Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21487
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αναμενόμενο.

Από ότι φαίνεται ακολουθούμε την ξένη έκδοση, πλην μερικών εξαιρέσεων.

Αυτά που έχουν προσπεραστεί, προς το παρόν, είναι τα

2. Uncunny X-Men Dark Phoenix

22. Marvel Zombies

31. Captain America The Chosen

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

50 λεπτά πριν, hudson είπε:

Αναμενόμενο.

Από ότι φαίνεται ακολουθούμε την ξένη έκδοση, πλην μερικών εξαιρέσεων.

Αυτά που έχουν προσπεραστεί, προς το παρόν, είναι τα

2. Uncunny X-Men Dark Phoenix

22. Marvel Zombies

31. Captain America The Chosen

 

Ενδεχομένως να αποφάσισαν να ακολουθήσουν την αγγλική έκδοση για να πάψουμε να τους πρήζουμε τους ανθρώπους... :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

4 ώρες πριν, christs είπε:

Περιμενω και εγω να δω σε περιπτωση επιμηκυνσης της συλλογης, αν θα κινηθει σε τοσο μεγαλα επιπεδα επανεκδοσεων, γιατι η αληθεια ειναι με ξενερωνει 2 συνεχομενες εβδομαδες επανεκδοση.... :grr:

Δυστυχώς και φοβάμαι πως θα εξακολουθούμε να έχουμε κι άλλες ίσως πολλές επανεκδόσεις. Είμαι σε δίλημμα αν θα κρατήσω ή θα τα δώσω τα διπλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ακόμα ένα κόμικ που έχω στην συλλογή μου από την Anubis και το οποίο διάβασα, για τελευταία φορά, το μακρινό 2012.

 

Η συγκεκριμένη αγορά, λοιπόν, θα είναι καθαρά για συλλεκτικούς λόγους (για να μην "σπάσει" η συλλογή), αλλά και για να έχω σε καλύτερη ποιότητα έκδοσης (και με τα συνοδευτικά άρθρα) αυτή την όμορφη ιστορία. :) 

 

 

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες @nikolas12! :thanks:

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Το μόνο πρόβλημα με την επιμήκυνση της συλλογής έστω και για 20 τόμους επιπλέον (δηλαδή 80 στο σύνολο) είναι τι εικόνα θα σχηματιστεί!Οι 20 πρόσθετοι τόμοι θα συμπληρώνουν την τωρινή εικόνα των ραχών των τόμων ή θα αρχίσει να σχηματίζεται νέα εικόνα μου μπορεί και να μην ολοκληρωθεί ποτέ,αν το τέλος της συλλογής θα είναι στους 80 τόμους;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

48 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Το μόνο πρόβλημα με την επιμήκυνση της συλλογής έστω και για 20 τόμους επιπλέον (δηλαδή 80 στο σύνολο) είναι τι εικόνα θα σχηματιστεί!Οι 20 πρόσθετοι τόμοι θα συμπληρώνουν την τωρινή εικόνα των ραχών των τόμων ή θα αρχίσει να σχηματίζεται νέα εικόνα μου μπορεί και να μην ολοκληρωθεί ποτέ,αν το τέλος της συλλογής θα είναι στους 80 τόμους;:thinking:

 

Μακάρι η ελλιπής εικόνα στην ράχη να μην σταθεί αφορμή να σταματήσουν την σειρά! :lol:

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αν και δεν χρειάζεται επιβεβαίωση στα λόγια του άριστου γνώστη του θέματος @nikolas12, παρόλα αυτά ας παραθέσουμε την εικόνα με την επίσημη ανακοίνωση του τόμου #42. :) 

 

IMG-e9cbbe48f8fa385cc54526c5b184b1b5-V.thumb.jpg.3fbbe1c12c75df91deeaedd95009da82.jpg

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

On 24/3/2021 στο 5:50 ΜΜ, Indian είπε:

Στον επόμενο τόμο θα φιλοξενείται η ιστορία "Wolverine - Η αρχή", αλλά αυτό το ξέραμε ήδη, χάρη στον φίλο @nikolas12. :) 

Είμαι πολυ απογοητευμένος. Τίποτα που να μην έχει ξανά εκδοθεί δεν γίνεται. Ειναι κουραστικό

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55403
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

2 hours ago, james768 said:

Είμαι πολυ απογοητευμένος. Τίποτα που να μην έχει ξανά εκδοθεί δεν γίνεται. Ειναι κουραστικό

 

Φίλε μου συμπάσχω μαζί σου... κουράγιο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

6 ώρες πριν, james768 είπε:

Είμαι πολυ απογοητευμένος. Τίποτα που να μην έχει ξανά εκδοθεί δεν γίνεται. Ειναι κουραστικό

Σε νιώθω πολύ.Έχω ήδη αυτά της Anubis (σκέφτομαι να τα δώσω σε κάποιον συλλέκτη) και θα ξοδέψω τα λεφτά που προορίζονται για τα καινούργια της ίδιας εταιρίας και της ΟΞΥ. Τι να διαβάζουμε για έναν ολόκληρο μηνά που κυκλοφορούν επανεκδόσεις? Όμως θα ήταν ωραία να έχουμε μια ολόκληρη συλλογή.

