Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

2 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Και μόνο που εδώ οι τόμοι βγαίνουν με τη σειρά δείχνει ότι το σκέφτηκαν καλά το θέμα. Σου λέει, αν σταματήσει η συλλογή στα μισά, τουλάχιστον να δείχνει κάτι η ράχη.

 

Γιατί σε πολλές χώρες του εξωτερικού οι τόμοι έβγαιναν ανάκατα δηλαδή η ράχη συμπληρώνονταν ως παζλ.

 

Φαντάσου να ήταν έτσι κι εδώ και αν σταματούσε η σειρά να μέναμε με το μάτι του Χουλκ το χέρι του άιρον μαν και τα... αχαμνά του Γούλβεριν.

:down:

 

Ακριβώς αυτό. Στην Ελλάδα υπάρχει η τάση να μην ολοκληρώνονται οι σειρές, οπότε σου λέει αν σταματήσει τουλάχιστον να υπάρχει και ένας ολόκληρος ήρωας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

3 ώρες πριν, TheMetalBat είπε:
5 ώρες πριν, Metatron89 είπε:

Αποφασίζοντας χθες να διαβάσω για πρώτη φόρα το Marvels (καθώς ήμουν τελείως άσχετος με τα υπερηρωικά κατά την προ-Hachertte εποχή), θα ήθελα να ρωτήσω την παρέα ποιοι τόμοι που περιλαμβάνονται στην συλλογή σχετίζονται με αυτόν και βοηθούν στην περαιτέρω κατανόηση της ιστορίας? Για παράδειγμα, ο τόμος Death of the Stacys περιλαμβάνει το background για τις αναφορές που υπάρχουν στον τόμο Marvels. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια :pray:

 

Από όσο ξέρω ποιάνει ιστορίες και γεγονότα  του 60 και 70 ως παρασκήνιο.  

 

Ναι κατανοητό, απλά θέλω να βρω ποιοι είναι οι ακριβείς τόμοι από την συλλογή του εξωτερικού για να τους έχω στα προσεχώς για ανάγνωση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  106
  • Reputation:   562
  • Achievement Points:  106
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

6 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Μην τα μπερδεύετε. Δεν είπαν καθόλου αν η επιλογή είναι δικιά τους ή όχι. Διευκρίνησαν απλά ότι αυτοί κάνουν μόνο επιμέλεια και μετάφραση. Για μένα λειτουργούν ακριβώς όπως είπες, τους έδωσαν μια λίστα των πρώτων 150 τίτλων έστω και η επιμέλεια συμπεριλαμβάνει ακριβώς μια υποτυπώδη επιλογή μεταξύ αυτών. Δεν είπαν κάποιο ψέμα. Εννοείται δεν είναι ελεύθεροι να εκδόσουν οτιδήποτε και πρέπει να διαλέξουν από πεπερασμένο αριθμό τίτλων που τους έχει δώσει η Hachette, αλλά οι κινήσεις τους δείχνουν επίσης ότι κάποιον έλεγχο στην επιλογή μεταξύ αυτών, σίγουρα τον έχουν. Δεν υπάρχουν δηλαδή στανταράκια. Παρόλα αυτά τον έλεγχο τον έχει η Hachette. Η Anubis από που κι ως που να πάρει κάποιο μήνυμα; Οι πωλήσεις είναι της Hachette. Το πολύ πολύ να της βάλουν χέρι για την επιλογή. Αλλά δε θα βάλουν και την γάτα τους να κλαίει αν δεν πουλήσει το Κρέιβεν, φαντάζομαι δεν θα πληγεί η ίδια τόσο πολύ από το πόσο πούλησε ή οχι, δεν είνα δική της έκδοση. Μάλιστα, αυτό που θέλουν, δηλαδή το να ανταγωνιστούν την ΟΞΥ, θα το έχουν πετύχει σε κάθε περίπτωση. Δεν πρόκειται κανένας με λίγη ικανότητα για έρευνα αγοράς να αγοράσει Κρέιβεν από ΟΞΥ στο μέλλον. Όλοι θα αγοράζουν της Hachette. Στην τελική νομίζω υπερεκτιμάμε την οικονομική/αγοραστική ευχέρεια του Έλληνα κόμικ-φαν. Μπορεί πολλοί εδώ να το έχουμε, ίσως πάρα πολλοί όμως να μην το έχουν. Το ότι θα βγει σκληρόδετο στα 10 ευρώ πάντως μόνο ευχάριστο είναι για τα ελληνικά δεδομένα. Μας χαρίζουν ένα γάιδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια που λένε. Όντως κρίμα, όντως πλήγμα αν λόγω αυτού χάσουμε το Death of the Stacys, το χω ξαναπεί πολλές φορές, όντως κι εγώ ξενέρωσα αλλά ας μην είμαστε και τόσο απαιτητικοί πια. Στις 60 ιστορίες σίγουρα οι 10 θα είναι επανεκδόσεις. Ο καθένας προφανώς θα γκρινιάξει για αυτές που έχει (έχουμε δει ακόμα και άτομα να θεωρούν επανέκδοση ιστορίες που είχαν βγει μόνο επί Καμπανά) και θα χαρεί κρυφά λίγο παραπάνω για όσες δεν είχε αγοράσει ακόμα και θα έχει τώρα την ευκαιρία να τις αποκτήσει φθηνά. Το να κάνουμε σχέδια μποϊκοτάζ για να στείλουμε μηνύματα στην εκδοτική, το βρίσκω λίγο αχάριστο από την στιγμή που 6 μήνες πριν, το να εκδοθεί αυτή η συλλογή στην Ελλάδα σε τέτοια τιμή και με τέτοια συχνότητα θα έμοιαζε πρωταπριλιάτικο αστείο. 

