Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

42 min ago , Laz33 said:

Για μένα οι δημοφιλείς ήρωες της Marvel, που όχι άδικα είναι ο Spidey και οι X-Men, θα πρέπει να εμφανίζονται συχνότερα στη σειρά.
Καλή και η ποικιλία αλλά το βασικό είναι να διαβάζουμε ωραίες ιστορίες :)

 

Άλλο πράγμα η πρώτη πρόταση, άλλο πράγμα η δεύτερη πρόταση :) 

 

Επίσης, προκειμένου να τσιτώσω όσους αραχνάκιες δεν με ξέρουν και να ξανατσιτώσω όσους αραχνάκιες με ξέρουν, όσο λιγότερος Spiderman, τόσο το καλύτερο :D Ο Ξανθόπουλος των υπερηρωικών. Ο απόλυτος loser. Του σκοτώνουν τους γονείς, του σκοτώνουν τον μπάρμπα, του σκοτώνουν τη γυναίκα, τρώει ανελέητο βρισίδι από το αφεντικό του. (έτσι και τα πάει όλα αυτά τα κόμικ στην Επιθεώρηση Εργασίας, ο μουστάκιας θα πάει σούμπιτος ισόβια και η εφημερίδα θα πληρώνει του Πετράκη ισόβιες διακοπές στην Καραϊβική). Και σα να μη φτάναν όλα αυτά, τη δεκαετία του 90, πάνε και λένε ότι ο Spiderman των προηγουμένων χ ετών ήταν στη πραγματικότητα ένας κλώνος του πραγματικού. Άρα οι ιστορίες καμπόσων ετών δεν μετράνε. Και επειδή δεν έπεσε αρκετός βιασμός, ενώ τον έχουν φτιάξει να είναι ευτυχισμένος με την MJ, γυρνάνε στα 00'ς και του αρρωσταίνουν του θανατά την θεία. Πως το λύνει αυτό? Απευθύνεται στον Μεμφίστο (κάτι σαν τον διάολο). Ο οποίος Μεμφίστο ζηλεύει τον αγνό και άδολο έρωτα που έχουν με την MJ (!!! :wall: :lol: ) και του θέτει ως όρο για να γιατρέψει την θεία του, το να σβήσει από τη μνήμη όλων το ότι ο S είναι με την MJ. Οπότε ο tiger που έχει χτυπήσει το jackpot το δέχεται. Και χωρίζει με την MJ. Και ξαναγυρνάμε πίσω στον Ξανθόπουλο και τον Πετράκη τον Καΐλα :D Ρομπαϊζέησον λέμε :) Οπότε όσο λιγότερος, τόσο το καλύτερο :D και ΙΜΗΟ και IMO :lol: 

 

:D 

 

:cheers5: 

ΥΓ όπως ειπώθηκε πιο πάνω, να βγάλουν Hawkeye από Fraction + Aja. Απίστευτο κόμικ :) και όχι μόνο τα πρώτα τεύχη, αλλά και τα επόμενα. Ειδικά το αριστουργηματικο #11 :cool: (που αν δεν απατώμαι δεν έχει βγει έξω ως μέρος της συλλογής)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 λεπτά πριν, germanicus είπε:

Και χωρίζει με την MJ.

Σε βλέπω έχεις μείνει πίσω... Πάνε αυτά, είναι και πάλι μαζί κοντά 1 χρόνο και κάτι :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

10 min ago , ΚΟΜΙΞ said:

Σε βλέπω έχεις μείνει πίσω... Πάνε αυτά, είναι και πάλι μαζί κοντά 1 χρόνο και κάτι :lol:

Μόνο λίγο καιρό ξαποσταινει

Και ξανά προς τη δόξα τραβά :D

 

Τους έχω άπλετη εμπιστοσύνη ότι κάτι θα ξαναβρούν για να τον απαυτωσουν πλήρως :) Ειναι στο DNA του :) κατι σαν τη Ζυστιν του Ντε Σαντ :D

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Αγοράστηκε και το X-Men. Το γεγονός ότι στο τέλος της ιστορίας γράφει απλά "ΤΕΛΟΣ" με κάνει να αμφιβάλλω για το αν θα δούμε 100% και την συνέχεια της ιστορίας, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τόσους τόμους έχουμε ακόμα. 

1 ώρα πριν, JohnZari2000 είπε:

:thinking:

Screenshot_2019-11-22-14-45-47.png

Καλά ρε παιδιά, είπαμε, ευσεβείς πόθοι, αλλά Ghost Rider στο άμεσο μέλλον (όσων γνωρίζουν δηλαδή); Δεν έχει και τόσο κοινό, πόσο μάλλον στην Ελλαδίτσα μας. Εν τω μεταξύ, αυτό που λέει ότι δεν ασχολούνται με την επιλογή των τίτλων με βάζει σε σκέψεις. Δηλαδή τυχαία βλέπουμε 3/9 επανεκδόσεις της Anubis ως τώρα; Λέτε να μην είναι σταθερός παράγοντας επιλογής ιστοριών αν υπάρχει ήδη μεταφρασμένο και μάλιστα έχει εξαντληθεί; Περίεργα μας τα λένε.

