Jump to content
News Ticker
  • Ανακοίνωση:
  • Η νέα εμφάνιση του GC είναι έτοιμη, μπορείτε να την αλλάζετε άμεσα σε σκούρα με το κουμπί πάνω δεξιά. Επίσης το διπλανό κουμπί έχει πολλές χρήσιμες ρυθμίσεις (μέγεθος γραμμάτων, αλλαγή φόντου κ.λ.π.).
  • Θα θέλατε να δείτε τις ιστορίες του Diabolik σε νέα ελληνική έκδοση??

Θα θέλατε να δείτε τις ιστορίες του Diabolik σε νέα ελληνική έκδοση??  

27 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Υπάρχει ενα μεγάλο κενό όσον αφορά τις ίστορίες του Diabolik στην ελληνικη γλώσσα. Μήπως ήρθε η ωρα της μεγάλης επιστροφής??

• Like 7

Θα το λάτρευα αλλά το βλέπω δύσκολο... ίσως όμως... ποιός ξέρει τι εκπλήξεις μας κρύβει το μέλλον ;

:valt: 

• Like 6
    20 λεπτά πριν, Comichunter είπε:

Υπάρχει ενα μεγάλο κενό όσον αφορά τις ίστορίες του Diabolik στην ελληνικη γλώσσα. Μήπως ήρθε η ωρα της μεγάλης επιστροφής??

Ρωτάς εκ μέρους κάποιας εκδοτικής; Να ξέρουμε τι θα απαντήσουμε :lol: 

Πέρα από την πλάκα, υπήρχε κι ένα καρτούν από Diabolik παλιά που ήταν αρκετά ενδιαφέρον. Δε θα έλεγα όχι στο να τσεκάρω και το κόμικ.

• Like 3
    • Funny 2
    4 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Ρωτάς εκ μέρους κάποιας εκδοτικής; Να ξέρουμε τι θα απαντήσουμε :lol: 

Πέρα από την πλάκα, υπήρχε κι ένα καρτούν από Diabolik παλιά που ήταν αρκετά ενδιαφέρον. Δε θα έλεγα όχι στο να τσεκάρω και το κόμικ.

Ναι λέω να γίνω εκδότης. Εκδόσεις Comichunter!!

• Like 7

Το Diabolik είναι κλασική περίπτωση κόμικ, για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, έχω διαβάσει αρκετές παρουσιάσεις της έκδοσης, αλλά δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου, οπότε ναι αν ένας νέος εκδότης όπως οι Εκδόσεις @Comichunter (ή Κομιξοκυνηγός) προχωρούσαν με ένα τέτοιο εγχείρημα, θα το στήριζα σίγουρα :) 

• Like 6

Εγω επειδη εχω διαβασει καποια παλια τευχη και η δομη και πλοκη των ιστοριων μπορει να σταθει ανετα κ στα σημερινα εκδοτικα δεδομενα.

Απλα θα ηθελα να παρουσιαστουν ειτε παλιες ειτε καινουργιες ιστοριες σε μεγαλυτερο format απο αυτο το σχετικα τσεπης που αδικουσε καπως

και την πλοκη κ το σχεδιο..Κατι σαν τα σημερινα Mister No και Zagkor σε μορφη grafic novel..

• Like 6

Σε ερωτηση μου στις εκδοσεις μικρος ηρως, μου ειπαν οτι δεν ειναι στα σχεδια τους... κλασικα...

• Like 2
    • Sad 2
    18 ώρες πριν, Valtasar είπε:

ποιός ξέρει τι εκπλήξεις μας κρύβει το μάλλον ;

Μάλλον....όπως λέμε μάλλον θα το δούμε / μάλλον δεν θα το δούμε ή με άλλον (Μ΄άλλον); :thinking:

• Like 2
    • Funny 1

εχει πολλες ιστοριες και θα ηταν καλο να το δουμε, ειναι τεραστιο κενο να μην το εχουμε σε Ελληνικη εκδοση, εγω ξερω Ιταλικα και ηδη το αναζητω, αλλα θα το αγοραζα αν το εβρισκα στη γλωσσα μας. Ηδη εχω ενα!!!

• Like 4

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τον συγκεκριμένο ήρωα και σε συνδυασμό με την μεγάλη περιέργεια (αλλά και τον ενθουσιασμό) που έχω όταν διαβάζω κάτι καινούργιο, θα ήθελα να τον δω να φιγουράρει σε κάποιο περιοδικό.

Αν γίνει κάτι τέτοιο, δεν φαντάζομαι να φιλοξενηθεί σε αυτόνομο τίτλο. Πιο πολλές πιθανότητες εικάζω ότι θα έχει να τον εντάξει ο Ανεμοδουράς στην δύναμη του "Μπλεκ". :)

:beer:

• Like 3
    • Sad 1

Μακαρι!Υπηρχε και μια ταινια,την ειχα δει αν θυμαμαι καλα πριν 10-12 χρονια.

• Like 3

Όχι :) δεν είναι υλικό που με ενδιαφέρει :) 

:cheers5: 

• Like 1
    • Thanks 1

Μια ειδική έκδοση σε 2-3 τεύχη θα με ενδιέφερε. Μια σειρά όχι.

• Like 1
    • Thanks 1

107930350_326959218323470_5975012631978233541_n.png?_nc_cat=105&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQk94GizMb_7suPkrdWjAV1xTczH7VO4pC5iykX-Bskru97DzBhmsbL5UtHes76msYCT2kPobTTxiOgaofViYHfJ&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=f2144320dfa0040b24a23cc656e3b801&oe=5F31A3E1

• Like 3
    • Confused 1
    • 2 months later...
    On 13/7/2020 στο 9:16 ΜΜ, jimceltic13 είπε:

Μακαρι!Υπηρχε και μια ταινια,την ειχα δει αν θυμαμαι καλα πριν 10-12 χρονια.

Η ταινία είναι σκηνοθεσίας Mario Bava και είναι απίθανη!! Ο ελληνικός τίτλος είναι "Η Εκδίκηση του Σπάτερμαν". :lol: Ναι, οπωσδήποτε θα ήθελα να δω νέες εκδόσεις "Diabolik", είτε νέες είτε παλαιότερες ιστορίες αλλά σε αξιοπρεπές φορμά, όπως αναφέρθηκε παραπάνω!

Edited by Mandrake
    • Like 2

@Mandrake Εγώ πάλι διάβασα "Η εκδίκηση του Σπάϊντερμαν" και ψάρωσα με τον συνδυασμό! :lol:

• Funny 2
    25 λεπτά πριν, Indian είπε:

@Mandrake Εγώ πάλι διάβασα "Η εκδίκηση του Σπάϊντερμαν" και ψάρωσα με τον συνδυασμό! :lol:

Μα σε αυτόν πήγαινε η αναφορά του μεταφραστή! Για δες προσεκτικά τι γράφει το πόστερ! Κατά τ' άλλα, εδώ αναστάτωσε όλη τη μαφία της Αμερικής, εσένα δε θα αναστάτωνε; :lol:

• Funny 1