Άν και νεαρός ώριμη η σκέψη σου και ο λόγος σου, μπράβο σου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1642 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, Metatron89 είπε:

 

Ναι κατανοητό, απλά θέλω να βρω ποιοι είναι οι ακριβείς τόμοι από την συλλογή του εξωτερικού για να τους έχω στα προσεχώς για ανάγνωση...

 

Ναι πολύ γενικά απάντησα,συγνώμη.

Δεν θέλω να διαβάσω πολύ την ιστορία αλλά ξέρω δύο γεγονότα που είναι στο Marvels.Το ένα είναι το Death of the Stacys που είναι στην συλλογή.Το άλλο είναι το Human Torch vs Sub-Mariner (του '40,φαίνεται πως έχει γεγονότα και από τότε) που δεν είναι:

img_0197.thumb.jpg.009d1107fd7e83a15a02a74e275d5e26.jpg   

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32429
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

3 ώρες πριν, mko είπε:

Ποιος σου είπε ότι θα έχει πάρει όλους τους τόμους της συλλογής;Μπορεί κάποιος να παίρνει επιλεκτικά τόμους και να μην μπορούσε να πάρει τους αντίστοιχους από Οξυ λόγω κόστους.Και για πολλούς παίζουν ρόλο τα 7€ παραπάνω, ναι.Δεν μπορούν να πάρουν ο,τι θελουν, και ως εκ τούτου επιλέγουν με αυστηρά όρια. :)

 

Υπάρχουν τέτοια άτομα που λέω εδώ μέσα. Μην αναφέρω ονόματα.
Όποιος θέλει ας το πει μόνος του :)

 

Aν έχεις επιλογή να δώσεις 10 ή 17€ για έναν τόμο, σαφώς και θα προτιμήσεις αυτόν με τα 10.
Αλλά όταν κυκλοφορεί μόνο ο τόμος με τα 17 και δεν υπάρχει ένδειξη ότι θα βγει κι αυτός με τα 10 (μην ξεχνάμε μέχρι πριν μια βδομάδα θεωρούσαμε απίθανο να δούμε το Kraven στη συλλογή) και λες ότι θες πολύ να το διαβάσεις, θα το πάρεις με 17€.
Και θα κόψεις από κάπου αλλού.

Στην τελική χόμπυ είναι τα κόμικς. Όποιος πραγματικά έχει σοβαρό οικονομικό πρόβλημα στη ζωή του, δεν θα δώσει λεφτά να διαβάσει Spider-Man :)

 

Η συλλογή προσαρμόζεται υποτίθεται στις ανάγκες κάθε χώρας.
Αλλιώς θα βλέπαμε να τηρείται αυστηρά η σειρά του εξωτερικού.

Υπάρχει βέβαια ένα βασικό πλάνο.
Απ΄τους 24 πρώτους τόμους που βγήκαν ή θα βγουν, οι 17 είναι κοινοί με την αγγλική έκδοση.
Oι υπόλοιποι 7 όμως είναι διαμορφωμένοι για το ελληνικό κοινό.

Τώρα με ποια λογική δεν ξέρω.

 

Πάντως να κοπεί η συλλογή δεν νομίζω.
Αν ήταν θα κοβόταν μέχρι τώρα, δεν θα περίμεναν να φτάσουν στον 20ο τόμο.

Για να συνεχίζουν προφανώς έχουν κέρδος.

Πρέπει να πάει πολύ στραβά κάτι για να πουν ότι σταματούν.

Μην ξεχνάμε πρόκειται για σοβαρή διεθνή εταιρεία. Δεν είναι κάποιος ντόπιος εκδότης που μετράει μέχρι και τα λεπτά του ευρώ να δει αν έχει χασούρα.

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι απ΄τη στιγμή που έφτασαν μέχρι εδώ θα ολοκληρώσουν την προσπάθεια, πάρει δεν πάρει ο Laz και ο κάθε Laz το Kraven επειδή το έχει ήδη :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  106
  • Reputation:   562
  • Achievement Points:  106
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

2 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Δεν έκανα κουμάντο σε κανενός πορτοφόλι.
Ενώ γράφτηκε εδώ μέσα άποψη του στυλ "πάρτε το για να στηρίξετε την προσπάθεια, αν δεν το πάρετε θα μας τα σταματήσουν".

 

Τώρα για το Kraven συγκεκριμένα ας είμαστε σοβαροί. Όποιος πραγματικά το ήθελε θα το είχε ήδη αγοράσει τόσο καιρό.