 

1 ώρα πριν, Laz33 είπε:

btw είπα να δω το Avengers Infinity Wars και στην ώρα πάνω βαρέθηκα και το σταμάτησα.
Δεν ξέρω, ταινίες ή κόμικς που έχουν 785 ήρωες μαζί και άλλους τόσους villains, δεν είναι για τα γούστα μου :thinking:

 

Το θες το κράξιμό σου, ε; :lol: Ακόμα κι εμένα, που την άλλη φορά ήμουν δικηγόρος σου, θες να με τσιγκλίσεις, άτιμε! Μα είναι δυνατόν να έχεις δει μόνο το Winter Soldier και 1-2 ακόμα στην καλύτερη από όλο το MCU και να βλέπεις το Infinity War; Είπαμε, μην δεις και τις 23 ταινίες με την σειρά αλλά κράτα έστω λίγο τα προσχήματα βρε αδερφέ. Προφανώς θα σου φανεί αδιάφορο και δεν θα ξέρεις πού παν τα 4 αν ξεκινήσεις να βλέπεις το 1ο μέρος του επίλογου όλου αυτού του σύμπαντος. Δεν έχεις γνωρίσει ούτε τους χαρακήρες, ούτε τα κίνητρά τους, ούτε τι έχει συμβεί για να νιώσεις έστω λίγο συγκίνηση και ρίγος για το τι συμβαίνει. Είναι καθαρά ταινία χαρακτήρων παρά την δράση της. Είναι μια διαστημική τραγωδία με το ρολόι να μετράει αντίστροφα μέχρι την τελευταία στιγμή, με έναν από τους πιο καλογραμμένους εχθρούς σε κόμικ ταινία έβερ. (Πρόσεξες ότι είπα έναν, τους άλλους τόσους πού τους βρήκες, κάτι υποτακτικούς έχει μόνο και τον κλασικό CGI τερατοστρατό). Να μου έλεγες το Avengers το 2ο πχ να σου πω ναι μια κλωτσοπατινάδα είναι μωρέ με ένα μπουλούκι ήρωες να μάχονται έναν ψηφιακό στρατό. Αν προσπαθήσεις όμως έστω λίγο να μπεις στον κόσμο του MCU, θα δεις ότι το Infinity War είναι πολλά παραπάνω και είναι από τις καλύτερα δομημένες ταινίες του είδους. Ναι, έχει 785 ήρωες αλλά ο καθένας έχει την στιγμούλα του εκεί μέσα. Άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο θα λάμψει σε μια σκηνή και θα δώσει κάτι στο σύνολο που θα 'ναι αξιομνημόνευτο. Ξέρεις πόση προσπάθεια θέλει κάτι τέτοιο σε μια ensemble movie; Ταυτόχρονα, είναι μια ταινία που δημιουργήθηκε από ένα παζλ πολλών άλλων ταινιών και λεπτομερειών στην καθεμία, που ανταμοίβει τον πιστό θεατή με το παραπάνω. Όλα κουμπώνουν τέλεια. Εκτός αυτού εδώ πέρα το συνηθισμένο "παιδικό" MCU που αγαπά το PG-13 χιουμοράκι και άλλοτε επιμένει να υπονομεύει τις δραματικές/συναισθηματικές σκηνές, εδώ κρατάει μια ισορροπία χιούμορ/δράματος με χαρακτηριστική μαεστρία. Βλέπεις χαρακτήρες να γελάνε, να κλάινε, να φοβούνται και γενικά τους καταλαβαίνεις μέσα σε όλο αυτό. Τους νιώθεις. Αλλά θεωρώ είναι κάτι που μπορείς να κάνεις μόνο έχοντας παρακολουθήσει έστω τα ελάχιστα απαραίτητα. Δεν πας ξαφνικά να δεις κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον με την δική σου νοοτροπία που προφανώς περιμένεις κάτι παραπάνω από απλή διασκέδαση και χάνεις και το όποιο υποτυπώδες βάθος υπάρχει. Θα σε συμβούλευα να κάνεις μια καλύτερη αρχή, να δεις το πρώτο Iron Man, την τριλογία Κάπτεν Αμέρικα, το Thor Ragnarok, το πρώτο Guardians of the Galaxy, φυσικά τα 2 πρώτα Avengers και αν έχεις όρεξη/χρόνο και το Spider-Man Homecoming και να το ξαναδείς κάποια στιγμή. Θα γίνω λίγο Mandrake τώρα όσο κι αν διαφωνήσαμε την άλλη φορά, αλλά μια τέτοια ταινία δεν την αγγίζεις χωρίς μια μικρή γνώση του ποιος είναι ποιος και γιατί είναι εκεί που είναι την προκειμένη στιγμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

@germanicus εντάξει, μ΄αυτή τη λογική όλα τα υπερηρωικά λίγο πολύ το παραχέζουν από ένα σημείο και μετά.
Η DC με τα crisis, τα πόσα διαφορετικά σύμπαντα, τις 3 διαφορετικές Supergirls, τους 45 Flashes, 86 Green Lanters και δεν συμμαζεύεται, πάει πίσω;
Αυτό είναι γενικός κανόνας με τα υπερηρωικά. Από ένα σημείο και μετά χάνεται το μέτρο. Και οι ιστορίες γίνονται από πολύπλοκες στην καλύτερη, έως "χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα" στη χειρότερη.

