Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

5 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Ναι, όπως και το Μίκυ Μαους. 

Δεν ασχολούμαι με Μικυ Μαους,γι αυτό ρώτησα :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πάντως είναι επανέκδοση μετά από δεκαετία συν πως είναι out of stock στην ιστοσελίδα της Anubis. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

10 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

Πάντως είναι επανέκδοση μετά από δεκαετία συν πως είναι out of stock στην ιστοσελίδα της Anubis. 

Σίγουρα, αν και μέχρι πριν 4 χρόνια κυκλοφορούσε, ίσως και λιγότερο. Είπα ξενέρωσα λίγο αλλά νταξει εφόσον είναι εξαντλημένη επανέκδοση δε πέφτω και στα πατωματα 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ νομίζω το είχα βρει το 2017 ή 2018. Θυμάμαι η Anubis είχε κάμποσο στοκ στο κατάστημα της και στα Comicdom. Γενικά πάντως είναι καλή επανέκδοση όπως ήταν και του Thor ή των X-Men, η έκδοση της Anubis ήταν παρόμοια με της συλλογής, σκληρόδετο εξώφυλλο βέβαια σε αντίθεση με τις προαναφερόμενες που ήταν σε τευχάκια, αλλά μιλάμε για εξαντλημένο τίτλο. Γενικά είναι δύσκολο να βρεις τον τόμο της Anubis, πόσο μάλλον αυτούς της Modern Times και μιλάμε για τρομερή ιστορία, άρα καλά έκαναν και το συμπεριέλαβαν.

 

Προσωπικά τη συλλογή δεν την αγοράζω ούτε για τη ράχη (το πολύ πολύ αν θέλω να τη συμπληρώσω θα τους βρω μεταχειρισμένους ή στη χειρότερη θα τους αγοράσω από την εκδοτική αν δεν έχουν τελειώσει), ούτε για να την ολοκληρώσω, αλλά γιατί θέλω να διαβάσω ιστορίες που δεν έχω ξαναδεί στα ελληνικά ή όσες διάβασα στα αγγλικά να τις δω και στη γλώσσα μου. Από τη στιγμή που αυτός είναι ο πρωταρχικός μου στόχος, με βοηθάει κιόλας κάποιους τόμους να μην τους αγοράζω (αυτός θα είναι ο τρίτος) και να διοχετεύω τα 10 ευρώ είτε σε τευχάκια και κόμικ από τη Λέσχη είτε σε μεταχειρισμένα τεύχη που αναζητώ καιρό. Ξαναλέω πάντως ότι αν δεν το έχετε ή αγοράζετε τόμους περιστασιακά, αυτόν πρέπει να τον έχετε οπωσδήποτε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35154
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  49
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Τελικά σήμερα κυκλοφορεί το νέο τεύχος ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τώρα πήγα σε δυο περιπτερά και ένα ψιλικατζίδικο και είπαν πως δεν τα έχουν φέρει. Δλδ αύριο κανονικά? Πως ήρθαν στο κέντρο χθες?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Ας μας ενημερώσουν κι άλλοι αν το βρήκαν σήμερα, μην πηγαίνουμε στο περίπτερο τσάμπα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1440 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ούτε στο δικό μου περίπτερο το είχαν φέρει στην επαρχία. Θα ξαναπεράσω αύριο.

Επεξεργασία από Lykid
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35154
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  49
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Μπορεί αύριο να τα φέρουν 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

21 λεπτά πριν, Lykid είπε:

Ούτε στο δικό μου περίπτερο το είχαν φέρει στην επαρχία. Θα ξαναπεράσω αύριο.

Επαρχία συνήθως αργούν λίγο όπως και να χει. Από Αθήνα εκτός κέντρου ας μας πει κάποιος αν το βρήκε. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Επαρχία συνήθως αργούν λίγο όπως και να χει. Από Αθήνα εκτός κέντρου ας μας πει κάποιος αν το βρήκε. 

