Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Όσοι έχουν πρόβλημα και μπορούν (και θέλουν) να ενημερώσουν την Άργος για τυχόν αλλαγή μήπως μεσολαβήσουν στην Hatchette για το συμβάν.Ώστε όταν χρειαστεί να ξανακάνει (η Hatchette) στοκ για την ιστοσελίδα να είναι (ελπίζω) τα σωστά και τα διορθωμένα.     

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ή έχω πάρει έναν από τους λίγους μη ελαττωματικούς τόμους ή δεν έχω βρει τις ανάλογες σελίδες. Όπως είπαν όλοι και πιο πάνω στείλτε ένα e-mail στη GB-Publishing και μια αποδεικτική φωτογραφία και θα σας το αντικαταστήσουν δωρεάν παραδίδοντας πίσω το κακέκτυπο. Τα έχω γράψει και εδώ:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36781
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  20
  • Reputation:   127
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μάλλον τράβηξα λαχείο, ξεψαχνιζοντας τον τόμο μου δε βρήκα λάθη! 

 

Ελπίζω όσοι είχατε, να βρείτε άκρη και γρήγορα! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το πρόβλημα με την σελίδα χωρίς μπαλονάκια πρέπει να είναι σε αρκετούς τόμους, γιατί έχω και εγώ το ίδιο θέμα.

image.thumb.jpeg.23c3c5dd43292ac57471e0b678dd66b1.jpeg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Έστειλα μειλ στις διευθύνσεις των Hachette και GB-Publishing αμέσως μετά τη ανακάλυψη των λαθών.

@nikolas12 δεν μπορώ να διαβάσω το σχόλιο σου γιατί μόλις το πατάω μου εμφανίζει τη τελευταία σελίδα του γκρουπ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Υπάρχει κάποιος που ο τόμος του έχει μπαλονάκια σε αυτή τη σελίδα; Είναι σημαντικό να ανακαλύψουμε αν το λάθος έγινε στην εκτύπωση ή ήταν έτσι πριν το στείλουν στο τυπογραφείο γιατί στην δεύτερη περίπτωση δεν νομίζω να μπορεί να κάνει πολλά η Hatchette. Εγώ με ένα γρήγορο ξεφύλλισμα δεν βρήκα άλλα λάθη εκτός από αυτό. Το χειρότερο για εμένα όμως είναι ότι δεν έχω διαβάσει κανέναν τόμο της δεύτερης εξηντάδας εκτός από τον Μαύρο Πάνθηρα και φοβάμαι μην βρω παρόμοια λάθη στους προηγούμενους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Πάντως στο περίπτερο μου έκανε εντύπωση ότι βρήκα μόνο 1 τομο από εκεί που έβρισκα 3-4-5 τουλάχιστον. Ίσως γι αυτό. Παίζει να είχαν πάρα πολλά ελαττωματικά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

  

10 hours ago, PowerRangers8 said:

 

Μόλις διάβασα το σχόλιο σου αμέσως έτρεξα στο τόμο να ρίξω μια ματιά και έπαθα ακριβώς το σοκ. Δε φτάνει που βρήκα κομμένα σύννεφα στις μερικές σελιδες και τώρα τα εξαφανισμένα? Κάτι μου λέει πως αυτός ο τόμος έχει πολλά ελαττωματικά. Δεν πιστεύω να είναι η νέα Radnet από τώρα???

 

Οι τόμοι της Radnet είναι εκκλησίες μπροστά στα προβλήματα αυτού του τόμου! :(

 

Το πρόβλημα με τις κομμένες σελίδες είναι στην εκτύπωση και θα το έχουν μόνο ορισμένοι τόμοι.