O Spidey μ΄αρέσει γιατί είναι πιο ανθρώπινος. Δεν είναι ο "μαμάω και δέρνω" ήρωας που δεν παθαίνει τίποτα.
Μπορεί να το λέω γιατί διαβάζω αυτόν τον καιρό τις κλασικές του ιστορίες, δεκαετίας ΄60-΄70.
Πχ σήμερα διάβασα απ΄το Αmazing Spider-man #6 την ιστορία που πρωτοεμφανίστηκε ο Lizard.
Πόσο απλοϊκά υπέροχη ήταν;
Γιατί να μη βγουν όλα τα Amazing Spider-Man με τη σειρά και σ΄εμάς; :pray:
RCO001_1469440070.thumb.jpg.38660501f7a139d41aa9651134b6b936.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Καλα και τη λιστα των 60 τομων να μας δινανε παλι θα πηγαινε η γκρινια συννεφο "γιατι δεν εχει τον ταδε ηρωα", "γιατι δεν εχει απο εκεινη τη δεκαετια ιστοριες", "γιατι στο 55ο τομο και οχι στον 45ο που ειναι νωριτερα" κτλ κτλ

 

Αλλα για αυτο γινεται τζερτζελο σε αυτο το νημα και γουσταρω!!  Εν τω μεταξυ ακομα δεν εχω διαβασει κανενα τομο απο τους 6!! Θελω λιγο ξυλο ομολογω σε αυτο το κομματι γιατι στο τελος θα εχω μια στοιβα αδιαβαστα κομικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

@Tsaklas νόμιζα ήταν μεταφορά του graphic novel "The Infinity Gauntlet", το οποίο απ΄όσο ξέρω δεν χρειάζεται να έχεις υπόβαθρο για να το διαβάσεις.
Γι΄αυτό ξεκίνησα να βλέπω την ταινία.
Δεν ήξερα ότι σχετίζεται με άλλες.

"Spider-Man Ηomecomig" το είδα και τα έσπαγε.
Πολύ γέλιο. Μόνο η επιλογή ηθοποιού για τη θεία Μαίη με χάλασε. Αντί να βάλουν μια "θεία" πήγαν και μου έβαλα το milf :lol:
Θέλω να δω και το "Far from Home" τώρα :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

@BATNICK τυχαίο tag απλά για να δεις την άποψη του Laz για το Homecoming :lol:

 

@Laz33 σου είχα ξαναπεί, η Marvel δεν κάνει ποτέ ακριβείς μεταφορές των κόμικ της στο MCU. Απλά εμπνέεται σε διάφορες λεπτομέρειες. Αλλά ακόμα κι έτσι, και το Infinity Gauntlet ένα μάτσο ήρωες είναι και στο κόμικ, ακόμα κι εγώ που ασχολούμαι γενικά με υπερηρωικά, είχα χαθεί λίγο στο ποιος είναι ποιος. Επίσης ένα μπράβο από μένα που ενώ διαβάζεις τόσο κλασικό Spider-Man, δεν ξενέρωσες με τις αλλαγές στο Homecoming όπως πολλοί, αλλά είπες το έστω και το απόλαυσες χωρίς να σταθείς στο "ο Πήτερ είναι Iron Man Jr., η MJ είναι μαύρη, ο Ned παχύς, o Flash δεν είναι επιβλητικός νταής" κ.ο.κ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  259
  • Reputation:   1393
  • Achievement Points:  281
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Συγνώμη που θα επέμβω στα "προσωπικά"σας αλλά θέλω να πω μπας και βοηθήσω λίγο πως το MCU πρέπει να το πάρεις σαν ένα καινούργιο διαφορετικό σύμπαν της marvel που παίρνει μόνο τους ήρωες και κάποιες ιστορίες τους και από αυτά φτιάχνει νέες ή παρόμοιες. Δηλαδή για να το πω και ποίο απλοϊκά το βασικό σύμπαν της marvel στα comic είναι η earth 616 εεε το MCU είναι η earth 543 ας πούμε μια γη που συμβαίνουν παρόμοια πράγματα με το κεντρικό universe. Δεν ξέρω αν βοήθησα και ζητώ συγνώμη από τους φίλους που ανακατεύτηκα στην συζήτηση τους.:sorry:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

11 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

@BATNICK τυχαίο tag απλά για να δεις την άποψη του Laz για το Homecoming :lol:

Σ' έναν κάρο κόσμο άρεσε η ταινία, τι μ' αυτό; Εγώ μια φορά ήμουν σε φάση "τι γυρεύω εγώ εδώ και πότε θα τελειώσει η ταινία να σηκωθώ να φύγω"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

3 λεπτά πριν, Νίκος Τσιλοπάνος είπε:

Συγνώμη που θα επέμβω στα "προσωπικά"σας αλλά θέλω να πω μπας και βοηθήσω λίγο πως το MCU πρέπει να το πάρεις σαν ένα καινούργιο διαφορετικό σύμπαν της marvel που παίρνει μόνο τους ήρωες και κάποιες ιστορίες τους και από αυτά φτιάχνει νέες ή παρόμοιες. Δηλαδή για να το πω και ποίο απλοϊκά το βασικό σύμπαν της marvel στα comic είναι η earth 616 εεε το MCU είναι η earth 543 ας πούμε μια γη που συμβαίνουν παρόμοια πράγματα με το κεντρικό universe. Δεν ξέρω αν βοήθησα και ζητώ συγνώμη από τους φίλους που ανακατεύτηκα στην συζήτηση τους.:sorry:

Ναι, αυτό του λέω κι εγώ, είναι πολύ λάθος να τις βλέπει με την λογική που βλέπει πχ τις animated της DC, ότι δηλαδή "ας δω την μεταφορά για να δω αν μ'αρέσει σαν ιστορία ώστε να διαβάσω ύστερα το κόμικ".

