Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πως σας αντιμετωπιζει ο περιγυρος σας που διαβαζετε μικιμαου?


Konata_Izumi

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το καλύτερο είναι η μόνιμη απορία της μητέρας μου, η οποία, όποτε βλέπει το δεματάκι από το Star Comics (γεια σου Άγγελε!) αναρωτιέται για το τι θα τα κάνω τόσα που μαζεύω. Δεν μου φτάνουν αυτά που έχω;;; Τουλάχιστον τα λέει κόμικς πλέον και όχι μικυμάους!!! :woots:

Ακριβώς το ίδιο μου λέει και η δικιά μου."Κι άλλα πήρες; Τι θα τα κάνεις τόσα που έχεις Χρήστο;" "Δεν έχω και πολλά μάνα.". :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 178
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Η λεξη μικυμαους με εχει στοιχειωσει κυριολεκτικα!

Το πιο σπαστικο.το πιο απαισιο.

Βλεπω ντραγκον μπολ και λενε τον Σον Γκοκου,Τον Σον Γκοκου μικυμαος!

Μου αναβουν τα λαμπακια!Ειδικα κατι χαζογκομενες αδερφες,ξαδερφες,φιλες!

Καλα ασε η γιαγια!ουτε το μικυμαους δεν λεει σωστα. Μικυμαο το λεει! :lol:

Ευτυχως με τα φιλαρακια μου δεν εχω προβλημα, και ευτυχως που η κοπελα μου ανηκει στην σκοτινη πλευρα της δυναμης! ;)

Και το αλλο κουλο ειναι οτι η μανα μου ειναι η μονη που δεν με πριζει, και ειναι αρκετα ενημερομενη απο κομικς και τετοια! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ευτυχως με τα φιλαρακια μου δεν εχω προβλημα, και ευτυχως που η κοπελα μου ανηκει στην σκοτινη πλευρα της δυναμης! ;)

Και το αλλο κουλο ειναι οτι η μανα μου ειναι η μονη που δεν με πριζει, και ειναι αρκετα ενημερομενη απο κομικς και τετοια! :lol:

 

Για την κοπέλα ,δεν έχω μόνιμες σχέσεις (είμαι δημόσιο αγαθό και μπορούν να με απολαμβάνουν όλοι ,χωρίς να ανήκω σε κανέναν) ,οπότε δύσκολο να σου πω τι συμβαίνει με μένα ,αλλά μπορούμε να κάνουμε κλάμπ "Μανάδες Κομιξόφιλων".

 

Ναι ναι μου ακούγεται πολύ καλή ιδέα.Απλά να ζητήσουμε να δίνουν και κάποια συνδρομή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Για την κοπέλα ,δεν έχω μόνιμες σχέσεις (είμαι δημόσιο αγαθό και μπορούν να με απολαμβάνουν όλοι ,χωρίς να ανήκω σε κανέναν

 

 

Μου θύμησες έναν φίλο, είχε δηλώσει δημοσίως: «εγώ είμαι σαν τις ακρίδες! Πηδάω, τρώω, φεύγω…» :lol:

 

(6 μήνες μετά :beer: αρραβωνιάστηκε)

 

 

Τα του θέματος:

Γενικότερα έχω μεγάλο σόι, και από του πατέρα μου την μεριά και από της μάνας μου… Όλοι! Μα όλοι! ξέρουν πως μου αρέσουν και ασχολούμαι γενικότερα με τα κόμικς… αλλά αδιαφορούν, σπάνια με ρωτάνε κι όταν το κάνουν είναι με επιφύλαξη… φοβούνται πως θα τους απαντήσω (κάποιοι την έχουν πατήσει :D μια φορά τα κάνουν τέτοια λάθη όμως…)

 

Οι μόνοι που ασχολούνται με κόμικς είναι τα αδέλφια μου που διαβάζουν υπερηρωικά, Dragon Ball και κάνα Naruto… αλλά σπάνια μιλάμε για κόμικς.

 

Επίσης έχω τον πατέρα μου που τα λέει Μικιμάο (ή και Μάο-Μάο)

 

Έναν ξάδελφο που μια φορά είδε σκίτσο μου και μου είπε «Ω, σαν μάΓΚΝα!»

 

Και ο κολλητός μου που απλά διάβαζε μικρός Ποπάυ (μια φορά κατάφερα και του έδωσα όλα τα Garfield που είχα και τα ξεκοκάλισε!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Έριξα μια ματιά σε προηγούμενα ποστ και πρόσεξα πως αρκετοί αναφέρονται στην «σχέση» τους με τον περιπτερά… ε, λοιπόν, για μια δεκαετία περίπου δούλευα, μέχρι και ένα 6μηνο πριν, σε περίπτερο (για την ακρίβεια σε πάγκο με εφημερίδες και περιοδικά στην ομόνοια, όχι περίπτερο)

 

Οπότε έχω σπάσει αρκετές φορές πλάκα με τύπους που έρχονται διστακτικά να αγοράσουν κόμικς. Να φανταστείτε, πιο πολλές «δικαιολογίες» έχω ακούσει από τέτοιες περιπτώσεις «α, είναι για τα ανιψάκια μου, εγώ δεν διαβάζω τέτοια!» παρά από τύπους που αγοράζουν τσόντες «α, δεν είναι για μένα, θέλω να κάνω πλάκα σε έναν φίλο…».