 

4 hours ago, hudson said:

Το πρόβλημα με την σελίδα χωρίς μπαλονάκια πρέπει να είναι σε αρκετούς τόμους, γιατί έχω και εγώ το ίδιο θέμα.

image.thumb.jpeg.23c3c5dd43292ac57471e0b678dd66b1.jpeg 9WlnzjFVZKVuYle7aBsLjODpSASSsVGLKy-f4teO

 

 

Το πρόβλημα με τα εξαφανισμένα μπαλονάκια είνα πρόβλημα επιμέλειας και πρέπει να είναι έτσι σε όλους τους τόμους :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13515
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Νταξει και εσεις ολο γκρινια ειστε... Τι τα θελετε τα μπαλονακια ; Δυο ατομα που πεφτουν πεφτουν πεφτουν. Eδω βρισκονται μπροστα στον επικειμενο χαμο τους, πρεπει κατι να λενε κιολας ;  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

11 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Κι εμένα συμβαίνει το ίδιο με τη σελίδα του τεύχους #11 :shit2:

Κι εμένα το ίδιο....:sad1: Τελικά αυτός ο τόμος θα τους πάει άκλαυτος... Καθόλου κέρδος... Μακάρι αυτό το γεγονός να μην είναι αρκετό για μην υπάρχει άλλη επέκταση...:pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Και σε εμένα το ίδιο λείπουν τα μπαλονάκια, λογικά αυτό συμβαίνει σε όλους τους τόμους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για την ιστορία +1 και από εμένα. Στη συγκεκριμένη σελίδα λείπουν τα μπαλονάκια!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πήγα και εγώ στο ψιλικατζίδικο και αντάλλαξα τον τόμο με το μοναδικό αντίτυπο που υπήρχε. Τελικά και σε αυτόν ενώ μέσα είναι όλα καλά, στην συγκεκριμένη σελίδα δεν υπάρχουν τα μπαλονάκια (ξανά ποστάρω την επίμαχη σελίδα παρακάτω). :(

 

20220326_142542.thumb.jpg.adb476040fe25b42bf2ca0c7b75919cb.jpg

 

Από τα σχόλια που διαβάζω από ότι φαίνεται ένα μεγάλο ποσοστό έπεσε "στην περίπτωση". Μπορεί ένας εκ των @ nikolas12 ή @ Dipanoula αν είναι εύκολο να ανεβάσουν την σελίδα με τα μεταφρασμένα καρέ (τυχεράκηδες); :D Φαντάζομαι ότι την Δευτέρα το πρωί το inbox της Άργος θα "πέσει" από τα απανωτά μηνύματα που θα της στείλουμε. :lol: Πέρα από την πλάκα, αφού το πρόβλημα δεν είναι σε όλους μας και από την στιγμή που υπάρχουν παιδιά που λένε ότι στον δικό τους τόμο τα μπαλονάκια υπάρχουν κανονικά, θα κάνω μία απόπειρα να επικοινωνήσω με την Άργος να δω τι μπορεί να γίνει.

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

4 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Πάντως στο περίπτερο μου έκανε εντύπωση ότι βρήκα μόνο 1 τομο από εκεί που έβρισκα 3-4-5 τουλάχιστον. Ίσως γι αυτό. Παίζει να είχαν πάρα πολλά ελαττωματικά. 

 

Κι ισχύει για μένα. Συνήθως υπήρχαν 4-5 αλλά τώρα μόνο το 1. Όπως ακριβώς τα είπες. Έπρεπε να είχαν το δεύτερο για να το ανταλλάξω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Έλαβα μια απάντηση απο το GB-PublishingServices.gr.

διορθωση.JPG

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, kaneda said:

Από τα σχόλια που διαβάζω από ότι φαίνεται ένα μεγάλο ποσοστό έπεσε "στην περίπτωση". Μπορεί ένας εκ των @ nikolas12 ή @ Dipanoula αν είναι εύκολο να ανεβάσουν την σελίδα με τα μεταφρασμένα καρέ (τυχεράκηδες); :D Φαντάζομαι ότι την Δευτέρα το πρωί το inbox της Άργος θα "πέσει" από τα απανωτά μηνύματα που θα της στείλουμε. :lol: Πέρα από την πλάκα, αφού το πρόβλημα δεν είναι σε όλους μας και από την στιγμή που υπάρχουν παιδιά που λένε ότι στον δικό τους τόμο τα μπαλονάκια υπάρχουν κανονικά, θα κάνω μία απόπειρα να επικοινωνήσω με την Άργος να δω τι μπορεί να γίνει.

