Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

1 λεπτό πριν, nikolas12 είπε:

Μακάρι όμως να μη γίνει και να δούμε ολοκαίνουριες ιστορίες στα ελληνικά :) 

 

Ακριβώς. Ελπίζω να μην πατήσουν σε αυτό κι ανακυκλώσουν πολλές ιστορίες που έχουν κυκλοφορήσει στην χώρα μας πρόσφατα. :pray:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Απογοήτευση. Πάλι καλά που κρατήθηκα μέσα στην καραντίνα που αγόραζα ελλείψεις από ελληνικές εκδόσεις και δεν τσίμπησα τίτλους της ΟΞΥ που συμπεριλαμβάνονται στην συλλογή του εξωτεερικού, πέραν του Πανίσχυρου Θωρ που έχει 2 έξτρα τεύχη της ΟΞΥ από της Hachette. Ελπίζω να μην κάνουν κατάχρηση αυτού του δικαιώματος και δούμε πολλά της ΟΞΥ μαζεμένα αντί για νέες ιστορίες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

3 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Απογοήτευση. Πάλι καλά που κρατήθηκα μέσα στην καραντίνα που αγόραζα ελλείψεις από ελληνικές εκδόσεις και δεν τσίμπησα τίτλους της ΟΞΥ που συμπεριλαμβάνονται στην συλλογή του εξωτεερικού, πέραν του Πανίσχυρου Θωρ που έχει 2 έξτρα τεύχη της ΟΞΥ από της Hachette. Ελπίζω να μην κάνουν κατάχρηση αυτού του δικαιώματος και δούμε πολλά της ΟΞΥ μαζεμένα αντί για νέες ιστορίες.

'

Ποια δεν έχεις; Γιατί βάσει όσων έχουμε δει μέχρι τώρα, Dark Phoenix και World War Hulk τα θεωρώ ψιλοσίγουρα πλέον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

8 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

'

Ποια δεν έχεις; Γιατί βάσει όσων έχουμε δει μέχρι τώρα, Dark Phoenix και World War Hulk τα θεωρώ ψιλοσίγουρα πλέον.

Mε ενδιαφέρουν κυρίως τα World War Hulk, Venom, Wolverine: Weapon X, Black Panther και Doctor Strange: Ο Όρκος. Το Χαλκ κι εγώ πιστεύω θα βγει. Phoenix το έχω.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

4 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Mε ενδιαφέρουν κυρίως τα World War Hulk, Venom, Wolverine: Weapon X, Black Panther και Doctor Strange: Ο Όρκος. Το Χαλκ κι εγώ πιστεύω θα βγει. Phoenix το έχω.

 

Venom δεν το κόβω να βγαίνει. Πολύ ωραίο κόμικ, αλλά ο εκδότης του Οξύ είχε πει ότι δε θα βγουν οι συνέχειες και στα αγγλικά είναι δυσεύρετες, βρήκα το vol. 2 σε ένα κομιξάδικο στο Λονδίνο με πολύ ψάξιμο. Το Weapon X και ο Όρκος είναι και αυτά πολύ πιθανό να βγουν προς το το τελευταίο τρίτο της συλλογής.

 

Αλλά γενικά όσον αφορά τίτλους Οξύ στη συλλογή απαντάω σαν το μεταλλά στις Πανελλήνιες: World War Hulk στη Συλλογή; Παίζεται και λιγάκι. Δε με πολυενδιαφέρει και βασικά κιόλας :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Και εγώ αυτό εύχομαι να να δούμε καινούργιες ιστορίες, αν αρχίσουν να βγάζουν ιστορίες από οξύ νομίζω θα βάλουν σε σκέψη και όσους έχουν αποφασίσει να πάρουν όλους τους τόμους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Τελικά όντως εξαντλούνται τα δικαιώματα μετά από 2 χρόνια. Αυτό σημαίνει ότι λογικά θα δούμε Dark Phoenix, World War Hulk και ίσως το The Oath. Όσο κι αν προτιμώ καινούριες ιστορίες, πιστεύω ότι κάποιες από αυτές της Οξύ δεν πρέπει να λείπουν από την συλλογή. Δεν γίνεται για παράδειγμα να έχεις Planet Hulk χωρίς World War Hulk. Έτσι κι αλλιώς με όλες τις ιστορίες που έχει πει ο Τσέλιος ότι δεν είναι στα σχέδια τους, λογικό είναι να δούμε 1-2 επανεκδόσεις. 