 

Καμιά φορά δεν συγκρατιέμαι και τους πειράζω λίγο παραπάνω… αυτούς που καταλαβαίνω πως τα αγοράζουν για τον εαυτό τους αλλά δεν το παραδέχονται εννοώ:

 

Πχ, «έχετε κόμικς;» με ρωτάνε…

 

«για πόσο χρονών παιδάκι το θέλετε;» ρωτάω κι εγώ! :lol:

 

Ή όταν αγοράζουν καμιά 10ριά… «αρέσουν πολύ στο παιδάκι σας τα κόμικς, ε;»

 

Όταν έρχεται καμιά παρέα εφήβων έχει επίσης πλάκα… όλοι πάνε και χαζεύουν το Playboy και τελικά συνειδητοποιούν πως σταματήσανε για να αγοράσει ο φίλος τους Ντόναλτ…

 

Το ίδιο και με τις κοπέλες… έρχεται η κοπέλα να μου αγοράσει το Μίκυ Μάους και οι υπόλοιπες χασκογελάνε και η καημενούλα με ντρέπεται... Ανασηκώνω λοιπόν κι εγώ το Spiderman που διάβαζα (και δεν φαινόταν) και οι άλλες βγάζουν τον σκασμό και η κοπέλα με το Μίκυ Μάους αγοράζει και το Κόμιξ και το Witch, που δεν είχε προσέξει από πριν…

 

Αυτό που μου έχει μείνει περισσότερο είναι κάτι που συνέβη πριν δυο χρόνια περίπου… μου έρχεται ένας τύπος (κάπου στα 30) και επέμενε πως τα κόμικς που αγοράζει δεν είναι γι αυτόν… Παρ’ όλο που χωρίς ούτε καν ένα σημειωματάκι στο χέρι μου είχε ζητήσει κοντά 20 τίτλους (συν αριθμό τευχών σε κάποιους). Κόντευε να με τρελάνει (δεν τα είχα κιόλας κάποια από αυτά που ζητούσε… δεν είχαν βγει ακόμα) και του δείχνω ένα κόμικ (δεν θυμάμαι… το τελευταίο Blacksad ίσως) και του λέω «καλή η Ντίσνεϋ, δοκίμασε κι αυτό, πιστεύω θα σου αρέσει…» …φώτισε το πρόσωπό του «οκ, για μένα τα αγοράζω όλα». Μετά άρχισε να με ρωτάει πως μπορεί να βρει μικρό Ήρωα ή Μικρό Καουμπόη που ήθελε να κάνει δώρο σε έναν θείο του ή στον παππού του, δεν θυμάμαι, και τον έστειλα σε εσάς στην λέσχη για πληροφορίες… αναρωτιέμαι αν σας ήρθε.

 

Την ίδια περίοδο ερχόταν μια κυρία και αγόραζε τα τις Anubis κάθε Παρασκευή… αλλά ανησυχούσε πως με ταλαιπωρούσε επειδή έψαχνε να βρει μήπως και τυχών έχουν κάποιο ελάττωμα ως έντυπα, της είπα να μην ανησυχεί, κι ότι κι εγώ τα κόμικς μου τα θέλω σε τέλεια κατάσταση… Τελικά προέκυψε πως τα αγόραζε για τον άντρα της που ήταν μέλος του GreekComics…

 

Τέλος, δεν έχω καμιά ντροπή να διαβάζω κόμικς και να με παίρνουν χαμπάρι… τα περισσότερα κόμικς που έχω διαβάσει είναι από το εμπόρευμά μου και τα έχω διαβάσει στην δουλειά… οπότε αρκετοί πελάτες μου την έχουν πει… αν το κάνουν για να με πειράξουν τους πειράζω κι εγώ… αν το εννοούν τους την λέω και τους βρίζω… έχω χάσει πελάτες έτσιιιιιιιι…

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Για την κοπέλα ,δεν έχω μόνιμες σχέσεις (είμαι δημόσιο αγαθό και μπορούν να με απολαμβάνουν όλοι ,χωρίς να ανήκω σε κανέναν) ,οπότε δύσκολο να σου πω τι συμβαίνει με μένα ,αλλά μπορούμε να κάνουμε κλάμπ "Μανάδες Κομιξόφιλων".

 

Ναι ναι μου ακούγεται πολύ καλή ιδέα.Απλά να ζητήσουμε να δίνουν και κάποια συνδρομή.

 

Καλα θα ειναι!θα τους αναθεσουμε να διδασκουν το λογο του δημιουργου (κομικς) και στις αλλες σπαστικες μαναδες/γιαγιαδες/θειες! :mafia::lol:

 

geokon712 πραγματικα :respect: !