 

Να το ξαναπώ; Το πρόβλημα υπάρχει ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΟΥΣ. Όποιος γράφει ότι δεν το έχει είναι γιατί δεν έχει ανοίξει τη συγκεκριμένη σελίδα. Είναι η σελ.35 μετρώντας από το εσωτερικό του τόμου (για τους... τεμπέληδες).

 

3 hours ago, olyssesmoore said:

Κι εμένα το ίδιο....:sad1: Τελικά αυτός ο τόμος θα τους πάει άκλαυτος... Καθόλου κέρδος... Μακάρι αυτό το γεγονός να μην είναι αρκετό για μην υπάρχει άλλη επέκταση...:pray:

 

Ο τόμος δεν θα πάει καθόλου άκλαυτος. Έχει μια εξαιρετική ιστορία με βρυκόλακες, την τελευταία που ο Δράκουλας έχει την κλασσική του μορφή στις ιστορίες της Μάρβελ (αν δεν απατώμαι) και η απουσία του κειμένου από μία σελίδα του δεν είναι αρκετή για να δικαιολογήσει τη μη αγορά του.

 

Εξάλλου... δεν λένε και τίποτα το σοβαρό στα μπαλονάκια που λείπουν. Μπλα-μπλα της στιγμής. Δεν είναι π.χ. ότι δεν θα καταλάβουμε την πλοκή αν δεν τα διαβάσουμε. Απλώς αντί να φλυαρούν την ώρα που πέφτουν, μένουν σιωπηλοί. Είναι και πιο ρεαλιστικό! :) Δηλαδή δεν τρέχει και τίποτα που λείπει αυτό το κείμενο...

 

Απλά προσέξτε ο τόμος σας να μην έχει το άλλο πρόβλημα με τις κομμένες σελίδες. Ανοίξτε τον κατευθείαν στο μαγαζί που θα τον αγοράσετε για να βεβαιωθείτε ότι είναι ok.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 ώρες πριν, PowerRangers8 είπε:

Έλαβα μια απάντηση απο το GB-PublishingServices.gr.

διορθωση.JPG

 

Στο email της Άργος έστειλες, ή στο email της GB; Από την απάντηση που έλαβες συμπεραίνω στο δεύτερο. Επειδή η δική σου περίπτωση είναι αρκετά σοβαρή, δοκίμασε να στείλεις στο email της Άργος (hachette@argoscom.gr). :) Τώρα για εμάς τους υπόλοιπους αν ισχύει αυτό που λέει ο @ constantinople ότι σε όλους τους σωστούς τόμους η συγκεκριμένη σελίδα είναι έτσι, τότε μάλλον δεν θα μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Όντως στο συγκεκριμένο πρόβλημα δεν χάθηκε και ο κόσμος αν αυτό δεν επιλυθεί, παρόλα αυτά όμως εγώ έστειλα ένα email στην Άργος (μιας και δεν έχω να χάσω κάτι) για να δω τι θα μου απαντήσουν. Για να ελαφρύνω τώρα λίγο την ατμόσφαιρα, σε περίπτωση που όλοι οι τόμοι είναι σαν αυτόν που συζητάμε (και κατά συνέπεια δεν μπορούμε να τον αλλάξουμε), οι πιο έμπειροι ξέρετε κανένα κόλπο να γράψουμε εμείς (οι πιο απαιτητικοί) τα μπαλονάκια (με μαρκαδόρο ή στυλό); :lol: Υπάρχει περίπτωση το μελάνι να λερώσει τα καρέ, ή στο μέλλον αυτό να ξεθωριάσει; Να αγοράσουμε εκείνα τα αυτοκόλλητα χαρτάκια (σε κυκλικό σχήμα) που πουλάνε στα βιβλιοπωλεία, να γράψουμε σε αυτά τα λόγια και μετά να τα κολλήσουμε στην σελίδα; Χειροτεχνία που έχει να πέσει! :lmao:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