 

3 λεπτά πριν, BATNICK είπε:

Σ' έναν κάρο κόσμο άρεσε η ταινία, τι μ' αυτό; Εγώ μια φορά ήμουν σε φάση "τι γυρεύω εγώ εδώ και πότε θα τελειώσει η ταινία να σηκωθώ να φύγω"

Τίποτα, απλά ήθελα να τσιγκλίσω κι εσένα :D

32 λεπτά πριν, albertus magnus είπε:

Καλα και τη λιστα των 60 τομων να μας δινανε παλι θα πηγαινε η γκρινια συννεφο "γιατι δεν εχει τον ταδε ηρωα", "γιατι δεν εχει απο εκεινη τη δεκαετια ιστοριες", "γιατι στο 55ο τομο και οχι στον 45ο που ειναι νωριτερα" κτλ κτλ

 

Αλλα για αυτο γινεται τζερτζελο σε αυτο το νημα και γουσταρω!!  Εν τω μεταξυ ακομα δεν εχω διαβασει κανενα τομο απο τους 6!! Θελω λιγο ξυλο ομολογω σε αυτο το κομματι γιατι στο τελος θα εχω μια στοιβα αδιαβαστα κομικ.

Μιας και λέμε για λίστα 60 τόμων, θα πρότεινα όλα αυτά που έχουμε μαζέψει από εδώ κι από εκεί από mail στην Αnubis, που μας έχουν επιβεβαιώσει δηλαδή ότι θα βγουν, ας τα κρατάμε σε μια λίστα, να λιγοστεύουν οι άγνωστοι τόμοι :mafia: Και μετά βάζουμε και καμιά πιο σίγουρη επανέκδοση, φασούλι το φασούλι, κάποτε θα τα έχουμε όλα από μαντεψιές και μέιλ :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

5 min ago , Tsaklas said:

Μιας και λέμε για λίστα 60 τόμων, θα πρότεινα όλα αυτά που έχουμε μαζέψει από εδώ κι από εκεί από mail στην Αnubis, που μας έχουν επιβεβαιώσει δηλαδή ότι θα βγουν, ας τα κρατάμε σε μια λίστα, να λιγοστεύουν οι άγνωστοι τόμοι :mafia: Και μετά βάζουμε και καμιά πιο σίγουρη επανέκδοση, φασούλι το φασούλι, κάποτε θα τα έχουμε όλα από μαντεψιές και μέιλ 

 

Εξαιρετικο! Θα τους στειλουμε μαιλ "μαγκες ξερουμε τα 45/60. Πειτε μας και τα αλλα 15 να τελειωνει η υποθεση να σταματησουμε να σας ζαλιζουμε! Αλλιως θα σπαμαρουμε το εμαιλ σας καθημερινως"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

57 λεπτά πριν, germanicus είπε:

 

Άλλο πράγμα η πρώτη πρόταση, άλλο πράγμα η δεύτερη πρόταση :) 

 

Επίσης, προκειμένου να τσιτώσω όσους αραχνάκιες δεν με ξέρουν και να ξανατσιτώσω όσους αραχνάκιες με ξέρουν, όσο λιγότερος Spiderman, τόσο το καλύτερο :D Ο Ξανθόπουλος των υπερηρωικών. Ο απόλυτος loser. Του σκοτώνουν τους γονείς, του σκοτώνουν τον μπάρμπα, του σκοτώνουν τη γυναίκα, τρώει ανελέητο βρισίδι από το αφεντικό του. (έτσι και τα πάει όλα αυτά τα κόμικ στην Επιθεώρηση Εργασίας, ο μουστάκιας θα πάει σούμπιτος ισόβια και η εφημερίδα θα πληρώνει του Πετράκη ισόβιες διακοπές στην Καραϊβική). Και σα να μη φτάναν όλα αυτά, τη δεκαετία του 90, πάνε και λένε ότι ο Spiderman των προηγουμένων χ ετών ήταν στη πραγματικότητα ένας κλώνος του πραγματικού. Άρα οι ιστορίες καμπόσων ετών δεν μετράνε. Και επειδή δεν έπεσε αρκετός βιασμός, ενώ τον έχουν φτιάξει να είναι ευτυχισμένος με την MJ, γυρνάνε στα 00'ς και του αρρωσταίνουν του θανατά την θεία. Πως το λύνει αυτό? Απευθύνεται στον Μεμφίστο (κάτι σαν τον διάολο). Ο οποίος Μεμφίστο ζηλεύει τον αγνό και άδολο έρωτα που έχουν με την MJ (!!! :wall: :lol: ) και του θέτει ως όρο για να γιατρέψει την θεία του, το να σβήσει από τη μνήμη όλων το ότι ο S είναι με την MJ. Οπότε ο tiger που έχει χτυπήσει το jackpot το δέχεται. Και χωρίζει με την MJ. Και ξαναγυρνάμε πίσω στον Ξανθόπουλο και τον Πετράκη τον Καΐλα :D Ρομπαϊζέησον λέμε :) Οπότε όσο λιγότερος, τόσο το καλύτερο :D και ΙΜΗΟ και IMO :lol: 

 

:D 

 

:cheers5: 

ΥΓ όπως ειπώθηκε πιο πάνω, να βγάλουν Hawkeye από Fraction + Aja. Απίστευτο κόμικ :) και όχι μόνο τα πρώτα τεύχη, αλλά και τα επόμενα. Ειδικά το αριστουργηματικο #11 :cool: (που αν δεν απατώμαι δεν έχει βγει έξω ως μέρος της συλλογής)

 

Έχω ένα μικρό μίσος και μια αγάπη για αυτό το ποστ.Ισχύει λίγο πολύ αλλά δεν θες να στο λέει άλλος.Κανονική παρωδία,μπράβο!  :up::lol:

 

Σε σχέση με το τζερτζελέ πιο πάνω,

Mary Jane μαύρη,Flash όχι νταής.....