Καθόλου δεν αργούν. Κάθε Παρασκευή είναι στα περίπτερα. Οι εβδομαδιαίες και ημερήσιες εκδόσεις είχαν & έχουν πάντοτε μια συνέπεια στην κυκλοφορία τους στην επαρχία και αν υπήρχε αργία έρχονται κανονικά μία μέρα πριν. Το ίδιο ίσχυε παλαιότερα και για τις δεκαπενθήμερες εκδόσεις αλλά σήμερα δε γνωρίζω. Χρειάζεται διαφορετικός ελιγμός από τον εκδότη & το πρακτορείο κι εάν όλα έγιναν σωστά, το graphic novel θα πρέπει να έχει κυκλοφορήσει και στην επαρχία. Για Ηράκλειο δε ξέρω, δεν πέρασα να το αγοράσω, θα περάσω πιο αργά μια βόλτα να δω. Όσον αφορά το "Marvels" τώρα, προσωπικά θα το αγόραζα με κλειστά μάτια σε ότι έκδοση έβγαζε οποιαδήποτε εκδοτική γιατί τ' αξίζει!! Οπότε να σημειώσω 12 Αυγούστου 2020 ότι κυκλοφόρησε το συγκεκριμένο, μιας και το βρήκε ο Νικόλας;

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

17 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Οπότε να σημειώσω 12 Αυγούστου 2020 ότι κυκλοφόρησε το συγκεκριμένο, μιας και το βρήκε ο Νικόλας;

 

Εγώ το βρίσκω πάντα μία μέρα νωρίτερα, γιατί το αγοράζω από πρακτορείο τύπου. Επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας κάθε τόμου είναι κάθε dεύτερη Παρασκευή, απλά εγώ το παίρνω Πέμπτη πρωί. Αυτό το βρήκα Τετάρτη απόγευμα, άρα είχα στο μυαλό μου ότι λογικά θα βγει στα περίπτερα την Πέμπτη, αφού στο πρακτορείο ήρθε μια μέρα νωρίτερα. Τώρα που τα παιδιά δεν το βρήκανε σε περίπτερο μπερδεύτηκα. Λογικά η ημερομηνία κυκλοφορίας του θα είναι η μέρα που θα μπορεί να το βρει ο καθένας στα περίπτερα. Λογικά αφού δε βρέθηκε σήμερα, θα το βρείτε την Παρασκευή :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

19 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Καθόλου δεν αργούν. Κάθε Παρασκευή είναι στα περίπτερα. Οι εβδομαδιαίες και ημερήσιες εκδόσεις είχαν & έχουν πάντοτε μια συνέπεια στην κυκλοφορία τους στην επαρχία και αν υπήρχε αργία έρχονται κανονικά μία μέρα πριν. Το ίδιο ίσχυε παλαιότερα και για τις δεκαπενθήμερες εκδόσεις αλλά σήμερα δε γνωρίζω. Χρειάζεται διαφορετικός ελιγμός από τον εκδότη & το πρακτορείο κι εάν όλα έγιναν σωστά, το graphic novel θα πρέπει να έχει κυκλοφορήσει και στην επαρχία. Για Ηράκλειο δε ξέρω, δεν πέρασα να το αγοράσω, θα περάσω πιο αργά μια βόλτα να δω. Όσον αφορά το "Marvels" τώρα, προσωπικά θα το αγόραζα με κλειστά μάτια σε ότι έκδοση έβγαζε οποιαδήποτε εκδοτική γιατί τ' αξίζει!! Οπότε να σημειώσω 12 Αυγούστου 2020 ότι κυκλοφόρησε το συγκεκριμένο, μιας και το βρήκε ο Νικόλας;

Ανάλογα το πόσο επαρχία μιλάμε. Πχ σε χωριό της Εύβοιας που ήμουν πριν 2 βδομάδες μου είπαν αργεί 2-3 μέρες. Τώρα οκ για μεγάλες πόλεις της Κρήτης φαντάζομαι υπάρχει ανάλογη συνέπεια με Αθήνα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1675 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Κι εγώ που είμαι από επαρχία δεν το βρήκα σήμερα. Λογικά θα κυκλοφορήσει αύριο κανονικά. Εντάξει, αν είσαι στην επαρχία με Ε κεφαλαίο τότε λογικό είναι να αργεί λίγο η κυκλοφορία. Υπάρχουν και πολλά ορεινά ή απομονωμένα χωριά που δεν έχουν την συλλογή καθόλου.

