Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεύχη ή collected editions;


Silver Surfer

Τεύχη ή Collected Editions;  

29 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  39
  • Reputation:   345
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Τι προτιμάτε να συλλέγετε; Μεμονωμένα τεύχη (single issues) ή συγκεντρωτικές εκδόσεις (collected editions δηλ. Paperbacks, Hardcovers, Omnibi κλπ). Επίσης σε ποια μορφή απολαμβάνετε περισσότερο την ανάγνωση των κόμικς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Όλα έχουν την χάρη τους. 

 

Προσωπικά από πάντα συλλέγω paperbacks γιατί είναι φθηνότερα από τα hardcover και φαίνονται πιο ωραία στο ράφι από τα τευχακια. Τα hardcover σίγουρα είναι πιο περιποιημένα, αλλά πιάνουν περισσότερο χώρο και για μένα πολλές φορές τα υπερκοστολογουν, ήδη τα paperback είναι ακριβά και να δίνεις 25 ευρώ αντί για 17 για 6-7 τεύχη που συλλέγει η μέση έκδοση, πάει πολύ. 

 

Από την άλλη, όταν συλλέγεις τευχακια είσαι μέσα στην επικαιρότητα, διαβάζεις κάτι με πολύ μικρή απόσταση από τους Αμερικανούς και γενικά έχει άλλη χάρη μετά από πολλά χρόνια να έχεις το αυθεντικό original τεύχος. Μην ξεχνάμε επίσης πολλά από αυτά αποκτούν και απροσδόκητη αξία, η οποία προφανώς για τον λάτρη των κόμικς δεν έχει σημασία αλλά ως συλλέκτες έχει την φάση του να βρίσκεσαι ξαφνικά με κάποιο σπάνιο κομμάτι που το είχες αγορασει τυχαία για ψίχουλα και τώρα αξίζει κάμποσα, παρόλο που προσωπικά δε θα τα πουλούσα ποτέ. 

 

Εντέλει όμως για μένα η απόλυτη μορφή συλλογής είναι τα omnibus. Πανέμορφα στο ράφι, πολύ περιποιημένες εκδόσεις, μεγάλο μέγεθος, έχουν σίγουρα την χάρη τους αν και η τιμή πολλές φορές είναι απαγορευτική. Το όνειρό μου πάντως είναι κάποτε να αναβαθμίσω σε omnibus αρκετές σειρές. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Παλια αγοραζα μονο tpb. Μικρο κοστος, καλα απο αποψη χωρου. Πλεον, ψαχνω εντονα τα τευχη των αγαπημενων μου σειρων ωστε να τα εχω και σε αυτη την εκδοση, και εκτιμω πολυ τις hardcover εκδοσεις, λιγοτερο συχνα κοιταζω για paperback...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Εάν θέλω να διαβάσω κάποια γνωστή ιστορία θα προτιμήσω tpb. Τα τεύχη όμως έχουν εντελώς διαφορετική συναισθηματική αξία. Μου αρέσει να συλλέγω τεύχη, ιδιαίτερα από 80s-90s που μπορούν να διαβαστούν και ως αυτοτελή. Δυστυχώς, στην ελλάδα είναι πιο δύσκολο να βρεθούν τεύχη οπότε έχω περισσότερα tpb. Ονειρεύομαι πάντως μια μέρα να αποκτήσω μια μεγάλη συλλογή Marvel -DC με γνωστά τεύχη από όλες τις εποχές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Και τα δύο. Για ανάγνωση προτιμώ HC εκδόσεις (αν υπάρχουν, αλλοιώς TPB). Τα τευχάκια πιο συλλεκτικά, τα έχω για υπογραφές και σλαμπαρίσματα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2770
  • Achievement Points:  475
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

τευχάκια ,τευχάκια ,τευχάκια ,μεγάλος έρωτας,έχω όμως και λίγα πράγματα σε TPB και HCs κυρίως ότι ήθελα πολύ και δεν το βρήκα σε τευχάκια.

