός. Επίσης είμαι μεγάλος φαν του ρετρό σχεδίου. Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Οπωσδήποτε τα δύο τεύχη του Κάπτεν Μάρβελ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

20 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Ερώτηση για όποιον θέλει και έχει την όρεξη να απαντήσει. Μόλις σήμερα αγόρασα τον πρώτο μου τόμο από την συγκεκριμένη συλλογή. Θα ήθελα να μου προτείνετε ορισμένους must τίτλους που πιστεύετε ότι πρέπει να κοιτάξω. Για να διευκολύνω όποιον ασχοληθεί,δεν μου αρέσουν καθόλου τα σπλατερ στοιχεία στα κόμικ γενικώς, οπότε deadpool, marvel zombies, γέρος λογκαν, punisher και τα συναφή είναι εκτός. Επίσης είμαι μεγάλος φαν του ρετρό σχεδίου. Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Θα συμφωνήσω με τις επιλογές του φίλου Laz33. Ως συμπλήρωμα θα σου πρότεινα, με επιφύλαξη ότι πιθανόν να μην είναι διαθέσιμα στην αγορά, τα παρακάτω :

Σύγχρονο σχέδιο 

01. Amazing Spider-Man Η Επιστροφή

03. New Avengers Απόδραση

27. Avengers: Διάλυση

48. The Amazing Spider-Man Αποκαλύψεις & Μέχρι Να Σβήσουν Τα Άστρα

Ρετρό σχέδιο 

30. Marvel Super Heroes Μυστικοί Πόλεμοι, Μέρος Πρώτο

36. Marvel Super Heroes Μυστικοί Πόλεμοι, Μέρος Δεύτερο

80. Η Ζωή και ο Θάνατος του Κάπτεν Μάρβελ, Μέρος Πρώτο

81. Η Ζωή και ο Θάνατος του Κάπτεν Μάρβελ, Μέρος Δεύτερο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5745
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Συμφωνώ και εγώ με τις επιλογές του Laz33, αλλά προσθέτω αλλα δύο που μου άρεσαν πολύ.

1)Marvels

2)Spiderman: Blue (''Απώλεια'')

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

7 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Που είσαι μωρή μορφάρα; Που χάθηκες να πούμε, περίμενα ότι θα τελειώσεις στρατό και θα σε έχουμε συχνότερα.

 

Άσε,ζωή γενικότερα.

Κολλησα κορονοιό,είμαι κομπλέ.

Εψαχνα μήνες για δουλειά και δεν ήμουν στα "high" μου για εδώ.Τελικά βρήκα,αν και με σύμβαση πιστεύω πως στο μέλλον μπορεί να γίνει κάτι πιο καλό.Δεν ξέρω,κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι αισιόδοξος και μου αρέσει πολύ/δεν έχω κανένα ουσιώδες παράπονο.

 

Η αλήθεια είναι πως ένα χρόνο τώρα δεν έπαιρνα τίποτα ιδιαίτερο από κόμικ εκτώς συλλογής,με εξαίρεση αυτά τα Χριστούγεννα.Όπου του έδωσα και κατάλαβε,από κόμικ,από άλλα πράγματα που ήθελα,δώρα για την οικογενειά μου συν πως τους έκανα το τραπέζι.Θέλω να πάρω και ενα καλό λάπτοπ κάποτε.Θα δω τι μπορώ να κάνω για αυτό.

 

Και μιας και είπα για τις γιορτές των Χριστούγεννων:

 

5 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Αγοράστηκε ο 89ος τόμος της συλλογής με τον Daredevil. Ξεφυλλίζοντας τον, στο τεύχος #158, έπεσα πάνω σε έναν όχι γνωστό villain με λευκά γάντια, τον Death-Stalker. Μετά από λίγο θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει ιστορία του, όταν είχα αγοράσει την έκδοση της Μικρός Ήρως Daredevil & Captain America : Διπλός Θάνατος, που κυκλοφόρησε στα περίπτερα πριν λίγους μήνες. 

image.thumb.png.08f807d92c14c97abc8aaf3445747287.png

Ελληνική έκδοση (Οκτώβριος 2022).

 

image.thumb.png.7c6990dedc5628c67fd72f4c4cac3886.png

Αμερικάνικη έκδοση (Νοέμβριος 2008).

Παρουσίαση του συγκεκριμένου κόμικ υπάρχει στο forum ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ _ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ_ΚΟΜΙΚΣ_>2020 από τον φίλο albert.