Επεξεργασία από Dr.Zed
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Οικογένεια: Μπερδεμένα τα πράγματα. Το ξέρουν ότι διαβάζω (αυτό έλειπε), δεν έγινε και τίποτα. Εντυπωσιάζονται και το λένε συνεχώς ότι ενώ το γραφείο μου και το δωμάτιο μου είναι σαν στάβλος :P, τα κόμικς είναι σε σειρά και τακτοποιημένα. Όταν ο πατέρας μου πάει Αθήνα (δηλαδή κάθε εβδομάδα), όλο και κάπου θα τον στείλω (Public κατά κύριο λόγο). Επίσης ζητάει τις ζελατίνες μου για κάτι χαρτιά για την εφορία. Δεν ξέρουν πόσα λεφτά ξοδεύω κάθε εβδομάδα, γιατί αν το ήξεραν, θα μου έκοβαν την έξοδο από το σπίτι για οποιοδήποτε λόγο. Νομίζουν ότι παίρνω 2-3 την εβδομάδα.

Σόι: τα ίδια περίπου. Έχω κανονίσει από τώρα να δώσω κληρονομιά όλα τα Λούκυ Λουκ και Αστερίξ στον βαφτησιμιό μου. Ο γιαγιά μου τα λέει Μίκυμαου και τα ψιλοπαίρνω λίγο. Αλλά όταν βγαίνω μεσημέρι στην αυλή να διαβάσω το Μίκυμαου μου γίνομαι άλλος άνθρωπος! Ο θείος μου έχει τα άπαντα από Τεν-Τεν, Λούκυ Λουκ, Αστερίξ, Ιζνογκούντ, κάποια του Αρκά και κάποια ΒΑΒΕΛ οπότε όταν πάω Αθήνα πωρώνομαι. :mafia: Τώρα θα του ζητήσω εμμέσως να μου παίρνει δώρα κόμικς.

Πλέον, είμαι από τους πιο τακτικούς πελάτες σε δύο μαγαζιά με εφημερίδες (κάθε Τρίτη και Σάββατο έχω ραντεβού με τα κόμικς που φέρνουν). Οπότε όλα ωραία, όλα καλά.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 

Ο γιαγιά μου τα λέει Μίκυμαου και τα ψιλοπαίρνω λίγο.

 

Εμένα η γιαγια μου τα έλεγε Μπλεκ γιατί τις είχε μείνει από τον πατέρα μου :lol: κάθε φορά που με έβλεπε και κρατούσα κάτι που έμοιαζε με περιοδικό 'πάλι αυτά τα Μπλεκ διαβάζεις??' ακόμα και αν διάβαζα βιβλίο :lol::lol: !Τώρα δεν λέει τίποτα πια,νομίζει πως διαβάζω για την σχολή(χαχα,σταθήτε να σας πω και άλλο ένα καλό...)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  79
  • Reputation:   655
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εμένα οι φίλοι μου δεν πολυενδιαφέρονται..ένας φίλος μου που ψιλοέκραζε του έδωσα να διαβάσει Κόρτο Μαλτέζε και Μπλάκσαντ και από τότε περιμένει μπας και βγει τίποτα καινούριο να διαβάσει και αυτό..η κοπέλα μου δεν έχει κανένα πρόβλημα..αντιθέτως την έχω στείλει 2-3 φορές να μου πάρει κάποια τεύχη

Καλά που είναι και η μάνα μου και όταν έλειψα 2 φορές για εκπαιδευτικα ταξίδια σε καράβι(για πεντέμιση και πέντε μήνες αντίστοιχα) αγόραζε όλα τα κόμιξ μίκυ μαους μίκυ μυστήριο χωρίς να χάσει ούτε ένα τεύχος(τα ξεφύλλιζε κιόλας για να δει αν κυκλοφορούν έκτακτες εκδόσεις που πιθανώς με ενδιαφέρουν και με ενημέρωνε τηλεφωνικώς π.χ μεγάλα σήριαλ)

Όσο αναφορά τους περιπτεράδες ειλικρινά χέ....κα!!! :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Μια χαρά πολύ θετικά! Η οικογένεια βέβαια στο δημοτικό μου έκανε οικονομικό πόλεμο για να μην αγοράζω και δεν διαβάσω τα μαθήματα μου! Αλλά το χειρότερο ήταν που έκρυβε την κούτα, που ήταν τίγκα στα Μίκυ Μαους, Ντόναλντ και Αλμανάκο στην αποθήκη για τον λόγο που ανέφερα ήδη! Φρικιαστικές αναμνήσεις!

 

Στο γυμνάσιο η τάξη ήταν ίδια με του δημοτικού οπότε λίγο τους ένοιαζε! Ίσα ίσα που πολλές φορές έφερνα 5-6 κομιξ για αν διαβάζω τις "βαρετες" ώρες και ενώ διάβαζα κάποιο τεύχος, τα υπόλοιπα 4-5 ταξίδευαν σε γειτονικά θρανία! Οι περισσότεροι ανυπομονούσαν να διαβάσουν κάποιο τευχος! Θυμάμαι που τα βαζαμε κυρίως στα πόδια μας για να τα διαβάσουμε (ξέρετε σε αυτο το σιδερένιο πράγμα που δεν θυμαμαι πως λεγεται και χρησιμεύει για να αποθηκεύεις τα σχολικά βιβλία)! Μάλιστα 2 τύποι είχαν τσακωθεί κιόλας για το ποιού είναι η σειρά να διαβάσει!

