Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2943
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Bilis είπε:

Παρατήρησα κι εγώ κάτι τέτοιο αλλά κοίταξα την Αμερικανική έκδοση και είναι το ίδιο κι εκεί. Αν αναφέρεσαι δηλαδή στο τρίτο τεύχος, στην σκηνή όπου

  Αποκαλύψτε τα κρυμμένα περιεχόμενα

Ο Γούλβεριν καταστρέφει τον πυρήνα

τότε νομίζω πως δεν είναι λάθος αλλά το έβαλαν για εφέ. Να δείξει δηλαδή πως η φωνή της Κίτυ χάνεται από τον ήχο της έκρηξης.

 

Όχι, δεν αναφέρομαι σε αυτό το σημείο.

 

Οι σελίδες του δεύτερου τεύχους:

 

Spoiler

20201120_224052.thumb.jpg.47bed653ad8f8ecdee3746607110ec03.jpg

 

20201120_224217.thumb.jpg.3f2d873fa9db44efd8d9ecf43eeac5d1.jpg

 

Και η σελίδα του τρίτου τεύχους:

 

Spoiler

20201120_224359.thumb.jpg.d871dbca86542925ed943e06a4811886.jpg

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

@kaneda σε εμένα δεν είναι ετσι. Φαίνονται κανονικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ρε μήπως ο εχθρός χάκαρε τα σύννεφα διαλόγου για να κρύψει τίποτα σημαντικές πληροφορίες από εσένα;

 

Ξέρεις που στέλνεις για τυχόν αλλαγή.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2943
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

39 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Ξέρεις που στέλνεις για τυχόν αλλαγή.

 

Ναι γνωρίζω. Θα πάω αύριο να δοκιμάσω να τον ανταλλάξω με τον άλλον τόμο (αν έχει μείνει), αλλιώς θα στείλω μήνυμα στην Άργος (info@argoscom.gr).

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  31
  • Reputation:   159
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Πιστευετε οτι το secret invasion θα μπει στην συλλογή? το παρηγγειλα και σκεφτομαι μηπως εκανα βλακεια αφου ειναι στην ξενη συλλογη

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

7 λεπτά πριν, evripidis είπε:

Πιστευετε οτι το secret invasion θα μπει στην συλλογή? το παρηγγειλα και σκεφτομαι μηπως εκανα βλακεια αφου ειναι στην ξενη συλλογη

Απ όσο ξέρουμε είχε απαντήσει η εκδοτική ότι δε θα είναι. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36781
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  20
  • Reputation:   127
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδιά καλησπέρα. 

Νέος εδώ με αγάπη για το αντικείμενο και συγχαρητήρια για τις αναλύσεις και τη δουλειά 

Θα ήθελα να ρωτήσω το τεύχος με τους x-men βγήκε η αναμένεται? 

Επισης θα ήθελα να βρω και τα προηγούμενα τεύχη, υπάρχει τρόπος? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

15 λεπτά πριν, Dipanoula είπε:

Παιδιά καλησπέρα. 

Νέος εδώ με αγάπη για το αντικείμενο και συγχαρητήρια για τις αναλύσεις και τη δουλειά 

Θα ήθελα να ρωτήσω το τεύχος με τους x-men βγήκε η αναμένεται? 

Επισης θα ήθελα να βρω και τα προηγούμενα τεύχη, υπάρχει τρόπος? 

Βγήκε από την προηγούμενη εβδομάδα.

Για τα προηγούμενα τεύχη δες εδώ: https://www.gb-publishingservices.gr/e-shop/proigoumena-teuxi/marvel-black

Έχει αρκετά και όσα δεν έχει, ανανεώνονται τακτικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

4 ώρες πριν, Dipanoula είπε:

Παιδιά καλησπέρα. 

Νέος εδώ με αγάπη για το αντικείμενο και συγχαρητήρια για τις αναλύσεις και τη δουλειά 

Θα ήθελα να ρωτήσω το τεύχος με τους x-men βγήκε η αναμένεται? 

Επισης θα ήθελα να βρω και τα προηγούμενα τεύχη, υπάρχει τρόπος? 

 

Κυκλοφορεί τώρα μέχρι την άλλη εβδομάδα (Τετάρτη σε πρακτορεία τύπου,μάλλον,και Πέμπτη σε περίπτερα) το τεύχος (τεύχος 32) με τους X-Men (Astonishing X-Men Κίνδυνος) σε περίπτερα και πρακτορεία τύπου.