Όσο για το διάβασμα,αν ο κόσμος εφάρμοζε τα μέτρα ,που εγώ παίρνω για το διάβασμα των κόμικ,η πανδημία δεν θα είχε υπάρξει ποτέ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εντάξει, σίγουρα μία σούπερ ντούπερ τούμπανη σκληρόδετη συγκεντρωτική έκδοση με πολλά έξτρα, σίγουρα δεν περνάει απαρατήρητη από τα μάτια μου και σίγουρα θα την αγόραζα αν μου άρεσε η ιστορία. :P

 

Βέβαια δεν διαβάζω κόμικς του εξωτερικού, παρά μόνο ό,τι μεταφράζεται στην χώρα μας. Έτσι, δεν έχω πολλές επιλογές. Αν είναι τεύχος, θα πάρω το τεύχος. Αν δεν έχω πάρει τα τεύχη και βγει τόμος, τότε θα πάρω τον τόμο. Απλά πράγματα! :)

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

@Silver Surfer ωραίο ερώτημα, γιατί δεν προσθέτεις και μια δημοσκόπηση να ψηφίσουμε περισσότερα μέλη; :) 

 

Εγώ προσωπικά είμαι φαν των paperbacks. Μου αρέσει να έχω λίστα με ιστορίες που θέλω να διαβάσω και να αγοράζω σε μια καλή τιμή όλη την ιστορία και να τη διαβάζω με αρχή, μέση, τέλος. Δηλαδή για τον ίδιο λόγο ενώ ήθελα να διαβάσω το Doomsday Clock απεγνωσμένα και κανά δύο φίλοι με κράζανε που δεν έπαιρνα τα τεύχη, δε μπορώ να πω ότι μετάνιωσα που θα το αγοράσω σύντομα και θα το διαβάσω όλο. Στην περίπτωση των τευχών θα έπρεπε κάθε 2-3 μήνες να περιμένω με αγωνία τι θα γίνει και να πρέπει να ψάξω να θυμηθώ τις μικρολεπτομέρειες που μπορούν να παίξουν ρόλο σε κάποια μελλοντική εξέλιξη. Θα μου πεις αυτή δεν είναι η μαγεία του διαβάσματος σε τεύχη; Φυσικά θα απαντήσω, απλά εμένα το συγκεντρωτικό με εξυπηρετεί καλύτερα ως αναγνώστη.

 

Εννοείται ότι μου αρέσουν και τα hardcovers, αλλά τα επιλέγω για λίγες major ιστορίες και σε όσο πιο καλή τιμή γίνεται. Επίσης ένας άλλος λόγος που μου αρέσουν τα paperbacks είναι ότι λόγω του ότι δεν έχω πολύ χώρο για αποθήκευση, μπορώ να βάζω με τη σειρά στα ράφια και να φαίνονται όμορφα (ειδικά όταν ολοκληρώνεις το run ενός συγγραφέα ή συμπληρώνεται μια ράχη είναι πολύ ωραίο :) ), ενώ τα τεύχη δεν έχω και τα κατάλληλα μέσα να φροντίσω να μην τσαλακωθούν ή να αποθηκευθούν σωστά :) 

(Πάντως να προσθέσω εδώ ότι πλέον υπάρχουν 2-3 σειρές, μικρές σε αριθμό τευχών που θα τις αγοράσω σε τευχάκια με πρώτη απ' όλες το The Three Jokers :)

Επεξεργασία από nikolas12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35208
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  39
  • Reputation:   345
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Δημοσκόπηση ήθελα να προσθέσω, αλλά δεν μπορούσα να βρω πουθενά την επιλογή, με βάση και το tutorial που διάβασα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9669
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

1 hour ago, Silver Surfer said:

Δημοσκόπηση ήθελα να προσθέσω, αλλά δεν μπορούσα να βρω πουθενά την επιλογή, με βάση και το tutorial που διάβασα.

Στο πάνω μέρος επιλέγεις την καρτέλα poll.

 

Screenshot_20200626-091656.thumb.png.dbca1cb2a624c148e0ebd70698cec0bb.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64277
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

4 hours ago, Silver Surfer said:

Δημοσκόπηση ήθελα να προσθέσω, αλλά δεν μπορούσα να βρω πουθενά την επιλογή, με βάση και το tutorial που διάβασα.

 

Στο έκανα εγώ δημοσκόπηση και το μετέφερα στις δημοσκοπήσεις :) Μπορείτε όλοι να ψηφίσετε

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Όσα μειονεκτήματα και να έχουν τα ΤΡΒ είναι η χρυσή τομή σε χρήμα και χώρο. Αν είχα σπίτι 800 τετραγωνικά και έβγαζα κανένα δεκάρικο το μήνα θα έπαιρνα HC & τεύχη. Τώρα σχεδόν αποκλειστικά ΤΡΒ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Θεωρώ η ερώτηση απευθύνεται κυρίως σε όσους διαβάζουν αμερικάνικα κόμικς.
Στ΄αμερικάνικα προτιμώ συγκεντρωτικές εκδόσεις.
Αλλά στα υπόλοιπα που διαβάζω (BD, ευρωπαϊκά, φουμέτι) προτιμώ μεμονωμένα τεύχη.
Επομένως διαλέγω την απάντηση ΔΓ/ΔΑ, μιας και καμία απάντηση απ΄τις υπάρχουσες δεν με καλύπτει πλήρως :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