 

Στο Λύκειο σχεδίαζα κι εγώ οπότε οι συμμαθητές το προσπερνούσαν καθώς ήξεραν το χόμπυ μου από παλιά και όσοι δεν το ήξεραν αντιδρούσαν θετικα.

 

Η κοπέλα μια χαρα κι εκείνη! Τις πρώτες μέρες τις γνωριμίας μας μάλιστα, τις είχα σχεδιάσει ένα Ντοναλντ με καρδούλες στην θέση των ματιών (ακόμα το έχει). Βέβαια, στις βόλτες αν πετύχω κανένα τευχος την απραμελώ λίγο και αρχίζω να μιλάω για την σπουδαιότητα των τευχών. Π.χ. Μια φορά ένα κομιξ είχε στο εξώφυλλο τον Γκαστόνε και ξεκίνησα την ανάλυση. Πολύ που χ*****ε βέβαια αλλα δείχνει κατανόηση.

 

Ο ορκισμένος εχθρός ειναι όμως αυτος κερατάς ο περιπτεράς! Δεν μιλάω γι'αυτούς της γειτονιάς! Αυτοι έχουν μάθει 12 χρόνια τώρα! Με αυτούς που δεν γνωρίζουν και πετάνε ειρωνικά σχόλια ή κοιτάνε καχύποπτα όμως είναι διαφορετικά. Βέβαια τους βάζω στην θέση τους με τρόπο και ΦΥΣΙΚΑ δεν αρνούμαι ότι είναι για μένα!

 

Γενικά είμαι ευγενικός μαζί τους και μου αρέσει να δείχνω ότι διαβάζω κόμικς καθώς είμαι περήφανος γι'αυτό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  177
  • Reputation:   459
  • Achievement Points:  177
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4733 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ολα ειναι πολυ καλα!! οι γονεις μου μου κανουν κυριγμα για τα ποσα λεφτα χαλαω αλλα και εχω χαλασει σε κομικς!! παντα ομως τους καταφερνω να μου περνουν οτι θελω!! οι γιαγιαδες αδιαφορες!! μονο εγω τα χωνω στη μια γιατι ενω πηγε φανταρος ο πατερας μου του εξαφανισε ολα τα κομικς!!!

τους περιπτεραδες τους εχω γραμενους εκει που δεν πιανει μελανι γιατι η αντιμετωπισει αλλαζει απο περοπτερο σε περοπτερο!!αλλα αυτοι που δεν ενδιαφερονται ξαθολου για τα κομικς ειναι οι μα..... οι συμμαθητες μου!! πολλες φορες εχω προσπαθησει να τους <<μυησω στον χωρο των κομικς >>

αλλα οι προσπαθειες ηταν ακαρπες!!!! γενικα θελω να πω οτι αγαπω πολυ τα κομικς και δεν με ενδιαφερει η γνωμη των αλλω!!!!!!!

Επεξεργασία από konstaf
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τι να πω ρε παιδια,στεναχωριεμαι απο καποιες απαντησεις,αλλοι κρυβονται,αλλοι κοβουν τα κομιξ για τη μαζα,τι να πω..εγω απο μικρος πηγαινα και σηκωνα ολο το περιπτερο..οι γονεις μου δεν ελεγαν τιποτα,η μανα μου διαβαζε κιολας..μην σας πω οτι της τα χωνα κιολας γιατι επαιρνε ολα τα κομιξ και αυτη και τα πεταγε οταν τα διαβαζε :confuse::confuse::confuse::confuse: ..οσο για την κοπελα μου της αρεσει καμια φορα να της εξηγω πραγματα για τα κομιξ (disney κυριως διαβαζω αλλα και απο μαρβελ που διαβαζω στη βικιπιδια) και ειχε ενθουσιαστει με το σκεπτικο του ροσα ξερω γω να παρει τις σκορπιες αναφορες και να κανει ενα τοσο ωραιο εργο!επισης της αρεσει να ψαχνει το d.u.c.k..βεβαια οταν ετυχε να συζηταω με εναν φιλο μας που διαβαζει ακι αυτος ποσο γαματο ειναι το τελευταιο καρε του βιου και κανα 2 αλλα που σε κανουν να δακρυζεις-συγκινεισαι(οπως εκει που περνανε οι γονεις του σκρουτζ τον τοιχο ως πνευματα-θεε μου το σκεφτομαι και ανατριχιαζω) ή εκει που ο σκρουτζ πεταξε το γραμαμ της γκολντυ αντι να το διαβασει(στα χαμενα επεισοδια) αλλα κατα τα αλλα δεν ξετρελαινεται..τωρα για τους φιλους μου ε ειμαστε θεωρω πλεον αρκετα μεγαλοι για να καταλαβουν οτι τα κομικ ειναι μια μορφη τεχνης και ετσι οπως ο αλλος διαβαζει βιβλια εγω διαβαζω κομιξ..πολλοι αλλωστε μου ζητανε να τους δανεισω τευχη,να τους εξηγησω πραγματα..γενικα ποτε δεν μου την εχει πει καποιος για τα κομικ ουτε και στο δημοτικο που τα πηγαινα στο σχολειο (που οσο να πεις ηταν και καποια παιδακια λιγο "καγκουρακια")