Επεξεργασία από Bilis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3070
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ούτε στη Θέρμη Θεσσαλονίκης εμφανίστηκε ακόμα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17684
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

και σε μενα στην Αθήνα στα Πατήσια δεν εμφανίστηκε.. Πιστεύω αυριο κανονικά.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Εγώ το βρίσκω πάντα μία μέρα νωρίτερα, γιατί το αγοράζω από πρακτορείο τύπου. Επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας κάθε τόμου είναι κάθε dεύτερη Παρασκευή, απλά εγώ το παίρνω Πέμπτη πρωί. Αυτό το βρήκα Τετάρτη απόγευμα, άρα είχα στο μυαλό μου ότι λογικά θα βγει στα περίπτερα την Πέμπτη, αφού στο πρακτορείο ήρθε μια μέρα νωρίτερα. Τώρα που τα παιδιά δεν το βρήκανε σε περίπτερο μπερδεύτηκα. Λογικά η ημερομηνία κυκλοφορίας του θα είναι η μέρα που θα μπορεί να το βρει ο καθένας στα περίπτερα. Λογικά αφού δε βρέθηκε σήμερα, θα το βρείτε την Παρασκευή :) 

Η επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας Νίκο είναι η Πέμπτη (εν προκειμένω η Τετάρτη), εφόσον διανέμεται την Πέμπτη σε συγκεκριμένο/α μέρος/η και μπορεί να το αγοράσει οποιοσδήποτε έχει πρόσβαση και όχι η Παρασκευή. :)

 

Αντίστοιχα, όταν μια ταινία κάνει avant premiere 1-2 μέρες πριν ή προηγηθεί προβολή της σε ένα φεστιβάλ κινηματογράφου μήνες πριν, αυτή θεωρείται η ημερομηνία πρώτης προβολής της και όχι η ημερομηνία που γίνεται διανομή σε όλες της αίθουσες της χώρας.

 

  

10 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Ανάλογα το πόσο επαρχία μιλάμε. Πχ σε χωριό της Εύβοιας που ήμουν πριν 2 βδομάδες μου είπαν αργεί 2-3 μέρες. Τώρα οκ για μεγάλες πόλεις της Κρήτης φαντάζομαι υπάρχει ανάλογη συνέπεια με Αθήνα. 

 

10 ώρες πριν, Bilis είπε:

Κι εγώ που είμαι από επαρχία δεν το βρήκα σήμερα. Λογικά θα κυκλοφορήσει αύριο κανονικά. Εντάξει, αν είσαι στην επαρχία με Ε κεφαλαίο τότε λογικό είναι να αργεί λίγο η κυκλοφορία. Υπάρχουν και πολλά ορεινά ή απομονωμένα χωριά που δεν έχουν την συλλογή καθόλου.

Εντάξει παιδιά, κουβεντιάζουμε τώρα για αστικά κέντρα και όχι για χωριά που μπορεί να μη διανέμουν καν Αθηναϊκό Τύπο. Αλλά ακόμη και στα χωριά που διανέμεται Αθηναϊκός Τύπος, δε νομίζω οι εφημερίδες και τα τηλεπεριοδικά να καθυστερούν παρά μερικές ώρες, ίσως!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

15 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Η επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας Νίκο είναι η Πέμπτη (εν προκειμένω η Τετάρτη), εφόσον διανέμεται την Πέμπτη σε συγκεκριμένο/α μέρος/η και μπορεί να το αγοράσει οποιοσδήποτε έχει πρόσβαση και όχι η Παρασκευή. :)

 

Δε διαφωνώ, αλλά η ίδια η εκδοτική αναφέρει πως οι τόμοι κυκλοφορούν κάθε δεύτερη Παρασκευή στα περίπτερα. Έπιασα τώρα τυχαία τον 17 και γράφει στη σελίδα με τα στοιχεία της έκδοσης Κυκλοφορία: 24 Απριλίου 2020 και τσέκαρα ότι ήταν Παρασκευή. Όμως εγώ τον αγόρασα 23 Απριλίου από πρακτορείο τύπου και ανέβασα το εξώφυλλο του επόμενου σε αυτό το ποστ.

