Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Παιδιά το περίπτερο - κέντρο τύπου που αγοράζω τους τόμους της συλλογής αναφέρει ότι θα παραμείνει κλειστό από (χτες) Δευτέρα 6/9 μέχρι την Κυριακή 12/9!:sad1: Τώρα πώς θα τον αποκτήσω τον τόμο; Αυτή την εβδομάδα που κυκλοφορεί ο νέος τόμος βρήκαν να κλείσουν;:crying::grr::Ungry:. Δεν ξέρω αν τις παραγγελίες τις ακύρωσαν ή θα τις στείλουν σε κάποιο περίπτερο της περιοχής.:thinking: Έχω αγχωθεί πολύ γιατί αν δεν βρεθεί λύση να πάρω τον νέο τόμο την ημερομηνία κυκλοφορίας του φοβάμαι μήπως μετά τον παραγγείλω από το περίπτερο και μου τον φέρουν σε κακή κατάσταση ή αναγκαστώ να τον παραγγείλω από το GB-Publishing με επιπλέον 5 ευρώ τα μεταφορικά....

Έχει τύχει κάτι τέτοιο σε κάποιον άλλον; Ή όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό να μου απαντήσει για να με καθησυχάσει λίγο;...

Έχω και στην περιοχή μου και τον πρόεδρο των περιπτεράδων μήπως μου δώσει μια απάντηση το τί γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις....

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Λογικά θα έκλεισαν για να πάνε διακοπές, οπότε έχουν ένα μικρό ελαφρυντικό...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5169
  • Reputation:   55361
  • Achievement Points:  5340
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ξέρει κανείς γιατί οι τόμοι 47-48-49 δεν υπάρχουν προς πώληση στο site της εκδοτικής, ενώ υπάρχουν οι 50-51-52?

 

Κάποιος φίλος έχασε τον 48 (με τον σπάιντερμαν) και δεν υπάρχει εκεί για να τον παραγγείλει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

3 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Ξέρει κανείς γιατί οι τόμοι 47-48-49 δεν υπάρχουν προς πώληση στο site της εκδοτικής, ενώ υπάρχουν οι 50-51-52?

 

Κάποιος φίλος έχασε τον 48 (με τον σπάιντερμαν) και δεν υπάρχει εκεί για να τον παραγγείλει!

Ανανεώνονται ανά διαστήματα...οι τόμοι! Πρέπει να έχεις υπομονή μέχρι να ξαναγίνουν διαθέσιμοι... Λογικά όσοι είναι ακόμη διαθέσιμοι δεν τους έχει παραγγείλει ακόμη κάποιος για να μην είναι πλέον διαθέσιμοι (εννοώ μέχρι να ξαναανανεωθούν και ξαναγίνουν διαθέσιμοι...). Αυτά έχω ακούσει από διάφορες σχετικές απαντήσεις...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36480
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  4
  • Reputation:   43
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Καλημέρα παιδιά, μου λείπει το 47 ή το 48 δε θυμάμαι ποιο είναι ακριβώς, με τον Spiderman και δεν το έχει ούτε στο e-shop. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει καλοδεχούμενος. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

3 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Αν είναι να το πω κι εδώ...

Επειδή από το περίπτερο που αγοράζω τους τόμους έκλεισε από την Δευτέρα μέχρι την Κυριακή και δεν γίνονται τώρα νέες παραγγελίες, τουλάχιστον αυτή την εβδομάδα, δεν ξέρω από πού να αγοράσω τον νέο τόμο... Επειδή είμαι από επαρχία και συγκεκριμένα στο Αίγιο τους φέρνουν μετρημένους, οπότε δεν ξέρω αν θα τον βρω σε άλλο περίπτερο... Το μόνο που με καθησυχάζει είναι ότι στην πόλη μου είναι ο πρόεδρος των περιπτεράδων και ό,τι έντυπα-εφημερίδες-περιοδικά δεν πηγαίνουν στα περίπτερα που είναι κλειστά (προσωρινά) πηγαίνουν στο περίπτερό του! Επειδή αν το χάσω από περίπτερο κι επειδή δεν μου περισσεύουν χρήματα δεν θα ήθελα να πληρώσω και 5 ευρώ τα μεταφορικά αν τα παραγγείλω από το GB-Publishing, ειδικά τώρα που έχουμε και την άλλη συλλογή της Marvel...

 

ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ Ή ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ!

On 7/9/2021 στο 12:35 ΜΜ, olyssesmoore είπε:

Παιδιά το περίπτερο - κέντρο τύπου που αγοράζω τους τόμους της συλλογής αναφέρει ότι θα παραμείνει κλειστό από (χτες) Δευτέρα 6/9 μέχρι την Κυριακή 12/9!:sad1: Τώρα πώς θα τον αποκτήσω τον τόμο; Αυτή την εβδομάδα που κυκλοφορεί ο νέος τόμος βρήκαν να κλείσουν;:crying::grr::Ungry:. Δεν ξέρω αν τις παραγγελίες τις ακύρωσαν ή θα τις στείλουν σε κάποιο περίπτερο της περιοχής.:thinking: Έχω αγχωθεί πολύ γιατί αν δεν βρεθεί λύση να πάρω τον νέο τόμο την ημερομηνία κυκλοφορίας του φοβάμαι μήπως μετά τον παραγγείλω από το περίπτερο και μου τον φέρουν σε κακή κατάσταση ή αναγκαστώ να τον παραγγείλω από το GB-Publishing με επιπλέον 5 ευρώ τα μεταφορικά....