 

Κάντε τον Spiderman να μεταμορφώνεται σε αράχνη με τον ήχο μεταμόρφωσης των Transformers,αλλά σε αντίθεση με τα άλλα πάνω.Αυτό σκίζει :lol:

 

Ή κάντε τον J. Jonah Jameson ένα καλό αφεντικό που δίνει πολλές άδειες και αυξήσεις ξέρω 'γω...

 

Ghost Rider fans είναι λίγοι εδώ δυστηχώς,ειδικά τώρα....

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29538
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  161
  • Reputation:   882
  • Achievement Points:  161
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3871 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Πριν από 1 ώρα, germanicus είπε:

Επίσης, προκειμένου να τσιτώσω όσους αραχνάκιες δεν με ξέρουν και να ξανατσιτώσω όσους αραχνάκιες με ξέρουν, όσο λιγότερος Spiderman, τόσο το καλύτερο :D Ο Ξανθόπουλος των υπερηρωικών. Ο απόλυτος loser. Του σκοτώνουν τους γονείς, του σκοτώνουν τον μπάρμπα, του σκοτώνουν τη γυναίκα, τρώει ανελέητο βρισίδι από το αφεντικό του. (έτσι και τα πάει όλα αυτά τα κόμικ στην Επιθεώρηση Εργασίας, ο μουστάκιας θα πάει σούμπιτος ισόβια και η εφημερίδα θα πληρώνει του Πετράκη ισόβιες διακοπές στην Καραϊβική). Και σα να μη φτάναν όλα αυτά, τη δεκαετία του 90, πάνε και λένε ότι ο Spiderman των προηγουμένων χ ετών ήταν στη πραγματικότητα ένας κλώνος του πραγματικού. Άρα οι ιστορίες καμπόσων ετών δεν μετράνε. Και επειδή δεν έπεσε αρκετός βιασμός, ενώ τον έχουν φτιάξει να είναι ευτυχισμένος με την MJ, γυρνάνε στα 00'ς και του αρρωσταίνουν του θανατά την θεία. Πως το λύνει αυτό? Απευθύνεται στον Μεμφίστο (κάτι σαν τον διάολο). Ο οποίος Μεμφίστο ζηλεύει τον αγνό και άδολο έρωτα που έχουν με την MJ (!!! :wall: :lol: ) και του θέτει ως όρο για να γιατρέψει την θεία του, το να σβήσει από τη μνήμη όλων το ότι ο S είναι με την MJ. Οπότε ο tiger που έχει χτυπήσει το jackpot το δέχεται. Και χωρίζει με την MJ. Και ξαναγυρνάμε πίσω στον Ξανθόπουλο και τον Πετράκη τον Καΐλα :D Ρομπαϊζέησον λέμε :) Οπότε όσο λιγότερος, τόσο το καλύτερο :D και ΙΜΗΟ και IMO :lol: 

 

Απλά κορυφαίο ποστ. Ακόμη γελάω :lol:

 

Για όλους τους παραπάνω λόγους λοιπόν, ο Σπάιντερ-Μαν έχει καταντήσει αδιάφορος. Κι εννοώ εδώ τον Σπάιντερ-Μαν του κανονικού σύμπαντος της Μάρβελ (από 1960 έως σήμερα).

Ενώ κάθε προσπάθεια να ειπωθεί η ιστορία από την αρχή (Ultimate σύμπαν, οι ταινίες του Ράιμι, οι τωρινές του MCU...) προσδίδουν τουλάχιστον μία ανανεωμένη και φρέσκια όψη στον ήρωα :) 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, germanicus είπε:

Μόνο λίγο καιρό ξαποσταινει

Και ξανά προς τη δόξα τραβά :D

 

Τους έχω άπλετη εμπιστοσύνη ότι κάτι θα ξαναβρούν για να τον απαυτωσουν πλήρως :) Ειναι στο DNA του :) κατι σαν τη Ζυστιν του Ντε Σαντ :D

 

:cheers5:

Γενικά πάντως το όλο πράμα προς το να βγάλουν τη χαζομάρα του one more day 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  53

4 ώρες πριν, Laz33 είπε:

@Kurdy Malloy
Δεν είναι ακριβώς έτσι.
Είναι ότι άλλο περιμέναμε άλλο μας ήρθε.
Κι ενώ περιμέναμε κάτι καλό, μας ήρθε κάτι... ας πούμε αδιάφορο.
Τουλάχιστον για μένα :)

Κακώς (κάκιστα) περίμενες το οτιδήποτε. Βάσει ποιας λογικής; Κάποιου email που απάντησαν στον Τσάκλα και κάποιοι εδώ μάλιστα τα οργάνωσαν και σε 8αδες! :confuse:

 

