Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

 

Marvel Super Heroes: Secret Wars που βγήκε στη συλλογή σε δύο μέρη πριν καιρό= Secret Wars (1984) / Secret Wars 1 

(Βέβαια ορθογράφως λέγεται Marvel Super Heroes: Secret Wars)

 

 

Secret Wars (1985) / Secret Wars 2 

 

Secret Wars (2015) / Secret Wars 3 = το έβγαλε η Anubis το 2018 σε δύο μέρη.

 

Το Deadpool: Secret Secret Wars / Deadpool: Μυστικά Μυστικοί Πόλεμοι είναι μίνι σειρά που βγήκε όταν κυκλοφορούσε   Secret Wars 3 (2015).

Λόγω του ότι έχει το ίδιο λογότυπο τίτλου του Secret Wars 3 στα εξώφυλλα των τευχών του,θα μπορούσε να πει κανείς πως είναι tie in του.

 

Αλλά δεν είναι,είναι tie in του πρώτου Secret Wars.Πως ο Deadpool βοήθησε στα γεγονότα κρύφα και τέτοια.

 

Οπότε απαραίτητη η ανάγνωση του Secret Wars 1 που βγήκε στην συλλογή.

 

Τέλος,το Secret War/Μυστικός Πόλεμος που βγήκε στη συλλογή και γράφτηκε από τον Bendis δεν έχει καμία σχέση με τα παραπάνω γεγονότα,μόνο ο τίτλος είναι σχεδόν ίδιος. 

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35154
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  49
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

 

Βρε σεις γιατί δεν διαβάζετε τα προηγούμενα ποστς; :ego:

 

 

Αφού τα έχουμε πει ήδη! :moutra2:

 

To ξαναξεκαθαρίζω: Το Secret Secret Wars δεν έχει καμιά σχέση με το Secret Wars της Anubis. :aria:

Ευχαριστούμε δασκαλε που μας ξεμπερδεψες 😂

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35154
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  49
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

19 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Marvel Super Heroes: Secret Wars που βγήκε στη συλλογή σε δύο μέρη πριν καιρό= Secret Wars (1984) / Secret Wars 1 

(Βέβαια ορθογράφως λέγεται Marvel Super Heroes: Secret Wars)

 

 

Secret Wars (1985) / Secret Wars 2 

 

Secret Wars (2015) / Secret Wars 3 = το έβγαλε η Anubis το 2018 σε δύο μέρη.

 

Το Deadpool: Secret Secret Wars / Deadpool: Μυστικά Μυστικοί Πόλεμοι είναι μίνι σειρά που βγήκε όταν κυκλοφορούσε   Secret Wars 3 (2015).

Λόγω του ότι έχει το ίδιο λογότυπο τίτλου του Secret Wars 3 στα εξώφυλλα των τευχών του,θα μπορούσε να πει κανείς πως είναι tie in του.

 

Αλλά δεν είναι,είναι tie in του πρώτου Secret Wars.Πως ο Deadpool βοήθησε στα γεγονότα κρύφα και τέτοια.

 

Οπότε απαραίτητη η ανάγνωση του Secret Wars 1 που βγήκε στην συλλογή.

 

Τέλος,το Secret War/Μυστικός Πόλεμος που βγήκε στη συλλογή και γράφτηκε από τον Bendis δεν έχει καμία σχέση με τα παραπάνω γεγονότα,μόνο ο τίτλος είναι σχεδόν ίδιος. 

 

Ναι και εγώ είχα διαβάσει εκείνο το ποστ που έλεγε ότι είναι της hachette αλλά μετά είδα ότι το λογότυπο ήταν ίδιο με αυτό του secret wars του 2015 και έτσι έγινε το μπέρδεμα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

29 λεπτά πριν, Barcelona ? the best είπε:

Ναι και εγώ είχα διαβάσει εκείνο το ποστ που έλεγε ότι είναι της hachette αλλά μετά είδα ότι το λογότυπο ήταν ίδιο με αυτό του secret wars του 2015 και έτσι έγινε το μπέρδεμα

 

Δεν θυμάμαι αν για το λογότυπο έχει ξαναγραφτεί εδώ (νόμιζα πως το έγραφα εγώ για πρώτη φορά) και το είδες εκεί ή είδες το ίδιο το εξώφυλλο της μίνι σειράς του Deadpool.Αλλά το D's Secret Secret Wars δεν έχει καμία σχέση.

 

Θα έλεγα πως πιο βρήκαν αφορμή να το λανσάρουν μαζί την ίδια περίοδο,το οποίο και έγινε.

 

Α και το Deadpool Secret Secret Wars είναι 4 τεύχη,οπότε το τεύχος θα είναι μικρό.Εκτώς αν έχουμε τίποτα απρόοπτα που δεν νομίζω.

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35154
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  49
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

3 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Δεν θυμάμαι αν για το λογότυπο έχει ξαναγραφτεί εδώ (νόμιζα πως το έγραφα εγώ για πρώτη φορά) και το είδες εκεί ή είδες το ίδιο το εξώφυλλο της μίνι σειράς του Deadpool.Αλλά το D's Secret Secret Wars δεν έχει καμία σχέση.

 

Θα άλλαγα πως πιο βρήκαν αφορμή να το λανσάρουν μαζί την ίδια περίοδο,το οποίο και έγινε.