Έχει τύχει κάτι τέτοιο σε κάποιον άλλον; Ή όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό να μου απαντήσει για να με καθησυχάσει λίγο;...

Έχω και στην περιοχή μου και τον πρόεδρο των περιπτεράδων μήπως μου δώσει μια απάντηση το τί γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις....

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Λογικά θα έκλεισαν για να πάνε διακοπές, οπότε έχουν ένα μικρό ελαφρυντικό...:lol:

 

Αν δεν έχεις το τηλέφωνο του περιπτερά να συνεννοηθείς,πάρε το από αλλού.Το καλό είναι να σε ειδοποιεί ότι τότε δεν θα μπορεί να το έχει.

 

Ή

 

Μπορείς όμως να παίξεις το παιχνίδι της υπομονής και να το ζητήσεις από τον περιπτερά σου να στο παραγγείλει και να στο φέρει όταν γυρίσει.

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

1 ώρα πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Αν δεν έχεις το τηλέφωνο του περιπτερά να συνεννοηθείς,πάρε το από αλλού.Το καλό είναι να σε ειδοποιεί ότι τότε δεν θα μπορεί να το έχει.

 

Ή

 

Μπορείς όμως να παίξεις το παιχνίδι της υπομονής και να το ζητήσεις από τον περιπτερά σου να στο παραγγείλει και να στο φέρει όταν γυρίσει.

Αυτό με την υπομονή θα με φάει... Γιατί το θέμα άμεσα...:crying::lol: Το μόνο ελαφρυντικό είναι ότι θα πάρω και το πρώτο τεύχος της νέας συλλογής με την Marvel και μέχρι να τον διαβάσω πιστεύω θα τον έχω στα χέρια μου...

Στο περίπτερο που παίρνω την συλλογή με τα graphic novels  πάω μόνο για την συλλογή ανά 2 εβδομάδες και θα ήταν δύσκολο να με ενημερώσει... Για εφημερίδες πηγαίνω σε άλλο περίπτερο...

Αυτό που με φοβίζει με το να παραγγείλω τον τόμο 53 από εκεί που παίρνω την συλλογή είναι ότι είχα ξανά παραγγείλει τόμο, μετά την ημερομηνία κυκλοφορίας του,από αυτό το περίπτερο κι επειδή μου έφερε ό, τι είχε περισσέψει στην Πάτρα ο τόμος που μου ήρθε είχε 3 σκισίματα στο οπισθόφυλλο από την πλευρά του εξωφύλλου κατά μήκος...:sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

3 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Αυτό με την υπομονή θα με φάει... Γιατί το θέμα άμεσα...:crying::lol: Το μόνο ελαφρυντικό είναι ότι θα πάρω και το πρώτο τεύχος της νέας συλλογής με την Marvel και μέχρι να τον διαβάσω πιστεύω θα τον έχω στα χέρια μου...

Στο περίπτερο που παίρνω την συλλογή με τα graphic novels  πάω μόνο για την συλλογή ανά 2 εβδομάδες και θα ήταν δύσκολο να με ενημερώσει... Για εφημερίδες πηγαίνω σε άλλο περίπτερο...

Αυτό που με φοβίζει με το να παραγγείλω τον τόμο 53 από εκεί που παίρνω την συλλογή είναι ότι είχα ξανά παραγγείλει τόμο, μετά την ημερομηνία κυκλοφορίας του,από αυτό το περίπτερο κι επειδή μου έφερε ό, τι είχε περισσέψει στην Πάτρα ο τόμος που μου ήρθε είχε 3 σκισίματα στο οπισθόφυλλο από την πλευρά του εξωφύλλου κατά μήκος...:sad1:

 

Παίζει η πιθανότητα να το πάρεις από άλλο περίπτερο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

1 ώρα πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Παίζει η πιθανότητα να το πάρεις από άλλο περίπτερο;

Θα ψάξω αύριο, αλλά επειδή λόγω επαρχίας τα φέρνουν μετρημένα δεν νομίζω...:sad1: Πάντως επειδή την Τρίτη-Τετάρτη α μπορεί να πάω Πάτρα,αν το βρω εκεί έχει καλώς, αλλιώς θα πρέπει να το παραγγείλω από εκεί που παίρνω και τα υπόλοιπα...:sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

@ O Φρατζάτος  στο περίπτερο που αγόραζα την συλλογή και έκλεισε για μια εβδομάδα έφερνε 3 τεύχη, οπότε δεν είμαι ο μόνος που "κρέμασε"...:sad1: Και καθώς περνάω από μπροστά τώρα που είναι κλειστό βλέπω αρκετούς ηλικιωμένους να περνάνε να δουν πότε θα ανοίξει ή γιατί έκλεισε... Και σκέφτομαι ότι μπορεί να τους είναι δύσκολο να πάνε σε άλλο περίπτερο...:sad1: Το μόνο θετικό στο περίπτερο που πηγαίνω για να αγοράσω την συλλογή είναι ότι αν είσαι ο πρώτος από τους 3 μπορείς να ελέγξεις και την κατάσταση του τόμου... Για αυτό δεν θέλω να αλλάξω περίπτερο εκτός από τώρα, λόγω ανάγκης...