45 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Θεωρώ η ερώτηση απευθύνεται κυρίως σε όσους διαβάζουν αμερικάνικα κόμικς.
Στ΄αμερικάνικα προτιμώ συγκεντρωτικές εκδόσεις.
Αλλά στα υπόλοιπα που διαβάζω (BD, ευρωπαϊκά, φουμέτι) προτιμώ μεμονωμένα τεύχη.
Επομένως διαλέγω την απάντηση ΔΓ/ΔΑ, μιας και καμία απάντηση απ΄τις υπάρχουσες δεν με καλύπτει πλήρως :thinking:

Εγώ πάντως θα ήθελα πάρα πολύ να υπήρχαν συγκεντρωτικές εκδόσεις ιστοριών Αστερίξ, Λούκυ Λουκ κλπ αλλά και πάντα με ενθουσίαζαν και τα συγκεντρωτικά Disney τύπου Μεγάλα Σήριαλ ή Βιβλιοθήκες Κόμιξ/Μπαρκς κλπ. Αλλά ναι έχεις δίκιο ότι είναι πιο πολύ "αμερικάνικο" φορμάτ αυτό με τα collected editions. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Στα υπερηρωικά προτιμώ συγκεντρωτικές εκδόσεις και για ευκολία (λόγο χώρου) άλλα και σαν έκδοση προτιμώ να έχω στην βιβλιοθήκη μου μια ωραία σκληρόδετη συγκεντρωτική έκδοση από τα τεύχη.

Στα BD προτιμώ τα τεύχη δεν μπορώ να φανταστώ να διαβάζω μια συγκεντρωτική έκδοση για παράδειγμα του Αστερίξ, ίσως και λόγω συνήθειας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Υπάρχουν στα BD τέτοιες εκδόσεις. Αλλά είναι σχεδόν πάντα HC/Limited (στη Γαλλία δεν έχει ΡΒ τεύχη έτσι κι αλλιώς) και ακόμα και αν συμφέρουν οικονομικά αν τα προλάβεις νωρίς, μετά από ελάχιστο χρονικό διάστημα η τιμή εκτοξεύεται. Το μόνο τέτοιο που πήρα είναι το Blast. Μου βγήκε με τα μεταφορικά 60 ευρώ. Τώρα κάνει 150 λίγο στα βιαστικά που είδα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On ‎25‎/‎6‎/‎2020 στο 3:55 ΜΜ, konni είπε:

 

Όσο για το διάβασμα,αν ο κόσμος εφάρμοζε τα μέτρα ,που εγώ παίρνω για το διάβασμα των κόμικ,η πανδημία δεν θα είχε υπάρξει ποτέ!!!

Δηλαδή πριν τα διαβάζεις τα καλοψήνεις και δεν διαβάζεις ΜΠΑΤΜΑΝ (Νυχτερίδας ) ούτε αλλό σε παραξένα μη βρώσιμα (ΣΠΑΙΝΤΕΡ π.χ)

 

   Τεύχη .τεύχη και πάλι τεύχη ,και στις 2 ερωτήσεις .Μου αρέσει κάθε ιστορία να έχει το δικό της μέρος ,αλλά σημεια τον καιρών ,η νέα γενιά έχει μάθει να μην έχει την αγωνία τι θα συμβει στο επόμενο ,όπως και στις τηλεοπτικές  σειρες αρέσκονται να τις μαζεμένες ,το ένα επεισόδιο πίσω από το άλλο .Και η μανία οι Ελληνες εκδότες να ονομάζουν 3-4 τεύχη σε τόμο σαν εικονογραφιμένες νουβέλες (grapfic novels ) μου την σπάει . 

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30650
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  56
  • Reputation:   265
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3375 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τευχάκια, τευχάκια, τευχάκια... τα προτιμώ, τα διαβάζω εύκολα, χαζεύεις το εξώφυλλο. Μετα τα κάποιες ιστορίες που τις γουστάρω ή αν δεν μπορώ να τις πάρω σε τευχάκια θα τις πάρω σε σκληρόδετες εκδόσεις. Σε trade θα πάρω κάτι που μου ξέφυγε και θέλω να το διαβάσω πχ οταν πήρα χαμπάρι το walking dead είχε φυγει μπροστά αρκετά τευχη και ετσι το μάζεψα σε trades και compendium εκδόσεις

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Στην βιβλιοθήκη φαίνονται καλύτερα οι συγκεντρωτικές εκδόσεις, αλλά εγώ προτιμώ τα τεύχη. 