 

Μπορείς να παραγγείλεις προηγούμενα τεύχη από αυτή την ιστοσελίδα (επαναπρομυθεύονται τεύχη μη διαθέσιμα ανά τα διαστήματα,κοίτα την ιστοσελίδα που και που,ποτέ δεν ξέρεις) : 

https://www.gb-publishingservices.gr/

 

Πας στις "Συλλογές" και μετά Marvel Graphic Novels (ή Marvel Black)

 

Πληροφορίες περί έξοδα μεταφορικών για παραγγελίες,αντικαταβολή στο gbpublishing:

https://www.gb-publishingservices.gr/tropoi-apostolhs

 

Τηλεφωνική παραγγελία στο gbpublishing,τηλέφωνο επικοινωνίας 2104175918.

 

Να ρωτήσεις τυχόν απορίες για τη συλλογή σε αυτό το email:

info@argoscom.gr 

 

Φυσικά καταστήματα που θα βρεις κυκλοφορούμενα αλλά και προηγούμενα τεύχη είναι τα καταστήματα Press Gallery (τα λεγόμενα πρακτορεία τύπου):

 

·  Athens Metro Mall, κατάστημα Press Gallery, Λ. Βουλιαγμένης 276, 173 43 Αγ. Δημήτριος Αθήνα.

·  Golden Hall, κατάστημα Press Gallery, Λ. Κηφισίας 37Α, 151 23 Μαρούσι, Αθήνα.

·  Σταθμός Δουκίσσης Πλακεντίας, κατάστημα Press Gallery, Χαλάνδρι, Αθήνα

 

Αυτή η επιλογή  των Press Gallery είναι μόνο εντώς Αθηνών.

 

 

Επείσης αν σε ενδιαφέρει,αυτή η ιστορία,Astonishing X-Men Κίνδυνος,είναι μετέπειτα/διαδοχική ιστορία του τεύχους 6 (Astonishing X-Men Το Χάρισμα).Δεν τη χρειάζεσαι τελείως για να διαβάσεις τον Κίνδυνο,αλλά του προσθέτει ή καλύτερα ο Κίνδυνος προσθέτει στο Χάρισμα. 

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36791
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1223 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

καλημέρα παιδιά και πάλι,

Ερώτηση που δεν γνωρίζω άμα τοιχόν ξέρει κάποιος να μου πει.

Έχω δει την συλλογή στο εξωτερικό η οποία αριθμεί 125 και βάλε τεύχη. Γιατί εμάς σταματάει στο 60? Θα βγουν κιάλλα στο μέλλον? Η είναι συγχωνευμένα 4-5 τεύχη σε 1 δικό μας??

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

9 λεπτά πριν, Darthsirios είπε:

καλημέρα παιδιά και πάλι,

Ερώτηση που δεν γνωρίζω άμα τοιχόν ξέρει κάποιος να μου πει.

Έχω δει την συλλογή στο εξωτερικό η οποία αριθμεί 125 και βάλε τεύχη. Γιατί εμάς σταματάει στο 60? Θα βγουν κιάλλα στο μέλλον? Η είναι συγχωνευμένα 4-5 τεύχη σε 1 δικό μας??

Σε κάθε χώρα το αρχικό πλάνο της συλλογής είναι 60 τεύχη. Μετά μπορεί να επεκταθεί σε περισσότερα, ανάλογα με το πως πηγαίνουν οι πωλήσεις. Σε εμάς υπάρχει σταθερό αναγνωστικό κοινό οπότε δεν είναι καθόλου απίθανο να δούμε περισσότερα από 60 τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2154
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

5 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Σε κάθε χώρα το αρχικό πλάνο της συλλογής είναι 60 τεύχη. Μετά μπορεί να επεκταθεί σε περισσότερα, ανάλογα με το πως πηγαίνουν οι πωλήσεις. Σε εμάς υπάρχει σταθερό αναγνωστικό κοινό οπότε δεν είναι καθόλου απίθανο να δούμε περισσότερα από 60 τεύχη.

Μακάρι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

On 25/11/2020 στο 1:24 ΜΜ, Dipanoula είπε:

Παιδιά καλησπέρα. 