 

Το είδα στο readcomiconline. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, Ilias είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια. Είναι πολύ σημαντικό να ακούει κανείς πως η δουλεία του εκτιμάται από τους φίλους των κόμιξ, ιδίως όταν αναφέρονται στον αγαπημένο τους χαρακτήρα. Πάντα έχω άγχος μην απογοητεύσω κάποιον, κάτι που σίγουρα θα έχει συμβεί και λογικά θα ξανασυμβεί και στο μέλλον 

 

Εγώ ευχαριστώ φίλε @ Ilias , εσένα και όλη την ομάδα της ελληνικής επιμέλειας! :div: Με έχει καλύψει απόλυτα σε ότι έχει πει ο @ Indian και ο @ constantinople . Το έχω αναφέρει ξανά και στο παρελθόν, αλλά δεν είναι μόνο η μετάφραση από μόνη της που ανεβάζει την όλη αναγνωστική εμπειρία. Είναι μαζί με αυτήν και η συνέπεια των ονομάτων/χαρακτήρων/τοποθεσιών που εσύ και οι συνεργάτες σου κρατάτε από τόμο σε τόμο. Δεν είναι για παράδειγμα (εντελώς τυχαίο) η χαρακτήρας Wasp στον έναν τόμο αποδοσμένη ως "Γουόσπ" και στον άλλο ως "Σφήκα". Και για αυτόν τον λόγο ένα μεγάλο respect! :respect: Τώρα για τα λαθάκια που αναφέρεις ότι μπορεί να προκύψουν μην αγχώνεσαι καθόλου, δεν χάθηκε και ο κόσμος, άνθρωποι είμαστε. :) Είναι κατανοητό και φυσικό να συμβούν και λαθάκια κάποια στιγμή. Αρκεί να μην είναι στον τόμο του Γούλβεριν Ολντ Μαν Λόγκαν. :lol: Καλή δύναμη και καλή συνέχεια! :up:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

"Αρκεί να μην είναι στον τόμο του Γούλβεριν Ολντ Μαν Λόγκαν." λέει :lol:   

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ O Φρατζάτος , λες άμα έλεγα και για καμιά δεκαριά επερχόμενες ιστορίες που περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία να φαινόμουν υπερβολικός; :thinking:

 

Spoiler

:lmao: :lmao: :lmao:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2155
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

46 λεπτά πριν, kaneda είπε:

 

Εγώ ευχαριστώ φίλε @ Ilias , εσένα και όλη την ομάδα της ελληνικής επιμέλειας! :div: Με έχει καλύψει απόλυτα σε ότι έχει πει ο @ Indian και ο @ constantinople . Το έχω αναφέρει ξανά και στο παρελθόν, αλλά δεν είναι μόνο η μετάφραση από μόνη της που ανεβάζει την όλη αναγνωστική εμπειρία. Είναι μαζί με αυτήν και η συνέπεια των ονομάτων/χαρακτήρων/τοποθεσιών που εσύ και οι συνεργάτες σου κρατάτε από τόμο σε τόμο. Δεν είναι για παράδειγμα (εντελώς τυχαίο) η χαρακτήρας Wasp στον έναν τόμο αποδοσμένη ως "Γουόσπ" και στον άλλο ως "Σφήκα". Και για αυτόν τον λόγο ένα μεγάλο respect! :respect: Τώρα για τα λαθάκια που αναφέρεις ότι μπορεί να προκύψουν μην αγχώνεσαι καθόλου, δεν χάθηκε και ο κόσμος, άνθρωποι είμαστε. :) Είναι κατανοητό και φυσικό να συμβούν και λαθάκια κάποια στιγμή. Αρκεί να μην είναι στον τόμο του Γούλβεριν Ολντ Μαν Λόγκαν. :lol: Καλή δύναμη και καλή συνέχεια! :up:

Σε ό,τι αφορά τη συνέπεια, τα εύσημα πάνε δικαιωματικά στον επιμελητή, τον άοκνο Χρήστο Τσέλιο. Όπως και μεγάλο μέρος των όσων διαβάζετε τελικά. Παίζει μεγάλο ρόλο η επιμέλεια, καλά τα ψέματα. Για τον Γερο-Λόγκαν δεν νομίζω να απογοητευτείς. Δεν το έχω μεταφράσει εγώ βέβαια, οπότε νιώθω πιο άνετα! Χαχαχα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

41 λεπτά πριν, kaneda είπε:

@ O Φρατζάτος , λες άμα έλεγα και για καμιά δεκαριά επερχόμενες ιστορίες που περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία να φαινόμουν υπερβολικός; :thinking:

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

:lmao: :lmao: :lmao:

 

Μπα όχι και εγώ το ίδιο σκέφτομαι.

 

Αλλά πριν τον Γέρο Λόγκαν,έχει προτεραιότητα ο Παγκόσμιος Εχθρός Χαλκ,που μας έρχεται σε δύο εβδομάδες με το καλό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

2 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

... έχει προτεραιότητα ο Παγκόσμιος Εχθρός Χαλκ,που μας έρχεται σε δύο εβδομάδες με το καλό.