 

Τελικά, να πω και τα καλά νέα, ότι πήγα στο περίπτερο που το έχει ο πρόεδρος των περιπτεράδων  κι είχε μόνο ένα αντίτυπο για κάποιον άλλον πελάτη μου είπε ότι θα το παραγγείλει σήμερα κι αν δεν έρθει αύριο (Σάββατο) τότε θα έρθει την Δευτέρα...:confuse::dance::yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

1 ώρα πριν, olyssesmoore είπε:

@ O Φρατζάτος  στο περίπτερο που αγόραζα την συλλογή και έκλεισε για μια εβδομάδα έφερνε 3 τεύχη, οπότε δεν είμαι ο μόνος που "κρέμασε"...:sad1: Και καθώς περνάω από μπροστά τώρα που είναι κλειστό βλέπω αρκετούς ηλικιωμένους να περνάνε να δουν πότε θα ανοίξει ή γιατί έκλεισε... Και σκέφτομαι ότι μπορεί να τους είναι δύσκολο να πάνε σε άλλο περίπτερο...:sad1: Το μόνο θετικό στο περίπτερο που πηγαίνω για να αγοράσω την συλλογή είναι ότι αν είσαι ο πρώτος από τους 3 μπορείς να ελέγξεις και την κατάσταση του τόμου... Για αυτό δεν θέλω να αλλάξω περίπτερο εκτός από τώρα, λόγω ανάγκης...

 

Τελικά, να πω και τα καλά νέα, ότι πήγα στο περίπτερο που το έχει ο πρόεδρος των περιπτεράδων  κι είχε μόνο ένα αντίτυπο για κάποιον άλλον πελάτη μου είπε ότι θα το παραγγείλει σήμερα κι αν δεν έρθει αύριο (Σάββατο) τότε θα έρθει την Δευτέρα...:confuse::dance::yahoo:

 

Κομπλέ τότε  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  27
  • Reputation:   129
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4284 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ρε παιδιά μια ερώτηση τελικά θα πάμε για άλλους 60 τόμους ξέρουμε κάτι γιατί αν δεν πάμε σκέφτομαι να ξεκινήσει την άλλη συλλογή με τους κλασικούς τόμους

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

21 λεπτά πριν, sap92 είπε:

Ρε παιδιά μια ερώτηση τελικά θα πάμε για άλλους 60 τόμους ξέρουμε κάτι γιατί αν δεν πάμε σκέφτομαι να ξεκινήσει την άλλη συλλογή με τους κλασικούς τόμους

 

Θα πάμε,αλλά μέχρι να τελειώσει η 60αδα θα έχουν προχωρήσει οι Κλασσικοί Ήρωες. 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2152
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

56 λεπτά πριν, sap92 είπε:

Ρε παιδιά μια ερώτηση τελικά θα πάμε για άλλους 60 τόμους ξέρουμε κάτι γιατί αν δεν πάμε σκέφτομαι να ξεκινήσει την άλλη συλλογή με τους κλασικούς τόμους

Θα υπάρξει σίγουρα επέκταση, αυτό είναι δεδομένο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

43 λεπτά πριν, sap92 είπε:

Ρε παιδιά μια ερώτηση τελικά θα πάμε για άλλους 60 τόμους ξέρουμε κάτι γιατί αν δεν πάμε σκέφτομαι να ξεκινήσει την άλλη συλλογή με τους κλασικούς τόμους

Κοίτα στην αρχή του θέματος "Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΛΛΟΓΗ GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL". Εκεί αναφέρει και περισσότερα... για την συνέχεια της συλλογής... Όταν θα κυκλοφορήσει και ο 60ος τόμος της συλλογής θα έχει κυκλοφορήσει ο 12ος ή ο 13ος τόμος της συλλογής με τα vintage comics της Marvel!

 

Όσο για την συλλογή με τα vintage comics της Marvel φαίνεται ότι θα πάει πολύ καλά, όπως και οι άλλες συλλογές της radnet! Για να ξεκινήσεις αυτή την συλλογή (κι όχι να την αγοράσεις επιλεκτικά) συμφέρει να κάνεις την συνδρομή... Όποτε θα έχεις τα χρήματα για να κάνεις την συνδρομή δεν έχει σημασία πότε θα γίνει, γιατί όσες συλλογές της radnet πάνε πολύ καλά κυκλοφορούν και 2ες και 3ες εκδόσεις... Αν είσαι τυχερός στις μεταγενέστερες εκδόσεις μπορεί να έχεις περισσότερα έξτρα "δώρα" που οι προηγούμενες εκδόσεις δεν θα χαρούν ή αν θα χαρούν με κάποια έκπτωση...