On 20/6/2020 στο 6:13 ΜΜ, Mandrake είπε:

Μη ξεχνάμε ότι υπάρχουν και τα internation exclusives εκ των οποίων έχει ήδη εκδοθεί ένα και στην Ελλάδα. Δε θα μπορούσε να υπάρξει πρώτα εδώ ένα exclusive που δεν το έχει κάποια άλλη χώρα; Προσωπικά, δε θα ήθελα πάντως να εκδοθεί κάτι που έχουμε ξανά. Θα προτιμούσα κάτι καινούργιο ή κάτι πολύ παλιό τέλος πάντων, πριν των εκδόσεων "Anubis". Ήδη έχει παραγίνει το κακό...

Το να βγει International Exclusive πρώτα σε Ελλάδα χλωμό το βλέπω. Λίγο που το έψαξα είδα ότι τα περισσότερα βγήκαν αρχικά σε Αργεντινή ή Βραζιλία. Επίσης είμαστε η τελευταία χώρα στην οποία βγήκε η συλλογή οπότε πιστεύω ότι πρώτα θα εστιάσουν σε παλιούς τίτλους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Να αναφέρω κάτι ενδιαφέρον που δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί πάλι... Η 60αδα της Ουγγαρίας τελείωσε στις 9 Απριλίου 2020 και συνεχίζει μέχρι το 120... Νομίζω είναι ευχάριστη είδηση αν αναλογιστούμε ότι η Ουγγαρία δεν έχει (μάλλον) μεγαλύτερο αγοραστικό κοινό από το δικό μας (Ελλάδας - Κύπρου). Μακάρι να συνεχιστεί και σε εμάς για να δούμε όλοι τις ιστορίες που θέλουμε! :pray:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  106
  • Reputation:   562
  • Achievement Points:  106
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Στη Πολωνία έχουν εκδοθεί 170 τόμοι,σε Τσεχία και Σλοβακία έχουν μπεί στη δεύτερη 60άδα,και στη Ρουμανία έχει διακοπεί επ'αόριστον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Καθαρά βάσει λογικής, θα έλεγα ότι είμαστε μια μικρή αγορά και δύσκολα να πάμε μετά την 60άδα, αλλά με τα στοιχεία που παραθέσατε, σε χώρες παρομοίου μεγέθους ή μικρότερες έχει επεκταθεί πολύ η συλλογή. Και δεν ξέρω για το αν υπάρχει πλούσια εκδοτική ιστορία στα κόμικ της Ουγγαρίας ή της Σλοβακίας που να δικαιολογεί την ύπαρξη hardcore κοινού, αλλά αν μπορούν εκείνες να στηρίξουν τη συλλογή τότε γιατί όχι και εμείς και η Κύπρος; :) 

Επεξεργασία από nikolas12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Όντως ενθαρρυντικά στοιχεία για μια συνέχεια της συλλογής στην Ελλάδα. Προσωπικά πάντως δεν ξέρω αν θα συνεχίζω να στηρίζω τόσο τακτικά και αδιάκοπα μια 2η 60άδα. Ο μόνος λόγος που αυτή την στιγμή αγοράζω διπλά ιστορίες που έχω ήδη από άλλες εκδόσεις ελληνικές ή ξένες, είναι γιατί ξέρω ότι αυτό έχει ένα πεπερασμένο όριο. Αν φτάσουμε σε σημείο να συνεχίζεται επ'αόριστον, μάλλον θα μπω κι εγώ στην λογική της επιλογής τόμων, τουλάχιστον παραλείποντας όσες έχω ήδη, γιατί είναι λίγο κούραση. Βέβαια και στην αρχή της συλλογής έλεγα ότι θα αγοράζω επιλεκτικά και θα παραλείπω διπλές αγορές, το οποίο φυσικά και δεν το τήρησα, οπότε ποιος ξέρει :lol:. Πλέον είναι και συνήθεια, δύσκολα κόβεται και σίγουρα θα λυπηθώ να πω ένα "στοπ" αν έχω αγοράσει πχ 70 τόμους και τύχει ο 71 να 'ναι κάτι που ήδη έχω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35154
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  49
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Απογοητεύτηκα αν το world war hulk μπει στην συλλογή γιατί το αγόρασα πριν από δύο μέρες για να ολοκληρώσω την ιστορία :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35154
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  49
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