 

Απλά η εκδοτική το διανέμει στα πρακτορεία τύπου της Άργος μια μέρα νωρίτερα και έτσι το βρίσκουμε εγώ και ο @st2anger που έχει ανεβάσει κάποιες φορές εξώφυλλα νέων τόμων. Αυτό μπορεί να γίνεται για λόγους διαχείρισης, γιατί παλιότερα που έψαξα τόμο σε περίπτερο ημέρα Πέμπτη μου είπαν πως κυκλοφορεί Παρασκευή, γιατί Παρασκευή πρωί τους το φέρνουν. Παρεμπιπτόντως μετά από αυτό μου έσκασε η ιδέα και τσέκαρα τον τόμο Captain America και αναφέρει ημερομηνία κυκλοφορίας στις 14 Αυγούστου, άρα από σήμερα θα το βρείτε στα περίπτερα. Περίεργο όμως που είχε πάει στο πρακτορείο το απόγευμα της Τετάρτης. Θα το τσεκάρω και με επόμενο τόμο αν τον βρω πχ Τετάρτη απόγευμα μετά τη δουλειά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε και; :) Να σου δείξω εκατοντάδες εκατοντάδων τεύχη εδώ που στις διαφημίσεις τους οι εκδόσεις γράφουν ημερομηνίες που δεν "πιάνουν" ποτέ; Ονόμασε εκδότη και σου στέλνω! Εφόσον υπάρχει πρώτη ημέρα κυκλοφορίας και είναι αποδεδειγμένο αυτό, αυτή ισχύει. Έχει γίνει πολλές φορές η συζήτηση αυτή εδώ μέσα στο παρελθόν. Τα εξώφυλλα σε αυτήν εδώ τη σειρά έχουν ανέβει όλα Πέμπτες, μιας και Πέμπτες τα αγόρασαν οι συμφορουμήτες. Γιατί θα βάλουμε την Παρασκευή ως ημέρα κυκλοφορίας; Επειδή οι περισσότεροι το βρίσκουν τότε; Δε γίνεται έτσι η σωστή καταγραφή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Θα πάρει άραγε το Marvels ο @nikolas12 να μάθουμε επιτελούς τον επόμενο τόμο σήμερα το βράδυ/αύριο πρωί ή θα παραταθεί η αγωνία μέχρι Παρασκευή; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

46 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Θα πάρει άραγε το Marvels ο @nikolas12 να μάθουμε επιτελούς τον επόμενο τόμο σήμερα το βράδυ/αύριο πρωί ή θα παραταθεί η αγωνία μέχρι Παρασκευή; :thinking:

 

Είμαι λίγο στη φάση που αμφιταλαντεύομαι είναι η αλήθεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9052
  • Reputation:   64348
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6429 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

@nikolas12 Ρε άσε τα σάπια :PPP: Ψοφάς από αδημονία :lol: αν είχες ουρά, θα την είχες σπάσει από το κούνημα :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

36 λεπτά πριν, Valtasar είπε:

@nikolas12 Ρε άσε τα σάπια :PPP: Ψοφάς από αδημονία :lol: αν είχες ουρά, θα την είχες σπάσει από το κούνημα :) 

 

Αν πάω στον ψιλικατζή να του πω ότι θέλω να ανοίξω τη ζελατίνα να βγάλω την τελευταία σελίδα φωτογραφία για να μάθουν το επόμενο τεύχος οι υπόλοιποι τρελοί του GC θα νομίζει ότι απέδρασα από κανά Δαφνί; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ανυπομονώ  να δω μία ιστορία που δεν ξέρουμε.Το μυστήριο συνεχίζεται... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1702 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το κομάντο δεν θα μας απογοητεύσει, είτε σήμερα είτε αύριο θα μας λύσει το μυστήριο του επόμενου τόμου. Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, εγώ πάντως ξαναζώ το παιδικό συναίσθημα ανυπομονησίας της δεκαετίας 90 για το τι μας επιφυλάσσει η Hachette στις 11 Σεπτεμβρίου. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

33 λεπτά πριν, Metatron89 είπε:

Το κομάντο δεν θα μας απογοητεύσει, είτε σήμερα είτε αύριο θα μας λύσει το μυστήριο του επόμενου τόμου. Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, εγώ πάντως ξαναζώ το παιδικό συναίσθημα ανυπομονησίας της δεκαετίας 90 για το τι μας επιφυλάσσει η Hachette στις 11 Σεπτεμβρίου. 

 

Αν έπρεπε να βάλουν οπωσδήποτε το τεύχος 25 Νέο Καθεστώς στη συλλογή τότε έχασαν μία τέλεια ευκαιρία να το βάλουν στην 11η Σεπτεμβρίου.

