Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρυστάλλινη σφαίρα: GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ MARVEL - Κουβεντούλα και προβλέψεις


james768

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

25 λεπτά πριν, Νίκος Τσιλοπάνος είπε:

Επειδή ο φίλος Tsaklas  θέλειι ζωντάνια θα του δώσω λίγη. Επιστρέφω λοιπόν με το τι θέλω να δούμε στην συλλογή και αυτά είναι τα Αποτέλεσμα εικόνας για marvel graphic novels captain marvelκαιΣχετική εικόνα

 

Μόνο τα part 1 ή και τα υπόλοιπα; :lol:

 

Πάντως το Avengers Forever βάζω στοίχημα πως έχει να κάνει με κανά τραγικό θάνατο και ίσως δολοφωνία  του Captain America.Οι Avengers ψάχνουν έναν ηγέτη για την ομάδα τους και βάζουν τον Black Panther.Μαζί προσπαθούν να λύσουν το μυστήριο θανάτου του Captain America.

 

 

.....όχι;.....καλά :lol:

 

(Αυτό το έβγαλα συμπέρασμα από τον τίτλο...)

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Εγώ από τον τίτλο έβγαλα συμπέρασμα ότι προηγήθηκαν τα Avengers (1989), Avengers Returns ενώ έπεται το Avengers & Robin. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

13 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Εγώ από τον τίτλο έβγαλα συμπέρασμα ότι προηγήθηκαν τα Avengers (1989), Avengers Returns ενώ έπεται το Avengers & Robin. 

 

Εε κλείσ' τη wikipedia :lol:

 

Πλάκα κάνω,για να τα καταλάβω αυτά πάντως,θέλω όντως wikipedia.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Απέξω τα θυμάμαι :cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ θέλω αυτά σίγουρα. Γενικά θέλω να δούμε και ήρωες που δεν έχουμε εμβαθύνει ιδιαίτερα με τις ιστορίες τους στην Ελλάδα. Άλλωστε αυτός είναι ο σκοπός αυτής της σειράς.

 

011.thumb.jpg.5ae4231031b631e5d54be289474ecfe1.jpg 021.thumb.jpg.ce0ddc8b34b252b58790cfd9b185ffd5.jpg 042.thumb.jpg.da821cf5ecff918f392764373aa19b1d.jpg 052.thumb.jpg.82d00f4db3a06db86f8cba3b2e5d6538.jpg 053.thumb.jpg.78e865fdea4e2967ab1b38800f6c2331.jpg 055.thumb.jpg.d0c03da74efd8454704629897c38553a.jpg 078.thumb.jpg.f9d96243218684770ac74f54e2dd8a05.jpg 098.thumb.jpg.22dda4c0d822f1be29081538d0afcbd6.jpg114.thumb.jpg.ab2bf807b0291f564d1a570e247d4aee.jpg 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Τον Captain Britain θα τον ήθελα κι εγώ πολύ λόγω Alan Moore. Τώρα αυτά που ποσταρες πχ Marvel Origins The 60s το θεωρώ απίθανο να τα δούμε. Η αφίσα πίσω λέει 80s 90s 00s οπότε τυχεροί θα είμαστε να δούμε από αυτές τις χρονολογίες, 60s δεν νομίζω καθόλου να πιάσουν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

15 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Τον Captain Britain θα τον ήθελα κι εγώ πολύ λόγω Alan Moore. Τώρα αυτά που ποσταρες πχ Marvel Origins The 60s το θεωρώ απίθανο να τα δούμε. Η αφίσα πίσω λέει 80s 90s 00s οπότε τυχεροί θα είμαστε να δούμε από αυτές τις χρονολογίες, 60s δεν νομίζω καθόλου να πιάσουν. 

Αν μας διαβάζουν, να το εκδώσουν παρακαλώ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πολύ ωραίες επιλογές έχετε παραθέσει. Τον Captain Britain θα τον ήθελα και εγώ λόγω Alan Moore και γιατί μου αρέσει να προσθέτω ιστορίες χαρακτήρων που δεν έχω ξαναδιαβάσει στη συλλογή μου. Από την άλλη λόγω του ότι η συλλογή έχει σχεδιαστεί έως τώρα για 60 τόμους, φοβάμαι πως θα πάει σε πιο safe επιλογές γνωστών ηρώων και Captain Britain ή She-Hulk δε θα δούμε.