Τότε είχα γράψει :

"Όσον αναφορά το σενάριο, λόγω του μικρού μεγέθους της ιστορίας, δεν δίνεται η δυνατότητα στον σεναριογράφο για ικανοποιητική ανάπτυξη του villain (καταγωγή, δυνάμεις, λόγοι εκδίκησης). Επίσης δεν υπάρχει κάποια παραπομπή σε παλαιότερη ιστορία για να ανατρέξεις σε αυτή για επιπλέον πληροφορίες".

Τελικά βρέθηκαν οι πληροφορίες αυτές που χρειαζόμουν μετά από καιρό με την αγορά του πρόσφατου τόμου της συλλογής graphic novel της Μαρβελ. :dance:

Μάλιστα, παρόλο που η έκδοση της Μικρός Ήρως είναι της Panini από Ιταλούς συντελεστές, το σενάριο παραμένει πιστό στην ιστορία του τεύχους #158. 

Παραθέτω 3 καρέ για του λόγου το αληθές. 

IMG_20230128_191727.thumb.jpg.ac9c053506b462c77eaf1bf4b8afc044.jpg

Τόμος #89 Graphic Novels Marvel

 

IMG_20230128_160259.thumb.jpg.5d43bbb5d44beb9b8809c2873ac1d698.jpgIMG_20230128_191902.thumb.jpg.206953697ac25c27f8a31678bca06256.jpg

Daredevil & Captain America : Διπλός Θάνατος

 

Τέλος εάν έχουμε επέκταση της σειράς κλασικοί υπερήρωες θα διαβάσουμε την καταγωγή του Death-Stalker στο αμερικανικό τεύχος #41 του Daredevil (Τόμος #97 κλασικοί υπερήρωες). :pray:

 

IMG_20230128_160106.thumb.jpg.0bc9fb974f9b79a8a0aa37393dda4551.jpg

 

 Όλα τα παραπάνω αποδεικνύουν τη συνέπεια και το μεράκι των συντελεστών της Marvel, στα 60 και πλέον χρόνια κυκλοφορίας των υπερηρωικων κόμικς της. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Το συγκεκριμένο κόμικ "Διπλός Θάνατος" το πήρα την παραμονή της Πρωτοχρονιάς καθώς γυρνούσα από τη δουλειά στο σπίτι.Θυμάμαι πως η αδερφή μου έλεγε πως "έβαλε ένα δώρο στο δέντρο για τον εαυτόν της"..

 

..και εγώ παρόλο που είχα πάρει δώρα για όλους (και για μένα) πήγα και το πήρα να το βάλω κάτω από το δέντρο.

 

Το διάβασα και είναι αρκετά καλό αλλά ένιωθα λες και διάβασα το τέλος μιας μεγαλύτερης ιστορίας (του Death Stalker,που είναι).Χαίρομαι τουλάχιστον που σε τόμο της συλλογής  υπάρχει τευχάκι με το λόγο που ο Death Stalker κάνει ότι κάνει.Για να το διαβάσω,γιατί το να μου πει κάποιος πχ πως ο Γούλβεριν φόρεσε φούστα μπαλαρίνας και νίκησε τον Μαγκνέτο το τρίπλο άξελ στον αέρα,ε είναι τόσο εκτός χαρακτήρα που πρέπει να το δω live να το πιστέψω. (Και να βάλω στον Γούλβεριν ένα δέκα)

 

Τέλος και μετά από όλη αυτήν την έκθεση έχω να πως....η χαρά του να έχεις ένα κόμικ που ήθελες καιρό και βρήκες επιτέλους διαθέσιμο και αγόρασες καθαρά με δικούς σου κόπους είναι ένα συναίσθημα που δεν ένιωσα για τα καλά μέχρι πριν ένα μήνα!

 

Ααχ!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

On 28/1/2023 στο 2:03 ΠΜ, daredevil21 είπε:

Ερώτηση για όποιον θέλει και έχει την όρεξη να απαντήσει. Μόλις σήμερα αγόρασα τον πρώτο μου τόμο από την συγκεκριμένη συλλογή. Θα ήθελα να μου προτείνετε ορισμένους must τίτλους που πιστεύετε ότι πρέπει να κοιτάξω. Για να διευκολύνω όποιον ασχοληθεί,δεν μου αρέσουν καθόλου τα σπλατερ στοιχεία στα κόμικ γενικώς, οπότε deadpool, marvel zombies, γέρος λογκαν, punisher και τα συναφή είναι εκτός. Επίσης είμαι μεγάλος φαν του ρετρό σχεδίου. Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά :)

 

Αρχικά καλώς ήρθες στο κλαμπ με τους λάτρεις της συλλογής της Χασέτ. :lol: Τώρα όσον αφορά για τόμους που αξίζει να διαβάσεις από την συλλογή. Να μην είναι σπλάτερ και να έχουν ρετρό σχέδιο... Για να δούμε... :thinking: Λοιπόν οι δικές μου προτάσεις είναι οι παρακάτω.