Μη μου πεις για το οικονομικό. Έχει δώσει τόσα λεφτά να πάρει όλους τους τόμους της Hachette (πολλούς εκ των οποίων δεν θα τους αγόραζε αν έβγαιναν εκτός συλλογής) και θα τσιγκουνευόταν τα 6 παραπάνω ευρώ που κάνει η έκδοση της Οξύ;

Το οικονομικό το ακούω λίγο ως φθηνή δικαιολογία :)

 

Αυτή η άποψη γράφτηκε γι'αυτούς που γράφουν πως θέλουν να ολοκληρώσουν είτε τη σειρά,είτε τη ράχη,είτε εύχονται η σειρά να ξεπεράσει την 60άδα (εδώ μέσα έχουν γραφτεί αυτά αν δε με απατά η μνήμη μου) και όχι για τυχαίους και αλεξιπτωτιστές που απλά είδαν την ευκαιρία να εξασφαλίσουν ότι τους λείπει απο οξύ και Ανούβις,(θα ήμουν ηλίθιος αν πίστευα κάτι τέτοιο),γράφτηκε για αυτούς που την έχουν αποδεχτεί και τη θέλουν και με τα καλά της και με τα στραβά της συμπεριλαμβανωμένων και των επανεκδόσεων που ήταν γνωστές εξαρχής.Απο'κει και πέρα ας μη τη πάρει και κανένας ούτε στέλεχος της Άσετ είμαι,ούτε ποσοστά παίρνω,τη πληρώνω όπως όλοι σας.Αλλά η αλήθεια εξακολουθεί να λέει ότι για να υπάρχει βιωσιμότητα πρέπει να μπαίνει και πλάτη απο το κοινό,για να έχει και το κοινό τις απαιτήσεις του.Πάμε στο οικονομικό τώρα γνωρίζω κόσμο απο το κύκλο μου που ματώνει για να δώσει το 20ευρω το μήνα,και που αυτά τα 6 ευρώ που αναφέρεις τα μεταφράζει σε μια κούτα ΝΟΥΝΟΥ kid για τα παιδιά του,και όμως συνεχίζει να στηρίζει τη συγκεκριμένη έκδοση γιατί πιστεύει ότι αξίζει,και θεωρεί τον εαυτό του κερδισμένο σε σχέση με το να έδινε απο 20 εώς 30 ευρώ για ένα τίτλο των άλλων εκδοτικών όσο καινούργιες και αν είναι.Ε μην ακούς και'συ πιά τόσες πολλές φθηνές δικαιολογίες.Σ'αυτό που θα συμφωνήσω μαζί σου είναι ότι κάποιους τίτλους της Άσετ αν κυκλοφορούσαν εκτός συλλογής ούτε που θα τους άγγιζαν,αλλά είναι αναμενώμενο ότι σε μια πληθώρα τίτλων κάποιοι θα είναι και μούφα,αν και αυτό έχει να κάνει και με τα προσωπικά γούστα του καθένα,για παράδειγμα απ'όλους τους τίτλους της σειράς που έχω διαβάσει εκτός του τελευταίου (18) οι πιο άκυροι για εμένα ήταν το thor reborn και το she hulk,άλλοι μπορεί να ξετρελάθηκαν αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά,και εγώ ξενέρωσα με αυτές τις 2 επιλογές,και εγώ θα προτιμούσα στη θέση τους να είχαν βάλει π.χ. το life and death of captain marvel 1&2,αλλά ούτε γκρίνιαξα,ούτε έκραξα,ούτε ζήτησα κάποια παρέμβαση,την αφήνω να κυλήσει όπως την έχουν σχεδιάσει ώστε να καλυφθούν όλα τα γούστα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34892
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  12
  • Reputation:   39
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1683 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

παιδια ξερετε αν μετα απο μηνες ή χρονια θα ειναι διαθεσιμα καποια απο τα τευχη γιατι καποτε θα θελω να συμπληρωσω την ραχη καθως δεν εχω παρει ολους τους τομους και ισως να μην μπορεσω συντομα.

Ευχαριστω

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

11 ώρες πριν, Solidgamer είπε:

παιδια ξερετε αν μετα απο μηνες ή χρονια θα ειναι διαθεσιμα καποια απο τα τευχη γιατι καποτε θα θελω να συμπληρωσω την ραχη καθως δεν εχω παρει ολους τους τομους και ισως να μην μπορεσω συντομα.

Ευχαριστω

 

Αυτό δεν μπορεί να στο απαντήσει κανείς πιστεύω, δεν είμαστε από το μέλλον :lol: Προς το παρόν υπάρχουν όλα διαθέσιμα στο σαιτ τους για ονλαιν παραγγελία, λογικά μέχρι να τελειώσει η συλλογή (υπολογίζω αρχές του 2022 να τελειώσει) θα ισχύει αυτό κανονικά αν και δεν εγγυώμαι ότι θα υπάρχουν τα πρώτα τεύχη διαθέσιμα για πάντα εκεί. Και προφανώς δεν μπορώ να σου πω αν σε 5 χρόνια θα μπορείς να τα παραγγείλεις από εκεί. 