3 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Καθαρά βάσει λογικής, θα έλεγα ότι είμαστε μια μικρή αγορά και δύσκολα να πάμε μετά την 60άδα, αλλά με τα στοιχεία που παραθέσατε, σε χώρες παρομοίου μεγέθους ή μικρότερες έχει επεκταθεί πολύ η συλλογή. Και δεν ξέρω για το αν υπάρχει πλούσια εκδοτική ιστορία στα κόμικ της Ουγγαρίας ή της Σλοβακίας που να δικαιολογεί την ύπαρξη hardcore κοινού, αλλά αν μπορούν εκείνες να στηρίξουν τη συλλογή τότε γιατί όχι και εμείς και η Κύπρος; :) 

Συμφωνώ 100%

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35154
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  49
  • Reputation:   203
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Μάγκες εγώ που είμαι και από επαρχία το περίπτερο(το ένα από τα δύο με έντυπο τύπο και κόμικ ) από όπου αγοράζω τα τεύχη φέρνει συνήθως 4 και επειδή δεν έχω χάσει ούτε ένα τεύχος δεν αγοράζονται τα υπόλοιπα 3, και αυτό μου το είπε ο περιπτεράς καθώς μετά από τόσο καιρό με έχει μάθει  και πραγματικά απογοητεύτηκα . Ελπίζω να είναι έτσι μονάχα στα μέρη μου :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 22/6/2020 στο 12:45 ΜΜ, Bilis είπε:

Το να βγει International Exclusive πρώτα σε Ελλάδα χλωμό το βλέπω. Λίγο που το έψαξα είδα ότι τα περισσότερα βγήκαν αρχικά σε Αργεντινή ή Βραζιλία.

Επομένως και ο Γερμανός και ο Άγγλος, "χλωμό το έβλεπε" όταν κυκλοφόρησαν στη χώρα τους. Ποτέ μη λες ποτέ. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πως είναι το ποίημα Tyger (ή όπως είναι για την ιστορία Spyder) στην έκδοση της οξύ;  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

1 ώρα πριν, TheMetalBat είπε:

Πως είναι το ποίημα Tyger (ή όπως είναι για την ιστορία Spyder) στην έκδοση της οξύ;  

"Αράχνη μαύρη, φλογερή

Στης νύχτας το σκοτάδι 

Ποιος δαίμονας σε ζήλεψε

Και σ έβαλε σημάδι;" 

 

Για μένα φοβερή απόδοση και πολύ καλύτερη από της Hachette που απλά το μετέφρασαν αυτούσιο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

"Αράχνη μαύρη, φλογερή

Στης νύχτας το σκοτάδι 

Ποιος δαίμονας σε ζήλεψε

Και σ έβαλε σημάδι;" 

 

Για μένα φοβερή απόδοση και πολύ καλύτερη από της Hachette που απλά το μετέφρασαν αυτούσιο. 

 

Και εμένα μου αρέσει πολύ αυτή η απόδοση καθώς μου αρέσει και η ακριβής μετάφραση του κανονικού ποιήματος (αν εξαιρέσεις πως λέει "Αράχνη" λίγο της ιστορίας αντί για "Τίγρη").

Υποθέτω πως οι μεταφράσεις μεταξύ εκδόσεων δεν έπρεπε να μοιάζουν πολύ και το ποίημα ήταν ένα μέρος για αλλαγή."Η οξύ αυτοσχεδίασε,ως το κρατήσουμε όπως το αρχικό" θα είπαν μάλλον στην Anubis.Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι πως έλειπε σε μερικά καρέ το "Here lies Spiderman" στη ταφόπλακα,αλλά εκεί πάλι δεν ήταν το κέντρο της προσοχής.  

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

4 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

 

Και εμένα μου αρέσει πολύ αυτή η απόδοση καθώς μου αρέσει και η ακριβής μετάφραση του κανονικού ποιήματος (αν εξαιρέσεις πως λέει "Αράχνη" λίγο της ιστορίας αντί για "Τίγρη").

Υποθέτω πως οι μεταφράσεις μεταξύ εκδόσεων δεν έπρεπε να μοιάζουν πολύ και το ποίημα ήταν ένα μέρος για αλλαγή."Η οξύ αυτοσχεδίασε,ως το κρατήσουμε όπως το αρχικό" θα είπαν μάλλον στην Anubis.Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι πως έλειπε σε μερικά καρέ το "Here lies Spiderman" στη ταφόπλακα,αλλά εκεί πάλι δεν ήταν το κέντρο της προσοχής.  