Ένα παράδειγμα είναι η συλλογή με τα ορυκτά που βγαίνει από την radnet... Αυτή η σειρά έχει φτάσει να κυκλοφορεί τώρα η 3η εκδοσή της! Που όσοι απολαύσουν την 3η έκδοση θα έχουν δώρο 1 Mega ορυκτό με την αγορά συγκεκριμένων τευχών ανά 10άδα τευχών... Τα Mega ορυκτά μπορεί να τα αποκτήσει ο οποιοσδήποτε χωρίς να αγοράσει τα τεύχη, αλλά με την τιμή της μονάδας στα 20 ευρώ... Όσοι λοιπόν έχουν τις 2 πρώτες εκδόσεις απλά για το κάθε Mega ορυκτό, αντί για 20 ευρώ θα τα αγοράσει με 15 ευρώ για το κάθε Mega ορυκτό, δηλαδή θα έχει μια μικρή έκπτωση... Οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς και πολύ...

Από την άλλη αν θα πάει καλά η σειρά σίγουρα θα υπάρχει και επέκταση στην συλλογή, γιατί στο σάιτ της συλλογής αναφέρει ότι οι 60 πρώτοι τόμοι είναι οι εξής...(Δηλαδή σε βάζει και σε σκέψεις και για 2η 60άδα τόμων...)

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

18 λεπτά πριν, Ilias είπε:

Θα υπάρξει σίγουρα επέκταση, αυτό είναι δεδομένο

Επιτέλους απάντησαν και τα "μεγάλα" μέσα...:lol: Γιατί τους υπόλοιπους δεν τους πιστεύουν...:sad1:  Παρότι το λέμε συνέχεια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Eντυπωση μου προκαλεσε το πως "τραβαει" η μαλλον τα "σπαει" αυτη η εκδοση κοντευοντας τα 60 τευχη!.Και για του λογου το αληθες σε κεντρικο 24ωρο περιπτερο της Πατησιων

οπου παω κ συχνα κανω τις αγορες μου ετσι κ σημερα βρηκα ενα τελευταιο αντιτυπο."Το τελευταιο αντιτυπο της συλλογης ευτυχως προλαβα , ποσα φερνεται κανα 2-3;;-Οχι 10 αντυπυπα και εισαι ο 10ος αγοραστης.. Κι αυτο γινεται καθε φορα μου εξαντλονται της ιδια μερα κυκλοφοριας τους.."

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τελικά θα. Κυκλοφορησουν ακόμα 60 τόμοι; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32641
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  16
  • Reputation:   122
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τί; Και άλλα 60 τεύχη;

Δύσκολο να ακολουθήσω γιατί στήριξα την προσπάθεια, παρότι φίλος της DC, αλλά θέλω και λίγο Batman κ.α

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2152
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

19 ώρες πριν, newlynx είπε:

Τί; Και άλλα 60 τεύχη;

Δύσκολο να ακολουθήσω γιατί στήριξα την προσπάθεια, παρότι φίλος της DC, αλλά θέλω και λίγο Batman κ.α

Με το All-Star Batman vol 2 καλύπτεσαι για λίγο; Πέρα από την πλάκα, εντάξει, δεν είναι και λίγα τα λεφτά που φεύγουν σε σταθερή βάση στη σειρά της Hachette. Αλλά είπαμε, για δέκα ευρώ, τέτοια έκδοση είναι ψιλοτσάμπα. Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως τα 600 (ή ενδεχομένως 1200) ευρώ είναι αμελητέο ποσό, σε καμία περίπτωση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32641
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  16
  • Reputation:   122
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

15 λεπτά πριν, Ilias είπε:

Με το All-Star Batman vol 2 καλύπτεσαι για λίγο; Πέρα από την πλάκα, εντάξει, δεν είναι και λίγα τα λεφτά που φεύγουν σε σταθερή βάση στη σειρά της Hachette. Αλλά είπαμε, για δέκα ευρώ, τέτοια έκδοση είναι ψιλοτσάμπα. Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως τα 600 (ή ενδεχομένως 1200) ευρώ είναι αμελητέο ποσό, σε καμία περίπτωση.

Πραγματικά ποτέ δεν πίστευα ότι θα είχαμε τόσο ποιοτική έκδοση στα χέρια μας και η τιμή είναι πολύ φυσιολογική για αυτά που δίνει (εντάξει υπάρχει και μια οικογενειακή γκρίνια για το θέμα). Απλά θα προτιμούσα ένα μικρό διάστημα διακοπών πριν ξεκινήσει και πάλι για να κάνω τον προγραμματισμό μου. Επίσης, οι βιβλιοθήκες έχουν αρχίσει και γεμίζουν επικίνδυνα ενώ τα τεύχη του 9 της Ελευθεροτυπίας (500+) ακόμα δεν έχουν βρει στέγη (είναι σε κιβώτια). Επίσης είμαι ψυχαναγκαστικός με τις συλλογές και δύσκολα επιλέγω μόνο τεύχη (ήδη αυτές τις ημέρες βρίσκω μερικούς τόμους από τη μεγάλη βιβλιοθήκη της Disney που μου έλειπαν) ενώ παλεύω να μην ξεκινήσω τους Κλασικούς Υπερήρωες. 