8 λεπτά πριν, kaneda είπε:

 

Στο email της Άργος έστειλες, ή στο email της GB; Από την απάντηση που έλαβες συμπεραίνω στο δεύτερο. Επειδή η δική σου περίπτωση είναι αρκετά σοβαρή, δοκίμασε να στείλεις στο email της Άργος (hachette@argoscom.gr). :) Τώρα για εμάς τους υπόλοιπους αν ισχύει αυτό που λέει ο @ constantinople ότι σε όλους τους σωστούς τόμους η συγκεκριμένη σελίδα είναι έτσι, τότε μάλλον δεν θα μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Όντως στο συγκεκριμένο πρόβλημα δεν χάθηκε και ο κόσμος αν αυτό δεν επιλυθεί, παρόλα αυτά όμως εγώ έστειλα ένα email στην Άργος (μιας και δεν έχω να χάσω κάτι) για να δω τι θα μου απαντήσουν. Για να ελαφρύνω τώρα λίγο την ατμόσφαιρα, σε περίπτωση που όλοι οι τόμοι είναι σαν αυτόν που συζητάμε (και κατά συνέπεια δεν μπορούμε να τον αλλάξουμε), οι πιο έμπειροι ξέρετε κανένα κόλπο να γράψουμε εμείς (οι πιο απαιτητικοί) τα μπαλονάκια (με μαρκαδόρο ή στυλό); :lol: Υπάρχει περίπτωση το μελάνι να λερώσει τα καρέ, ή στο μέλλον αυτό να ξεθωριάσει; Να αγοράσουμε εκείνα τα αυτοκόλλητα χαρτάκια (σε κυκλικό σχήμα) που πουλάνε στα βιβλιοπωλεία, να γράψουμε σε αυτά τα λόγια και μετά να τα κολλήσουμε στην σελίδα; Χειροτεχνία που έχει να πέσει! :lmao:

 

Διάβασες το μυαλουδακι μου για τη χειροτεχνία επειδή είμαι εικαστικός χαχα.Θα ήμουν έτοιμος να πάω βιβλιοπωλείο και να τα κάνω αυτά που σκεφτόμαστε σε περίπτωση που η σελίδα με τα εξαφανισμένα σύννεφα δεν πρόκειται να λυθεί. Έχω τις λίγες κομμένες σελιδες που με πιάνει κόμπο στο στομάχι άσε που έχω ψυχαναγκασμό με τη τελειότητα των κόμικς.

Και το έστειλα στο μειλ της Αργός. Υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω για τις διαδικασίες ανταλλαγής τόμων σε μακρινή απόσταση?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, PowerRangers8 είπε:

Διάβασες το μυαλουδακι μου για τη χειροτεχνία επειδή είμαι εικαστικός χαχα.Θα ήμουν έτοιμος να πάω βιβλιοπωλείο και να τα κάνω αυτά που σκεφτόμαστε σε περίπτωση που η σελίδα με τα εξαφανισμένα σύννεφα δεν πρόκειται να λυθεί. Έχω τις λίγες κομμένες σελιδες που με πιάνει κόμπο στο στομάχι άσε που έχω ψυχαναγκασμό με τη τελειότητα των κόμικς.

Και το έστειλα στο μειλ της Αργός. Υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω για τις διαδικασίες ανταλλαγής τόμων σε μακρινή απόσταση?