Αλλά όσο για τους +20 τόμους φοβάμαι πως θα έχουμε και πάλι επανεκδόσεις (πιθανόν καινούργιες ιστορίες από τις Anubis και ΟΞΥ).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

5 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Φίλε μου συμπάσχω μαζί σου... κουράγιο...

 

Πριν από 1 ώρα, PowerRangers8 είπε:

Σε νιώθω πολύ.Έχω ήδη αυτά της Anubis (σκέφτομαι να τα δώσω σε κάποιον συλλέκτη) και θα ξοδέψω τα λεφτά που προορίζονται για τα καινούργια της ίδιας εταιρίας και της ΟΞΥ. Τι να διαβάζουμε για έναν ολόκληρο μηνά που κυκλοφορούν επανεκδόσεις? Όμως θα ήταν ωραία να έχουμε μια ολόκληρη συλλογή.

Αλλά όσο για τους +20 τόμους φοβάμαι πως θα έχουμε και πάλι επανεκδόσεις (πιθανόν καινούργιες ιστορίες από τις Anubis και ΟΞΥ).

 

8 ώρες πριν, james768 είπε:

Είμαι πολυ απογοητευμένος. Τίποτα που να μην έχει ξανά εκδοθεί δεν γίνεται. Ειναι κουραστικό

 

Απαντάω εδώ, αν και θεωρώ πρέπει να μεταφερθούν τα σχόλια στην Κρυστάλλινη Σφαίρα, για να μην γεμίζουμε το κύριο θέμα.

 

Οι επανεκδόσεις είναι ένα θέμα που έχει συζητηθεί άπειρες φορές. Κάθε φορά κάποιος θα δυσανασχετήσει, δεν υπάρχει περίπτωση. Κι εγώ ο ίδιος πολλές φορές έχω γκρινιάξει, λέγοντας ότι χίλιες φορές προτιμότερο να έβγαινε κάτι που δεν έχει επανακυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Εννοείται αυτό. Παρόλα αυτά βρίσκω αναίτια την τόση απογοήτευση, για έναν τόμο που αυτή την στιγμή δεν κυκλοφορεί. Πραγματικά, έχουμε δει τόμους στην συλλογή που κυκλοφορούν κανονικότατα από την ΟΞΥ (Κρέιβεν, Θωρ), ή ακόμα και από την ίδια την Anubis (New X-Men). Θα μου πεις, το λες επειδή εσύ δεν έχεις το Wolverine: Origin. Προφανώς, αλλά και πάλι, ας μην τα παίρνουμε όλα με τόσο βαριά καρδιά. Πέρσι αν μας έλεγαν ότι μέσα σε ενάμιση χρόνο θα δούμε στα ελληνικά τα Birth of Venom, Captain America: Winter Soldier, House of M, Avengers Forever, Planet Hulk, Daredevil: Αναγέννηση, Spider-Man: Blue, Punisher: Welcome Back Frank και τόσα άλλα, μάλλον θα νομίζαμε ότι κάποιος μας κάνει πλάκα. Ας δώσουμε τόπο στην απογοήτευση, όλοι κάποιους τόμους έχουμε με κάποια μορφή (στα αγγλικά, στα ελληνικά από Anubis, Modern Times, ΟΞΥ, Καμπανά, οτιδήποτε), το σημαντικό είναι ότι μέσα σε 60 τόμους, τουλάχιστον οι 45 (δλδ τα 3/4) είναι ολοκαίνουργιες ιστορίες. Και σίγουρα αν οι 60 γίνουν 80, ένα αντίστοιχο ποσοστό θα ναι νέες ιστορίες (60/80 περίπου). Με πρόχειρους υπολογισμούς πάντα και χωρίς να λάβουμε υπόψη την τυχαιότητα. Κέρδος είναι ακόμα κι έτσι. (Υπενθυμιζοντας πάντα ότι εννοειται, όλοι θα θέλαμε 80/80 νέες ιστορίες)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35829
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   80
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1486 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

 Καλησπέρα, αγοράζοντας τη σειρά από το 1ο τεύχος -σήμερα πήρα το #41- είμαι και εγώ ένας από αυτούς που κάπως δυσανασχετούν καθώς κάποια από αυτά τα είχα είτε από Anubis είτε από όταν έβγαιναν στις κανονικές ξενόγλωσσες σειρές τους. Έχοντας διαβάσει όταν άρχιζα τη σειρά στο παρελθόν ότι η ξένη κράτησε για 200 τεύχη, γνωρίζουμε μήπως  η ελληνική έχει κλειδώσει στα 60 όπως ανακοινώθηκε αρχικά η θα συνεχιστεί περαιτέρω; Επίσης υπάρχει φίλος που να έχει ράφι να χωρέσει και τα 60 εν σειρά;   :lol:

165065900_10166446730440725_7902455583462033651_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

3 λεπτά πριν, kawasakikos είπε:

 Καλησπέρα, αγοράζοντας τη σειρά από το 1ο τεύχος -σήμερα πήρα το #41- είμαι και εγώ ένας από αυτούς που κάπως δυσανασχετούν καθώς κάποια από αυτά τα είχα είτε από Anubis είτε από όταν έβγαιναν στις κανονικές ξενόγλωσσες σειρές τους. Έχοντας διαβάσει όταν άρχιζα τη σειρά στο παρελθόν ότι η ξένη κράτησε για 200 τεύχη, γνωρίζουμε μήπως  η ελληνική έχει κλειδώσει στα 60 όπως ανακοινώθηκε αρχικά η θα συνεχιστεί περαιτέρω; Επίσης υπάρχει φίλος που να έχει ράφι να χωρέσει και τα 60 εν σειρά;   :lol:

165065900_10166446730440725_7902455583462033651_n.jpg

Εμένα το ράφι μέχρι το 46-47 θα φτάσει το πολύ. Σχετικά με την επέκταση της σειράς, έχει αναφερθεί ότι είναι πιθανό να δούμε μια επέκταση άλλων 20 τόμων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

56 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

 

 

 

Απαντάω εδώ, αν και θεωρώ πρέπει να μεταφερθούν τα σχόλια στην Κρυστάλλινη Σφαίρα, για να μην γεμίζουμε το κύριο θέμα.

 

Οι επανεκδόσεις είναι ένα θέμα που έχει συζητηθεί άπειρες φορές. Κάθε φορά κάποιος θα δυσανασχετήσει, δεν υπάρχει περίπτωση. Κι εγώ ο ίδιος πολλές φορές έχω γκρινιάξει, λέγοντας ότι χίλιες φορές προτιμότερο να έβγαινε κάτι που δεν έχει επανακυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Εννοείται αυτό. Παρόλα αυτά βρίσκω αναίτια την τόση απογοήτευση, για έναν τόμο που αυτή την στιγμή δεν κυκλοφορεί. Πραγματικά, έχουμε δει τόμους στην συλλογή που κυκλοφορούν κανονικότατα από την ΟΞΥ (Κρέιβεν, Θωρ), ή ακόμα και από την ίδια την Anubis (New X-Men). Θα μου πεις, το λες επειδή εσύ δεν έχεις το Wolverine: Origin. Προφανώς, αλλά και πάλι, ας μην τα παίρνουμε όλα με τόσο βαριά καρδιά. Πέρσι αν μας έλεγαν ότι μέσα σε ενάμιση χρόνο θα δούμε στα ελληνικά τα Birth of Venom, Captain America: Winter Soldier, House of M, Avengers Forever, Planet Hulk, Daredevil: Αναγέννηση, Spider-Man: Blue, Punisher: Welcome Back Frank και τόσα άλλα, μάλλον θα νομίζαμε ότι κάποιος μας κάνει πλάκα. Ας δώσουμε τόπο στην απογοήτευση, όλοι κάποιους τόμους έχουμε με κάποια μορφή (στα αγγλικά, στα ελληνικά από Anubis, Modern Times, ΟΞΥ, Καμπανά, οτιδήποτε), το σημαντικό είναι ότι μέσα σε 60 τόμους, τουλάχιστον οι 45 (δλδ τα 3/4) είναι ολοκαίνουργιες ιστορίες. Και σίγουρα αν οι 60 γίνουν 80, ένα αντίστοιχο ποσοστό θα ναι νέες ιστορίες (60/80 περίπου). Με πρόχειρους υπολογισμούς πάντα και χωρίς να λάβουμε υπόψη την τυχαιότητα. Κέρδος είναι ακόμα κι έτσι. (Υπενθυμιζοντας πάντα ότι εννοειται, όλοι θα θέλαμε 80/80 νέες ιστορίες)

Δεν είπα 80 στα 80 αλλά μέχρι στιγμής θα είμαστε 17 επανεκδόσεις στα 41 τευχη-τομοι

Είναι νομίζω κοντά στο μισό. Και το λέω στηρίζοντας εμπράκτως αγοράζοντας τα ανελλιπώς.