 

1. Ντέρντεβιλ: Αναγέννηση (14ος τόμος της συλλογής). Τόμος υψίστης προτεραιότητας αν κρίνω από το username και το avatar σου.

2. Κάπτεν Μπρίτεν: Ένας Παράλογος Κόσμος (18ος τόμος της συλλογής). Αν και λίγο δύσκολος αναγνωστικά στην αρχή μέχρι να μπεις στο κλίμα της υπόθεσης σε αποζημιώνει μετά όμως στο ακέραιο.

3. Η Ζωή και ο Θάνατος του Κάπτεν Μάρβελ (80ός και 81ος τόμος της συλλογής). Αν δεν σκοπεύεις να διαβάσεις άλλον τόμο της συλλογής (βασικά απλά μην το κάνεις αυτό, αλλά λέμε τώρα), διάβασε τουλάχιστον αυτήν την δίτομη ιστορία.

4. Οίκος του Μ (41ος τόμος της συλλογής). Για την Γουάντα και μόνο για την Γουάντα. Εντάξει και βασικά για το υπέροχο σχέδιο του Κουαπέλ.

5. Ντέρντεβιλ: Φύλακας Δαίμονας (47ος τόμος της συλλογής). Για να έχεις διαβάσει όλους τους τόμους του Ντέρντεβιλ που έχουν κυκλοφορήσει στην συλλογή. Πέρα από την πλάκα όμως και αυτόν τον τόμο αξίζει να τον διαβάσει κανείς.

 

Στις δύο τελευταίες προτάσεις μου επίτηδες δεν ανέφερα "ρετρό τόμους" με την λογική του να διαβάσεις και κάτι διαφορετικό με πιο σύγχρονο σχέδιο να δεις αν σου αρέσει και αυτό. Κατά τ' άλλα με όλες τις προτάσεις των παιδιών παραπάνω συμφωνώ και εγώ. Ελπίζω να περάσεις καλά όποια ιστορία και αν αποφασίσεις να διαβάσεις. :up:

 

15 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

(Παρεμπιπτόντως,τι κάνετε πως είστε;

Ναι,έχω καιρό να σχολιάσω εδώ αλλά έβλεπα από τις σκιές για ένα διάστημα.Και όχι τη συλλογή τη συνεχίζω,βέβαια υπήρχε αναγκαστική αλλαγή περιπτερά στο διάστημα αυτό.)

 

Πριν από 1 ώρα, O Φρατζάτος είπε:

Άσε,ζωή γενικότερα.

Κολλησα κορονοιό,είμαι κομπλέ.

Εψαχνα μήνες για δουλειά και δεν ήμουν στα "high" μου για εδώ.Τελικά βρήκα,αν και με σύμβαση πιστεύω πως στο μέλλον μπορεί να γίνει κάτι πιο καλό.Δεν ξέρω,κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι αισιόδοξος και μου αρέσει πολύ/δεν έχω κανένα ουσιώδες παράπονο.

 

..........

 

Τέλος και μετά από όλη αυτήν την έκθεση έχω να πως....η χαρά του να έχεις ένα κόμικ που ήθελες καιρό και βρήκες επιτέλους διαθέσιμο και αγόρασες καθαρά με δικούς σου κόπους είναι ένα συναίσθημα που δεν ένιωσα για τα καλά μέχρι πριν ένα μήνα!

 

Ααχ!

 

@ O Φρατζάτος χαθήκαμε φίλε μου. :blob7: Ήσουν και εσύ στο Βασίλειο των Σκιών μαζί με τον Σκοτεινό Γιούγκι; :lol: Όλα κάλα, μια χαρά είμαστε εμείς, όπως τα ξέρεις. Ο @ constantinople λέει στον @ Laz33 να διαβάσει το Secret Wars και αυτός δεν το διαβάζει, ο @ constantinople λέει στον @ nikolas12 να γράψει κριτική για οποιονδήποτε τόμο του Θορ και αυτός δεν γράφει, ο @ Indian και ο @ nikolas12 μας καλομαθαίνουν με τις ωραίες κριτικές τους, και κάποιος άλλος άσχετος πάλι μας έχει σπάσει τα νεύρα για να ξανά διαβάσουμε τον τόμο του Κάπτεν Μπρίτεν του Μουρ μήπως και τον δούμε με άλλο μάτι, λες και δεν μας ήταν ήδη (υπερ)αρκετός την πρώτη φορά που τον διαβάσαμε. :lmao:

 

Πέρα από την πλάκα τώρα @ O Φρατζάτος , όσον αφορά την covid φάση που πέρασες, σιδερένιος. Έτσι όπως τα λες. Η θετική σκέψη πάντα μας βοηθάει. Και εγώ τους τελευταίους μήνες λόγω δουλειάς δεν είμαι όσο ενεργός θα ήθελα στο φόρουμ. Πάντως για το τελευταίο που αναφέρεις θα συμφωνήσω και εγώ. Όντως, η αίσθηση του να αγοράζεις κάτι καθαρά με τους δικούς σου κόπους είναι εντελώς διαφορετική. Αν θελήσεις κάποια στιγμή πες μας πως σου φαίνονται οι πρόσφατοι τόμοι τις συλλογής, ή γενικά αν έχεις ξεχωρίσει κάποιον από αυτούς που διάβασες. :up:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

11 ώρες πριν, kaneda είπε:

 

 

Αρχικά καλώς ήρθες στο κλαμπ με τους λάτρεις της συλλογής της Χασέτ. :lol: Τώρα όσον αφορά για τόμους που αξίζει να διαβάσεις από την συλλογή. Να μην είναι σπλάτερ και να έχουν ρετρό σχέδιο... Για να δούμε... :thinking: Λοιπόν οι δικές μου προτάσεις είναι οι παρακάτω.

 

1. Ντέρντεβιλ: Αναγέννηση (14ος τόμος της συλλογής). Τόμος υψίστης προτεραιότητας αν κρίνω από το username και το avatar σου.

2. Κάπτεν Μπρίτεν: Ένας Παράλογος Κόσμος (18ος τόμος της συλλογής). Αν και λίγο δύσκολος αναγνωστικά στην αρχή μέχρι να μπεις στο κλίμα της υπόθεσης σε αποζημιώνει μετά όμως στο ακέραιο.

3. Η Ζωή και ο Θάνατος του Κάπτεν Μάρβελ (80ός και 81ος τόμος της συλλογής). Αν δεν σκοπεύεις να διαβάσεις άλλον τόμο της συλλογής (βασικά απλά μην το κάνεις αυτό, αλλά λέμε τώρα), διάβασε τουλάχιστον αυτήν την δίτομη ιστορία.

4. Οίκος του Μ (41ος τόμος της συλλογής). Για την Γουάντα και μόνο για την Γουάντα. Εντάξει και βασικά για το υπέροχο σχέδιο του Κουαπέλ.

5. Ντέρντεβιλ: Φύλακας Δαίμονας (47ος τόμος της συλλογής). Για να έχεις διαβάσει όλους τους τόμους του Ντέρντεβιλ που έχουν κυκλοφορήσει στην συλλογή. Πέρα από την πλάκα όμως και αυτόν τον τόμο αξίζει να τον διαβάσει κανείς.

 

Στις δύο τελευταίες προτάσεις μου επίτηδες δεν ανέφερα "ρετρό τόμους" με την λογική του να διαβάσεις και κάτι διαφορετικό με πιο σύγχρονο σχέδιο να δεις αν σου αρέσει και αυτό. Κατά τ' άλλα με όλες τις προτάσεις των παιδιών παραπάνω συμφωνώ και εγώ. Ελπίζω να περάσεις καλά όποια ιστορία και αν αποφασίσεις να διαβάσεις. :up:

 

 

 

@ O Φρατζάτος χαθήκαμε φίλε μου. :blob7: Ήσουν και εσύ στο Βασίλειο των Σκιών μαζί με τον Σκοτεινό Γιούγκι; :lol: Όλα κάλα, μια χαρά είμαστε εμείς, όπως τα ξέρεις. Ο @ constantinople λέει στον @ Laz33 να διαβάσει το Secret Wars και αυτός δεν το διαβάζει, ο @ constantinople λέει στον @ nikolas12 να γράψει κριτική για οποιονδήποτε τόμο του Θορ και αυτός δεν γράφει, ο @ Indian και ο @ nikolas12 μας καλομαθαίνουν με τις ωραίες κριτικές τους, και κάποιος άλλος άσχετος πάλι μας έχει σπάσει τα νεύρα για να ξανά διαβάσουμε τον τόμο του Κάπτεν Μπρίτεν του Μουρ μήπως και τον δούμε με άλλο μάτι, λες και δεν μας ήταν ήδη (υπερ)αρκετός την πρώτη φορά που τον διαβάσαμε. :lmao:

 

Πέρα από την πλάκα τώρα @ O Φρατζάτος , όσον αφορά την covid φάση που πέρασες, σιδερένιος. Έτσι όπως τα λες. Η θετική σκέψη πάντα μας βοηθάει. Και εγώ τους τελευταίους μήνες λόγω δουλειάς δεν είμαι όσο ενεργός θα ήθελα στο φόρουμ. Πάντως για το τελευταίο που αναφέρεις θα συμφωνήσω και εγώ. Όντως, η αίσθηση του να αγοράζεις κάτι καθαρά με τους δικούς σου κόπους είναι εντελώς διαφορετική. Αν θελήσεις κάποια στιγμή πες μας πως σου φαίνονται οι πρόσφατοι τόμοι τις συλλογής, ή γενικά αν έχεις ξεχωρίσει κάποιον από αυτούς που διάβασες. :up:

 

Ομολογώ πως δεν έχω διαβάσει κάποιον πρόσφατο τόμο γιατί είναι έξω (όχι μέσα σε κουτί) και εκμεταλλεύομαι την ζελατίνα τους.Είναι κοντά σε παράθυρο και βρέχει τον τελευταίο καιρό και έχει υγρασία,βλεποντας ένα ημερολόγιο του Αρκά που έχω εκεί που είναι λες και χορεύει σε rave party,λέω "άστο καλύτερα για τώρα"  :lol:       

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55420
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ελπίζω όταν τα ανοίξεις να μην ανακαλύψεις κανένα κακέκτυπο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  124
  • Reputation:   864
  • Achievement Points:  125
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 1/28/2023 at 2:03 AM, daredevil21 said:

Επίσης είμαι μεγάλος φαν του ρετρό σχεδίου

Με τη σειρά μου σου προτείνω εναν, με αγάπη για να με θυμάσαι.

#16. Doctor Strange Άγνωστοι τόποι, άγνωστοι καιροί. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Ελπίζω όταν τα ανοίξεις να μην ανακαλύψεις κανένα κακέκτυπο!

 

Και εγώ,αλλά έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά και θα κρατήσω χρήματα στην άκρη για δεύτερη αγορά τόμων αν χρειαστεί (και τα αρχικά τα δίνω στον ξαδερφο μου τσάμπα).Η συλλογή έχει αυξηθεί τόσο που δεν έχω χώρο για καμιά 20σαριά τεύχη (πήρα κουτιά για τα υπόλοιπα,βέβαια αν κάποιο είναι σε ζελατίνα και στο κουτί δεν έχω δικαιολογία να μην το ανοίξω,εκτώς από το χρόνο μερικές φορές φυσικά..).

 

Και αυτό μου θύμησε έναν ακόμα λόγο που δεν έμπαινα στο φόρουμ για ένα διάστημα: ο φόβος κάποιου τεύχους να είναι κακέκτυπης παρτίδας που έχω σε ζελατίνα και δεν μπορώ να ανοίξω για λόγους υγρασίας.Δεν ήμουν σε καλή κατάσταση ψυχολογικά και αυτό δεν θα βοηθούσε.Βέβαια το είχα σαν σκέψη στην άκρη του μυαλού μου αν χρειαζόταν.(Που ελπίζω να μην..)    

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Θέλω να  ευχαριστήσω όλα τα παιδιά έναν έναν ξεχωριστά που μου απάντησαν με τις προτάσεις τους για τόμους. Έχω αποθηκεύσει στο κινητό  τα προτεινόμενα graphic novel και με την πρώτη ευκαιρία που τα πράγματα θα είναι πιο ευνοϊκά, θα αρχίσω σιγά σιγά να τα παίρνω. Θα απαντήσω σε όλους, απλά επειδή δεν ξέρω να το κάνω σε ένα μήνυμα, αν μπορεί κάποιος από την διαχείριση να τα βάλει όλα μαζί μετά. Ευχαριστώ πολύ! 

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

19 ώρες πριν, Laz33 είπε:

 

Must have είναι τα εξής:

 

Spider-Man: Το τελευταίο κυνήγι του Κρέιβεν

Spider-man: Η γέννηση του Βένομ

Daredevil: Αναγέννηση

Iron Man: Δαίμονας στο μπουκάλι

Fantastic Four: Ο ερχομός του Γκαλάκτους

 

Το τελευταίο βέβαια έχει βγει κι απ'τη radnet. Αν το έχεις δεν χρειάζεται να το πάρεις και σ'αυτή την έκδοση.