 

Ο οποίος θυμάμαι ότι μου είχε αφήσει θετικότατες εντυπώσεις όταν τον είχα διαβάσει στην έκδοση της ΟΞΥ, πριν από μερικά χρόνια. :)

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τι θα δούμε στον τόμο 65: Deadpool - Οι Μυστικά Μυστικοί Πόλεμοι

 

clean.jpg

 

Λόγω απίστευτων υποχρεώσεων, έχω λίγο χαθεί αυτές τις μέρες και δεν προλάβαινα με τίποτα να γράψω το αφιέρωμα για το νέο τόμο, αν και η αλήθεια είναι ότι δεν είχα και τον απαραίτητο χρόνο να ψάξω πολλές πληροφορίες. Anyway μετά από 60 τεύχη της σειράς, ο Deadpool επιστρέφει στη συλλογή με το κόμικ Secret Secret Wars. Ουσιαστικά πρόκειται για ένα retelling-παρωδία του Secret Wars του 1984 που έχουμε διαβάσει στη συλλογή, τοποθετώντας τον Deapool στη ροή των γεγονότων. Βέβαια ο Deadpool δημιουργήθηκε το 1991, αλλά και αυτό στην τρολιά συμβάλλει.

 

Deadpool-Venom-Symbiote-feature.jpg

 

Ουσιαστικά λοιπόν ο Deadpool τοποθετείται στα γεγονότα του Secret Wars με την πλευρά των καλών και τον βλέπουμε χαρακτηριστικά να συμμετέχει στις iconic μάχες αυτής της ιστορίας, αλλά και να αλληλεπιδρά με τους ήρωες της Marvel σώζοντας ας πούμε τον Captain America από τον Kang. Παράλληλα διάφορα γεγονότα που συνέβαλαν στην έκβαση της μάχης του Secret Wars αλλάζουν, δείχνοντας τον Deadpool να έχει παίξει ρόλο σε αυτά, δίνοντας και ένα κωμικό twist. Εκτός των άλλων δείχνει πως ο ίδιος είχε έρθει σε επαφή με το Venom symbiote.

 

601a518dd836d302214e38e9e9a1599b.jpg

 

Γενικά Cullen Bunn και Deadpool είναι καλός συνδυασμός, καθώς πρόκειται για τον άνθρωπο που έγραψε αρκετά αξιόλογες περιπέτειες του ήρωα μεταξύ άλλων και το Deadpool Kills the Marvel Universe που έγινε αρκετά γνωστό. Πρόκειται για καλό συγγραφέα, από την άλλη το σχέδιο του Matteo Lolli είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται μια ιστορία που έχει στοιχεία χιούμορ και παρωδίας, γενικότερα αυτού του είδους οι ιστορίες δε χρειάζονται τον καλύτερο δυνατό σχεδιαστή, αλλά κάποιον που θα βοηθήσει να βγουν τα κωμικά στοιχεία του σεναρίου.

 

Deadpool-Secret-Secret-Wars-1.jpg

 

Αν και έχουν αφεθεί διάφορα κρυφά νοήματα, η ιστορία προφανώς δεν είναι canon, αλλά είναι εκτός του Marvel Universe, αν και οι δημιουργοί της έχουν εκφράσει πως θα την έβλεπαν σαν μέρος του. Τέλος να αναφέρω ότι σύμφωνα με το σάιτ της Hachette έχει 189 σελίδες, άρα προκειται για σχετικά ογκώδη τόμο, όμως στο Amazon βλέπω πως εμπεριέχει τέσσερα τεύχη της σειράς και το πρώτο του κλασικού Secret Wars. Τώρα το τι ακριβώς θα ισχύει, θα το μάθουμε σε λίγες μέρες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Μάλλον λάθος αριθμό σελίδων έχουν βάλει στο site της Hachette...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Καταργώ (κάπως) την ίδια μου την έρευνα,γιατί έλεγξα στην ιστοσελίδα της Hatchette τις εκδοχές της συλλογής Marvel 2012 και 2016 για το τεύχος Deadpool: Secret Secret Wars ξανά.Στις εικόνες εξωφύλλου που έχουν για τις δύο εκδόσεις του τεύχους δεν αναφέρονται ο Gerry Duggan και ο Salvador Espin.O σεναριογράφος και ο σκιτσογράφος αντίστοιχα του Mrs Deadpool and the Howling Commandos.

 

Αλλά την αφήνω μέσα σε παύλες για όποιον θέλει να την διαβάσει:

 

--------------------------

 

Στην ιστοσελίδα της,έχει για την έκδοση της συλλογής  2012 το τεύχος να είναι 112 σελίδες.Για τετράτευχο τόμο είναι ουσιαστικά σωστό.Στην έκδοση του 2016,το έχει με 189 σελίδες.

 

Και κάποια στιγμή θα βγεί στο συλλογή του Deadpool (ναι έχει για ρον Deadpool συλλογή) το Secret Secret Wars μαζί με μία άλλη τετρατευχη ιστορία tie in του Secret Wars 3 (2015),Mrs Deadpool and the Howling Commandos που έχει έχει 192 σελίδες.  Με τίτλο Deadpool Secret Secret Wars/Mrs Deadpool and the Howling Commandos.

 

 Υπάρχουν δύο πιθανότητες με βάση τα παραπάνω:

 

1.  Πρόκειται για λάθος και το τεύχος έχει 112 σελίδες όπως στη συλλογή του 2012.