Οι λόγοι είναι: 1)Κάποιο editorial που μπορεί να μην υπάρχει στις συγκεντρωτικές εκδόσεις. 2)Η περίληψη προηγούμενων που σε βοηθάει να καταλάβεις καλύτερα το τι διάβασες ή κάτι που σου διέφυγε.3) Η αλληλογραφία (παλιά στο Τέξας) έκανα πολύ χάζι με τις ερωτοαπαντήσεις.4) Και φυσικά οι διάφορες διαφημίσεις (υπάρχουν φορές που ξεφυλλίζω παλιότερα τεύχη για να δω μόνο και μόνο τις διαφημίσεις,τρελό κόλλημα).   

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30650
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  56
  • Reputation:   265
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3375 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

1 hour ago, hudson said:

Στην βιβλιοθήκη φαίνονται καλύτερα οι συγκεντρωτικές εκδόσεις, αλλά εγώ προτιμώ τα τεύχη. 

Οι λόγοι είναι: 1)Κάποιο editorial που μπορεί να μην υπάρχει στις συγκεντρωτικές εκδόσεις. 2)Η περίληψη προηγούμενων που σε βοηθάει να καταλάβεις καλύτερα το τι διάβασες ή κάτι που σου διέφυγε.3) Η αλληλογραφία (παλιά στο Τέξας) έκανα πολύ χάζι με τις ερωτοαπαντήσεις.4) Και φυσικά οι διάφορες διαφημίσεις (υπάρχουν φορές που ξεφυλλίζω παλιότερα τεύχη για να δω μόνο και μόνο τις διαφημίσεις,τρελό κόλλημα).   

Και εγω  ένα απο τα πράγματα που γουστάρω στα τευχάκια, ειναι διαφημισούλες και αλληλογραφία (που δεν εχουν όλα τωρα), ή στο criminal μου είχε κάνει εντύπωση μετά το κομικ ειχε και μια μίνι ιστορία

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πολύ ωραίο θέμα συζήτησης! Από οικονομικής άποψης τα collected  editions είναι συνήθως πιο οικονομικά. Έχουν βέβαια, ένα τεράστιο μειονέκτημα! Εάν πηγαίνεις στα τυφλά και προχωράς πειραματιζόμενος( όπως εγώ κάνω συνεχώς), αν πάρεις έναν τόμο, ο οποίος δεν σου αρέσει καθόλου, θα "πετάξεις" περισσότερα χρήματα απ' ό,τι αν αγόραζες το πρώτο τεύχος της αντίστοιχης σειράς. Επιπλέον, αισθητικά, αλλά και πρακτικά είναι πιο συμφέρον να έχεις τα tpb από τα απλά τεύχη. Αφ' ενός είναι ανθεκτικότερα κι αφ' ετέρου, η όψη της βιβλιοθήκης είναι ασφαλώς καλύτερη! Ωστόσο, τα τεύχη- κατ' εμέ- κρύβουν μιαν άλλην γοητεία. Αναλογιστείτε απλά, ότι τα κόμικς, άρχισαν από τέτοια τεύχη( βέβαια τώρα αρκετά αμερικάνικα τεύχη- και κυρίως των δύο μεγάλων- απλά ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα) κι αμέσως πιστεύω, θα δείτε με άλλο μάτι το ζήτημα. Πάντως, αν σου αρέσει πολύ μια σειρά κι έχεις την οικονομική δυνατότητα, αγοράζεις τα τεύχη, όσο αυτή τρέχει( ώστε να στηρίξεις περισσότερο την προσπάθεια), ενώ αργότερα, αγοράζεις και τα tpb για να σου βρίσκονται και να τα τοποθετήσεις μπροστά- μπροστά στη βιβλιοθήκη σου!:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   785
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μηνιαία τεύχη και πάλι τεύχη για τις τρέχουσες σειρές! Δεν μπορώ να περιμένω να μπουν σε TPB. Μόνο ότι χάνω και παλαιότερες σειρές ή σειρές/ ιστορίες που αξίζουν και τις μαθαίνω αργότερα σε TBP.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.