Νέος εδώ με αγάπη για το αντικείμενο και συγχαρητήρια για τις αναλύσεις και τη δουλειά 

Θα ήθελα να ρωτήσω το τεύχος με τους x-men βγήκε η αναμένεται? 

Επισης θα ήθελα να βρω και τα προηγούμενα τεύχη, υπάρχει τρόπος? 

 

Και κάτι άλλο,το οποίο θα πω επειδή είσαι καινούργιος στη συλλογή.Το περιεχόμενό των τευχών το βλέπεις στα οπισθόφυλλα των τευχών.

Τα οποία είναι σκαναρισμένα εδώ στο κεντρικό θέμα της συλλογής.

 

Αλλά πέρα αυτού,τώρα στο ζουμί:

Αν ή όταν πάρεις τα τεύχη 13 Wolverine και 14 Daredevil: Αναγέννηση (αρχικό Daredevil: Born Again,τα οποία σου προτείνω με τα χίλια) υπάρχει περίπτωση η ετικέτα/χαρτάκι συσκευασίας από πίσω να είναι κολλημένη πάνω στο οπισθόφυλλο του τεύχους.Η οποία φεύγει εύκολα με προσοχή τρίβοντας πάνω της ένα μωρομάντηλο.Δικό μου παράδειγμα:

On 3/3/2020 στο 4:34 ΜΜ, TheMetalBat είπε:

Εν το μεταξύ ήρθε η ώρα να ανοίξω επιτέλους το Wolverine,αλλά έχω κολλημένο χαρτί...πως το βγάζω αυτό τώρα χωρίς ζημιά ολέ; :lol:

20200303_163250.thumb.jpg.8395b633e732917b0539f43d3b0d93b0.jpg

 

On 3/3/2020 στο 5:33 ΜΜ, TheMetalBat είπε:

 

Το έκανα πριν με υγρό μαντηλάκι όπως είπε ο Billis.Τσάκησα το χαρτί στην άκρη με ένα πολύ λεπτό μαχαίρι να δω που είναι κολλημένο (είναι στο κέντρο).Και μετά το πέρασα με υγρό μαντηλάκι.

20200303_172802.thumb.jpg.a2a63418c85332b7bcb7864a70ef8094.jpg

 

Αλλά ναι,δεν μου φτάνει ένα μικρό αγχος που έχω για το αν το τεύχος είναι εντάξει.Τώρα έχω να ανησυχω και για το χαρτάκι....

 

Ο TheMetalBat και εγώ είμαστε το ίδιο άτομο.Αυτά που είπα είναι σε περίπτωση που πετύχεις τις αρχικές πρώτες εκδόσεις/τυπώσεις τους.Τώρα που έλαβαν προφανώς παράπονα και σταμάτησαν να το κάνουν συν που στο e-shop τα έχουν επαναπρομηθευτεί,σπάνια περίπτωση να το πετύχεις.

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36781
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  20
  • Reputation:   127
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Και κάτι άλλο,το οποίο θα πω επειδή είσαι καινούργιος στη συλλογή.Το περιεχόμενό των τευχών το βλέπεις στα οπισθόφυλλα των τευχών.

Τα οποία είναι σκαναρισμένα εδώ στο κεντρικό θέμα της συλλογής.

 

Αλλά πέρα αυτού,τώρα στο ζουμί:

Αν ή όταν πάρεις τα τεύχη 13 Wolverine και 14 Daredevil: Αναγέννηση (αρχικό Daredevil: Born Again) υπάρχει περίπτωση η ετικέτα/χαρτάκι συσκευασίας από πίσω να είναι κολλημένη πάνω στο οπισθόφυλλο του τεύχους.Η οποία φεύγει εύκολα με προσοχή τρίβοντας πάνω της ένα μωρομάντηλο.Δικο μου παράδειγμα:

 

 

Ο TheMetalBat και εγώ είμαστε το ίδιο άτομο. 