 

2. Έχει όντως 189 (και κάτι) σελίδες όπως λέει για τη συλλογή του 2016.Επειδή στη συλλογή το Secret Secret Wars βγήκε πριν από περίπου 6 μήνες ενώ στου Deadpool θα βγει σε ενάμιση μήνα περίπου,μπορεί  το τεύχος συλλογής Deadpool να αντιγράφει αυτό της συλλογής Marvel του 2016.

 

Δηλαδή να έχουμε δύο τετράτευχες ιστορίες.Έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο στο Wade Wilson's War,βέβαια ήταν μία μονότευχη ιστορία.

 

Και εμείς έχουμε την 2016 κοπιά της συλλογής ούτως ή άλλως.Οπότε μπορεί να έχουμε και μία τέτοια εκδοχή γιατί ξέρουμε το σίγουρο πως η εκδοχή του 2012 έχει 4 τευχάκια.Ενώ του 2016 (όσο και αν το έψαξα) δεν ξέρουμε απόλυτα.

 

Βέβαια η δεύτερη πιθανότητα δεν έχει πολλές βάσεις,αλλά αν ισχύσει θα δώσει λίγες ελπίδες και για ένα άλλο χαρμόσυνο νέο.Το Spiderman No More να έχει όντως τα Amazing Spider-Man #51 και #52.Γιατί στην εκδοχή συλλογής 2012 η ιστοσελίδα λέει πως έχει 160 σελίδες ενώ στην εκδοχή 2016 πως έχει 216.

 

Αλλά όπως είπα παραπάνω,δεν έχει και πολλές βάσεις οπότε δεν θέλω να δώσω ψεύτικες ελπίδες.Αρκετά σύντομα θα μάθουμε τι ισχύει και τι όχι,το σίγουρο πάντως είναι πως το τεύχος θα είναι 4 τευχάκια  το έλαχιστο.

 

Αν πέσω μέσα θέλω σουβλάκια ή ένα κόλλα πέντε με τον ευατό μου.  :lol:

 

--------------------------

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2155
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Καταργώ (κάπως) την ίδια μου την έρευνα,γιατί έλεγξα στην ιστοσελίδα της Hatchette τις εκδοχές της συλλογής Marvel 2012 και 2016 για το τεύχος Deadpool: Secret Secret Wars ξανά.Στις εικόνες εξωφύλλου που έχουν για τις δύο εκδόσεις του τεύχους δεν αναφέρονται ο Gerry Duggan και ο Salvador Espin.O σεναριογράφος και ο σκιτσογράφος αντίστοιχα του Mrs Deadpool and the Howling Commandos.

 

Αλλά την αφήνω μέσα σε παύλες για όποιον θέλει να την διαβάσει:

 

--------------------------

 

Στην ιστοσελίδα της,έχει για την έκδοση της συλλογής  2012 το τεύχος να είναι 112 σελίδες.Για τετράτευχο τόμο είναι ουσιαστικά σωστό.Στην έκδοση του 2016,το έχει με 189 σελίδες.

 

Και κάποια στιγμή θα βγεί στο συλλογή του Deadpool (ναι έχει για ρον Deadpool συλλογή) το Secret Secret Wars μαζί με μία άλλη τετρατευχη ιστορία tie in του Secret Wars 3 (2015),Mrs Deadpool and the Howling Commandos που έχει έχει 192 σελίδες.  Με τίτλο Deadpool Secret Secret Wars/Mrs Deadpool and the Howling Commandos.

 

 Υπάρχουν δύο πιθανότητες με βάση τα παραπάνω:

 

1.  Πρόκειται για λάθος και το τεύχος έχει 112 σελίδες όπως στη συλλογή του 2012.

 

2. Έχει όντως 189 (και κάτι) σελίδες όπως λέει για τη συλλογή του 2016.Επειδή στη συλλογή το Secret Secret Wars βγήκε πριν από περίπου 6 μήνες ενώ στου Deadpool θα βγει σε ενάμιση μήνα περίπου,μπορεί  το τεύχος συλλογής Deadpool να αντιγράφει αυτό της συλλογής Marvel του 2016.

 

Δηλαδή να έχουμε δύο τετράτευχες ιστορίες.Έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο στο Wade Wilson's War,βέβαια ήταν μία μονότευχη ιστορία.

 

Και εμείς έχουμε την 2016 κοπιά της συλλογής ούτως ή άλλως.Οπότε μπορεί να έχουμε και μία τέτοια εκδοχή γιατί ξέρουμε το σίγουρο πως η εκδοχή του 2012 έχει 4 τευχάκια.Ενώ του 2016 (όσο και αν το έψαξα) δεν ξέρουμε απόλυτα.

 

Βέβαια η δεύτερη πιθανότητα δεν έχει πολλές βάσεις,αλλά αν ισχύσει θα δώσει λίγες ελπίδες και για ένα άλλο χαρμόσυνο νέο.Το Spiderman No More να έχει όντως τα Amazing Spider-Man #51 και #52.Γιατί στην εκδοχή συλλογής 2012 η ιστοσελίδα λέει πως έχει 160 σελίδες ενώ στην εκδοχή 2016 πως έχει 216.