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Αυτό δεν μπορεί να στο απαντήσει κανείς πιστεύω, δεν είμαστε από το μέλλον :lol: Προς το παρόν υπάρχουν όλα διαθέσιμα στο σαιτ τους για ονλαιν παραγγελία, λογικά μέχρι να τελειώσει η συλλογή (υπολογίζω αρχές του 2023 να τελειώσει) θα ισχύει αυτό κανονικά αν και δεν εγγυώμαι ότι θα υπάρχουν τα πρώτα τεύχη διαθέσιμα για πάντα εκεί. Και προφανώς δεν μπορώ να σου πω αν σε 5 χρόνια θα μπορείς να τα παραγγείλεις από εκεί. 

Με βάση το μέτρο Θεσσαλονίκης το υπολογισες μου φαίνεται εκτός και αν ξέρεις ότι θα συνεχιστεί και μετά τους 60 και μας το κρύβεις :lol::D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  31
  • Reputation:   159
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Πάντως καλό θα ήταν να βλέπαμε όλοι τα καλά αυτής της εκδοτικής προσπάθειας. Έχω κι εγώ αρκετούς τομους από τις προηγούμενες εκδοσεις της Anubis και Οξύ αλλά στηρίζω μέχρι τέλους την προσπάθεια αφού έχω πάρει τομους που δεν πίστευα ποτέ ότι θα διάβαζα στα ελληνικά. Επίσης θεωρώ δεδομένο ότι ακόμα και το kraven s last hunt θα εξαντληθεί και από τις 2 εκδοσεις σε βάθος χρόνου. Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι που έχει εκδοθεί σε graphic novel και δεν εξαντλείται eventually. Το γεγονός είναι ότι εγώ (και αρκετοί άλλοι φανταζομαι) ήμουν προφανώς μια από τις ομάδες- στόχους αφού πλέον την τελευταία 5ετια δεν αγόραζα κόμικ λόγω της γέννησης των παιδιών μου και αύξησης των εξόδων. Αλλά βλέποντας τον πρώτο τόμο ( τον οποίο τον είχα στα πρωτότυπα αμερικανικά τευχη) το αγόρασα κι από εκείνο το σημείο δεν υπάρχει επιστροφή. Σίγουρα στα 60 τεύχη πολλά θα τα έχω είτε σε ελληνικές είτε σε αμερικανικές εκδοσεις αλλά δεν με πειράζει αφού για κάθε 1 που έχω θεωρώ ότι θα βρίσκω 3 που δεν θα τα έχω και θα είναι ευχάριστες εκπλήξεις (βλέπε she-hulk). Σκεφτείτε ότι ανήκω σε αυτούς που περίμεναν την Παρασκευή σαν τρελοί την δεκαετία του 80 για να αγοράσουν Σπαιντερμαν της Καμπανας και x-men της μαμουθκομιξ . Από τότε έχω να δω τέτοια άνθηση στην Ελλάδα στα υπερηρωικα και χαίρομαι για αυτό. Μακάρι να βγάζουν συνέχεια και οι 2 εταιρείες του χώρου και να ανανεώνεται συνέχεια το αγοραστικό κοινό και όλες τις γκρίνιες τις ακούω βερεσέ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  259
  • Reputation:   1393
  • Achievement Points:  281
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ας γίνω και εγώ ενοχλητικός και ας πάρω μέρος στην χιλιοπαιγμένη αυτή συζήτηση.Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω όλο αυτό,αυτή την στιγμή αν σκάσει μήνυμα από κάποιον ότι ο 22ος τόμος πχ είναι το coming of galactus λιγότερος ντόρος και λιγότερη συζήτηση θα γίνει από αυτό που έχει προκύψει με τον 20ο τόμο,Βγήκε νέος τόμος με έναν ήρωα που κανείς δεν περίμενε να δούμε και εμείς ασχολούμαστε ακόμα με το "νέο" του 20ου τόμου.Στο κάτω κάτω δεν είναι η πρώτη ιστορία στην συλλογή που έχει ξανακυκλοφορήσει στην Ελλάδα υπάρχουν κι'άλλες για τις οποίες δεν έγινε χαμός γιατί είναι προ δεκαετίας άρα μας πειράζει που σε αυτή την περίπτωση είναι προ τριετίας και θα πω και κάτι ακόμα γιατί πολύ βλέπουν μόνο την μια πλευρά, αν σε τρεις μήνες έρθει φλασιά στην ΟΞΥ και βγάλει το life and death of captain marvel σε μια τιμή της τάξεως των 25 ευρώ να φανταστώ κανείς δεν θα πάει να το πάρει γιατί θα το περιμένετε στην συλλογή και αν τελικά δεν βγει στην συλλογή θα κοπανίεστε να το βρείτε στο public μετά και δεν θα μπορείται.Θέλω να πω πως δεν χρειάζεται να λαμβάνει όλο αυτό τόσο μεγάλη διάστση (θα μου πείτε εσύ τι κάνεις τώρα) η ΟΞΥ το έβγαλε αυτό το 2017 έχουν περάσει τόσα χρόνια έβγαλε η ΟΞΥ τα λεφτά που ήθελε από αυτόν τον τόμο έγινε η δουλεία της.Από το 17 μέχρι σήμερα ήρθαν κι άλλοι φαν στον χώρο που δεν τον πηραν απο την ΟΞΥ και τωρα τους δίνετε η ευκαιρία,όποιος θέλει τον παίρνει όποιος δεν θέλει δίνει το δεκάρικο για κάτι άλλο ανυσιχίς όπως όλο ανατυπώσεις χάνουμε τόσες καλές ιστορίες συγχωρέστε που θα το πω είναι χαζομάρες,είμαστε στον 18ο τόμο ξέρετε πόσοι ακόμα τόμοι είνα να βγουν??? τι πειράζει στους 60 λοιπόν να υπάρχουν 10 με 15 ανατυπώσεις δν έχουμε και πάλι νέο υλικό αφήστε που δεν αρέσει σε όλους το νέο υλικό όπως είπε πιο πάνω ένας φίλος το thor και το she hulk  δεν του άρεσαν γιατί να μην πάρει την ανατύπωση που μπορεί να μην την έχει και να του αρέσει.Καταλήγοντας πολύ κακό για το τίποτα έγινε ένας τόμος είναι κανείς δεν θα βγει ζημιομένος ούτε αυτός που θα το πάρει για να τον διαβάσει ούτε αυτός που θα τον πάρει για την ράχη ούτε αυτός που δεν θα τον πάρει όλοι βγαίνουμε κερδισμένοι θα υπάρξει ένα κάρο νέο υλικό οπότε τι χαλάμε τις καρδιές μας και να θυμίσω όταν τον Σεπτέμβρη έσκασε το νέο για την συλλογή όλοι πανυγηρίζαμε και ευχαριστούσαμε την τύχη μας για το καλό που μας βρήκε και τώρα λίγους μήνες μετά είμαστε όλο ααα κι άλλη ανατύπωση και αυτό βγήκε πριν τρία χρόνια και γιατί βάζουν όλο τα ίδια και δεν θ δούμε νέο υλικό,ας λέμε ένα ευχαριστώ που βγήκε και υπάρχει αυτή η συλλογή και ας μην ανυσηχούμε θα βγει υλικό για κάθε γούστο.