 

Είσαι κορυφή, έχω βρει σε αγγελία μια προσφορά και σκέφτομαι σοβαρά να τα πάρω όλα πακέτο μέχρι το τεύχος 32, οπότε θα τσεκάρω για τυχόν ελαττώματα 

 

Προς το παρόν αναζητώ στα περίπτερα της περιοχής μου (Ίλιον - Πετρούπολη) για το τεύχος των X mem και έχω κάνει ήδη προκρατηση για το επόμενο τεύχος σε δύο εβδομάδες 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

11 λεπτά πριν, Dipanoula είπε:

 

Είσαι κορυφή, έχω βρει σε αγγελία μια προσφορά και σκέφτομαι σοβαρά να τα πάρω όλα πακέτο μέχρι το τεύχος 32, οπότε θα τσεκάρω για τυχόν ελαττώματα 

 

Προς το παρόν αναζητώ στα περίπτερα της περιοχής μου (Ίλιον - Πετρούπολη) για το τεύχος των X mem και έχω κάνει ήδη προκρατηση για το επόμενο τεύχος σε δύο εβδομάδες 

 

Να ξέρεις πως λίγα δεν είχαν κολλημένη την ετικέτα τότε.Τώρα αν τα πάρεις από το e-shop,μπορεί να μην το πετύχεις.Αλλά και να το πετύχεις σημαίνει πως είναι η πρώτη έκδοση/τύπωση.Λύνεται εύκολα το πρόβλημα,απλά ήθελα να στο πω μιας και είσαι καινούργιος,να μην πανικοβληθείς αν το πετύχεις.

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2943
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 26/11/2020 στο 10:19 ΜΜ, O Φρατζάτος είπε:

Ο TheMetalBat και εγώ είμαστε το ίδιο άτομο.

 

Πω ρε φίλε τί λες τώρα! Είσαι και ο @TheMetalBat και ο @O Φρατζάτος! Δηλαδή ο ένας σου εαυτός είναι από το παρελθόν και ο άλλος από το παρόν/μέλλον; Ή ο ένας από το παρόν και ο άλλος από το παρελθόν/μέλλον; Ή ο ένας από το μέλλον και ο άλλος από το παρελθόν/παρόν; Ή το ανάποδο από κάποια από αυτά που είπα; Και τώρα που το παρατήρησα μία εύλογη απορία... πού πότε είναι ο @TheMetalBat; :thinking:

 

Μόλις τώρα διαπίστωσα τί μπορεί να προκαλέσει σε κάποιον (σε εμένα) αν δει μέσα σε έξι μέρες όλα τα επεισόδια της σειράς του Νέτφλιξ, Dark, και στο καπάκι ξεκινήσει να διαβάζει τα δύο μέρη της ιστορίας Εκδικητές: Μάχη στο Χρόνο. :trixes:

 

@O Φρατζάτος το παρόν ποστ είναι με όλη την καλή διάθεση καθαρά χιουμοριστικό και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε ενοχλήσω-πειράξω. :beer5:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

57 λεπτά πριν, kaneda είπε:

 

Πω ρε φίλε τί λες τώρα! Είσαι και ο @TheMetalBat και ο @O Φρατζάτος! Δηλαδή ο ένας σου εαυτός είναι από το παρελθόν και ο άλλος από το παρόν/μέλλον; Ή ο ένας από το παρόν και ο άλλος από το παρελθόν/μέλλον; Ή ο ένας από το μέλλον και ο άλλος από το παρελθόν/παρόν; Ή το ανάποδο από κάποια από αυτά που είπα; Και τώρα που το παρατήρησα μία εύλογη απορία... πού πότε είναι ο @TheMetalBat; :thinking:

 

Μόλις τώρα διαπίστωσα τί μπορεί να προκαλέσει σε κάποιον (σε εμένα) αν δει μέσα σε έξι μέρες όλα τα επεισόδια της σειράς του Νέτφλιξ, Dark, και στο καπάκι ξεκινήσει να διαβάζει τα δύο μέρη της ιστορίας Εκδικητές: Μάχη στο Χρόνο. :trixes:

 

@O Φρατζάτος το παρόν ποστ είναι με όλη την καλή διάθεση καθαρά χιουμοριστικό και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε ενοχλήσω-πειράξω. :beer5:

 

Βραδινός οίστρος,μην διαβάσετε παρακάτω.Την πάθατε......