 

Αλλά όπως είπα παραπάνω,δεν έχει και πολλές βάσεις οπότε δεν θέλω να δώσω ψεύτικες ελπίδες.Αρκετά σύντομα θα μάθουμε τι ισχύει και τι όχι,το σίγουρο πάντως είναι πως το τεύχος θα είναι 4 τευχάκια  το έλαχιστο.

 

Αν πέσω μέσα θέλω σουβλάκια ή ένα κόλλα πέντε με τον ευατό μου.  :lol:

 

--------------------------

 

Προς την πρώτη εκδοχή τείνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38529
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  16
  • Reputation:   74
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  792 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τελικά ανανεώνει η GB Publishing το site της με παλιούς και εξαντλημένους τόμους; Ή μου είπαν ψέματα στο mail? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

17 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

Δεν ξέρω αν  πιστεύεις πως η ιστορία αυτή φτιάχτηκε για διαφήμιση της ταινίας του 2021 (όχι το πότε βγήκε ο τόμος αλλά για την ιστορία αυτή γενικά) ή αν εγώ κατάλαβα λάθος.

 

Όμως επέτρεψε μου να σου πω πως η ιστορία αυτή βγήκε πολύ πριν από την ταινία.

 

Ναι, το γνωρίζω ότι η ιστορία του Γκέιμαν δεν φτιάχτηκε για να προωθήσει την πρόσφατη ταινία των Eternals. Απλά για την πρότασή μου που παρέθεσες αυτά που έχω σε εισαγωγικά είναι για να δώσω μία παρεμφερή εντύπωση που μου δημιουργήθηκε όταν ολοκλήρωσα τον τόμο. Πώς σε μία ταινία ενώ στην αρχή σου φαίνεται πάρα πολύ καλή στην τρίτη πράξη "κάτι γίνεται" και λες ότι "δεν μπορεί, κάτι πρέπει να έγινε στην παραγωγή, γιατί το τελευταίο μέρος εξελίσσεται έτσι"; Ή αντίστοιχα σε ένα άνιμε ενώ τα πρώτα επεισόδια μπορεί να έχουν εξαιρετικό animation, μετά "κάτι γίνεται" στο επεισόδιο 10 και αυτό χαλάει. Κάτι παρόμοιο αισθάνθηκα και με τον τόμο των Eternals.

 

Πάνω-κάτω τους λόγους τους αναφέρω και στην κριτική μου. Γενικά η ιστορία (και κυρίως το τέλος της) μου έδωσε την αίσθηση ότι αυτή είχε να πει και άλλα πράγματα. Παρόλα αυτά όμως όπως μαθαίνουμε από τα εξτραδάκια η αποστολή του Γκέιμαν ήταν να επανασυστήσει τους Eternals στους αναγνώστες και παράλληλα να εντάξει την φυλή στο βασικό σύμπαν της Μάρβελ, πράγμα το οποίο και έκανε επιτυχώς. Και αφού και ο ίδιος ο Γκέιμαν λέει ότι έμεινε ικανοποιημένος με το τέλος της ιστορίας, εγώ πάω πάσο. Απλά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο σε ένα-δύο σημεία της ιστορίας να είχε λίγο περισσότερες πληροφορίες έτσι ώστε να μπορούσαν να ακολουθήσουν ευκολότερα οι αναγνώστες που δεν γνωρίζουν πολλά για τους Eternals.

 

On 24/2/2022 στο 2:44 ΜΜ, O Φρατζάτος είπε:

Δεν ξέρω αν θα έχει την μικρή έξτρα ιστορία για το Contest of Champions (δεν έχω διαβάσει το Contest of Champions αλλά από ότι είδα βγήκε πριν από το Secret Wars 1 με παρόμοια ιδέα,πολλοί ήρωες μαζί κάνουν μάχες μεταξύ τους) που ήταν στο πρώτο μέρος,αλλά λατρεύω την αναφορά στη σειρά παιχνιδιών Marvel vs Capcom.

 

25.thumb.jpg.11ef2cc3ae1ea141c786d91d08052ab1.jpg

 

Και φαίνεται πως για την μπόνους ιστορία του Contest of Champions,βαρέθηκε να εξηγεί στον κόσμο τι είναι τι:

 

24.thumb.jpg.55647463dd7af0f4d9621ffd268aeb2b.jpg

 

Και βρήκε ένα παλιό κόμικ του Contest of Champions τεύχος 1,έκοψε τον τίτλο και το κόλλησε στυλ William Burroughs.

Καλά ξεκινάμε :lol:

 

Ξεφυλλίζοντας κλασικά τον νέο τόμο του Ντέντπουλ για να τσεκάρω αν αυτός είναι καλά (σελίδες, χρώματα, μπαλονάκια) είδα ότι μετά το πρώτο τεύχος παρεμβάλλεται η ιστορία που αναφέρεις παραπάνω. Ήδη από μία γρήγορη ματιά ο τόμος φαίνεται αρκετά ξεκαρδιστικός με το χαρακτηριστικό καυστικό χιούμορ του Ντέντπουλ να πρωταγωνιστεί σε κάθε τεύχος. Σίγουρα θα μπει σε προτεραιότητα για ανάγνωση.