 

Για την δική σου περίπτωση πιστεύω ότι η Άργος σίγουρα θα σου ανταλλάξει τον τόμο (με ή χωρίς μπαλονάκια στην επίμαχη σελίδα δεν το γνωρίζω, θα το μάθουμε φαντάζομαι μέσα στην εβδομάδα). Δεν μου έχει τύχει στο παρελθόν να ανταλλάξω τόμο, αλλά φαντάζομαι ότι πέρα από κάποια προσωπικά σου στοιχεία που θα σου ζητήσουν, ενδεχωμένως να σου ζητήσουν και την διεύθυνση (και ίσως και το όνομα) του μαγαζιού (περίπτερο/ψιλικατζίδικο) από εκεί όπου πήρες τον ελαττωματικό τόμο (δεν γνωρίζω αν στην συνέχεια θα πρέπει να επικοινωνήσεις εσύ με το μαγαζί για να τους ενημερώσεις ή αν θα το κάνει η Άργος (την ημέρα που θα μιλήσετε ή την στιγμή παράδοσης των εμπορευμάτων στο μαγαζί)). Σε περίπτωση που κυλήσουν όλα ομαλά (και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) τότε απλά την μεθεπόμενη Παρασκευή που θα πας να πάρεις τον νέο τόμο (αν τον πάρεις), τότε θα δώσεις στο υπάλληλο τον ελαττωματικό σου τόμο και αυτός θα σου δώσει τον σωστό. Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά. :up: Πάντως πλάκα-πλάκα ο @ Fragk7 έχει στα χέρια του τον επόμενο τόμο (68ο) της συλλογής! Για δώσε μας κανένα σπόιλερ, λέει τίποτα το σχέδιο; :D

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, kaneda είπε:

 

Για την δική σου περίπτωση πιστεύω ότι η Άργος σίγουρα θα σου ανταλλάξει τον τόμο (με ή χωρίς μπαλονάκια στην επίμαχη σελίδα δεν το γνωρίζω, θα το μάθουμε φαντάζομαι μέσα στην εβδομάδα). Δεν μου έχει τύχει στο παρελθόν να ανταλλάξω τόμο, αλλά φαντάζομαι ότι πέρα από κάποια προσωπικά σου στοιχεία που θα σου ζητήσουν, ενδεχωμένως να σου ζητήσουν και την διεύθυνση (και ίσως και το όνομα) του μαγαζιού (περίπτερο/ψιλικατζίδικο) από εκεί όπου πήρες τον ελαττωματικό τόμο (δεν γνωρίζω αν στην συνέχεια θα πρέπει να επικοινωνήσεις εσύ με το μαγαζί για να τους ενημερώσεις ή αν θα το κάνει η Άργος (την ημέρα που θα μιλήσετε ή την στιγμή παράδοσης των εμπορευμάτων στο μαγαζί)). Σε περίπτωση που κυλήσουν όλα ομαλά (και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) τότε απλά την μεθεπόμενη Παρασκευή που θα να πάρεις τον νέο τόμο (αν τον πάρεις), τότε απλά θα δώσεις στο υπάλληλο τον ελαττωματικό σου τόμο και αυτός θα σου δώσει τον σωστό. Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά. :up: Πάντως πλάκα-πλάκα ο @ Fragk7 έχει στα χέρια του τον επόμενο τόμο (68ο) της συλλογής! Για δώσε μας κανένα σπόιλερ, λέει τίποτα το σχέδιο; :D

 

Τυχαίες σελίδες για το Captain America: The Chosen:

 

RCO004_1476433879.thumb.jpg.dab333179baba103aa67f8a91884281d.jpg

RCO003_1476433879.thumb.jpg.e4c386f4460939ee53fe62361a02ae73.jpgRCO009_1476433929.thumb.jpg.27beb28f442bdbf8e7dda0f2a1baf7c4.jpgRCO005_1476433879.thumb.jpg.679af7ec7e0fcf3476c3067d79bc756b.jpgRCO011_w_1476433929.thumb.jpg.88ad465b90a72863cf425c4db1b6997e.jpg