 

- - - - - - - 

Πάντως μου αρέσει που μπήκε αυτή η ιστορία που ο κόσμος αποκαλεί προπαγάνδα,φαντάσου και άλλες τέτοιες.Ο κόσμος θα νευριάσει..

 

And then demand for PMCs will skyrocket!

 

Ξεκάθαρα αστειεύομαι και ω ναι,βρήκα αφορμή να βάλω κάπου αυτό το meme. :lol:  

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το πήρα τελικά γιατί ήθελα να το ξαναδιαβάσω και ο επόμενος τόμος είναι:

 

IMG_20200826_183327_HHT.jpg

 

Ήθελα το Disassembled να το διαβάσω στα ελληνικά, αλλά δύο πράγματα:

 

1) Γιατί δεν έβαζες στο 3 αυτόν και το Break Out τώρα; Όσοι διαβάσαμε το Break Out ξέρουμε πάνω κάτω τι συνέβη στο Disassembled γιατί τα ανέφερε στην εισαγωγή του τόμου για να μπορείς να διαβάσεις το Break Out χωρίς κενά.

 

2) Πόσο Bendis ακόμα; Ακόμα και εγώ που δεν τον κράζω θεωρώ ότι έχει εκπροσωπηθεί πολύ στη συλλογή.

 

Γενικά πάντως είναι ιστορία που ήθελα πολύ να βγει, έχει και σχέδιο David Finch, άρα σίγουρη αγορά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

18 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Το πήρα τελικά γιατί ήθελα να το ξαναδιαβάσω και ο επόμενος τόμος είναι:

 

IMG_20200826_183327_HHT.jpg

 

Ήθελα το Disassembled να το διαβάσω στα ελληνικά, αλλά δύο πράγματα:

 

1) Γιατί δεν έβαζες στο 3 αυτόν και το Break Out τώρα; Όσοι διαβάσαμε το Break Out ξέρουμε πάνω κάτω τι συνέβη στο Disassembled γιατί τα ανέφερε στην εισαγωγή του τόμου για να μπορείς να διαβάσεις το Break Out χωρίς κενά.

 

2) Πόσο Bendis ακόμα; Ακόμα και εγώ που δεν τον κράζω θεωρώ ότι έχει εκπροσωπηθεί πολύ στη συλλογή.

 

Γενικά πάντως είναι ιστορία που ήθελα πολύ να βγει, έχει και σχέδιο David Finch, άρα σίγουρη αγορά!

 

Όπως λέει και ο Μπάμπης Τσελέμπης στη σειρά Το Σόι Σου:

 

"Ώπα ώπα ώπα,τον έχασα το μάστορα."

Που το βρήκες;  Έχεις καμιά γωνιά;

Δεν εξηγείται αλλιώς.  :lol:   

 

Πάντως αν το σκέφτεσαι πως είναι prequel,δηλαδή πως βγήκε μετά το Breakout αλλά δείχνει γεγονότα πριν από αυτό,τότε είναι λιγότερο εκνευριστικό φαντάζομαι.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

22 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Το πήρα τελικά γιατί ήθελα να το ξαναδιαβάσω και ο επόμενος τόμος είναι:

 

IMG_20200826_183327_HHT.jpg

 

Ήθελα το Disassembled να το διαβάσω στα ελληνικά, αλλά δύο πράγματα:

 

1) Γιατί δεν έβαζες στο 3 αυτόν και το Break Out τώρα; Όσοι διαβάσαμε το Break Out ξέρουμε πάνω κάτω τι συνέβη στο Disassembled γιατί τα ανέφερε στην εισαγωγή του τόμου για να μπορείς να διαβάσεις το Break Out χωρίς κενά.

 

2) Πόσο Bendis ακόμα; Ακόμα και εγώ που δεν τον κράζω θεωρώ ότι έχει εκπροσωπηθεί πολύ στη συλλογή.

 

Γενικά πάντως είναι ιστορία που ήθελα πολύ να βγει, έχει και σχέδιο David Finch, άρα σίγουρη αγορά!

Μας έχουν διαλύσει... Τι Disassembled, από που κι ως πού... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2168
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Άλλοι θα κλαίνε λόγω 11ης Ενάτου και άλλοι θα κλαίνε λόγω Disassembled.  

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.