 

 

Επεξεργασία από james768
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36274
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  8
  • Reputation:   78
  • Achievement Points:  8
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

48 λεπτά πριν, kawasakikos είπε:

 Καλησπέρα, αγοράζοντας τη σειρά από το 1ο τεύχος -σήμερα πήρα το #41- είμαι και εγώ ένας από αυτούς που κάπως δυσανασχετούν καθώς κάποια από αυτά τα είχα είτε από Anubis είτε από όταν έβγαιναν στις κανονικές ξενόγλωσσες σειρές τους. Έχοντας διαβάσει όταν άρχιζα τη σειρά στο παρελθόν ότι η ξένη κράτησε για 200 τεύχη, γνωρίζουμε μήπως  η ελληνική έχει κλειδώσει στα 60 όπως ανακοινώθηκε αρχικά η θα συνεχιστεί περαιτέρω; Επίσης υπάρχει φίλος που να έχει ράφι να χωρέσει και τα 60 εν σειρά;   :lol:

165065900_10166446730440725_7902455583462033651_n.jpg

Εμένα έτσι όπως τα υπολόγισα χωράει τους 60 τόμους και ακόμη 6 περίπου!:valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

2 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

 

 

 

Απαντάω εδώ, αν και θεωρώ πρέπει να μεταφερθούν τα σχόλια στην Κρυστάλλινη Σφαίρα, για να μην γεμίζουμε το κύριο θέμα.

 

Οι επανεκδόσεις είναι ένα θέμα που έχει συζητηθεί άπειρες φορές. Κάθε φορά κάποιος θα δυσανασχετήσει, δεν υπάρχει περίπτωση. Κι εγώ ο ίδιος πολλές φορές έχω γκρινιάξει, λέγοντας ότι χίλιες φορές προτιμότερο να έβγαινε κάτι που δεν έχει επανακυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Εννοείται αυτό. Παρόλα αυτά βρίσκω αναίτια την τόση απογοήτευση, για έναν τόμο που αυτή την στιγμή δεν κυκλοφορεί. Πραγματικά, έχουμε δει τόμους στην συλλογή που κυκλοφορούν κανονικότατα από την ΟΞΥ (Κρέιβεν, Θωρ), ή ακόμα και από την ίδια την Anubis (New X-Men). Θα μου πεις, το λες επειδή εσύ δεν έχεις το Wolverine: Origin. Προφανώς, αλλά και πάλι, ας μην τα παίρνουμε όλα με τόσο βαριά καρδιά. Πέρσι αν μας έλεγαν ότι μέσα σε ενάμιση χρόνο θα δούμε στα ελληνικά τα Birth of Venom, Captain America: Winter Soldier, House of M, Avengers Forever, Planet Hulk, Daredevil: Αναγέννηση, Spider-Man: Blue, Punisher: Welcome Back Frank και τόσα άλλα, μάλλον θα νομίζαμε ότι κάποιος μας κάνει πλάκα. Ας δώσουμε τόπο στην απογοήτευση, όλοι κάποιους τόμους έχουμε με κάποια μορφή (στα αγγλικά, στα ελληνικά από Anubis, Modern Times, ΟΞΥ, Καμπανά, οτιδήποτε), το σημαντικό είναι ότι μέσα σε 60 τόμους, τουλάχιστον οι 45 (δλδ τα 3/4) είναι ολοκαίνουργιες ιστορίες. Και σίγουρα αν οι 60 γίνουν 80, ένα αντίστοιχο ποσοστό θα ναι νέες ιστορίες (60/80 περίπου). Με πρόχειρους υπολογισμούς πάντα και χωρίς να λάβουμε υπόψη την τυχαιότητα. Κέρδος είναι ακόμα κι έτσι. (Υπενθυμιζοντας πάντα ότι εννοειται, όλοι θα θέλαμε 80/80 νέες ιστορίες)

 

Τι απαντηση ειναι αυτη? Εννοειται πως γκρινιαζουμε και θα γκρινιαζουμε για επανεκδοσεις τομων που βγηκαν πριν απο ελαχιστα χρονια. Τι παει να πει οτι το γουλβεριν οριτζιν ειναι εξαντλημενο απο την ανουμπις? δηλαδη αντι να το επανεκδοσει η εταιρια, το εισαγαγει σε μια αλλη σειρα και αναγκαζει ολους εμας που τη στηριζουμε εδω και μια δεκαετια, να ξανα αγοραζουμε το συγκεκριμενο τομο λογω της ραχης (μην κανει καποιος οτι δεν το ξερει, εννοειται πως ολοι εδω μεσα ειμαστε αρρωστακια και γι αυτο μονο το λογο παιρνουμε και οσα ηδη εχουμε).

Απο τη στιγμη που στηριζω καθε 2 εβδομαδες τη συγκεκριμενη σειρα, εννοειται πως θα εχω και αποψη και θα εναντιωνομαι σ αυτη τη μαζικη επανεκτυπωση προσφατων ιστοριων, οταν υπαρχουν δεκαδες αλλες αδημοσιευτες. Κανουμε λες και η σειρα θα βγαλει 200 τομους και δε μπορει να επικεντρωθει σε μη επανεκδοσεις. Και το ποσοστό που αναφερεις ειναι το καλυτερο σεναριο, ηδη ειμαστε πανω απο το 25% σε μεσους ορους επανεκδοσης, πηγα και τα μετρησα. 1/4 των 60 τομων  ειναι 150 ευρω.