Λοιπόν αυτά είχα να πω και ελπίζω να μην με παρεξηγήσει κανείς δεν ήθελα  να προσβάλω κανέναν εξάλλου ξέρετε ότι όσοι είναι σε αυτό το φορουμ τους έχω μέσα στην καρδιά μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Καλησπέρα! Έγινα μέλος στο φόρουμ για να σας πω και εγώ την δική μου άποψη... παρόλο που είχα δει όλες τις ταινίες Μάρβελ δεν είχα αγοράσει ποτέ μου ούτε ένα κόμιξ.. παρόλα αυτά θεωρώ ότι αυτή η προσπάθεια πραγματικά αξίζει...δεν έχω χάσει ούτε ένα τεύχος.. κάποιες ιστορίες μου άρεσαν, κάποιες άλλες όχι τόσο, αλλά ειλικρινά η ποιότητα της σειρά σε σχέση με την τιμή είναι κάτι μοναδικό!!! Και αυτό το καταλαβαίνεις αν σκεφτείς ότι φωτοτυπίες ασπρόμαυρες βγάζεις 100 σελίδες και δίνεις 5€ (0,05x100)! Εύχομαι να συνεχιστεί η σειρά και να ξεπεράσει τους 60 τόμους.. Όσον αφορά τον 20 τόμο καταλαβαίνω αυτούς που το έχουν και δεν θέλουν να το ξαναπάρουν (αλίμονο και εγώ μάλλον δεν θα το ξανά έπαιρνα) αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν και άτομα σαν εμένα που δεν έχουν άλλα κόμιξ, πίστεψαν στην προσπάθεια αυτή και απλά περιμένουν τις καλύτερες ιστορίες της Μάρβελ έτσι ώστε να μυηθούν στον κόσμο αυτόν... Να είστε καλά! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

2-3 πραγματάκια κι από μένα..

Μην ξεχνάμε ότι η συλλογή αυτή κυκλοφορεί πλέον και στην Κύπρο. Οπότε έχεις κι άλλο αγοραστικό κοινό (μικρότερο μεν, αλλά ισχυρότερο οικονομικά δε) χωρίς επιπλέον κόστος (μεταφράσεις κτλ).

Προσωπικά λοιπόν θεωρώ δύσκολο να κόψουν τη συλλογή αφού παίρνει μπάλα και άλλη χώρα.

Και για να απαντήσω στον προηγούμενο φίλο, ίσως αργότερα να μπορεί να τα παραγγείλει μέσω Κύπρου.. (αν φυσικά  δεν υπάρχουν εδώ τα τεύχη) Έχουμε μπροστά μας άλλα 2 χρόνια εξάλλου.

 

Δεύτερον, συμφωνώ με τους περισσότερους για τις επανεκδόσεις. Οκ έχουμε κάποια (άλλοι λιγότερα, άλλοι περισσότερα) και δεν θα έρθει το τέλος του κόσμου αν όντως (χτύπα ξύλο) δεν μπει το Death of the Stacys στη θέση αυτών.