Προσωπικά (και εκφράζω και το γιο μου σε αυτό) καραγούσταρα που δεν άρχισαν από τόσο νωρίς οι επαναλήψεις ηρώων και θα διαβάσω κάτι που αγνοούσα την ύπαρξή του όταν είδα στα νέα ότι θα βγει ταινία Guardians στο σινεμά. Και μια που το έφερε η κουβέντα, πολύ μου άρεσε επίσης το ότι δεν επαληθεύτηκαν οι προβλέψεις σας γιατί δε μου αρέσει το τόσο spoiler. Θέλω να απολαύσω το ταξίδι όπως εξελίσσεται και να υπάρχει αυτή η μικρή ανυπομονησία της Πέμπτης πάνω στο τι θα εκδοθεί σε 6 βδομάδες (ίσα που προλαβαίνω να μαζέψω 10 ευρώ :lol:)

 

Ο μικρός δήλωσε ξενερωμένος με τον Χουλκ: Από το εξώφυλλο φαίνεται παλιατζούρα, λέει. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

26 λεπτά πριν, Kurdy Malloy είπε:

Και μια που το έφερε η κουβέντα, πολύ μου άρεσε επίσης το ότι δεν επαληθεύτηκαν οι προβλέψεις σας γιατί δε μου αρέσει το τόσο spoiler. Θέλω να απολαύσω το ταξίδι όπως εξελίσσεται και να υπάρχει αυτή η μικρή ανυπομονησία της Πέμπτης πάνω στο τι θα εκδοθεί σε 6 βδομάδες

Σ΄αυτό μαζί σου.
Προτιμώ να έχω την αγωνία κάθε 2η Παρασκευή(έστω Πέμπτη) να μαθαίνω τον καινούριο τόμο.

Γι΄αυτό και σταμάτησα να τους στέλνω mail :)

 

Όσον αφορά τον Spider-Man σεβαστή κάθε άποψη, αλλά για μένα είναι ο πιο ενδιαφέρων ήρωας της Marvel, με τους πιο ενδιαφέροντες villains και τις πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες, τουλάχιστον οι κλασικές του.
Καλώς εμφανίζεται συχνότερα στη συλλογή της Hachette στο εξωτερικό.
Μακάρι και οι δικοί μας ν΄ακολουθήσουν τον ίδιο δρόμο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Παιδιά πολύ ωραία η παρέα που έχει αναπτυχθεί γύρω από αυτήν την έκδοση, και επιτέλους έχει αναζωπυρωθεί το φόρουμ, αλλά κάτι πρέπει να γίνει με το διαχωρισμό του Μπλα μπλα και της ενημέρωσης. Λόγω έλλειψης χρόνου μπαίνω να τσεκάρω αν βγηκε τόμος και τι θα ακολουθήσει και θέλει να ψάχνω σελίδες και σελίδες για να βρω κάτι. Μήπως κάτι πρέπει να ξεδιαλυθει; και να παραμείνει η ζωντάνια, και να είναι εμφανης η πληροφορία της συλλογής; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  106
  • Reputation:   562
  • Achievement Points:  106
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

6 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Αγοράστηκε και το X-Men. Το γεγονός ότι στο τέλος της ιστορίας γράφει απλά "ΤΕΛΟΣ" με κάνει να αμφιβάλλω για το αν θα δούμε 100% και την συνέχεια της ιστορίας, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Λογικά πρέπει να βάλουν και τη συνέχεια του καθώς περιέχεται στην επίσημη συλλογή της σειράς,είναι το Astonishing X-men dangerous (issues 7-12) και για τήν ακρίβεια είναι ο τόμος 28 στη ξένη έκδοση  ενώ το Gifted είναι τα (issues 1-6).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

4 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Σ΄αυτό μαζί σου.
Προτιμώ να έχω την αγωνία κάθε 2η Παρασκευή(έστω Πέμπτη) να μαθαίνω τον καινούριο τόμο.

Γι΄αυτό και σταμάτησα να τους στέλνω mail :)

 

Όσον αφορά τον Spider-Man σεβαστή κάθε άποψη, αλλά για μένα είναι ο πιο ενδιαφέρων ήρωας της Marvel, με τους πιο ενδιαφέροντες villains και τις πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες, τουλάχιστον οι κλασικές του.
Καλώς εμφανίζεται συχνότερα στη συλλογή της Hachette στο εξωτερικό.
Μακάρι και οι δικοί μας ν΄ακολουθήσουν τον ίδιο δρόμο :)

 

 Edit: Άκυρο,μόνο το εξώφυλλο έχει πιο μοντέρνο σχέδιο,το μέσα είναι το ίδιο με το κανονικό.Αν θέλεις να το ελέγξεις και πάλι,τότε συνέχισε :lol:

 

Μπορείς να του δείξεις αυτό:

https://marvel.fandom.com/wiki/Hulk_Visionaries:_Peter_David_Vol_1_5

 

Είναι η ίδια ιστορία αλλά πιο εκσυγχρονισμένη σε σχέση με αυτό που ήταν.Για σύγκριση,το σχέδιο είναι παρόμοιο με του τεύχους 1 της συλλογής Amazing Spiderman Η Επιστροφή.Πίστευω πως αν του έδειξες το τεύχος 1 και του άρεσε το σχέδιο,θα του αρέσει και αυτό λογικά.