Μην τρελαθουμε.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όπως είπε και ο @Tsaklas, η συζήτηση μεταφέρθηκε στην κρυστάλλινη σφαίρα. Επειδή έχω μιλήσει και εγώ αρκετές φορές για τις επανεκδόσεις και η αλήθεια είναι πως όσο περνάει ο καιρός, έχω κάπως στρογγυλέψει την άποψή μου στο κομμάτι αυτό, θα πω το εξής: Αυτό που έχω εγώ πιάσει είναι ότι η συλλογή προσπαθεί με τις επιλογές της να ικανοποιήσει και τον μακροχρόνιο συλλέκτη και τον πιο καινούριο αναγνώστη. Από τη μία πλευρά λοιπόν, ιστορίες που παρακαλάγαμε χρόνια την Οξύ και την Anubis, βλέπε Born Again, Planet Hulk, House of M βγαίνουν σε εξαιρετική ποιότητα και κόστος, από την άλλη δυστυχώς θα υπάρχουν κι επιλογές που έχουμε ξαναδεί. 

 

Οι κατηγορίες αναγνωστών είναι μάλλον τρεις: Οι εντελώς καινούριοι που δεν έχουν τις παλιές εκδόσεις, όσοι είμαστε σχετικά νέοι οπότε κάποιες τις έχουμε, κάποιες όχι και αρκετοί χρόνιοι συλλέκτες που κάποιους τόμους της συλλογής μπορεί να τους είχαν και σε τευχάκια, οπότε δε θα ήθελαν επανεκδόσεις. Εγώ που ανήκω στη δεύτερη κατηγορία τσαντίστηκα με την επιλογή Kraven, γιατί μπορεί να είναι στο top 5 των ιστοριών της συλλογής, αλλά για να δούμε (το διαθέσιμο από την Οξύ Kraven) ίσως χάσαμε το Death of the Stacys. Από την άλλη δεν είχα αγοράσει το Origin (δε μου άρεσε το εξώφυλλο :lol:) και γενικότερα είμαι υπέρ επανεκδόσεων σε εξαντλημένους τόμους ή σε ιστορίες που έχουν βγει σε εξαντλημένα τευχάκια, αλλά μπορώ να καταλάβω απόλυτα το θυμό ανθρώπων που εκτός του Kraven ή των New X-Men έχουν και το Origin ή το Thor: Reborn και επιθυμούν να δώσουν τα 10 ευρώ για να διαβάσουν κάτι καινούριο.

 

Προσωπικά οι μόνοι τόμοι που δεν έχω αγοράσει είναι το Kraven και τα New X-Men. Τόμους που είχα στα αγγλικά τους ξαναπήρα. Ακόμα και το Ultimates το αγόρασα ξανά. Και μάλλον και τα τρία που δεν έχω θα βρω μια πρόφαση να τα αγοράσω τύπου να διαβάσω το αφιέρωμα ή να το απολαύσω σε καλύτερη έκδοση. Η θέση μου είναι πάγια. Όσες περισσότερες καινούριες ιστορίες στη γλώσσα μας, τόσο το καλύτερο. Δυστυχώς όμως κάποια πράγματα έχουν πάντα κόστος και στην περίπτωση της συλλογής το κόστος του να δούμε σε φθηνή, όμορφη έκδοση και σε δεκαπενθήμερη βάση, εξαιρετικές ιστορίες είναι να ξαναβγούν και τόμοι όπου η Anubis που έχει την επιμέλεια, έχει και το υλικό έτοιμο (προσέξτε ότι στις επανεκδόσεις της Anubis έχουν μείνει τα ονόματα των παλιών μεταφραστών), άρα την συμφέρει να το βάλει στη συλλογή, παρά να μπει σε κόστη και ρίσκο να τα επανεκδόσει η ίδια. Χαίρομαι για όσους θα τις διαβάσουν την πρώτη φορά, κατανοώ απόλυτα και την απογοήτευση πολλών (συμπεριλαμβανομένου και εμού) για το ότι θέλουν κι άλλες καινούριες επιλογές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21487
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το όλο θέμα με τις επανεκδόσεις στη συλλογή το έχουμε συζητήσει ουκ ολίγες φορές.

Πλέον το έχω πάρει απόφαση ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι πάνω σε αυτό, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι και μου αρέσει. Φυσικά κανείς δεν με υποχρεώνει να αγοράσω. Για μένα το βασικό είναι ότι εξαιτίας των επανεκδόσεων χάνουμε άλλες ιστορίες.

Πιστεύω ότι θα υπήρχε λιγότερη γκρίνια ως καθόλου αν η συλλογή από την αρχή δεν διαφοροποιούνταν από την αγγλική. Αν δλδ από το 1 ως το 60 (και αν επεκταθεί ως το 80, ως το 100 κτλ.) ακολουθούσε την ξένη σειρά χωρίς να εξαιρεί τόμους και να προσθέτει άλλους. Τότε θα λέγαμε ότι αναγκαστικά έτσι πρέπει να βγει.