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Εγώ μάλλον διαβάζοντας όλες τις απαντήσεις έχω το μεγαλύτερο ποσοστό δουλέματος!Όχι στη ποσότητα αλλά στη ποιότητα!(Δηλαδή με φίλους και γνωστούς δε πάει η κουβέντα συχνά εκεί αλλά όταν πάει...) :(

 

Τελος πάντως αρχίζουμε κατηγορίες και αντιδράσεις:

 

1.Γονείς: Μέτρια η πληγή ξέρουν το παθος μου, δε με πολυπρίζουν αλλα αναφερουν κατα 50% το οικονομικο...Η μαμα μου συχνα μου περνει κομιξ απο παλαιοπωλεια δινοντας μου € παρολο που επιμενω οτι δε χρειαζετε(επιτηδες, για να μου δωσει στα σιγουρα...δυσκολη τακτικη :lol: )

 

2.Μικρός αδελφός: Δε μου κάνει κουβέντα,ουτε το πολυκαταλαβένει(ουτος η αλλως 8,5 χρονων ειναι)...2 φορές που πήρε Αλμανάκο τα διάβασε...μετά από λιγους μηνες οταν εκανε με τη μητέρα μου εκαθαριση στο δωματιό του κατέληξαν σε εμένα :lol:

 

3.Φίλοι: 2 Δίδυμοι φίλοι μου με κόλλησαν με τα κόμικς(είχα ήδη 1-2 αλλα αυτοί με πόρωσαν)...τώρα εγώ έχω 500+ και αυτοί κάτι λιγότερο από 175 :lol: Οι άλλοι όμως με επιδοκιμάζουν...Από αυτή τη χρονιά όμως στο Γυμνάσιο δε το πολυήξεραν...Μια φορά καταλάθος πήρα ένα τετραδιο στο σχολειο με σημειοσεις πανω στο τι εχω/τι δεν εχω...1 μηνα μετα ο διπλανος μου(που το ειχε δει,με <<ανεκρινε>> αλλά τον έβγαλα τρελό :lol: γιατί είναι και κατίνα

 

4.Συγγενείς:Παππούς/γιαγιά από τη μια το ξερουν χωρις κανενα προβλημα και το 30-40% των οσοων εχω οφειλετε σε αυτους...Απο το αλλο σοι παπους γιαγια αγνοουν το χομπυ μου...Γενικα οι συγγενεις(εχω και μεγαλο σοι,που δε τους ξερω και με ρωταν καθε φορα στο χωριο...<<Με θυμασε>>? και πρεπει να απαντησω ενω εχω να τους δω απο 2 χρονων) αγνοουν παντελως οτι διαβασω κομικς

 

5:Περιπτερας: Κανενα απολυτως προβλημα,δε ντρεπομαι καθολου μεσα στο ψιλικατζιδικο αλλα ντρεπομε οταν πηγαινοερχομαι μη με πετυχει κανένα γνωστό μάτι! :oops::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1588
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  16
  • Reputation:   48
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εγώ πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα αν κάποιος με βλέπει να αγοράζω ή να διαβάζω κόμιξ.. Διαβάζω από πολύ μικρός και είμαι φανατικός με τα Disney. Γενικά ακούω κάποια σχόλια από τους δικούς μου του στυλ ''τι τα θέλεις όλα αυτά τα κόμιξ''.. Επίσης θίγουν και λίγο το οικονομικό.. ;)

Με τους φίλους μου δεν έχω πρόβλημα.. Ίσα ίσα το λέω και μόνος μου ότι έχω πάρα πολλά κόμιξ και ότι κάνω συλλογή.. Υποστηρίζω αυτό που κάνω και μου αρέσει.. Κάποιος μάλιστα μου ζήτησε όλα τα Αστερίξ να τα διαβάσει.. Μία βδομάδα έκανε :lol:

Επίσης έχω και μερικούς φίλους που διαβάζουν κόμιξ.. όχι τόσο φανατικά αλλά καταλαβαίνουν και δεν τους φαίνεται παράξενο αυτό που κάνω.

Στο περίπτερο δεν έχω πρόβλημα.. μάλλον ο περιπτεράς με κοιτούσε λίγο περίεργα στην αρχή.. :confuse:

Στον δρόμο δε με πειράζει να κρατάω τα κόμιξ στο χέρι.. μάλιστα περνάω και από μέρη που έχει κόσμο.. δεν ξέρω αν με κοιτάει κάποιος περίεργα :lol: αλλά και πάλι δεν με ενδιαφέρει και τόσο..