Βλέπω (https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection) πως οι τόμοι θα φτάσουν τους 254 (!!!!!!!!!) μέχρι το τέλος του προσεχή Οκτώβρη οπότε βλέπω να συνεχίζουμε και μετά τους 120. Το καλό είναι πως φαίνεται να υπάρχει και ένα κοινό στην Ελλάδα, που για να πω την αλήθεια δεν περίμενα αλλά στήριξε την προσπάθεια αλλιώς δεν θα συνεχιζόταν. Βέβαια θα ήθελα να ξέρω πωλήσεις και ηλικιακό φάσμα για να καταλάβω καλύτερα το που βρίσκεται η αγορά comix για υπερήρωες στην Ελλάδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2152
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

1 λεπτό πριν, newlynx είπε:

Πραγματικά ποτέ δεν πίστευα ότι θα είχαμε τόσο ποιοτική έκδοση στα χέρια μας και η τιμή είναι πολύ φυσιολογική για αυτά που δίνει (εντάξει υπάρχει και μια οικογενειακή γκρίνια για το θέμα). Απλά θα προτιμούσα ένα μικρό διάστημα διακοπών πριν ξεκινήσει και πάλι για να κάνω τον προγραμματισμό μου. Επίσης, οι βιβλιοθήκες έχουν αρχίσει και γεμίζουν επικίνδυνα ενώ τα τεύχη του 9 της Ελευθεροτυπίας (500+) ακόμα δεν έχουν βρει στέγη (είναι σε κιβώτια). Επίσης είμαι ψυχαναγκαστικός με τις συλλογές και δύσκολα επιλέγω μόνο τεύχη (ήδη αυτές τις ημέρες βρίσκω μερικούς τόμους από τη μεγάλη βιβλιοθήκη της Disney που μου έλειπαν) ενώ παλεύω να μην ξεκινήσω τους Κλασικούς Υπερήρωες. 

Βλέπω (https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection) πως οι τόμοι θα φτάσουν τους 254 (!!!!!!!!!) μέχρι το τέλος του προσεχή Οκτώβρη οπότε βλέπω να συνεχίζουμε και μετά τους 120. Το καλό είναι πως φαίνεται να υπάρχει και ένα κοινό στην Ελλάδα, που για να πω την αλήθεια δεν περίμενα αλλά στήριξε την προσπάθεια αλλιώς δεν θα συνεχιζόταν. Βέβαια θα ήθελα να ξέρω πωλήσεις και ηλικιακό φάσμα για να καταλάβω καλύτερα το που βρίσκεται η αγορά comix για υπερήρωες στην Ελλάδα.

Αυτό το τελευταίο πολύ θα το ήθελα να το γνώριζα κι εγώ! Από το thecomiccon πάντως, βλέπω πως κυμαίνεται από 15-16 μέχρι 50 περίπου, με πιο ενεργούς τους άνω των 30. Το πολύ ενθαρρυντικό είναι πως σε πολλές περιπτώσεις έχω δει γονείς να ρωτάνε για το ποιο κόμικ είναι κατάλληλο για τα παιδιά τους. Πολλά μπράβο σε αυτούς τους γονείς που αντιλαμβάνονται πως ένα κόμικ είναι σοβαρή υπόθεση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20594
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Μια γρηγορη ερωτηση παιδιά, ο τομος The Mighty Thor "Αναζητώντας τους Θεούς" που βγηκε απο την εκδοση αυτη, ειναι ακριβως η ιδια ιστορια με το " ο Πανισχυρος Θωρ" που ειχε εκδόσει πριν λιγα χρονια η ΟΞΥ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2 λεπτά πριν, christs είπε:

Μια γρηγορη ερωτηση παιδιά, ο τομος The Mighty Thor "Αναζητώντας τους Θεούς" που βγηκε απο την εκδοση αυτη, ειναι ακριβως η ιδια ιστορια με το " ο Πανισχυρος Θωρ" που ειχε εκδόσει πριν λιγα χρονια η ΟΞΥ?

 

Αν θυμάμαι σωστά Χρήστο, είναι ακριβώς η ίδια, απλά της Οξύ έχει ακόμα δύο τεύχη στα οποία εμφανίζεται ο Spider-Man. Εκτός των άλλων, η Οξύ την έχει εξαντλημένη στο σάιτ της: https://brainfood.gr/proion/thor-o-panisxyros/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20594
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

1 λεπτό πριν, nikolas12 είπε:

 

Αν θυμάμαι σωστά Χρήστο, είναι ακριβώς η ίδια, απλά της Οξύ έχει ακόμα δύο τεύχη στα οποία εμφανίζεται ο Spider-Man. Εκτός των άλλων, η Οξύ την έχει εξαντλημένη στο σάιτ της: https://brainfood.gr/proion/thor-o-panisxyros/

Φιλε Νικόλα εβλεπα το συγκεκριμενο τομο σε προσφορα στο σαιτ του παμπλικ https://www.public.gr/product/comics/greek-comics/fantasy-graphic-novel/o-panishyros-thor/prod8670082pp/