Γιατί? Επειδή μπορεί να το εκδώσει αργότερα η Anubis ή η Οξύ. Αγοραστικό κοινό θα υπάρχει και θα είναι "ζεστό". Εξάλλου θα έχουμε πρήξει και τον Τσέλιο μέχρι τότε για το αν θα μπει :lol:

Οπότε χαζομάρες περί μποϊκοτάζ δεν θέλω να ξαναδιαβάσω/ακούσω. Όποιος θέλει και μπορεί αγοράζει

Επεξεργασία από Pilgrim
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Λοιπόν πιστεύω ότι έχει γίνει τόσο πολύ ντόρος για την επανέκδοση της ιστορίας του συγκεκριμένου τόμο γιατί πολύ απλά είναι SPIDER-MAN.

Είναι ο ποιο δημοφιλής ήρωας της MARVEL στην Ελλάδα και όλοι θα θέλανε να δούνε περισσότερες και καινούριες ιστορίες με αυτόν τον ήρωα. 

Πάντως ο τόμος αξίζει και για τα εξτρά που θα περιέχει.

Επίσης κανείς δεν μας είπε ότι δεν θα δούμε παραπάνω από 5-6 ιστορίες του SPIDER-MAN μέσα στην 60αδα. Μπορεί αργότερα να βάλουν σε κάποιες 10αδες 

από 2 ιστορίες του.

Στην αρχή μου φάνηκε και εμένα κάπως, αλλά πόσοι από εμάς δεν έχουμε 2πλά κάποια comics, ούτε το πρώτο θα είναι ούτε το τελευταίο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

7 ώρες πριν, nikolas1503 είπε:

Με βάση το μέτρο Θεσσαλονίκης το υπολογισες μου φαίνεται εκτός και αν ξέρεις ότι θα συνεχιστεί και μετά τους 60 και μας το κρύβεις :lol::D 

Έχεις δίκιο, αρχές του 2022 ήθελα να γράψω και μπερδεύτηκα με το φετινό έτος. :lol: (Σεπτέμβρης του 19 + 120 εβδομάδες=2 χρόνια και 16 εβδομάδες περίπου δηλ. 2 χρόνια και 4 μήνες)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δε γίνεται ντόρος μόνο για το Kraven, αλλά και για το E for Extinction, το οποίο θα το ακολουθήσει το Imperial και στο τέλος θα μαζευτούν 15 επανεκδόσεις = 150 ευρώ. 

Οποίος θέλει να δώσει αυτό το ποσό για 2πλες εκδόσεις δικαίωμα του. Εγώ προτιμώ να τα δώσω για κάτι που δεν έχω. 

Οικονομικά συμφέρει η έκδοση της hachette, μόνο στον τόμο του Kraven. 

Τα υπόλοιπα που κυκλοφόρησαν απ την anubis στο παρελθόν, κόστιζαν τα περισσότερα κάτω από 10 ευρώ στα γνωστά βιβλιοπωλεία ( ακόμα και τα Marvels, Silver surfer που ήταν hardcovers). 

Το  Siege που κάποιος είχε ρωτήσει για το αν θα μπει στην συλλογή, κόστιζε μέχρι και πέρυσι πριν εξαντληθεί 5,94 €. 

Και γι αυτούς που μετράνε τα 1-2 ευρώ,  στην πρωτοπορία έχουν ακόμα τα X Men Imperial, και Marvel zombies με 8,94 €. 

Να ενημερωθούν να τα πάρουν από εκεί, δε χρειάζεται να περιμένουν  την ακριβότερη έκδοση της hachette. 

Επεξεργασία από Γιαννης Σ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Διάβασα μονοκαπανιάς τις τρεις τελευταίες σελίδες των σχολίων γιατί όπως ξαναείπα σε δυο τρία μέρη του φόρουμ διάβαζα το watchmen και δεν είχα χρόνο για τίποτε άλλο. Παρεμπιπτόντως όσοι δεν το έχετε διαβάσει κάντε το γρήγορα. Εγώ το έμαθα από αυτό εδώ το topic αφού μόλις πριν από 6 μήνες διάβασα πρώτη φορά υπερηρωικά. Και φυσικά δεν συγκρίνεται με τίποτα από ότι είχα διαβάσει ως σήμερα.

Στο θέμα μας.

Δυστυχώς φίλοι μου σε μικρές αγορές ανθρώπων χωρίς πολλά χρήματα όπως η δικιά μας ισχύουν οι εξής κανόνες.

 

α) Ο καθένας προφανώς κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι του

β) Θέλει στήριγμα κάθε εκδοτική προσπάθεια αν θέλουμε να ευδοκιμήσει και να μην μείνει στη μέση. Κάθε ένας αναγνώστης είναι πολύτιμος για τις εκδοτικές στην Ελλάδα είτε εκδίδουν υπερωικά είτε Ντίσνεϊ είτε BD είτε οτιδήποτε άλλο. 

γ) Οι εκδοτικές προσπαθούν να βρουν τρόπο να εκδώσουν κάτι ποιο φθηνά ώστε να μην εξαρτώνται τόσο από το β)

δ) Οι εκδοτικές προσπαθούν να εκδώσουν κάτι λαοφιλές με σκοπό την αύξηση του (νέου κυρίως) αγοραστικού κοινού τους εις βάρος συνήθως των λίγων συλλεκτών οι οποίοι αναμένουν κάτι που δεν έχει εκδοθεί στην χώρα τους.