Ναι αυτό για την ταφόπλακα το είχα αναφέρει κι εγώ, είναι από τις διαφορές των 2 εκδόσεων, στην ΟΞΥ το γράφει παντού κανονικά.

 

Για την μετάφραση δεν νομίζω πως κάθισαν να ελέγξουν αν η μετάφρασή τους μοιάζει με την άλλη έκδοση, τυχαίο είναι. Εξάλλου και οι 2 από τα αγγλικά έγιναν, αναμενόμενο σε κάποια σημεία να ταυτιστούν. Παρατηρώ πάντως πως στο πρωτότυπο αγγλικό, ο τελευταίος στίχος δεν έχει ομοιοκαταληξία, αλλά μόνο οι 2 πρώτοι:

Παράθεση

 

Spider Spider, burning bright, 

In the forests of the night; 

What immortal hand or eye, 

Could frame thy fearful symmetry?

 

 

Η Οξύ το άλλαξε αυτό και πρόσθεσε κι εκεί ομοιοκαταληξία. Η Hachette/Anubis από την άλλη δεν έβαλε ομοιοκαταληξία ούτε στους 2 πρώτους, αλλά έκανε ελεύθερη απόδοση σε όλο το ποίημα:

Παράθεση

 

Αράχνη! Αράχνη! Που καις λαμπρά

στα δάση της νύχτας

Ποιο αθάνατο χέρι ή μάτι

Σχεδίασε την τρομερή σου συμμετρία;

 

 

Και οι 2 μεταφράσεις δηλαδή έχουν μια κάποια απόκλιση όσον αφορά αυτό το ποίημα. Πάντως με κάτι τέτοια είμαι πολύ περίεργος, έχω και τις 2 εκδόσεις στο χέρι και συγκρίνω καρέ-καρέ πώς το απέδωσε διαφορετικά ο καθένας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

3 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Παρατηρώ πάντως πως στο πρωτότυπο αγγλικό, ο τελευταίος στίχος δεν έχει ομοιοκαταληξία, αλλά μόνο οι 2 πρώτοι:

 

Θα είχε αν η Αγγλική γλώσσα δεν ήταν ένα σκέτο μπέρδεμα φωνητικά και αν το γράμμα y προφερόταν πάντα όπως προφέρεται στη λέξη "fly". 

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Ο Τσέλιος επέστρεψε, με δυσάρεστα δυστυχώς νέα. Είχα ρωτήσει αν θα δούμε το Dark Phoenix, με αφορμή την εικόνα στην αφίσα του πρώτου τόμου. Η απάντησή του ήταν " Δεν είμαστε οι εκδότες της σειράς, οπότε δεν μπορούμε να σας απαντήσουμε σε αυτό." Λέτε να σταματήσει η Anubis να μας δίνει πληροφορίες για τα επόμενα τεύχη. Αν ναι πάντως μπορώ να καταλάβω γιατί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Τέλος εποχής...

 

image.thumb.png.73ac60595a513028ea0a064356efedba.png

 

 

Για απλά πράγματα που άλλοτε απαντούσε. Αν θα δούμε ιστορία Θορ σύντομα, αν θα δούμε World War Hulk και για τόμο 25. Κρίμα. Άλλαξε η πολιτική τους φαίνεται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μείναμε μόνο με όσα αφήνει ο Τσιάρας να εννοηθούν, οι απαντήσεις Τσέλιου βοηθούσαν πάντα στις προβλέψεις, αλλά βλέπω και τη θετική πλευρά ότι όλο και περισσότεροι εδώ μέσα θα δώσουμε προβλέψεις και επιθυμίες και θα έχουμε την αγωνία να μάθουμε το νέο τόμο με το που τον αγοράσουμε :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Καλά ο Τσιάρας δεν λέει και τίποτα ξεκάθαρο, μόνο πολύ γενικές πληροφορίες, είναι πολύ προσεκτικός. 