και ελεγα να το χτυπησω, εξου και η ερωτηση. Ισως να αξιζει τοτε εφοσον εχει εξτρα υλικο... :thinking: 

To ιδιο σκεφτομαι και για το Avengers Prime που ειναι επισης στο 50% και δεν κυκλοφορησε στη marvel συλλογη (διορθωσε με αν κανω καποιο λαθος)... :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2942
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, christs είπε:

Φιλε Νικόλα εβλεπα το συγκεκριμενο τομο σε προσφορα στο σαιτ του παμπλικ https://www.public.gr/product/comics/greek-comics/fantasy-graphic-novel/o-panishyros-thor/prod8670082pp/

και ελεγα να το χτυπησω, εξου και η ερωτηση. Ισως να αξιζει τοτε εφοσον εχει εξτρα υλικο... :thinking: 

To ιδιο σκεφτομαι και για το Avengers Prime που ειναι επισης στο 50% και δεν κυκλοφορησε στη marvel συλλογη (διορθωσε με αν κανω καποιο λαθος)... :thanks:

 

Πληροφοριακά το Avengers Prime ενδέχεται να το δούμε στην συλλογή μιας και στο εξωτερικό κυκλοφόρησε στην δεύτερη 60άδα (66ος). Και η έκδοση της Οξύ και αυτής της Χασέτ περιλαμβάνει τα τεύχη #1-5.

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  124
  • Reputation:   856
  • Achievement Points:  125
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ christs  Άχαστο το Avengers Prime σε αυτήν τη τιμή, πρώτα το χτυπάς και μετά το σκέφτεσαι.  Παρέλαβα σήμερα το δικό μου αντίτυπο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τι θα δούμε στον τόμο 54: The Avengers Η Γέννηση του Ούλτρον

 

avengers-57-vision-header.jpg

 

Το ημερολόγιο γράφει ότι είναι Ιούλιος του 1968 και ο τίτλος των Avengers είναι πλέον καθιερωμένος στα μάτια του κοινού ευρισκόμενος στο 54ο τεύχος του. Η δημιουργική ομάδα είναι ο Roy Thomas στο σενάριο και John Buscema στο σχέδιο, ένα δίδυμο που τη δεκαετία του 70 θα εκτόξευε τη δημοτικότητα του λόγω του Conan the Barbarian και των ιστοριών που έφτιαξαν. Πριν όμως πάνε στο sword and sorcery είδος κόμικ, οι δυο τους έμελλε να αφήσουν ανεξίτηλο το σημάδι τους στους Εκδικητές με τη δημιουργία του υπερκακού Ultron.

 

avengers58-slaves.jpg

 

Στο επόμενο τόμο λοιπόν μαθαίνουμε το πως φτιάχτηκε ο Ultron και τα πρώτα του τεύχη ως αντίπαλος των Εκδικητών. Στο κόμικ υπεύθυνος για τη δημιουργία του είναι ο Hank Pym θέλοντας να φτιάξει ένα ρομπότ που θα είχε σαν βάση το δικό του εγκέφαλο ως τρόπο σκέψης. Το πείραμα ωστόσο αποτυγχάνει καθώς ο Ultron γρήγορα αναπτύσσει μίσος για τον Pym, αλλά ταυτόχρονα ενδιαφέρον για τη γυναίκα του, τη Janet van Dyne, γνωστή και ως Wasp, ενώ έχει απίστευτες δυνάμεις και λόγω του AI μπορεί και να αναβαθμίζει συνεχώς τον εαυτό του. Προκειμένου να πολεμήσει τους Εκδικητές, ο Ultron θα δημιουργήσει τον Vision, κίνηση που του γυρίζει μπούμερανγκ, αφού τόσο ο Vision όσο και ο Yellowjacket θα μπουν στους Avengers να πολεμήσουν τον Pym. 

 

avengers58-ultron.jpg

 

To σχέδιο είναι John Buscema, κάτι που σημαίνει ότι αν και ρετρό, έχει μια όμορφη αληθοφάνεια, εκφραστικά πρόσωπα και πολλή φαντασία, πιστεύω θα αρέσει αρκετά ακόμα και σε φαν πιο καινούριων τεχνοτροπιών. Περιέχει 7 τεύχη από το Avengers #54 έως το #60, καθώς και το Avengers Annual #2, άρα μιλάμε για ένα χορταστικό τόμο σχεδόν 200 σελίδων! Μία κλασική Avengers ιστορία από ένα δίδυμο που βρίσκεται λίγα χρόνια πριν τις κορυφαίες ιστορίες του σε ένα τελείως διαφορετικό είδος από το υπερηρωικό και την οποία προσωπικά περίμενα πολύ καιρό να δω, συνεπώς ναι (και γι' αυτό) περιμένω να δω τι θα διαβάσουμε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2152
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

7 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Τι θα δούμε στον τόμο 54: The Avengers Η Γέννηση του Ούλτρον

 

avengers-57-vision-header.jpg

 

Το ημερολόγιο γράφει ότι είναι Ιούλιος του 1968 και ο τίτλος των Avengers είναι πλέον καθιερωμένος στα μάτια του κοινού ευρισκόμενος στο 54ο τεύχος του. Η δημιουργική ομάδα είναι ο Roy Thomas στο σενάριο και John Buscema στο σχέδιο, ένα δίδυμο που τη δεκαετία του 70 θα εκτόξευε τη δημοτικότητα του λόγω του Conan the Barbarian και των ιστοριών που έφτιαξαν. Πριν όμως πάνε στο sword and sorcery είδος κόμικ, οι δυο τους έμελλε να αφήσουν ανεξίτηλο το σημάδι τους στους Εκδικητές με τη δημιουργία του υπερκακού Ultron.