 

13 ώρες πριν, AlexSFfanboy είπε:

Τελικά ανανεώνει η GB Publishing το site της με παλιούς και εξαντλημένους τόμους; Ή μου είπαν ψέματα στο mail?

 

Μέχρι στιγμής τα παιδιά που παραγγέλνουν από την GB δεν μας έχουν αναφέρει κάτι τέτοιο. Αν έχει περάσει λίγος καιρός από την τελευταία σου επικοινωνία με την GB δοκίμασε αν θέλεις να τους στείλεις ξανά email.

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

59 λεπτά πριν, kaneda είπε:

 

Ναι, το γνωρίζω ότι η ιστορία του Γκέιμαν δεν φτιάχτηκε για να προωθήσει την πρόσφατη ταινία των Eternals. Απλά για την πρότασή μου που παρέθεσες αυτά που έχω σε εισαγωγικά είναι για να δώσω μία παρεμφερή εντύπωση που μου δημιουργήθηκε όταν ολοκλήρωσα τον τόμο. Πώς σε μία ταινία ενώ στην αρχή σου φαίνεται πάρα πολύ καλή στην τρίτη πράξη "κάτι γίνεται" και λες ότι "δεν μπορεί, κάτι πρέπει να έγινε στην παραγωγή, γιατί το τελευταίο μέρος εξελίσσεται έτσι"; Ή αντίστοιχα σε ένα άνιμε ενώ τα πρώτα επεισόδια μπορεί να έχουν εξαιρετικό animation, μετά "κάτι γίνεται" στο επεισόδιο 10 και αυτό χαλάει. Κάτι παρόμοιο αισθάνθηκα και με τον τόμο των Eternals.

 

Πάνω-κάτω τους λόγους τους αναφέρω και στην κριτική μου. Γενικά η ιστορία (και κυρίως το τέλος της) μου έδωσε την αίσθηση ότι αυτή είχε να πει και άλλα πράγματα. Παρόλα αυτά όμως όπως μαθαίνουμε από τα εξτραδάκια η αποστολή του Γκέιμαν ήταν να επανασυστήσει τους Eternals στους αναγνώστες και παράλληλα να εντάξει την φυλή στο βασικό σύμπαν της Μάρβελ, πράγμα το οποίο και έκανε επιτυχώς. Και αφού και ο ίδιος ο Γκέιμαν λέει ότι έμεινε ικανοποιημένος με το τέλος της ιστορίας, εγώ πάω πάσο. Απλά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο σε ένα-δύο σημεία της ιστορίας να είχε λίγο περισσότερες πληροφορίες έτσι ώστε να μπορούσαν να ακολουθήσουν ευκολότερα οι αναγνώστες που δεν γνωρίζουν πολλά για τους Eternals.

 

 

Ξεφυλλίζοντας κλασικά τον νέο τόμο του Ντέντπουλ για να τσεκάρω αν αυτός είναι καλά (σελίδες, χρώματα, μπαλονάκια) είδα ότι μετά το πρώτο τεύχος παρεμβάλλεται η ιστορία που αναφέρεις παραπάνω. Ήδη από μία γρήγορη ματιά ο τόμος φαίνεται αρκετά ξεκαρδιστικός με το χαρακτηριστικό καυστικό χιούμορ του Ντέντπουλ να πρωταγωνιστεί σε κάθε τεύχος. Σίγουρα θα μπει σε προτεραιότητα για ανάγνωση.

 

 

Μέχρι στιγμής τα παιδιά που παραγγέλνουν από την GB δεν μας έχουν αναφέρει κάτι τέτοιο. Αν έχει περάσει λίγος καιρός από την τελευταία σου επικοινωνία με την GB δοκίμασε αν θέλεις να τους στείλεις ξανά email.

 

Οπότε εγώ κατάλαβα λάθος, εντάξει.

 

Μήπως είδες τυχόν εισαγωγικές σελίδες σαν αυτές που παρέθεσα στην ανάρτησή μου;

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Μήπως είδες τυχόν εισαγωγικές σελίδες σαν αυτές που παρέθεσα στην ανάρτησή μου;

 

Ο τόμος έχει τα κανονικά εξώφυλλα ενδιάμεσα των τευχών και μόνο στην έξτρα ιστορία του Contest of Champions έχει για "εξώφυλλο" την παρακάτω εισαγωγική σελίδα που παρέθεσες.

 

On 24/2/2022 στο 2:44 ΜΜ, O Φρατζάτος είπε:

24.thumb.jpg.55647463dd7af0f4d9621ffd268aeb2b.jpg

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  124
  • Reputation:   863
  • Achievement Points:  125
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 25/2/2022 στο 1:40 ΠΜ, AlexSFfanboy είπε:

Τελικά ανανεώνει η GB Publishing το site της με παλιούς και εξαντλημένους τόμους; Ή μου είπαν ψέματα στο mail? 