Από την στιγμή όμως που βλέπουμε τόμους που δεν υπάρχουν στην πρώτη 60αδα (βλ. Deadpool #84, Guardians of the Galaxy #121, Doctor Strange #68)  ή τόμους που δεν υπάρχουν καν στην συλλογή (βλ. Captain America Εκτός Χρόνου), καταλαβαίνουμε ότι θα μπορούσαν να εκδώσουν όποια ιστορία θέλουνε με όποια σειρά, ακόμα και ιστορίες που δεν έχουν μπει σε καμιά συλλογή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2154
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

9 λεπτά πριν, hudson είπε:

 

Από την στιγμή όμως που βλέπουμε τόμους που δεν υπάρχουν στην πρώτη 60αδα (βλ. Deadpool #84, Guardians of the Galaxy #121, Doctor Strange #68)  ή τόμους που δεν υπάρχουν καν στην συλλογή (βλ. Captain America Εκτός Χρόνου), καταλαβαίνουμε ότι θα μπορούσαν να εκδώσουν όποια ιστορία θέλουνε με όποια σειρά, ακόμα και ιστορίες που δεν έχουν μπει σε καμιά συλλογή.

Το συγκεκριμένο Κάπτεν Αμέρικα υπάρχει (τουλάχιστον) στη Ρωσική και την Πολωνική έκδοση της σειράς

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21487
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1 λεπτό πριν, Ilias είπε:

Το συγκεκριμένο Κάπτεν Αμέρικα υπάρχει (τουλάχιστον) στη Ρωσική και την Πολωνική έκδοση της σειράς

Το ήξερα ότι υπάρχει σε άλλες συλλογές (δεν θυμόμουν σε ποιες), απλώς το αναφέρω σαν παράδειγμα ότι όπως βγάλαμε αυτή την ιστορία θα μπορούσαμε να βγάλουμε και άλλες που δεν υπάρχουν στην αρχική, λογικά υπάρχει αυτή η ευχέρειεα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Όσον αφορά τις επανεκδόσεις ιστοριών που έχουν κυκλοφορήσει σχετικά πρόσφατα στην χώρα μας, η γνώμη μου βρίσκεται κάπου στην μέση. 

 

Κατανοώ απόλυτα το γεγονός ότι στην ύλη της Συλλογής θα πρέπει να μπαίνουν ιστορίες, που λειτουργούν σαν κράχτες, με πρωτοκλασάτους πρωταγωνιστές. Έτσι, θα μπορέσει ο τίτλος να κάνει πωλήσεις. Κι αν η συγκεκριμένη ιστορία είχε κυκλοφορήσει από την Anubis, είναι πιο εύκολο για την εκδοτική να την επανακυκλοφορήσει. ;) 

 

Εγώ, που προσωπικά που δεν διαθέτω την μεγάλη εμπειρία στα υπερηρωικά κόμικς, χαίρομαι που διαβάζω ανά δεκαπενθήμερο μία ιστορία-σταθμό στο παλμαρέ του Οίκου των Ιδεών. Ακόμα κι εγώ, όμως, διαθέτω εκδόσεις που είχαν κυκλοφορήσει παλαιότερα. Φαντάζομαι, λοιπόν, ο μυημένος αναγνώστης, που σίγουρα θα γνωρίζει την ιστορία, ακόμα, ίσως, και από μία αμερικανική κυκλοφορία. 

 

Όπως και να έχει χαίρομαι ιδιαίτερα, που μία τέτοια αξιόλογη κι αξιέπαινη σειρά έχει έρθει και στην χώρα μας και θ'αγοράζω τους τόμους, ανεξαρτήτως ιστοριών, μιας και, σαν φίλος του συνοδευτικού υλικού και της σωστής ποιότητας, καλύπτομαι απόλυτα. Θα είχα την περιέργεια, πάντως, να έβλεπα κι άλλους, πιο "άκαυτους" χαρακτήρες, που δεν είχα την ευκαιρία να διαβάσω ιστορίες τους. Θα μπορούσαν, λοιπόν, ανάμεσα στον Spider-Man, τον Iron-Man, τους Avengers και τους X-Men, να έμπαινε και κανένας ξέμπαρκος! :P 

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

On 26/3/2021 στο 8:13 ΜΜ, christs είπε:

 

Τι απαντηση ειναι αυτη? Εννοειται πως γκρινιαζουμε και θα γκρινιαζουμε για επανεκδοσεις τομων που βγηκαν πριν απο ελαχιστα χρονια. Τι παει να πει οτι το γουλβεριν οριτζιν ειναι εξαντλημενο απο την ανουμπις? δηλαδη αντι να το επανεκδοσει η εταιρια, το εισαγαγει σε μια αλλη σειρα και αναγκαζει ολους εμας που τη στηριζουμε εδω και μια δεκαετια, να ξανα αγοραζουμε το συγκεκριμενο τομο λογω της ραχης (μην κανει καποιος οτι δεν το ξερει, εννοειται πως ολοι εδω μεσα ειμαστε αρρωστακια και γι αυτο μονο το λογο παιρνουμε και οσα ηδη εχουμε).