 

avengers58-slaves.jpg

 

Στο επόμενο τόμο λοιπόν μαθαίνουμε το πως φτιάχτηκε ο Ultron και τα πρώτα του τεύχη ως αντίπαλος των Εκδικητών. Στο κόμικ υπεύθυνος για τη δημιουργία του είναι ο Hank Pym θέλοντας να φτιάξει ένα ρομπότ που θα είχε σαν βάση το δικό του εγκέφαλο ως τρόπο σκέψης. Το πείραμα ωστόσο αποτυγχάνει καθώς ο Ultron γρήγορα αναπτύσσει μίσος για τον Pym, αλλά ταυτόχρονα ενδιαφέρον για τη γυναίκα του, τη Janet van Dyne, γνωστή και ως Wasp, ενώ έχει απίστευτες δυνάμεις και λόγω του AI μπορεί και να αναβαθμίζει συνεχώς τον εαυτό του. Προκειμένου να πολεμήσει τους Εκδικητές, ο Ultron θα δημιουργήσει τον Vision, κίνηση που του γυρίζει μπούμερανγκ, αφού τόσο ο Vision όσο και ο Yellowjacket θα μπουν στους Avengers να πολεμήσουν τον Pym. 

 

avengers58-ultron.jpg

 

To σχέδιο είναι John Buscema, κάτι που σημαίνει ότι αν και ρετρό, έχει μια όμορφη αληθοφάνεια, εκφραστικά πρόσωπα και πολλή φαντασία, πιστεύω θα αρέσει αρκετά ακόμα και σε φαν πιο καινούριων τεχνοτροπιών. Περιέχει 7 τεύχη από το Avengers #54 έως το #60, καθώς και το Avengers Annual #2, άρα μιλάμε για ένα χορταστικό τόμο σχεδόν 200 σελίδων! Μία κλασική Avengers ιστορία από ένα δίδυμο που βρίσκεται λίγα χρόνια πριν τις κορυφαίες ιστορίες του σε ένα τελείως διαφορετικό είδος από το υπερηρωικό και την οποία προσωπικά περίμενα πολύ καιρό να δω, συνεπώς ναι (και γι' αυτό) περιμένω να δω τι θα διαβάσουμε!

Μια ιστορία που θεωρώ πως έχει γεράσει αρκετά καλά. Λατρεμένος Buscema.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

9 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Τι θα δούμε στον τόμο 54: The Avengers Η Γέννηση του Ούλτρον

 

avengers-57-vision-header.jpg

 

Το ημερολόγιο γράφει ότι είναι Ιούλιος του 1968 και ο τίτλος των Avengers είναι πλέον καθιερωμένος στα μάτια του κοινού ευρισκόμενος στο 54ο τεύχος του. Η δημιουργική ομάδα είναι ο Roy Thomas στο σενάριο και John Buscema στο σχέδιο, ένα δίδυμο που τη δεκαετία του 70 θα εκτόξευε τη δημοτικότητα του λόγω του Conan the Barbarian και των ιστοριών που έφτιαξαν. Πριν όμως πάνε στο sword and sorcery είδος κόμικ, οι δυο τους έμελλε να αφήσουν ανεξίτηλο το σημάδι τους στους Εκδικητές με τη δημιουργία του υπερκακού Ultron.

 

avengers58-slaves.jpg

 

Στο επόμενο τόμο λοιπόν μαθαίνουμε το πως φτιάχτηκε ο Ultron και τα πρώτα του τεύχη ως αντίπαλος των Εκδικητών. Στο κόμικ υπεύθυνος για τη δημιουργία του είναι ο Hank Pym θέλοντας να φτιάξει ένα ρομπότ που θα είχε σαν βάση το δικό του εγκέφαλο ως τρόπο σκέψης. Το πείραμα ωστόσο αποτυγχάνει καθώς ο Ultron γρήγορα αναπτύσσει μίσος για τον Pym, αλλά ταυτόχρονα ενδιαφέρον για τη γυναίκα του, τη Janet van Dyne, γνωστή και ως Wasp, ενώ έχει απίστευτες δυνάμεις και λόγω του AI μπορεί και να αναβαθμίζει συνεχώς τον εαυτό του. Προκειμένου να πολεμήσει τους Εκδικητές, ο Ultron θα δημιουργήσει τον Vision, κίνηση που του γυρίζει μπούμερανγκ, αφού τόσο ο Vision όσο και ο Yellowjacket θα μπουν στους Avengers να πολεμήσουν τον Pym. 