Πιστεύω ότι είναι κάτι ωραίο.. Πρέπει να το υποστηρίζουμε και δεν πρέπει να νιώθουμε άσχημα ή να ντρεπόμαστε.. Εξάλλου ποιος είπε ότι τα κόμιξ είναι για μικρά παιδιά.. Κυρίως είναι για μεγάλα παιδιά καθώς περνάνε νοήματα που ένα μικρό παιδί δεν τα καταλαβαίνει.. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5897
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  6
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5795 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 

 

Ο ορκισμένος εχθρός ειναι όμως αυτος κερατάς ο περιπτεράς! Δεν μιλάω γι'αυτούς της γειτονιάς! Αυτοι έχουν μάθει 12 χρόνια τώρα! Με αυτούς που δεν γνωρίζουν και πετάνε ειρωνικά σχόλια ή κοιτάνε καχύποπτα όμως είναι διαφορετικά. Βέβαια τους βάζω στην θέση τους με τρόπο και ΦΥΣΙΚΑ δεν αρνούμαι ότι είναι για μένα!

 

 

Μπορείς να το ρίξεις καθαρά στο χιούμορ, όπως κάνω κι εγώ!! Να σου πω πως πέρνω πτυχίο τον Σεπτέμβρη!! Πας λοιπόν, ωραία - ωραία και λες: "Ξεκίνησα διάβασμα για την εξεταστική και είπα να μην πάω στα βαριά αμέσως!" Πάντα πιάνει και πάντα γελάς στο τέλος!! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγω δεν εχω τετοιο προβλημα γιατι δεν διαβαζω μικι μαους που τα θεωρω(και οι γυρω μου)πιο παιδικα απο τα αλλα.

Οι γονεις μου ξερουν οτι διαβαζω κατι τευχακια περιπετεια αλλα αν παρω κανα υπερωικο που ειναι ακριβα δεν τους τα δειχνω γιατι θα αρχισουν το θεμα των χρηματων και οτι δινω πολλα και για cd κτλ κτλ μπλα-μπλα-μπλα...

 

2-3 φιλοι μου διαβαζουν κομικς αλλα δεν τους εχω πει οτι εχω τοσα πολλα γιατι περιμενω να μεζεψω οσα εχουν αυτοι!

 

:cheers3:

 

 

:valt:

Επεξεργασία από Θλιμμένος Μπούφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  17165
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  53
  • Reputation:   403
  • Achievement Points:  53
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αν και παλιό το θέμα εγώ είμαι καινούργιος οπότε :

Μαμα μπαμπάς . κολλημένοι και αυτοί (ΕΥΤΥΧΩΣ) με κάθε είδους αξιοπρεπές έντυπο

Απάντηση στο έτερον ήμισυ "αγάπη μου όσα και να καταφέρω να ξοδέψω σε ένα μήνα δεν φτάνουν ούτε τις μισές ανταύγειες που κάνεις"

και δεν ξανααναφέρει τίποτα μέχρι να περάσει κανά δίμηνο.

Οι φίλοι πολλοί διαβάζουν και αυτοί οι υπόλοιποι ψάχνουν πατάρια και κάθε ευκαιρία να μου δώσουν κόμιξ για να μην τους πρήζω.

χαρακτηριστικο είναι όταν γνωρίζω κάποια νέα παρέα, τα κόμιξ ει΄ναι στην κουβέντα του πρώτου καφέ μπας και βρώ κάτι.

Επεξεργασία από Rebus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ειχα φτιαξει ενα θεμα με τιτλο "Αγαπαμε τα κομιξ γιατι..." αρχιζοντας ετσι.

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=22189&st=0&p=172002&fromsearch=1entry172002

 

Με εξαιρεση καποιους συμμαθητες μου που ειχαν κι αυτοι μικυμαου, η αντιμετωπιση που ειχα, στις λιγες φορες που με εβλεπαν να διαβαζω κομικς, ηταν η ιδια, "γιατι διαβαζεις αυτες τις βλακειες" "γιατι δεν αγοραζεις κατι αλλο με τα λεφτα σου". Σπανιως απαντουσα γιατι ολοι ηταν πολυ μεγαλυτεροι μου και οι περισσοτεροι συνεβαλλαν στο χαρτζηλικι μου οταν ειχα γιορτη ή γενεθλια!

Η απαντηση μου λοιπον ηταν εμπρακτη, ξοδευα οσα μου εδιναν για μικυμαου!!!

:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20638
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  18
  • Reputation:   41
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εμένα οι φίλοι και οι γονείς μου το αντιμετωπίζουν με κατανόηση ενώ οι γνωστοί δεν με νοιάζει !!!! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ωραιο το θεμα αυτο.

Βασικα θεωρω οτι οι αντρες δεν εχετε και τοσο προβλημα,γιατι επικρατει η ιδεα οτι "οι αντρες ειναι παιδια κατα βαθος,δεν μεγαλωνουν ποτε,πασχουν απο το συνδρομο του Πητερ Παν" κ.τ.λ.

Τις γυναικες μας αντιμετωπιζουν διαφορετικα.Απο τα 12 μου ακουγα απο ολους την φραση "Τι τα θελεις,μεγαλη κοπελα;"

Στον κυκλο μου,ειμαι η μονη που ασχολειται με αυτα,και παντα με βλεπουν καπως οι πιο πολλοι,επειδη ακομα και τωρα αγοραζω κομικς.Η' γιατι διατηρω την συλλογη μου.Μονο τα ατομα που διαβαζαν μικρα περιοδικα με καταλαβαινουν.Στα μυαλα των περισσοτερων κομικς=παιδικο,απαγορευμενο για ενηλικες.Και βιβλια διαβαζω αλλα δεν ρωτησε ποτε κανεις γιατι.Τα βιβλια ειναι φυσιολογικα,τα κομικς οχι,ειναι μονο για τα παιδακια.