ε) Ανά πάσα στιγμή μπορούν να διακόψουν κάτι αν δουν ότι δεν βγαίνουν γιατί η αγορά δεν είναι μεγάλη ώστε να δικαιολογεί comeback.

 

Οι δικές μας γκρίνιες, ενστάσεις, υποδείξεις, διαφωνίες αφορούν κάποιον από τα παραπάνω κανόνες. Σε όλα τα κομικσομέτωπα όπως είπα πιο πάνω. Διαβάστε κουβεντούλα για Ντίσνει, εκδόσεις Μικρός ¨Ηρωας, εδώ, παντού το ίδιο. Απόλυτα  λογικό. Δυστυχώς δεν υπάρχει η "σωστή" λύση τόσο ξεκάθαρα. Σωστή είναι μάλλον η λύση η οποία περπατάει και οδηγεί σε μακροημέρευση της εκδοτικής προσπάθειας. Χρειάζονται επενδύσεις για να γευθείς τον καρπό.,όταν όμως το πορτοφόλι μας έχει περιορισμένο αριθμό χαρτονομισμάτων (που συνήθως έτσι είναι) δεν έχει καθόλου περιθώριο για πειράματα. Και ας μην γευτούμε τον καρπό.

 

Οπότε δεν τρώμε αλλά διαβάζουμε κόμικ!!!!! :lol: 

 

 

 

Επεξεργασία από Manitou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, Γιαννης Σ είπε:

Δε γίνεται ντόρος μόνο για το Kraven, αλλά και για το E for Extinction, το οποίο θα το ακολουθήσει το Imperial και στο τέλος θα μαζευτούν 15 επανεκδόσεις = 150 ευρώ. 

Οποίος θέλει να δώσει αυτό το ποσό για 2πλες εκδόσεις δικαίωμα του. Εγώ προτιμώ να τα δώσω για κάτι που δεν έχω. 

Οικονομικά συμφέρει η έκδοση της hachette, μόνο στον τόμο του Kraven. 

Τα υπόλοιπα που κυκλοφόρησαν απ την anubis στο παρελθόν, κόστιζαν τα περισσότερα κάτω από 10 ευρώ στα γνωστά βιβλιοπωλεία ( ακόμα και τα Marvels, Silver surfer που ήταν hardcovers). 

Το  Siege που κάποιος είχε ρωτήσει για το αν θα μπει στην συλλογή, κόστιζε μέχρι και πέρυσι πριν εξαντληθεί 5,94 €. 

Και γι αυτούς που μετράνε τα 1-2 ευρώ,  στην πρωτοπορία έχουν ακόμα τα X Men Imperial, και Marvel zombies με 8,94 €. 

Να ενημερωθούν να τα πάρουν από εκεί, δε χρειάζεται να περιμένουν  την ακριβότερη έκδοση της hachette. 

Επειδή είμαστε και αυτοί που τώρα προσπαθούμε να μάθουμε και έβαλες και οικονομικά μέσα λοιπόν θα σου κάνω ερωτήσεις

1 ερώτηση ποτε ειπώθηκε κάτι για αυτό το imperial από ότι είπες είναι ιστορία των x men η κάνω λάθος ;

2 ερώτηση το siege που το ακούω πρώτη φορά τι ακριβώς είναι πάλι;

3 ερώτηση αν και δεν αφορά αποκλειστικά εσένα αυτή ερώτηση εχω διαβάσει για τα marvels και κάποιους άλλους τίτλους με αυτή την λέξει και στο τέλος μπερδεύτηκα χειρότερα εσύ αναφέρεσαι σε αυτό έτσι 

4 ερώτηση και τελευταία μήπως είσαι λογιστής;???

015.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Είμαι αριθμομνημων :lol: 

1. Το imperial είναι η συνέχεια του E is For Extinction, οπότε λογικά θα μπει και αυτό στην συλλογή. 

2. Το Siege είναι event που διαδραματιζεται μετά το Civil War, στην συλλογή του εξωτερικού υπάρχει ο τόμος. 

3. Ναι αυτό είναι το Marvels 

Επεξεργασία από Γιαννης Σ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

@nikolas1503 To Siege είναι ουσιαστικά μια συνέχεια της ιστορίας του Thor: Αναγέννηση. Μετά τα γεγονότα του Secret Invasion, διευθυντής της Shield έχει γίνει ο Norman Osborn και επιτίθεται στην επίγεια Asgard. Ακριβώς μετά από αυτό, διαδραματίζονται τα γεγονότα του Avengers Prime που το έχουν εκδώσει η Οξύ και τελευταία "συνέχεια" του όλου αυτού arc είναι το Fear Itself της Anubis. Μιλάμε πάντα για εκδόσεις που έχουν βγει στα ελληνικά. Περισσότερα για την κάθε ιστορία εδώ.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 λεπτά πριν, Γιαννης Σ είπε:

Είμαι αριθμομνημων :lol: 

1. Το imperial είναι η συνέχεια του E is For Extinction, οπότε λογικά θα μπει και αυτό στην συλλογή. 

2. Το Siege είναι event που διαδραματιζεται μετά το Civil War, στην συλλογή του εξωτερικού υπάρχει ο τόμος. 