 

Ξεκίνησα με το όνομα του TheMetalBat,ήμουν υπερενθουσιώδης,αφελής και πρωτάρης αλλά όχι πια.Μετά από την δημιουργία νέας εκδοχής του σύμπαντος GC και επειδή χρησιμοποίησα μια συσκευή που λέγεται Facebook για να έρθω εδώ και να ζω στις συνθήκες του σύμπαντος,παγιδεύτηκα στην παλιά εκδοχή του.Στο νέο σύμπαν δεν υπάρχει η συσκευή Facebook για  να μπορώ να ζω εκεί,οπότε έπρεπε να βγάλω το πνεύμα μου από το σώμα μου με τον τρόπο που μου έμαθε ένας αρχαίος γκουρού σε ένα από τα ταξίδια μου στην Ινδία και να κυριεύσω ένα σώμα.Το οποίο και έκανα,κατάφερα να διαπεράσω το αστρικό τοίχος των κόσμων.Το οποίο εξουθένωσε το πνεύμα μου σε σχεδόν θανάσιμο επίπεδο,αφού έφτασα στο νέο σύμπαν,έπρεπε να βρώ ένα σώμα το οποίο είναι φτιαγμένο για να επιβιώνει στις συνθήκες του νέου σύμπαντος χωρίς βοήθεια τρίτων.Που έπρεπε να κάνω άμεσα γιατί η ύλη του πνεύματος μου μειωνόταν σε θανάσιμους ρυθμούς χάρης το τοίχος.Σε μια άγνωστη για εμένα τοποθεσία βρήκα ένα μωρό,που παράτησαν οι γονείς του για λόγους άγνωστους.Επειδή μου απέμειναν λεπτά μόνο ύπαρξης πια,από απελπησία κυρίευσα το σώμα του.Κάτι που έγινε σε κλάσματα του δευτερολέπτου καθώς ένα μωρό δεν έχει την νοητική δύναμη να δυσκολεύσει τουλάχιστον ένα πνεύμα που πάει να το κυριεύσει.Δεν είμαι περίφανος για τούτη μου την πράξη,αλλά το έκανα από ανάγκη.Ίσως το έσωσα από μια ζωή δυστυχίας,πόνου και βασσάνων.Μόνο του και παρατημένο,δεν θα άντεχε.Εγώ από την άλλη γνωρίζω πως να επιβιώνω μόνος μου,η μόνη μου αδυναμία είναι πως δεν δημιουργήθηκα αρχικά για αυτόν τον κόσμο σαν το ψάρι έξω από το νερό.Αλλά αυτό το λάθος διορθώθηκε πλέον και ανήκω πια σε αυτό το σύμπαν.Αναγεννήθηκα και υπάρχω ξανά χωρίς να με εμποδίζει τίποτα!!!!!!   

 

 

Δραματοποιήση αυτών των γεγονότων εδώ:

 

 

 

Ο λόγος που δεν ανέφερα τους υπόλοιπους χαρακτήρες είναι γιατί δεν θέλω να πληρώνω πνευματικά δικαιώματα.Το παλιό μου σώμα σαπίζει,μιας και δεν μπόρεσε να περάσει στη νέα εκδοχή του σύμπαντος συν πως δεν το χρειάζομαι πλέον.

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

img20201203_10044048.jpg

 

Η συνέχεια των F4 θα είναι ο τόμος 34 της συλλογής. Ακούραστη η Hachette, πάντα στην ώρα της στο ράφι τη στιγμή που αρκετοί εκδοτικοί έχουν θέματα με τις κυκλοφορίες και τη διανομή λόγω lockdown. Καλημέρα σε όλους!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Είναι διαδοχική ιστορία του τεύχους 12 Fantastic Four Ασύλληπτη Παγίδα.Στο οποίο δεν γράφει πως συνεχίζεται  στο "τεύχος 34",μόνο στο "Απόλυτη Δράση".

 

Τρεις συνέχειες στη σειρά.

 

Αυτό πάει για 'σενα,  @olyssesmoore 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πριν από 1 ώρα, O Φρατζάτος είπε:

Είναι διαδοχική ιστορία του τεύχους 12 Fantastic Four Ασύλληπτη Παγίδα.Στο οποίο δεν γράφει πως συνεχίζεται  στο "τεύχος 34",μόνο στο "Απόλυτη Δράση".

 

Τρεις συνέχειες στη σειρά.

 

Αυτό πάει για 'σενα,  @olyssesmoore 

Πωπώ!Ευχαριστώ για την αφιέρωση @O Φρατζάτος!(Ρε Φρατζάτε τόση ώρα παιδευόμουν να σε ταγκάρω!Δε το πιστεύω ότι το "Ο" στο όνομα χρήστη είναι το "οου" το λατινικό κι όχι το όμικρον!Τελικά είσαι και ένας X-man(μεταλλαγμένος που συνδυάζει τα διαφορετικά αλφαβήτα!:lol:)).Ακόμη με "νευριάσεις" επειδή πρέπει να ξαναδιαβάσω το τεύχος 12!:grr:.