RCO010_1476433929.thumb.jpg.b3c747470f50a02e4f696261fe7744ad.jpgRCO015_1476433879.thumb.jpg.4440db345a250cd7518e75f7e67e900b.jpg

RCO018_1476433929.thumb.jpg.c78f350b30cd92e5b6e772a8433970e2.jpgRCO019_1476433929.thumb.jpg.a47d62b1905c36a50bcee5f8cb4c41e4.jpgRCO020_1476433929.thumb.jpg.ca3b0981b61c6a7edeba5b8bba20854c.jpg

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33888
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τι υπόθεση έχει περίπου ο επόμενος τόμος? Θέλω να πω είναι κάποιος σημαντικος τόμος του Καπ? Το σχέδιο πάντως φαίνεται πολύ καλό. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33476
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  8
  • Reputation:   50
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2000 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Και ο δικός μου το ίδιο πρόβλημα έχει.

 

20 hours ago, PowerRangers8 said:

 

Μόλις διάβασα το σχόλιο σου αμέσως έτρεξα στο τόμο να ρίξω μια ματιά και έπαθα ακριβώς το σοκ. Δε φτάνει που βρήκα κομμένα σύννεφα στις μερικές σελιδες και τώρα τα εξαφανισμένα? Κάτι μου λέει πως αυτός ο τόμος έχει πολλά ελαττωματικά. Δεν πιστεύω να είναι η νέα Radnet από τώρα???

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και στο δικό μου αντίτυπο υπάρχει το ίδιο πρόβλημα με τα ανύπαρκτα μπαλονάκια. :shit:

 

Πάντως, χωρίς να έχω διαβάσει ακόμα την ιστορία, παρατηρώ ότι βγαίνει νόημα και χωρίς τους διαλόγους της σελίδας. Οι ήρωες μιλάνε με τα μάτια... :tik:

 

 

 

:beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2155
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μάλλον είναι σε όλα τα αντίτυπα. Ενδεχομένως να πήδηξε μια σελίδα ο μεταφραστής ή ο επιμελητής. Shit happens. Πάντως όντως δεν χάνουμε και κάτι βαρύγδουπο. 

Άσχετο, είμαι ο μόνος που σε μερικά καρέ με όλο το παρεάκι δεν καταλαβαίνω ποιος είναι ποιος? Χωρίς τις στολές, εννοώ! Επίσης, Union Jack και Captain Britain, τους λες και δίδυμους!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Φίλε Ηλία, μήπως μπορείς να ζητήσεις να μας δώσουν τη σωστή σελίδα με τα μεταφρασμένα κείμενα, ώστε όσοι από εμάς θέλουμε να την τυπώσουμε και να την έχουμε μέσα στον τόμο μας; :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μάλιστα, οπότε το πρόβλημα με τα μπαλονάκια ισχύει για όλους τους σωστούς τόμους. :( Με βλέπω να μένω με τον τόμο που αντάλλαξα εχθές. Και όχι τίποτα άλλο, αλλά ο πρώτος τόμος που είχα πάρει ήταν σε καλύτερη εξωτερική εμφάνιση. Μην φανταστείτε τίποτα σπουδαίο, απλά το εξωτερικό του τόμου θέλει λίγο καθάρισμα με ένα αντισηπτικό πανάκι για να φύγουν κάποια κάθετα σημάδια από την ζελατίνα (by the way το συγκεκριμένο "πρόβλημα" εγώ τουλάχιστον το παρατηρώ σε κάθε τόμο που αγοράζω (σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό)). Πάντως όπως σας είπα, σε περίπτωση απάντησης της Άργος στο email που της έστειλα, θα σας ενημερώσω και εσάς με την πρώτη ευκαιρία.