3. Ναι αυτό είναι το Marvels 

Α και γρήγορος στις απαντήσεις σε ευχαριστώ αν και σε έχω ζαλίσει τελευταία ερώτηση για σήμερα ? γιατι για αύριο δεν σου υπόσχομαι κάτι αυτά τα δύο τι ακριβώς περιέχουν μήπως γνωρίζεις 

110.jpg

055.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

17 λεπτά πριν, nikolas1503 είπε:

Α και γρήγορος στις απαντήσεις σε ευχαριστώ αν και σε έχω ζαλίσει τελευταία ερώτηση για σήμερα ? γιατι για αύριο δεν σου υπόσχομαι κάτι αυτά τα δύο τι ακριβώς περιέχουν μήπως γνωρίζεις 

110.jpg

055.jpg

Στον πίνακα που έχει η σελίδα της συλλογής στην wikipedia βλέπεις αναλυτικά τα τεύχη που περιλαμβάνονται στον κάθε τόμο:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Είναι συλλογές ιστοριών. 

Ο τόμος 60s βλέπω περιέχει τα Fantastic Four #1, Amazing Fantasy #15, Incredible Hulk #1, Daredevil #1, Tales of Suspense #39, Uncanny X-Men #1, Avengers #1, Avengers #4, Tales to Astonish #27, and Tales to Astonish #44

Είναι οι πρώτες εμφανίσεις ηρώων, στο amazing fantasy εμφανίζεται πρώτη φορά ο spiderman, στο avengers 4 ξεπαγωνουν τον captain America κλπ 

Το ίδιο και ο άλλος τόμος των 70s,αλλά με οχι τόσο γνωστούς ήρωες ( Luke cage, spiderwoman, nova, warlock). 

Μακάρι να βγουν και οι δύο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 8/5/2020 στο 12:42 ΜΜ, Laz33 είπε:

Τόμοι λέει, όχι τόμος.
Ποιοι λέτε να είναι;

O ένας πιστεύω θα είναι το Μarvel Origins: The 60s που υπάρχει και στην 60άδα στο εξωτερικό.
Ο άλλος λέτε να είναι κανένα Coming of Galactus; Μακάρι :)

 

Ναι, θα ήθελα και εγώ να διαβάσω το Φαντάστικ Φορ: The Coming of Galactus. Από ιστορίες του Σταν Λι θα ήθελα επίσης να δω το Σπάιντερ-Μαν: Death of the Stacys και το Άιρον Μαν: The Tragedy and the Triumph. ;)

 

Τώρα για ότι γράφτηκε παραπάνω σχετικά με τις ιστορίες των Χ-ΜΕΝ, από την μεριά μου θέλω να παραμείνω αισιόδοξος και να ελπίζω ότι κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσει και το Second Genesis και το Ολντ Μαν Λόγκαν και (γιατί όχι και) το DOFP. :pray:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Άσχημα νέα... Α ρε Anubis... Αν δεν το βγάλουν έστω οι ίδιοι στο μέλλον θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. Screenshot_20200511_130030.thumb.jpg.dc53f8b4d65053545e0783431d1430ba.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το Old Man Logan είναι να απορείς πως δεν έχει εκδοθεί ακόμα, τουλάχιστον όπως λέει και ο Tsaklas ας το δούμε από κάποια εκδοτική στο μέλλον.

Πραγματικά θα ήθελα να μάθω το σκεπτικό τους πάνω σε αυτό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

15 λεπτά πριν, budd είπε:

Το Old Man Logan είναι να απορείς πως δεν έχει εκδοθεί ακόμα, τουλάχιστον όπως λέει και ο Tsaklas ας το δούμε από κάποια εκδοτική στο μέλλον.

Πραγματικά θα ήθελα να μάθω το σκεπτικό τους πάνω σε αυτό.

 

 

Και είναι και άλλα που δεν βγήκαν ποτέ. 

Το Ronin του Miller έχει 4-5 χρόνια  που έχει ανακοινωθεί, και ακόμα... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

1 λεπτό πριν, Γιαννης Σ είπε:

 

 

Και είναι και άλλα που δεν βγήκαν ποτέ. 

Το Ronin του Miller έχει 4-5 χρόνια  που έχει ανακοινωθεί, και ακόμα... 

Ναι έχεις δίκιο και άλλα ακόμη, κάποιες φορές είναι να απορείς με τις κινήσεις και τις επιλογές που κάνουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πολύ κρίμα για Old Man Logan, το έχω διαβάσει στα αγγλικά και έχω να πω ότι είναι πραγματικά αριστούργημα. Θα έπρεπε οπωσδήποτε να βρίσκεται στη συλλογή έναντι άλλων. Η Anubis είχε καταχωρήσει ISBN και λέτε να το εκδώσει; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

40 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Πολύ κρίμα για Old Man Logan, το έχω διαβάσει στα αγγλικά και έχω να πω ότι είναι πραγματικά αριστούργημα. Θα έπρεπε οπωσδήποτε να βρίσκεται στη συλλογή έναντι άλλων. Η Anubis είχε καταχωρήσει ISBN και λέτε να το εκδώσει; 

Απ όσο λένε διάφοροι εδώ, το είχε καταχωρήσει χρόνια πριν αλλά τίποτα ακόμα. Το ίδιο και το Days of Future Past. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.