Μετάβαση στο περιεχόμενο

Barry (2018- )


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34891
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

barry.thumb.jpg.96438e7fea688a757b0ad8c37891e692.jpg

 

Σειρά του 2018 από τους Alec Berg και Bill Hader. Αποτελείται από δύο σεζόν, των οχτώ επεισοδίων η κάθε μία. Κάθε επεισόδιο έχει διάρκεια μισής ώρα. Η πρώτη σεζόν προβλήθηκε από το Μάρτιο έως τον Μάϊο του 2018 και η δεύτερη την ίδια περίοδο το 2019. Το κανάλι που προβάλλεται είναι το πασίγνωστο HBO.


Το δίδυμο των Hader-Berg έχει αναλάβει σε αρκετά επεισόδια τη σκηνοθεσία και το σενάριο, ενώ σκηνοθέτης αρκετών επεισοδίων έχει υπάρξει ο Hiro Murai, γνωστός για τις εξαιρετικές δουλειές του στο Atlanta του Donald Glover.

 

421584199_MV5BZGQzZmZjOGEtMWRlMS00MmRmLWE5ODUtZjA2ODk3MThmNzFlXkEyXkFqcGdeQXRyYW5zY29kZS13b3JrZmxvdw@@._V1_UX477_CR00477268_AL_.thumb.jpg.1f6dcbb017ebcfe52212c0db52eb750d.jpg

 

Η υπόθεση πραγματεύεται τη ζωή του Barry, τον οποίο υποδύεται ο συναρπαστικός Bill Hader. O Barry είναι πρώην πεζοναύτης, ο οποίος δουλεύει πλέον ως εκτελεστής, αλλά δε νιώθει ικανοποιημένος από τη ζωή του και διακατέχεται από πολλά ψυχολογικά τραύματα. Ωστόσο μετά από ένα ταξίδι του στο Λος Άντζελες, όπου πηγαίνει να σκοτώσει έναν από τους στόχους του, έρχεται σε επαφή με τα μαθήματα του Gene Cousineau, ενός acting coach που κάνει μαθήματα ηθοποιίας σε νέους που θέλουν να ασχοληθούν με τον κλάδο και ερωτεύεται την Sally.

 

877115259_.jpg.3bbd2d483172706900e724174784a70d.jpg

 

Εκεί, η ζωή του Barry παίρνει μια μεγάλη τροπή, αφού αποφασίζει να παρατήσει τη δουλειά του και να γίνει ηθοποιός, παρ’ όλα αυτά έχει ακόμα ανοιχτούς λογαριασμούς με διάφορους ανθρώπους στη μαφία και πρέπει να ισορροπήσει ανάμεσα στη ζωή του ηθοποιού και του εκτελεστή. Κάθε φορά που θεωρεί ότι μια δουλειά θα είναι η τελευταία του, κάτι θα βρεθεί να περιπλέξει τα πράγματα και είτε η αστυνομία είτε άτομα του υποκόσμου θα συνεχίσουν να κυνηγούν τον Barry και θα του βάζουν εμπόδια στο όνειρό του.

 

barry-tv-series.jpg.b4689596ac0fde97e0b2319d5775d1a2.jpg

 

Το Barry ισορροπεί άψογα μεταξύ δράματος και κωμωδίας. Έχει έναν απίστευτο Bill Hader να δίνει ερμηνεία ζωής, να είναι τόσο άψογος στα δραματικά του σημεία και ταυτόχρονα να σε κάνει να γελάς με την κωμική του αντιμετώπιση σε διάφορες καταστάσεις. Και ταυτόχρονα χτίζει ένα όμορφο cast γεμάτο χαρακτήρες που αναπτύσσονται όμορφα, διακωμωδεί σκηνές της μαφίας και σε κάνει κάθε στιγμή να αισθάνεσαι την απειλή για τον ήρωα. Κάθε σεζόν είναι γεμάτη απίστευτες ανατροπές και το cliffhanger στο τέλος της κάθε μίας δε λειτουργεί σαν το "τυράκι" για να δεις την επόμενη, αλλά ως επιστέγασμα μιας διαδρομής και πέρασμα για την επόμενη.

 

 

[imdb=tt5348176]

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Eίμαι φαν του Hader από τότε που τον είδα στο It: Chapter Two. Για μένα κουβάλησε μεγάλο μέρος της ταινίας, μαζί με τον McAvoy και την Chastain. Θα την έχω υπόψη μου σίγουρα λοιπόν, με βάση τα όσα μας λες πρέπει να αξίζει!

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34891
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

46 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Eίμαι φαν του Hader από τότε που τον είδα στο It: Chapter Two. Για μένα κουβάλησε μεγάλο μέρος της ταινίας, μαζί με τον McAvoy και την Chastain. Θα την έχω υπόψη μου σίγουρα λοιπόν, με βάση τα όσα μας λες πρέπει να αξίζει!

 

Εξαιρετικός Richie στο It: Chapter Two και πολύ κοντά στον χαρακτήρα από το βιβλίο. Για τον Hader είναι τρομερό ότι τώρα μετά τα 40 του έκανε το ξεπέταγμα του, ήταν πολύ καλός στο SNL και μπορεί να μην το ξέρουν πολλοί, αλλά ήταν μέλος όλης της παρέας κωμικών όπως ο Seth Rogen και ο Jonah Hill που μεγαλούργησε σε κωμικές ταινίες στα 00s, καθώς έπαιξε τον έναν από τους δύο αστυνομικούς στο Superbad και γενικότερα έχει κάνει πάρα πολλές δουλειές ως voice actor, χαρακτηριστικά στο Scott Pilgrim και το Power Rangers. Πάντως στο Barry δίνει πραγματικό ρεσιτάλ με τις ερμηνείες του :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ καλή σειρά που ισορροπεί μεταξύ στην κωμωδία ,στο δράμα και στην περιπέτεια .Παίχτηκε στο ΝΟΒΑ ΣΙΝΕΜΑ 4  αν θυμάμαι καλά και σε απευθείας προβολή με την Αμερική ,στις 5 το πρωί ,κ μετα την επόμενη στις 21 00 Μια από τις αγαπημένες σειρές ώστε την έχω ''γράψει ''σε δισκακια  για να την έχω στο αρχείο μου .

 Αλλό ένα ατού της σειράς για μένα ο ΧΕΝΡΥ ΓΟΥΙΝΚΛΕΡ ο ΦΟΝΖΥ στις ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ που έβλεπα νεαρός στην ΕΙΡΤ πριν γεννηθείτε οι πιο πολύ από εσας (αν και μερικά επεισόδια τα είχε βάλει κ στο ΣΤΑΡ επι Μαστοράκη (ρετρολάγνος κ αυτός ,ότι της εποχής του -μου- το έβαζε ,κ καλα έκανε ) ,

 Εύγε για την παρουσίαση .  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.