Αυτό το βρίσκω απόλυτα δικαιολογημένο, γιατί ο αριθμός των αναγνωστών είναι μικρός και με την έκδοση κάθε δύο εβδομάδες, κάποιοι θα επιλέξουν αναγκαστικά ποιους τόμους θα αγοράσουν, οπότε δε θα προτιμήσουν κάποιον λίγο πιο άγνωστο χαρακτήρα, αλλά τις ιστορίες που έχουν πολύ καλή φήμη στο αναγνωστικό κοινό. Από την άλλη υπάρχει μερίδα του κοινού που τις γνωστές ιστορίες μπορεί να τις έχει αγοράσει στα αγγλικά και να ψάχνει διαμαντάκια. Θα δείξει στην πορεία, εγώ παραθέτω 2-3 ιστορίες που θα ήθελα να δω με τη σημείωση ότι δεν τρελαίνομαι καθόλου για Bendis, απλά έχω περιέργεια να τις διαβάσω.

1ab1b501-45fb-4d63-81db-412a1ba23b57.jpg cb5430c9-7125-47b8-844a-0034a566950e.jpg xhpw_16_1.jpg

Επεξεργασία από nikolas12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

House of M και Disassembled θα ήθελα κι εγώ. Μακάρι να τα δούμε. Αλλά το ότι βγάλανε πρώτα το New Avengers Απόδραση μου έβαλε ψύλλους στα αυτιά, δεδομένου ότι το Disassembled προηγείται και απλά μας αναφέρουν στην αρχή τι συνέβη σε εκείνη την ιστορία. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

12 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

House of M και Disassembled θα ήθελα κι εγώ. Μακάρι να τα δούμε. Αλλά το ότι βγάλανε πρώτα το New Avengers Απόδραση μου έβαλε ψύλλους στα αυτιά, δεδομένου ότι το Disassembled προηγείται και απλά μας αναφέρουν στην αρχή τι συνέβη σε εκείνη την ιστορία. 

 

Μπορεί να θέλουν να το κάνουν prequel φάση,να αναρωτιέσαι τι έγινε πριν και να θες να μάθεις τι έγινε.Και δεν λέει λεπτομερώς τι έγινε στο Breakout "Story so Far".

 

Πάντως λίγο διάβασα από House of M και παίζει να είναι ιστοριάρα.Οπότε είμαι μέσα για αυτό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μακάρι να βλέπαμε τον Captain Britain και λόγω Alan Moore άλλα και για να δούμε κάτι τελείως διαφορετικό αν και μου φαίνεται δύσκολο. Τώρα για το Marvel Origins The 60s δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι τέτοιο, είπαμε old school άλλα όχι και έτσι. Πέρυσι διάβασα κάποια τεύχη των Avengers από το 60, εντάξει έχουν την πλάκα τους άλλα τα δείχνουν τα χρόνια τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

15 λεπτά πριν, TheMetalBat είπε:

Πάντως λίγο διάβασα από House of M και παίζει να είναι ιστοριάρα.Οπότε είμαι μέσα για αυτό.

Η οποία οδήγησε σε αρκετές χαζομάρες που έμειναν για αρκετά χρόνια στα κόμικς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

50 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

House of M και Disassembled θα ήθελα κι εγώ. Μακάρι να τα δούμε. Αλλά το ότι βγάλανε πρώτα το New Avengers Απόδραση μου έβαλε ψύλλους στα αυτιά, δεδομένου ότι το Disassembled προηγείται και απλά μας αναφέρουν στην αρχή τι συνέβη σε εκείνη την ιστορία. 

 

Εμένα μου φαίνεται το Disassembled ως κλειδωμένος τίτλος, αλλά μου έκανε εντύπωση το πόσο νωρίς έβγαλαν το Break Out. Θέλω να πιστεύω ότι θα βγει τελικά, εγώ από συνέχειες ή prequels υπολογίζω και το The Winter Soldier που το teaserανε, ενώ κάποιες ιστορίες βγήκαν από την Hachette σε 2 μέρη, οπότε στην 60άδα δεν πρέπει να τις υπολογίζουμε ως ένα τόμο, αλλά ως δύο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, ΚΟΜΙΞ είπε:

Η οποία οδήγησε σε αρκετές χαζομάρες που έμειναν για αρκετά χρόνια στα κόμικς...

 

Πιστεύω ότι ξέρω που το πας και θα συμφωνήσω...