 

Τώρα αν υπάρχει στα ελληνικά,είναι διαθέσιμο εύκολα και αν υπάρχει στα αγγλικά αλλά ο μικρός φίλος δεν ξέρει αγγλικά,τότε αυτό δυστηχώς δεν το ξέρω.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, christs είπε:

Παιδιά πολύ ωραία η παρέα που έχει αναπτυχθεί γύρω από αυτήν την έκδοση, και επιτέλους έχει αναζωπυρωθεί το φόρουμ, αλλά κάτι πρέπει να γίνει με το διαχωρισμό του Μπλα μπλα και της ενημέρωσης. Λόγω έλλειψης χρόνου μπαίνω να τσεκάρω αν βγηκε τόμος και τι θα ακολουθήσει και θέλει να ψάχνω σελίδες και σελίδες για να βρω κάτι. Μήπως κάτι πρέπει να ξεδιαλυθει; και να παραμείνει η ζωντάνια, και να είναι εμφανης η πληροφορία της συλλογής; 

Mε το που βγαίνει νέος τόμος και μαθαίνουμε τι θα ακολουθήσει, ο germanicus κατευθείαν ενημερώνει το 1ο post.
Οπότε όποιος θέλει απλά ενημέρωση πάει κατευθείαν εκεί :)

Για το άλλο που λες σε καταλαβαίνω, υπάρχει πολύ oφ τόπικ και σπαμ.
Αλλά απ΄το να έχουμε τη νέκρα που είχαμε το καλοκαίρι, προτιμότερο το ακατάπαυστο μπλα μπλα που έχουμε τώρα.
Κατά την άποψή μου τουλάχιστον :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30145
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  251
  • Reputation:   1305
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  4

11 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Μιας και λέμε για λίστα 60 τόμων, θα πρότεινα όλα αυτά που έχουμε μαζέψει από εδώ κι από εκεί από mail στην Αnubis, που μας έχουν επιβεβαιώσει δηλαδή ότι θα βγουν, ας τα κρατάμε σε μια λίστα, να λιγοστεύουν οι άγνωστοι τόμοι :mafia: 

Συμφωνώ και εγώ.

Κάντο.:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35386
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  3
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Γεια σας παιδιά και από μένα. 


Χρειάζομαι τα φώτα σας ως πιο έμπειροι σε αυτό. 
 

Έχω ξεκινήσει και εγώ τη συγκεκριμένη συλλογή αλλά έχασα τον 5ο τόμο με τον Deadpool.
 

Ξέρετε πώς/που μπορώ να τον βρω;  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35033
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  41
  • Reputation:   232
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

@Hillmaster  Υπάρχει αυτό το site το οποίο ωστόσο δεν έχω δοκιμάσει προσωπικά https://www.gb-publishingservices.gr/e-shop/proigoumena-teuxi/marvel-black

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35386
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  3
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

14 λεπτά πριν, Nostalgia Hit Me είπε:

@Hillmaster  Υπάρχει αυτό το site το οποίο ωστόσο δεν έχω δοκιμάσει προσωπικά https://www.gb-publishingservices.gr/e-shop/proigoumena-teuxi/marvel-black


Θα το κοιτάξω. Σε ευχαριστώ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

5 ώρες πριν, Hillmaster είπε:

Γεια σας παιδιά και από μένα. 


Χρειάζομαι τα φώτα σας ως πιο έμπειροι σε αυτό. 
 

Έχω ξεκινήσει και εγώ τη συγκεκριμένη συλλογή αλλά έχασα τον 5ο τόμο με τον Deadpool.
 

Ξέρετε πώς/που μπορώ να τον βρω;  

 

Υπάρχει και ένα site για προηγούμενα τεύχη,το link του είναι στη δεύτερη σελίδα σε κάθε τεύχος.Δεν θυμάμαι τώρα πως ονομάζεται αλλά το λέει εκεί.

 

Επίσης αν μένεις στη Νέα Φιλαδέλφεια,υπάρχει σε τρία περίπτερα στη Πλατεία Πατριάρχου.Προχθές πέρασα,δεν ξέρω αν είναι ακόμα εκεί όμως.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33624
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  7
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1959 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Βγάλτε ρε ενα winter soldier να πεσουν τα μπεντα !!!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

38 λεπτά πριν, squall69 είπε:

Βγάλτε ρε ενα winter soldier να πεσουν τα μπεντα !!!

 

 

Θα μπει και αυτό κάποια στιγμή.Παίζεις final fantasy βλέπω :lol: 

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33624
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  7
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1959 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

λολ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Έχουμε λοιπόν:

Επιβεβαιωμένα τεύχη με αριθμό:

1. The Amazing Spider-Man: Coming Home

2. Iron-Man Extremis 

3. New Avengers: Break Out

4. Captain America: Out of Time

5. Deadpool: Wade Wilson's War

6. X-Men: Gifted

7. Thor: Reborn

8. Hulk: Silent Screams

9. Guardians of the Galaxy: Cosmic Avengers

10. The Amazing Spider-Man: Birth of Venom

11. Captain America: The Winter Soldier

12. Fantastic Four: Unthinkable

13. Wolverine

14. Daredevil: Born Again

15. She-Hulk: Single Green Female

16. Doctor Strange: A Nameless Land, a Timeless Time

17. Planet Hulk (Part 1)

18. Captain Britain: A Crooked World

19. Avengers Forever (Part 1)

20. The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt

21. Planet Hulk (Part 2)

 