Το οτι διαβαζω κομικς δεν με κανει λιγοτερο σοβαρη,ανωριμη η' οτιδηποτε αλλο σκεφτεται ο καθενας.

Και πραγματικα η γνωμη των αλλων ειναι κατι που με αφηνει παγερα αδιαφορη.Ο καθενας στη ζωη του ασχολειται με πραγματα που τον ενδιαφερουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολυ καλα αμα δεν με βλεπουν. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Θελώ πραγματικα να ρίξω μπουνιά στον επόμενο ή επομενη που 8α πει τον songoku μικιμαους...

Τι λέτε γι'αυτο?!?!

:dance::mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα...

 

post-556-13187713592449_thumb.jpgpost-556-1318771361023_thumb.jpg

 

Dragonball Disney

 

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εντάξει Ορ έχεις καεί...

%CE%9C%CE%B5%CF%83%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BA%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%AD%CE%B3%CE%B5%CE%B8%CE%BF%CF%82.jpg

Επεξεργασία από Dr.Zed
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   95049
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Με το σπίτι μου δεν έχω κανένα σημαντικό πρόβλημα αν εξαιρέσουμε την μητέρα μου που καμία φορά μου λέει ότι της έχω γεμίσει το σπίτι με "μικυ μάου"...!

 

Επίσης όταν με βλέπει να κουβαλάω κι άλλα κόμικς στο σπιτί μου λέει "Τι θα τα κάνεις όλα αυτά ρε παλιόγερε"...! :P

 

Σε γενικές γραμμές ελάχιστοι είναι αυτοί που ξέρουν ότι είμαι συλλέκτης κόμικς...!

 

Ποτέ δεν έχω διστάσει να αγοράσω ένα κόμικ από περίπτερο ή κατάστημα,αλλά να πω την αλήθεια ψιλοντρέπομαι τώρα πια...!

 

Δυστυχώς έχει επικρατήσει ότι τα κόμικς είναι μόνο για μικρά παιδιά (και ειδικά τα Disney) και νιώθω πως μερικές φορές (μπορεί βέβαια να είναι η ιδέα μου) με κοιτάνε περίεργα όταν τους ζητάω το Μίκυ Μάους της εβδομάδας ή όταν κάθε ημέρα τους ζάλιζα το καλοκαίρι που μας πέρασε (με την απεργία των εφημεριδοπωλών) εαν έχει έρθει κανένα τεύχος...!

 

Όπως και να έχει πάντως ένα χόμπυ έχω από μικρό παιδί και είναι πολύ δύσκολο (έως ακατόρθωτο) να μπορέσει κάποιος να μου το στερήσει...! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4934 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Είπα κι εγώ να γράψω έδω αλλά για λίγο διαφορετικό λόγο..

 

Με τα "μικυμάου" ποτέ δεν είχα πρόβλημα.. Ο πατέρας μου διάβαζε μικρός, οπότε τις πιο πολλές φορές θέλει να με πικάρει με σχόλια όπως "ποιο τεύχος είναι αυτό; ααα... εγώ είχα την πρώτη εξηντάδα... αλλά τα πέταξε η μάνα μου/ τα αντάλλαξα για να πάρω άλλα κτλ κτλ" οπότε εγώ μετά είμαι λίγο έτσι :wall: . Η μάνα μου ούτε κατά διάνοια να τα πειράξει, μάλιστα άμα δει κανένα ξέμπαρκο, το βάζει στη στάνη μαζί με τα υπόλοιπα.. Ο αδερφός μου κοντραρίζεται μαζί μου για το ποιος θα διαβάσει πρώτος ό,τι έφερα! Οι φίλοι μου δείχνουν μια συμπάθεια και μια έκπληξη που ασχολούμαι ακόμα με αυτά, αλλά δεν θέλουν κατά βάθος να χάσω την πηγή της χαράς μου!.... αλλού είναι το πρόβλημα....... Πως με αντιμετωπίζει ο περίγυρος που ασχολούμαι με το GC! :PPP: Ο πατέρας μου μου λέει να ξεκολλήσω για λίγο τα μάτια μου από τον υπολογιστή, ο αδερφός μου επιμένει πως αν θέλω να παίξω, καλύτερα να παίξω μαζί του, ο γάτος μου πατάει στο πληκτρολόγιο για να κερδίσει την προσοχή μου και η μάνα μου.........αααα..... η μάνα μου όποτε με βλέπει στον υπολόγιστή λέει "Πάλι με τα παπάκια ασχολείσαι;;;;;" :yes: Σας λέει όλους παπάκια! :PPP:

 

Εκεί ήθελα να καταλήξω! Ducks rule!!! :yahoo: Τώρα πάω να κοιμηθώ, γιατί δεν νιώθω πολύ καλά! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Είπα κι εγώ να γράψω έδω αλλά για λίγο διαφορετικό λόγο..