Απο τη στιγμη που στηριζω καθε 2 εβδομαδες τη συγκεκριμενη σειρα, εννοειται πως θα εχω και αποψη και θα εναντιωνομαι σ αυτη τη μαζικη επανεκτυπωση προσφατων ιστοριων, οταν υπαρχουν δεκαδες αλλες αδημοσιευτες. Κανουμε λες και η σειρα θα βγαλει 200 τομους και δε μπορει να επικεντρωθει σε μη επανεκδοσεις. Και το ποσοστό που αναφερεις ειναι το καλυτερο σεναριο, ηδη ειμαστε πανω απο το 25% σε μεσους ορους επανεκδοσης, πηγα και τα μετρησα. 1/4 των 60 τομων  ειναι 150 ευρω.

Μην τρελαθουμε.

 

Αμα ήταν 1/4 καλά θα ήταν και επειδη τώρα τσεκαρα ότι και ο 43 θα είναι επανέκδοση ( ultimates) για εμενα που τα αγοράζω όλα και τα έχω σχεδόν όλα από υπερηωικα παω στους 43 τομους 19 επανεκδόσεις .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  207
  • Reputation:   1191
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

ο οίκος τα σπάει. φοβερή ιστορία

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τώρα που πλησιάζει το τέλος της σειράς με σταθερό βήμα (άντε αν έχουμε +20 τόμους), σίγουρα θα έχουμε κι άλλες επανεκδόσεις. Όμως οι αδημοσίευτες ιστορίες που θα ήθελα στα ελληνικά είναι:

 

Thor: The Last Viking

Daredevil: Guardian Devil

 

Wolverine: Old Man Logan

Secret Invasion

Uncanny X-Men: Second Genesis

Ghost Rider: Road To Damnation

Son of M (το εύχομαι μέσα στη 60αδα λόγω μετά το γεγονός του House of M)

The Avengers: Birth of Ultron

 Shadowland

Fantastic Four: The Coming of Galactus

X-Men: Schism

The Life and Death of Captain Marvel (Part 1-2)

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D. (Part 1-2)

Ultimate Spider-Man: The Death of Spider-Man

The Avengers: Kree-Skrull War

Onslaught (ναι βγήκε το 2019 αλλά λόγω των τεσσερων τομων)

 

υπάρχουν κι άλλες αλλά είναι πολλά για να μεγαλώνω τη λίστα απαίτησης :lol:.

Ελπίζω να δούμε μερικά από αυτά αν είναι μαζί μας η τύχη.

 

Ποιες ιστορίες θα θέλατε,φίλοι και φίλες?

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2154
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

1 λεπτό πριν, PowerRangers8 είπε:

Τώρα που πλησιάζει το τέλος της σειράς με σταθερό βήμα (άντε αν έχουμε +20 τόμους), σίγουρα θα έχουμε κι άλλες επανεκδόσεις. Όμως οι αδημοσίευτες ιστορίες που θα ήθελα στα ελληνικά είναι:

 

Thor: The Last Viking

Daredevil: Guardian Devil

 

Wolverine: Old Man Logan

Secret Invasion

Uncanny X-Men: Second Genesis

Ghost Rider: Road To Damnation

Son of M (το εύχομαι μέσα στη 60αδα λόγω μετά το γεγονός του House of M)

The Avengers: Birth of Ultron

 Shadowland

Fantastic Four: The Coming of Galactus

X-Men: Schism

The Life and Death of Captain Marvel (Part 1-2)

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D. (Part 1-2)

Ultimate Spider-Man: The Death of Spider-Man

The Avengers: Kree-Skrull War

Onslaught (ναι βγήκε το 2019 αλλά λόγω των τεσσερων τομων)

 

υπάρχουν κι άλλες αλλά είναι πολλά για να μεγαλώνω τη λίστα απαίτησης :lol:.

Ελπίζω να δούμε μερικά από αυτά αν είναι μαζί μας η τύχη.

 

Ποιες ιστορίες θα θέλατε,φίλοι και φίλες?