 

Όντως θα παρατείνει την αγωνία μας και θα έχουμε κάτι παραπάνω να περιμένουμε κάθε 2η Πέμπτη από τις 30 Ιουλίου κι έπειτα, αλλά είναι και λίγο κρίμα να πηγαίνουμε τόσο στα τυφλά. Με το χαρτόνι τουλάχιστον ξέραμε 3 τόμους μπροστά και παρόλο που η πληροφορία που παίρναμε κάθε διβδόμαδο ήταν ίδια, δηλαδή μαθαίναμε 1 τεύχος, για μένα έχει διαφορά αυτό να 'ναι το ακριβώς επόμενο ή το 3 τεύχη μπροστά. Είχαμε μια γενικότερη εικόνα τότε με το χαρτόνι έστω, τώρα δεν ξέρουμε καθόλου τι να περιμένουμε και ούτε μπορούμε να ξενερώσουμε ή να χαρούμε για κάποιον τίτλο προκαταβολικά, με την γνώση των επόμενων. Αλλά ναι θα ναι ενδιαφέρουσες οι προβλέψεις μας εδώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1515 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Την  ίδια απάντηση  έδωσε σε όλους  τελικά από ότι βλέπω  καρμπόν 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55399
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ !! Τον είχαμε πρήξει τον άνθρωπο. Και πολύ υπομονή έδειξε !!

 

Spoiler

Υποψιάζομαι ότι έχει καλοκαιρινή άδεια και γι'αυτό έρχονται αυτές οι αυτοματοποιημένες απαντήσεις. Ραντεβού τον Σεπτέμβρη! :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Δεν μου κάνει εντύπωση που δεν δίνουν περισσότερες πληροφορίες από την στιγμή που από τις απλές ερωτήσεις για το ποια θα είναι τα επόμενα τεύχη περάσαμε το όριο (κατά την γνώμη μου) κάνοντας υποδείξεις... Ήταν φυσικό επόμενο...Δεν με χαλάει απαραίτητα γιατί θα ενεργοποιηθεί η αγωνία μας!!! Και θα πάρουν πάλι φωτιά οι προβλέψεις... :lol: :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

37 λεπτά πριν, Lykid είπε:

Δεν μου κάνει εντύπωση που δεν δίνουν περισσότερες πληροφορίες από την στιγμή που από τις απλές ερωτήσεις για το ποια θα είναι τα επόμενα τεύχη περάσαμε το όριο (κατά την γνώμη μου) κάνοντας υποδείξεις... Ήταν φυσικό επόμενο...Δεν με χαλάει απαραίτητα γιατί θα ενεργοποιηθεί η αγωνία μας!!! Και θα πάρουν πάλι φωτιά οι προβλέψεις... :lol: :mafia:

Αυτό για τις υποδείξεις το είδα να αναφέρεται κι αλλού και δεν κατάλαβα γιατί το λέτε. Νομίζω ότι ακόμα και αυτοί που λέγαν ότι θα στείλουν να μην εκδοθεί το Κρέιβεν αλλά κάτι άλλο, το έλεγαν για πλάκα. Από εκεί και πέρα, νομίζω όλοι ρωτούσαμε το ενδεχόμενο να μπουν κάποιες ιστορίες, δεν του είπαμε και τι να κάνει στη δουλειά του όσον αφορά την επιλογή ιστοριών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

25 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Αυτό για τις υποδείξεις το είδα να αναφέρεται κι αλλού και δεν κατάλαβα γιατί το λέτε. Νομίζω ότι ακόμα και αυτοί που λέγαν ότι θα στείλουν να μην εκδοθεί το Κρέιβεν αλλά κάτι άλλο, το έλεγαν για πλάκα. Από εκεί και πέρα, νομίζω όλοι ρωτούσαμε το ενδεχόμενο να μπουν κάποιες ιστορίες, δεν του είπαμε και τι να κάνει στη δουλειά του όσον αφορά την επιλογή ιστοριών.

Εάν όντως ήταν στα πλαίσια της πλάκας και δεν το κατάλαβα τότε ειλικρινά λάθος μου! Αλλά νομίζω κάποιοι είχαν πει ότι είχαν στείλει να μην εκδοθεί το Κρέιβεν αν θυμάμαι καλά... Ο καθένας βέβαια είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει αλλά φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο έφερε μουρμούρα στα αυτιά των μεταφραστών χωρίς να μπορούν να κάνουν και κάτι γιατί δεν είναι οι εκδότες! Ξαναλέω αν ήταν πλάκα που δεν την κατάλαβα και παρεξήγησα τότε αναγνωρίζω το λάθος του σχολίου μου. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλύτερα έτσι, να μην ξέρουμε δηλαδή ποιοι θα είναι οι επόμενοι τόμοι.Σε αυτό βρίσκω νόημα. :)

Το χαρτόνι που έδειχνε τους επόμενους τόμους έτσι κι αλλιώς είχε μπει ξεκάθαρα και μόνο για να λειτουργήσει ως κράχτης.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.