 

Kαι το Marvel Origins: Δεκαετία του '60 αξίζει.

 

Όλα αυτά που σου πρότεινα είναι δεκαετίας '60-'80.

Πιστεύω θα σ'αρέσουν.

Από σύγχρονες ιστορίες δεν έχω να προτείνω κάποια, μιας και δεν μ'αρέσουν ιδιαίτερα.

 

:)

 

Τα 4 πρώτα σημειώθηκαν. Από radnet τα αγοράζω όλα, οπότε τον ερχομό του γκαλακτους και τα origins λέω να τα αφήσω. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

19 ώρες πριν, Ilias είπε:

Οπωσδήποτε τα δύο τεύχη του Κάπτεν Μάρβελ. 

Έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές για αυτούς τους 2 τόμους, οπότε είναι σίγουρη αγορά! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 ώρες πριν, constantinople είπε:

Ελπίζω όταν τα ανοίξεις να μην ανακαλύψεις κανένα κακέκτυπο!

Να μην ανησυχει ο φίλος μας. Υπάρχει πάντα ο @ Manitou ο μεγαλοσυλλεκτης κακεκτυπων για ανταλλαγές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

On 29/1/2023 στο 2:47 ΠΜ, kaneda είπε:

 

 

Αρχικά καλώς ήρθες στο κλαμπ με τους λάτρεις της συλλογής της Χασέτ. :lol: Τώρα όσον αφορά για τόμους που αξίζει να διαβάσεις από την συλλογή. Να μην είναι σπλάτερ και να έχουν ρετρό σχέδιο... Για να δούμε... :thinking: Λοιπόν οι δικές μου προτάσεις είναι οι παρακάτω.

 

1. Ντέρντεβιλ: Αναγέννηση (14ος τόμος της συλλογής). Τόμος υψίστης προτεραιότητας αν κρίνω από το username και το avatar σου.

2. Κάπτεν Μπρίτεν: Ένας Παράλογος Κόσμος (18ος τόμος της συλλογής). Αν και λίγο δύσκολος αναγνωστικά στην αρχή μέχρι να μπεις στο κλίμα της υπόθεσης σε αποζημιώνει μετά όμως στο ακέραιο.

3. Η Ζωή και ο Θάνατος του Κάπτεν Μάρβελ (80ός και 81ος τόμος της συλλογής). Αν δεν σκοπεύεις να διαβάσεις άλλον τόμο της συλλογής (βασικά απλά μην το κάνεις αυτό, αλλά λέμε τώρα), διάβασε τουλάχιστον αυτήν την δίτομη ιστορία.

4. Οίκος του Μ (41ος τόμος της συλλογής). Για την Γουάντα και μόνο για την Γουάντα. Εντάξει και βασικά για το υπέροχο σχέδιο του Κουαπέλ.

5. Ντέρντεβιλ: Φύλακας Δαίμονας (47ος τόμος της συλλογής). Για να έχεις διαβάσει όλους τους τόμους του Ντέρντεβιλ που έχουν κυκλοφορήσει στην συλλογή. Πέρα από την πλάκα όμως και αυτόν τον τόμο αξίζει να τον διαβάσει κανείς.

 

Στις δύο τελευταίες προτάσεις μου επίτηδες δεν ανέφερα "ρετρό τόμους" με την λογική του να διαβάσεις και κάτι διαφορετικό με πιο σύγχρονο σχέδιο να δεις αν σου αρέσει και αυτό. Κατά τ' άλλα με όλες τις προτάσεις των παιδιών παραπάνω συμφωνώ και εγώ. Ελπίζω να περάσεις καλά όποια ιστορία και αν αποφασίσεις να διαβάσεις. :up:

 

 

 

@ O Φρατζάτος χαθήκαμε φίλε μου. :blob7: Ήσουν και εσύ στο Βασίλειο των Σκιών μαζί με τον Σκοτεινό Γιούγκι; :lol: Όλα κάλα, μια χαρά είμαστε εμείς, όπως τα ξέρεις. Ο @ constantinople λέει στον @ Laz33 να διαβάσει το Secret Wars και αυτός δεν το διαβάζει, ο @ constantinople λέει στον @ nikolas12 να γράψει κριτική για οποιονδήποτε τόμο του Θορ και αυτός δεν γράφει, ο @ Indian και ο @ nikolas12 μας καλομαθαίνουν με τις ωραίες κριτικές τους, και κάποιος άλλος άσχετος πάλι μας έχει σπάσει τα νεύρα για να ξανά διαβάσουμε τον τόμο του Κάπτεν Μπρίτεν του Μουρ μήπως και τον δούμε με άλλο μάτι, λες και δεν μας ήταν ήδη (υπερ)αρκετός την πρώτη φορά που τον διαβάσαμε. :lmao:

 

Πέρα από την πλάκα τώρα @ O Φρατζάτος , όσον αφορά την covid φάση που πέρασες, σιδερένιος. Έτσι όπως τα λες. Η θετική σκέψη πάντα μας βοηθάει. Και εγώ τους τελευταίους μήνες λόγω δουλειάς δεν είμαι όσο ενεργός θα ήθελα στο φόρουμ. Πάντως για το τελευταίο που αναφέρεις θα συμφωνήσω και εγώ. Όντως, η αίσθηση του να αγοράζεις κάτι καθαρά με τους δικούς σου κόπους είναι εντελώς διαφορετική. Αν θελήσεις κάποια στιγμή πες μας πως σου φαίνονται οι πρόσφατοι τόμοι τις συλλογής, ή γενικά αν έχεις ξεχωρίσει κάποιον από αυτούς που διάβασες. :up:

Χαίρομαι πολύ που καταλαβαίνεις περίπου τον τρόπο σκέψης μου. Από daredevil  θα προσπαθήσω να βρω ότι κυκλοφορεί από την συλλογή γιατί είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας μαζί με σπαιντερμαν από μαρβελ. Τα σημείωσα και τα υπόλοιπα και ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί να γίνεις η αιτία να αλλάξω γνώμη για το σύγχρονο σχέδιο! 

 

 

On 28/1/2023 στο 10:39 ΜΜ, karolos79 είπε:

Θα συμφωνήσω με τις επιλογές του φίλου Laz33. Ως συμπλήρωμα θα σου πρότεινα, με επιφύλαξη ότι πιθανόν να μην είναι διαθέσιμα στην αγορά, τα παρακάτω :

Σύγχρονο σχέδιο 

01. Amazing Spider-Man Η Επιστροφή

03. New Avengers Απόδραση

27. Avengers: Διάλυση

48. The Amazing Spider-Man Αποκαλύψεις & Μέχρι Να Σβήσουν Τα Άστρα

Ρετρό σχέδιο 

30. Marvel Super Heroes Μυστικοί Πόλεμοι, Μέρος Πρώτο

36. Marvel Super Heroes Μυστικοί Πόλεμοι, Μέρος Δεύτερο

80. Η Ζωή και ο Θάνατος του Κάπτεν Μάρβελ, Μέρος Πρώτο

81. Η Ζωή και ο Θάνατος του Κάπτεν Μάρβελ, Μέρος Δεύτερο

Σημειώθηκαν όλοι. Θα δώσω προτεραιότητα στα ρετρό για να είμαι ειλικρινής, και ύστερα θα κοιτάξω να πάρω και τα πιο σύγχρονα!

 

 

On 29/1/2023 στο 12:31 ΠΜ, Guts είπε:

Συμφωνώ και εγώ με τις επιλογές του Laz33, αλλά προσθέτω αλλα δύο που μου άρεσαν πολύ.

1)Marvels

2)Spiderman: Blue (''Απώλεια'')

 

:beer:

Σημειώθηκαν στην λίστα μελλοντικών αγορών!

 

 

22 ώρες πριν, Yorugosu είπε:

Με τη σειρά μου σου προτείνω εναν, με αγάπη για να με θυμάσαι.

#16. Doctor Strange Άγνωστοι τόποι, άγνωστοι καιροί. 

Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη ! Ρετρό σχέδιο βλέπω, θα τιμηθεί σίγουρα! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5745
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Στο site του Gb publishing εμφανίστηκε διαθέσιμος ο τόμος 10 ''Η γέννηση του Βένομ''.

Όποιος δεν έχει τον συγκεκριμένο τόμο, αξίζει σίγουρα για αγορά. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38591
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  2
  • Reputation:   18
  • Achievement Points:  2
  • Days Won:  0
  • With Us For:  778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να ρωτήσω κατι; Τι γίνεται με ολλους αυτους τους παλιους τομους που δεν ειναι πια στο σαιτ της publishing services; Βλέπω διάφορους τυχαίους να λείπουν κι αλλους μετα να ξαναερχονται, συμαινει πως τελειωνουν και ξαναφερνουν ή πως απλα δεν θα υπαρχουν πια ; Γενικά πάντα ψάχνω συγκεκριμενα τον τομο Spider-man : Αποκαλύψεις μέχρι να σβήσουν τα άστρα και δεν τον έχει ποτέ για παραγγελία :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πριν από 1 ώρα, Cykes είπε:

Να ρωτήσω κατι; Τι γίνεται με ολλους αυτους τους παλιους τομους που δεν ειναι πια στο σαιτ της publishing services; Βλέπω διάφορους τυχαίους να λείπουν κι αλλους μετα να ξαναερχονται, συμαινει πως τελειωνουν και ξαναφερνουν ή πως απλα δεν θα υπαρχουν πια ; Γενικά πάντα ψάχνω συγκεκριμενα τον τομο Spider-man : Αποκαλύψεις μέχρι να σβήσουν τα άστρα και δεν τον έχει ποτέ για παραγγελία :crying:

Υπάρχει περίπτωση να συμβιβάζεσαι και με μεταχειρισμένο; Μήπως έχει κάποιος από εδώ στο Greek comics να σου το πουλήσει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αν και είναι νωρίς για να μιλήσουμε για επέκταση της σειράς, προσωπικά θα ήθελα να φτάσουμε τουλάχιστον έως τους 150 τόμους και να εκδοθούν στη χώρα μας οι παρακάτω τόμοι :

Hulk: Heart of the Atom

The Defenders: Day of the Defenders

The Avengers: Kree-Skrull War

Avengers: Defenders War

Captain America and The Falcon: Madbomb

Avengers: Galactic Storm Part 1, 2 & 3

Daredevil: Chinatown

The Avengers: The Kang Dynasty Part 1 & 2

Peter Parker: The Spectacular Spider-Man: Into The Twilight

West Coast Avengers: Vision Quest

X-Men: Mutant Massacre Part 1 & 2

Maximum Carnage Part 1 & 2

Avengers West Coast: Darker than Scarlet

Marvel What If?

Marvel Origins: The 70s

Spider-Man: Marvel Team-Up

The Avengers: The Korvac Saga

Deadpool: Wade Wilson's War

Marvel Masters: Frank Miller

Marvel Masters: Jim Lee

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55420
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Και το Χ-ΜΕΝ: Days of Future Past

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

22 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Αν και είναι νωρίς για να μιλήσουμε για επέκταση της σειράς, προσωπικά θα ήθελα να φτάσουμε τουλάχιστον έως τους 150 τόμους και να εκδοθούν στη χώρα μας οι παρακάτω τόμοι :

Hulk: Heart of the Atom

The Defenders: Day of the Defenders

The Avengers: Kree-Skrull War

Avengers: Defenders War

Captain America and The Falcon: Madbomb

Avengers: Galactic Storm Part 1, 2 & 3

Daredevil: Chinatown

The Avengers: The Kang Dynasty Part 1 & 2

Peter Parker: The Spectacular Spider-Man: Into The Twilight

West Coast Avengers: Vision Quest

X-Men: Mutant Massacre Part 1 & 2

Maximum Carnage Part 1 & 2

Avengers West Coast: Darker than Scarlet

Marvel What If?

Marvel Origins: The 70s

Spider-Man: Marvel Team-Up

The Avengers: The Korvac Saga

Deadpool: Wade Wilson's War

Marvel Masters: Frank Miller

Marvel Masters: Jim Lee

 

 

Τον Howard the duck ξέχασες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55420
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Δεν τον ξέχασε, απλά δεν τον έχει σε μεγάλη υπόληψη! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Και το Χ-ΜΕΝ: Days of Future Past

Συμφωνώ, γιατί η έκδοση του είναι απωθημένο όλων μας από την εποχή της Μαμούθ, αλλά μάλλον δεν θα γίνει πραγματικότητα, διότι δεν περιλαμβάνεται στη λίστα της Hachette στο Ηνωμένο Βασίλειο. 

 

 

3 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Υπάρχει περίπτωση να συμβιβάζεσαι και με μεταχειρισμένο; Μήπως έχει κάποιος από εδώ στο Greek comics να σου το πουλήσει...

Δεν συμβιβαζομαστε. Το θέλουμε ολοκαίνουριο στη ζελατίνα του. :out:

Αμάν πια με τα μεταχειρισμένα. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

3 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Συμφωνώ, γιατί η έκδοση του είναι απωθημένο όλων μας από την εποχή της Μαμούθ, αλλά μάλλον δεν θα γίνει πραγματικότητα, διότι δεν περιλαμβάνεται στη λίστα της Hachette στο Ηνωμένο Βασίλειο.  

 

Ουτε τα δύο Marvel Knights Spider-Man και το Captain America Εκτός Χρόνου,άρα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.     

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.