Τέλος δεν πίστευα ότι κάποιος τόσο "παλιός" στο GC,όσο εσύ,θα ασχολιόσουν με κάποιον σαν εμένα που είμαι σχετικά Νέος!Αφού ούτε χρόνο δεν πρέπει να έχω κλείσει στο GC,εκτός φυσικά αν δεν το έχω πάρει πρέφα!

 

Υ.Γ.:Δεν είμαι πραγματικά νευριασμένος με εσένα @O Φρατζάτος αλλά με την Hachette!:Ungry::lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Ωραία νέα, ο προηγούμενος τόμος F4 ήταν από τους αγαπημένους μου. 

 

Ο @Laz33 κάπου στην Θεσσαλονίκη τώρα σκίζει τα πτυχία του προσπαθώντας να καταλάβει πώς έπεσε έξω και δεν είναι τελικά ούτε Marvel Zombies ούτε Iron Man :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

7 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Ωραία νέα, ο προηγούμενος τόμος F4 ήταν από τους αγαπημένους μου. 

 

Ο @Laz33 κάπου στην Θεσσαλονίκη τώρα σκίζει τα πτυχία του προσπαθώντας να καταλάβει πώς έπεσε έξω και δεν είναι τελικά ούτε Marvel Zombies ούτε Iron Man :lol:

 

Κι όμως δεν είχε κάνει πρόβλεψη για τον επόμενο :lol: Αν όμως κάνει ποτέ λάθος ο @Laz33 είμαι ο πρώτος που θα τον δικαιολογήσει έτσι:

 

αρχείο λήψης.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, olyssesmoore είπε:

Πωπώ!Ευχαριστώ για την αφιέρωση @O Φρατζάτος!(Ρε Φρατζάτε τόση ώρα παιδευόμουν να σε ταγκάρω!Δε το πιστεύω ότι το "Ο" στο όνομα χρήστη είναι το "οου" το λατινικό κι όχι το όμικρον!Τελικά είσαι και ένας X-man(μεταλλαγμένος που συνδυάζει τα διαφορετικά αλφαβήτα!:lol:)).Ακόμη με "νευριάσεις" επειδή πρέπει να ξαναδιαβάσω το τεύχος 12!:grr:.

Τέλος δεν πίστευα ότι κάποιος τόσο "παλιός" στο GC,όσο εσύ,θα ασχολιόσουν με κάποιον σαν εμένα που είμαι σχετικά Νέος!Αφού ούτε χρόνο δεν πρέπει να έχω κλείσει στο GC,εκτός φυσικά αν δεν το έχω πάρει πρέφα!

 

Υ.Γ.:Δεν είμαι πραγματικά νευριασμένος με εσένα @O Φρατζάτος αλλά με την Hachette!:Ungry::lmao:

 

Είναι "όου" :damn:

Όχι ρε φίλε έχεις δίκιο,χίλια συγνώμη.Πως μπορώ να το αλλάξω; :lol:

 

Εντάξει έγραψα το όνομα ως τρολλιά,νομίζωντας πως δεν θα πιάσει και με αφήσει να φτιάξω λογαριασμό.Είχα και νεύρα τότε,ίσως για αυτό.Μπορώ να το αλλάξω;  :wall:

 

Και δεν είμαι παλιός ως "Φρατζάτος", ως TheMetalBat έχω κλείσει χρόνο και άνω.Άστο γενικό σύνολο όμως,είμαι πάνω από ένα χρόνο.

Και δεν σου αφιέρωσα γιατί είσαι καινούργιος,αλλά γιατί παραπονέθηκες και μπερδεύτηκες για την έλλειψη αριθμών τευχών και ονομάτων ιστοριών σε ιστορίες που είτε είναι το αρχικό τους μισό/κομμάτι γενικα ή αυτές διαδέχονται.

 

Σημείωση: Αν οι διαχειριστές έχουν τη μαγική ικανότητα να αλλάζουν τα ονόματα των χρηστών.Τότε ως παράκληση να αλλάξετε το δικό μου:

 

Από κεφαλαίο "οου" σε κεφαλαίο "όμικρον" στο "Ο Φρατζάτος".