Αλλά θα επιμείνω σε αυτό.Μου φαίνεται πως έχει ενδιαφέρον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Όσοι λέτε για τα 60s, απ' όσο ξέρω βγήκαν όλα στην δεύτερη 60άδα της original συλλογής. Δεν πιστεύω ότι θα τα δούμε και εμείς αλλά δεν είναι και απίθανο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

21 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Όσοι λέτε για τα 60s, απ' όσο ξέρω βγήκαν όλα στην δεύτερη 60άδα της original συλλογής. Δεν πιστεύω ότι θα τα δούμε και εμείς αλλά δεν είναι και απίθανο.

Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου να δούμε και τα 60s, μακάρι να προχωρήσουμε και εμείς σε δεύτερη 60άδα πάντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα ήθελα να δω 2η 60αδα. Αφενός ποτέ δεν διάβαζα. τόσο Marvel για να βρεθώ ξαφνικά με 120 τόμους ιστοριών της, αφετέρου δεν χάνεται λίγο το μέτρο μετά; πόσες από τις 120 είναι πράγματι οι καλύτερες και όχι κάτι για να γεμίσει η 120αδα; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

9 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα ήθελα να δω 2η 60αδα. Αφενός ποτέ δεν διάβαζα. τόσο Marvel για να βρεθώ ξαφνικά με 120 τόμους ιστοριών της, αφετέρου δεν χάνεται λίγο το μέτρο μετά; πόσες από τις 120 είναι πράγματι οι καλύτερες και όχι κάτι για να γεμίσει η 120αδα; 

Ναι σε αυτό δεν έχεις άδικο, το ιδανικό θα ήταν μετά τους 60 τόμους από marvel να βλέπαμε μια 60άδα από DC άλλα έχουμε δρόμο ακόμα είμαστε στον τέταρτο τόμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εγώ αναρωτιέμαι αν θα ξινίσει κάποιος νεαρός (μαζί τους και εγώ)  με τον τόνο των παλαιότερων ιστοριών,70s ξέρω 'γω.Γιατί δεν είναι καθόλου σκοτεινές  και κατά κάποιο τρόπο..σοβαρές σαν σήμερα (αλλά μπροστά σε αυτές,οι σημερινές είναι σαν ψυχάκιδες emo) Είναι πιο φωτεινές και χαρούμενες.Ένας καθρέφτης στο περίπου αυτού του γεγονότος είναι οι ταινίες. Πχ ο Batman,πάρε τη ταινία του το 60 που τον υποδύεται ο Alan West και μια ταινία σημερινή,για καλύτερη σύγκριση μία ταινία από την τριλογία του Σκοτεινού Ιππότη.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

16 hours ago, ΚΟΜΙΞ said:

Η οποία οδήγησε σε αρκετές χαζομάρες που έμειναν για αρκετά χρόνια στα κόμικς...

 

α γειά σου :) Γενικώς αυτή η εποχή που ξεκίνησε τα event στο κόντρα event στο παρακόντρα event με έχει ξενερώσει. :) Μαζί με την ανάγκη να πούνε κάτι τελείως καινούργιο και διαφορετικό, που οδήγησε στην επαναφορά χαρακτήρων που είχαν πεθάνει πριν από 30+ χρόνια. Πράγματα που ενδεχομένως να κάνουν κλικ σε νέους αναγνώστες, αλλά εμένα...

 

πάντως μέσα σε αυτή εδώ τη σειρά είναι ίσως το μοναδικό μέρος στο οποίο θα αξίζει να βγούνε τα τευχάκια origin της δεκαετίας του 60. Τα θεωρώ τελείως βαρετά και παρωχημένα, αλλά αξίζει τον κόπο να τα διαβάσει στο χαλαρό κάποιος, σε μια τουαλέτα λχ :) Δεν έχουν θέση ως μια από τις 5-10 ετήσιες κυκλοφορίες (όχι ακόμα έστω) από Anubis/Οξύ, αλλά ως τεύχος 40τρέχα ή 50 τρέχα αυτής της σειράς, με μια εκβιαστική διάθεση (αφού πήρες τα άλλα, φάε και αυτό), θα είναι μια χαρά :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Δεν νομίζω να δούμε χαρακτήρες και ήρωες που ΔΕΝ έχουμε δει στο mcu και γενικότερα στον κινηματογράφο. Πιστεύω εκεί πατάνε κυρίως.