 

Ένα θα δεις σίγουρα. Κι εγώ θα ήθελα πολύ Old Man Logan, Captain Marvel και διάφορα 'κουλά' πχ, Howard the Duck, Ghost Rider, χαρακτήρες που δεν βλέπουμε σχεδόν ποτέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  31
  • Reputation:   159
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Θα συμφωνήσω με προλαλήσαντες ότι η συλλογή ήταν κάτι αναπάντεχα καλό για τα ελληνικά δεδομένα και όσοι ασχολούνται με το υπερηρωικο κομικ γνωρίζουν ότι τέτοια έκδοση δεν έχει υπάρξει στο παρελθόν. Επανεκδόσεις σίγουρα θα υπάρχουν και για να έχει μεγαλύτερο κέρδος η εταιρεία και για να τραβήξει νέους αναγνώστες. Αν ζυγίσουμε πάντως τα θετικά με τα αρνητικά, σίγουρα τα θετικά υπερτερούν κατά κράτος. Μακάρι να συνεχιστεί και για άλλους 20 τόμους

Καλά θα ήταν επίσης αν υπάρχει κανένα tip για μελλοντικούς τόμους να ειπωθεί. Έστω και με γρίφους. Απ ότι κατάλαβα σε προηγούμενη συζήτηση θα μπει σίγουρα η ιστορία των x-men dark phoenix. Ρίχτε κανέναν καλό γρίφο να αρχίσουν τα στοιχήματα!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

31 λεπτά πριν, PowerRangers8 είπε:

Τώρα που πλησιάζει το τέλος της σειράς με σταθερό βήμα (άντε αν έχουμε +20 τόμους), σίγουρα θα έχουμε κι άλλες επανεκδόσεις. Όμως οι αδημοσίευτες ιστορίες που θα ήθελα στα ελληνικά είναι:

 

Thor: The Last Viking

Daredevil: Guardian Devil

 

Wolverine: Old Man Logan

Secret Invasion

Uncanny X-Men: Second Genesis

Ghost Rider: Road To Damnation

Son of M (το εύχομαι μέσα στη 60αδα λόγω μετά το γεγονός του House of M)

The Avengers: Birth of Ultron

 Shadowland

Fantastic Four: The Coming of Galactus

X-Men: Schism

The Life and Death of Captain Marvel (Part 1-2)

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D. (Part 1-2)

Ultimate Spider-Man: The Death of Spider-Man

The Avengers: Kree-Skrull War

Onslaught (ναι βγήκε το 2019 αλλά λόγω των τεσσερων τομων)

 

υπάρχουν κι άλλες αλλά είναι πολλά για να μεγαλώνω τη λίστα απαίτησης :lol:.

Ελπίζω να δούμε μερικά από αυτά αν είναι μαζί μας η τύχη.

 

Ποιες ιστορίες θα θέλατε,φίλοι και φίλες?

 

 

Πολύ ωραίες επιλογές! Θα ήθελα πολύ κι εγώ το Guardian Devil, το Kree-Skrull War, το Schism και το Ultimate Spider-Man. Το Secret Invasion και το Old Man Logan τα έχω στα αγγλικά και είναι υπέροχες ιστορίες, σίγουρα θα τις ξαναδιάβαζα. Επίσης για όποιον βλέπει το wiki της αγγλικής συλλογής, έχουν βγει στα αγγλικά τρία Old Man Logan.

 

Το ένα είναι το εξαιρετικό ομώνυμο των Millar-McNiven που το έχω διαβάσει και είναι φανταστικό και ύστερα υπάρχουν τα Berserker και The Last Ronin. Πριν κάποια χρόνια το Old Man Logan έγινε σειρά από το εξαιρετικό δίδυμο των Lemire-Sorrentino (τα Gideon Falls και Joker: Killer Smile είναι γνωστές δουλειές τους). Τα Berserker και The Last Ronin είναι η πρώτη και η τρίτη ιστορία του συγκεκριμένου run που δυστυχώς δεν έχω ακόμα διαβάσει, αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Νομίζω ο Τσέλιος μας είχε δώσει άκυρο για Old Man Logan, αλλά ελπίζω να τα δούμε και τα τρία ή έστω των Millar/McNiven στα ελληνικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55403
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εγώ περισσότερο θα ήθελα από αυτά που είπε ο φίλος PowerRangers τα:

 

Thor: The Last Viking

Daredevil: Guardian Devil

 

The Life and Death of Captain Marvel (Part 1-2)

 

Αλλά και το Χ-ΜΕΝ: Days of Future Past (έχει βγει ως exclusive σε άλλες χώρες) επειδή το είχε προσπεράσει η Μαμούθ όταν έκδιδε τα Χ-ΜΕΝ και μου έχει μείνει... ψυχολογικό τραύμα !! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

12 hours ago, constantinople said:

 

 

Αλλά και το Χ-ΜΕΝ: Days of Future Past (έχει βγει ως exclusive σε άλλες χώρες) επειδή το είχε προσπεράσει η Μαμούθ όταν έκδιδε τα Χ-ΜΕΝ και μου έχει μείνει... ψυχολογικό τραύμα !! :)

 

Ναι όντως το είχαμε καημό εμείς που παίρναμε τότε το X-MEN...

Αλλά πώς να μπει στη συλλογή από τη στιγμή που είναι μόνο 2 τεύχη;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55403
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ρώτα τη Hachette που το έχει βγάλει σε τόμο! Νομίζω ότι έχει βάλει και κάποια άλλα τεύχη "παραπλήσια" μέσα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.