 

avengers58-ultron.jpg

 

To σχέδιο είναι John Buscema, κάτι που σημαίνει ότι αν και ρετρό, έχει μια όμορφη αληθοφάνεια, εκφραστικά πρόσωπα και πολλή φαντασία, πιστεύω θα αρέσει αρκετά ακόμα και σε φαν πιο καινούριων τεχνοτροπιών. Περιέχει 7 τεύχη από το Avengers #54 έως το #60, καθώς και το Avengers Annual #2, άρα μιλάμε για ένα χορταστικό τόμο σχεδόν 200 σελίδων! Μία κλασική Avengers ιστορία από ένα δίδυμο που βρίσκεται λίγα χρόνια πριν τις κορυφαίες ιστορίες του σε ένα τελείως διαφορετικό είδος από το υπερηρωικό και την οποία προσωπικά περίμενα πολύ καιρό να δω, συνεπώς ναι (και γι' αυτό) περιμένω να δω τι θα διαβάσουμε!

Μια υπέροχη παρουσίαση όπως όλες όσες έχεις κάνει...

Μόνο που ακόμη δεν έχω στα χέρια μου τον τόμο 53 με τον Ghost Rider!:sad1: Να τι έγινε... Το περίπτερο από όπου αγοράζω τους τόμους έκλεισε για μια εβδομάδα, από την προηγούμενη Δευτέρα μέχρι την Κυριακή. Έτσι πήγα να το αναζητήσω μήπως υπάρχει σε κάποιο άλλο περίπτερο. Σε ένα περίπτερο που πήγα μου είπαν ότι θα μου το παραγγείλουν και μέχρι την Δευτέρα που μας πέρασε θα το έφερναν... Τελικά ούτε την Τρίτη ήρθε... Και μου είπε ότι αν υπάρχει θα το φέρουν... Από αυτό κατάλαβα ότι μου έλεγε ψέματα καθώς κι άλλες φορές που έχω πει να μου φέρουν κάποια εφημερίδα μετά την ημερομηνία κυκλοφορίας της με παραμύθιαζαν... χωρίς καν να μου το φέρουν... Έτσι πήγα την Τρίτη στο περίπτερο που παίρνω τους τόμους και που είχε κλείσει για μία εβδομάδα για να μου το φέρουν... Μου είπαν ότι θα το παραγγείλουν και θα έρθει την Παρασκευή ή την άλλη εβδομάδα με το τόμο 54... Έχε χάρη που εκείνη η κυρία που έχει το περίπτερο έχουμε κοινούς γνωστούς... Οπότε περιμένουμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5169
  • Reputation:   55361
  • Achievement Points:  5340
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

On 9/16/2021 at 2:42 AM, nikolas12 said:

Τι θα δούμε στον τόμο 54: The Avengers Η Γέννηση του Ούλτρον

 

Περιέχει 7 τεύχη από το Avengers #54 έως το #60, καθώς και το Avengers Annual #2, άρα μιλάμε για ένα χορταστικό τόμο σχεδόν 200 σελίδων! Μία κλασική Avengers ιστορία από ένα δίδυμο που βρίσκεται λίγα χρόνια πριν τις κορυφαίες ιστορίες του σε ένα τελείως διαφορετικό είδος από το υπερηρωικό και την οποία προσωπικά περίμενα πολύ καιρό να δω, συνεπώς ναι (και γι' αυτό) περιμένω να δω τι θα διαβάσουμε!

 

Ξεκίνησα να το κάνω στους τόμους της κλασσικής συλλογής και είδα θετικά σχόλια, οπότε ας το κάνουμε κι εδώ! :)

 

Ιδού οι πρώτες σελίδες των ιστοριών που θα δημοσιευθούν σε αυτόν τον τόμο, όπως δημοσιεύθηκαν το 1984 στο Σπάιντερμαν των εκδόσεων Καμπανά:

 

            AVENGERS #54                                AVENGERS #55

136621037_AV054SP1531984.thumb.jpg.f32934bc14e8c3e36118c35f24501f42.jpg 1527541651_AV055SP1541984.thumb.jpg.1120ce8f78b8c1e0b72ccd22d0a30a1f.jpg

  

            AVENGERS #56                                AVENGERS #57

428547787_AV056SP1551984.thumb.jpg.6b337b3aa54f9bcaeb5d92558d845f74.jpg 725555598_AV057SP1751984.thumb.jpg.d45e09fb0f7e06a4ea6bac5b0d9de572.jpg

 

            AVENGERS #58                                AVENGERS #59                              AVENGERS #60

903110349_AV058SP1501984.thumb.jpg.b8d313a52cbac1e401e18db489fb1fc5.jpg 738760864_AV059SP1641984.thumb.jpg.27aacc686b06ba416f1ebc1cf3d5b459.jpg 1464054844_AV060SP1771984.thumb.jpg.60bca63ea9c9c40e79d8989902324f25.jpg

 

Tο AVENGERS ANNUAL #2 δεν δημοσιεύθηκε. H ιστορία που περιέχει διαδραματίστηκε μεταξύ των τευχών #56 & #57

:cheers2:

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.