 

Αλήθεια, ξέρουμε συγκεκριμένα ποια μέρα παίζει να βγει το Deadpool;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, Δημήτρης 1 είπε:

Αλήθεια, ξέρουμε συγκεκριμένα ποια μέρα παίζει να βγει το Deadpool;

 

Αυτή τη Παρασκευή (8/11/2019) πρωί κανονικά.Αλλά μερικοί φίλοι εδώ που μάλλον μένουν κέντρο,νότια και δυτικά Αθήνας (αν θυμάμαι καλά από τις περιοχές που αναφέρθηκαν και δεν έσφαξα τη γεωγραφία) είπαν πως βρήκαν τα προηγούμενα  τεύχη και Πέμπτη διαθέσημα.

 

ΥΓ: Μπορεί τα παιδιά να έχουν συνεννοηθεί με περιπτεράδες και να τα λαμβάνουν νωρίτερα.Εγώ που ρώτησα έξι περιπτεράδες μου είπαν πως τα φέρνουν πάντα Παρασκευή πρωί μέχρι στιγμης.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, TheMetalBat είπε:

 

Αυτή τη Παρασκευή (8/11/2019) πρωί κανονικά.Αλλά μερικοί φίλοι εδώ που μάλλον μένουν κέντρο,νότια και δυτικά Αθήνας (αν θυμάμαι καλά από τις περιοχές που αναφέρθηκαν και δεν έσφαξα τη γεωγραφία) είπαν πως βρήκαν τα προηγούμενα  τεύχη και Πέμπτη διαθέσημα.

 

ΥΓ: Μπορεί τα παιδιά να έχουν συνεννοηθεί με περιπτεράδες και να τα λαμβάνουν νωρίτερα.Εγώ που ρώτησα έξι περιπτεράδες μου είπαν πως τα φέρνουν πάντα Παρασκευή πρωί μέχρι στιγμης.

Τα βιβλία τα φέρνουν κανονικά την Πέμπτη το πρωί, χωρίς κάποια συνεννόηση. Ως τώρα τα έχω δει κέντρο, Χολαργό και Δουκίσσης Πλακεντίας αυτή τη μέρα.

 

Επίσης, θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να γεμίζουμε σελίδες λέγοντας τα ίδια και τα ίδια. Οι εκδότες έχουν συγκεκριμένο υλικό να εκδώσουν. Άλλα τεύχη θα μας αρέσουν περισσότερο και άλλα λιγότερο, γούστα είναι αυτά. Ας βγαίνουν τα βιβλία και ας σχολιάζουμε απλά αυτά. Να είμαστε ευτυχείς που βγήκε αυτή η έκδοση στην Ελλάδα. Το να αναλωνόμαστε 28 σελίδες με παραπλήσιους προβληματισμούς, δεν βοηθάει και τον αναγνώστη του φόρουμ που θέλει να βρει ουσιαστικές πληροφορίες για την έκδοση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Καλά ο αναγνώστης του φόρουμ που θέλει πληροφορίες για την έκδοση έχει χάσει την μπάλα προ πολλού, γι'αυτό υπάρχει το πρώτο ποστ με τις βασικές πληροφορίες. Ας το απολαύσουμε λέω εγώ όπως ήδη κάνουμε χωρίς να είμαστε τυπικοί. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15373
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1575
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Καλά ο αναγνώστης του φόρουμ που θέλει πληροφορίες για την έκδοση έχει χάσει την μπάλα προ πολλού, γι'αυτό υπάρχει το πρώτο ποστ με τις βασικές πληροφορίες. Ας το απολαύσουμε λέω εγώ όπως ήδη κάνουμε χωρίς να είμαστε τυπικοί. 

Άμα είναι να σπαμάρουμε επιτηδευμένα, να το κλειδώσουμε το θέμα. Όταν θέλει κάποιος να βρει πληροφορίες και βλέπει άκυρα, απλά δεν συνεχίζει να ψάχνει. Για αυτό υπάρχουν τα άλλα θέματα. Για το καλό του φόρουμ το λέω και μόνο, γιατί έχει ένα καλό επίπεδο. Μια πρόταση έκανα, δεν είμαι και συντονιστής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Νομίζω ήδη έχουμε καλύψει ότι οι περισσότεροι απολαμβάνουν το τζέρτζελο που γίνεται εδώ. Δεν θεωρώ ότι πρόκειται για σπαμάρισμα, πέρα από τα όρια της πλάκας καμιά φορά που λέμε ας πούμε ότι έπεσε η κίνηση ή κάτι τέτοιο. Ξαναλέω ήδη φτάσαμε στις 28 σελίδες, θεωρείς ότι ως τώρα κάποιος νέος αναγνώστης μας παρακολουθεί με πλήρη κατανόηση αλλά στις 30 θα το χάσει; Όποιος θέλει να δει πότε βγαίνει τι, τιμές, συχνότητα κυκλοφορίας κλπ ανατρέχει στο αρχικό ποστ. Έχει γίνει εξαιρετική δουλειά, υπάρχει ακόμα και σύνδεσμος για το πότε ξεκινήσαμε να συζητάμε για κάθε τεύχος ώστε να ψάχνει λιγότερες σελίδες ο ενδιαφερόμενος αν θέλει να δει κάποια γνώμη/κριτική για τον εκάστοτε τόμο. 