 

Με τα "μικυμάου" ποτέ δεν είχα πρόβλημα.. Ο πατέρας μου διάβαζε μικρός, οπότε τις πιο πολλές φορές θέλει να με πικάρει με σχόλια όπως "ποιο τεύχος είναι αυτό; ααα... εγώ είχα την πρώτη εξηντάδα... αλλά τα πέταξε η μάνα μου/ τα αντάλλαξα για να πάρω άλλα κτλ κτλ" οπότε εγώ μετά είμαι λίγο έτσι :wall: . Η μάνα μου ούτε κατά διάνοια να τα πειράξει, μάλιστα άμα δει κανένα ξέμπαρκο, το βάζει στη στάνη μαζί με τα υπόλοιπα.. Ο αδερφός μου κοντραρίζεται μαζί μου για το ποιος θα διαβάσει πρώτος ό,τι έφερα! Οι φίλοι μου δείχνουν μια συμπάθεια και μια έκπληξη που ασχολούμαι ακόμα με αυτά, αλλά δεν θέλουν κατά βάθος να χάσω την πηγή της χαράς μου!.... αλλού είναι το πρόβλημα....... Πως με αντιμετωπίζει ο περίγυρος που ασχολούμαι με το GC! :PPP: Ο πατέρας μου μου λέει να ξεκολλήσω για λίγο τα μάτια μου από τον υπολογιστή, ο αδερφός μου επιμένει πως αν θέλω να παίξω, καλύτερα να παίξω μαζί του, ο γάτος μου πατάει στο πληκτρολόγιο για να κερδίσει την προσοχή μου και η μάνα μου.........αααα..... η μάνα μου όποτε με βλέπει στον υπολόγιστή λέει "Πάλι με τα παπάκια ασχολείσαι;;;;;" :yes: Σας λέει όλους παπάκια! :PPP:

 

Εκεί ήθελα να καταλήξω! Ducks rule!!! :yahoo: Τώρα πάω να κοιμηθώ, γιατί δεν νιώθω πολύ καλά! :P

 

Μήπως να καθιερωθεί και μια FOM (Family Of the Month); Πλάκα - πλάκα έχουμε μαζέψει κομιξοοικογένειες! :valt::respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  22555
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  8
  • Reputation:   55
  • Achievement Points:  8
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4601 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξερουν πολλοι φιλοι μου οπως και η οικογενεια μου τη τρελα που εχω με τα κομικς και δεν λεει κανενας κατι γι αυτο...ο καθενας με τη τρελα του...

Θυμηθηκα και ενα περιστατικο που μου ετυχε οταν υπηρετουσα στο στρατο...

καλοκαιρι 1990...αυγουστος...εξω η ζεστη ηταν αφορητη...ολοι ηταν στην εκπαιδευση(ημασταν νεοσυλλεκτοι )ομως εγω βρηκα την ευκαιρια και την αραξα στο καφενειο των αξιωματικων μαζι με ενα φιλο μου για να καθαρισουμε ταχα...ευκαιρια για λουφα....ξεραμε οτι οι αξιωματικοι ελειπαν ολοι στην εκπαιδευση και ετσι καναμε τη φραπεδια μας και κατσαμε με τα ποδια ψηλα και αραζαμε...ο φιλος μου καπνιζε το τσιγαρο του ενωεγω διαβαζα ενα τευχος του μπλεκ..(απο τα μικρα θυμαμαι ηταν)..ξαφνικα ανοιγει η πορτα και μπαινει μεσα ο λοχαγος...ηταν ο φοβος και ο τρομος του στρατοπεδου...εγω και ο φιλος μου σαν ελατηρια κατσαμε προσοχη...εμενα μου επεσε κατω το μπλεκ..χεστηκαμε πραγματικα...μας κοιταει και τους δυο με αγριο βλεμμα και σκυβει και μαζευει απο κατω το μπλεκ....κοιταει το εξωφυλλο,το γυρναει απο πισω και το βλεπει και λεει..."μα την αρκουδα,2 μερες κρατηση" και φευγει....πηρε και το μπλεκ μαζι του και δεν το ξαναειδα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4396 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Πατερας : "παλι τετοιες βλακειες αγορασες ?? δεν κανεις τιποτα πιο χρησιμο τα λεφτα σου λεω γω?" :Ρ

Μανα : Δεν λεει τιποτα ισως επειδη και η ιδια απο οτι εχω μαθει κατι μαζευε μεχρι βεβαια να καταστραφουν κατα την διαρκεια μιας μετακομισης ολα οσα ειχε ...

Κοπελα : Δεν της αρεσουν αλλα δεν το βλεπει ως κατι παραξενο , μου εκανε μαλιστα και δωρο ενα τευχος του amazing spider-man που ηθελα :banana:

Φιλοι : οι περισσοτεροι διαβαζουν και κεινοι και ανταλασσουμε και κανα graphic novel που και που

Γνωστοι : αναμεικτες αντιδρασεις, απο ενδιαφερον μεχρι περιεργο κοιταγμα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.