Έχω παραγγείλει 3-4 φορές απο GB Publishing σε βάθος χρόνου και ναι, ανανεώνει τα εξαντλημένα τομάκια. Έχε πίστη

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35063
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  2
  • Reputation:   7
  • Achievement Points:  2
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πάντως τον τόμο 9 έχει να τον βάλει από τον Νοέμβριο :/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Τελείωσα την ανάγνωση του 1602! Αρκετά ογκώδης ο τόμος, αλλά καθόλου κουραστικός!Η ιστορία δεν θύμιζε τόσο κόμικ(με αυτό εννοώ την απόδοση ενός διαχρονικού και κλασικού μυθιστορήματος σε κόμικ...) Τα σχέδια θύμιζαν αρκετά τον τόμο με το origin του Wolverine! Πάντως με τι μαεστρία έμπλεξε όλους αυτούς τους ήρωες της Marvel σε μια εποχή τόσο μακρινή... Μόλις τον τελείωσα τον τόμο ήθελα να είχε και συνέχεια... αφού στα εξτραδάκια αναφέρει τα "1602:New World" , "1602: Fantastick four", "1602: Spiderman" και κάποια άλλα...

 

 

Με το τέλος του 1602 έρχεται το ξεκίνημα του Deadpool: Οι μυστικά μυστικοί πόλεμοι!

 

Στον τόμο του Deadpool βλέπουμε μια παρωδία των ηρώων she-hulk και του man-thing... την woman-thing!(Δεν ξέρω αν όντως υπάρχει ή όντως αν είναι παρωδία...), όπου είναι κι αυτή δικηγόρος την ημέρα...

Και σαν να μην έφτανε αυτό και στην 2η 60άδα δεν θα δούμε τον τόμο "Howard the duck" τον συναντάμε σε αυτόν τον τόμο!!!

 

Υ.Γ. Δεν θυμάμαι ποιος από τους δύο @ Bilis  , @ Manitou (ή κάποιος άλλος) που ήθελε τον Howard the duck , τελικά η συλλογή μας ευχαριστεί όλους!!! Και φυσικά με μετάφραση του @ Ilias !!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εγώ είμουν ένα από εκείνους που τον ήθελαν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

24 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Τα σχέδια θύμιζαν αρκετά τον τόμο με το origin του Wolverine!

Και τις δύο ιστορίες τις σχεδίασε ο Andy Kubert! Φοβερός!

 

26 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Υ.Γ. Δεν θυμάμαι ποιος από τους δύο @ Bilis  , @ Manitou (ή κάποιος άλλος) που ήθελε τον Howard the duck , τελικά η συλλογή μας ευχαριστεί όλους!!!

Εγώ είμαι σίγουρα οπαδός του Χάουαρντ (η εικόνα προφίλ μου) και μάλιστα ήμουν υπεύθυνος για την διαρροή της μυστικής 60άδας που περιλάμβανε αποκλειστικά τόμους του χαρακτήρα. :oops: Τον είδα λίγο ξεφυλλίζοντας το Deadpool. Ανυπομονώ να τον διαβάσω αλλά δεν έχω αρχίσει ακόμη την δεύτερη 60άδα καθώς είχα πολλά αδιάβαστα εκτός συλλογής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2155
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν από 1 ώρα, olyssesmoore είπε:

Τελείωσα την ανάγνωση του 1602! Αρκετά ογκώδης ο τόμος, αλλά καθόλου κουραστικός!Η ιστορία δεν θύμιζε τόσο κόμικ(με αυτό εννοώ την απόδοση ενός διαχρονικού και κλασικού μυθιστορήματος σε κόμικ...) Τα σχέδια θύμιζαν αρκετά τον τόμο με το origin του Wolverine! Πάντως με τι μαεστρία έμπλεξε όλους αυτούς τους ήρωες της Marvel σε μια εποχή τόσο μακρινή... Μόλις τον τελείωσα τον τόμο ήθελα να είχε και συνέχεια... αφού στα εξτραδάκια αναφέρει τα "1602:New World" , "1602: Fantastick four", "1602: Spiderman" και κάποια άλλα...

 

 

Με το τέλος του 1602 έρχεται το ξεκίνημα του Deadpool: Οι μυστικά μυστικοί πόλεμοι!

 

Στον τόμο του Deadpool βλέπουμε μια παρωδία των ηρώων she-hulk και του man-thing... την woman-thing!(Δεν ξέρω αν όντως υπάρχει ή όντως αν είναι παρωδία...), όπου είναι κι αυτή δικηγόρος την ημέρα...

Και σαν να μην έφτανε αυτό και στην 2η 60άδα δεν θα δούμε τον τόμο "Howard the duck" τον συναντάμε σε αυτόν τον τόμο!!!

 

Υ.Γ. Δεν θυμάμαι ποιος από τους δύο @ Bilis  , @ Manitou (ή κάποιος άλλος) που ήθελε τον Howard the duck , τελικά η συλλογή μας ευχαριστεί όλους!!! Και φυσικά με μετάφραση του @ Ilias !!!

Κι εγώ τον ήθελα με δικό του τόμο! Τι να γίνει, κι εδώ καλός είναι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Αυτό που παρατήρησα και θέλω να το αναφέρω ότι

Ο 5ος τόμος της πρώτης 60άδας ήταν Deadpool, αλλά και ο 5ος τόμος της δεύτερης 60άδας(τόμος 65) πάλι Deadpool είναι!