Ευχαριστώ!!

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2355 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πολύ ωραίος και ο επόμενος τόμος με F4, συμφωνώ μπράβο στην Hachette που δεν καταλαβαίνει από lockdown.

Όπως και στην πρώτη καραντίνα συνεχίζει κανονικά την στιγμή που οι περισσότερες εταιρείες courier έχουν μεγάλες καθυστερήσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τον περίμενα αυτόν τον τόμο των FF γιατί μου άρεσε αρκετά ο πρώτος.

 

Από την άλλη η Hachette συνεχίζει ακάθεκτη όπως και στην πρώτη καραντίνα. Αυτό λογικά δείχνει την δυναμική που έχει αυτή η σειρά στη χώρα μας

παρά την κρίση (υγειονομική - οικονομική).

Επίσης πρόσεξα ότι ήμασταν από τις χώρες που στο πρώτο lockdown δεν σταμάτησε ούτε ένα δεκαπενθήμερο η διανομή της σειράς, σε αντίθεση με κάποιες άλλες που τον Απρίλιο κυκλοφόρησε μόνο ένας τόμος.

Λογικά ήμασταν και είμαστε μπροστά στην παραγωγή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  31
  • Reputation:   159
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Αν δεν αναλάμβανε το art κι ο Wieringo (θεοσχωρεστον αλλα δεν μ αρεσει το παιδικο του στυλ, ηταν ενας απο τους λογους που απομακρυνθηκα απο τα κομικ )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μάλλον έχασα τις μαντικές μου ικανότητες :lol:


Ο 1ος τόμος των F4 μ΄άρεσε μεν, δεν τρελάθηκα δε.
Μου φάνηκε κάπως απλοϊκή η ιστορία.
Δεν νομίζω να πάρω τη συνέχεια.
Περιμένω το Demon in a Bottle ή κάποιο Spider-Man για να ξαναπάρω τόμο της συλλογής.
Αποφάσισα πλέον να είμαι πολύ επιλεκτικός :oops:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

12 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Μάλλον έχασα τις μαντικές μου ικανότητες :lol:


Ο 1ος τόμος των F4 μ΄άρεσε μεν, δεν τρελάθηκα δε.
Μου φάνηκε κάπως απλοϊκή η ιστορία.
Δεν νομίζω να πάρω τη συνέχεια.
Περιμένω το Demon in a Bottle ή κάποιο Spider-Man για να ξαναπάρω τόμο της συλλογής.
Αποφάσισα πλέον να είμαι πολύ επιλεκτικός :oops:

 

 

Ήσουν ήδη επιλεκτικός,πόσο ακόμα πια;  Εντάξει πλάκα κάνω. :lol:

 

Αλλά επειδή έχω διαβάσει την ιστορία στο διαδίκτυο λίγο πριν και μετά το τεύχος 12 προ πολλού,πολύ προ πολλού (Ναι ναι βλακεία ξέρω,βέβαια ήταν στα Αγγλικά) πιστεύω πως θα σε μαγέψει το τέλος.Αλλά οι υπολογισμοί μου μπορεί να πέσουν εκτώς γιατί δεν είσαι τόσο θαυμαστής του είδους.   

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  208
  • Reputation:   2154
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

41 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Μάλλον έχασα τις μαντικές μου ικανότητες :lol:


Ο 1ος τόμος των F4 μ΄άρεσε μεν, δεν τρελάθηκα δε.
Μου φάνηκε κάπως απλοϊκή η ιστορία.
Δεν νομίζω να πάρω τη συνέχεια.
Περιμένω το Demon in a Bottle ή κάποιο Spider-Man για να ξαναπάρω τόμο της συλλογής.
Αποφάσισα πλέον να είμαι πολύ επιλεκτικός :oops:

 

Κι εγώ θεωρώ πως είναι πολύ καλύτερος από τον προηγούμενο τόμο των 4Φ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33863
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ νομίζω θα τον πάρω. Μου άρεσε ο 12 και θέλω να έχω την ιστορία ολόκληρη. Πάντως και εγώ έχω γίνει πολύ επιλεκτικός. Λογικό άλλωστε για κάποιον σαν και μένα χωρίς καθόλου επαφή με το είδος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.