Επιβεβαιωμένα τεύχη χωρίς γνωστό αριθμό:

  • Avengers Forever (Part 2)
  • Marvels
  • Ultimate Spider-Man: Power and Responsibility
  • Marvel Zombies
  • Astonishing X-Men: Dangerous
  • The Amazing Spider-Man: Revealations & Until the Stars Turn Cold
  • Punisher: Welcome Back Frank (Parts 1 & 2) (με μια επιφύλαξη)
  • Fantastic Four: Authoritative Action 
  • Marvel Super Heroes: Secret Wars (Parts 1 & 2)
  • House of M
  • Avengers: Disassembled
  • X-Men: E for Extinction 

 

Τεύχη με ερωτηματικό ως προς την 100% σιγουριά

  • Uncanny X-Men: Dark Phoenix (επίσης ήταν στην αφίσα, αλλά ακόμα μεγαλύτερο ερωτηματικό λόγω ΟΞΥ)
  • Wolverine: Old Man Logan (η αφίσα αναφέρει Millar)
  • New -X-Men: Imperial (η αφίσα αναφέρει Morrison, επίσης πιθανό λόγω Anubis)
  • The Ultimates: Super-Human (η αφίσα αναφέρει Bryan Hitch, επίσης πιθανό λόγω Anubis)
  • The Ultimates: Homeland Security (η αφίσα αναφέρει Bryan Hitch, επίσης πιθανό λόγω Anubis)

 

Τεύχη εξαιρετικά πιθανά λόγω ήδη υπάρχουσας μετάφρασης από Anubis, αρκετά παλιάς για να μην ζημιωθεί και η ίδια: 

  • Siege (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδια)
  • Wolverine Origin  (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδια)
  • Iron Man: The Five Nightmares (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδια)
  • Thor - God of Thunder: The Godbutcher

 

Τεύχη που "τι στο καλό, κάποτε θα βγει κι αυτό" (γνωστές σύγχρονες ιστορίες): 

  • Secret War
  • Secret Invasion
  • Spider-Man: Blue
  • Fallen Son: Death of Captain America
  • X-Men Schism
  • Infinity (Part 1 & 2)
  • Dardevil: Sound and Fury
  • Superior Spider-Man: My Own Worst Enemy
  • Ultimate Spider-Man: Who is Miles Morales

 

Τεύχη που "τι στο καλό, δεν θα βγει και έστω 1 ιστορία με τον τάδε ήρωα;"

  • Hawkeye: My Life as a Weapon  (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδιά τους)
  • Black Panther:A Nation Under Our Feet (Part 1 & 2) (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδιά τους)
  • Black Widow: SHIELD's Most Wanted (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδιά τους)
  • Vision: A Little Worst than a Man/A Little Better than a Beast (προς το παρόν δεν είναι στα σχέδιά τους)

 

Μερικά ρετρό για να μην με καρυδώσετε και γιατί φαίνεται ότι κάποιες στιγμές θα μπαίνει και κανένα τέτοιο:

  • Thor: The Last Viking
  • Iron Man: Demon in a Bottle
  • X-Men: Days of Future Past

 

Τα παρακάτω είναι ρετρό και μάλιστα στα Classics, δηλ. ιστορίες πριν το 1980, που προτιμούνται ακόμα λιγότερο αλλά μιας και ήδη είδαμε έναν τόμο αυτής της εποχής, θα αναφέρω μερικές γνωστές ιστορίες που ελπίζουμε να δούμε:

  • Uncanny X-Men: Second Genesis
  • Fantastic Four: The Coming of Galactus
  • Spider-Man: Death of the Stacys
  • The Mighty Thor: Ragnarok
  • The Amazing Spider-Man: Spider-Man No More
  • The Life and Death of Captain Marvel
  • The Avengers: Kree-Skrull War
  • Marvel Origins: The 60s

 

Ιστορίες που έχουν εκδοθεί από την ΟΞΥ οπότε κατά πάσα πιθανόητα, εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων ΔΕΝ θα δούμε (ΠΡΟΣΟΧΗ: παρά τα δικαιώματα της ΟΞΥ, το τελευταίο Κυνήγι του Κρέιβεν θα εκδοθεί κανονικά οπότε κρατήστε μια επιφύλαξη. Απλά το πιθανότερο είναι να αποφύγουν διπλές εκδόσεις):

  • Avengers Prime
  • World War Hulk
  • Doctor Strange: The Oath
  • The Mighty Thor: In Search of the Gods
  • Wolverine: Weapon X
  • Black Panther: Who is the Black Panther
  • Venom
  • The Infinity Gauntlet
  • Infinity War 
  • Original Sin

 

Ιστορίες που εκδόθηκαν πρόσφατα από την Anubis οπότε πολύ δύσκολα θα επανεκδοθούν στην συλλογή που η ίδια επιμελείται, σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα:

  • 1602
  • Civil War (έχει επιβεβαιωθεί πως δεν θα μπει)
  • Eternals (έχει επιβεβαιωθεί πως δεν θα μπει)
  • Fear Itself
  • Avengers vs. X-Men
  • Amazing Spider-Man: Spider-Verse
  • Ms. Marvel: No Normal
  • Civil War II

 

Χαρακτήρες που προς το παρόν ΔΕΝ είναι στα σχέδια της εκδοτικής να δούμε:

  • Black Widow
  • Hawkeye
  • Black Panther
  • Vision
  • Ghost Rider
  • Howard the Duck
Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.