Λέτε αν γίνει κι άλλη επέκταση ο 5ος τόμος της τρίτης 60άδας(τόμος 125) πάλι Deadpool να είναι;:thinking: Και πριν απαντηθεί αυτό το ερώτημα υπάρχουν άλλες επιλογές Deadpool στην συλλογή;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

21 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Αυτό που παρατήρησα και θέλω να το αναφέρω ότι

Ο 5ος τόμος της πρώτης 60άδας ήταν Deadpool, αλλά και ο 5ος τόμος της δεύτερης 60άδας(τόμος 65) πάλι Deadpool είναι!

Λέτε αν γίνει κι άλλη επέκταση ο 5ος τόμος της τρίτης 60άδας(τόμος 125) πάλι Deadpool να είναι;:thinking: Και πριν απαντηθεί αυτό το ερώτημα υπάρχουν άλλες επιλογές Deadpool στην συλλογή;:thinking:

Έχω την εντύπωση πως θα δούμε άλλη μια συλλογή Deadpool στην δεύτερη 60άδα. Τώρα αυτό για τον 5ο τόμο μπορεί να είναι σύμπτωση αλλά και συνειδητά να έγινε, δεν είναι απαραίτητα δεσμευτικό. Θυμάμαι που οι τόμοι 10 και 20 ήταν Spider-Man και λέγαμε ότι είναι μοτίβο κάθε 10ος τόμος να είναι Spider-Man αλλά κάτι τέτοιο δεν συνέβη.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, olyssesmoore είπε:

Αυτό που παρατήρησα και θέλω να το αναφέρω ότι

Ο 5ος τόμος της πρώτης 60άδας ήταν Deadpool, αλλά και ο 5ος τόμος της δεύτερης 60άδας(τόμος 65) πάλι Deadpool είναι!

Λέτε αν γίνει κι άλλη επέκταση ο 5ος τόμος της τρίτης 60άδας(τόμος 125) πάλι Deadpool να είναι;:thinking: Και πριν απαντηθεί αυτό το ερώτημα υπάρχουν άλλες επιλογές Deadpool στην συλλογή;:thinking:

 

Όντως μάλλον πρόκειται για σύμπτωση, καθώς όπως μας θύμισε και ο @ Bilis κάτι παρόμοιο είχε συμβεί και με τους τόμους του Σπάιντερ-Μαν. Τώρα με βάση την original συλλογή υπάρχουν άλλοι πέντε τόμοι του ήρωα και αυτοί είναι οι Spider-Man/Deadpool: Isn't it Bromantic (161ος τόμος), Deadpool V Gambit: The "V" is for "Vs." (185ος τόμος), The Despicable Deadpool: Deadpool Kills Cable (233ος τόμος), The Despicable Deadpool: The Marvel Universe Kills Deadpool (237ος τόμος) και Deadpool: You Are Deadpool (249ος τόμος). Όσο αφορά τα country exclusives έχουμε τέσσερις τόμους, τους Deadpool: Hey, it's Deadpool!, Deadpool: Suicide Kings (έχει εκδοθεί από την Οξύ), Deadpool: Team-Ups and Downs και Deadpool: Killer, Gods and Vampires. Τώρα αν η συλλογή πάρει επέκταση και για τρίτη 60άδα και ο πέμπτος τόμος της (125ος) είναι και πάλι Ντέντπουλ, τότε σίγουρα θα πρόκειται για ξεκάθαρο τρολάρισμα της Χασέτ (και του ίδιου του Ντέντπουλ) σε εμάς τους αναγνώστες. :lol:

 

Πριν από 1 ώρα, Bilis είπε:

Έχω την εντύπωση πως θα δούμε άλλη μια συλλογή Deadpool στην δεύτερη 60άδα. Τώρα αυτό για τον 5ο τόμο μπορεί να είναι σύμπτωση αλλά και συνειδητά να έγινε, δεν είναι απαραίτητα δεσμευτικό. Θυμάμαι που οι τόμοι 10 και 20 ήταν Spider-Man και λέγαμε ότι είναι μοτίβο κάθε 10ος τόμος να είναι Spider-Man αλλά κάτι τέτοιο δεν συνέβη.

 

Μα στην λίστα που έχουμε πληροφορηθεί για την δεύτερη 60άδα δεν υπάρχει κάποια από τις ιστορίες που αναφέρω παραπάνω. :) Παρόλα αυτά εννοείται πως και εγώ θα ήθελα να έβλεπα περισσότερους τόμους του Ντέντπουλ στην συλλογή. :pray:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

 

Ενα τυχαιο βιντεο που πετυχα μολις στο youtube

 

Για οποιον θελει να χαζεψει τη ραχη των εξηντα τεύχων. 

Εχουμε τον Χάλκ, Άρονμαν, Γούλβεριν, Σπάντρεμαν και τον Ναιτ-κλόουερ 

 

Οπως λεει και το παλικαρι στην παρουσιαση, τα παλια ειχαν πολλα λογια. Βγηκαν καπου στο 1800κατι.

 

Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια που λεμε.

 

:lol::lol:

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32412
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

O Άρομαν ποιος είναι; :lol:

 

Τα παλιά πάντως μπορεί να΄χουν πολλά λόγια, αλλά έχουν πιο σφιχτά σενάρια.
Σ΄ένα τεύχος διαβάζεις μια ολοκληρωμένη ιστορία που οι σύγχρονοι δημιουργοί θα χρειάζονταν 3 τεύχη για να τη γράψουν :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.