 

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Φίλε Ηλία, μήπως μπορείς να ζητήσεις να μας δώσουν τη σωστή σελίδα με τα μεταφρασμένα κείμενα, ώστε όσοι από εμάς θέλουμε να την τυπώσουμε και να την έχουμε μέσα στον τόμο μας; :thanks:

 

Πέρα από την πλάκα, για εμάς τους λίγο πιο απαιτητικούς, παίζει (σε περίπτωση που με κάποιον τρόπο πάρουμε την ολοκληρωμένη σελίδα) να κάνουμε καμία πατέντα στο βιβλιοπωλείο; Δεν λέω για απλή εκτύπωση της σελίδας και μετά εμείς να την βάλουμε στην θέση της (με το χέρι, χωρίς "κόλλα" εννοώ). Μπορούμε με κάποιον τρόπο στο βιβλιοπωλείο να την κολλήσουμε κανονικά (αφαιρώντας παράλληλα την λανθασμένη), ή θα χαλάσει με αυτόν τον τρόπο όλη η βιβλιοδεσία; Αλλά έτσι με αυτόν τον τρόπο, δεν θα πρέπει η σωστή σελίδα να έχει στο πίσω μέρος της τα καρέ του επόμενου φύλλου; :thinking: Παιδιά παρακαλώ να δείξετε την επιείκεια σας σε αυτές τις ερωτήσεις, μιας και είμαι απολύτως άσχετος με την διαδικασία παραγωγής/επεξεργασίας ενός βιβλίου. :blush2:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

3 min ago , kaneda said:

Πέρα από την πλάκα, για εμάς τους λίγο πιο απαιτητικούς, παίζει (σε περίπτωση που με κάποιον τρόπο πάρουμε την ολοκληρωμένη σελίδα) να κάνουμε καμία πατέντα στο βιβλιοπωλείο; Δεν λέω για απλή εκτύπωση της σελίδας και απλά μετά εμείς να την βάλουμε στην θέση της (απλά με το χέρι, χωρίς "κόλλα" εννοώ). Μπορούμε με κάποιον τρόπο στο βιβλιοπωλείο να την κολλήσουμε κανονικά (αφαιρώντας παράλληλα την λανθασμένη), ή θα χαλάσει με αυτόν τον τρόπο όλη η βιβλιοδεσία; Αλλά έτσι με αυτόν τον τρόπο, δεν θα πρέπει η σωστή σελίδα να έχει στο πίσω μέρος της τα καρέ του επόμενου φύλλου; :thinking: Παιδιά παρακαλώ να δείξετε την επιείκεια σας σε αυτές τις ερωτήσεις, μιας και είμαι απολύτως άσχετος με την διαδικασία παραγωγής/επεξεργασίας ενός βιβλίου. :blush2:

 

Πρακτικά δεν γίνονται αυτά που λες φίλε kaneda. Η καλύτερη επιλογή μας είναι να την τυπώσουμε έγχρωμη σε παρόμοιο μέγεθος με την παλαιά σελίδα και να την έχουμε μέσα στον τόμο. Κάθε άλλη προσπάθεια αντικατάστασης της κανονικής σελίδας απλά θα κάνει τον τόμο να φαίνεται καρνάβαλος... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2155
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Φίλε Ηλία, μήπως μπορείς να ζητήσεις να μας δώσουν τη σωστή σελίδα με τα μεταφρασμένα κείμενα, ώστε όσοι από εμάς θέλουμε να την τυπώσουμε και να την έχουμε μέσα στον τόμο μας; :thanks:

Δεν γίνεται αυτό, σε καμία περίπτωση, δυστυχώς

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Τουλάχιστον να μας γράψεις την μετάφραση που είχε γίνει για τα μπαλονάκια που λείπουν; :please:

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μήπως η σελίδα λογοκρίθηκε για κάποιο λόγο :thinking: :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.