 

Edit: Εννοείται όλα αυτά με βάση την δική μου λογική. Αν κάποιος διαφωνεί, πόσο μάλλον συντονιστής, ας μας το πει. Αλλά θεωρώ ότι αυτή την στιγμή που χαλάμε τις καρδιές μας είμαστε περισσότερο off-topic από ό,τι έχει ειπωθεί ως τώρα.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35033
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  41
  • Reputation:   232
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Χαίρετε όποιος θέλει μπορεί να τσεκάρει ένα ακόμα video μου που αφορά τη συγκεκριμένη συλλογή. Οποιαδήποτε συμβουλή θα είναι ιδιαίτερα χρήσιμη! 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

11 λεπτά πριν, Nostalgia Hit Me είπε:

Χαίρετε όποιος θέλει μπορεί να τσεκάρει ένα ακόμα video μου που αφορά τη συγκεκριμένη συλλογή. Οποιαδήποτε συμβουλή θα είναι ιδιαίτερα χρήσιμη! 

 

Ωραίος φίλε άλλα μου φάνηκε αρκετά πρόχειρη η μελέτη σου. Εδώ πέρα έχουμε αναφέρει πολλούς παράγοντες για το ποιοι θα ναι οι επόμενοι τόμοι, ας πούμε αν πρόκειται για επανέκδοση της Anubis, κατά πόσο είναι νεότερη ή παλιότερη ιστορία γιατί προς το παρόν έχουν προτίμηση στα 00s και μάλλον το παλιότερο που θα δούμε θα ναι 80s (οπότε το Wolverine του Claremont που βγήκε το '82 σίγουρα αργεί ακόμα), αλλά και αν έχει τα δικαιώματα η Οξύ (πχ Dark Phoenix θα αργήσει λογικά τόσο διότι 80s αλλά και γιατί το έχει βγάλει η Οξύ, μπορεί να μην βγει και καθόλου). 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ορίστε και κάτι καινούργιο και ίσως ανησυχητικό.

 

Μένω στη Νέα Φιλαδέλφεια η οποία είναι γνωστή για την υγρασία της.

 

Έχω βάλει τα τεύχη το ένα πάνω στο άλλο έξω (όχι μέσα σε έπιπλο) στο δεύτερο πιο βόρειο δωμάτιο του σπιτιου που έχει λίγο υγρασία.

 

Και τα τεύχη από πάνω και κάτω μερικών σελίδων κάνουν μικρές ζάρες.Δεν χάλασε το χρώμα στις σελίδες,δεν είναι βρεγμένες και δεν κολάνε.Αλλά θυμάμαι πως δεν ήταν έτσι νομίζω.

 

Μερικές φωτογραφίες:

20191104_144502.thumb.jpg.5d7d62ecbc1b75919d91178bd4629a64.jpg

20191104_144558.thumb.jpg.ed9b1e31ded9c8d5c088812180f7768e.jpg

20191104_144714.thumb.jpg.96b0c259be67d3806e02f4d9aa8a0fe9.jpg

20191104_144731.thumb.jpg.469ad4a6525dbf385ab957fa9a73fa4b.jpg

 

Διάλεξα του spiderman γιατί το έχω περισσότερο εκεί,δεν ξέρω αν φαίνονται ζάρες πάνω πάνω.Μήπως να αρχίζω να ανησυχώ;

 

Μια ψυχή μου είπε πως είναι η βιβλιοθεσία έτσι.Αν ισχύει τότε θα δω και το επόμενο με το καλό.Τώρα θα το έχω βάλει μέσα σε κλειστή ξύλινη βιβλιοθήκη με λίγο για την ώρα χώρο σε δωμάτιο με πολύ λιγότερη έως καθόλου υγρασία.Να δω με το καλό που θα βάλω τα επόμενα :lol:

 

Συγνώμη για τυχόν πρίξημο....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το παθαίνουν πολλές εκδόσεις αυτό από την υγρασία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.